St. George Utah Youth Track and Field Meet
Snow Canyon High School
St. George, UT
May 8, 2015 - May 9, 2015

Girl's 400 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Avery Nilsson Bloomington Elementary 1:17.80 q
2.    Adri Baker 9 - 10 Unattached 1:18.56 q
3.    Madison Slack 9 - 10 Unattached 1:19.68 q
4.    Liv Hatch < 9 Unattached 1:25.70 q
5.    Annie Woodbury 9 - 10 Unattached 1:26.13 q
6.    Andee Hobson 9 - 10 Unattached 1:32.34 q
7.    Hailey Pratt Unattached 1:34.89 q


Boy's 400 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    McKay Wells < 9 Quick feet 1:18.09 q
2.    Joshua Smith < 9 Unattached 1:22.21 q
3.    James Butterfield 9 - 10 Unattached 1:23.05 q
4.    Cameron Hugunin 9 - 10 Quick Feet 1:26.56 q
5.    Cohen Syphus < 9 Unattached 1:27.47 q
6.    Brax Galbraith 9 - 10 Quick Feet 1:27.92 q
DNS    Jackson Forcier 9 - 10 Unattached DNS
DNS    Bryan Richardson 9 - 10 Quick Feet DNS
DNS    Sam Hoff 9 - 10 Unattached DNS
DNS    Tucker Wall 9 - 10 Unattached DNS


Girl's 400 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Alli Baker 11 - 12 Unattached 1:07.08 q
2.    Priscilla Gonzalez < 9 Unattached 1:14.82 q
3.    Kierra Reid 9 - 10 Unattached 1:16.58 q
4.    Claire Phelps 11-12 Unattached 1:16.98 q
5.    Lacey Marshall 11 - 12 Panguitch track club 1:18.43 q
6.    Brooklynn Runolfson 11 - 12 Unattached 1:21.97 q
7.    Chynna Anderson 11 - 12 Unattached 1:26.97 q
8.    Kayla Meng < 9 Hurricane city 1:32.18 q
DNS    Breanna Graves 11 - 12 Unattached DNS
DNS    Shyann Bunker Sunrise Ridge DNS


Boy's 400 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Carter Slack 11 - 12 Unattached 1:09.48 q
2.    Talon Leavitt Unattached 1:10.53 q
3.    Bergen Robinson 11-12 Unattached 1:12.54 q
4.    Konner Taylor Unattached 1:16.93 q
5.    Tannen Steed sunrise rige 1:17.01 q
6.    Carter Hugunin 11 - 12 Quick Feet 1:18.20 q
7.    Mason Bundy 11 - 12 Unattached 1:21.93 q
8.    Styn Lowe < 9 Unattached 1:22.07 q
9.    Jace Lang < 9 QuickFeet 1:24.51
DNS    Ezekiel Gomm < 9 Quickfeet TC DNS


Girl's 400 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Hailey Odekirk 13 - 14 hurricane track club 1:11.96 q
2.    Anna Powell < 9 Sunrise Ridge 1:12.97 q
3.    Sophie Chandler Unattached 1:13.97 q
4.    Savannah Stouffer < 9 Sunrise Ridge 1:16.17 q
5.    Anna Rammell 13 - 14 Unattached 1:19.74 q
6.    Mercedes Stevens < 9 Sunrise Ridge 2:13.77 q


Boy's 400 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Karson Barber < 9 Quick Feet 1:01.55 q
2.    Keilen Washington 11 - 12 Unattached 1:06.23 q
3.    Dallin Graf Unattached 1:07.47 q
4.    Caleb Mace 13 - 14 Unattached 1:11.78 q
5.    Jared Mehr 13 - 14 Unattached 1:11.96 q
6.    Spencer Goff 13 - 14 Quick Feet 1:18.46 q
DNS    Craig Hartshorn 13 - 14 Unattached DNS
DNS    Wyatt Meadows 13 - 14 Unattached DNS


Boy's 100 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Tyler West 9 - 10 Unattached 15.76 q q
2.    Carter VanLehn 9 - 10 Unattached 15.83 q q
3.    David Bartschi 9 - 10 Unattached 15.87 q q
4.    Max Ripplinger 9 - 10 Unattached 16.09 q q
5.    Matthew Carroll 9 - 10 Unattached 16.15 q q
6.    Drake Carroll < 9 Unattached 16.16 q q
7.    Makaio Swensen Santa Clara elementary 16.25 q q
8.    Sione Langi 9 - 10 Unattached 16.26 q q
9.    Evan Clark 9 - 10 Hurricane Elementary 17.39
10.    Jackson Aikens 9 - 10 Unattached 17.43
11.    Peyton Bundy 9 - 10 Unattached 17.43
12.    Joseph Gutierrez 9 - 10 Unattached 17.71
13.    Luke Winder < 9 Quick Feet 17.80
14.    Cameron Hugunin 9 - 10 Quick Feet 17.82
15.    Cohen Syphus < 9 Unattached 18.36
16.    Cason Terry Unattached 20.52
17.    Logan Carr 10 Unattached 20.71
DNS    Jackson Forcier 9 - 10 Unattached DNS
DNS    Taylor Thornton < 9 Unattached DNS
DNS    Matt McArthur 9 - 10 Unattached DNS


Girl's 100 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Avery Nilsson Bloomington Elementary 16.05 q q
2.    Kyza Andrews 9 - 10 Unattached 16.07 q q
3.    Katelyn Earl 9 - 10 Little Valley Elem 16.29 q q
4.    Adri Baker 9 - 10 Unattached 16.59 q q
5.    Olivia Hamlin < 9 Unattached 16.84 q q
6.    Brianna Udy < 9 Unattached 17.02 q q
7.    Jenna Brown 9 - 10 Quick Feet 17.09 q q
8.    Madison Slack 9 - 10 Unattached 17.09 q q
9.    Kiana Bingham 9 - 10 Unattached 17.14
10.    Annie Woodbury 9 - 10 Unattached 17.59
11.    Marley Shotwell 9 - 10 Unattached 18.54
12.    Makenna Green 9 - 10 Unattached 18.62
13.    Kaydee Roberts < 9 Unattached 18.92
14.    Brooklyn Knighton 9 - 10 Unattached 19.05
15.    Cali Theobald < 9 Quick Feet 19.14
16.    Alyssa Reid < 9 Unattached 19.68
17.    Hailey Pratt Unattached 20.14
18.    Hilary Lee < 9 Unattached 20.15
19.    Kaylee Carr 10 Unattached 22.90


Boy's 100 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Oliver Jensen 11 - 12 Unattached 13.41 q q
2.    Ty Shotwell 11 - 12 Unattached 14.99 q q
3.    Cael Keith 11-12 Unattached 15.30 q q
4.    Bergen Robinson 11-12 Unattached 15.31 q q
5.    Hunter Knighton 11 - 12 Unattached 15.33 q q
6.    Jamison Enfield Unattached 15.57 q q
7.    Tannen Steed sunrise rige 15.58 q q
8.    Luke Miller 11 - 12 Unattached 15.75 q q
9.    Ashton Reid Unattached 15.96
10.    Devin Rustad 11 - 12 Unattached 16.48
11.    Styn Lowe < 9 Unattached 17.14
12.    Frankie Cavallaro 11 - 12 Unattached 17.50
DNS    Luigui Sierra 11 - 12 Sunrise Ridge DNS
DNS    Mark Elemile Fossil Ridge DNS
DNS    Ezekiel Gomm < 9 Quickfeet TC DNS


Girl's 100 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Taylan Whitehead 11 - 12 Quick Feet TC 14.76 q q
2.    Aspen Nilsson 11 - 12 Sunrise Ridge 14.95 q q
3.    Alli Baker 11 - 12 Unattached 14.99 q q
4.    Kaiah Matthews 9 - 10 Unattached 15.01 q q
5.    Hannah Stuart < 9 Unattached 15.04 q q
6.    Priscilla Gonzalez < 9 Unattached 15.79 q q
7.    Caila Odekirk 11 - 12 Hurricane track club 16.22 q q
8.    Kenzee Gubler 9 - 10 Unattached 16.27 q q
9.    Iris Pead < 9 Unattached 16.28
10.    Traia Andrews 11 - 12 Unattached 16.35
11.    Afton Roberts < 9 Unattached 16.66
12.    Sommer Staley 11 - 12 Unattached 16.80
13.    Brooklynn Runolfson 11 - 12 Unattached 16.90
14.    Katherine Whipple 11 - 12 Sunrise Ridge 17.12
15.    Eden Gergetz 11 - 12 Unattached 19.66
DNS    Cassandra Martinez 11 - 12 sunriseridge DNS
DNS    Luke Miller 11 - 12 Unattached DNS
DNS    Hannah Anderson 11 - 12 Sunrise Ridge DNS
DNS    Annie McArthur 11 - 12 Unattached DNS
DNS    Shyann Bunker Sunrise Ridge DNS
DNS    Noely Brichaux Unattached DNS
DNS    Danielle Elemile 11 - 12 Sandstone Elementary DNS


Boy's 100 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Robert Pender Unattached 13.50 q q
2.    Keilen Washington 11 - 12 Unattached 14.31 q q
3.    Tanner Dennett Quick Feet 14.44 q q
4.    Caleb Mace 13 - 14 Unattached 14.91 q q
5.    Dallin Graf Unattached 15.02 q q
6.    Luke Wiser Unattached 15.53 q q
7.    Easton Nisson 13 - 14 Sun Rise Ridge 15.71 q q
8.    Jared Mehr 13 - 14 Unattached 15.94 q q
DNS    Joshua Mendez Jr 13 - 14 Sunrise Ridge DNS
DNS    Wyatt Meadows 13 - 14 Unattached DNS


Girl's 100 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Skylaraē Marriott 13 - 14 Unattached 13.93 q q
2.    Sienna Gargano < 9 Quick Feet 14.19 q q
3.    Emma Bingham 13 - 14 Quick Feet 14.28 q q
4.    Hannah Anderson 11 - 12 Sunrise Ridge 14.80 q q
5.    Marianne Corpaci 13 - 14 Unattached 15.02 q q
6.    Melissa Earl 13 - 14 Little Valley Elem 15.10 q q
7.    Sierra Erbe 13 - 14 sunriseridge 15.34 q q
8.    Miranda Bitton 13 - 14 Unattached 15.74 q q
9.    Emma Gergetz 13 - 14 Unattached 16.51
10.    Robin Kim 13 Sunrise Ridge 18.98
11.    Mercedes Stevens < 9 Sunrise Ridge 23.63
DNS    Kylee Terrell Unattached DNS
DNS    Cecelia Shine 13 - 14 Unattached DNS


Girl's 1600 meter 11-12 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Sarah Snow 11 - 12 Quick Feet TC 5:43.42 10  
2.    Lacey Marshall 11 - 12 Panguitch track club 6:56.43 8  
3.    Chynna Anderson 11 - 12 Unattached 7:20.78 X  
4.    Eliza Dansie 11 - 12 Hurricane track club 7:24.68 6  
DNS    Claire Phelps 11-12 Unattached DNS X  


Boy's 1600 meter 11-12 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    McKay Wells < 9 Quick feet 6:09.22 10  
2.    Landon Day 11 - 12 Unattached 6:18.26 X  
3.    Glenn Butterfield 11 - 12 Unattached 6:20.19 X  
4.    Ashton Stevens Unattached 6:26.22 X  
5.    William Godfrey < 9 Quick Feet 6:29.91 8  
6.    Bryan Wall 11 - 12 Unattached 6:37.01 X  
7.    Bryan Richardson 9 - 10 Quick Feet 6:47.59 6  
8.    Thomas Marshall 11 - 12 Unattached 6:59.82 X  
9.    Carter Hugunin 11 - 12 Quick Feet 7:01.33 5  
10.    Mason Bundy 11 - 12 Unattached 7:02.09 X  
11.    Brayden Jones Unattached 7:08.46 X  
12.    Joshua Carroll 11 - 12 Unattached 7:08.60 X  
13.    Bentely Bushar 11 - 12 Unattached 7:18.97 X  
DNS    Hyrum Burgoyne Sunrise Ridge DNS    


Girl's 1600 meter 13-14 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Trinity Schimbeck Desert Hills Middle School 5:48.85 10  
2.    Addi Baker 13 - 14 Unattached 5:49.45 X  
3.    Sophia Jensen QuickFeet 5:54.19 8  
4.    Hailey Odekirk 13 - 14 hurricane track club 6:20.99 6  
5.    Sophie Hafen 13-14 Unattached 6:37.92 X  
6.    Anna Rammell 13 - 14 Unattached 6:53.61 X  
7.    Erin Gergetz 13 - 14 Unattached 8:13.55 X  
8.    Emma Gergetz 13 - 14 Unattached 8:23.30 X  


Boy's 1600 meter 13-14 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Oakley Jackson < 9 Quikfeet 5:27.34 10  
2.    Bryce Thomas < 9 Unattached 5:29.29 X  
3.    Scottie Bushar pine view 5:36.11 8  
4.    Porter Dansie 13 - 14 Hurricane track club 6:32.31 6  
5.    Spencer Goff 13 - 14 Quick Feet 7:09.82 5  
DNS    Tanner Dennett Quick Feet DNS    
DNS    Jack Prince Sunrise Ridge DNS    


Girl's 50 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Olivia Hamlin < 9 Unattached 8.41 q
2.    Avery Nilsson Bloomington Elementary 8.51 q
3.    Brianna Udy < 9 Unattached 8.77 q
4.    Jamelle Mullins 9 - 10 Unattached 9.05 q
5.    Makenna Green 9 - 10 Unattached 9.05 q
6.    Marley Shotwell 9 - 10 Unattached 9.74 q
7.    Brooklyn Knighton 9 - 10 Unattached 9.75 q
DNS    Hilary Lee < 9 Unattached DNS
DNS    Kaylee Carr 10 Unattached DNS


Boy's 50 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    David Bartschi 9 - 10 Unattached 8.07 q
2.    Carter VanLehn 9 - 10 Unattached 8.25 q
3.    Tyler West 9 - 10 Unattached 8.26 q
4.    Braylen Cameron 9 - 10 Unattached 8.37 q
5.    Drake Carroll < 9 Unattached 8.42 q
6.    Makaio Swensen Santa Clara elementary 8.44 q
7.    Max Ripplinger 9 - 10 Unattached 8.52 q
8.    Matthew Carroll 9 - 10 Unattached 8.55 q
9.    Sione Langi 9 - 10 Unattached 8.56
10.    Joseph Gutierrez 9 - 10 Unattached 8.88
11.    Evan Clark 9 - 10 Hurricane Elementary 9.03
12.    Jackson Aikens 9 - 10 Unattached 9.03
13.    Peyton Bundy 9 - 10 Unattached 9.27
14.    Cameron Hugunin 9 - 10 Quick Feet 9.33
15.    Korbin Schimbeck Unattached 9.91
16.    Cason Terry Unattached 11.25
17.    Asher McConnell 9 - 10 Unattached 12.34
DNS    Matt McArthur 9 - 10 Unattached DNS
DNS    Luke Hamlin 9 - 10 Unattached DNS
DNS    Taylor Thornton < 9 Unattached DNS
DNS    Logan Carr 10 Unattached DNS
DNS    Cohen Syphus < 9 Unattached DNS


Boy's 200 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    David Bartschi 9 - 10 Unattached 33.17 q q
2.    Tyler West 9 - 10 Unattached 33.22 q q
3.    Jackson Aikens 9 - 10 Unattached 36.79 q q
4.    Asher McConnell 9 - 10 Unattached 37.57 q q
5.    Luke Winder < 9 Quick Feet 38.64 q q
6.    Matthew Carroll 9 - 10 Unattached 39.45 q q
7.    James Butterfield 9 - 10 Unattached 39.76 q q
8.    Korbin Schimbeck Unattached 46.46 q q
DNS    Jackson Forcier 9 - 10 Unattached DNS
DNS    Evan Clark 9 - 10 Hurricane Elementary DNS
DNS    Brax Galbraith 9 - 10 Quick Feet DNS
DNS    Tucker Wall 9 - 10 Unattached DNS


Girl's 200 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Katelyn Earl 9 - 10 Little Valley Elem 34.78 q q
2.    Kyza Andrews 9 - 10 Unattached 34.98 q q
3.    Brianna Udy < 9 Unattached 35.29 q q
4.    Madison Slack 9 - 10 Unattached 35.63 q q
5.    Kiana Bingham 9 - 10 Unattached 37.19 q q
6.    Jenna Brown 9 - 10 Quick Feet 37.77 q q
7.    Liv Hatch < 9 Unattached 39.35 q q
8.    Kaydee Roberts < 9 Unattached 40.24 q q
9.    Hailey Pratt Unattached 40.83
10.    Cali Theobald < 9 Quick Feet 41.67
11.    Halle Stevens 9 Unattached 43.61
12.    Alyssa Reid < 9 Unattached 44.33
DNS    Andee Hobson 9 - 10 Unattached DNS


Boy's 200 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Oliver Jensen 11 - 12 Unattached 29.10 q q
2.    Hunter Knighton 11 - 12 Unattached 32.42 q q
3.    Bergen Robinson 11-12 Unattached 32.48 q q
4.    Ty Shotwell 11 - 12 Unattached 33.03 q q
5.    Tannen Steed sunrise rige 33.71 q q
6.    Devin Rustad 11 - 12 Unattached 33.78 q q
7.    Luke Miller 11 - 12 Unattached 34.24 q q
8.    Ashton Reid Unattached 34.45 q q
9.    Styn Lowe < 9 Unattached 36.37
10.    Jace Lang < 9 QuickFeet 36.73
11.    Brayden Jones Unattached 37.97
12.    Frankie Cavallaro 11 - 12 Unattached 38.09
DNS    Merick Johnson 11 - 12 Unattached DNS
DNS    Hyrum Burgoyne Sunrise Ridge DNS
DNS    Jamison Enfield Unattached DNS
DNS    Ezekiel Gomm < 9 Quickfeet TC DNS
DNS    Cael Keith 11-12 Unattached DNS


Girl's 200 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Taylan Whitehead 11 - 12 Quick Feet TC 30.53 q q
2.    Aspen Nilsson 11 - 12 Sunrise Ridge 31.25 q q
3.    Hannah Stuart < 9 Unattached 31.44 q q
4.    Breanna Graves 11 - 12 Unattached 32.22 q q
5.    Priscilla Gonzalez < 9 Unattached 32.63 q q
6.    Caila Odekirk 11 - 12 Hurricane track club 33.27 q q
7.    Kierra Reid 9 - 10 Unattached 33.29 q q
8.    Traia Andrews 11 - 12 Unattached 33.42 q q
9.    Kenzee Gubler 9 - 10 Unattached 35.39
10.    Kylie Barber < 9 Unattached 35.63
11.    Eden Gergetz 11 - 12 Unattached 44.38
DNS    Shyann Bunker Sunrise Ridge DNS
DNS    Cassandra Martinez 11 - 12 sunriseridge DNS


Boy's 200 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Robert Pender Unattached 28.56 q q
2.    Keilen Washington 11 - 12 Unattached 28.74 q q
3.    Karson Barber < 9 Quick Feet 29.05 q q
4.    Tanner Dennett Quick Feet 30.75 q q
5.    Dallin Graf Unattached 32.79 q q
DNS    Joshua Mendez Jr 13 - 14 Sunrise Ridge DNS
DNS    Wyatt Meadows 13 - 14 Unattached DNS


Girl's 200 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Skylaraē Marriott 13 - 14 Unattached 29.71 q q
2.    Sienna Gargano < 9 Quick Feet 30.51 q q
3.    Emma Bingham 13 - 14 Quick Feet 30.66 q q
4.    Marianne Corpaci 13 - 14 Unattached 31.79 q q
5.    Melissa Earl 13 - 14 Little Valley Elem 31.91 q q
6.    Hannah Anderson 11 - 12 Sunrise Ridge 32.70 q q
7.    Savannah Stouffer < 9 Sunrise Ridge 33.63 q q
8.    Mercedes Stevens < 9 Sunrise Ridge 36.23 q q
DNS    Miranda Bitton 13 - 14 Unattached DNS
DNS    Mulan Molano < 9 Unattached DNS
DNS    Sierra Erbe 13 - 14 sunriseridge DNS
DNS    Cecelia Shine 13 - 14 Unattached DNS


Girl's 200 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Kyza Andrews 9 - 10 Unattached 34.83 X  
2.    Brianna Udy < 9 Unattached 35.19 X  
3.    Katelyn Earl 9 - 10 Little Valley Elem 35.73 10  
4.    Madison Slack 9 - 10 Unattached 36.03 X  
5.    Jenna Brown 9 - 10 Quick Feet 36.85 8  
6.    Kiana Bingham 9 - 10 Unattached 38.94 X  
7.    Liv Hatch < 9 Unattached 42.18 X  
DNS    Kaydee Roberts < 9 Unattached DNS X  


Boy's 200 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Tyler West 9 - 10 Unattached 34.35 X  
2.    David Bartschi 9 - 10 Unattached 35.18 X  
3.    Matthew Carroll 9 - 10 Unattached 36.35 X  
4.    Asher McConnell 9 - 10 Unattached 38.00 X  
5.    Luke Winder < 9 Quick Feet 38.70 10  
6.    James Butterfield 9 - 10 Unattached 39.89 X  
DNS    Jackson Aikens 9 - 10 Unattached DNS X  
DNS    Korbin Schimbeck Unattached DNS X  


Girl's 200 meter 11-12 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Taylan Whitehead 11 - 12 Quick Feet TC 30.95 10  
2.    Aspen Nilsson 11 - 12 Sunrise Ridge 31.49 8  
3.    Hannah Stuart < 9 Unattached 31.55 X  
4.    Caila Odekirk 11 - 12 Hurricane track club 33.54 6  
5.    Kierra Reid 9 - 10 Unattached 33.87 X  
DNS    Priscilla Gonzalez < 9 Unattached DNS X  
DNS    Breanna Graves 11 - 12 Unattached DNS X  
DNS    Traia Andrews 11 - 12 Unattached DNS X  


Boy's 200 meter 11-12 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Oliver Jensen 11 - 12 Unattached 29.68 X  
2.    Hunter Knighton 11 - 12 Unattached 31.49 X  
3.    Ty Shotwell 11 - 12 Unattached 32.23 X  
4.    Bergen Robinson 11-12 Unattached 32.48 X  
5.    Tannen Steed sunrise rige 36.43 10  
DNS    Devin Rustad 11 - 12 Unattached DNS X  
DNS    Luke Miller 11 - 12 Unattached DNS X  
DNS    Ashton Reid Unattached DNS X  


Girl's 200 meter 13-14 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Skylaraē Marriott 13 - 14 Unattached 30.30 X  
2.    Emma Bingham 13 - 14 Quick Feet 30.62 10  
3.    Sienna Gargano < 9 Quick Feet 30.64 8  
4.    Melissa Earl 13 - 14 Little Valley Elem 32.12 6  
5.    Marianne Corpaci 13 - 14 Unattached 32.21 X  
6.    Hannah Anderson 11 - 12 Sunrise Ridge 32.81 5  
7.    Savannah Stouffer < 9 Sunrise Ridge 33.91 4  
DNS    Mercedes Stevens < 9 Sunrise Ridge DNS    


Boy's 200 meter 13-14 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Robert Pender Unattached 28.13 X  
2.    Keilen Washington 11 - 12 Unattached 28.41 X  
3.    Karson Barber < 9 Quick Feet 28.43 10  
4.    Tanner Dennett Quick Feet 31.10 8  
5.    Dallin Graf Unattached 31.56 X  


Girl's 50 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Avery Nilsson Bloomington Elementary 8.37 10  
2.    Brianna Udy < 9 Unattached 8.94 X  
3.    Makenna Green 9 - 10 Unattached 9.33 X  
4.    Marley Shotwell 9 - 10 Unattached 9.80 X  
DQ    Olivia Hamlin < 9 Unattached DQ X  
Impeding other runners by crossing lanes
DNS    Jamelle Mullins 9 - 10 Unattached DNS X  
DNS    Brooklyn Knighton 9 - 10 Unattached DNS X  


Boy's 50 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    David Bartschi 9 - 10 Unattached 8.36 X  
2.    Tyler West 9 - 10 Unattached 8.43 X  
3.    Carter VanLehn 9 - 10 Unattached 8.50 X  
4.    Braylen Cameron 9 - 10 Unattached 8.69 X  
5.    Makaio Swensen Santa Clara elementary 8.71 10  
6.    Drake Carroll < 9 Unattached 8.73 X  
7.    Matthew Carroll 9 - 10 Unattached 8.77 X  
8.    Max Ripplinger 9 - 10 Unattached 8.82 X  


Girl's 800 meter 9-10 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Liv Hatch < 9 Unattached 3:27.13 X  
DNS    Andee Hobson 9 - 10 Unattached DNS X  


Boy's 800 meter 9-10 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    McKay Wells < 9 Quick feet 2:50.87 10  
2.    Joshua Smith < 9 Unattached 3:06.63 X  
3.    Bryan Richardson 9 - 10 Quick Feet 3:08.81 8  
4.    Brax Galbraith 9 - 10 Quick Feet 3:24.25 6  


Girl's 800 meter 11-12 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Alli Baker 11 - 12 Unattached 2:30.80 X  
2.    Sarah Snow 11 - 12 Quick Feet TC 2:33.30 10  
3.    Lacey Marshall 11 - 12 Panguitch track club 3:18.79 8  
4.    Kayla Meng < 9 Hurricane city 3:31.98 6  
5.    Eliza Dansie 11 - 12 Hurricane track club 3:34.28 5  
DNS    Anatacia Molano < 9 Unattached DNS X  


Boy's 800 meter 11-12 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Carter Slack 11 - 12 Unattached 2:38.18 X  
2.    Talon Leavitt Unattached 2:43.55 X  
3.    Bryan Wall 11 - 12 Unattached 3:01.51 X  
4.    William Godfrey < 9 Quick Feet 3:02.32 10  
5.    Mason Bundy 11 - 12 Unattached 3:06.78 X  
6.    Taran Stout 11-12 Unattached 3:10.54 X  
7.    Frankie Cavallaro 11 - 12 Unattached 3:11.58 X  
8.    Jace Lang < 9 QuickFeet 3:11.77 8  
9.    Thomas Marshall 11 - 12 Unattached 3:15.16 X  
10.    Seth Bush 11-12 Unattached 3:18.13 X  
11.    Joshua Carroll 11 - 12 Unattached 3:25.46 X  
DNS    Brayden Penny 11 - 12 Sunrise Ridge DNS    
DNS    Hyrum Burgoyne Sunrise Ridge DNS    
DNS    Travis Jones 11 - 12 Sunrise Ridge DNS    
DNS    Luigui Sierra 11 - 12 Sunrise Ridge DNS    
DNS    Carter Hugunin 11 - 12 Quick Feet DNS    


Girl's 800 meter 13-14 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Addi Baker 13 - 14 Unattached 2:35.45 X  
2.    Trinity Schimbeck Desert Hills Middle School 2:36.03 10  
3.    Sophia Jensen QuickFeet 2:39.60 8  
4.    Hailey Odekirk 13 - 14 hurricane track club 2:49.57 6  
5.    Erin Gergetz 13 - 14 Unattached 3:49.82 X  
DNS    Anna Powell < 9 Sunrise Ridge DNS    


Boy's 800 meter 13-14 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Bryce Thomas < 9 Unattached 2:37.21 X  
2.    Luke Boyce 13-14 Unattached 2:51.80 X  
3.    Jared Mehr 13 - 14 Unattached 3:03.47 X  
4.    Porter Dansie 13 - 14 Hurricane track club 3:07.00 10  
5.    Spencer Goff 13 - 14 Quick Feet 3:22.94 8  
DNS    Scottie Bushar pine view DNS    
DNS    Oakley Jackson < 9 Quikfeet DNS    


Girl's 100 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Avery Nilsson Bloomington Elementary 16.48 10  
2.    Katelyn Earl 9 - 10 Little Valley Elem 16.68 8  
3.    Adri Baker 9 - 10 Unattached 16.72 X  
4.    Kyza Andrews 9 - 10 Unattached 16.86 X  
5.    Madison Slack 9 - 10 Unattached 17.16 X  
6.    Olivia Hamlin < 9 Unattached 17.34 X  
7.    Brianna Udy < 9 Unattached 17.45 X  
8.    Jenna Brown 9 - 10 Quick Feet 17.92 6  


Boy's 100 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    David Bartschi 9 - 10 Unattached 16.08 X  
2.    Tyler West 9 - 10 Unattached 16.20 X  
3.    Sione Langi 9 - 10 Unattached 16.28 X  
4.    Carter VanLehn 9 - 10 Unattached 16.28 X  
5.    Max Ripplinger 9 - 10 Unattached 16.50 X  
6.    Drake Carroll < 9 Unattached 16.69 X  
7.    Makaio Swensen Santa Clara elementary 16.70 10  
8.    Matthew Carroll 9 - 10 Unattached 17.36 X  


Girl's 100 meter 11-12 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Taylan Whitehead 11 - 12 Quick Feet TC 15.25 10  
2.    Aspen Nilsson 11 - 12 Sunrise Ridge 15.48 8  
3.    Kaiah Matthews 9 - 10 Unattached 15.52 X  
4.    Hannah Stuart < 9 Unattached 16.38 X  
5.    Caila Odekirk 11 - 12 Hurricane track club 16.86 6  
6.    Kenzee Gubler 9 - 10 Unattached 17.01 X  
DNS    Priscilla Gonzalez < 9 Unattached DNS X  
DNS    Alli Baker 11 - 12 Unattached DNS X  


Boy's 100 meter 11-12 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Oliver Jensen 11 - 12 Unattached 15.01 X  
2.    Ty Shotwell 11 - 12 Unattached 15.29 X  
3.    Hunter Knighton 11 - 12 Unattached 15.65 X  
4.    Bergen Robinson 11-12 Unattached 15.67 X  
5.    Tannen Steed sunrise rige 16.55 10  
DNS    Jamison Enfield Unattached DNS X  
DNS    Cael Keith 11-12 Unattached DNS X  
DNS    Ashton Reid Unattached DNS X  


Girl's 100 meter 13-14 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Skylaraē Marriott 13 - 14 Unattached 14.78 X  
2.    Sienna Gargano < 9 Quick Feet 14.93 10  
3.    Melissa Earl 13 - 14 Little Valley Elem 15.23 8  
4.    Emma Bingham 13 - 14 Quick Feet 15.24 6  
5.    Sierra Erbe 13 - 14 sunriseridge 15.37 5  
6.    Marianne Corpaci 13 - 14 Unattached 15.63 X  
7.    Hannah Anderson 11 - 12 Sunrise Ridge 15.97 4  
DNS    Miranda Bitton 13 - 14 Unattached DNS X  


Boy's 100 meter 13-14 Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Robert Pender Unattached 13.72 X  
2.    Keilen Washington 11 - 12 Unattached 14.17 X  
3.    Tanner Dennett Quick Feet 14.55 10  
4.    Caleb Mace 13 - 14 Unattached 15.13 X  
5.    Easton Nisson 13 - 14 Sun Rise Ridge 15.26 8  
6.    Dallin Graf Unattached 15.32 X  
7.    Jared Mehr 13 - 14 Unattached 15.70 X  
DNS    Luke Wiser Unattached DNS X  


Girl's 400 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Avery Nilsson Bloomington Elementary 1:19.00 10  
2.    Adri Baker 9 - 10 Unattached 1:20.41 X  
3.    Madison Slack 9 - 10 Unattached 1:21.37 X  
4.    Hailey Pratt Unattached 1:33.46 X  
5.    Liv Hatch < 9 Unattached 1:35.68 X  
DNS    Andee Hobson 9 - 10 Unattached DNS X  
DNS    Annie Woodbury 9 - 10 Unattached DNS X  


Boy's 400 meter 9-10 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    McKay Wells < 9 Quick feet 1:20.04 10  
2.    Joshua Smith < 9 Unattached 1:20.15 X  
3.    James Butterfield 9 - 10 Unattached 1:22.24 X  
4.    Cohen Syphus < 9 Unattached 1:27.64 X  
DNS    Cameron Hugunin 9 - 10 Quick Feet DNS    
DNS    Brax Galbraith 9 - 10 Quick Feet DNS    


Girl's 400 meter 11-12 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Alli Baker 11 - 12 Unattached 1:06.15 X  
2.    Priscilla Gonzalez < 9 Unattached 1:15.55 X  
3.    Kierra Reid 9 - 10 Unattached 1:17.72 X  
4.    Brooklynn Runolfson 11 - 12 Unattached 1:19.90 X  
5.    Lacey Marshall 11 - 12 Panguitch track club 1:20.85 10  
6.    Chynna Anderson 11 - 12 Unattached 1:29.66 X  
7.    Kayla Meng < 9 Hurricane city 1:33.65 8  
DNS    Claire Phelps 11-12 Unattached DNS X  


Boy's 400 meter 11-12 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Carter Slack 11 - 12 Unattached 1:10.26 X  
2.    Talon Leavitt Unattached 1:13.61 X  
3.    Konner Taylor Unattached 1:16.08 X  
4.    Bergen Robinson 11-12 Unattached 1:16.16 X  
5.    Mason Bundy 11 - 12 Unattached 1:20.39 X  
6.    Tannen Steed sunrise rige 1:22.81 10  
7.    Styn Lowe < 9 Unattached 1:25.04 X  
DNS    Carter Hugunin 11 - 12 Quick Feet DNS    


Girl's 400 meter 13-14 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Sophie Chandler Unattached 1:11.96 X  
2.    Hailey Odekirk 13 - 14 hurricane track club 1:12.65 10  
3.    Savannah Stouffer < 9 Sunrise Ridge 1:14.68 8  
DNS    Anna Powell < 9 Sunrise Ridge DNS    
DNS    Anna Rammell 13 - 14 Unattached DNS    
DNS    Mercedes Stevens < 9 Sunrise Ridge DNS    


Boy's 400 meter 13-14 Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Karson Barber < 9 Quick Feet 1:02.34 10  
2.    Keilen Washington 11 - 12 Unattached 1:08.07 X  
3.    Dallin Graf Unattached 1:12.49 X  
4.    Caleb Mace 13 - 14 Unattached 1:13.19 X  
5.    Jared Mehr 13 - 14 Unattached 1:13.94 X  
6.    Spencer Goff 13 - 14 Quick Feet 1:28.34 8  


Girl's 4x100 9-10 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Speed Demons A Speed Demons 1:10.47 10  


Boy's 4x100 9-10 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Dixie Dashers A Dixie Dashers 1:08.07 10  


Girl's 4x100 11-12 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Quick Feet A Quick Feet 1:00.15 10  
2.    Lightning Thief A Lightning Thief 1:04.79 8  


Boy's 4x100 11-12 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Quick Feet A Quick Feet 1:04.42 10  


Girl's 4x100 13-14 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corpacis Cougars A Corpacis Cougars 1:02.10 10  
DNS    Quick Feet A Quick Feet DNS    


Boy's 4x100 13-14 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Newmons A Newmons 58.04 10  


Girl's Long Jump 9-10 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Katelyn Earl 9 - 10 Little Valley Elem  1.85  6-01.00 10  
2.    Jenna Brown 9 - 10 Quick Feet  1.73  5-08.00 8  
3.    Jamelle Mullins 9 - 10 Unattached  1.70  5-07.00 X  
4.    Kiana Bingham 9 - 10 Unattached  1.52  5-00.00 X  
5.    Annie Woodbury 9 - 10 Unattached  1.37  4-06.00 X  
6.    Alyssa Reid < 9 Unattached  1.29  4-03.00 X  
7.    Hilary Lee < 9 Unattached  1.06  3-06.00 X  
8.    Kaylee Carr 10 Unattached  1.04  3-05.00 X  


Boy's Long Jump 9-10 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Carter VanLehn 9 - 10 Unattached  2.03  6-08.00 X  
2.    Braylen Cameron 9 - 10 Unattached  1.83  6-00.00 X  
3.    Joseph Gutierrez 9 - 10 Unattached  1.83  6-00.00 X  
4.    Cameron Hugunin 9 - 10 Quick Feet  1.73  5-08.00 10  
5.    Luke Winder < 9 Quick Feet  1.60  5-03.00 8  
6.    James Butterfield 9 - 10 Unattached  1.55  5-01.00 X  
7.    Logan Carr 10 Unattached  1.52  5-00.00 X  
8.    Peyton Bundy 9 - 10 Unattached  1.42  4-08.00 X  
9.    Cason Terry Unattached  1.34  4-05.00 X  


Girl's Long Jump 11-12 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Afton Roberts < 9 Unattached  1.98  6-06.00 X  
2.    Aspen Nilsson 11 - 12 Sunrise Ridge  1.90  6-03.00 10  
3.    Brooklynn Runolfson 11 - 12 Unattached  1.85  6-01.00 X  
4.    Annica Cameron 11 - 12 Unattached  1.67  5-06.00 X  
5.    Kayla Meng < 9 Hurricane city  1.40  4-07.00 8  
6.    Iris Pead < 9 Unattached  1.37  4-06.00 X  
7.    Chynna Anderson 11 - 12 Unattached  1.32  4-04.00 X  
8.    Eliza Dansie 11 - 12 Hurricane track club  1.22  4-00.00 6  
DNS    Breanna Graves 11 - 12 Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Noely Brichaux Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Annie McArthur 11 - 12 Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Hannah Anderson 11 - 12 Sunrise Ridge  DNS  DNS    
DNS    Danielle Elemile 11 - 12 Sandstone Elementary  DNS  DNS    
DNS    Luke Miller 11 - 12 Unattached  DNS  DNS    


Boy's Long Jump 11-12 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Bergen Robinson 11-12 Unattached  2.00  6-07.00 X  
2.    Hunter Knighton 11 - 12 Unattached  1.98  6-06.00 X  
3.    Ashton Reid Unattached  1.93  6-04.00 X  
4.    Luke Miller 11 - 12 Unattached  1.93  6-04.00 X  
5.    Joshua Carroll 11 - 12 Unattached  1.83  6-00.00 X  
6.    Glenn Butterfield 11 - 12 Unattached  1.70  5-07.00 X  
7.    Devin Rustad 11 - 12 Unattached  1.57  5-02.00 X  
DNS    Luigui Sierra 11 - 12 Sunrise Ridge  DNS  DNS    
DNS    Mark Elemile Fossil Ridge  DNS  DNS    
DNS    Travis Jones 11 - 12 Sunrise Ridge  DNS  DNS    
DNS    Bentely Bushar 11 - 12 Unattached  DNS  DNS    
DNS    Jason Erbe < 9 Unattached  DNS  DNS    


Girl's Long Jump 13-14 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Sophie Chandler Unattached  3.83  12-07.00 X  
2.    Emma Bingham 13 - 14 Quick Feet  3.81  12-06.00 10  
3.    Sierra Erbe 13 - 14 sunriseridge  3.66  12-00.00 8  
4.    Melissa Earl 13 - 14 Little Valley Elem  3.48  11-05.00 6  
5.    Hannah Anderson 11 - 12 Sunrise Ridge  3.38  11-01.00 5  
6.    Marianne Corpaci 13 - 14 Unattached  3.05  10-00.00 X  
7.    Robin Kim 13 Sunrise Ridge  3.02  9-11.00 4  


Boy's Long Jump 13-14 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Dallin Graf Unattached  3.78  12-05.00 X  
2.    Robert Pender Unattached  2.92  9-07.00 X  
3.    Easton Nisson 13 - 14 Sun Rise Ridge  2.89  9-06.00 10  
DNS    Keilen Washington 11 - 12 Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Scottie Bushar pine view  DNS  DNS    
DNS    Bryce Thomas < 9 Unattached  DNS  DNS    
DNS    Luke Wiser Unattached  DNS  DNS    
DNS    Karson Barber < 9 Quick Feet  DNS  DNS    
DNS    Joshua Mendez Jr 13 - 14 Sunrise Ridge  DNS  DNS    


Girl's Shot Put 13-14 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Emma Gergetz 13 - 14 Unattached  7.82  25-08.00 X  
2.    Erin Gergetz 13 - 14 Unattached  7.08  23-03.00 X  
3.    Robin Kim 13 Sunrise Ridge  6.75  22-02.00 10  
DNS    Kylee Terrell Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Preslee Gates 13 - 14 Unattached  DNS  DNS X  


Boy's Shot Put 13-14 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Guy Ludlow < 9 Unattached  8.41  27-07.00 X  
2.    Easton Nisson 13 - 14 Sun Rise Ridge  8.05  26-05.00 10  
DNS    Oakley Jackson < 9 Quikfeet  DNS  DNS    


Girl's Softball 9-10 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Jamelle Mullins 9 - 10 Unattached  32.26  105-10 X  
2.    Aisey Gargano 9 - 10 Unattached  19.68  64-07 X  
3.    Kaydee Roberts < 9 Unattached  16.89  55-05 X  
4.    Alyssa Rammell 9 - 10 Unattached  16.13  52-11 X  
5.    Kaylee Carr 10 Unattached  14.50  47-07.00 X  
6.    Brooklyn Knighton 9 - 10 Unattached  13.03  42-09.00 X  
DNS    Ragan Johnson Unattached  DNS  DNS X  


Boy's Softball 9-10 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Makaio Swensen Santa Clara elementary  37.87  124-03 10  
2.    Sione Langi 9 - 10 Unattached  37.54  123-02 X  
3.    Logan Carr 10 Unattached  36.09  118-05 X  
4.    Braylen Cameron 9 - 10 Unattached  35.58  116-09 X  
5.    Asher McConnell 9 - 10 Unattached  35.15  115-04 X  
6.    Drake Carroll < 9 Unattached  29.23  95-11 X  
7.    Max Ripplinger 9 - 10 Unattached  25.58  83-11 X  
DNS    Taylor Thornton < 9 Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Matt McArthur 9 - 10 Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Kyler Terry 9 - 10 Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Tucker Wall 9 - 10 Unattached  DNS  DNS X  


Girl's Softball 11-12 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Katherine Whipple 11 - 12 Sunrise Ridge  36.14  118-07 10  
2.    Cassidy Dykstra < 9 Sunrise Ridge  34.14  112-00 8  
3.    Afton Roberts < 9 Unattached  25.60  84-00 X  
4.    Iris Pead < 9 Unattached  25.25  82-10 X  
5.    Annica Cameron 11 - 12 Unattached  21.56  70-09 X  
6.    Eden Gergetz 11 - 12 Unattached  18.90  62-00 X  
DNS    Sydney Wahls 11 - 12 Unattached  DNS  DNS X  
DNS    Danielle Elemile 11 - 12 Sandstone Elementary  DNS  DNS    
DNS    Noely Brichaux Unattached  DNS  DNS    
DNS    Kaiah Matthews 9 - 10 Unattached  DNS  DNS    
DNS    Cassandra Martinez 11 - 12 sunriseridge  DNS  DNS    
DNS    Cecelia Shine 13 - 14 Unattached  DNS  DNS    


Boy's Softball 11-12 Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Zekiel Polu 11 - 12 Sunrise Ridge  54.71  179-06 10  
2.    Cael Keith 11-12 Unattached  51.05  167-06 X  
3.    Hunter Knighton 11 - 12 Unattached  46.18  151-06 X  
4.    Bowen Hammer Unattached  38.50  126-04 X  
5.    Talon Leavitt Unattached  36.75  120-07 X  
6.    Brayden Jones Unattached  36.09  118-05 X  
7.    Bryan Wall 11 - 12 Unattached  34.31  112-07 X  
8.    Glenn Butterfield 11 - 12 Unattached  29.79  97-09 X  
9.    Bentely Bushar 11 - 12 Unattached  25.04  82-02 X  
10.    Mason Bundy 11 - 12 Unattached  23.65  77-07 X  
DNS    Travis Jones 11 - 12 Sunrise Ridge  DNS  DNS    
DNS    Mark Elemile Fossil Ridge  DNS  DNS    
DNS    Jason Erbe < 9 Unattached  DNS  DNS    


Boy's Team Scores
After 23 Events
 
Overall  Team Score

1.  Quick Feet 140     
2.  sunrise rige 30     
2.  Quick feet 30     
2.  Santa Clara elementary 30     
5.  Sun Rise Ridge 28     
6.  Hurricane track club 16     
7.  Quikfeet 10     
7.  Sunrise Ridge 10     
7.  Dixie Dashers 10     
7.  Newmons 10     
11.  QuickFeet 8     
11.  pine view 8     




Girl's Team Scores
After 22 Events
 
Overall  Team Score

1.  Sunrise Ridge 84     
2.  Quick Feet 76     
3.  Little Valley Elem 48     
4.  Quick Feet TC 40     
5.  Bloomington Elementary 30     
6.  Hurricane track club 29     
7.  Panguitch track club 26     
8.  Hurricane city 22     
8.  hurricane track club 22     
10.  Desert Hills Middle School 20     
11.  QuickFeet 16     
12.  sunriseridge 13     
13.  Speed Demons 10     
13.  Corpacis Cougars 10     
15.  Lightning Thief 8     




Men & Women's Team Scores
After 45 Events
 
Overall  Team Score

1.  Quick Feet 216     
2.  Sunrise Ridge 94     
3.  Little Valley Elem 48     
4.  Hurricane track club 45     
5.  Quick Feet TC 40     
6.  Quick feet 30     
6.  Santa Clara elementary 30     
6.  Bloomington Elementary 30     
6.  sunrise rige 30     
10.  Sun Rise Ridge 28     
11.  Panguitch track club 26     
12.  QuickFeet 24     
13.  Hurricane city 22     
13.  hurricane track club 22     
15.  Desert Hills Middle School 20     
16.  sunriseridge 13     
17.  Corpacis Cougars 10     
17.  Dixie Dashers 10     
17.  Speed Demons 10     
17.  Quikfeet 10     
17.  Newmons 10     
22.  Lightning Thief 8     
22.  pine view 8