2016 St. George Utah Youth Track and Field Meet
Snow Canyon High School
St. George, UT
May 13, 2016 - May 14, 2016

Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kenya Alofipo < 9 Unattached 5.  9.25 q
2.    Izzy Marley Miller 6-8 TurdL 8.  9.42 q
3.    Mille Starks < 9 Unattached 16.  10.58
4.    Genevieve Woolley < 9 Unattached 19.  10.87
5.    Isabella Pratt < 9 Unattached 24.  11.91
DNS    Sophie Bentley < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Cali Poulton Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brynlee Mortensen < 9 Unattached 1.  8.62 q
2.    Addison Davis < 9 Unattached 20.  11.06
3.    Kayla Angulo Unattached 21.  11.10
4.    Addee Leavitt < 9 Unattached 22.  11.24
DNS    Angela Billips Unattached DNS  DNS
DNS    Aven Poulton Unattached DNS  DNS
DNS    Paige Burton < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Anna West < 9 Unattached 5.  9.25 q
2.    Juliana Earl Unattached 7.  9.42 q
3.    Jayda Alofipo < 9 Unattached 11.  9.76
4.    Andi Baker < 9 Unattached 15.  10.51
5.    Felicity Yost < 9 Unattached 18.  10.64
6.    Avalynn Ames < 9 Unattached 23.  11.30
DNS    Naveah Billips Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Alea Mackey Unattached 9.  9.59
2.    Makasini Fonua < 9 Unattached 12.  10.08
3.    Emmalee Yost < 9 Unattached 14.  10.37
4.    Emmeline Sepp < 9 Unattached 25.  12.09
DNS    Justice Carter < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Katelyn Slack Unattached DNS  DNS
DNS    Whitlee Christiansen < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jane Bartschi Unattached 2.  8.81 q
2.    Adelyn Telford Unattached 3.  8.95 q
3.    Ava Wong < 9 Unattached 4.  9.20 q
4.    Ellie Lunnen < 9 Unattached 10.  9.74
5.    Adyson Christensen < 9 Unattached 13.  10.12
6.    Danielle Craw < 9 Milford City Track & Field 17.  10.62
7.    Sara Olsen < 9 Unattached 26.  12.89


Girl's 50 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Brynlee Mortensen < 9 Unattached H2 -1. 8.62 q
2.    Jane Bartschi Unattached H5 -1. 8.81 q
3.    Adelyn Telford Unattached H5 -2. 8.95 q
4.    Ava Wong < 9 Unattached H5 -3. 9.20 q
5.    Kenya Alofipo < 9 Unattached H1 -1. 9.25 q
5.    Anna West < 9 Unattached H3 -1. 9.25 q
7.    Juliana Earl Unattached H3 -2. 9.42 q
8.    Izzy Marley Miller 6-8 TurdL H1 -2. 9.42 q
9.    Alea Mackey Unattached H4 -1. 9.59
10.    Ellie Lunnen < 9 Unattached H5 -4. 9.74
11.    Jayda Alofipo < 9 Unattached H3 -3. 9.76
12.    Makasini Fonua < 9 Unattached H4 -2. 10.08
13.    Adyson Christensen < 9 Unattached H5 -5. 10.12
14.    Emmalee Yost < 9 Unattached H4 -3. 10.37
15.    Andi Baker < 9 Unattached H3 -4. 10.51
16.    Mille Starks < 9 Unattached H1 -3. 10.58
17.    Danielle Craw < 9 Milford City Track & Field H5 -6. 10.62
18.    Felicity Yost < 9 Unattached H3 -5. 10.64
19.    Genevieve Woolley < 9 Unattached H1 -4. 10.87
20.    Addison Davis < 9 Unattached H2 -2. 11.06
21.    Kayla Angulo Unattached H2 -3. 11.10
22.    Addee Leavitt < 9 Unattached H2 -4. 11.24
23.    Avalynn Ames < 9 Unattached H3 -6. 11.30
24.    Isabella Pratt < 9 Unattached H1 -5. 11.91
25.    Emmeline Sepp < 9 Unattached H4 -4. 12.09
26.    Sara Olsen < 9 Unattached H5 -7. 12.89
DNS    Angela Billips Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Aven Poulton Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Justice Carter < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Sophie Bentley < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Katelyn Slack Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Cali Poulton Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Whitlee Christiansen < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Paige Burton < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Naveah Billips Unattached H3 -DNS DNS