2017 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 6, 2017 - January 7, 2017

Girl's 200 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Olivia Franks Jr Davis HS 43.  29.66
2.    Aspen Peterson Fr Skyridge HS 53.  30.42
DNS    Lexee Walbeck Fr Beaver HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jasie York So Cedar HS 10.  27.24
2.    Shelby Gentry Sr Bountiful HS 73.  32.49
3.    Jaiden Mayo Sr Salem Hills HS 77.  33.49
DQ    Laryn Naegle So Viewmont HS DQ  DQ
3+ consecutive steps on line (32.168)


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brooklyn Lott Sr Desert Hills HS 7.  26.97
2.    Julia Hunt Jr Cedar HS 8.  27.10
3.    Myley Alexander So Desert Hills HS 16.  27.97
4.    Lola Isabel Maldonado 7 West HS 75.  33.19


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Olivia Griffin Jr Davis HS 25.  28.49
2.    Setera Stock So Copper Hills HS 29.  28.84
3.    Kiana HAll Jr Davis HS 47.  29.98
4.    Brenna Mainor Fr Davis HS 87.  1:52.72


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Emma Aldred Jr American Fork HS 32.  29.10
2.    Jasmine Lopez So West Jordan HS 60.  31.22
3.    Demi Sintz Jr Bingham HS 65.  31.70
4.    Hannah Jones Sr Pleasant Grove HS 81.  34.76


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rachael Hunt Jr Cedar HS 18.  28.14
2.    Victoria Jones Sr Bountiful HS 54.  30.49
3.    Shaneal Hansen So Bountiful HS 84.  35.53
DNS    Whitney Cook Fr Bingham HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ashley Rookstool So Maple Mountain HS 23.  28.27
2.    Hannah Sobel Jr Cedar HS 50.  30.18
3.    Chandler Biedermann Sr Unattached 51.  30.34
4.    Bullock Anna Jr Montezuma-Cortez HS-CO 57.  30.96


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sara Davies So Syracuse HS 49.  30.18
2.    Darci Nielson So Desert Hills HS 67.  31.91
3.    Courtney Steele Jr Davis HS 72.  32.31
DNS    Amanda Dickson Fr West Jordan HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jazmin Moss Sr Bountiful HS 44.  29.70
2.    Ashley Wilkinson So Bountiful HS 46.  29.88
3.    Charlotte Lampe Jr Park City TC 58.  30.97
DNS    Kylie Monroe 2 Bingham HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ryah Larsen Sr Skyridge HS 31.  29.03
2.    Kamora Wayman Jr Bountiful HS 55.  30.55
3.    Cassie Hutchings Jr Copper Hills HS 76.  33.25
4.    Emily Greer Sr Davis HS 80.  34.60


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Samantha Oblad Jr Unattached 6.  26.47
2.    Sarah Kennedy Sr Pleasant Grove HS 62.  31.45
3.    Morgan Ence Jr Davis HS 69.  31.98
DNS    Kaytlin Thompson So Millard HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Elizabeth Tew Sr Bountiful HS 48.  30.13
2.    Shelby Steele 8 Davis HS 66.  31.73
3.    Calli Weeks Sr Unattached 70.  32.04
4.    Megan Wilson Fr West Jordan HS 86.  40.83


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Krista Farley Jr Weber HS 12.  27.52
2.    Paige Reynolds Sr Davis HS 40.  29.43
3.    Ashley Kohler So Bountiful HS 79.  34.08
4.    Taya Hoover Sr Spanish Fork HS 83.  35.01


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 14
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Lindsay DiReda Sr Davis HS 45.  29.74
2.    Tia Goldsberry So Davis HS 71.  32.06
3.    McKayla Moon Sr Davis HS 82.  34.88
4.    Stella Bradley 7 West HS 85.  36.56


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 15
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Gabby Mason So Davis HS 41.  29.45
2.    Ellie Anderson Soph Davis HS 52.  30.42
3.    Samantha Wright Jr Woods Cross HS 68.  31.93
4.    Lillian Reese Jr Unattached 74.  32.53


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 16
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sierra Vest Jr West Jordan HS 59.  31.04
2.    Hanna Msiska So Bingham HS 61.  31.42
3.    Vanessa Sabel Jr Salem Hills HS 63.  31.57
4.    Allison Hunt Sr Payson HS 64.  31.61


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 17
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Skylar Jackenthal So Park City TC 35.  29.26
2.    Haley Maki So Park City TC 37.  29.35
3.    Madison Castleberry Jr West Jordan HS 78.  33.54
FS    Catalina Conn So Park City TC FS  FS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 18
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aubree Cheney So Stansbury High School 24.  28.42
2.    Shea Davidson So Logan HS 36.  29.31
3.    Katie Brotherson So Park City TC 42.  29.51
4.    Devin Zebeleah Sr Mercury Track Club 56.  30.65


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 19
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rachel Whipple Sr Bountiful HS 17.  28.04
2.    Kylie Guymon Sr Wasatch HS 20.  28.22
3.    Jacee Kirkpatrick Fr Gold Medal Athletics 33.  29.16
DNS    Keslee Stephenson Sr Davis HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 20
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kaitlyn Smith Sr Syracuse HS 15.  27.97
2.    Lauren Grace Wunderli So Gold Medal Athletics 26.  28.54
3.    Morgan Short So Montezuma-Cortez HS-CO 30.  28.87
4.    Annalise Lont Sr Mercury Track Club 38.  29.39


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 21
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Shaylee Clements Sr Gold Medal Athletics 19.  28.20
2.    Daphne Reeves Jr Gold Medal Athletics 27.  28.61
3.    Emma Reeves Fr Gold Medal Athletics 28.  28.80
4.    Ali Egbert Sr Gold Medal Athletics 34.  29.20


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 22
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Paige Young Sr Gold Medal Athletics 13.  27.74
2.    Laura Lundhl Fr Mercury Track Club 14.  27.75
3.    Kyra Maile Sr Unattached 21.  28.23
28.226
4.    Hailey Jensen Jr Gold Medal Athletics 22.  28.23
28.230


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 23
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jada Ragin So Mercury Track Club 5.  26.27
2.    Caroline Iverson Sr Box Elder HS 9.  27.12
3.    Sydney Holiday Fr Unattached 11.  27.33
4.    Ayla Loyd Jr Mercury Track Club 39.  29.42


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 24
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brinn Jensen Sr Gold Medal Athletics 1.  25.58
2.    Kate Kranz Jr Gold Medal Athletics 2.  25.88
3.    Emily Ellis Jr Lone Peak HS 3.  26.14
4.    Meghan Hunter So Provo HS 4.  26.26


Girl's 200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Brinn Jensen Sr Gold Medal Athletics S24 -1. 25.58
2.    Kate Kranz Jr Gold Medal Athletics S24 -2. 25.88
3.    Emily Ellis Jr Lone Peak HS S24 -3. 26.14
4.    Meghan Hunter So Provo HS S24 -4. 26.26
5.    Jada Ragin So Mercury Track Club S23 -1. 26.27
6.    Samantha Oblad Jr Unattached S11 -1. 26.47
7.    Brooklyn Lott Sr Desert Hills HS S3 -1. 26.97
8.    Julia Hunt Jr Cedar HS S3 -2. 27.10
9.    Caroline Iverson Sr Box Elder HS S23 -2. 27.12
10.    Jasie York So Cedar HS S2 -1. 27.24
11.    Sydney Holiday Fr Unattached S23 -3. 27.33
12.    Krista Farley Jr Weber HS S13 -1. 27.52
13.    Paige Young Sr Gold Medal Athletics S22 -1. 27.74
14.    Laura Lundhl Fr Mercury Track Club S22 -2. 27.75
15.    Kaitlyn Smith Sr Syracuse HS S20 -1. 27.97
16.    Myley Alexander So Desert Hills HS S3 -3. 27.97
17.    Rachel Whipple Sr Bountiful HS S19 -1. 28.04
18.    Rachael Hunt Jr Cedar HS S6 -1. 28.14
19.    Shaylee Clements Sr Gold Medal Athletics S21 -1. 28.20
20.    Kylie Guymon Sr Wasatch HS S19 -2. 28.22
21.    Kyra Maile Sr Unattached S22 -3. 28.23
28.226
22.    Hailey Jensen Jr Gold Medal Athletics S22 -4. 28.23
28.230
23.    Ashley Rookstool So Maple Mountain HS S7 -1. 28.27
24.    Aubree Cheney So Stansbury High School S18 -1. 28.42
25.    Olivia Griffin Jr Davis HS S4 -1. 28.49
26.    Lauren Grace Wunderli So Gold Medal Athletics S20 -2. 28.54
27.    Daphne Reeves Jr Gold Medal Athletics S21 -2. 28.61
28.    Emma Reeves Fr Gold Medal Athletics S21 -3. 28.80
29.    Setera Stock So Copper Hills HS S4 -2. 28.84
30.    Morgan Short So Montezuma-Cortez HS-CO S20 -3. 28.87
31.    Ryah Larsen Sr Skyridge HS S10 -1. 29.03
32.    Emma Aldred Jr American Fork HS S5 -1. 29.10
33.    Jacee Kirkpatrick Fr Gold Medal Athletics S19 -3. 29.16
34.    Ali Egbert Sr Gold Medal Athletics S21 -4. 29.20
35.    Skylar Jackenthal So Park City TC S17 -1. 29.26
36.    Shea Davidson So Logan HS S18 -2. 29.31
37.    Haley Maki So Park City TC S17 -2. 29.35
38.    Annalise Lont Sr Mercury Track Club S20 -4. 29.39
39.    Ayla Loyd Jr Mercury Track Club S23 -4. 29.42
40.    Paige Reynolds Sr Davis HS S13 -2. 29.43
41.    Gabby Mason So Davis HS S15 -1. 29.45
42.    Katie Brotherson So Park City TC S18 -3. 29.51
43.    Olivia Franks Jr Davis HS S1 -1. 29.66
44.    Jazmin Moss Sr Bountiful HS S9 -1. 29.70
45.    Lindsay DiReda Sr Davis HS S14 -1. 29.74
46.    Ashley Wilkinson So Bountiful HS S9 -2. 29.88
47.    Kiana HAll Jr Davis HS S4 -3. 29.98
48.    Elizabeth Tew Sr Bountiful HS S12 -1. 30.13
49.    Sara Davies So Syracuse HS S8 -1. 30.18
50.    Hannah Sobel Jr Cedar HS S7 -2. 30.18
51.    Chandler Biedermann Sr Unattached S7 -3. 30.34
52.    Ellie Anderson Soph Davis HS S15 -2. 30.42
53.    Aspen Peterson Fr Skyridge HS S1 -2. 30.42
54.    Victoria Jones Sr Bountiful HS S6 -2. 30.49
55.    Kamora Wayman Jr Bountiful HS S10 -2. 30.55
56.    Devin Zebeleah Sr Mercury Track Club S18 -4. 30.65
57.    Bullock Anna Jr Montezuma-Cortez HS-CO S7 -4. 30.96
58.    Charlotte Lampe Jr Park City TC S9 -3. 30.97
59.    Sierra Vest Jr West Jordan HS S16 -1. 31.04
60.    Jasmine Lopez So West Jordan HS S5 -2. 31.22
61.    Hanna Msiska So Bingham HS S16 -2. 31.42
62.    Sarah Kennedy Sr Pleasant Grove HS S11 -2. 31.45
63.    Vanessa Sabel Jr Salem Hills HS S16 -3. 31.57
64.    Allison Hunt Sr Payson HS S16 -4. 31.61
65.    Demi Sintz Jr Bingham HS S5 -3. 31.70
66.    Shelby Steele 8 Davis HS S12 -2. 31.73
67.    Darci Nielson So Desert Hills HS S8 -2. 31.91
68.    Samantha Wright Jr Woods Cross HS S15 -3. 31.93
69.    Morgan Ence Jr Davis HS S11 -3. 31.98
70.    Calli Weeks Sr Unattached S12 -3. 32.04
71.    Tia Goldsberry So Davis HS S14 -2. 32.06
72.    Courtney Steele Jr Davis HS S8 -3. 32.31
73.    Shelby Gentry Sr Bountiful HS S2 -2. 32.49
74.    Lillian Reese Jr Unattached S15 -4. 32.53
75.    Lola Isabel Maldonado 7 West HS S3 -4. 33.19
76.    Cassie Hutchings Jr Copper Hills HS S10 -3. 33.25
77.    Jaiden Mayo Sr Salem Hills HS S2 -3. 33.49
78.    Madison Castleberry Jr West Jordan HS S17 -3. 33.54
79.    Ashley Kohler So Bountiful HS S13 -3. 34.08
80.    Emily Greer Sr Davis HS S10 -4. 34.60
81.    Hannah Jones Sr Pleasant Grove HS S5 -4. 34.76
82.    McKayla Moon Sr Davis HS S14 -3. 34.88
83.    Taya Hoover Sr Spanish Fork HS S13 -4. 35.01
84.    Shaneal Hansen So Bountiful HS S6 -3. 35.53
85.    Stella Bradley 7 West HS S14 -4. 36.56
86.    Megan Wilson Fr West Jordan HS S12 -4. 40.83
87.    Brenna Mainor Fr Davis HS S4 -4. 1:52.72
FS    Catalina Conn So Park City TC S17 -FS FS
DQ    Laryn Naegle So Viewmont HS S2 -DQ DQ
3+ consecutive steps on line (32.168)
DNS    Kaytlin Thompson So Millard HS S11 -DNS DNS
DNS    Keslee Stephenson Sr Davis HS S19 -DNS DNS
DNS    Kylie Monroe 2 Bingham HS S9 -DNS DNS
DNS    Whitney Cook Fr Bingham HS S6 -DNS DNS
DNS    Amanda Dickson Fr West Jordan HS S8 -DNS DNS
DNS    Lexee Walbeck Fr Beaver HS S1 -DNS DNS