2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Girl's 800 M 4A Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Allison Warner Jr Mountain View HS 4.  2:17.94 5  
2.    Alison Pray Sr Salem Hills HS 9.  2:20.23    
3.    Eliza Sybrowski So Timpview HS 10.  2:20.26    
4.    Amy Richardson Jr Wasatch HS 14.  2:20.95    
5.    Rylee Moore Sr Murray HS 15.  2:22.22    
6.    Laurie Murphy So Bountiful HS 17.  2:23.78    
7.    Linnea Brady Sr Maple Mountain HS 19.  2:24.74    
8.    Abby West Jr Wasatch HS 20.  2:25.03    
9.    Amria Farnsworth Sr Woods Cross HS 21.  2:25.70    
10.    Michelle Christian So Woods Cross HS 22.  2:28.96    
DNS    Annicka Perry Jr Maple Mountain HS DNS  DNS    
DNS    Shanee Harris So Box Elder HS DNS  DNS    


Girl's 800 M 4A Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Kate Hunter Sr Provo HS 1.  2:14.92 10  
2.    Karen Christensen Sr Timpanogos HS 2.  2:15.74 8  
3.    Madison Moffitt Jr Timpanogos HS 3.  2:17.41 6  
4.    Helena Miyazawa So Mountain View HS 5.  2:18.01 4  
5.    Alissa Fielding Jr Mountain View HS 6.  2:18.10 3  
6.    Katie Duckworth Jr Olympus HS 7.  2:18.19 2  
7.    Abby Rasmussen So Olympus HS 8.  2:19.43 1  
8.    Emily Stowers Jr Skyridge HS 11.  2:20.54    
9.    Katie Scott Sr Judge Memorial CHS 12.  2:20.75    
10.    Emma Earl Sr East HS 13.  2:20.89    
11.    Tess McInelly Jr Maple Mountain HS 16.  2:22.71    
12.    Rebekah Christensen Sr Timpanogos HS 18.  2:24.32    


Girl's 800 M 4A Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Kate Hunter Sr Provo HS S2 -1. 2:14.92 10  
2.    Karen Christensen Sr Timpanogos HS S2 -2. 2:15.74 8  
3.    Madison Moffitt Jr Timpanogos HS S2 -3. 2:17.41 6  
4.    Allison Warner Jr Mountain View HS S1 -1. 2:17.94 5  
5.    Helena Miyazawa So Mountain View HS S2 -4. 2:18.01 4  
6.    Alissa Fielding Jr Mountain View HS S2 -5. 2:18.10 3  
7.    Katie Duckworth Jr Olympus HS S2 -6. 2:18.19 2  
8.    Abby Rasmussen So Olympus HS S2 -7. 2:19.43 1  
9.    Alison Pray Sr Salem Hills HS S1 -2. 2:20.23    
10.    Eliza Sybrowski So Timpview HS S1 -3. 2:20.26    
11.    Emily Stowers Jr Skyridge HS S2 -8. 2:20.54    
12.    Katie Scott Sr Judge Memorial CHS S2 -9. 2:20.75    
13.    Emma Earl Sr East HS S2 -10. 2:20.89    
14.    Amy Richardson Jr Wasatch HS S1 -4. 2:20.95    
15.    Rylee Moore Sr Murray HS S1 -5. 2:22.22    
16.    Tess McInelly Jr Maple Mountain HS S2 -11. 2:22.71    
17.    Laurie Murphy So Bountiful HS S1 -6. 2:23.78    
18.    Rebekah Christensen Sr Timpanogos HS S2 -12. 2:24.32    
19.    Linnea Brady Sr Maple Mountain HS S1 -7. 2:24.74    
20.    Abby West Jr Wasatch HS S1 -8. 2:25.03    
21.    Amria Farnsworth Sr Woods Cross HS S1 -9. 2:25.70    
22.    Michelle Christian So Woods Cross HS S1 -10. 2:28.96    
DNS    Annicka Perry Jr Maple Mountain HS S1 -DNS DNS    
DNS    Shanee Harris So Box Elder HS S1 -DNS DNS    


Men & Women's 4A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Box Elder HS 101     
2.  Orem HS 55     
3.  Provo HS 52     
4.  Timpanogos HS 45     
5.  Skyridge HS 43     
6.  Mountain View HS 36     
7.  Maple Mountain HS 34     
8.  Salem Hills HS 33     
9.  Judge Memorial CHS 26     
9.  Springville HS 26     
11.  Ogden HS 22     
11.  Woods Cross HS 22     
13.  Bountiful HS 21     
13.  Olympus HS 21     
15.  Timpview HS 17     
16.  Hillcrest HS 16     
17.  Corner Canyon HS 13     
18.  Spanish Fork HS 9     
19.  Alta HS 7     
20.  Wasatch HS 6     
21.  Murray HS 5     
21.  Skyline HS 5     
23.  Highland HS 4     
23.  Bonneville HS 4     
25.  Cyprus HS 1