2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Boy's 4x100 1A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    West Ridge Acad A West Ridge Acad 8.  49.01 1  
  1.  Jared Mauchley   2.  Beau Phipps   3.  Diondre Daniel   4.  Martin Huddleston        
2.    Tintic HS A Tintic HS 9.  50.46    
  1.  Noah Young   2.  McKade Nieto   3.  Ryder Bigler   4.  Mason Young   5.  Jesse Wall   6.  Dylan Livingston
3.    Whitehorse HS A Whitehorse HS 10.  50.92    
  1.  Logan Chee   2.  Nick Tenorio   3.  Trevor Redhouse   4.  Ronnell Benn   5.  Deondre Benn   6.  Mikel Benn


Boy's 4x100 1A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Panguitch HS A Panguitch HS 1.  45.01 10  
  1.  Chasyn Campbell   2.  Riley Certonio   3.  Kanyon Lamb   4.  Tyrel Henrie   5.  Trevor Wolfley   6.  Trenton Stowe
2.    Duchesne HS A Duchesne HS 2.  45.75 8  
  1.  Corban Young   2.  Skyler Ford   3.  Brock Ford   4.  Ammon Graehl   5.  Chad Lewis   6.  Steven Skewes
3.    Monticello HS A Monticello HS 3.  46.24 6  
  1.  Thomas Anderson   2.  Brayson Wilcox   3.  Gage Wilcox   4.  Max Hedgelin   5.  Shandon Bradford   6.  Talon Black
4.    Milford HS A Milford HS 4.  46.77 5  
  1.  Hayden Wright   2.  Jake Hardy   3.  Gaige Hardy   4.  Cole Wilson   5.  Gus Thompson   6.  Christopher Keller
5.    Altamont HS A Altamont HS 5.  47.22 4  
  1.  Parker Rust   2.  Cody Layton   3.  Clayl Christensen   4.  Zach Hansen   5.  Kaleb Thacker   6.  Wyatt Jessen
6.    Wayne HS A Wayne HS 6.  47.41 3  
  1.  Wyatt VanOrden   2.  Stran Beeler   3.  Landon Chappell   4.  Logan Stevens   5.  Bryant Pace   6.  Hunter Batty
7.    Parowan HS A Parowan HS 7.  47.45 2  
  1.  Gabriel Carlson   2.  Brandon Harris   3.  Regan Hunt   4.  Ryan Jeffries   5.  Kaden Gale   6.  Jonathan Fitzgerald
DQ    Piute HS A Piute HS DQ  DQ    
  1.  Stetsen Brindley   2.  Payton Collins   3.  Kody Sylvester   4.  Mason Morgan   5.  Tony Snyder   6.  Luis Olivera
Passed Relay Baton Before Entering Zone 3 (48.986)
DNS    Valley HS A Valley HS DNS  DNS    
  1.  Robert Beardall   2.  Zach Esplin   3.  Danny Goulding   4.  Jaron Palmer   5.  Travis Lee   6.  Eli Esplin


Boy's 4x100 1A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Panguitch HS A Panguitch HS S2 -1. 45.01 10  
  1.  Chasyn Campbell   2.  Riley Certonio   3.  Kanyon Lamb   4.  Tyrel Henrie   5.  Trevor Wolfley   6.  Trenton Stowe
2.    Duchesne HS A Duchesne HS S2 -2. 45.75 8  
  1.  Corban Young   2.  Skyler Ford   3.  Brock Ford   4.  Ammon Graehl   5.  Chad Lewis   6.  Steven Skewes
3.    Monticello HS A Monticello HS S2 -3. 46.24 6  
  1.  Thomas Anderson   2.  Brayson Wilcox   3.  Gage Wilcox   4.  Max Hedgelin   5.  Shandon Bradford   6.  Talon Black
4.    Milford HS A Milford HS S2 -4. 46.77 5  
  1.  Hayden Wright   2.  Jake Hardy   3.  Gaige Hardy   4.  Cole Wilson   5.  Gus Thompson   6.  Christopher Keller
5.    Altamont HS A Altamont HS S2 -5. 47.22 4  
  1.  Parker Rust   2.  Cody Layton   3.  Clayl Christensen   4.  Zach Hansen   5.  Kaleb Thacker   6.  Wyatt Jessen
6.    Wayne HS A Wayne HS S2 -6. 47.41 3  
  1.  Wyatt VanOrden   2.  Stran Beeler   3.  Landon Chappell   4.  Logan Stevens   5.  Bryant Pace   6.  Hunter Batty
7.    Parowan HS A Parowan HS S2 -7. 47.45 2  
  1.  Gabriel Carlson   2.  Brandon Harris   3.  Regan Hunt   4.  Ryan Jeffries   5.  Kaden Gale   6.  Jonathan Fitzgerald
8.    West Ridge Acad A West Ridge Acad S1 -1. 49.01 1  
  1.  Jared Mauchley   2.  Beau Phipps   3.  Diondre Daniel   4.  Martin Huddleston        
9.    Tintic HS A Tintic HS S1 -2. 50.46    
  1.  Noah Young   2.  McKade Nieto   3.  Ryder Bigler   4.  Mason Young   5.  Jesse Wall   6.  Dylan Livingston
10.    Whitehorse HS A Whitehorse HS S1 -3. 50.92    
  1.  Logan Chee   2.  Nick Tenorio   3.  Trevor Redhouse   4.  Ronnell Benn   5.  Deondre Benn   6.  Mikel Benn
DQ    Piute HS A Piute HS S2 -DQ DQ    
  1.  Stetsen Brindley   2.  Payton Collins   3.  Kody Sylvester   4.  Mason Morgan   5.  Tony Snyder   6.  Luis Olivera
Passed Relay Baton Before Entering Zone 3 (48.986)
DNS    Valley HS A Valley HS S2 -DNS DNS    
  1.  Robert Beardall   2.  Zach Esplin   3.  Danny Goulding   4.  Jaron Palmer   5.  Travis Lee   6.  Eli Esplin


Men & Women's 1A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Panguitch HS 111     
2.  Valley HS 64     
3.  Monticello HS 58     
4.  Milford HS 50     
5.  Parowan HS 48     
6.  Wayne HS 37     
7.  Duchesne HS 36     
8.  Bryce Valley HS 35 .5   
9.  Tabiona HS 35     
10.  Altamont HS 27     
10.  Saint Joseph CHS 27     
12.  Piute HS 20     
13.  Rich HS 14     
14.  Escalante HS 11     
15.  Tintic HS 9 .5   
16.  Oakley School 9     
17.  Manila HS 8     
17.  Mount Vernon Acad 8     
19.  West Ridge Acad 6     
20.  EskDale HS 4     
20.  Wendover HS 4     
22.  Telos Academy 2