2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Girl's 4x100 1A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Altamont HS A Altamont HS 4.  53.91 5  
  1.  Marlee Bird   2.  Ayla Myrin   3.  Aspen Mitchell   4.  McKinley Gallyer   5.  Gracie Murdock   6.  Karissa Lemmon
2.    Wendover HS A Wendover HS 11.  56.60    
  1.  Angelica Badillo   2.  Yulisa Castaneda   3.  Amanda Murphy   4.  Alana Henderson   5.  Adriana Delgadillo   6.  Yanely Duenas
3.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS 12.  58.25    
  1.  Julianne Murakami   2.  Abigail Francl   3.  Abigail Belko   4.  Breanna Barilec        
4.    Whitehorse HS A Whitehorse HS 13.  59.30    
  1.  Stacey Whitehair   2.  Nikkita Tenorio   3.  Brittany Yazzie   4.  Alexis Stewart   5.  Rhiannon Lansing   6.  Jaynee Chee


Girl's 4x100 1A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Panguitch HS A Panguitch HS 1.  52.66 10  
  1.  Hallie Palmer   2.  Kapri Orton   3.  Abbey Blevins   4.  Shantae Miller   5.  Tana Frandsen   6.  Brittney Henrie
2.    Duchesne HS A Duchesne HS 2.  53.31 8  
  1.  Rylee Bleazard   2.  Meghan Remund   3.  Shandi Coil   4.  Shakira Young   5.  Tauzya Clayburn   6.  Cassidy Smith
3.    Tabiona HS A Tabiona HS 3.  53.77 6  
  1.  Jennasea Allred   2.  Kasidie Thomas   3.  Aspen Stewart   4.  Sharica Lefler   5.  Gracie Rhoades    
4.    Rich HS A Rich HS 5.  54.44 4  
  1.  Janica Carver   2.  Makenzie Weston   3.  Leann Barker   4.  Kierra Groll   5.  Lauren Thomson   6.  Ashley Groll
5.    Parowan HS A Parowan HS 6.  55.53 3  
  1.  Vanessa Lozano   2.  Alyssa Ulrich   3.  Gabriella Hasemeyer   4.  Lily Kerr   5.  Taylor Robb   6.  Alexi Thatcher
6.    Bryce Valley HS A Bryce Valley HS 7.  55.71 2  
  1.  Samantha Chynoweth   2.  Casia Brinkerhoff   3.  Elaina LeFevre   4.  Madi Syrett   5.  Danielle Brinkherhoff   6.  Emilee Courtright
7.    Monticello HS A Monticello HS 8.  55.74 1  
  1.  Abi Nielson   2.  Aspen English   3.  Allie Maughan   4.  Presley Lewis   5.  Carlyn Goodwine   6.  Halle Young
8.    Piute HS A Piute HS 9.  55.81    
  1.  Emily Morgan   2.  Jordyn Kennedy   3.  Ivy Ericksen   4.  Anayensi Coronado   5.  Myndi Morgan   6.  Alysen Talbot
9.    Milford HS A Milford HS 10.  55.88    
  1.  Jaycee Rose   2.  Joesi Rowley   3.  Taylor Alger   4.  Kinsey Williams   5.  Bailey Barnes   6.  MahLee Livingston


Girl's 4x100 1A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Panguitch HS A Panguitch HS S2 -1. 52.66 10  
  1.  Hallie Palmer   2.  Kapri Orton   3.  Abbey Blevins   4.  Shantae Miller   5.  Tana Frandsen   6.  Brittney Henrie
2.    Duchesne HS A Duchesne HS S2 -2. 53.31 8  
  1.  Rylee Bleazard   2.  Meghan Remund   3.  Shandi Coil   4.  Shakira Young   5.  Tauzya Clayburn   6.  Cassidy Smith
3.    Tabiona HS A Tabiona HS S2 -3. 53.77 6  
  1.  Jennasea Allred   2.  Kasidie Thomas   3.  Aspen Stewart   4.  Sharica Lefler   5.  Gracie Rhoades    
4.    Altamont HS A Altamont HS S1 -1. 53.91 5  
  1.  Marlee Bird   2.  Ayla Myrin   3.  Aspen Mitchell   4.  McKinley Gallyer   5.  Gracie Murdock   6.  Karissa Lemmon
5.    Rich HS A Rich HS S2 -4. 54.44 4  
  1.  Janica Carver   2.  Makenzie Weston   3.  Leann Barker   4.  Kierra Groll   5.  Lauren Thomson   6.  Ashley Groll
6.    Parowan HS A Parowan HS S2 -5. 55.53 3  
  1.  Vanessa Lozano   2.  Alyssa Ulrich   3.  Gabriella Hasemeyer   4.  Lily Kerr   5.  Taylor Robb   6.  Alexi Thatcher
7.    Bryce Valley HS A Bryce Valley HS S2 -6. 55.71 2  
  1.  Samantha Chynoweth   2.  Casia Brinkerhoff   3.  Elaina LeFevre   4.  Madi Syrett   5.  Danielle Brinkherhoff   6.  Emilee Courtright
8.    Monticello HS A Monticello HS S2 -7. 55.74 1  
  1.  Abi Nielson   2.  Aspen English   3.  Allie Maughan   4.  Presley Lewis   5.  Carlyn Goodwine   6.  Halle Young
9.    Piute HS A Piute HS S2 -8. 55.81    
  1.  Emily Morgan   2.  Jordyn Kennedy   3.  Ivy Ericksen   4.  Anayensi Coronado   5.  Myndi Morgan   6.  Alysen Talbot
10.    Milford HS A Milford HS S2 -9. 55.88    
  1.  Jaycee Rose   2.  Joesi Rowley   3.  Taylor Alger   4.  Kinsey Williams   5.  Bailey Barnes   6.  MahLee Livingston
11.    Wendover HS A Wendover HS S1 -2. 56.60    
  1.  Angelica Badillo   2.  Yulisa Castaneda   3.  Amanda Murphy   4.  Alana Henderson   5.  Adriana Delgadillo   6.  Yanely Duenas
12.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS S1 -3. 58.25    
  1.  Julianne Murakami   2.  Abigail Francl   3.  Abigail Belko   4.  Breanna Barilec        
13.    Whitehorse HS A Whitehorse HS S1 -4. 59.30    
  1.  Stacey Whitehair   2.  Nikkita Tenorio   3.  Brittany Yazzie   4.  Alexis Stewart   5.  Rhiannon Lansing   6.  Jaynee Chee


Men & Women's 1A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Panguitch HS 111     
2.  Parowan HS 71 .5   
3.  Milford HS 60     
4.  Altamont HS 57     
5.  Duchesne HS 54     
6.  Saint Joseph CHS 47     
7.  Rich HS 45 .5   
8.  Tintic HS 35     
9.  Piute HS 33     
10.  Bryce Valley HS 32     
11.  Tabiona HS 27     
12.  EskDale HS 14     
13.  Monticello HS 11     
14.  Wayne HS 9     
15.  Escalante HS 6     
16.  Pinnacle HS 4     
17.  Manila HS 3     
17.  Navajo Mountain HS 3     
19.  Wendover HS 1