2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Girl's 4x100 2A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    South Sevier HS A South Sevier HS 8.  56.49 1  
  1.  Bailey Keele   2.  Autumn Johnson   3.  Jakell Bagley   4.  Brooklyn Chartier   5.  Melanie Mathie    
2.    Rockwell CHS A Rockwell CHS 10.  58.67    
  1.  Kaylee Birnbaum   2.  Amaria Sellers   3.  Destiney Johnson   4.  Breanna Wachter   5.  Lara Eulberg   6.  Melanie Mortensen
DQ    Emery HS A Emery HS DQ  DQ    
  1.  Jocee Funk   2.  Tiana Jensen   3.  Jaylee Brinkerhoff   4.  Makieya Bertuzzi   5.  Shelbee Murdoch   6.  Tayden Nielson
Started Behind Acceleration Zone 1 (54.496)
DNS    Summit Academy HS A Summit Academy HS DNS  DNS    
  1.  Sydney Austin   2.  Leia Blair   3.  Micah Gustifson   4.  Amber Romm   5.  Abigail Wroten   6.  Chloe Crandall


Girl's 4x100 2A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Summit HS A North Summit HS 1.  48.33 10  
  1.  Rachael Richins   2.  Sislee Richins   3.  Kate Schroeder   4.  Ashlin Blonquist   5.  Audri Richins   6.  Adrianne Rowser
2.    Delta HS A Delta HS 2.  50.90 8  
  1.  Katherine Nielson   2.  Ashlee Nielson   3.  Dani Nielson   4.  Bridgette Christensen   5.  Savannah Johnson   6.  Baily Walker
3.    Gunnison Valley HS A Gunnison Valley HS 3.  51.83 6  
  1.  Madelynn Hill   2.  Kate Sorensen   3.  Annika Liddiard   4.  Jade Wimmer        
4.    North Sevier HS A North Sevier HS 4.  51.84 5  
  1.  Jakel Quarnberg   2.  Madison Bennett   3.  Karlee Bennett   4.  Autumn Sorenson   5.  Tyesha Christensen   6.  Shyanne Blackburn
5.    Millard HS A Millard HS 5.  52.22 4  
  1.  Kaitlyn Kesler   2.  Danielle Whitaker   3.  Payton Miller   4.  Brynley Anderson   5.  Natalie Wall   6.  Isabel George
6.    Kanab HS A Kanab HS 6.  52.71 3  
  1.  Bethany Nording   2.  Macie Stewart   3.  Bailey Stubbs   4.  Carsyn Button   5.  Aliyah Brayton   6.  Brinley Unsworth
7.    Manti HS A Manti HS 7.  54.22 2  
  1.  Morgan Brown   2.  Stephanie Bowles   3.  Alexis Jaussi   4.  Annie Hammer   5.  Amber Naylor   6.  Keyera Braithwaite
8.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad 9.  56.53    
  1.  Abriel Rosenvall   2.  Mandy Belnap   3.  Sarah Miller   4.  Haylie Chase   5.  Samantha Smith   6.  Allison Killpack


Girl's 4x100 2A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    North Summit HS A North Summit HS S2 -1. 48.33 10  
  1.  Rachael Richins   2.  Sislee Richins   3.  Kate Schroeder   4.  Ashlin Blonquist   5.  Audri Richins   6.  Adrianne Rowser
2.    Delta HS A Delta HS S2 -2. 50.90 8  
  1.  Katherine Nielson   2.  Ashlee Nielson   3.  Dani Nielson   4.  Bridgette Christensen   5.  Savannah Johnson   6.  Baily Walker
3.    Gunnison Valley HS A Gunnison Valley HS S2 -3. 51.83 6  
  1.  Madelynn Hill   2.  Kate Sorensen   3.  Annika Liddiard   4.  Jade Wimmer        
4.    North Sevier HS A North Sevier HS S2 -4. 51.84 5  
  1.  Jakel Quarnberg   2.  Madison Bennett   3.  Karlee Bennett   4.  Autumn Sorenson   5.  Tyesha Christensen   6.  Shyanne Blackburn
5.    Millard HS A Millard HS S2 -5. 52.22 4  
  1.  Kaitlyn Kesler   2.  Danielle Whitaker   3.  Payton Miller   4.  Brynley Anderson   5.  Natalie Wall   6.  Isabel George
6.    Kanab HS A Kanab HS S2 -6. 52.71 3  
  1.  Bethany Nording   2.  Macie Stewart   3.  Bailey Stubbs   4.  Carsyn Button   5.  Aliyah Brayton   6.  Brinley Unsworth
7.    Manti HS A Manti HS S2 -7. 54.22 2  
  1.  Morgan Brown   2.  Stephanie Bowles   3.  Alexis Jaussi   4.  Annie Hammer   5.  Amber Naylor   6.  Keyera Braithwaite
8.    South Sevier HS A South Sevier HS S1 -1. 56.49 1  
  1.  Bailey Keele   2.  Autumn Johnson   3.  Jakell Bagley   4.  Brooklyn Chartier   5.  Melanie Mathie    
9.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad S2 -8. 56.53    
  1.  Abriel Rosenvall   2.  Mandy Belnap   3.  Sarah Miller   4.  Haylie Chase   5.  Samantha Smith   6.  Allison Killpack
10.    Rockwell CHS A Rockwell CHS S1 -2. 58.67    
  1.  Kaylee Birnbaum   2.  Amaria Sellers   3.  Destiney Johnson   4.  Breanna Wachter   5.  Lara Eulberg   6.  Melanie Mortensen
DQ    Emery HS A Emery HS S1 -DQ DQ    
  1.  Jocee Funk   2.  Tiana Jensen   3.  Jaylee Brinkerhoff   4.  Makieya Bertuzzi   5.  Shelbee Murdoch   6.  Tayden Nielson
Started Behind Acceleration Zone 1 (54.496)
DNS    Summit Academy HS A Summit Academy HS S1 -DNS DNS    
  1.  Sydney Austin   2.  Leia Blair   3.  Micah Gustifson   4.  Amber Romm   5.  Abigail Wroten   6.  Chloe Crandall


Men & Women's 2A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 160     
2.  North Sevier HS 64     
3.  Enterprise HS 55     
4.  American Leadership Acad 51     
4.  Delta HS 51     
6.  Millard HS 43     
7.  Gunnison Valley HS 37     
8.  Maeser Prep Acad 33     
9.  Manti HS 32     
10.  Beaver HS 21     
11.  Rowland Hall 14     
11.  South Sevier HS 14     
13.  Emery HS 13     
14.  Wasatch Academy 10     
15.  Grand County HS 9     
16.  Kanab HS 6     
17.  Summit Academy HS 5     
18.  San Juan HS 3     
18.  Layton Christian Acad 3