2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Girl's 4x100 4A Heats

Heat 1
Top 9 Times advance to the Final
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Box Elder HS A Box Elder HS 3.  49.12 q
  1.  Sydnee Peck   2.  Alexis Koetitz   3.  Caroline Iverson   4.  Brianna Powell   5.  Kate Johnson   6.  Ansley Tueller
2.    Skyridge HS A Skyridge HS 4.  49.64 q
  1.  Calli Adamson   2.  Kimberley Harper   3.  Sydney Roberts   4.  Brinn Jensen   5.  Hailey Harmon   6.  Ryah Larsen
3.    Alta HS A Alta HS 5.  50.23 q
  1.  Kaci Scharman   2.  Rachel Roberts   3.  Mariah Martin   4.  Annie Johnson   5.  Margaret Ferre   6.  Kristina Tsibulskis
4.    Timpview HS A Timpview HS 11.  51.37
  1.  Brynley Arnold   2.  Abby King   3.  Lindsey Middleton   4.  Keri Cordon   5.  Lizzie Mitton   6.  Rachel Jackson
5.    East HS A East HS 12.  51.52
  1.  Anna Bilic   2.  Emma Earl   3.  Emma Workman   4.  Chloe Cook   5.  Megan Bachorowski   6.  Esperance Lradukunda
6.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS 13.  51.89
  1.  Kaya Heideman   2.  Jenessa Jimoh   3.  Sophia Overfelt   4.  Asnica Lloyd   5.  Kate Kranz   6.  Bella Jones
7.    Kearns HS A Kearns HS 14.  52.04
  1.  Carol Lucero   2.  Carly Koehler   3.  Taylor Ek   4.  Cassidy Levanger   5.  Faleofa Lavatai    
8.    Murray HS A Murray HS 16.  54.02
  1.  Katie Valdez   2.  Julianne Solomon   3.  Hannah Erickson   4.  Emily Mills   5.  Charity Brower   6.  Isabelle Straley
DQ    Bountiful HS A Bountiful HS DQ  DQ
  1.  Julia Miller   2.  Jazmin Moss   3.  Rachel Whipple   4.  Sey Waggoner   5.  Kamora Wayman   6.  Elizabeth Tew
Passed relay baton after leaving zone 2 (1:01.907)


Girl's 4x100 4A Heats

Heat 2
Top 9 Times advance to the Final
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Springville HS A Springville HS 1.  48.34 q
  1.  Kami Warner   2.  Sena Warren   3.  Tara Warner   4.  Kennedy Clement   5.  Cheyanne Brown   6.  Abigail Cannon
2.    Orem HS A Orem HS 2.  48.69 q
  1.  Daphne Reeves   2.  Emma Reeves   3.  Cacia Rasmussen   4.  Taye Raymond   5.  Kimmie Winward   6.  Grace Mathews
3.    Olympus HS A Olympus HS 6.  50.63 q
  1.  Sage Nelsen   2.  Grace Wunderli   3.  Regan Crofts   4.  Taygin DeHart   5.  Brinley Gale   6.  Sage Allen
4.    Salem Hills HS A Salem Hills HS 7.  50.94 q
  1.  Paisley Ballard   2.  Keanna Vaitohi   3.  Alexia Rosenberg   4.  Windsor Moore   5.  Elise Riley   6.  Kelsey Parcell
5.    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS 8.  51.05 q
  1.  Grace Ethington   2.  Annabelle Buck   3.  Courtlyne Marziale   4.  Natalie Pendleton   5.  Abbigale Walker   6.  Daisha Beck
6.    Ogden HS A Ogden HS 9.  51.19 q
  1.  Sydney Maw   2.  Aleah Knowles   3.  Lexie Colvin   4.  Jacoba Egbert   5.  Ellie Putnam   6.  Taylor Abbott
7.    Maple Mountain HS A Maple Mountain HS 10.  51.29
  1.  Julia Dean   2.  Shelby Metten   3.  Tennessee Schellenberg   4.  Madelyn Eaton   5.  Aubrey Mitten   6.  Brynlie Ivie
8.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 15.  52.16
  1.  Morgan Miller   2.  Grace Cobabe   3.  Olivia Finlayson   4.  Madeline Martin   5.  Madison Hooper   6.  Rebecca Palmatier
DQ    Provo HS A Provo HS DQ  DQ
  1.  Sadie McGinn   2.  Brittany Eatough   3.  Illene Winward   4.  Emily Johnson   5.  Ally Gomm   6.  Meghan Hunter
Passed baton after leaving zone 3 (51.373)


Girl's 4x100 4A Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall    Team Heat  Time 

1.    Springville HS A Springville HS H2 -1. 48.34 q
  1.  Kami Warner   2.  Sena Warren   3.  Tara Warner   4.  Kennedy Clement   5.  Cheyanne Brown   6.  Abigail Cannon
2.    Orem HS A Orem HS H2 -2. 48.69 q
  1.  Daphne Reeves   2.  Emma Reeves   3.  Cacia Rasmussen   4.  Taye Raymond   5.  Kimmie Winward   6.  Grace Mathews
3.    Box Elder HS A Box Elder HS H1 -1. 49.12 q
  1.  Sydnee Peck   2.  Alexis Koetitz   3.  Caroline Iverson   4.  Brianna Powell   5.  Kate Johnson   6.  Ansley Tueller
4.    Skyridge HS A Skyridge HS H1 -2. 49.64 q
  1.  Calli Adamson   2.  Kimberley Harper   3.  Sydney Roberts   4.  Brinn Jensen   5.  Hailey Harmon   6.  Ryah Larsen
5.    Alta HS A Alta HS H1 -3. 50.23 q
  1.  Kaci Scharman   2.  Rachel Roberts   3.  Mariah Martin   4.  Annie Johnson   5.  Margaret Ferre   6.  Kristina Tsibulskis
6.    Olympus HS A Olympus HS H2 -3. 50.63 q
  1.  Sage Nelsen   2.  Grace Wunderli   3.  Regan Crofts   4.  Taygin DeHart   5.  Brinley Gale   6.  Sage Allen
7.    Salem Hills HS A Salem Hills HS H2 -4. 50.94 q
  1.  Paisley Ballard   2.  Keanna Vaitohi   3.  Alexia Rosenberg   4.  Windsor Moore   5.  Elise Riley   6.  Kelsey Parcell
8.    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS H2 -5. 51.05 q
  1.  Grace Ethington   2.  Annabelle Buck   3.  Courtlyne Marziale   4.  Natalie Pendleton   5.  Abbigale Walker   6.  Daisha Beck
9.    Ogden HS A Ogden HS H2 -6. 51.19 q
  1.  Sydney Maw   2.  Aleah Knowles   3.  Lexie Colvin   4.  Jacoba Egbert   5.  Ellie Putnam   6.  Taylor Abbott
10.    Maple Mountain HS A Maple Mountain HS H2 -7. 51.29
  1.  Julia Dean   2.  Shelby Metten   3.  Tennessee Schellenberg   4.  Madelyn Eaton   5.  Aubrey Mitten   6.  Brynlie Ivie
11.    Timpview HS A Timpview HS H1 -4. 51.37
  1.  Brynley Arnold   2.  Abby King   3.  Lindsey Middleton   4.  Keri Cordon   5.  Lizzie Mitton   6.  Rachel Jackson
12.    East HS A East HS H1 -5. 51.52
  1.  Anna Bilic   2.  Emma Earl   3.  Emma Workman   4.  Chloe Cook   5.  Megan Bachorowski   6.  Esperance Lradukunda
13.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS H1 -6. 51.89
  1.  Kaya Heideman   2.  Jenessa Jimoh   3.  Sophia Overfelt   4.  Asnica Lloyd   5.  Kate Kranz   6.  Bella Jones
14.    Kearns HS A Kearns HS H1 -7. 52.04
  1.  Carol Lucero   2.  Carly Koehler   3.  Taylor Ek   4.  Cassidy Levanger   5.  Faleofa Lavatai    
15.    Hillcrest HS A Hillcrest HS H2 -8. 52.16
  1.  Morgan Miller   2.  Grace Cobabe   3.  Olivia Finlayson   4.  Madeline Martin   5.  Madison Hooper   6.  Rebecca Palmatier
16.    Murray HS A Murray HS H1 -8. 54.02
  1.  Katie Valdez   2.  Julianne Solomon   3.  Hannah Erickson   4.  Emily Mills   5.  Charity Brower   6.  Isabelle Straley
DQ    Provo HS A Provo HS H2 -DQ DQ
  1.  Sadie McGinn   2.  Brittany Eatough   3.  Illene Winward   4.  Emily Johnson   5.  Ally Gomm   6.  Meghan Hunter
Passed baton after leaving zone 3 (51.373)
DQ    Bountiful HS A Bountiful HS H1 -DQ DQ
  1.  Julia Miller   2.  Jazmin Moss   3.  Rachel Whipple   4.  Sey Waggoner   5.  Kamora Wayman   6.  Elizabeth Tew
Passed relay baton after leaving zone 2 (1:01.907)