2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Girl's 4x400 1A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS 8.  4:39.51 1  
  1.  Julianne Murakami   2.  Abigail Francl   3.  Breanna Barilec   4.  Abigail Belko   5.  Kathleen Tomon   6.  Anna Yarema
2.    Whitehorse HS A Whitehorse HS 10.  4:55.47    
  1.  Alexis Stewart   2.  Kianna Willie   3.  Nikkita Tenorio   4.  Jaynee Chee   5.  Stacey Whitehair   6.  Rhiannon Lansing
3.    Tintic HS A Tintic HS 11.  4:56.43    
  1.  Kalynn Livingston   2.  Sydney Garbett   3.  Emma Grismstead   4.  Skyleigh Alder   5.  Cheyenne Holden   6.  Selena Nieto


Girl's 4x400 1A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Duchesne HS A Duchesne HS 1.  4:20.60 10  
  1.  Jayde Moon   2.  Shakira Young   3.  Kamaile Wickel   4.  Shandi Coil   5.  Ashlyn Gatherum   6.  Taleeya Moat
2.    Panguitch HS A Panguitch HS 2.  4:23.62 8  
  1.  Tana Frandsen   2.  Abbey Blevins   3.  Kiesa Miller   4.  Jordan Bennett   5.  Mataya Barney   6.  Brittney Henrie
3.    Parowan HS A Parowan HS 3.  4:23.84 6  
  1.  Vanessa Lozano   2.  Taylor Robb   3.  Emmy Evans   4.  Aubrey Pickett   5.  Gabriella Hasemeyer   6.  Alyssa Ulrich
4.    Rich HS A Rich HS 4.  4:23.99 5  
  1.  Leann Barker   2.  Lauren Thomson   3.  Heather Thomson   4.  Ashley Groll   5.  Jackie Leifson   6.  Makenzie Weston
5.    Piute HS A Piute HS 5.  4:25.55 4  
  1.  Myndi Morgan   2.  Mickell Morgan   3.  Vanessa Delgado   4.  Emily Morgan   5.  Jordyn Kennedy   6.  Anayensi Coronado
6.    Milford HS A Milford HS 6.  4:29.96 3  
  1.  Joesi Rowley   2.  Kinsey Williams   3.  Taylor Alger   4.  Aliza Woolsey   5.  MahLee Livingston   6.  Ayline Rangel
7.    Bryce Valley HS A Bryce Valley HS 7.  4:37.24 2  
  1.  Maycee Brinkerhoff   2.  Tyerah Tebbs   3.  Karleen Roundy   4.  Danielle Brinkherhoff   5.  Keni Floyd   6.  Samantha Chynoweth
8.    Altamont HS A Altamont HS 9.  4:42.80    
  1.  Marlee Bird   2.  Ayla Myrin   3.  Aspen Mitchell   4.  McKinley Gallyer   5.  Karissa Lemmon   6.  Lakoda Jessen


Girl's 4x400 1A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Duchesne HS A Duchesne HS S2 -1. 4:20.60 10  
  1.  Jayde Moon   2.  Shakira Young   3.  Kamaile Wickel   4.  Shandi Coil   5.  Ashlyn Gatherum   6.  Taleeya Moat
2.    Panguitch HS A Panguitch HS S2 -2. 4:23.62 8  
  1.  Tana Frandsen   2.  Abbey Blevins   3.  Kiesa Miller   4.  Jordan Bennett   5.  Mataya Barney   6.  Brittney Henrie
3.    Parowan HS A Parowan HS S2 -3. 4:23.84 6  
  1.  Vanessa Lozano   2.  Taylor Robb   3.  Emmy Evans   4.  Aubrey Pickett   5.  Gabriella Hasemeyer   6.  Alyssa Ulrich
4.    Rich HS A Rich HS S2 -4. 4:23.99 5  
  1.  Leann Barker   2.  Lauren Thomson   3.  Heather Thomson   4.  Ashley Groll   5.  Jackie Leifson   6.  Makenzie Weston
5.    Piute HS A Piute HS S2 -5. 4:25.55 4  
  1.  Myndi Morgan   2.  Mickell Morgan   3.  Vanessa Delgado   4.  Emily Morgan   5.  Jordyn Kennedy   6.  Anayensi Coronado
6.    Milford HS A Milford HS S2 -6. 4:29.96 3  
  1.  Joesi Rowley   2.  Kinsey Williams   3.  Taylor Alger   4.  Aliza Woolsey   5.  MahLee Livingston   6.  Ayline Rangel
7.    Bryce Valley HS A Bryce Valley HS S2 -7. 4:37.24 2  
  1.  Maycee Brinkerhoff   2.  Tyerah Tebbs   3.  Karleen Roundy   4.  Danielle Brinkherhoff   5.  Keni Floyd   6.  Samantha Chynoweth
8.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS S1 -1. 4:39.51 1  
  1.  Julianne Murakami   2.  Abigail Francl   3.  Breanna Barilec   4.  Abigail Belko   5.  Kathleen Tomon   6.  Anna Yarema
9.    Altamont HS A Altamont HS S2 -8. 4:42.80    
  1.  Marlee Bird   2.  Ayla Myrin   3.  Aspen Mitchell   4.  McKinley Gallyer   5.  Karissa Lemmon   6.  Lakoda Jessen
10.    Whitehorse HS A Whitehorse HS S1 -2. 4:55.47    
  1.  Alexis Stewart   2.  Kianna Willie   3.  Nikkita Tenorio   4.  Jaynee Chee   5.  Stacey Whitehair   6.  Rhiannon Lansing
11.    Tintic HS A Tintic HS S1 -3. 4:56.43    
  1.  Kalynn Livingston   2.  Sydney Garbett   3.  Emma Grismstead   4.  Skyleigh Alder   5.  Cheyenne Holden   6.  Selena Nieto


Men & Women's 1A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Panguitch HS 111     
2.  Parowan HS 71 .5   
3.  Milford HS 60     
4.  Altamont HS 57     
5.  Duchesne HS 54     
6.  Saint Joseph CHS 47     
7.  Rich HS 45 .5   
8.  Tintic HS 35     
9.  Piute HS 33     
10.  Bryce Valley HS 32     
11.  Tabiona HS 27     
12.  EskDale HS 14     
13.  Monticello HS 11     
14.  Wayne HS 9     
15.  Escalante HS 6     
16.  Pinnacle HS 4     
17.  Navajo Mountain HS 3     
17.  Manila HS 3     
19.  Wendover HS 1