2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Girl's 4x400 2A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Grand County HS A Grand County HS 7.  4:25.77 2  
  1.  Auburn Jackman   2.  Megan Pfnister   3.  Alethia Hirt   4.  Abby Mason   5.  Hannah Stripeika   6.  Annabelle Garrett
2.    Emery HS A Emery HS 9.  4:28.16    
  1.  Shelbee Murdoch   2.  Erin Hurst   3.  Brooke Jensen   4.  Tayden Nielson   5.  Jocee Funk   6.  Laciejo Funk
3.    Rowland Hall A Rowland Hall 10.  4:33.62    
  1.  Allison Bagley   2.  Megan Rasich   3.  Ella Vitek   4.  Astrid Lindgren   5.  Sidney Hare    
4.    American Leadership Acad A American Leadership Acad 12.  4:34.59    
  1.  Kimball Clements   2.  Clara Morley   3.  Isabelle Bassler   4.  Emma Cook   5.  Elizabeth Tervort   6.  Hampton White


Girl's 4x400 2A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Summit HS A North Summit HS 1.  4:05.40 10  
  1.  Alyssa Richins   2.  Kennedy Garfield   3.  Hannah Lamon   4.  Madeline Birk   5.  Sadie Boyer   6.  Faith Richins
2.    Delta HS A Delta HS 2.  4:11.69 8  
  1.  Katherine Nielson   2.  Bridgette Christensen   3.  Dani Nielson   4.  Ashlee Nielson   5.  Savannah Johnson   6.  Cynthia Chavez
3.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad 3.  4:15.09 6  
  1.  Haylie Chase   2.  Abriel Rosenvall   3.  Samantha Windley   4.  Madeline Norris   5.  Mandy Belnap   6.  Sarah Miller
4.    Millard HS A Millard HS 4.  4:19.13 5  
  1.  Isabel George   2.  Maria Josse   3.  Khari Cox   4.  Danielle Whitaker   5.  Brynley Anderson   6.  Maggie Bray
5.    North Sevier HS A North Sevier HS 5.  4:20.11 4  
  1.  Autumn Sorenson   2.  Shyanne Blackburn   3.  Tyesha Christensen   4.  Jakel Quarnberg   5.  McCadey Goble   6.  Karlee Bennett
6.    Manti HS A Manti HS 6.  4:23.50 3  
  1.  Alexis Jaussi   2.  Megan Olson   3.  Janna Thompson   4.  Stephanie Bowles   5.  Karen Wood   6.  Abby Zedicher
7.    Enterprise HS A Enterprise HS 8.  4:27.12 1  
  1.  Jessica Holt   2.  Allison Yardley   3.  Tressa Carter   4.  Ellie Shurtliff   5.  Jaslyn Gardner   6.  Greta Kuerten
8.    Kanab HS A Kanab HS 11.  4:33.71    
  1.  Bethany Nording   2.  Savanah Jenson   3.  Kelly Bistline   4.  Macie Stewart   5.  Brinley Unsworth   6.  Bailey Stubbs
9.    South Sevier HS A South Sevier HS 13.  4:36.63    
  1.  Bailey Keele   2.  Abbey Bastain   3.  Melanie Mathie   4.  Mackenzie Jones   5.  Brooklyn Chartier   6.  Kaylie Jenson


Girl's 4x400 2A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    North Summit HS A North Summit HS S2 -1. 4:05.40 10  
  1.  Alyssa Richins   2.  Kennedy Garfield   3.  Hannah Lamon   4.  Madeline Birk   5.  Sadie Boyer   6.  Faith Richins
2.    Delta HS A Delta HS S2 -2. 4:11.69 8  
  1.  Katherine Nielson   2.  Bridgette Christensen   3.  Dani Nielson   4.  Ashlee Nielson   5.  Savannah Johnson   6.  Cynthia Chavez
3.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad S2 -3. 4:15.09 6  
  1.  Haylie Chase   2.  Abriel Rosenvall   3.  Samantha Windley   4.  Madeline Norris   5.  Mandy Belnap   6.  Sarah Miller
4.    Millard HS A Millard HS S2 -4. 4:19.13 5  
  1.  Isabel George   2.  Maria Josse   3.  Khari Cox   4.  Danielle Whitaker   5.  Brynley Anderson   6.  Maggie Bray
5.    North Sevier HS A North Sevier HS S2 -5. 4:20.11 4  
  1.  Autumn Sorenson   2.  Shyanne Blackburn   3.  Tyesha Christensen   4.  Jakel Quarnberg   5.  McCadey Goble   6.  Karlee Bennett
6.    Manti HS A Manti HS S2 -6. 4:23.50 3  
  1.  Alexis Jaussi   2.  Megan Olson   3.  Janna Thompson   4.  Stephanie Bowles   5.  Karen Wood   6.  Abby Zedicher
7.    Grand County HS A Grand County HS S1 -1. 4:25.77 2  
  1.  Auburn Jackman   2.  Megan Pfnister   3.  Alethia Hirt   4.  Abby Mason   5.  Hannah Stripeika   6.  Annabelle Garrett
8.    Enterprise HS A Enterprise HS S2 -7. 4:27.12 1  
  1.  Jessica Holt   2.  Allison Yardley   3.  Tressa Carter   4.  Ellie Shurtliff   5.  Jaslyn Gardner   6.  Greta Kuerten
9.    Emery HS A Emery HS S1 -2. 4:28.16    
  1.  Shelbee Murdoch   2.  Erin Hurst   3.  Brooke Jensen   4.  Tayden Nielson   5.  Jocee Funk   6.  Laciejo Funk
10.    Rowland Hall A Rowland Hall S1 -3. 4:33.62    
  1.  Allison Bagley   2.  Megan Rasich   3.  Ella Vitek   4.  Astrid Lindgren   5.  Sidney Hare    
11.    Kanab HS A Kanab HS S2 -8. 4:33.71    
  1.  Bethany Nording   2.  Savanah Jenson   3.  Kelly Bistline   4.  Macie Stewart   5.  Brinley Unsworth   6.  Bailey Stubbs
12.    American Leadership Acad A American Leadership Acad S1 -4. 4:34.59    
  1.  Kimball Clements   2.  Clara Morley   3.  Isabelle Bassler   4.  Emma Cook   5.  Elizabeth Tervort   6.  Hampton White
13.    South Sevier HS A South Sevier HS S2 -9. 4:36.63    
  1.  Bailey Keele   2.  Abbey Bastain   3.  Melanie Mathie   4.  Mackenzie Jones   5.  Brooklyn Chartier   6.  Kaylie Jenson


Men & Women's 2A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 160     
2.  North Sevier HS 64     
3.  Enterprise HS 55     
4.  American Leadership Acad 51     
4.  Delta HS 51     
6.  Millard HS 43     
7.  Gunnison Valley HS 37     
8.  Maeser Prep Acad 33     
9.  Manti HS 32     
10.  Beaver HS 21     
11.  South Sevier HS 14     
11.  Rowland Hall 14     
13.  Emery HS 13     
14.  Wasatch Academy 10     
15.  Grand County HS 9     
16.  Kanab HS 6     
17.  Summit Academy HS 5     
18.  Layton Christian Acad 3     
18.  San Juan HS 3