2017 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 19, 2017 - May 20, 2017

Girl's Medley 2A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    American Leadership Acad A American Leadership Acad 6.  4:32.19 3  
  1.  Stephanie Tervort   2.  Kimball Clements   3.  Madeline Pruden   4.  Clara Morley   5.  Emma Cook   6.  Hampton White
2.    San Juan HS A San Juan HS 9.  4:36.68    
  1.  Rachel Barton   2.  Alexis Halladay   3.  Ivy Palmer   4.  Jessica Walker   5.  Jordyn Moon   6.  Alexsis James
3.    Grand County HS A Grand County HS 11.  4:47.13    
  1.  Megan Pfnister   2.  Abby Mason   3.  Auburn Jackman   4.  Jayelen Knowles   5.  Alethia Hirt   6.  Mercedes Zunich
4.    South Sevier HS A South Sevier HS 13.  4:56.22    
  1.  Bailey Keele   2.  Autumn Johnson   3.  Brooklyn Chartier   4.  Jessica Barfuss   5.  Melanie Mathie    
5.    Rockwell CHS A Rockwell CHS 14.  5:08.82    
  1.  Kaylee Birnbaum   2.  Breanna Wachter   3.  Megan Nelson   4.  Malia Sellers   5.  Aspen Percell   6.  Melanie Mortensen
DQ    American Preparatory Acad A American Preparatory Acad DQ  DQ    
  1.  Yamileth Garcia   2.  Dyaminee Prows   3.  Melissa Bernal   4.  Genesis Robles        
Passed Relay Baton After Leaving Zone 1 (4:58.151)
DNS    Summit Academy HS A Summit Academy HS DNS  DNS    
  1.  Sydney Austin   2.  Leia Blair   3.  Micah Gustifson   4.  Abigail Wroten   5.  Amber Romm    


Girl's Medley 2A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Summit HS A North Summit HS 1.  4:19.22 10  
  1.  Grace Crystal   2.  Faith Richins   3.  Hannah Lamon   4.  Sadie Sargent   5.  Maggie Zwahlen   6.  Madeline Birk
2.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad 2.  4:22.79 8  
  1.  Abriel Rosenvall   2.  Haylie Chase   3.  Samantha Windley   4.  Madeline Norris   5.  Sarah Miller   6.  Samantha Smith
3.    Manti HS A Manti HS 3.  4:25.65 6  
  1.  Alexis Jaussi   2.  Annie Hammer   3.  Stephanie Bowles   4.  Madison Norris   5.  Jamie Bawden   6.  Nicole Nelson
4.    Millard HS A Millard HS 4.  4:29.27 5  
  1.  Isabel George   2.  Payton Miller   3.  Danielle Whitaker   4.  Maria Josse   5.  Khari Cox   6.  Brynley Anderson
5.    North Sevier HS A North Sevier HS 5.  4:29.63 4  
  1.  Shyanne Blackburn   2.  Autumn Sorenson   3.  Jakel Quarnberg   4.  Ashlin Goble   5.  McCadey Goble   6.  Tyesha Christensen
6.    Emery HS A Emery HS 7.  4:35.18 2  
  1.  Jaylee Brinkerhoff   2.  Shelbee Murdoch   3.  Brooke Jensen   4.  Tayden Nielson   5.  Erin Hurst   6.  Jocee Funk
7.    Beaver HS A Beaver HS 8.  4:36.66 1  
  1.  Brooklyn Crum   2.  Emma Robinson   3.  Kaitlyn Hemond   4.  Rachel Jones   5.  Samantha Williams   6.  Linley White
8.    Delta HS A Delta HS 10.  4:42.28    
  1.  Katherine Nielson   2.  Baily Walker   3.  Ashlee Nielson   4.  Kayla Sanders   5.  Bridgette Christensen   6.  Dani Nielson
9.    Kanab HS A Kanab HS 12.  4:48.75    
  1.  Aliyah Brayton   2.  Carsyn Button   3.  Bethany Nording   4.  Kelly Bistline   5.  Brinley Unsworth   6.  Macie Stewart


Girl's Medley 2A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    North Summit HS A North Summit HS S2 -1. 4:19.22 10  
  1.  Grace Crystal   2.  Faith Richins   3.  Hannah Lamon   4.  Sadie Sargent   5.  Maggie Zwahlen   6.  Madeline Birk
2.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad S2 -2. 4:22.79 8  
  1.  Abriel Rosenvall   2.  Haylie Chase   3.  Samantha Windley   4.  Madeline Norris   5.  Sarah Miller   6.  Samantha Smith
3.    Manti HS A Manti HS S2 -3. 4:25.65 6  
  1.  Alexis Jaussi   2.  Annie Hammer   3.  Stephanie Bowles   4.  Madison Norris   5.  Jamie Bawden   6.  Nicole Nelson
4.    Millard HS A Millard HS S2 -4. 4:29.27 5  
  1.  Isabel George   2.  Payton Miller   3.  Danielle Whitaker   4.  Maria Josse   5.  Khari Cox   6.  Brynley Anderson
5.    North Sevier HS A North Sevier HS S2 -5. 4:29.63 4  
  1.  Shyanne Blackburn   2.  Autumn Sorenson   3.  Jakel Quarnberg   4.  Ashlin Goble   5.  McCadey Goble   6.  Tyesha Christensen
6.    American Leadership Acad A American Leadership Acad S1 -1. 4:32.19 3  
  1.  Stephanie Tervort   2.  Kimball Clements   3.  Madeline Pruden   4.  Clara Morley   5.  Emma Cook   6.  Hampton White
7.    Emery HS A Emery HS S2 -6. 4:35.18 2  
  1.  Jaylee Brinkerhoff   2.  Shelbee Murdoch   3.  Brooke Jensen   4.  Tayden Nielson   5.  Erin Hurst   6.  Jocee Funk
8.    Beaver HS A Beaver HS S2 -7. 4:36.66 1  
  1.  Brooklyn Crum   2.  Emma Robinson   3.  Kaitlyn Hemond   4.  Rachel Jones   5.  Samantha Williams   6.  Linley White
9.    San Juan HS A San Juan HS S1 -2. 4:36.68    
  1.  Rachel Barton   2.  Alexis Halladay   3.  Ivy Palmer   4.  Jessica Walker   5.  Jordyn Moon   6.  Alexsis James
10.    Delta HS A Delta HS S2 -8. 4:42.28    
  1.  Katherine Nielson   2.  Baily Walker   3.  Ashlee Nielson   4.  Kayla Sanders   5.  Bridgette Christensen   6.  Dani Nielson
11.    Grand County HS A Grand County HS S1 -3. 4:47.13    
  1.  Megan Pfnister   2.  Abby Mason   3.  Auburn Jackman   4.  Jayelen Knowles   5.  Alethia Hirt   6.  Mercedes Zunich
12.    Kanab HS A Kanab HS S2 -9. 4:48.75    
  1.  Aliyah Brayton   2.  Carsyn Button   3.  Bethany Nording   4.  Kelly Bistline   5.  Brinley Unsworth   6.  Macie Stewart
13.    South Sevier HS A South Sevier HS S1 -4. 4:56.22    
  1.  Bailey Keele   2.  Autumn Johnson   3.  Brooklyn Chartier   4.  Jessica Barfuss   5.  Melanie Mathie    
14.    Rockwell CHS A Rockwell CHS S1 -5. 5:08.82    
  1.  Kaylee Birnbaum   2.  Breanna Wachter   3.  Megan Nelson   4.  Malia Sellers   5.  Aspen Percell   6.  Melanie Mortensen
DQ    American Preparatory Acad A American Preparatory Acad S1 -DQ DQ    
  1.  Yamileth Garcia   2.  Dyaminee Prows   3.  Melissa Bernal   4.  Genesis Robles        
Passed Relay Baton After Leaving Zone 1 (4:58.151)
DNS    Summit Academy HS A Summit Academy HS S1 -DNS DNS    
  1.  Sydney Austin   2.  Leia Blair   3.  Micah Gustifson   4.  Abigail Wroten   5.  Amber Romm    


Men & Women's 2A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 160     
2.  North Sevier HS 64     
3.  Enterprise HS 55     
4.  American Leadership Acad 51     
4.  Delta HS 51     
6.  Millard HS 43     
7.  Gunnison Valley HS 37     
8.  Maeser Prep Acad 33     
9.  Manti HS 32     
10.  Beaver HS 21     
11.  South Sevier HS 14     
11.  Rowland Hall 14     
13.  Emery HS 13     
14.  Wasatch Academy 10     
15.  Grand County HS 9     
16.  Kanab HS 6     
17.  Summit Academy HS 5     
18.  San Juan HS 3     
18.  Layton Christian Acad 3