2018 BYU Indoor Invitational
BYU Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 5, 2018 - January 6, 2018

Girl's 60 meter Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Madeline Edwards So American Fork HS 15.  8.37
2.    Haley Maki Jr Park City HS 19.  8.42
3.    Olivia Madsen Fr Utah Sprint Academy 32.  8.70
4.    Cierra Headworth Sr Unattached 49.  9.02


Girl's 60 meter Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Taye Raymond So Orem HS 20.  8.43
2.    Maci Rackham 7th Optimal Performance TC 38.  8.83
3.    Kaylie Harmer Jr Bonneville HS 55.  9.19
4.    Emma Blodgett Jr Bountiful HS 56.  9.24


Girl's 60 meter Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Gabi Uboldi Sr Optimal Performance TC 22.  8.48
2.    Emmalee Osborn So Springville HS 50.  9.03
3.    Kamora Wayman Sr Bountiful HS 57.  9.26
4.    Reagan Briggs Jr American Fork HS 60.  9.28


Girl's 60 meter Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Morgan Miller So Hillcrest HS 11.  8.31
2.    Shea Davidson Jr Logan HS 24.  8.50
3.    Jenna Welch So Desert Hills HS 28.  8.63
4.    Alyssa Warcup So Lehi HS 44.  8.91


Girl's 60 meter Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Cassidy Henderson Jr Utah Sprint Academy 10.  8.28
2.    McKinley Gallyer Jr Unattached 13.  8.32
3.    Jasmine Lopez Jr Gold Medal Athletics 23.  8.50
4.    Alyssa Petty Fr Utah Sprint Academy 69.  9.79


Girl's 60 meter Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kayla Butterfield Jr Utah Sprint Academy 11.  8.31
2.    Daniella Rivera Jr Copper Hills HS 45.  8.97
3.    Rachel Rose Sr Utah Sprint Academy 59.  9.27
4.    Emma Keil Fr Utah Sprint Academy 65.  9.61


Girl's 60 meter Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rachael Reeder Sr Unattached 21.  8.45
2.    Jacee Kirkpatrick So Gold Medal Athletics 33.  8.73
3.    Kelsey Coleman Jr Stansbury HS 52.  9.09
DNS    Amy Ballard Jr Unattached DNS  DNS


Girl's 60 meter Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Camilla Andam So Unattached 29.  8.64
2.    Aria Maile 5 Unattached 38.  8.83
3.    Ashley Kohler Jr Bountiful HS 46.  9.00
4.    Shaneal Hansen Sr Bountiful HS 71.  10.05


Girl's 60 meter Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kaya Heideman So Judge Memorial HS 18.  8.40
2.    Emma Aldred Sr American Fork HS 31.  8.66
3.    Demi Sintz Sr Bingham HS 40.  8.83
4.    Marlee Bird Sr Unattached 61.  9.37


Girl's 60 meter Heats

Heat 10
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Krista Farley Sr Weber HS 4.  7.98 q
2.    Jada Ragin Sr Mercury Track Club 17.  8.40
3.    Rachel Clark Fr Unattached 37.  8.83
4.    Kaili Osai Jr West Jordan HS 72.  10.58


Girl's 60 meter Heats

Heat 11
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ayla Loyd Sr Mercury Track Club 14.  8.37
2.    Kacee Bennion Fr Uintah HS 47.  9.01
3.    Shayla LeMay Sr Bountiful HS 58.  9.27
4.    Makayla Miller So Copper Hills HS 70.  9.80


Girl's 60 meter Heats

Heat 12
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Claire Johnson Sr Lone Peak HS 7.  8.15 q
2.    Madisin Larsen So Gold Medal Athletics 25.  8.57
3.    Willa Gibson Jr West HS 27.  8.63
4.    Hanna Molzahn Sr Montezuma-Cortez HS-CO 68.  9.72


Girl's 60 meter Heats

Heat 13
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brittany Cardall Jr Syracuse HS 8.  8.25 q
2.    Shaye Henderson Jr Park City HS 9.  8.27
3.    Makenzie Woolley Jr Desert Hills HS 35.  8.75
4.    Allison Smith So Unattached 42.  8.86


Girl's 60 meter Heats

Heat 14
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Trinity Hill Sr Optimal Performance TC 30.  8.64
2.    Kimberley Harper Jr Skyridge HS 41.  8.85
3.    Briel Woolley So Bountiful HS 63.  9.43
DNS    McKinley Gallyer Jr Unattached DNS  DNS


Girl's 60 meter Heats

Heat 15
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Meghan Hunter Jr Provo HS 2.  7.96 q
2.    Ronnie Walker So Juab HS 16.  8.39
3.    Chloe Taylor Jr Desert Hills HS 36.  8.80
4.    Jordan Folsom So Springville HS 64.  9.44


Girl's 60 meter Heats

Heat 16
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Emily Ellis Sr Lone Peak HS 5.  8.04 q
2.    Harmonie Ragin 7 Mercury Track Club 34.  8.74
3.    Darci Nielson Jr Desert Hills HS 51.  9.04
4.    Theresa Lara So East HS 67.  9.71


Girl's 60 meter Heats

Heat 17
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kate Kranz Sr Unattached 6.  8.13 q
2.    Savannah Waters Jr Bountiful HS 62.  9.38
3.    Mary Hanks So Bountiful HS 66.  9.62
DNS    Victoria Tilton Jr American Fork HS DNS  DNS


Girl's 60 meter Heats

Heat 18
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sydney Holiday So Unattached 2.  7.96 q
2.    Olivia Finlayson Sr Hillcrest HS 26.  8.62
3.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS 43.  8.90
4.    Mae Ling Lewis So East HS 54.  9.14


Girl's 60 meter Heats

Heat 19
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jaslyn Gardner Sr Enterprise HS 1.  7.68 q
2.    Paige Packer Sr Lone Peak HS 48.  9.02
3.    Olivia Horrocks Sr West Jordan HS 53.  9.09
4.    Abigail Lloyd Sr Bingham HS 73.  11.82


Girl's 60 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Jaslyn Gardner Sr Enterprise HS H19 -1. 7.68 q
2.    Sydney Holiday So Unattached H18 -1. 7.96 q
2.    Meghan Hunter Jr Provo HS H15 -1. 7.96 q
4.    Krista Farley Sr Weber HS H10 -1. 7.98 q
5.    Emily Ellis Sr Lone Peak HS H16 -1. 8.04 q
6.    Kate Kranz Sr Unattached H17 -1. 8.13 q
7.    Claire Johnson Sr Lone Peak HS H12 -1. 8.15 q
8.    Brittany Cardall Jr Syracuse HS H13 -1. 8.25 q
9.    Shaye Henderson Jr Park City HS H13 -2. 8.27
10.    Cassidy Henderson Jr Utah Sprint Academy H5 -1. 8.28
11.    Kayla Butterfield Jr Utah Sprint Academy H6 -1. 8.31
11.    Morgan Miller So Hillcrest HS H4 -1. 8.31
13.    McKinley Gallyer Jr Unattached H5 -2. 8.32
14.    Ayla Loyd Sr Mercury Track Club H11 -1. 8.37
15.    Madeline Edwards So American Fork HS H1 -1. 8.37
16.    Ronnie Walker So Juab HS H15 -2. 8.39
17.    Jada Ragin Sr Mercury Track Club H10 -2. 8.40
18.    Kaya Heideman So Judge Memorial HS H9 -1. 8.40
19.    Haley Maki Jr Park City HS H1 -2. 8.42
20.    Taye Raymond So Orem HS H2 -1. 8.43
21.    Rachael Reeder Sr Unattached H7 -1. 8.45
22.    Gabi Uboldi Sr Optimal Performance TC H3 -1. 8.48
23.    Jasmine Lopez Jr Gold Medal Athletics H5 -3. 8.50
24.    Shea Davidson Jr Logan HS H4 -2. 8.50
25.    Madisin Larsen So Gold Medal Athletics H12 -2. 8.57
26.    Olivia Finlayson Sr Hillcrest HS H18 -2. 8.62
27.    Willa Gibson Jr West HS H12 -3. 8.63
28.    Jenna Welch So Desert Hills HS H4 -3. 8.63
29.    Camilla Andam So Unattached H8 -1. 8.64
30.    Trinity Hill Sr Optimal Performance TC H14 -1. 8.64
31.    Emma Aldred Sr American Fork HS H9 -2. 8.66
32.    Olivia Madsen Fr Utah Sprint Academy H1 -3. 8.70
33.    Jacee Kirkpatrick So Gold Medal Athletics H7 -2. 8.73
34.    Harmonie Ragin 7 Mercury Track Club H16 -2. 8.74
35.    Makenzie Woolley Jr Desert Hills HS H13 -3. 8.75
36.    Chloe Taylor Jr Desert Hills HS H15 -3. 8.80
37.    Rachel Clark Fr Unattached H10 -3. 8.83
38.    Aria Maile 5 Unattached H8 -2. 8.83
38.    Maci Rackham 7th Optimal Performance TC H2 -2. 8.83
40.    Demi Sintz Sr Bingham HS H9 -3. 8.83
41.    Kimberley Harper Jr Skyridge HS H14 -2. 8.85
42.    Allison Smith So Unattached H13 -4. 8.86
43.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS H18 -3. 8.90
44.    Alyssa Warcup So Lehi HS H4 -4. 8.91
45.    Daniella Rivera Jr Copper Hills HS H6 -2. 8.97
46.    Ashley Kohler Jr Bountiful HS H8 -3. 9.00
47.    Kacee Bennion Fr Uintah HS H11 -2. 9.01
48.    Paige Packer Sr Lone Peak HS H19 -2. 9.02
49.    Cierra Headworth Sr Unattached H1 -4. 9.02
50.    Emmalee Osborn So Springville HS H3 -2. 9.03
51.    Darci Nielson Jr Desert Hills HS H16 -3. 9.04
52.    Kelsey Coleman Jr Stansbury HS H7 -3. 9.09
53.    Olivia Horrocks Sr West Jordan HS H19 -3. 9.09
54.    Mae Ling Lewis So East HS H18 -4. 9.14
55.    Kaylie Harmer Jr Bonneville HS H2 -3. 9.19
56.    Emma Blodgett Jr Bountiful HS H2 -4. 9.24
57.    Kamora Wayman Sr Bountiful HS H3 -3. 9.26
58.    Shayla LeMay Sr Bountiful HS H11 -3. 9.27
59.    Rachel Rose Sr Utah Sprint Academy H6 -3. 9.27
60.    Reagan Briggs Jr American Fork HS H3 -4. 9.28
61.    Marlee Bird Sr Unattached H9 -4. 9.37
62.    Savannah Waters Jr Bountiful HS H17 -2. 9.38
63.    Briel Woolley So Bountiful HS H14 -3. 9.43
64.    Jordan Folsom So Springville HS H15 -4. 9.44
65.    Emma Keil Fr Utah Sprint Academy H6 -4. 9.61
66.    Mary Hanks So Bountiful HS H17 -3. 9.62
67.    Theresa Lara So East HS H16 -4. 9.71
68.    Hanna Molzahn Sr Montezuma-Cortez HS-CO H12 -4. 9.72
69.    Alyssa Petty Fr Utah Sprint Academy H5 -4. 9.79
70.    Makayla Miller So Copper Hills HS H11 -4. 9.80
71.    Shaneal Hansen Sr Bountiful HS H8 -4. 10.05
72.    Kaili Osai Jr West Jordan HS H10 -4. 10.58
73.    Abigail Lloyd Sr Bingham HS H19 -4. 11.82
DNS    Victoria Tilton Jr American Fork HS H17 -DNS DNS
DNS    McKinley Gallyer Jr Unattached H14 -DNS DNS
DNS    Amy Ballard Jr Unattached H7 -DNS DNS