2018 BYU Indoor Invitational
BYU Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 5, 2018 - January 6, 2018

Girl's 200 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Larissa Dabb Jr Gold Medal Athletics 14.  28.08
2.    Annie Hill Soph Wasatch HS 43.  30.60
3.    Reagan Briggs Jr American Fork HS 56.  31.89


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Amy Ballard Jr Unattached 22.  28.91
2.    Kimberley Harper Jr Skyridge HS 35.  29.57
3.    Eleanor Smith So Copper Hills HS 41.  30.46
4.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS 52.  31.37


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jasie York Jr Gold Medal Athletics 4.  26.74
2.    Brinley Hess So Gold Medal Athletics 26.  29.12
3.    Sadie Adamson Fr Bountiful HS 47.  31.01
4.    Martha Gill So Maple Mountain HS 65.  34.23


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Katrina Broadhead Sr Gold Medal Athletics 18.  28.44
2.    Hanna Molzahn Sr Montezuma-Cortez HS-CO 63.  34.05
3.    Hannah Richardson Jr Bountiful HS 70.  35.78
DNS    Kaylie Harmer Jr Bonneville HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jade Wimmer So Gold Medal Athletics 11.  27.72
2.    Trinity Hill Sr Optimal Performance TC 24.  29.06
3.    Madisin Larsen So Gold Medal Athletics 32.  29.44
4.    Savannah Waters Jr Bountiful HS 57.  32.21


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jasmine Lopez Jr Gold Medal Athletics 25.  29.08
2.    Sadie Stock Fr Copper Hills HS 37.  29.78
DNS    Kacee Bennion Fr Uintah HS DNS  DNS
DNS    Kenna Mitchell Fr Bingham HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ashley Kohler Jr Bountiful HS 39.  30.13
2.    Laryn Naegle Jr Viewmont HS 49.  31.06
3.    Kelsey Coleman Jr Stansbury HS 60.  32.64
4.    Karalyn Tuttle So Bountiful HS 69.  35.74


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Alyssa Warcup So Lehi HS 44.  30.66
2.    Alyssa Sanders Jr Salem Hills HS 54.  31.65
3.    Shayla LeMay Sr Bountiful HS 58.  32.45
4.    Briel Woolley So Bountiful HS 61.  32.72


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Allison Smith So Unattached 40.  30.15
2.    Paige Packer Sr Lone Peak HS 46.  30.88
3.    Emma Blodgett Jr Bountiful HS 64.  34.06
4.    Abigail Lloyd Sr Bingham HS 72.  41.35


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Madeline Edwards So American Fork HS 15.  28.11
2.    Tara Maddock Fr Unattached 30.  29.30
3.    Faith Nixon So Orem HS 62.  33.56
4.    Elise Richardson Jr Bountiful HS 67.  34.67


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brittany Cardall Jr Syracuse HS 8.  27.29
2.    Ronnie Walker So Juab HS 16.  28.13
3.    Corina Price Sr Unattached 23.  29.05
4.    Miranda Baird Jr Davis HS 38.  29.91


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Morgan Short Jr Montezuma-Cortez HS-CO 51.  31.12
2.    Kaili Osai Jr West Jordan HS 68.  35.73
3.    Gianna Speroni So Montezuma-Cortez HS-CO 71.  36.38
DNS    Isabelle Hightower So Gold Medal Athletics DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jacee Kirkpatrick So Gold Medal Athletics 29.  29.23
2.    Marlee Bird Sr Unattached 53.  31.60
3.    Mara Hirschmann So Timpanogos HS 59.  32.63
4.    Shaneal Hansen Sr Bountiful HS 66.  34.40


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 14
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Anne Coon 8 Mercury Track Club 20.  28.71
2.    Hannah Stuart Fr Desert Hills HS 27.  29.13
3.    Lauren Merrill Jr Gold Medal Athletics 31.  29.35
DQ    Olivia Finlayson Sr Hillcrest HS DQ  DQ
Ran 3+ consecutive steps into lane (29.871)


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 15
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Erin Higgs Soph Unattached 33.  29.44
2.    Shea Davidson Jr Logan HS 45.  30.79
3.    Kamora Wayman Sr Bountiful HS 55.  31.68
DQ    Madeline Martin Sr Hillcrest HS DQ  DQ
Ran 3+ consecutive steps into lane (28.506)


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 16
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Morgan Miller So Hillcrest HS 9.  27.50
2.    Harmonie Ragin 7 Mercury Track Club 34.  29.45
3.    Sarah Drinkall Sr Woods Cross HS 36.  29.68
4.    Hallie Scott Jr Skyline HS 50.  31.07


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 17
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Alison Richter Fr Lone Peak HS 12.  27.81
2.    Haley Maki Jr Park City HS 21.  28.85
3.    Maci Rackham 7th Optimal Performance TC 48.  31.03
DNS    Sara Davies Jr Syracuse HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 18
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aubree Cheney Jr Gold Medal Athletics 10.  27.71
2.    Gabi Uboldi Sr Optimal Performance TC 13.  28.01
3.    Shelby Andrewsen So Gold Medal Athletics 19.  28.52
4.    Emma Aldred Sr American Fork HS 28.  29.21


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 19
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    McKinley Gallyer Jr Unattached 6.  27.16
2.    Lauren Grace Wunderli Jr Gold Medal Athletics 17.  28.36
DQ    Alexis Trejo Sr Weber HS DQ  DQ
Ran 3+ consecutive steps into lane (27.195)
DNS    Taye Raymond So Orem HS DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 20
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Krista Farley Sr Weber HS 5.  26.87
2.    Shaye Henderson Jr Park City HS 7.  27.24
3.    Ayla Loyd Sr Mercury Track Club 42.  30.59
DNS    McKinley Gallyer Jr Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals

Section 21
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jaslyn Gardner Sr Enterprise HS 1.  25.49
2.    Emily Ellis Sr Lone Peak HS 2.  25.78
3.    Sydney Holiday So Unattached 3.  26.70
DNS    Kate Kranz Sr Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Jaslyn Gardner Sr Enterprise HS S21 -1. 25.49
2.    Emily Ellis Sr Lone Peak HS S21 -2. 25.78
3.    Sydney Holiday So Unattached S21 -3. 26.70
4.    Jasie York Jr Gold Medal Athletics S3 -1. 26.74
5.    Krista Farley Sr Weber HS S20 -1. 26.87
6.    McKinley Gallyer Jr Unattached S19 -1. 27.16
7.    Shaye Henderson Jr Park City HS S20 -2. 27.24
8.    Brittany Cardall Jr Syracuse HS S11 -1. 27.29
9.    Morgan Miller So Hillcrest HS S16 -1. 27.50
10.    Aubree Cheney Jr Gold Medal Athletics S18 -1. 27.71
11.    Jade Wimmer So Gold Medal Athletics S5 -1. 27.72
12.    Alison Richter Fr Lone Peak HS S17 -1. 27.81
13.    Gabi Uboldi Sr Optimal Performance TC S18 -2. 28.01
14.    Larissa Dabb Jr Gold Medal Athletics S1 -1. 28.08
15.    Madeline Edwards So American Fork HS S10 -1. 28.11
16.    Ronnie Walker So Juab HS S11 -2. 28.13
17.    Lauren Grace Wunderli Jr Gold Medal Athletics S19 -2. 28.36
18.    Katrina Broadhead Sr Gold Medal Athletics S4 -1. 28.44
19.    Shelby Andrewsen So Gold Medal Athletics S18 -3. 28.52
20.    Anne Coon 8 Mercury Track Club S14 -1. 28.71
21.    Haley Maki Jr Park City HS S17 -2. 28.85
22.    Amy Ballard Jr Unattached S2 -1. 28.91
23.    Corina Price Sr Unattached S11 -3. 29.05
24.    Trinity Hill Sr Optimal Performance TC S5 -2. 29.06
25.    Jasmine Lopez Jr Gold Medal Athletics S6 -1. 29.08
26.    Brinley Hess So Gold Medal Athletics S3 -2. 29.12
27.    Hannah Stuart Fr Desert Hills HS S14 -2. 29.13
28.    Emma Aldred Sr American Fork HS S18 -4. 29.21
29.    Jacee Kirkpatrick So Gold Medal Athletics S13 -1. 29.23
30.    Tara Maddock Fr Unattached S10 -2. 29.30
31.    Lauren Merrill Jr Gold Medal Athletics S14 -3. 29.35
32.    Madisin Larsen So Gold Medal Athletics S5 -3. 29.44
33.    Erin Higgs Soph Unattached S15 -1. 29.44
34.    Harmonie Ragin 7 Mercury Track Club S16 -2. 29.45
35.    Kimberley Harper Jr Skyridge HS S2 -2. 29.57
36.    Sarah Drinkall Sr Woods Cross HS S16 -3. 29.68
37.    Sadie Stock Fr Copper Hills HS S6 -2. 29.78
38.    Miranda Baird Jr Davis HS S11 -4. 29.91
39.    Ashley Kohler Jr Bountiful HS S7 -1. 30.13
40.    Allison Smith So Unattached S9 -1. 30.15
41.    Eleanor Smith So Copper Hills HS S2 -3. 30.46
42.    Ayla Loyd Sr Mercury Track Club S20 -3. 30.59
43.    Annie Hill Soph Wasatch HS S1 -2. 30.60
44.    Alyssa Warcup So Lehi HS S8 -1. 30.66
45.    Shea Davidson Jr Logan HS S15 -2. 30.79
46.    Paige Packer Sr Lone Peak HS S9 -2. 30.88
47.    Sadie Adamson Fr Bountiful HS S3 -3. 31.01
48.    Maci Rackham 7th Optimal Performance TC S17 -3. 31.03
49.    Laryn Naegle Jr Viewmont HS S7 -2. 31.06
50.    Hallie Scott Jr Skyline HS S16 -4. 31.07
51.    Morgan Short Jr Montezuma-Cortez HS-CO S12 -1. 31.12
52.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS S2 -4. 31.37
53.    Marlee Bird Sr Unattached S13 -2. 31.60
54.    Alyssa Sanders Jr Salem Hills HS S8 -2. 31.65
55.    Kamora Wayman Sr Bountiful HS S15 -3. 31.68
56.    Reagan Briggs Jr American Fork HS S1 -3. 31.89
57.    Savannah Waters Jr Bountiful HS S5 -4. 32.21
58.    Shayla LeMay Sr Bountiful HS S8 -3. 32.45
59.    Mara Hirschmann So Timpanogos HS S13 -3. 32.63
60.    Kelsey Coleman Jr Stansbury HS S7 -3. 32.64
61.    Briel Woolley So Bountiful HS S8 -4. 32.72
62.    Faith Nixon So Orem HS S10 -3. 33.56
63.    Hanna Molzahn Sr Montezuma-Cortez HS-CO S4 -2. 34.05
64.    Emma Blodgett Jr Bountiful HS S9 -3. 34.06
65.    Martha Gill So Maple Mountain HS S3 -4. 34.23
66.    Shaneal Hansen Sr Bountiful HS S13 -4. 34.40
67.    Elise Richardson Jr Bountiful HS S10 -4. 34.67
68.    Kaili Osai Jr West Jordan HS S12 -2. 35.73
69.    Karalyn Tuttle So Bountiful HS S7 -4. 35.74
70.    Hannah Richardson Jr Bountiful HS S4 -3. 35.78
71.    Gianna Speroni So Montezuma-Cortez HS-CO S12 -3. 36.38
72.    Abigail Lloyd Sr Bingham HS S9 -4. 41.35
DQ    Alexis Trejo Sr Weber HS S19 -DQ DQ
Ran 3+ consecutive steps into lane (27.195)
DQ    Madeline Martin Sr Hillcrest HS S15 -DQ DQ
Ran 3+ consecutive steps into lane (28.506)
DQ    Olivia Finlayson Sr Hillcrest HS S14 -DQ DQ
Ran 3+ consecutive steps into lane (29.871)
DNS    Kaylie Harmer Jr Bonneville HS S4 -DNS DNS
DNS    Taye Raymond So Orem HS S19 -DNS DNS
DNS    Sara Davies Jr Syracuse HS S17 -DNS DNS
DNS    Kacee Bennion Fr Uintah HS S6 -DNS DNS
DNS    Kenna Mitchell Fr Bingham HS S6 -DNS DNS
DNS    McKinley Gallyer Jr Unattached S20 -DNS DNS
DNS    Kate Kranz Sr Unattached S21 -DNS DNS
DNS    Isabelle Hightower So Gold Medal Athletics S12 -DNS DNS