Ensor Middle Invitational 2018 |
Ensor |
El Paso, TX |
January 27, 2018 |
Boy's 1600 meter 8th Timed Finals |
Section 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Israel David | 8 | Ensor | 1. | 5:15.13 | 10 | |||||||||||||||||||||||
2. | Angel Recio | 8 | Ensor | 2. | 5:43.65 | 8 | |||||||||||||||||||||||
3. | Edgar Lerma | 8 | Salvador Sanchez | 3. | 5:48.59 | 6 | |||||||||||||||||||||||
4. | Steve Marquez | 8 | Salvador Sanchez | 5. | 5:56.75 | 2 | |||||||||||||||||||||||
5. | Arturo Maldonado | 8 | Salvador Sanchez | 6. | 6:00.94 | 1 | |||||||||||||||||||||||
6. | Jorge Maese | 8 | Ensor | 7. | 6:03.00 | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 8th Timed Finals |
Section 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Matthew Abeyta | 8 | Sun Ridge Middle | 4. | 5:48.93 | 4 | |||||||||||||||||||||||
2. | Jesse Morales | 8 | W.D Slider | 8. | 6:32.00 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Yahzid Ortega | 8 | Sun Ridge Middle | 9. | 6:37.00 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Rafael Aguirre | 8 | Sun Ridge Middle | 10. | 6:38.00 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Edwin Hernandez | 8 | W.D Slider | 11. | 6:40.00 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Joshua Baltazar | 8 | Ernesto Serna K-8 | 12. | 7:23.00 | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 1600 meter 8th Timed Finals | |||||||||||||||||||||||||||||
Overall | Year | Team | Section | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Israel David | 8 | Ensor | S1 | -1. | 5:15.13 | 10 | ||||||||||||||||||||||
2. | Angel Recio | 8 | Ensor | S1 | -2. | 5:43.65 | 8 | ||||||||||||||||||||||
3. | Edgar Lerma | 8 | Salvador Sanchez | S1 | -3. | 5:48.59 | 6 | ||||||||||||||||||||||
4. | Matthew Abeyta | 8 | Sun Ridge Middle | S2 | -1. | 5:48.93 | 4 | ||||||||||||||||||||||
5. | Steve Marquez | 8 | Salvador Sanchez | S1 | -4. | 5:56.75 | 2 | ||||||||||||||||||||||
6. | Arturo Maldonado | 8 | Salvador Sanchez | S1 | -5. | 6:00.94 | 1 | ||||||||||||||||||||||
7. | Jorge Maese | 8 | Ensor | S1 | -6. | 6:03.00 | |||||||||||||||||||||||
8. | Jesse Morales | 8 | W.D Slider | S2 | -2. | 6:32.00 | |||||||||||||||||||||||
9. | Yahzid Ortega | 8 | Sun Ridge Middle | S2 | -3. | 6:37.00 | |||||||||||||||||||||||
10. | Rafael Aguirre | 8 | Sun Ridge Middle | S2 | -4. | 6:38.00 | |||||||||||||||||||||||
11. | Edwin Hernandez | 8 | W.D Slider | S2 | -5. | 6:40.00 | |||||||||||||||||||||||
12. | Joshua Baltazar | 8 | Ernesto Serna K-8 | S2 | -6. | 7:23.00 | |||||||||||||||||||||||
Men & Women's 8th Team Scores | ||||||
After 15 Events | ||||||
Overall | Team | Score | ||||
1. | Sun Ridge Middle | 174 | .0 | |||
2. | Ensor | 160 | .5 | |||
3. | Salvador Sanchez | 74 | .0 | |||
4. | W.D Slider | 36 | .0 | |||
5. | Ernesto Serna K-8 | 9 | .5 |