2018 Nebo Invite
Maple Mountain High School
Spanish Fork, UT
March 30, 2018

Girl's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 49.24 10  
2.    Maple Mountain HS A Maple Mountain HS 51.62 8  
3.    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS 51.82 6  
4.    Wasatch HS A Wasatch HS 52.37 5  
5.    Salem Hills HS A Salem Hills HS 52.38 4  
6.    Juab HS A Juab HS 52.57 3  
7.    Springville HS A Springville HS 53.03 2  
8.    American Leadership Academy A American Leadership Academy 59.23 1  


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Wasatch HS A Wasatch HS 4.  45.90 5  
2.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS 5.  46.16 4  
DNF    Juab HS A Juab HS DNF  DNF    
DNS    Mountain View HS A Mountain View HS DNS  DNS    


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Maple Mountain HS A Maple Mountain HS 1.  43.06 10  
2.    Springville HS A Springville HS 2.  43.82 8  
3.    Salem Hills HS A Salem Hills HS 3.  45.08 6  
DNF    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS DNF  DNF    
DQ    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS DQ  DQ    


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Maple Mountain HS A Maple Mountain HS S2 -1. 43.06 10  
2.    Springville HS A Springville HS S2 -2. 43.82 8  
3.    Salem Hills HS A Salem Hills HS S2 -3. 45.08 6  
4.    Wasatch HS A Wasatch HS S1 -1. 45.90 5  
5.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS S1 -2. 46.16 4  
DNF    Juab HS A Juab HS S1 -DNF DNF    
DNF    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS S2 -DNF DNF    
DQ    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS S2 -DQ DQ    
DNS    Mountain View HS A Mountain View HS S1 -DNS DNS    


Girl's 3200 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Camilla Adams Fr Maple Mountain HS 14.  12:44.54    
2.    Raili Jenkins Sr Corner Canyon HS 16.  12:58.91    
3.    Janessa Conrad Sr Salem Hills HS 18.  13:16.11    
4.    Bethany Graham Sr Maple Mountain HS 19.  13:21.66    
5.    Makenzie Lawson So Corner Canyon HS 20.  13:28.96    
6.    Rachel Ball So Corner Canyon HS 21.  13:40.88    
7.    Josie Wright Fr Spanish Fork HS 22.  13:58.87    
8.    Whitlee Rosquist So Juab HS 23.  14:01.24    
9.    Sophia Burkemo Fr Wasatch HS 24.  14:46.32    
10.    Emily Morris So Spanish Fork HS 25.  14:59.91    
11.    Aubrey Snow Jr Salem Hills HS 26.  15:13.14    
12.    Alexis Thomson Fr Salem Hills HS 27.  15:17.32    
13.    Sadie Starkey So Spanish Fork HS 28.  15:26.79    
14.    Aubrey Burningham Sr Spanish Fork HS 29.  15:44.26    
15.    Chelsey Finch Jr Salem Hills HS 30.  15:56.79    
16.    Elizabeth Ashcraft Jr Salem Hills HS 31.  16:19.19    
DNS    Sarah Heaps Sr Spanish Fork HS DNS  DNS    
DNS    Heidi Liddle Sr Salem Hills HS DNS  DNS    


Girl's 3200 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Kiana Campbell Sr Maple Mountain HS 1.  11:16.58 10  
2.    Heidi Sumsion Fr Springville HS 2.  11:22.42 8  
3.    Tess McInelly Sr Maple Mountain HS 3.  11:34.90 6  
4.    AnnaBeth Templeman Fr Springville HS 4.  12:03.80 5  
5.    Mariah Skinner Jr Springville HS 5.  12:06.94 4  
6.    Kate Koger Sr Maple Mountain HS 6.  12:18.35 3  
7.    Eliza Lindstrom Jr Salem Hills HS 7.  12:21.11 2  
8.    Jaden Singleton So Corner Canyon HS 8.  12:25.50 1  
9.    Ashley Faragher Fr Mountain View HS 9.  12:25.78    
10.    Jenna Chariton Fr Mountain View HS 10.  12:28.60    
11.    Maura Williams Jr Juab HS 11.  12:30.41    
12.    Kaitlyn Gee Jr Springville HS 12.  12:34.43    
13.    Katherine Rex So Springville HS 13.  12:40.57    
14.    Kali Richardson So Corner Canyon HS 15.  12:48.91    
15.    Alexia Larsen So Corner Canyon HS 17.  13:00.34    
DNS    Avery Baldwin Jr Springville HS DNS  DNS    
DNS    Ella Park Jr Springville HS DNS  DNS    


Girl's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Kiana Campbell Sr Maple Mountain HS S2 -1. 11:16.58 10  
2.    Heidi Sumsion Fr Springville HS S2 -2. 11:22.42 8  
3.    Tess McInelly Sr Maple Mountain HS S2 -3. 11:34.90 6  
4.    AnnaBeth Templeman Fr Springville HS S2 -4. 12:03.80 5  
5.    Mariah Skinner Jr Springville HS S2 -5. 12:06.94 4  
6.    Kate Koger Sr Maple Mountain HS S2 -6. 12:18.35 3  
7.    Eliza Lindstrom Jr Salem Hills HS S2 -7. 12:21.11 2  
8.    Jaden Singleton So Corner Canyon HS S2 -8. 12:25.50 1  
9.    Ashley Faragher Fr Mountain View HS S2 -9. 12:25.78    
10.    Jenna Chariton Fr Mountain View HS S2 -10. 12:28.60    
11.    Maura Williams Jr Juab HS S2 -11. 12:30.41    
12.    Kaitlyn Gee Jr Springville HS S2 -12. 12:34.43    
13.    Katherine Rex So Springville HS S2 -13. 12:40.57    
14.    Camilla Adams Fr Maple Mountain HS S1 -1. 12:44.54    
15.    Kali Richardson So Corner Canyon HS S2 -14. 12:48.91    
16.    Raili Jenkins Sr Corner Canyon HS S1 -2. 12:58.91    
17.    Alexia Larsen So Corner Canyon HS S2 -15. 13:00.34    
18.    Janessa Conrad Sr Salem Hills HS S1 -3. 13:16.11    
19.    Bethany Graham Sr Maple Mountain HS S1 -4. 13:21.66    
20.    Makenzie Lawson So Corner Canyon HS S1 -5. 13:28.96    
21.    Rachel Ball So Corner Canyon HS S1 -6. 13:40.88    
22.    Josie Wright Fr Spanish Fork HS S1 -7. 13:58.87    
23.    Whitlee Rosquist So Juab HS S1 -8. 14:01.24    
24.    Sophia Burkemo Fr Wasatch HS S1 -9. 14:46.32    
25.    Emily Morris So Spanish Fork HS S1 -10. 14:59.91    
26.    Aubrey Snow Jr Salem Hills HS S1 -11. 15:13.14    
27.    Alexis Thomson Fr Salem Hills HS S1 -12. 15:17.32    
28.    Sadie Starkey So Spanish Fork HS S1 -13. 15:26.79    
29.    Aubrey Burningham Sr Spanish Fork HS S1 -14. 15:44.26    
30.    Chelsey Finch Jr Salem Hills HS S1 -15. 15:56.79    
31.    Elizabeth Ashcraft Jr Salem Hills HS S1 -16. 16:19.19    
DNS    Avery Baldwin Jr Springville HS S2 -DNS DNS    
DNS    Sarah Heaps Sr Spanish Fork HS S1 -DNS DNS    
DNS    Ella Park Jr Springville HS S2 -DNS DNS    
DNS    Heidi Liddle Sr Salem Hills HS S1 -DNS DNS    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Caden Black Jr Salem Hills HS 14.  10:49.95    
2.    Mason Heimburger Jr Wasatch HS 18.  10:52.85    
3.    Nathan Martin Sr Springville HS 19.  11:04.61    
4.    Dason Day Fr Juab HS 21.  11:15.23    
5.    Tanner Maingot Jr Maple Mountain HS 22.  11:15.36    
6.    Caleb Norton Sr Mountain View HS 24.  11:33.21    
7.    Josh Williams So Wasatch HS 25.  11:34.68    
8.    Jared Braden So Juab HS 26.  11:42.72    
9.    Bryce Black Sr Salem Hills HS 27.  11:57.37    
10.    Eric Patterson Sr Wasatch HS 28.  12:02.37    
11.    Stratton Scott Jr Salem Hills HS 29.  12:02.39    
12.    Tad Webb Jr Wasatch HS 30.  12:09.69    
13.    Cannon Nabaum Jr Wasatch HS 31.  12:45.94    
14.    Tyler Beckstrand Fr Salem Hills HS 32.  12:47.08    
15.    Gabriele Francione Jr Salem Hills HS 33.  12:55.48    
16.    Stockton Haskell So Salem Hills HS 34.  12:59.43    
17.    Michael Pavicic Fr Wasatch HS 35.  13:09.50    
DNS    Tristan Cieslak Fr Juab HS DNS  DNS    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Trevor Lawson Sr Corner Canyon HS 1.  9:56.72 10  
2.    Mark Boyle So Corner Canyon HS 2.  9:57.96 8  
3.    Stephen Glod Jr Corner Canyon HS 3.  10:17.71 6  
4.    Zackary Dalley Sr Springville HS 4.  10:22.05 5  
5.    Michael Eifert So Springville HS 5.  10:25.06 4  
6.    Nathan Beltran So Corner Canyon HS 6.  10:27.36 3  
7.    Santos Quintana Sr Springville HS 7.  10:30.02 2  
8.    Tj Roberts Jr Springville HS 8.  10:35.18 1  
9.    Andrew Pontious So Maple Mountain HS 9.  10:40.76    
10.    David Skelton So Maple Mountain HS 10.  10:41.37    
11.    Caleb Johnson So Corner Canyon HS 11.  10:47.43    
12.    Benjamin Dastrup Fr Corner Canyon HS 12.  10:48.56    
13.    Trent Chipman So Mountain View HS 13.  10:48.87    
14.    William Francom So Springville HS 15.  10:50.89    
15.    Tyler Rhoads So Corner Canyon HS 16.  10:51.61    
16.    Peter Evans Fr Pleasant Grove HS 17.  10:51.97    
17.    Connor Hansen Sr Springville HS 20.  11:12.63    
18.    Wade Palmer Sr Pleasant Grove HS 23.  11:20.45    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Trevor Lawson Sr Corner Canyon HS S2 -1. 9:56.72 10  
2.    Mark Boyle So Corner Canyon HS S2 -2. 9:57.96 8  
3.    Stephen Glod Jr Corner Canyon HS S2 -3. 10:17.71 6  
4.    Zackary Dalley Sr Springville HS S2 -4. 10:22.05 5  
5.    Michael Eifert So Springville HS S2 -5. 10:25.06 4  
6.    Nathan Beltran So Corner Canyon HS S2 -6. 10:27.36 3  
7.    Santos Quintana Sr Springville HS S2 -7. 10:30.02 2  
8.    Tj Roberts Jr Springville HS S2 -8. 10:35.18 1  
9.    Andrew Pontious So Maple Mountain HS S2 -9. 10:40.76    
10.    David Skelton So Maple Mountain HS S2 -10. 10:41.37    
11.    Caleb Johnson So Corner Canyon HS S2 -11. 10:47.43    
12.    Benjamin Dastrup Fr Corner Canyon HS S2 -12. 10:48.56    
13.    Trent Chipman So Mountain View HS S2 -13. 10:48.87    
14.    Caden Black Jr Salem Hills HS S1 -1. 10:49.95    
15.    William Francom So Springville HS S2 -14. 10:50.89    
16.    Tyler Rhoads So Corner Canyon HS S2 -15. 10:51.61    
17.    Peter Evans Fr Pleasant Grove HS S2 -16. 10:51.97    
18.    Mason Heimburger Jr Wasatch HS S1 -2. 10:52.85    
19.    Nathan Martin Sr Springville HS S1 -3. 11:04.61    
20.    Connor Hansen Sr Springville HS S2 -17. 11:12.63    
21.    Dason Day Fr Juab HS S1 -4. 11:15.23    
22.    Tanner Maingot Jr Maple Mountain HS S1 -5. 11:15.36    
23.    Wade Palmer Sr Pleasant Grove HS S2 -18. 11:20.45    
24.    Caleb Norton Sr Mountain View HS S1 -6. 11:33.21    
25.    Josh Williams So Wasatch HS S1 -7. 11:34.68    
26.    Jared Braden So Juab HS S1 -8. 11:42.72    
27.    Bryce Black Sr Salem Hills HS S1 -9. 11:57.37    
28.    Eric Patterson Sr Wasatch HS S1 -10. 12:02.37    
29.    Stratton Scott Jr Salem Hills HS S1 -11. 12:02.39    
30.    Tad Webb Jr Wasatch HS S1 -12. 12:09.69    
31.    Cannon Nabaum Jr Wasatch HS S1 -13. 12:45.94    
32.    Tyler Beckstrand Fr Salem Hills HS S1 -14. 12:47.08    
33.    Gabriele Francione Jr Salem Hills HS S1 -15. 12:55.48    
34.    Stockton Haskell So Salem Hills HS S1 -16. 12:59.43    
35.    Michael Pavicic Fr Wasatch HS S1 -17. 13:09.50    
DNS    Tristan Cieslak Fr Juab HS S1 -DNS DNS    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Katelyn Higginson Jr Wasatch HS 32.  21.18 +0.0    
2.    Jessica McFarland Fr Juab HS 33.  21.59 +0.0    
3.    Kysia Poulsen Sr Juab HS 34.  21.65 +0.0    
4.    Cierra Nuttall Jr American Leadership Academy 35.  22.48 +0.0    
5.    Alisha Maxwell Fr Wasatch HS 36.  23.38 +0.0    
DNS    Hannah Sanderson Sr Corner Canyon HS DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Jade Park Fr Wasatch HS 25.  19.51 +0.0    
2.    Emma Burnham So Spanish Fork HS 26.  19.76 +0.0    
3.    Savannah Dorrough Fr Wasatch HS 28.  19.96 +0.0    
4.    Elisabeth Bush Jr Spanish Fork HS 29.  20.67 +0.0    
5.    Mae Foster Fr Wasatch HS 30.  20.74 +0.0    
DNS    Camille Brown Jr Spanish Fork HS DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Emmalee Osborn So Springville HS 17.  18.67    
2.    Olivia Lawrence Sr Pleasant Grove HS 20.  19.07    
3.    Evelyn Brereton Sr Springville HS 21.  19.11    
4.    Skylar Denison Fr Maple Mountain HS 22.  19.14    
5.    Lillian Reese Sr Juab HS 24.  19.25    
6.    Kennady Charlton Fr Spanish Fork HS 27.  19.92    
7.    Jordan Folsom So Springville HS 31.  20.94    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Ashlyn Bird Sr Corner Canyon HS 7.  17.25 +0.0 2  
2.    Taralyn Gervais Sr Springville HS 8.  17.39 +0.0 1  
3.    Brianna McHoes Jr Springville HS 13.  18.12 +0.0    
4.    Ellie Martindale So Wasatch HS 15.  18.40 +0.0    
5.    Jessi Mangum Fr Spanish Fork HS 16.  18.55 +0.0    
6.    Ada Hawkes Sr Pleasant Grove HS 23.  19.23 +0.0    
DNS    Jordyn Lee So Mountain View HS DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Macady Baxter Sr Salem Hills HS 10.  17.79 +0.0    
2.    Evy Ethington So Springville HS 11.  17.80 +0.0    
3.    Meagan Jones So Springville HS 12.  17.99 +0.0    
4.    Brynlie Ivie Jr Maple Mountain HS 14.  18.21 +0.0    
5.    Josie Nelson Jr Maple Mountain HS 17.  18.67 +0.0    
6.    Haley Green Sr Maple Mountain HS 19.  18.95 +0.0    
DNS    Kynlee Herd Sr Mountain View HS DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kimball Clements Jr Spanish Fork HS 1.  16.09 +0.0 10  
2.    Hannah Lindsey Jr Salem Hills HS 2.  16.16 +0.0 8  
3.    Sarah Bush Sr Spanish Fork HS 3.  16.87 +0.0 6  
4.    Annie Hill So Wasatch HS 4.  17.08 +0.0 5  
5.    Natalie Tolbert Sr Juab HS 5.  17.22 +0.0 4  
6.    Emily Stevens Jr Salem Hills HS 6.  17.23 +0.0 3  
7.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS 9.  17.69 +0.0    
DNS    Kelsey Parcell Jr Salem Hills HS DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Kimball Clements Jr Spanish Fork HS S6 -1. 16.09 +0.0 10  
2.    Hannah Lindsey Jr Salem Hills HS S6 -2. 16.16 +0.0 8  
3.    Sarah Bush Sr Spanish Fork HS S6 -3. 16.87 +0.0 6  
4.    Annie Hill So Wasatch HS S6 -4. 17.08 +0.0 5  
5.    Natalie Tolbert Sr Juab HS S6 -5. 17.22 +0.0 4  
6.    Emily Stevens Jr Salem Hills HS S6 -6. 17.23 +0.0 3  
7.    Ashlyn Bird Sr Corner Canyon HS S4 -1. 17.25 +0.0 2  
8.    Taralyn Gervais Sr Springville HS S4 -2. 17.39 +0.0 1  
9.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS S6 -7. 17.69 +0.0    
10.    Macady Baxter Sr Salem Hills HS S5 -1. 17.79 +0.0    
11.    Evy Ethington So Springville HS S5 -2. 17.80 +0.0    
12.    Meagan Jones So Springville HS S5 -3. 17.99 +0.0    
13.    Brianna McHoes Jr Springville HS S4 -3. 18.12 +0.0    
14.    Brynlie Ivie Jr Maple Mountain HS S5 -4. 18.21 +0.0    
15.    Ellie Martindale So Wasatch HS S4 -4. 18.40 +0.0    
16.    Jessi Mangum Fr Spanish Fork HS S4 -5. 18.55 +0.0    
17.    Emmalee Osborn So Springville HS S3 -1. 18.67    
17.    Josie Nelson Jr Maple Mountain HS S5 -5. 18.67 +0.0    
19.    Haley Green Sr Maple Mountain HS S5 -6. 18.95 +0.0    
20.    Olivia Lawrence Sr Pleasant Grove HS S3 -2. 19.07    
21.    Evelyn Brereton Sr Springville HS S3 -3. 19.11    
22.    Skylar Denison Fr Maple Mountain HS S3 -4. 19.14    
23.    Ada Hawkes Sr Pleasant Grove HS S4 -6. 19.23 +0.0    
24.    Lillian Reese Sr Juab HS S3 -5. 19.25    
25.    Jade Park Fr Wasatch HS S2 -1. 19.51 +0.0    
26.    Emma Burnham So Spanish Fork HS S2 -2. 19.76 +0.0    
27.    Kennady Charlton Fr Spanish Fork HS S3 -6. 19.92    
28.    Savannah Dorrough Fr Wasatch HS S2 -3. 19.96 +0.0    
29.    Elisabeth Bush Jr Spanish Fork HS S2 -4. 20.67 +0.0    
30.    Mae Foster Fr Wasatch HS S2 -5. 20.74 +0.0    
31.    Jordan Folsom So Springville HS S3 -7. 20.94    
32.    Katelyn Higginson Jr Wasatch HS S1 -1. 21.18 +0.0    
33.    Jessica McFarland Fr Juab HS S1 -2. 21.59 +0.0    
34.    Kysia Poulsen Sr Juab HS S1 -3. 21.65 +0.0    
35.    Cierra Nuttall Jr American Leadership Academy S1 -4. 22.48 +0.0    
36.    Alisha Maxwell Fr Wasatch HS S1 -5. 23.38 +0.0    
DNS    Camille Brown Jr Spanish Fork HS S2 -DNS DNS +0.0    
DNS    Kelsey Parcell Jr Salem Hills HS S6 -DNS DNS +0.0    
DNS    Kynlee Herd Sr Mountain View HS S5 -DNS DNS +0.0    
DNS    Jordyn Lee So Mountain View HS S4 -DNS DNS +0.0    
DNS    Hannah Sanderson Sr Corner Canyon HS S1 -DNS DNS +0.0    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Greg Olson So Spanish Fork HS 17.  19.12 +0.0    
2.    Benson Bird So Springville HS 18.  19.23 +0.0    
3.    Caleb West So Wasatch HS 29.  20.99 +0.0    
4.    Jake Hartline Sr Salem Hills HS 31.  22.30 +0.0    
5.    Paxton Webb So Wasatch HS 32.  23.12 +0.0    
DNS    Nathan Parsons Jr American Leadership Academy DNS  DNS +0.0    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Mason Jones Sr Salem Hills HS 21.  20.00 -0.1    
2.    Justus Bradley So Juab HS 24.  20.56 -0.1    
3.    Benjamin Chandler So Salem Hills HS 25.  20.64 -0.1    
4.    Dallas Williams Sr Salem Hills HS 26.  20.71 -0.1    
5.    Brandon Spencer Fr Salem Hills HS 28.  20.95 -0.1    
DNS    Nathaniel Roberts So Spanish Fork HS DNS  DNS -0.1    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Darin Humble Sr Springville HS 9.  17.06 +0.3    
2.    Austin Russon Jr Pleasant Grove HS 15.  18.37 +0.3    
3.    Bryton Matheson So Juab HS 19.  19.53 +0.3    
4.    McCade Davis Fr Spanish Fork HS 20.  19.71 +0.3    
5.    Kase White Jr Juab HS 23.  20.13 +0.3    
6.    Connely Hill Fr Wasatch HS 27.  20.81 +0.3    
7.    Timothy Harlow So Springville HS 30.  21.92 +0.3    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Jakobi Butler Jr Salem Hills HS 6.  16.65 +0.3 3  
2.    Brandon Schellenberg Jr Maple Mountain HS 8.  17.02 +0.3 1  
3.    Kaleb Hendersen So Maple Mountain HS 11.  17.33 +0.3    
4.    Matthew Nugent Jr Maple Mountain HS 12.  17.41 +0.3    
5.    Matthew Bradford Sr Spanish Fork HS 13.  17.56 +0.3    
6.    Curtis Stastny Sr Salem Hills HS 14.  18.02 +0.3    
7.    Simon Hovanski So Maple Mountain HS 16.  18.39 +0.3    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Bennet Hill Sr Wasatch HS 1.  15.12 +0.1 10  
2.    Parker Farnworth Jr Maple Mountain HS 2.  16.19 +0.1 8  
3.    Chris Ohman Sr Springville HS 3.  16.19 +0.1 6  
4.    Zac Robison Sr Maple Mountain HS 4.  16.26 +0.1 5  
5.    Jake Hill Sr Wasatch HS 5.  16.31 +0.1 4  
6.    Tyler Strong Sr Springville HS 7.  16.86 +0.1 2  
7.    Jacob Moore So Spanish Fork HS 10.  17.19 +0.1    
8.    Mckay Schaalje Jr Mountain View HS 22.  20.06 +0.1    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Bennet Hill Sr Wasatch HS S5 -1. 15.12 +0.1 10  
2.    Parker Farnworth Jr Maple Mountain HS S5 -2. 16.19 +0.1 8  
3.    Chris Ohman Sr Springville HS S5 -3. 16.19 +0.1 6  
4.    Zac Robison Sr Maple Mountain HS S5 -4. 16.26 +0.1 5  
5.    Jake Hill Sr Wasatch HS S5 -5. 16.31 +0.1 4  
6.    Jakobi Butler Jr Salem Hills HS S4 -1. 16.65 +0.3 3  
7.    Tyler Strong Sr Springville HS S5 -6. 16.86 +0.1 2  
8.    Brandon Schellenberg Jr Maple Mountain HS S4 -2. 17.02 +0.3 1  
9.    Darin Humble Sr Springville HS S3 -1. 17.06 +0.3    
10.    Jacob Moore So Spanish Fork HS S5 -7. 17.19 +0.1    
11.    Kaleb Hendersen So Maple Mountain HS S4 -3. 17.33 +0.3    
12.    Matthew Nugent Jr Maple Mountain HS S4 -4. 17.41 +0.3    
13.    Matthew Bradford Sr Spanish Fork HS S4 -5. 17.56 +0.3    
14.    Curtis Stastny Sr Salem Hills HS S4 -6. 18.02 +0.3    
15.    Austin Russon Jr Pleasant Grove HS S3 -2. 18.37 +0.3    
16.    Simon Hovanski So Maple Mountain HS S4 -7. 18.39 +0.3    
17.    Greg Olson So Spanish Fork HS S1 -1. 19.12 +0.0    
18.    Benson Bird So Springville HS S1 -2. 19.23 +0.0    
19.    Bryton Matheson So Juab HS S3 -3. 19.53 +0.3    
20.    McCade Davis Fr Spanish Fork HS S3 -4. 19.71 +0.3    
21.    Mason Jones Sr Salem Hills HS S2 -1. 20.00 -0.1    
22.    Mckay Schaalje Jr Mountain View HS S5 -8. 20.06 +0.1    
23.    Kase White Jr Juab HS S3 -5. 20.13 +0.3    
24.    Justus Bradley So Juab HS S2 -2. 20.56 -0.1    
25.    Benjamin Chandler So Salem Hills HS S2 -3. 20.64 -0.1    
26.    Dallas Williams Sr Salem Hills HS S2 -4. 20.71 -0.1    
27.    Connely Hill Fr Wasatch HS S3 -6. 20.81 +0.3    
28.    Brandon Spencer Fr Salem Hills HS S2 -5. 20.95 -0.1    
29.    Caleb West So Wasatch HS S1 -3. 20.99 +0.0    
30.    Timothy Harlow So Springville HS S3 -7. 21.92 +0.3    
31.    Jake Hartline Sr Salem Hills HS S1 -4. 22.30 +0.0    
32.    Paxton Webb So Wasatch HS S1 -5. 23.12 +0.0    
DNS    Nathaniel Roberts So Spanish Fork HS S2 -DNS DNS -0.1    
DNS    Nathan Parsons Jr American Leadership Academy S1 -DNS DNS +0.0    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Ashlyn Bird Sr Corner Canyon HS 28.  14.22 +0.0    
2.    Andrea Ortega Letechipia Fr American Leadership Academy 39.  15.08 +0.0    
3.    Elise Brasseur Sr American Leadership Academy 43.  16.09 +0.0    
4.    Rachel Frei Fr American Leadership Academy 44.  16.30 +0.0    
5.    Alyssa Larsen So Spanish Fork HS 46.  17.07 +0.0    
DNS    Rachel Parodi So American Leadership Academy DNS  DNS +0.0    
DNS    Chloe Spencer Fr American Leadership Academy DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Ellie Turnbow So Maple Mountain HS 37.  14.84 +0.0    
2.    Jessica McFarland Fr Juab HS 38.  14.93 +0.0    
3.    Paige Hanson Fr Juab HS 40.  15.76 +0.0    
4.    Bridgette Lizarraga So American Leadership Academy 41.  15.86 +0.0    
5.    Bryn Riley So Salem Hills HS 42.  16.05 +0.0    
6.    Eden Durham So American Leadership Academy 45.  16.59 +0.0    
DNS    Sydney Berger Fr Spanish Fork HS DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kaytlyn Larsen Jr Corner Canyon HS 9.  13.50 +0.0    
2.    Reagan Winget Fr Corner Canyon HS 15.  13.65 +0.0    
3.    Brianna Farnsworth Fr Maple Mountain HS 27.  14.20 +0.0    
4.    Demi Jackson Jr Juab HS 31.  14.35 +0.0    
5.    Alyssa Sanders Jr Salem Hills HS 34.  14.40 +0.0    
6.    Ashley Flake Fr Maple Mountain HS 35.  14.51 +0.0    
7.    Halley Orton So Salem Hills HS 36.  14.60 +0.0    
DNS    Melina Wright Sr Springville HS DNS  DNS +0.0    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kapri Boggess So Salem Hills HS 14.  13.62 +0.0    
2.    Kaylee Sinema So Mountain View HS 22.  13.94 +0.0    
3.    Macy Risto Sr Wasatch HS 23.  13.97 +0.0    
4.    Mary Kate Metler Fr Springville HS 25.  14.16 +0.0    
5.    Whitnee Sowa So Springville HS 29.  14.30 +0.0    
6.    Jennah Lee Jr Salem Hills HS 30.  14.34 +0.0    
7.    Krista Nielson Sr Juab HS 32.  14.37 +0.0    
7.    Lucy Clawson So Wasatch HS 32.  14.37 +0.0    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Bayli Heap Jr Juab HS 10.  13.56    
2.    Mickey Scovil Sr Wasatch HS 12.  13.57    
3.    Katelyn Nichols Sr Wasatch HS 17.  13.69    
4.    Jessi Mangum Fr Spanish Fork HS 18.  13.73    
5.    Jakell Oliver Jr Juab HS 19.  13.86    
6.    Brenna Melton So Maple Mountain HS 23.  13.97    
DNS    Tennessee Schellenberg Jr Maple Mountain HS DNS  DNS    
DNS    Kelcie Richmond Jr Maple Mountain HS DNS  DNS    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Hallee Jones Sr Corner Canyon HS 5.  13.18 +0.0 4  
2.    Kennedy Ballard Jr Spanish Fork HS 7.  13.35 +0.0 2  
3.    Aubrey Mitton Sr Maple Mountain HS 10.  13.56 +0.0    
4.    Karissa Bingham Fr Wasatch HS 13.  13.59 +0.0    
5.    Rachel Bartold Jr Spanish Fork HS 15.  13.65 +0.0    
6.    Addy Larsen Sr Wasatch HS 20.  13.87 +0.0    
7.    Lexi Rosenberg Jr Salem Hills HS 21.  13.92 +0.0    
8.    Abigail Palmer So Springville HS 26.  14.18 +0.0    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Paje Rasmussen Fr Corner Canyon HS 1.  12.48 +0.2 10  
2.    Ronnie Walker So Juab HS 2.  12.86 +0.2 8  
3.    Natalie Pendleton Sr Spanish Fork HS 3.  12.96 +0.2 6  
4.    Keanna Vaitohi So Salem Hills HS 4.  13.05 +0.2 5  
5.    Kayla Milford Jr Corner Canyon HS 6.  13.27 +0.2 3  
6.    Madison Walker Fr Springville HS 8.  13.45 +0.2 1  
DNS    Dani Nielson Sr Delta HS DNS  DNS +0.2    
DNS    Annabelle Buck Jr Spanish Fork HS DNS  DNS +0.2    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Paje Rasmussen Fr Corner Canyon HS S7 -1. 12.48 +0.2 10  
2.    Ronnie Walker So Juab HS S7 -2. 12.86 +0.2 8  
3.    Natalie Pendleton Sr Spanish Fork HS S7 -3. 12.96 +0.2 6  
4.    Keanna Vaitohi So Salem Hills HS S7 -4. 13.05 +0.2 5  
5.    Hallee Jones Sr Corner Canyon HS S6 -1. 13.18 +0.0 4  
6.    Kayla Milford Jr Corner Canyon HS S7 -5. 13.27 +0.2 3  
7.    Kennedy Ballard Jr Spanish Fork HS S6 -2. 13.35 +0.0 2  
8.    Madison Walker Fr Springville HS S7 -6. 13.45 +0.2 1  
9.    Kaytlyn Larsen Jr Corner Canyon HS S3 -1. 13.50 +0.0    
10.    Bayli Heap Jr Juab HS S5 -1. 13.56    
10.    Aubrey Mitton Sr Maple Mountain HS S6 -3. 13.56 +0.0    
12.    Mickey Scovil Sr Wasatch HS S5 -2. 13.57    
13.    Karissa Bingham Fr Wasatch HS S6 -4. 13.59 +0.0    
14.    Kapri Boggess So Salem Hills HS S4 -1. 13.62 +0.0    
15.    Rachel Bartold Jr Spanish Fork HS S6 -5. 13.65 +0.0    
15.    Reagan Winget Fr Corner Canyon HS S3 -2. 13.65 +0.0    
17.    Katelyn Nichols Sr Wasatch HS S5 -3. 13.69    
18.    Jessi Mangum Fr Spanish Fork HS S5 -4. 13.73    
19.    Jakell Oliver Jr Juab HS S5 -5. 13.86    
20.    Addy Larsen Sr Wasatch HS S6 -6. 13.87 +0.0    
21.    Lexi Rosenberg Jr Salem Hills HS S6 -7. 13.92 +0.0    
22.    Kaylee Sinema So Mountain View HS S4 -2. 13.94 +0.0    
23.    Brenna Melton So Maple Mountain HS S5 -6. 13.97    
23.    Macy Risto Sr Wasatch HS S4 -3. 13.97 +0.0    
25.    Mary Kate Metler Fr Springville HS S4 -4. 14.16 +0.0    
26.    Abigail Palmer So Springville HS S6 -8. 14.18 +0.0    
27.    Brianna Farnsworth Fr Maple Mountain HS S3 -3. 14.20 +0.0    
28.    Ashlyn Bird Sr Corner Canyon HS S1 -1. 14.22 +0.0    
29.    Whitnee Sowa So Springville HS S4 -5. 14.30 +0.0    
30.    Jennah Lee Jr Salem Hills HS S4 -6. 14.34 +0.0    
31.    Demi Jackson Jr Juab HS S3 -4. 14.35 +0.0    
32.    Krista Nielson Sr Juab HS S4 -7. 14.37 +0.0    
32.    Lucy Clawson So Wasatch HS S4 -7. 14.37 +0.0    
34.    Alyssa Sanders Jr Salem Hills HS S3 -5. 14.40 +0.0    
35.    Ashley Flake Fr Maple Mountain HS S3 -6. 14.51 +0.0    
36.    Halley Orton So Salem Hills HS S3 -7. 14.60 +0.0    
37.    Ellie Turnbow So Maple Mountain HS S2 -1. 14.84 +0.0    
38.    Jessica McFarland Fr Juab HS S2 -2. 14.93 +0.0    
39.    Andrea Ortega Letechipia Fr American Leadership Academy S1 -2. 15.08 +0.0    
40.    Paige Hanson Fr Juab HS S2 -3. 15.76 +0.0    
41.    Bridgette Lizarraga So American Leadership Academy S2 -4. 15.86 +0.0    
42.    Bryn Riley So Salem Hills HS S2 -5. 16.05 +0.0    
43.    Elise Brasseur Sr American Leadership Academy S1 -3. 16.09 +0.0    
44.    Rachel Frei Fr American Leadership Academy S1 -4. 16.30 +0.0    
45.    Eden Durham So American Leadership Academy S2 -6. 16.59 +0.0    
46.    Alyssa Larsen So Spanish Fork HS S1 -5. 17.07 +0.0    
DNS    Tennessee Schellenberg Jr Maple Mountain HS S5 -DNS DNS    
DNS    Dani Nielson Sr Delta HS S7 -DNS DNS +0.2    
DNS    Sydney Berger Fr Spanish Fork HS S2 -DNS DNS +0.0    
DNS    Kelcie Richmond Jr Maple Mountain HS S5 -DNS DNS    
DNS    Melina Wright Sr Springville HS S3 -DNS DNS +0.0    
DNS    Rachel Parodi So American Leadership Academy S1 -DNS DNS +0.0    
DNS    Chloe Spencer Fr American Leadership Academy S1 -DNS DNS +0.0    
DNS    Annabelle Buck Jr Spanish Fork HS S7 -DNS DNS +0.2    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Joey Brand Sr Corner Canyon HS 17.  12.01 +0.0    
2.    Ryan Davis Fr Spanish Fork HS 49.  13.75 +0.0    
3.    Greg Olson So Spanish Fork HS 50.  13.77 +0.0    
4.    Kyle Miner So Salem Hills HS 51.  14.08 +0.0    
DNS    Mason Wilkerson So Juab HS DNS  DNS +0.0    
DNS    Samuel Ashworth So Spanish Fork HS DNS  DNS +0.0    
DNS    Cooper Sisam Jr Spanish Fork HS DNS  DNS +0.0    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Dallin Farris Jr Pleasant Grove HS 24.  12.12 +0.0    
2.    Gabe Maires Jr Corner Canyon HS 38.  12.33 +0.0    
3.    Dallin Carter Sr Maple Mountain HS 43.  12.55 +0.0    
4.    Calvin Schulze Jr American Leadership Academy 47.  12.79 +0.0    
5.    Collin Caras Jr Salem Hills HS 48.  12.95 +0.0    
DNS    Dylan Simons So Corner Canyon HS DNS  DNS +0.0    
DNS    Katlin Bailey So Unattached DNS  DNS +0.0    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Baylor Parkhurst Sr Mountain View HS 28.  12.16 +0.0    
2.    Samuel Lemon So Wasatch HS 29.  12.17 +0.0    
3.    Clarence Kool Jr Juab HS 30.  12.21 +0.0    
4.    Rhett Storey Jr Mountain View HS 32.  12.25 +0.0    
5.    Gabriel Memott Jr Mountain View HS 35.  12.26 +0.0    
6.    Kaleb Hendersen So Maple Mountain HS 37.  12.28 +0.0    
7.    Simon Hovanski So Maple Mountain HS 41.  12.47 +0.0    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Caden Johnson Sr Corner Canyon HS 8.  11.85 +0.4 1  
2.    Kasey Hong So Corner Canyon HS 12.  11.92 +0.4    
3.    Jacob MacArthur Jr Salem Hills HS 26.  12.14 +0.4    
4.    Brigham Perry Jr Juab HS 32.  12.25 +0.4    
5.    Kaleb Jackson So Salem Hills HS 39.  12.37 +0.4    
6.    Cade Bowring So Juab HS 42.  12.54 +0.4    
7.    Connely Hill Fr Wasatch HS 44.  12.61 +0.4    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    August Jacobs So Corner Canyon HS 6.  11.81 +0.0 3  
2.    Herbert Wright Jr Maple Mountain HS 17.  12.01 +0.0    
3.    Koby Parry So Spanish Fork HS 21.  12.09 +0.0    
4.    Gavin Taylor So Maple Mountain HS 23.  12.10 +0.0    
5.    Devan Call Sr Salem Hills HS 26.  12.14 +0.0    
6.    Andre Eyere Sr Spanish Fork HS 31.  12.24 +0.0    
7.    Tanner Butterfield Sr Wasatch HS 36.  12.27 +0.0    
DNS    Tylan Southam Sr Wasatch HS DNS  DNS +0.0    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kaden Smith Jr Wasatch HS 10.  11.89 +0.0    
2.    Tyson Lee So Springville HS 11.  11.91 +0.0    
3.    Riley Matsuoka So Maple Mountain HS 12.  11.92 +0.0    
4.    Dallan West So Juab HS 15.  11.98 +0.0    
5.    Zach Kelly Sr Springville HS 40.  12.45 +0.0    
6.    Mcray Stevens Sr Juab HS 46.  12.77 +0.0    
DNS    Matt Smith So Pleasant Grove HS DNS  DNS +0.0    
DNS    Dylan Vonmotz So Juab HS DNS  DNS +0.0    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Kaden Davis Jr Spanish Fork HS 9.  11.86 -0.8    
2.    Dylan Hayes Jr Pleasant Grove HS 16.  12.00 -0.8    
3.    Isaac Tribett Sr Salem Hills HS 20.  12.07 -0.8    
4.    Jaeden Church Jr Springville HS 21.  12.09 -0.8    
5.    Jeronimo Ramos Jr Pleasant Grove HS 24.  12.12 -0.8    
6.    Cort Durfey Jr Pleasant Grove HS 32.  12.25 -0.8    
7.    Isaac Barnum So Salem Hills HS 45.  12.63 -0.8    
DNS    Ty Smith Sr Pleasant Grove HS DNS  DNS -0.8    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind  Score

1.    Zachary Davis Sr Wasatch HS 1.  10.96 +0.0 10  
2.    Colin Reid Sr Maple Mountain HS 2.  11.01 +0.0 8  
3.    Sean Holloway Sr Springville HS 3.  11.19 +0.0 6  
4.    Tanner Cannon Sr Springville HS 4.  11.60 +0.0 5  
5.    Connor Snapp So Springville HS 5.  11.68 +0.0 4  
6.    David Pilcher So Springville HS 7.  11.84 +0.0 2  
7.    Jaedyn Maldonado Jr Pleasant Grove HS 14.  11.95 +0.0    
8.    Noah Jensen Sr Mountain View HS 19.  12.06 +0.0    


Boy's 100 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time  Wind Score

1.    Zachary Davis Sr Wasatch HS S8 -1. 10.96 +0.0 10  
2.    Colin Reid Sr Maple Mountain HS S8 -2. 11.01 +0.0 8  
3.    Sean Holloway Sr Springville HS S8 -3. 11.19 +0.0 6  
4.    Tanner Cannon Sr Springville HS S8 -4. 11.60 +0.0 5  
5.    Connor Snapp So Springville HS S8 -5. 11.68 +0.0 4  
6.    August Jacobs So Corner Canyon HS S5 -1. 11.81 +0.0 3  
7.    David Pilcher So Springville HS S8 -6. 11.84 +0.0 2  
8.    Caden Johnson Sr Corner Canyon HS S4 -1. 11.85 +0.4 1  
9.    Kaden Davis Jr Spanish Fork HS S7 -1. 11.86 -0.8    
10.    Kaden Smith Jr Wasatch HS S6 -1. 11.89 +0.0    
11.    Tyson Lee So Springville HS S6 -2. 11.91 +0.0    
12.    Riley Matsuoka So Maple Mountain HS S6 -3. 11.92 +0.0    
12.    Kasey Hong So Corner Canyon HS S4 -2. 11.92 +0.4    
14.    Jaedyn Maldonado Jr Pleasant Grove HS S8 -7. 11.95 +0.0    
15.    Dallan West So Juab HS S6 -4. 11.98 +0.0    
16.    Dylan Hayes Jr Pleasant Grove HS S7 -2. 12.00 -0.8    
17.    Herbert Wright Jr Maple Mountain HS S5 -2. 12.01 +0.0    
17.    Joey Brand Sr Corner Canyon HS S1 -1. 12.01 +0.0    
19.    Noah Jensen Sr Mountain View HS S8 -8. 12.06 +0.0    
20.    Isaac Tribett Sr Salem Hills HS S7 -3. 12.07 -0.8    
21.    Jaeden Church Jr Springville HS S7 -4. 12.09 -0.8    
21.    Koby Parry So Spanish Fork HS S5 -3. 12.09 +0.0    
23.    Gavin Taylor So Maple Mountain HS S5 -4. 12.10 +0.0    
24.    Dallin Farris Jr Pleasant Grove HS S2 -1. 12.12 +0.0    
24.    Jeronimo Ramos Jr Pleasant Grove HS S7 -5. 12.12 -0.8    
26.    Devan Call Sr Salem Hills HS S5 -5. 12.14 +0.0    
26.    Jacob MacArthur Jr Salem Hills HS S4 -3. 12.14 +0.4    
28.    Baylor Parkhurst Sr Mountain View HS S3 -1. 12.16 +0.0    
29.    Samuel Lemon So Wasatch HS S3 -2. 12.17 +0.0    
30.    Clarence Kool Jr Juab HS S3 -3. 12.21 +0.0    
31.    Andre Eyere Sr Spanish Fork HS S5 -6. 12.24 +0.0    
32.    Brigham Perry Jr Juab HS S4 -4. 12.25 +0.4    
32.    Cort Durfey Jr Pleasant Grove HS S7 -6. 12.25 -0.8    
32.    Rhett Storey Jr Mountain View HS S3 -4. 12.25 +0.0    
35.    Gabriel Memott Jr Mountain View HS S3 -5. 12.26 +0.0    
36.    Tanner Butterfield Sr Wasatch HS S5 -7. 12.27 +0.0    
37.    Kaleb Hendersen So Maple Mountain HS S3 -6. 12.28 +0.0    
38.    Gabe Maires Jr Corner Canyon HS S2 -2. 12.33 +0.0    
39.    Kaleb Jackson So Salem Hills HS S4 -5. 12.37 +0.4    
40.    Zach Kelly Sr Springville HS S6 -5. 12.45 +0.0    
41.    Simon Hovanski So Maple Mountain HS S3 -7. 12.47 +0.0    
42.    Cade Bowring So Juab HS S4 -6. 12.54 +0.4    
43.    Dallin Carter Sr Maple Mountain HS S2 -3. 12.55 +0.0    
44.    Connely Hill Fr Wasatch HS S4 -7. 12.61 +0.4    
45.    Isaac Barnum So Salem Hills HS S7 -7. 12.63 -0.8    
46.    Mcray Stevens Sr Juab HS S6 -6. 12.77 +0.0    
47.    Calvin Schulze Jr American Leadership Academy S2 -4. 12.79 +0.0    
48.    Collin Caras Jr Salem Hills HS S2 -5. 12.95 +0.0    
49.    Ryan Davis Fr Spanish Fork HS S1 -2. 13.75 +0.0    
50.    Greg Olson So Spanish Fork HS S1 -3. 13.77 +0.0    
51.    Kyle Miner So Salem Hills HS S1 -4. 14.08 +0.0    
DNS    Matt Smith So Pleasant Grove HS S6 -DNS DNS +0.0    
DNS    Dylan Simons So Corner Canyon HS S2 -DNS DNS +0.0    
DNS    Mason Wilkerson So Juab HS S1 -DNS DNS +0.0    
DNS    Tylan Southam Sr Wasatch HS S5 -DNS DNS +0.0    
DNS    Samuel Ashworth So Spanish Fork HS S1 -DNS DNS +0.0    
DNS    Ty Smith Sr Pleasant Grove HS S7 -DNS DNS -0.8    
DNS    Cooper Sisam Jr Spanish Fork HS S1 -DNS DNS +0.0    
DNS    Katlin Bailey So Unattached S2 -DNS DNS +0.0    
DNS    Dylan Vonmotz So Juab HS S6 -DNS DNS +0.0    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Andrea Ortega Letechipia Fr American Leadership Academy 28.  1:12.92    
2.    Alyssa Sanders Jr Salem Hills HS 30.  1:17.00    
3.    Bridgette Lizarraga So American Leadership Academy 32.  1:19.83    
4.    Elise Brasseur Sr American Leadership Academy 33.  1:24.28    
DNS    Taya Darrington Jr Juab HS DNS  DNS    
DNS    Rachel Parodi So American Leadership Academy DNS  DNS    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Julia Luker So Juab HS 24.  1:09.33    
2.    Rose Oveson Jr Juab HS 25.  1:10.94    
3.    Lindsay Blake Fr Spanish Fork HS 26.  1:11.10    
4.    Demi Jackson Jr Juab HS 27.  1:11.44    
5.    Kennady Leifson So Salem Hills HS 29.  1:12.98    
6.    Marci Rassmussen Fr Juab HS 31.  1:17.08    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    McKell Gagon Jr Wasatch HS 14.  1:05.75    
2.    Kapri Boggess So Salem Hills HS 17.  1:06.80    
3.    Valerie Clark Fr Juab HS 19.  1:07.66    
4.    Cosette McInelly So Maple Mountain HS 22.  1:08.93    
DNS    Jessica Whittaker So Spanish Fork HS DNS  DNS    
DNS    Monica Kauffman So Skyridge HS DNS  DNS    
DNS    Jacelin Clayton Jr Mountain View HS DNS  DNS    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Hailey Johnson Sr Salem Hills HS 7.  1:03.94 2  
2.    Sara Diener Sr Corner Canyon HS 11.  1:04.68    
3.    Leah Rickenbach Jr Salem Hills HS 15.  1:05.92    
4.    Mary Kate Metler Fr Springville HS 20.  1:08.05    
5.    Rosy Stoddard So Springville HS 21.  1:08.66    
6.    Ashley Flake Fr Maple Mountain HS 23.  1:09.20    
DNS    Rachel Bartold Jr Spanish Fork HS DNS  DNS    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Tennessee Schellenberg Jr Maple Mountain HS 5.  1:02.97 4  
2.    Macy Risto Sr Wasatch HS 8.  1:04.11 0 .500
3.    Brooke Sargent Jr Wasatch HS 12.  1:05.12    
4.    Amy Richardson Sr Wasatch HS 13.  1:05.21    
5.    Olivia Penrod Fr Springville HS 16.  1:06.16    
6.    Courtney Smith So Salem Hills HS 18.  1:07.54    
DNS    Annicka Perry Sr Maple Mountain HS DNS  DNS    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ashley Rookstool Jr Maple Mountain HS 1.  1:00.46 10  
2.    Sydney Hales So Wasatch HS 2.  1:01.02 8  
3.    Kelcie Richmond Jr Maple Mountain HS 3.  1:01.62 6  
4.    Maddie Pruden Jr Salem Hills HS 4.  1:02.08 5  
5.    Abigail Cannon So Springville HS 6.  1:03.79 3  
6.    Makayla Bastos Fr Wasatch HS 8.  1:04.11 0 .500
7.    Julia Dean Sr Maple Mountain HS 10.  1:04.19    
DNS    Dani Nielson Sr Delta HS DNS  DNS    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Ashley Rookstool Jr Maple Mountain HS S6 -1. 1:00.46 10  
2.    Sydney Hales So Wasatch HS S6 -2. 1:01.02 8  
3.    Kelcie Richmond Jr Maple Mountain HS S6 -3. 1:01.62 6  
4.    Maddie Pruden Jr Salem Hills HS S6 -4. 1:02.08 5  
5.    Tennessee Schellenberg Jr Maple Mountain HS S5 -1. 1:02.97 4  
6.    Abigail Cannon So Springville HS S6 -5. 1:03.79 3  
7.    Hailey Johnson Sr Salem Hills HS S4 -1. 1:03.94 2  
8.    Makayla Bastos Fr Wasatch HS S6 -6. 1:04.11 0 .500
8.    Macy Risto Sr Wasatch HS S5 -2. 1:04.11 0 .500
10.    Julia Dean Sr Maple Mountain HS S6 -7. 1:04.19    
11.    Sara Diener Sr Corner Canyon HS S4 -2. 1:04.68    
12.    Brooke Sargent Jr Wasatch HS S5 -3. 1:05.12    
13.    Amy Richardson Sr Wasatch HS S5 -4. 1:05.21    
14.    McKell Gagon Jr Wasatch HS S3 -1. 1:05.75    
15.    Leah Rickenbach Jr Salem Hills HS S4 -3. 1:05.92    
16.    Olivia Penrod Fr Springville HS S5 -5. 1:06.16    
17.    Kapri Boggess So Salem Hills HS S3 -2. 1:06.80    
18.    Courtney Smith So Salem Hills HS S5 -6. 1:07.54    
19.    Valerie Clark Fr Juab HS S3 -3. 1:07.66    
20.    Mary Kate Metler Fr Springville HS S4 -4. 1:08.05    
21.    Rosy Stoddard So Springville HS S4 -5. 1:08.66    
22.    Cosette McInelly So Maple Mountain HS S3 -4. 1:08.93    
23.    Ashley Flake Fr Maple Mountain HS S4 -6. 1:09.20    
24.    Julia Luker So Juab HS S2 -1. 1:09.33    
25.    Rose Oveson Jr Juab HS S2 -2. 1:10.94    
26.    Lindsay Blake Fr Spanish Fork HS S2 -3. 1:11.10    
27.    Demi Jackson Jr Juab HS S2 -4. 1:11.44    
28.    Andrea Ortega Letechipia Fr American Leadership Academy S1 -1. 1:12.92    
29.    Kennady Leifson So Salem Hills HS S2 -5. 1:12.98    
30.    Alyssa Sanders Jr Salem Hills HS S1 -2. 1:17.00    
31.    Marci Rassmussen Fr Juab HS S2 -6. 1:17.08    
32.    Bridgette Lizarraga So American Leadership Academy S1 -3. 1:19.83    
33.    Elise Brasseur Sr American Leadership Academy S1 -4. 1:24.28    
DNS    Jessica Whittaker So Spanish Fork HS S3 -DNS DNS    
DNS    Monica Kauffman So Skyridge HS S3 -DNS DNS    
DNS    Taya Darrington Jr Juab HS S1 -DNS DNS    
DNS    Rachel Bartold Jr Spanish Fork HS S4 -DNS DNS    
DNS    Dani Nielson Sr Delta HS S6 -DNS DNS    
DNS    Annicka Perry Sr Maple Mountain HS S5 -DNS DNS    
DNS    Jacelin Clayton Jr Mountain View HS S3 -DNS DNS    
DNS    Rachel Parodi So American Leadership Academy S1 -DNS DNS    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Asa Bell Jr Mountain View HS 14.  56.37    
2.    Coltin Fletcher Jr Juab HS 24.  58.00    
3.    Addison Taylor Sr Salem Hills HS 29.  1:00.39    
4.    Korbin Allred Fr Juab HS 30.  1:02.57    
5.    Mitchell Allred Fr Juab HS 31.  1:02.71    
6.    Sean Compton Sr Salem Hills HS 32.  1:03.13    
7.    Tyler Cook Jr Salem Hills HS 33.  1:03.65    
DNS    Parker Hills Fr Juab HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Braden Patterson Jr Wasatch HS 13.  56.20    
2.    Gabriel Memott Jr Mountain View HS 15.  56.81    
3.    Jeff Flinders Jr Salem Hills HS 16.  56.93    
4.    Brayden Guymon So Wasatch HS 19.  57.36    
5.    Thaddius Kump Jr Maple Mountain HS 20.  57.47    
6.    Cade Bowring So Juab HS 21.  57.57    
7.    Elijah Smith Fr Mountain View HS 25.  58.14    
DNS    Robert Millard Sr Mountain View HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jake Orr Fr Corner Canyon HS 6.  54.16 3  
2.    Tyson Williamson So Springville HS 17.  57.31    
2.    Dallin Carter Sr Maple Mountain HS 17.  57.31    
4.    Josh Marsigli Fr Spanish Fork HS 26.  58.25    
5.    Larson Brown So Salem Hills HS 27.  58.34    
6.    Daniel Bennion Jr Wasatch HS 28.  58.68    
DNS    Gerson Cabrera Sr Wasatch HS DNS  DNS    
DNS    Eric Strobelt Sr Wasatch HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Noah Jensen Sr Mountain View HS 2.  53.10 8  
2.    Gavin Taylor So Maple Mountain HS 7.  54.40 2  
3.    Zach Kelly Sr Springville HS 8.  54.89 1  
4.    Jaeden Church Jr Springville HS 9.  54.90    
5.    Koby Parry So Spanish Fork HS 10.  55.00    
6.    Dylan McEwan Jr Salem Hills HS 12.  55.94    
7.    Bryton Matheson So Juab HS 22.  57.66    
8.    Branson Merchant Jr Mountain View HS 23.  57.78    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Dawson Stokes Sr Maple Mountain HS 1.  51.08 10  
2.    Ty Chisholm Jr Salem Hills HS 3.  53.20 6  
3.    Tanner Cannon Sr Springville HS 4.  54.03 5  
4.    Reagan Kelly Jr Springville HS 5.  54.09 4  
5.    Dylan Vonmotz So Juab HS 11.  55.41    
DNS    Kellin Olsen Jr Wasatch HS DNS  DNS    
DNS    Kasey Hong So Corner Canyon HS DNS  DNS    
DNS    Ty Smith Sr Pleasant Grove HS DNS  DNS    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Dawson Stokes Sr Maple Mountain HS S5 -1. 51.08 10  
2.    Noah Jensen Sr Mountain View HS S4 -1. 53.10 8  
3.    Ty Chisholm Jr Salem Hills HS S5 -2. 53.20 6  
4.    Tanner Cannon Sr Springville HS S5 -3. 54.03 5  
5.    Reagan Kelly Jr Springville HS S5 -4. 54.09 4  
6.    Jake Orr Fr Corner Canyon HS S3 -1. 54.16 3  
7.    Gavin Taylor So Maple Mountain HS S4 -2. 54.40 2  
8.    Zach Kelly Sr Springville HS S4 -3. 54.89 1  
9.    Jaeden Church Jr Springville HS S4 -4. 54.90    
10.    Koby Parry So Spanish Fork HS S4 -5. 55.00    
11.    Dylan Vonmotz So Juab HS S5 -5. 55.41    
12.    Dylan McEwan Jr Salem Hills HS S4 -6. 55.94    
13.    Braden Patterson Jr Wasatch HS S2 -1. 56.20    
14.    Asa Bell Jr Mountain View HS S1 -1. 56.37    
15.    Gabriel Memott Jr Mountain View HS S2 -2. 56.81    
16.    Jeff Flinders Jr Salem Hills HS S2 -3. 56.93    
17.    Tyson Williamson So Springville HS S3 -2. 57.31    
17.    Dallin Carter Sr Maple Mountain HS S3 -2. 57.31    
19.    Brayden Guymon So Wasatch HS S2 -4. 57.36    
20.    Thaddius Kump Jr Maple Mountain HS S2 -5. 57.47    
21.    Cade Bowring So Juab HS S2 -6. 57.57    
22.    Bryton Matheson So Juab HS S4 -7. 57.66    
23.    Branson Merchant Jr Mountain View HS S4 -8. 57.78    
24.    Coltin Fletcher Jr Juab HS S1 -2. 58.00    
25.    Elijah Smith Fr Mountain View HS S2 -7. 58.14    
26.    Josh Marsigli Fr Spanish Fork HS S3 -4. 58.25    
27.    Larson Brown So Salem Hills HS S3 -5. 58.34    
28.    Daniel Bennion Jr Wasatch HS S3 -6. 58.68    
29.    Addison Taylor Sr Salem Hills HS S1 -3. 1:00.39    
30.    Korbin Allred Fr Juab HS S1 -4. 1:02.57    
31.    Mitchell Allred Fr Juab HS S1 -5. 1:02.71    
32.    Sean Compton Sr Salem Hills HS S1 -6. 1:03.13    
33.    Tyler Cook Jr Salem Hills HS S1 -7. 1:03.65    
DNS    Kellin Olsen Jr Wasatch HS S5 -DNS DNS    
DNS    Gerson Cabrera Sr Wasatch HS S3 -DNS DNS    
DNS    Kasey Hong So Corner Canyon HS S5 -DNS DNS    
DNS    Robert Millard Sr Mountain View HS S2 -DNS DNS    
DNS    Parker Hills Fr Juab HS S1 -DNS DNS    
DNS    Eric Strobelt Sr Wasatch HS S3 -DNS DNS    
DNS    Ty Smith Sr Pleasant Grove HS S5 -DNS DNS    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Grace Ashcraft Sr Springville HS 26.  57.00    
2.    Katelyn Higginson Jr Wasatch HS 32.  57.76    
3.    Kysia Poulsen Sr Juab HS 34.  1:01.41    
4.    Elisabeth Bush Jr Spanish Fork HS 35.  1:04.71    
5.    Cierra Nuttall Jr American Leadership Academy 36.  1:04.73    
6.    Eden Durham So American Leadership Academy 37.  1:09.38    
DNS    Jordyn Lee So Mountain View HS DNS  DNS    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ellie Martindale So Wasatch HS 22.  56.02    
2.    Sarah Rawle Sr Salem Hills HS 25.  56.90    
3.    Olivia Lawrence Sr Pleasant Grove HS 27.  57.01    
4.    Kennady Charlton Fr Spanish Fork HS 28.  57.28    
5.    Bethany Deschamps Sr Juab HS 31.  57.75    
DNS    Kynlee Herd Sr Mountain View HS DNS  DNS    
DNS    Mae Foster Fr Wasatch HS DNS  DNS    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jade Park Fr Wasatch HS 12.  54.23    
2.    Grace Ethington Sr Spanish Fork HS 14.  54.35    
3.    Lillian Reese Sr Juab HS 21.  55.78    
4.    Emma Burnham So Spanish Fork HS 23.  56.23    
5.    Mckinley Raven So Wasatch HS 24.  56.74    
6.    Jessica McFarland Fr Juab HS 30.  57.57    
7.    Jordan Folsom So Springville HS 33.  57.97    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Emmalee Osborn So Springville HS 8.  53.13 1  
2.    Savannah Dorrough Fr Wasatch HS 11.  54.16    
3.    Skylar Denison Fr Maple Mountain HS 13.  54.26    
4.    Ada Hawkes Sr Pleasant Grove HS 15.  54.43    
5.    Evelyn Brereton Sr Springville HS 19.  54.99    
6.    Haley Green Sr Maple Mountain HS 20.  55.31    
DNS    Annie Hill So Wasatch HS DNS  DNS    
DNS    Brianna Farnsworth Fr Maple Mountain HS DNS  DNS    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Emily Stevens Jr Salem Hills HS 4.  51.04 5  
2.    Taralyn Gervais Sr Springville HS 7.  52.98 2  
3.    Natalie Tolbert Sr Juab HS 9.  53.17    
4.    Hannah Lindsey Jr Salem Hills HS 10.  53.89    
5.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS 18.  54.96    
6.    Macady Baxter Sr Salem Hills HS 29.  57.40    
DNS    Madi Kane Sr Salem Hills HS DNS  DNS    
DNS    Kelsey Parcell Jr Salem Hills HS DNS  DNS    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Madelyn Eaton Jr Maple Mountain HS 1.  46.64 10  
2.    Kimball Clements Jr Spanish Fork HS 2.  48.40 8  
3.    Krista Nielson Sr Juab HS 3.  50.23 6  
4.    Sarah Bush Sr Spanish Fork HS 5.  52.17 4  
5.    Brynlie Ivie Jr Maple Mountain HS 6.  52.20 3  
6.    Josie Nelson Jr Maple Mountain HS 16.  54.44    
7.    Taylor Wallentine Sr Springville HS 17.  54.94    
DNS    Evy Ethington So Springville HS DNS  DNS    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Madelyn Eaton Jr Maple Mountain HS S6 -1. 46.64 10  
2.    Kimball Clements Jr Spanish Fork HS S6 -2. 48.40 8  
3.    Krista Nielson Sr Juab HS S6 -3. 50.23 6  
4.    Emily Stevens Jr Salem Hills HS S5 -1. 51.04 5  
5.    Sarah Bush Sr Spanish Fork HS S6 -4. 52.17 4  
6.    Brynlie Ivie Jr Maple Mountain HS S6 -5. 52.20 3  
7.    Taralyn Gervais Sr Springville HS S5 -2. 52.98 2  
8.    Emmalee Osborn So Springville HS S4 -1. 53.13 1  
9.    Natalie Tolbert Sr Juab HS S5 -3. 53.17    
10.    Hannah Lindsey Jr Salem Hills HS S5 -4. 53.89    
11.    Savannah Dorrough Fr Wasatch HS S4 -2. 54.16    
12.    Jade Park Fr Wasatch HS S3 -1. 54.23    
13.    Skylar Denison Fr Maple Mountain HS S4 -3. 54.26    
14.    Grace Ethington Sr Spanish Fork HS S3 -2. 54.35    
15.    Ada Hawkes Sr Pleasant Grove HS S4 -4. 54.43    
16.    Josie Nelson Jr Maple Mountain HS S6 -6. 54.44    
17.    Taylor Wallentine Sr Springville HS S6 -7. 54.94    
18.    Vanessa Sabel Sr Salem Hills HS S5 -5. 54.96    
19.    Evelyn Brereton Sr Springville HS S4 -5. 54.99    
20.    Haley Green Sr Maple Mountain HS S4 -6. 55.31    
21.    Lillian Reese Sr Juab HS S3 -3. 55.78    
22.    Ellie Martindale So Wasatch HS S2 -1. 56.02    
23.    Emma Burnham So Spanish Fork HS S3 -4. 56.23    
24.    Mckinley Raven So Wasatch HS S3 -5. 56.74    
25.    Sarah Rawle Sr Salem Hills HS S2 -2. 56.90    
26.    Grace Ashcraft Sr Springville HS S1 -1. 57.00    
27.    Olivia Lawrence Sr Pleasant Grove HS S2 -3. 57.01    
28.    Kennady Charlton Fr Spanish Fork HS S2 -4. 57.28    
29.    Macady Baxter Sr Salem Hills HS S5 -6. 57.40    
30.    Jessica McFarland Fr Juab HS S3 -6. 57.57    
31.    Bethany Deschamps Sr Juab HS S2 -5. 57.75    
32.    Katelyn Higginson Jr Wasatch HS S1 -2. 57.76    
33.    Jordan Folsom So Springville HS S3 -7. 57.97    
34.    Kysia Poulsen Sr Juab HS S1 -3. 1:01.41    
35.    Elisabeth Bush Jr Spanish Fork HS S1 -4. 1:04.71    
36.    Cierra Nuttall Jr American Leadership Academy S1 -5. 1:04.73    
37.    Eden Durham So American Leadership Academy S1 -6. 1:09.38    
DNS    Kynlee Herd Sr Mountain View HS S2 -DNS DNS    
DNS    Jordyn Lee So Mountain View HS S1 -DNS DNS    
DNS    Annie Hill So Wasatch HS S4 -DNS DNS    
DNS    Brianna Farnsworth Fr Maple Mountain HS S4 -DNS DNS    
DNS    Madi Kane Sr Salem Hills HS S5 -DNS DNS    
DNS    Mae Foster Fr Wasatch HS S2 -DNS DNS    
DNS    Kelsey Parcell Jr Salem Hills HS S5 -DNS DNS    
DNS    Evy Ethington So Springville HS S6 -DNS DNS    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Nathan Parsons Jr American Leadership Academy 12.  45.97    
2.    Benson Bird So Springville HS 18.  49.19    
3.    Mason Lindstrom Sr Salem Hills HS 26.  53.64    
4.    Paxton Webb So Wasatch HS 27.  55.48    
DNS    Nathaniel Roberts So Spanish Fork HS DNS  DNS    
DNS    Kyton Wright Fr Juab HS DNS  DNS    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Caleb West So Wasatch HS 15.  47.28    
2.    Mckay Schaalje Jr Mountain View HS 19.  49.23    
3.    Seth Saxton So Wasatch HS 21.  49.71    
4.    Brandon Spencer Fr Salem Hills HS 22.  49.91    
5.    Benjamin Chandler So Salem Hills HS 23.  50.33    
DNS    Timothy Harlow So Springville HS DNS  DNS    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Dallas Williams Sr Salem Hills HS 16.  48.37    
2.    Mason Jones Sr Salem Hills HS 17.  48.47    
3.    Justus Bradley So Juab HS 24.  51.42    
4.    Kase White Jr Juab HS 25.  52.01    
DNS    Austin Russon Jr Pleasant Grove HS DNS  DNS    
DNS    Matthew Bradford Sr Spanish Fork HS DNS  DNS    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Darin Humble Sr Springville HS 8.  43.94 1  
2.    Austin Horner Sr Wasatch HS 9.  44.80    
3.    Curtis Stastny Sr Salem Hills HS 10.  45.42    
4.    Kaleb Burch Sr Salem Hills HS 11.  45.46    
5.    Kaleb Hendersen So Maple Mountain HS 13.  46.81    
5.    Simon Hovanski So Maple Mountain HS 13.  46.81    
7.    Connely Hill Fr Wasatch HS 20.  49.47    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Parker Farnworth Jr Maple Mountain HS 1.  40.40 10  
2.    Jake Hill Sr Wasatch HS 2.  41.00 8  
3.    Jacob Moore So Spanish Fork HS 3.  42.09 6  
4.    Mcray Stevens Sr Juab HS 4.  42.50 5  
5.    Bennet Hill Sr Wasatch HS 5.  42.65 4  
6.    Zac Robison Sr Maple Mountain HS 6.  43.15 3  
7.    Chris Ohman Sr Springville HS 7.  43.23 2  
DNS    Tyler Strong Sr Springville HS DNS  DNS    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Parker Farnworth Jr Maple Mountain HS S5 -1. 40.40 10  
2.    Jake Hill Sr Wasatch HS S5 -2. 41.00 8  
3.    Jacob Moore So Spanish Fork HS S5 -3. 42.09 6  
4.    Mcray Stevens Sr Juab HS S5 -4. 42.50 5  
5.    Bennet Hill Sr Wasatch HS S5 -5. 42.65 4  
6.    Zac Robison Sr Maple Mountain HS S5 -6. 43.15 3  
7.    Chris Ohman Sr Springville HS S5 -7. 43.23 2  
8.    Darin Humble Sr Springville HS S4 -1. 43.94 1  
9.    Austin Horner Sr Wasatch HS S4 -2. 44.80    
10.    Curtis Stastny Sr Salem Hills HS S4 -3. 45.42    
11.    Kaleb Burch Sr Salem Hills HS S4 -4. 45.46    
12.    Nathan Parsons Jr American Leadership Academy S1 -1. 45.97    
13.    Kaleb Hendersen So Maple Mountain HS S4 -5. 46.81    
13.    Simon Hovanski So Maple Mountain HS S4 -5. 46.81    
15.    Caleb West So Wasatch HS S2 -1. 47.28    
16.    Dallas Williams Sr Salem Hills HS S3 -1. 48.37    
17.    Mason Jones Sr Salem Hills HS S3 -2. 48.47    
18.    Benson Bird So Springville HS S1 -2. 49.19    
19.    Mckay Schaalje Jr Mountain View HS S2 -2. 49.23    
20.    Connely Hill Fr Wasatch HS S4 -7. 49.47    
21.    Seth Saxton So Wasatch HS S2 -3. 49.71    
22.    Brandon Spencer Fr Salem Hills HS S2 -4. 49.91    
23.    Benjamin Chandler So Salem Hills HS S2 -5. 50.33    
24.    Justus Bradley So Juab HS S3 -3. 51.42    
25.    Kase White Jr Juab HS S3 -4. 52.01    
26.    Mason Lindstrom Sr Salem Hills HS S1 -3. 53.64    
27.    Paxton Webb So Wasatch HS S1 -4. 55.48    
DNS    Nathaniel Roberts So Spanish Fork HS S1 -DNS DNS    
DNS    Austin Russon Jr Pleasant Grove HS S3 -DNS DNS    
DNS    Kyton Wright Fr Juab HS S1 -DNS DNS    
DNS    Timothy Harlow So Springville HS S2 -DNS DNS    
DNS    Matthew Bradford Sr Spanish Fork HS S3 -DNS DNS    
DNS    Tyler Strong Sr Springville HS S5 -DNS DNS    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Brittney Burton Sr Wasatch HS 22.  2:43.48    
2.    Abigail Rowe So Springville HS 26.  2:49.13    
3.    Rainie Gardner So Spanish Fork HS 27.  2:49.80    
4.    Sydney Samuelson Fr Juab HS 29.  2:53.93    
5.    Melody Wooten Jr Spanish Fork HS 30.  2:56.19    
6.    Emily Eggleston Sr Maple Mountain HS 31.  3:00.46    
7.    Erica Anderson Jr Salem Hills HS 32.  3:01.80    
8.    Abigail Anderson Fr Juab HS 33.  3:02.70    
9.    Hannah Ferrell Jr Maple Mountain HS 34.  3:10.95    
10.    Alexis Thomson Fr Salem Hills HS 35.  3:15.38    
11.    Leah Groberg So Maple Mountain HS 36.  3:17.47    
12.    Elizabeth Ashcraft Jr Salem Hills HS 37.  3:18.41    
13.    Heidi Liddle Sr Salem Hills HS 38.  3:22.01    
14.    Kimberly Bartholomew So Springville HS 39.  3:28.14    
15.    Chelsey Finch Jr Salem Hills HS 40.  3:33.45    
DNS    Angelina Petersen So Salem Hills HS DNS  DNS    
DNS    Rosy Stoddard So Springville HS DNS  DNS    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Anna Baird So Wasatch HS 10.  2:31.51    
2.    Makenzi Smith So Mountain View HS 11.  2:31.69    
3.    Christina Wood So Mountain View HS 14.  2:35.26    
4.    Alysa Lindley Fr Mountain View HS 16.  2:41.29    
5.    Marissa Hall Fr Juab HS 17.  2:41.81    
6.    Maura Williams Jr Juab HS 18.  2:41.88    
7.    Anna McCullough So Wasatch HS 19.  2:42.68    
8.    Lydia Felix Fr Springville HS 20.  2:42.89    
9.    Brinlee Luster Jr Wasatch HS 21.  2:43.00    
10.    Riley Wolfgramm Fr Maple Mountain HS 23.  2:43.62    
11.    Natalie Walker So Corner Canyon HS 24.  2:46.07    
12.    Whitney Slater Sr Juab HS 25.  2:48.57    
13.    Janessa Conrad Sr Salem Hills HS 28.  2:49.81    
DNS    Maryn Granger Fr Corner Canyon HS DNS  DNS    
DNS    Aubree Covington Sr Corner Canyon HS DNS  DNS    
DNS    Olivia Penrod Fr Springville HS DNS  DNS    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Annicka Perry Sr Maple Mountain HS 1.  2:23.06 10  
2.    Willow Collins Fr Corner Canyon HS 2.  2:24.64 8  
3.    Nicole Sheridan Sr Pleasant Grove HS 3.  2:25.56 6  
4.    Haley Tanne Sr Pleasant Grove HS 4.  2:26.23 5  
5.    Kallyn Chynoweth So Corner Canyon HS 5.  2:27.91 4  
6.    Skye Jeppson Sr Pleasant Grove HS 6.  2:28.50 3  
7.    Makenzie Easton Sr Corner Canyon HS 7.  2:28.84 2  
8.    Bethany Blakey Fr Springville HS 8.  2:29.14 1  
9.    Mya McKown Jr Pleasant Grove HS 9.  2:30.09    
10.    Makena Harbertson Jr Pleasant Grove HS 12.  2:32.51    
11.    Mikayla Kimball Jr Corner Canyon HS 13.  2:34.14    
12.    LorraLyn Bronson So Juab HS 15.  2:36.11    
DNS    Jacelin Clayton Jr Mountain View HS DNS  DNS    
DNS    Tess McInelly Sr Maple Mountain HS DNS  DNS    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Annicka Perry Sr Maple Mountain HS S3 -1. 2:23.06 10  
2.    Willow Collins Fr Corner Canyon HS S3 -2. 2:24.64 8  
3.    Nicole Sheridan Sr Pleasant Grove HS S3 -3. 2:25.56 6  
4.    Haley Tanne Sr Pleasant Grove HS S3 -4. 2:26.23 5  
5.    Kallyn Chynoweth So Corner Canyon HS S3 -5. 2:27.91 4  
6.    Skye Jeppson Sr Pleasant Grove HS S3 -6. 2:28.50 3  
7.    Makenzie Easton Sr Corner Canyon HS S3 -7. 2:28.84 2  
8.    Bethany Blakey Fr Springville HS S3 -8. 2:29.14 1  
9.    Mya McKown Jr Pleasant Grove HS S3 -9. 2:30.09    
10.    Anna Baird So Wasatch HS S2 -1. 2:31.51    
11.    Makenzi Smith So Mountain View HS S2 -2. 2:31.69    
12.    Makena Harbertson Jr Pleasant Grove HS S3 -10. 2:32.51    
13.    Mikayla Kimball Jr Corner Canyon HS S3 -11. 2:34.14    
14.    Christina Wood So Mountain View HS S2 -3. 2:35.26    
15.    LorraLyn Bronson So Juab HS S3 -12. 2:36.11    
16.    Alysa Lindley Fr Mountain View HS S2 -4. 2:41.29    
17.    Marissa Hall Fr Juab HS S2 -5. 2:41.81    
18.    Maura Williams Jr Juab HS S2 -6. 2:41.88    
19.    Anna McCullough So Wasatch HS S2 -7. 2:42.68    
20.    Lydia Felix Fr Springville HS S2 -8. 2:42.89    
21.    Brinlee Luster Jr Wasatch HS S2 -9. 2:43.00    
22.    Brittney Burton Sr Wasatch HS S1 -1. 2:43.48    
23.    Riley Wolfgramm Fr Maple Mountain HS S2 -10. 2:43.62    
24.    Natalie Walker So Corner Canyon HS S2 -11. 2:46.07    
25.    Whitney Slater Sr Juab HS S2 -12. 2:48.57    
26.    Abigail Rowe So Springville HS S1 -2. 2:49.13    
27.    Rainie Gardner So Spanish Fork HS S1 -3. 2:49.80    
28.    Janessa Conrad Sr Salem Hills HS S2 -13. 2:49.81    
29.    Sydney Samuelson Fr Juab HS S1 -4. 2:53.93    
30.    Melody Wooten Jr Spanish Fork HS S1 -5. 2:56.19    
31.    Emily Eggleston Sr Maple Mountain HS S1 -6. 3:00.46    
32.    Erica Anderson Jr Salem Hills HS S1 -7. 3:01.80    
33.    Abigail Anderson Fr Juab HS S1 -8. 3:02.70    
34.    Hannah Ferrell Jr Maple Mountain HS S1 -9. 3:10.95    
35.    Alexis Thomson Fr Salem Hills HS S1 -10. 3:15.38    
36.    Leah Groberg So Maple Mountain HS S1 -11. 3:17.47    
37.    Elizabeth Ashcraft Jr Salem Hills HS S1 -12. 3:18.41    
38.    Heidi Liddle Sr Salem Hills HS S1 -13. 3:22.01    
39.    Kimberly Bartholomew So Springville HS S1 -14. 3:28.14    
40.    Chelsey Finch Jr Salem Hills HS S1 -15. 3:33.45    
DNS    Maryn Granger Fr Corner Canyon HS S2 -DNS DNS    
DNS    Angelina Petersen So Salem Hills HS S1 -DNS DNS    
DNS    Aubree Covington Sr Corner Canyon HS S2 -DNS DNS    
DNS    Jacelin Clayton Jr Mountain View HS S3 -DNS DNS    
DNS    Rosy Stoddard So Springville HS S1 -DNS DNS    
DNS    Olivia Penrod Fr Springville HS S2 -DNS DNS    
DNS    Tess McInelly Sr Maple Mountain HS S3 -DNS DNS    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Dylan McEwan Jr Salem Hills HS 26.  2:18.25    
2.    Brandon Meredith Jr Maple Mountain HS 27.  2:18.47    
3.    Zachary Bradshaw Fr Springville HS 28.  2:20.53    
4.    Jeff Flinders Jr Salem Hills HS 30.  2:24.37    
5.    Nathan Wright So American Leadership Academy 32.  2:32.32    
6.    Tyler Beckstrand Fr Salem Hills HS 33.  2:33.79    
7.    Josh Marsigli Fr Spanish Fork HS 34.  2:36.76    
8.    Corbin Webster So Maple Mountain HS 35.  2:41.29    
9.    Coulter Gill Sr Maple Mountain HS 36.  2:51.03    
DNS    Isaac Hodson Jr Springville HS DNS  DNS    
DNS    Tristan Cieslak Fr Juab HS DNS  DNS    
DNS    Tyler Johnson Fr Salem Hills HS DNS  DNS    
DNS    Holden Hunter Jr Maple Mountain HS DNS  DNS    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Cade Parkinson So Maple Mountain HS 13.  2:09.20    
2.    Ethan Bradley So Mountain View HS 15.  2:11.15    
3.    Peter Oldham Jr Corner Canyon HS 16.  2:11.17    
4.    Spencer Simko Sr Pleasant Grove HS 17.  2:11.61    
5.    Ethan Pedersen Sr Corner Canyon HS 18.  2:12.44    
6.    Isaiah Smith Sr Mountain View HS 19.  2:12.74    
7.    Alexander Griggs So Salem Hills HS 20.  2:13.61    
8.    Aaron Christensen So Springville HS 21.  2:13.75    
9.    Cade Mills Sr Corner Canyon HS 22.  2:14.01    
10.    Tyler Dinkel So Juab HS 24.  2:14.31    
11.    Brandon Johnson Jr Corner Canyon HS 25.  2:15.60    
12.    Caleb Norton Sr Mountain View HS 29.  2:23.57    
13.    Brayden Guymon So Wasatch HS 31.  2:24.68    
DNS    Andrew Pontious So Maple Mountain HS DNS  DNS    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Wyatt Evans Jr Spanish Fork HS 1.  2:00.39 10  
2.    Tanner Olsen Jr Spanish Fork HS 2.  2:04.08 8  
3.    Alex Hansen Sr Corner Canyon HS 3.  2:04.18 6  
4.    Alex Harbertson So Corner Canyon HS 4.  2:04.37 5  
5.    Spencer VanAusdal Sr Salem Hills HS 5.  2:04.41 4  
6.    Eric Christen Jr Pleasant Grove HS 6.  2:04.88 3  
7.    Carter Paxton Jr Springville HS 7.  2:07.14 2  
8.    Caleb Garnica Sr Springville HS 8.  2:07.30 1  
9.    Daniel Chesnut Sr Salem Hills HS 9.  2:07.37    
10.    Westin Perry So Maple Mountain HS 10.  2:08.58    
11.    Asa Bell Jr Mountain View HS 11.  2:08.92    
12.    Colby Seeley So Springville HS 12.  2:08.97    
13.    Reagan Gardenhire Sr Corner Canyon HS 14.  2:11.01    
14.    Adam Krieger Jr Springville HS 23.  2:14.09    
DNS    Kellin Olsen Jr Wasatch HS DNS  DNS    
DNS    Robert Millard Sr Mountain View HS DNS  DNS    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Wyatt Evans Jr Spanish Fork HS S3 -1. 2:00.39 10  
2.    Tanner Olsen Jr Spanish Fork HS S3 -2. 2:04.08 8  
3.    Alex Hansen Sr Corner Canyon HS S3 -3. 2:04.18 6  
4.    Alex Harbertson So Corner Canyon HS S3 -4. 2:04.37 5  
5.    Spencer VanAusdal Sr Salem Hills HS S3 -5. 2:04.41 4  
6.    Eric Christen Jr Pleasant Grove HS S3 -6. 2:04.88 3  
7.    Carter Paxton Jr Springville HS S3 -7. 2:07.14 2  
8.    Caleb Garnica Sr Springville HS S3 -8. 2:07.30 1  
9.    Daniel Chesnut Sr Salem Hills HS S3 -9. 2:07.37    
10.    Westin Perry So Maple Mountain HS S3 -10. 2:08.58    
11.    Asa Bell Jr Mountain View HS S3 -11. 2:08.92    
12.    Colby Seeley So Springville HS S3 -12. 2:08.97    
13.    Cade Parkinson So Maple Mountain HS S2 -1. 2:09.20    
14.    Reagan Gardenhire Sr Corner Canyon HS S3 -13. 2:11.01    
15.    Ethan Bradley So Mountain View HS S2 -2. 2:11.15    
16.    Peter Oldham Jr Corner Canyon HS S2 -3. 2:11.17    
17.    Spencer Simko Sr Pleasant Grove HS S2 -4. 2:11.61    
18.    Ethan Pedersen Sr Corner Canyon HS S2 -5. 2:12.44    
19.    Isaiah Smith Sr Mountain View HS S2 -6. 2:12.74    
20.    Alexander Griggs So Salem Hills HS S2 -7. 2:13.61    
21.    Aaron Christensen So Springville HS S2 -8. 2:13.75    
22.    Cade Mills Sr Corner Canyon HS S2 -9. 2:14.01    
23.    Adam Krieger Jr Springville HS S3 -14. 2:14.09    
24.    Tyler Dinkel So Juab HS S2 -10. 2:14.31