2018 St. George Utah Youth Track and Field Meet
Snow Canyon High School
St. George, UT
May 11, 2018 - May 12, 2018

Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kylie Whited < 9 Unattached 11.  9.85
2.    Kate Jones Unattached 13.  10.10
3.    Jane Nadauld < 9 Unattached 19.  10.57
4.    Nalani Gill < 9 Unattached 25.  10.73
5.    Melinda Wang Unattached 30.  11.02
6.    Greta Smith < 9 Unattached 34.  11.47
DNS    Maren Mehr < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Sydney Marsh < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chloe Perry < 9 Unattached 3.  9.07 q
2.    Drea Meng < 9 Unattached 8.  9.75 q
3.    Brielle Ence < 9 Unattached 10.  9.81
4.    Adalyn Willinger < 9 Unattached 17.  10.28
5.    Annika Barber < 9 Unattached 20.  10.62
6.    Callie Esplin < 9 Unattached 21.  10.64
7.    Sophie Draper Unattached 23.  10.70
8.    Abigail Borchardt < 9 Unattached 27.  10.82


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Meliah Mulitalo Unattached 2.  9.05 q
2.    Mary Hamlin < 9 Unattached 5.  9.40 q
3.    Sierra Ball < 9 Unattached 24.  10.73
4.    Makenzi Sorensen < 9 Unattached 26.  10.76
5.    Maya Udy < 9 Unattached 28.  10.84
6.    Kinley Swindlehurst < 9 Unattached 33.  11.25
7.    Leah Neff < 9 Unattached 36.  11.60


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kaycee Castagno < 9 Unattached 7.  9.73 q
2.    Avalynn Ames < 9 Unattached 9.  9.80
3.    Lydia Langford < 9 Unattached 12.  9.95
4.    Harper Hirschi < 9 Unattached 32.  11.22
5.    Nora Parkin < 9 Unattached 35.  11.51
6.    Skye Stout < 9 Unattached 37.  11.73
DNS    Shay Finlinson < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Scarlet Losee Unattached 4.  9.18 q
2.    Addison Carroll < 9 Unattached 15.  10.20
3.    Avery Stout < 9 Unattached 18.  10.54
4.    Suzy Lee < 9 Unattached 29.  10.91
5.    Scarlet Christensen < 9 Unattached 31.  11.07
6.    Addie Bybee < 9 Unattached 38.  11.79
DNS    Lucy Baird < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jayda Alofipo < 9 Unattached 1.  8.86 q
2.    Heidi Richards < 9 Unattached 6.  9.49 q
3.    Jamie Wilding < 9 Unattached 14.  10.20
4.    Lyndie Bybee < 9 Unattached 16.  10.21
5.    Lia Shaw < 9 Unattached 22.  10.68
6.    Adiana Fairbourn < 9 Unattached 39.  12.10
DNS    Cambry Wilkins < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Jayda Alofipo < 9 Unattached H6 -1. 8.86 q
2.    Meliah Mulitalo Unattached H3 -1. 9.05 q
3.    Chloe Perry < 9 Unattached H2 -1. 9.07 q
4.    Scarlet Losee Unattached H5 -1. 9.18 q
5.    Mary Hamlin < 9 Unattached H3 -2. 9.40 q
6.    Heidi Richards < 9 Unattached H6 -2. 9.49 q
7.    Kaycee Castagno < 9 Unattached H4 -1. 9.73 q
8.    Drea Meng < 9 Unattached H2 -2. 9.75 q
9.    Avalynn Ames < 9 Unattached H4 -2. 9.80
10.    Brielle Ence < 9 Unattached H2 -3. 9.81
11.    Kylie Whited < 9 Unattached H1 -1. 9.85
12.    Lydia Langford < 9 Unattached H4 -3. 9.95
13.    Kate Jones Unattached H1 -2. 10.10
14.    Jamie Wilding < 9 Unattached H6 -3. 10.20
15.    Addison Carroll < 9 Unattached H5 -2. 10.20
16.    Lyndie Bybee < 9 Unattached H6 -4. 10.21
17.    Adalyn Willinger < 9 Unattached H2 -4. 10.28
18.    Avery Stout < 9 Unattached H5 -3. 10.54
19.    Jane Nadauld < 9 Unattached H1 -3. 10.57
20.    Annika Barber < 9 Unattached H2 -5. 10.62
21.    Callie Esplin < 9 Unattached H2 -6. 10.64
22.    Lia Shaw < 9 Unattached H6 -5. 10.68
23.    Sophie Draper Unattached H2 -7. 10.70
24.    Sierra Ball < 9 Unattached H3 -3. 10.73
25.    Nalani Gill < 9 Unattached H1 -4. 10.73
26.    Makenzi Sorensen < 9 Unattached H3 -4. 10.76
27.    Abigail Borchardt < 9 Unattached H2 -8. 10.82
28.    Maya Udy < 9 Unattached H3 -5. 10.84
29.    Suzy Lee < 9 Unattached H5 -4. 10.91
30.    Melinda Wang Unattached H1 -5. 11.02
31.    Scarlet Christensen < 9 Unattached H5 -5. 11.07
32.    Harper Hirschi < 9 Unattached H4 -4. 11.22
33.    Kinley Swindlehurst < 9 Unattached H3 -6. 11.25
34.    Greta Smith < 9 Unattached H1 -6. 11.47
35.    Nora Parkin < 9 Unattached H4 -5. 11.51
36.    Leah Neff < 9 Unattached H3 -7. 11.60
37.    Skye Stout < 9 Unattached H4 -6. 11.73
38.    Addie Bybee < 9 Unattached H5 -6. 11.79
39.    Adiana Fairbourn < 9 Unattached H6 -6. 12.10
DNS    Lucy Baird < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Cambry Wilkins < 9 Unattached H6 -DNS DNS
DNS    Shay Finlinson < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Maren Mehr < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Sydney Marsh < 9 Unattached H1 -DNS DNS


Boy's 50 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Adayan Penny < 9 Unattached 14.  9.58
2.    Trevyn Karkula < 9 Unattached 17.  9.74
3.    Dax Burton Unattached 22.  10.09
4.    Rawson Ames < 9 Unattached 25.  10.24
5.    Davien Lefevre < 9 Unattached 37.  12.11
6.    Hudson Sullivan < 9 Unattached 38.  13.24
7.    Billy Prince < 9 Unattached 39.  14.57
DNS    Sydney Roberts Unattached DNS  DNS


Boy's 50 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Titan Borchardt < 9 Unattached 1.  8.48 q
2.    Noah Biehl < 9 Hurricane City 2.  8.50 q
3.    Xander Gray < 9 Unattached 6.  8.99 q
4.    Titan Alofipo < 9 Unattached 23.  10.11
5.    Alessandro Diaz Unattached 27.  10.36
6.    Jackson Mehr Unattached 30.  10.63
7.    Crew Schofield < 9 Milford 33.  10.83
DNS    Grayson George < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 50 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Logan Esplin < 9 Unattached 10.  9.15
2.    Koji Harding < 9 Unattached 16.  9.70
3.    Hudson Willinger < 9 Unattached 20.  9.92
4.    Jagger Starks < 9 Unattached 24.  10.21
5.    Kingston Vincent Unattached 31.  10.77
DNS    Jackson Stanley < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Samuel Blanchard < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 50 meter 6-8 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tag Brinton < 9 Unattached 3.  8.53 q
2.    Elijah Corpaci Cougar Corp 5.  8.84 q
3.    Mason Shakespaere < 9 Unattached 8.  9.11 q
4.    Beckett Fairbourn < 9 Unattached 9.  9.15
5.    Dustin Udy < 9 Unattached 12.  9.18
6.    Blake Ence < 9 Unattached 13.  9.20
7.    Harbor Murdock < 9 Unattached 34.  10.83


Boy's 50 meter 6-8 Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kai Vincent Unattached 10.  9.15
2.    Kordell Hill < 9 Unattached 15.  9.59
3.    Donovan Peterson < 9 Unattached 19.  9.86
4.    Drew Pence < 9 Unattached 21.  10.00
5.    Christian Eads < 9 Unattached 28.  10.52
6.    Jordan Paxton Unattached 35.  11.37
7.    Nathaniel Corpaci < 9 Cougar Corp 36.  12.01


Boy's 50 meter 6-8 Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Drew Udy Unattached 4.  8.81 q
2.    Riker Muhlestein < 9 Unattached 7.  9.03 q
3.    Jordan Udy < 9 Quickfeet 18.  9.84
4.    Pack Brinton < 9 Unattached 26.  10.32
5.    Zack Pence < 9 Unattached 29.  10.54
6.    Eli Best < 9 Unattached 32.  10.82
DNS    Korbyn Roberts < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 50 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Titan Borchardt < 9 Unattached H2 -1. 8.48 q
2.    Noah Biehl < 9 Hurricane City H2 -2. 8.50 q
3.    Tag Brinton < 9 Unattached H4 -1. 8.53 q
4.    Drew Udy Unattached H6 -1. 8.81 q
5.    Elijah Corpaci Cougar Corp H4 -2. 8.84 q
6.    Xander Gray < 9 Unattached H2 -3. 8.99 q
7.    Riker Muhlestein < 9 Unattached H6 -2. 9.03 q
8.    Mason Shakespaere < 9 Unattached H4 -3. 9.11 q
9.    Beckett Fairbourn < 9 Unattached H4 -4. 9.15
10.    Logan Esplin < 9 Unattached H3 -1. 9.15
10.    Kai Vincent Unattached H5 -1. 9.15
12.    Dustin Udy < 9 Unattached H4 -5. 9.18
13.    Blake Ence < 9 Unattached H4 -6. 9.20
14.    Adayan Penny < 9 Unattached H1 -1. 9.58
15.    Kordell Hill < 9 Unattached H5 -2. 9.59
16.    Koji Harding < 9 Unattached H3 -2. 9.70
17.    Trevyn Karkula < 9 Unattached H1 -2. 9.74
18.    Jordan Udy < 9 Quickfeet H6 -3. 9.84
19.    Donovan Peterson < 9 Unattached H5 -3. 9.86
20.    Hudson Willinger < 9 Unattached H3 -3. 9.92
21.    Drew Pence < 9 Unattached H5 -4. 10.00
22.    Dax Burton Unattached H1 -3. 10.09
23.    Titan Alofipo < 9 Unattached H2 -4. 10.11
24.    Jagger Starks < 9 Unattached H3 -4. 10.21
25.    Rawson Ames < 9 Unattached H1 -4. 10.24
26.    Pack Brinton < 9 Unattached H6 -4. 10.32
27.    Alessandro Diaz Unattached H2 -5. 10.36
28.    Christian Eads < 9 Unattached H5 -5. 10.52
29.    Zack Pence < 9 Unattached H6 -5. 10.54
30.    Jackson Mehr Unattached H2 -6. 10.63
31.    Kingston Vincent Unattached H3 -5. 10.77
32.    Eli Best < 9 Unattached H6 -6. 10.82
33.    Crew Schofield < 9 Milford H2 -7. 10.83
34.    Harbor Murdock < 9 Unattached H4 -7. 10.83
35.    Jordan Paxton Unattached H5 -6. 11.37
36.    Nathaniel Corpaci < 9 Cougar Corp H5 -7. 12.01
37.    Davien Lefevre < 9 Unattached H1 -5. 12.11
38.    Hudson Sullivan < 9 Unattached H1 -6. 13.24
39.    Billy Prince < 9 Unattached H1 -7. 14.57
DNS    Sydney Roberts Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Jackson Stanley < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Korbyn Roberts < 9 Unattached H6 -DNS DNS
DNS    Grayson George < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Samuel Blanchard < 9 Unattached H3 -DNS DNS


Girl's 50 meter 9-10 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Amelia Nadauld < 9 Unattached 1.  7.69 q
2.    Kenya Alofipo 9 - 10 Unattached 2.  8.47 q
3.    Mya Anderson < 9 Unattached 3.  8.51 q
4.    Andi Baker 9 - 10 Unattached 4.  9.01 q
5.    Danielle Craw 9 - 10 Milford 5.  9.17 q
6.    Madison Stanley < 9 Unattached 9.  9.69


Girl's 50 meter 9-10 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kamora Harding < 9 Unattached 6.  9.19 q
2.    Jacelyn Loftus < 9 Unattached 11.  9.89
3.    Isabella Pratt < 9 Unattached 12.  11.04
DNS    Addee Leavitt 9 - 10 Unattached DNS  DNS
DNS    Katelyn Slack < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Macey Woolley Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 9-10 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brooklyn Rogers < 9 Unattached 7.  9.30 q
2.    Juliana Earl 9 - 10 Unattached 8.  9.51 q
3.    Desi Sorensen < 9 Unattached 10.  9.77
DQ    Halle Shaw 9 - 10 Unattached DQ  DQ
Lane Infraction
DNS    Kambry Finlinson Unattached DNS  DNS
DNS    Makasini Fonua < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 50 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Amelia Nadauld < 9 Unattached H1 -1. 7.69 q
2.    Kenya Alofipo 9 - 10 Unattached H1 -2. 8.47 q
3.    Mya Anderson < 9 Unattached H1 -3. 8.51 q
4.    Andi Baker 9 - 10 Unattached H1 -4. 9.01 q
5.    Danielle Craw 9 - 10 Milford H1 -5. 9.17 q
6.    Kamora Harding < 9 Unattached H2 -1. 9.19 q
7.    Brooklyn Rogers < 9 Unattached H3 -1. 9.30 q
8.    Juliana Earl 9 - 10 Unattached H3 -2. 9.51 q
9.    Madison Stanley < 9 Unattached H1 -6. 9.69
10.    Desi Sorensen < 9 Unattached H3 -3. 9.77
11.    Jacelyn Loftus < 9 Unattached H2 -2. 9.89
12.    Isabella Pratt < 9 Unattached H2 -3. 11.04
DQ    Halle Shaw 9 - 10 Unattached H3 -DQ DQ
Lane Infraction
DNS    Addee Leavitt 9 - 10 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Katelyn Slack < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Macey Woolley Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Kambry Finlinson Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Makasini Fonua < 9 Unattached H3 -DNS DNS


Boy's 50 meter 9-10 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Manix Shakespaere < 9 Unattached 3.  8.18 q
2.    Logan Ross 9 - 10 Unattached 5.  8.26 q
3.    Alek Barber 9 - 10 Unattached 15.  9.13
4.    Demarques Haveron < 9 Unattached 16.  9.29
5.    Morgan Wang Unattached 17.  9.42
6.    Edward Grant 9 - 10 Unattached 20.  11.47
DNS    Isaac Mathis < 9 Quick Feet Track Club DNS  DNS
DNS    Troy Hamlin 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Boy's 50 meter 9-10 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Dylan Meng < 9 Unattached 1.  7.81 q
2.    Treyzon Haveron Unattached 2.  8.16 q
3.    Carter Buchanan 9 - 10 Unattached 7.  8.31 q
4.    Mason Taylor < 9 Unattached 9.  8.57
5.    Cohen Madsen 9 - 10 Unattached 12.  8.77
6.    Krew Lefevre 9 - 10 james thompson 13.  8.78
7.    David Fabian Elizalde Quick Feet 14.  9.10


Boy's 50 meter 9-10 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Houston Peterson Hurricane 4.  8.20 q
2.    Ayden Stanley 9 - 10 Unattached 6.  8.28 q
3.    Jordan Sullivan < 9 Unattached 8.  8.53 q
4.    Jonah Vincent Unattached 10.  8.60
5.    Zander Swindlehurst 9 - 10 Unattached 11.  8.73
6.    McRae Lewis 9 - 10 Unattached 18.  9.62
7.    Nate Lee < 9 Unattached 19.  9.81


Boy's 50 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Dylan Meng < 9 Unattached H2 -1. 7.81 q
2.    Treyzon Haveron Unattached H2 -2. 8.16 q
3.    Manix Shakespaere < 9 Unattached H1 -1. 8.18 q
4.    Houston Peterson Hurricane H3 -1. 8.20 q
5.    Logan Ross 9 - 10 Unattached H1 -2. 8.26 q
6.    Ayden Stanley 9 - 10 Unattached H3 -2. 8.28 q
7.    Carter Buchanan 9 - 10 Unattached H2 -3. 8.31 q
8.    Jordan Sullivan < 9 Unattached H3 -3. 8.53 q
9.    Mason Taylor < 9 Unattached H2 -4. 8.57
10.    Jonah Vincent Unattached H3 -4. 8.60
11.    Zander Swindlehurst 9 - 10 Unattached H3 -5. 8.73
12.    Cohen Madsen 9 - 10 Unattached H2 -5. 8.77
13.    Krew Lefevre 9 - 10 james thompson H2 -6. 8.78
14.    David Fabian Elizalde Quick Feet H2 -7. 9.10
15.    Alek Barber 9 - 10 Unattached H1 -3. 9.13
16.    Demarques Haveron < 9 Unattached H1 -4. 9.29
17.    Morgan Wang Unattached H1 -5. 9.42
18.    McRae Lewis 9 - 10 Unattached H3 -6. 9.62
19.    Nate Lee < 9 Unattached H3 -7. 9.81
20.    Edward Grant 9 - 10 Unattached H1 -6. 11.47
DNS    Isaac Mathis < 9 Quick Feet Track Club H1 -DNS DNS
DNS    Troy Hamlin 9 - 10 Unattached H1 -DNS DNS


Girl's 400 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Addison Winters < 9 Unattached 1.  1:24.73 q
2.    Taylin McLemore < 9 Unattached 4.  1:38.29 q
3.    Makenzi Sorensen < 9 Unattached 8.  1:45.54 q
4.    Lyndie Bybee < 9 Unattached 10.  1:49.40
5.    Daisy Hunt < 9 Unattached 11.  1:53.17
DNS    Kaitlee Olsen < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Jocelyn Whitehead < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 400 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aria Mackey Unattached 3.  1:28.61 q
2.    Ava Anderson < 9 Unattached 5.  1:40.15 q
3.    Olivia Boshell < 9 Unattached 6.  1:40.19 q
4.    Amelia Dansie < 9 Hurricane City 7.  1:42.43 q
5.    Sophie Draper Unattached 9.  1:46.81
6.    Skye Stout < 9 Unattached 13.  2:00.25


Girl's 400 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    McKinley Slack Hurricane 2.  1:26.93 q
2.    Avery Stout < 9 Unattached 12.  1:59.84
3.    Addie Bybee < 9 Unattached 14.  2:02.08
DNS    Ivy Whitehead < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Lindsey Richardson < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 400 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Addison Winters < 9 Unattached H1 -1. 1:24.73 q
2.    McKinley Slack Hurricane H3 -1. 1:26.93 q
3.    Aria Mackey Unattached H2 -1. 1:28.61 q
4.    Taylin McLemore < 9 Unattached H1 -2. 1:38.29 q
5.    Ava Anderson < 9 Unattached H2 -2. 1:40.15 q
6.    Olivia Boshell < 9 Unattached H2 -3. 1:40.19 q
7.    Amelia Dansie < 9 Hurricane City H2 -4. 1:42.43 q
8.    Makenzi Sorensen < 9 Unattached H1 -3. 1:45.54 q
9.    Sophie Draper Unattached H2 -5. 1:46.81
10.    Lyndie Bybee < 9 Unattached H1 -4. 1:49.40
11.    Daisy Hunt < 9 Unattached H1 -5. 1:53.17
12.    Avery Stout < 9 Unattached H3 -2. 1:59.84
13.    Skye Stout < 9 Unattached H2 -6. 2:00.25
14.    Addie Bybee < 9 Unattached H3 -3. 2:02.08
DNS    Kaitlee Olsen < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Ivy Whitehead < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Lindsey Richardson < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Jocelyn Whitehead < 9 Unattached H1 -DNS DNS


Boy's 400 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Issaiah Thompson < 9 Quick Feet Track Club 1.  1:26.21 q
2.    Chance Collier < 9 Unattached 4.  1:32.47 q
3.    Kellan Banks < 9 Unattached 6.  1:36.40 q
4.    Grant Smith < 9 Unattached 7.  1:36.57 q
5.    Tyson Sorensen < 9 Unattached 8.  1:37.42 q
6.    Jordan Paxton Unattached 16.  1:59.39
DNS    Carson Gibbons Unattached DNS  DNS


Boy's 400 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Eric Lacey < 9 Unattached 5.  1:33.73 q
2.    Landon Clark < 9 Unattached 12.  1:41.90
3.    Christian Eads < 9 Unattached 13.  1:42.63
4.    Zack Pence < 9 Unattached 14.  1:48.95
DNS    Daxton Olsen < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Kavika Malufau Unattached DNS  DNS
DNS    Coy Doman < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 400 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Grant McCausland Unattached 2.  1:30.32 q
2.    Conner Neff < 9 Unattached 3.  1:31.31 q
3.    Drew Pence < 9 Unattached 9.  1:37.62
4.    Finn Saari 6-8 Unattached 10.  1:39.79
5.    Kamdon Spaulding < 9 Milford 11.  1:40.41
6.    Miles Boshell < 9 Unattached 15.  1:50.44
7.    Wyatt Smith < 9 Unattached 17.  2:14.59


Boy's 400 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Issaiah Thompson < 9 Quick Feet Track Club H1 -1. 1:26.21 q
2.    Grant McCausland Unattached H3 -1. 1:30.32 q
3.    Conner Neff < 9 Unattached H3 -2. 1:31.31 q
4.    Chance Collier < 9 Unattached H1 -2. 1:32.47 q
5.    Eric Lacey < 9 Unattached H2 -1. 1:33.73 q
6.    Kellan Banks < 9 Unattached H1 -3. 1:36.40 q
7.    Grant Smith < 9 Unattached H1 -4. 1:36.57 q
8.    Tyson Sorensen < 9 Unattached H1 -5. 1:37.42 q
9.    Drew Pence < 9 Unattached H3 -3. 1:37.62
10.    Finn Saari 6-8 Unattached H3 -4. 1:39.79
11.    Kamdon Spaulding < 9 Milford H3 -5. 1:40.41
12.    Landon Clark < 9 Unattached H2 -2. 1:41.90
13.    Christian Eads < 9 Unattached H2 -3. 1:42.63
14.    Zack Pence < 9 Unattached H2 -4. 1:48.95
15.    Miles Boshell < 9 Unattached H3 -6. 1:50.44
16.    Jordan Paxton Unattached H1 -6. 1:59.39
17.    Wyatt Smith < 9 Unattached H3 -7. 2:14.59
DNS    Carson Gibbons Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Daxton Olsen < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Kavika Malufau Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Coy Doman < 9 Unattached H2 -DNS DNS


Girl's 400 meter 9-10 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Lila Carlile 9 - 10 Unattached 1.  1:28.64 q
2.    Laura Langford < 9 Unattached 3.  1:29.84 q
3.    Maley Brown < 9 Unattached 5.  1:36.85 q
4.    Lucy Rumsey 9-10 Unattached 7.  1:51.32 q
DNS    Janie Bartschi < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Hayde Gibbons Unattached DNS  DNS


Girl's 400 meter 9-10 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sophia Anderson Unattached 2.  1:29.63 q
2.    Paige Burton Unattached 4.  1:32.99 q
3.    Mahttie Mulitalo Unattached 6.  1:39.34 q
DNS    Jenna Crosland 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Girl's 400 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Lila Carlile 9 - 10 Unattached H1 -1. 1:28.64 q
2.    Sophia Anderson Unattached H2 -1. 1:29.63 q
3.    Laura Langford < 9 Unattached H1 -2. 1:29.84 q
4.    Paige Burton Unattached H2 -2. 1:32.99 q
5.    Maley Brown < 9 Unattached H1 -3. 1:36.85 q
6.    Mahttie Mulitalo Unattached H2 -3. 1:39.34 q
7.    Lucy Rumsey 9-10 Unattached H1 -4. 1:51.32 q
DNS    Janie Bartschi < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Jenna Crosland 9 - 10 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Hayde Gibbons Unattached H1 -DNS DNS


Boy's 400 meter 9-10 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rockwell McCausland < 9 Unattached 1.  1:12.09 q
2.    Dezmond Peterson Unattached 5.  1:21.56 q
3.    Cameron Page < 9 Unattached 12.  1:27.45
4.    Jackson Mathews 9 - 10 Unattached 15.  1:36.89
5.    McRae Lewis 9 - 10 Unattached 18.  1:40.25
DNS    Kailo Malufau 9 - 10 Unattached DNS  DNS
DNS    Ammon Lacey < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 400 meter 9-10 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Keaton Barber 9 - 10 Quickfeet 2.  1:17.99 q
2.    Jackson Winters 9 - 10 Unattached 7.  1:22.25 q
3.    David Fabian Elizalde Quick Feet 11.  1:27.35
4.    Pablo Diaz Unattached 17.  1:39.13
5.    Graham Bate < 9 Unattached 20.  1:42.44
DNS    Cooper Ranson 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Boy's 400 meter 9-10 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Hunter Pratt < 9 Unattached 3.  1:19.67 q
2.    Miles Randolph Unattached 6.  1:22.07 q
3.    Jordan Sullivan < 9 Unattached 13.  1:31.23
4.    Cohen Madsen 9 - 10 Unattached 14.  1:35.31
5.    Jake Saari 9 - 10 Unattached 16.  1:37.08
DNS    Jackson Wright 9 - 10 Pine View Youngsters DNS  DNS


Boy's 400 meter 9-10 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Zander Swindlehurst 9 - 10 Unattached 4.  1:20.63 q
2.    Alex Bate < 9 Unattached 8.  1:23.21 q
3.    Trey Castagno Unattached 9.  1:23.32
4.    Mason Boshell 9 - 10 Unattached 10.  1:27.27
5.    Trexton Spaulding 9 - 10 Milford 19.  1:40.91
DNS    Langston Clark 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Boy's 400 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Rockwell McCausland < 9 Unattached H1 -1. 1:12.09 q
2.    Keaton Barber 9 - 10 Quickfeet H2 -1. 1:17.99 q
3.    Hunter Pratt < 9 Unattached H3 -1. 1:19.67 q
4.    Zander Swindlehurst 9 - 10 Unattached H4 -1. 1:20.63 q
5.    Dezmond Peterson Unattached H1 -2. 1:21.56 q
6.    Miles Randolph Unattached H3 -2. 1:22.07 q
7.    Jackson Winters 9 - 10 Unattached H2 -2. 1:22.25 q
8.    Alex Bate < 9 Unattached H4 -2. 1:23.21 q
9.    Trey Castagno Unattached H4 -3. 1:23.32
10.    Mason Boshell 9 - 10 Unattached H4 -4. 1:27.27
11.    David Fabian Elizalde Quick Feet H2 -3. 1:27.35
12.    Cameron Page < 9 Unattached H1 -3. 1:27.45
13.    Jordan Sullivan < 9 Unattached H3 -3. 1:31.23
14.    Cohen Madsen 9 - 10 Unattached H3 -4. 1:35.31
15.    Jackson Mathews 9 - 10 Unattached H1 -4. 1:36.89
16.    Jake Saari 9 - 10 Unattached H3 -5. 1:37.08
17.    Pablo Diaz Unattached H2 -4. 1:39.13
18.    McRae Lewis 9 - 10 Unattached H1 -5. 1:40.25
19.    Trexton Spaulding 9 - 10 Milford H4 -5. 1:40.91
20.    Graham Bate < 9 Unattached H2 -5. 1:42.44
DNS    Langston Clark 9 - 10 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Cooper Ranson 9 - 10 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Jackson Wright 9 - 10 Pine View Youngsters H3 -DNS DNS
DNS    Kailo Malufau 9 - 10 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Ammon Lacey < 9 Unattached H1 -DNS DNS


Girl's 400 meter 11-12 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brianna Udy 11 - 12 Unattached 1.  1:10.35 q
2.    Gabby Dabb < 9 Unattached 3.  1:14.83 q
3.    Lillia Erickson Unattached 4.  1:16.44 q
4.    Skyla Finlinson Unattached 5.  1:16.68 q
DNS    Emma Anderson Unattached DNS  DNS
DNS    Ellie Hendrix 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Olivia Hamlin 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Maizee Olsen 11 - 12 Unattached DNS  DNS


Girl's 400 meter 11-12 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brinley Meadows 11 - 12 Unattached 2.  1:14.07 q
2.    Peyton Perry 11 - 12 Unattached 6.  1:18.02 q
3.    Aspen Kenworthy 11 - 12 Unattached 7.  1:22.88 q
4.    Tayleah Spaulding 11 - 12 Milford 8.  1:23.24 q
DNS    Andee Hobson < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Maizee Olsen 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Lilly Wittwer Lava Ridge DNS  DNS


Girl's 400 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Brianna Udy 11 - 12 Unattached H1 -1. 1:10.35 q
2.    Brinley Meadows 11 - 12 Unattached H2 -1. 1:14.07 q
3.    Gabby Dabb < 9 Unattached H1 -2. 1:14.83 q
4.    Lillia Erickson Unattached H1 -3. 1:16.44 q
5.    Skyla Finlinson Unattached H1 -4. 1:16.68 q
6.    Peyton Perry 11 - 12 Unattached H2 -2. 1:18.02 q
7.    Aspen Kenworthy 11 - 12 Unattached H2 -3. 1:22.88 q
8.    Tayleah Spaulding 11 - 12 Milford H2 -4. 1:23.24 q
DNS    Andee Hobson < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Emma Anderson Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Ellie Hendrix 11 - 12 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Olivia Hamlin 11 - 12 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Maizee Olsen 11 - 12 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Lilly Wittwer Lava Ridge H2 -DNS DNS
DNS    Maizee Olsen 11 - 12 Unattached H1 -DNS DNS


Boy's 400 meter 11-12 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Daxten Beagley Hurricane 4.  1:10.91 q
2.    Mace Robinson < 9 Unattached 6.  1:12.42 q
3.    David Wellman < 9 Lava ridge intermediate 8.  1:13.53 q
4.    Matt Crosland 11 - 12 Unattached 9.  1:17.07
5.    Grant Buchanan 11 - 12 Unattached 10.  1:17.68
DNS    Dayler Ekins 11 - 12 Unattached DNS  DNS


Boy's 400 meter 11-12 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Gavin Burton Unattached 11.  1:22.02
2.    James Dunn 11 - 12 Unattached 12.  1:24.76
DNS    Talmage Wright 11 - 12 Pine View Youngsters DNS  DNS
DNS    Caidan Cooper < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Sawyer Wilson < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Jonah Blanchard 11 - 12 Unattached DNS  DNS


Boy's 400 meter 11-12 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jackson Slack Hurricane 1.  1:08.74 q
2.    Alex Rubio < 9 Unattached 2.  1:10.76 q
3.    Semaj Thompson < 9 Quick Feet Track Club 3.  1:10.86 q
4.    Champson Salley < 9 Quickfeet 5.  1:11.21 q
5.    Luke Munson Unattached 7.  1:13.23 q


Boy's 400 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Jackson Slack Hurricane H3 -1. 1:08.74 q
2.    Alex Rubio < 9 Unattached H3 -2. 1:10.76 q
3.    Semaj Thompson < 9 Quick Feet Track Club H3 -3. 1:10.86 q
4.    Daxten Beagley Hurricane H1 -1. 1:10.91 q
5.    Champson Salley < 9 Quickfeet H3 -4. 1:11.21 q
6.    Mace Robinson < 9 Unattached H1 -2. 1:12.42 q
7.    Luke Munson Unattached H3 -5. 1:13.23 q
8.    David Wellman < 9 Lava ridge intermediate H1 -3. 1:13.53 q
9.    Matt Crosland 11 - 12 Unattached H1 -4. 1:17.07
10.    Grant Buchanan 11 - 12 Unattached H1 -5. 1:17.68
11.    Gavin Burton Unattached H2 -1. 1:22.02
12.    James Dunn 11 - 12 Unattached H2 -2. 1:24.76
DNS    Talmage Wright 11 - 12 Pine View Youngsters H2 -DNS DNS
DNS    Caidan Cooper < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Sawyer Wilson < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Jonah Blanchard 11 - 12 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Dayler Ekins 11 - 12 Unattached H1 -DNS DNS


Girl's 400 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Madison Slack Hurricane 1:09.80 q
2.    Belle Meadows 13 - 14 Unattached 1:14.21 q
3.    Lexie Alexander 13 - 14 Unattached 1:15.65 q
4.    Adri Baker 13 - 14 Unattached 1:18.74 q
5.    Kailani Zufelt 13 - 14 Firebird 1:24.05 q
6.    Belle Habel 13-14 Unattached 1:32.13 q
7.    Jade Remiro < 9 Unattached 1:38.14 q
DNS    Eliza Dansie 13 - 14 Hurricane DNS


Boy's 400 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Brandon Brown < 9 DHHS kinderfreshman 1:01.09 q
2.    Victor Fabian Elizalde Quick Feet 1:03.96 q
3.    Felix Fajardo Unattached 1:04.57 q
4.    Grant Carnahan Unattached 1:11.11 q
5.    Carson Wall < 9 DHHS kinderfreshman 1:11.24 q


Girl's 100 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Alea Andrews Unattached 3.  17.29 q q
2.    Mary Hamlin < 9 Unattached 10.  18.98
3.    Addison Carroll < 9 Unattached 13.  19.23
4.    Sierra Ball < 9 Unattached 20.  20.92
5.    Kinley Swindlehurst < 9 Unattached 27.  22.23
6.    Arollen Brown < 9 Unattached 31.  23.88
DNS    Jocelyn Whitehead < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Suzy Lee < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    McKinley Slack Hurricane 4.  17.94 q q
2.    Meliah Mulitalo Unattached 7.  18.50 q q
3.    Lydia Langford < 9 Unattached 15.  19.51
4.    Adalyn Willinger < 9 Unattached 19.  20.79
5.    Maya Udy < 9 Unattached 26.  21.93
6.    Charlie Maynard < 9 Unattached 29.  23.08
7.    Harper Hirschi < 9 Unattached 30.  23.63
DNS    Kaitlee Olsen < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Shay Finlinson < 9 Unattached 6.  18.36 q q
2.    Kaycee Castagno < 9 Unattached 11.  19.02
3.    Brielle Ence < 9 Unattached 14.  19.30
4.    Drea Meng < 9 Unattached 17.  19.94
5.    Olivia Boshell < 9 Unattached 21.  20.94
6.    Abigail Borchardt < 9 Unattached 23.  21.10
7.    Lucy Baird < 9 Unattached 28.  23.01
DNS    Cambry Wilkins < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 6-8 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Addison Winters < 9 Unattached 1.  16.78 q q
2.    Scarlet Losee Unattached 2.  16.93 q q
3.    Heidi Richards < 9 Unattached 8.  18.78 q q
4.    Selah Nelson < 9 IBB Cyclery 16.  19.63
5.    Nalani Gill < 9 Unattached 22.  20.97
6.    Jane Nadauld < 9 Unattached 24.  21.41
7.    Sophie Draper Unattached 25.  21.60
DNS    Katelyn Wall < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 6-8 Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Aria Mackey Unattached 5.  18.14 q q
2.    Willoe Griffiths < 9 Unattached 9.  18.95
3.    Taylin McLemore < 9 Unattached 12.  19.14
4.    Kate Jones < 9 Unattached 18.  20.01
DNS    Greta Smith < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Jamie Wilding < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Ivy Whitehead < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Sydney Marsh < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Addison Winters < 9 Unattached H4 -1. 16.78 q q
2.    Scarlet Losee Unattached H4 -2. 16.93 q q
3.    Alea Andrews Unattached H1 -1. 17.29 q q
4.    McKinley Slack Hurricane H2 -1. 17.94 q q
5.    Aria Mackey Unattached H5 -1. 18.14 q q
6.    Shay Finlinson < 9 Unattached H3 -1. 18.36 q q
7.    Meliah Mulitalo Unattached H2 -2. 18.50 q q
8.    Heidi Richards < 9 Unattached H4 -3. 18.78 q q
9.    Willoe Griffiths < 9 Unattached H5 -2. 18.95
10.    Mary Hamlin < 9 Unattached H1 -2. 18.98
11.    Kaycee Castagno < 9 Unattached H3 -2. 19.02
12.    Taylin McLemore < 9 Unattached H5 -3. 19.14
13.    Addison Carroll < 9 Unattached H1 -3. 19.23
14.    Brielle Ence < 9 Unattached H3 -3. 19.30
15.    Lydia Langford < 9 Unattached H2 -3. 19.51
16.    Selah Nelson < 9 IBB Cyclery H4 -4. 19.63
17.    Drea Meng < 9 Unattached H3 -4. 19.94
18.    Kate Jones < 9 Unattached H5 -4. 20.01
19.    Adalyn Willinger < 9 Unattached H2 -4. 20.79
20.    Sierra Ball < 9 Unattached H1 -4. 20.92
21.    Olivia Boshell < 9 Unattached H3 -5. 20.94
22.    Nalani Gill < 9 Unattached H4 -5. 20.97
23.    Abigail Borchardt < 9 Unattached H3 -6. 21.10
24.    Jane Nadauld < 9 Unattached H4 -6. 21.41
25.    Sophie Draper Unattached H4 -7. 21.60
26.    Maya Udy < 9 Unattached H2 -5. 21.93
27.    Kinley Swindlehurst < 9 Unattached H1 -5. 22.23
28.    Lucy Baird < 9 Unattached H3 -7. 23.01
29.    Charlie Maynard < 9 Unattached H2 -6. 23.08
30.    Harper Hirschi < 9 Unattached H2 -7. 23.63
31.    Arollen Brown < 9 Unattached H1 -6. 23.88
DNS    Greta Smith < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Jocelyn Whitehead < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Jamie Wilding < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Cambry Wilkins < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Kaitlee Olsen < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Katelyn Wall < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Ivy Whitehead < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Sydney Marsh < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Suzy Lee < 9 Unattached H1 -DNS DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Merrick Brown Unattached 7.  17.12 q q
2.    Jaren Best < 9 Unattached 15.  17.81
3.    Kordell Hill < 9 Unattached 19.  18.33
4.    Landon Clark < 9 Unattached 24.  19.25
5.    Nathaniel Corpaci < 9 Cougar Corp 36.  23.79
DNS    Xander Gray < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Grayson George < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Chance Collier < 9 Unattached 2.  16.27 q q
2.    Paxton Baird < 9 Unattached 23.  18.94
3.    Donovan Peterson < 9 Unattached 34.  20.80
4.    Davien Lefevre < 9 Unattached 38.  26.04
DNS    Tauati Taulogo Unattached DNS  DNS
DNS    Coy Doman < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Channing Wittwer < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Issaiah Thompson < 9 Quick Feet Track Club 6.  16.70 q q
2.    Kai Vincent Unattached 14.  17.80
3.    Kavika Malufau Unattached 16.  17.83
4.    Eric Lacey < 9 Unattached 20.  18.40
5.    Maxwell Rumsey 6-8 Unattached 27.  19.39
6.    Dax Burton Unattached 29.  20.03
7.    Jagger Starks < 9 Unattached 33.  20.41
DNS    Billy Prince < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Sydney Roberts Unattached 2.  16.27 q q
2.    Elijah Corpaci Cougar Corp 9.  17.25
3.    Dustin Udy < 9 Unattached 18.  18.30
4.    Blake Ence < 9 Unattached 21.  18.50
5.    Stephen Senel < 9 Unattached 35.  22.53
DNS    Kingston Vincent Unattached DNS  DNS
DNS    Daxton Olsen < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Noah Biehl < 9 Hurricane City 4.  16.32 q q
2.    Riker Muhlestein < 9 Unattached 11.  17.52
2.    Grant McCausland Unattached 11.  17.52
4.    Max Brown < 9 Unattached 17.  17.97
5.    Pack Brinton < 9 Unattached 32.  20.29
6.    Miles Boshell < 9 Unattached 37.  24.04
DNS    Ty Doman Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Titan Borchardt < 9 Unattached 5.  16.39 q q
2.    Drew Udy Unattached 8.  17.23 q q
3.    Adayan Penny < 9 Unattached 25.  19.37
4.    Jordan Udy < 9 Quickfeet 26.  19.37
5.    Rawson Ames < 9 Unattached 30.  20.16
6.    Jackson Stanley < 9 Unattached 31.  20.26
DNS    Koa Malufau < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Tag Brinton < 9 Unattached 1.  16.12 q q
2.    Kayden Barlow 6-8 Unattached 10.  17.41
3.    Mason Shakespaere < 9 Unattached 13.  17.72
4.    Logan Esplin < 9 Unattached 22.  18.76
5.    Alessandro Diaz Unattached 28.  19.73
6.    Hudson Sullivan < 9 Unattached 39.  27.16
DNS    Samuel Blanchard < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Kayson Quayle Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Tag Brinton < 9 Unattached H7 -1. 16.12 q q
2.    Chance Collier < 9 Unattached H2 -1. 16.27 q q
2.    Sydney Roberts Unattached H4 -1. 16.27 q q
4.    Noah Biehl < 9 Hurricane City H5 -1. 16.32 q q
5.    Titan Borchardt < 9 Unattached H6 -1. 16.39 q q
6.    Issaiah Thompson < 9 Quick Feet Track Club H3 -1. 16.70 q q
7.    Merrick Brown Unattached H1 -1. 17.12 q q
8.    Drew Udy Unattached H6 -2. 17.23 q q
9.    Elijah Corpaci Cougar Corp H4 -2. 17.25
10.    Kayden Barlow 6-8 Unattached H7 -2. 17.41
11.    Riker Muhlestein < 9 Unattached H5 -2. 17.52
11.    Grant McCausland Unattached H5 -2. 17.52
13.    Mason Shakespaere < 9 Unattached H7 -3. 17.72
14.    Kai Vincent Unattached H3 -2. 17.80
15.    Jaren Best < 9 Unattached H1 -2. 17.81
16.    Kavika Malufau Unattached H3 -3. 17.83
17.    Max Brown < 9 Unattached H5 -4. 17.97
18.    Dustin Udy < 9 Unattached H4 -3. 18.30
19.    Kordell Hill < 9 Unattached H1 -3. 18.33
20.    Eric Lacey < 9 Unattached H3 -4. 18.40
21.    Blake Ence < 9 Unattached H4 -4. 18.50
22.    Logan Esplin < 9 Unattached H7 -4. 18.76
23.    Paxton Baird < 9 Unattached H2 -2. 18.94
24.    Landon Clark < 9 Unattached H1 -4. 19.25
25.    Adayan Penny < 9 Unattached H6 -3. 19.37
26.    Jordan Udy < 9 Quickfeet H6 -4. 19.37
27.    Maxwell Rumsey 6-8 Unattached H3 -5. 19.39
28.    Alessandro Diaz Unattached H7 -5. 19.73
29.    Dax Burton Unattached H3 -6. 20.03
30.    Rawson Ames < 9 Unattached H6 -5. 20.16
31.    Jackson Stanley < 9 Unattached H6 -6. 20.26
32.    Pack Brinton < 9 Unattached H5 -5. 20.29
33.    Jagger Starks < 9 Unattached H3 -7. 20.41
34.    Donovan Peterson < 9 Unattached H2 -3. 20.80
35.    Stephen Senel < 9 Unattached H4 -5. 22.53
36.    Nathaniel Corpaci < 9 Cougar Corp H1 -5. 23.79
37.    Miles Boshell < 9 Unattached H5 -6. 24.04
38.    Davien Lefevre < 9 Unattached H2 -4. 26.04
39.    Hudson Sullivan < 9 Unattached H7 -6. 27.16
DNS    Kingston Vincent Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Billy Prince < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Tauati Taulogo Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Coy Doman < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Xander Gray < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Samuel Blanchard < 9 Unattached H7 -DNS DNS
DNS    Daxton Olsen < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Kayson Quayle Unattached H7 -DNS DNS
DNS    Channing Wittwer < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Grayson George < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Ty Doman Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Koa Malufau < 9 Unattached H6 -DNS DNS


Girl's 100 meter 9-10 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Halle Shaw 9 - 10 Unattached 3.  17.01 q q
2.    Jazmin Hartley Unattached 5.  17.50 q q
3.    Scotlynn Hirschi < 9 Unattached 6.  17.69 q q
4.    Mahttie Mulitalo Unattached 9.  17.88
DNS    Katelyn Slack < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Juliana Earl 9 - 10 Unattached DNS  DNS
DNS    Isabella Pratt < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 9-10 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Mya Anderson < 9 Unattached 2.  16.63 q q
2.    Andi Baker 9 - 10 Unattached 4.  17.27 q q
3.    Danielle Craw 9 - 10 Milford 7.  17.77 q q
4.    Paige Burton Unattached 10.  17.96
5.    Kambry Finlinson 9 - 10 Unattached 11.  18.39
DNS    Makasini Fonua < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Macey Woolley Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 9-10 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Amelia Nadauld < 9 Unattached 1.  14.71 q q
2.    Lila Carlile 9 - 10 Unattached 8.  17.84 q q
3.    Brooklyn Rogers < 9 Unattached 12.  18.42
4.    Jacelyn Loftus < 9 Unattached 13.  18.79
5.    Desi Sorensen < 9 Unattached 14.  18.83
DNS    Anna West 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Amelia Nadauld < 9 Unattached H3 -1. 14.71 q q
2.    Mya Anderson < 9 Unattached H2 -1. 16.63 q q
3.    Halle Shaw 9 - 10 Unattached H1 -1. 17.01 q q
4.    Andi Baker 9 - 10 Unattached H2 -2. 17.27 q q
5.    Jazmin Hartley Unattached H1 -2. 17.50 q q
6.    Scotlynn Hirschi < 9 Unattached H1 -3. 17.69 q q
7.    Danielle Craw 9 - 10 Milford H2 -3. 17.77 q q
8.    Lila Carlile 9 - 10 Unattached H3 -2. 17.84 q q
9.    Mahttie Mulitalo Unattached H1 -4. 17.88
10.    Paige Burton Unattached H2 -4. 17.96
11.    Kambry Finlinson 9 - 10 Unattached H2 -5. 18.39
12.    Brooklyn Rogers < 9 Unattached H3 -3. 18.42
13.    Jacelyn Loftus < 9 Unattached H3 -4. 18.79
14.    Desi Sorensen < 9 Unattached H3 -5. 18.83
DNS    Katelyn Slack < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Juliana Earl 9 - 10 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Makasini Fonua < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Macey Woolley Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Isabella Pratt < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Anna West 9 - 10 Unattached H3 -DNS DNS


Boy's 100 meter 9-10 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Manix Shakespaere < 9 Unattached 2.  15.43 q q
2.    Jackson Winters 9 - 10 Unattached 4.  15.65 q q
3.    Logan Ross 9 - 10 Unattached 7.  15.77 q q
4.    Kasel Berezay < 9 Unattached 9.  16.31
5.    Alex Bate < 9 Unattached 15.  17.05
6.    Trey Castagno Unattached 19.  17.84
DNS    Isaac Mathis < 9 Quick Feet Track Club DNS  DNS


Boy's 100 meter 9-10 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jonah Vincent Unattached 12.  16.59
2.    Kalem Baird Unattached 17.  17.21
3.    Demarques Haveron < 9 Unattached 21.  18.46
4.    Edward Grant 9 - 10 Unattached 23.  21.85
DNS    Cooper Ranson 9 - 10 Unattached DNS  DNS
DNS    Teagen Donnelly < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Troy Hamlin 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 9-10 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Houston Peterson Hurricane 5.  15.67 q q
2.    Carter Buchanan 9 - 10 Unattached 6.  15.70 q q
3.    Ayden Stanley 9 - 10 Unattached 8.  15.95 q q
4.    Keaton Barber 9 - 10 Quickfeet 10.  16.53
5.    Jordan Sullivan < 9 Unattached 13.  16.64
6.    Cohen Madsen 9 - 10 Unattached 14.  16.98
DNS    Kailo Malufau 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 9-10 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Michael Lowe 9 - 10 Unattached 18.  17.25
2.    Krew Lefevre 9 - 10 james thompson 20.  18.02
3.    Russel Grames Unattached 22.  18.76
DNS    Laken Abegglen 9 - 10 Unattached DNS  DNS
DNS    Langston Clark 9 - 10 Unattached DNS  DNS
DNS    Tyson Hendrix 9 - 10 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 9-10 Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Dylan Meng < 9 Unattached 1.  15.34 q q
2.    Treyzon Haveron Unattached 3.  15.61 q q
3.    Mason Taylor < 9 Unattached 11.  16.53
4.    Zander Swindlehurst 9 - 10 Unattached 16.  17.06
DNS    Nate Lee < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Morgan Wang Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Dylan Meng < 9 Unattached H5 -1. 15.34 q q
2.    Manix Shakespaere < 9 Unattached H1 -1. 15.43 q q
3.    Treyzon Haveron Unattached H5 -2. 15.61 q q
4.    Jackson Winters 9 - 10 Unattached H1 -2. 15.65 q q
5.    Houston Peterson Hurricane H3 -1. 15.67 q q
6.    Carter Buchanan 9 - 10 Unattached H3 -2. 15.70 q q
7.    Logan Ross 9 - 10 Unattached H1 -3. 15.77 q q
8.    Ayden Stanley 9 - 10 Unattached H3 -3. 15.95 q q
9.    Kasel Berezay < 9 Unattached H1 -4. 16.31
10.    Keaton Barber 9 - 10 Quickfeet H3 -4. 16.53
11.    Mason Taylor < 9 Unattached H5 -3. 16.53
12.    Jonah Vincent Unattached H2 -1. 16.59
13.    Jordan Sullivan < 9 Unattached H3 -5. 16.64
14.    Cohen Madsen 9 - 10 Unattached H3 -6. 16.98
15.    Alex Bate < 9 Unattached H1 -5. 17.05
16.    Zander Swindlehurst 9 - 10 Unattached H5 -4. 17.06
17.    Kalem Baird Unattached H2 -2. 17.21
18.    Michael Lowe 9 - 10 Unattached H4 -1. 17.25
19.    Trey Castagno Unattached H1 -6. 17.84
20.    Krew Lefevre 9 - 10 james thompson H4 -2. 18.02
21.    Demarques Haveron < 9 Unattached H2 -3. 18.46
22.    Russel Grames Unattached H4 -3. 18.76
23.    Edward Grant 9 - 10 Unattached H2 -4. 21.85
DNS    Cooper Ranson 9 - 10 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Nate Lee < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Kailo Malufau 9 - 10 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Isaac Mathis < 9 Quick Feet Track Club H1 -DNS DNS
DNS    Teagen Donnelly < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Morgan Wang Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Troy Hamlin 9 - 10 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Laken Abegglen 9 - 10 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Langston Clark 9 - 10 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Tyson Hendrix 9 - 10 Unattached H4 -DNS DNS


Girl's 100 meter 11-12 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kyza Andrews Unattached 2.  14.37 q q
2.    Samantha Grames < 9 Unattached 4.  14.59 q q
3.    Lilly Wittwer Lava Ridge 7.  15.29 q q
4.    Peyton Perry 11 - 12 Unattached 9.  15.63
5.    Kendra Schofield 11 - 12 Milford 12.  16.25
6.    Ava Atkin 11 - 12 Unattached 14.  16.63
DNS    Olivia Hamlin 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Marli Meng < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 11-12 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Ashlee Harris 11-12 Unattached 5.  14.72 q q
2.    Charlie Pallesen Hurricane 8.  15.30 q q
3.    Emery Acklin 11 - 12 Milford 16.  19.09
DNS    Kinsee Leavitt 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Lexi Hermandson < 9 desert hills DNS  DNS
DNS    Sophia Vincent Unattached DNS  DNS
DNS    Ellie Hendrix 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Maizee Olsen 11 - 12 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 11-12 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Brianna Udy 11 - 12 Unattached 1.  14.29 q q
2.    Halia Pelton 11 - 12 Unattached 3.  14.50 q q
3.    Gabby Dabb < 9 Unattached 6.  14.97 q q
4.    Alivia Jenson 11 - 12 Jenson 10.  15.76
5.    Taygen Overall 11 - 12 Unattached 11.  16.17
6.    Belle Habel 13-14 Unattached 13.  16.39
7.    Allison George 11 - 12 Unattached 15.  17.05
DNS    Marissa Woolley < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Brianna Udy 11 - 12 Unattached H3 -1. 14.29 q q
2.    Kyza Andrews Unattached H1 -1. 14.37 q q
3.    Halia Pelton 11 - 12 Unattached H3 -2. 14.50 q q
4.    Samantha Grames < 9 Unattached H1 -2. 14.59 q q
5.    Ashlee Harris 11-12 Unattached H2 -1. 14.72 q q
6.    Gabby Dabb < 9 Unattached H3 -3. 14.97 q q
7.    Lilly Wittwer Lava Ridge H1 -3. 15.29 q q
8.    Charlie Pallesen Hurricane H2 -2. 15.30 q q
9.    Peyton Perry 11 - 12 Unattached H1 -4. 15.63
10.    Alivia Jenson 11 - 12 Jenson H3 -4. 15.76
11.    Taygen Overall 11 - 12 Unattached H3 -5. 16.17
12.    Kendra Schofield 11 - 12 Milford H1 -5. 16.25
13.    Belle Habel 13-14 Unattached H3 -6. 16.39
14.    Ava Atkin 11 - 12 Unattached H1 -6. 16.63
15.    Allison George 11 - 12 Unattached H3 -7. 17.05
16.    Emery Acklin 11 - 12 Milford H2 -3. 19.09
DNS    Olivia Hamlin 11 - 12 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Kinsee Leavitt 11 - 12 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Lexi Hermandson < 9 desert hills H2 -DNS DNS
DNS    Sophia Vincent Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Ellie Hendrix 11 - 12 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Marissa Woolley < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Marli Meng < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Maizee Olsen 11 - 12 Unattached H2 -DNS DNS


Boy's 100 meter 11-12 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Asher Farr < 9 Quick Feet Track Club 2.  14.35 q q
2.    McKay Mulitalo Unattached 5.  14.70 q q
3.    Daxten Beagley Hurricane 9.  15.00
4.    Champson Salley < 9 Quickfeet 11.  15.19
DNS    Talmage Wright 11 - 12 Pine View Youngsters DNS  DNS
DNS    Dayler Ekins 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Logan Watkins Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 11-12 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Evan Riggs 11 - 12 Lava Ridge 3.  14.39 q q
2.    Drake Carroll 11 - 12 Unattached 6.  14.72 q q
3.    Laird Cowing < 9 Unattached 13.  15.60
4.    Korbin Gray Unattached 14.  16.59
5.    Benjamin Grant 11 - 12 Unattached 15.  16.89
DNS    Beckam Thorpe 11 - 12 Unattached DNS  DNS
DNS    Andrew Senel 11 - 12 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 11-12 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Marcus Gill < 9 Unattached 1.  13.79 q q
2.    Preston Udy 11 - 12 Quickfeet 4.  14.61 q q
3.    Semaj Thompson < 9 Quick Feet Track Club 10.  15.13
4.    Aiden Murdock < 9 Unattached 12.  15.47
DNS    Caidan Cooper < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Peter Lacey Unattached DNS  DNS
DNS    Tyson Wilkins 11 - 12 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 11-12 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kody Esplin < 9 Unattached 7.  14.89 q q
2.    Max Durst 11 - 12 Unattached 8.  14.98 q q
3.    Ryan Borchardt 11 - 12 Unattached 16.  17.05
4.    Mason Randolph < 9 Unattached 17.  17.93
DNS    Dinyu Wang < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Josh Campbell Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 11-12 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Marcus Gill < 9 Unattached H3 -1. 13.79 q q
2.    Asher Farr < 9 Quick Feet Track Club H1 -1. 14.35 q q
3.    Evan Riggs 11 - 12 Lava Ridge H2 -1. 14.39 q q
4.    Preston Udy 11 - 12 Quickfeet H3 -2. 14.61 q q
5.    McKay Mulitalo Unattached H1 -2. 14.70 q q
6.    Drake Carroll 11 - 12 Unattached H2 -2. 14.72 q q
7.    Kody Esplin < 9 Unattached H4 -1. 14.89 q q
8.    Max Durst 11 - 12 Unattached H4 -2. 14.98 q q
9.    Daxten Beagley Hurricane H1 -3. 15.00
10.    Semaj Thompson < 9 Quick Feet Track Club H3 -3. 15.13
11.    Champson Salley < 9 Quickfeet H1 -4. 15.19
12.    Aiden Murdock < 9 Unattached H3 -4. 15.47
13.    Laird Cowing < 9 Unattached H2 -3. 15.60
14.    Korbin Gray Unattached H2 -4. 16.59
15.    Benjamin Grant 11 - 12 Unattached H2 -5. 16.89
16.    Ryan Borchardt 11 - 12 Unattached H4 -3. 17.05
17.    Mason Randolph < 9 Unattached H4 -4. 17.93
DNS    Dinyu Wang < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Beckam Thorpe 11 - 12 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Caidan Cooper < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Talmage Wright 11 - 12 Pine View Youngsters H1 -DNS DNS
DNS    Josh Campbell Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Andrew Senel 11 - 12 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Peter Lacey Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Dayler Ekins 11 - 12 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Tyson Wilkins 11 - 12 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Logan Watkins Unattached H1 -DNS DNS


Girl's 100 meter 13-14 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Brinley Meadows 13 - 14 Unattached 3.  14.59 q q
2.    Megan Campbell Hurricane City Track 4.  15.03 q q
3.    Macey Mehr 13 - 14 Unattached 8.  15.49 q q
4.    Sydney Anderson 13 - 14 Firebird 10.  15.55
5.    Georgia Atkin 13 - 14 Unattached 11.  16.55
DNS    Emree Esplin < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 100 meter 13-14 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Belle Meadows 13 - 14 Unattached 1.  14.29 q q
2.    Katelyn Earl 13 - 14 Unattached 2.  14.34 q q
3.    Rebekah Holt < 9 Unattached 5.  15.16 q q
4.    Lexie Alexander 13 - 14 Unattached 6.  15.22 q q
5.    Kamber Gray < 9 Unattached 7.  15.30 q q
6.    Brinley Meadows 11 - 12 Unattached 9.  15.50


Girl's 100 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Belle Meadows 13 - 14 Unattached H2 -1. 14.29 q q
2.    Katelyn Earl 13 - 14 Unattached H2 -2. 14.34 q q
3.    Brinley Meadows 13 - 14 Unattached H1 -1. 14.59 q q
4.    Megan Campbell Hurricane City Track H1 -2. 15.03 q q
5.    Rebekah Holt < 9 Unattached H2 -3. 15.16 q q
6.    Lexie Alexander 13 - 14 Unattached H2 -4. 15.22 q q
7.    Kamber Gray < 9 Unattached H2 -5. 15.30 q q
8.    Macey Mehr 13 - 14 Unattached H1 -3. 15.49 q q
9.    Brinley Meadows 11 - 12 Unattached H2 -6. 15.50
10.    Sydney Anderson 13 - 14 Firebird H1 -4. 15.55
11.    Georgia Atkin 13 - 14 Unattached H1 -5. 16.55
DNS    Emree Esplin < 9 Unattached H1 -DNS DNS


Boy's 100 meter 13-14 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Ty Parker < 9 Unattached 1.  12.70 q q
2.    Jace Esplin < 9 Unattached 4.  13.92 q q
3.    Coulter Talbert < 9 Unattached 6.  14.77 q q
4.    Damian Peterson Unattached 7.  17.91 q q
DNS    Tyler West 13 - 14 Unattached DNS  DNS


Boy's 100 meter 13-14 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Felix Fajardo Unattached 2.  13.12 q q
2.    Arnoux Hayden < 9 Unattached 3.  13.47 q q
3.    Victor Fabian Elizalde Quick Feet 5.  14.07 q q
DNS    Daxton Carroll Unattached DNS  DNS
DNS    Payton Wilkins DHHS Kinderfreshman running DNS  DNS


Boy's 100 meter 13-14 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Ty Parker < 9 Unattached H1 -1. 12.70 q q
2.    Felix Fajardo Unattached H2 -1. 13.12 q q
3.    Arnoux Hayden < 9 Unattached H2 -2. 13.47 q q
4.    Jace Esplin < 9 Unattached H1 -2. 13.92 q q
5.    Victor Fabian Elizalde Quick Feet H2 -3. 14.07 q q
6.    Coulter Talbert < 9 Unattached H1 -3. 14.77 q q
7.    Damian Peterson Unattached H1 -4. 17.91 q q
DNS    Daxton Carroll Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Payton Wilkins DHHS Kinderfreshman running H2 -DNS DNS
DNS    Tyler West 13 - 14 Unattached H1 -DNS DNS


Girl's 1600 meter 9-10 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Izzy Miller 9 - 10 Karma&Payback 7:04.44 10  
2.    Amelia Dansie < 9 Hurricane City 8:05.71 8  
DNS    Aria Doman < 9 Unattached DNS X  
DNS    Kayla Whited 9 - 10 Unattached DNS X  
DNS    Langston Clark 9 - 10 Unattached DNS X  


Boy's 1600 meter 9-10 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Liam Wright < 9 Unattached 7:04.44 X  
2.    Jackson Mathews 9 - 10 Unattached 7:10.92 X  
3.    Trey Castagno < 9 Unattached 7:11.20 X  
4.    Cooper Jones Unattached 7:13.27 X  
5.    Mason Boshell 9 - 10 Unattached 7:41.40 X  
DNS    Kelton Cox < 9 Unattached DNS X  
DNS    Dylan Hermandson < 9 desert hills DNS    
DNS    McRae Lewis 9 - 10 Unattached DNS    
DNS    Logan J. Leavitt < 9 Unattached DNS    
DNS    Laken Abegglen 9 - 10 Unattached DNS    
DNS    James Dansie 9 - 10 Hurricane City DNS    


Girl's 1600 meter 11-12 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Andee Hobson < 9 Unattached 6:40.90 X  
2.    Skyla Finlinson 11 - 12 Unattached 6:46.30 X  
3.    Lauric Brown < 9 Unattached 7:04.65 X  
4.    Tayleah Spaulding 11 - 12 Milford 7:18.97 10  
5.    Jocelyn Barney < 9 Desert Hills Kinder 7:28.61 8  
DNS    Lexi Hermandson < 9 desert hills DNS    
DNS    Paige Hermandson < 9 desert hills DNS    
DNS    Maizee Olsen 11 - 12 Unattached DNS    


Boy's 1600 meter 11-12 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Bryan Richardson 11 - 12 Unattached 5:33.84 X  
2.    Jackson Slack Hurricane 5:45.64 10  
3.    Westley Rae 11 - 12 Unattached 5:56.28 X  
4.    Luke Munson Unattached 6:22.69 X  
5.    James Butterfield 11 - 12 Unattached 6:26.66 X  
6.    Gavin Burton Unattached 6:31.13 X  
7.    Dominique Peterson 11 - 12 Unattached 6:53.60 X  
8.    Brayden Clark 11 - 12 Unattached 7:14.43 X  
9.    Mason Randolph < 9 Unattached 7:16.39 X  
10.    James Dansie 11 - 12 Hurricane 7:16.81 8  
11.    Hunter Wittwer 11 - 12 Unattached 7:31.66 X  
DNS    Aj Baker Unattached DNS X  


Girl's 1600 meter 13-14 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Kyla Skeem 13 - 14 Dessert hills middle 6:33.01 10  
2.    Cydnee Castagno Unattached 6:49.66 X  
3.    Jade Remiro < 9 Unattached 9:18.06 X  
DNS    Eliza Dansie 13 - 14 Hurricane DNS    
DNS    Adri Baker 13 - 14 Unattached DNS    
DNS    Kailani Zufelt 13 - 14 Firebird DNS    
DNS    Madison Slack Hurricane DNS    


Boy's 1600 meter 13-14 Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Brandon Brown < 9 DHHS kinderfreshman 5:38.73 10  
2.    Brooks Barney < 9 Desert Hills Kinder 5:40.65 8  
3.    Madix Jensen 13 - 14 Hurricane 6:26.20 6  
4.    Carson Wall < 9 DHHS kinderfreshman 6:26.93 5  
5.    Jake Barney < 9 Desert Hills Kinder 6:45.10 4  
DNS    Payton Wilkins DHHS Kinderfreshman running DNS    
DNS    Finn Lee 13 - 14 Unattached DNS    
DNS    Grant Carnahan Unattached DNS    
DNS    William Nadauld < 9 Unattached DNS    
DNS    Isaac Anderson < 9 Unattached DNS    


Girl's 200 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Alea Andrews Unattached 1.  39.03 q q
2.    Elin Holt < 9 Unattached 3.  41.45 q q
3.    Willoe Griffiths < 9 Unattached 6.  44.40 q q
4.    Sierra Ball < 9 Unattached 8.  48.56 q q
5.    Ava Anderson < 9 Unattached 9.  48.74
DNS    Drea Meng < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Addison Winters < 9 Unattached 2.  40.24 q q
2.    Meliah Mulitalo Unattached 4.  42.43 q q
3.    Kaycee Castagno < 9 Unattached 5.  42.50 q q
4.    Olivia Boshell < 9 Unattached 7.  48.09 q q
5.    Zoe Wilhelmsen Unattached 10.  49.48
6.    Arollen Brown < 9 Unattached 13.  54.06
DNS    Scarlet Losee Unattached DNS  DNS
DNS    Kate Jones Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Leah Banks < 9 Unattached 11.  49.74
2.    Lindsey Richardson < 9 Unattached 12.  51.81
DNS    Makenzi Sorensen < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Katelyn Wall < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Heidi Richards < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Jane Nadauld < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Alea Andrews Unattached H1 -1. 39.03 q q
2.    Addison Winters < 9 Unattached H2 -1. 40.24 q q
3.    Elin Holt < 9 Unattached H1 -2. 41.45 q q
4.    Meliah Mulitalo Unattached H2 -2. 42.43 q q
5.    Kaycee Castagno < 9 Unattached H2 -3. 42.50 q q
6.    Willoe Griffiths < 9 Unattached H1 -3. 44.40 q q
7.    Olivia Boshell < 9 Unattached H2 -4. 48.09 q q
8.    Sierra Ball < 9 Unattached H1 -4. 48.56 q q
9.    Ava Anderson < 9 Unattached H1 -5. 48.74
10.    Zoe Wilhelmsen Unattached H2 -5. 49.48
11.    Leah Banks < 9 Unattached H3 -1. 49.74
12.    Lindsey Richardson < 9 Unattached H3 -2. 51.81
13.    Arollen Brown < 9 Unattached H2 -6. 54.06
DNS    Makenzi Sorensen < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Drea Meng < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Katelyn Wall < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Heidi Richards < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Scarlet Losee Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Kate Jones Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Jane Nadauld < 9 Unattached H3 -DNS DNS


Boy's 200 meter 6-8 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jairo Diaz Unattached 3.  38.37 q q
2.    Max Brown < 9 Unattached 7.  42.03 q q
3.    Jace Saari < 9 Unattached 10.  43.46
4.    Noah Biehl < 9 Hurricane City 13.  55.21
DNS    Kamdon Spaulding < 9 Milford DNS  DNS
DNS    Billy Prince < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Dustin Udy < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Ty Doman Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter 6-8 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Hudson Willinger < 9 Unattached 11.  43.47
2.    Channing Wittwer < 9 Unattached 14.  55.64
DNS    Kavika Malufau Unattached DNS  DNS
DNS    Kai Vincent Unattached DNS  DNS
DNS    Stephen Senel < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Kingston Vincent Unattached DNS  DNS
DNS    Drew Udy Unattached DNS  DNS
DNS    Kordell Hill < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter 6-8 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Chance Collier < 9 Unattached 2.  38.06 q q
2.    Merrick Brown Unattached 4.  38.84 q q
DNS    Paxton Baird < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Tauati Taulogo Unattached DNS  DNS
DNS    Wyatt Smith < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Titan Borchardt < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Jordan Paxton Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter 6-8 Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Grant McCausland Unattached 5.  39.55 q q
2.    Grant Smith < 9 Unattached 8.  43.12 q q
3.    Tyson Sorensen < 9 Unattached 9.  43.46
DNS    Xander Gray < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Koa Malufau < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Davien Lefevre < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Hobie Smith < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter 6-8 Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Tag Brinton < 9 Unattached 1.  35.55 q q
2.    Eric Lacey < 9 Unattached 6.  39.68 q q
3.    Dax Burton Unattached 12.  50.91
DNS    Miles Boshell < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Landon Clark < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Dylan Meng < 9 Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter 6-8 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Tag Brinton < 9 Unattached H5 -1. 35.55 q q
2.    Chance Collier < 9 Unattached H3 -1. 38.06 q q
3.    Jairo Diaz Unattached H1 -1. 38.37 q q
4.    Merrick Brown Unattached H3 -2. 38.84 q q
5.    Grant McCausland Unattached H4 -1. 39.55 q q
6.    Eric Lacey < 9 Unattached H5 -2. 39.68 q q
7.    Max Brown < 9 Unattached H1 -2. 42.03 q q
8.    Grant Smith < 9 Unattached H4 -2. 43.12 q q
9.    Tyson Sorensen < 9 Unattached H4 -3. 43.46
10.    Jace Saari < 9 Unattached H1 -3. 43.46
11.    Hudson Willinger < 9 Unattached H2 -1. 43.47
12.    Dax Burton Unattached H5 -3. 50.91
13.    Noah Biehl < 9 Hurricane City H1 -4. 55.21
14.    Channing Wittwer < 9 Unattached H2 -2. 55.64
DNS    Kamdon Spaulding < 9 Milford H1 -DNS DNS
DNS    Billy Prince < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Dustin Udy < 9 Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Miles Boshell < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Landon Clark < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Ty Doman Unattached H1 -DNS DNS
DNS    Dylan Meng < 9 Unattached H5 -DNS DNS
DNS    Xander Gray < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Koa Malufau < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Kavika Malufau Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Kai Vincent Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Stephen Senel < 9 Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Paxton Baird < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Tauati Taulogo Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Wyatt Smith < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Davien Lefevre < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Hobie Smith < 9 Unattached H4 -DNS DNS
DNS    Kingston Vincent Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Titan Borchardt < 9 Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Drew Udy Unattached H2 -DNS DNS
DNS    Jordan Paxton Unattached H3 -DNS DNS
DNS    Kordell Hill < 9 Unattached H2 -DNS DNS


Girl's 200 meter 9-10 Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Alea Mackey Unattached 1.  36.24 q q
2.    Izzy Miller 9 - 10 Karma&Payback 2.  37.51 q q
3.    Lila Carlile 9 - 10 Unattached 5.  39.74 q q
4.    Kambry Finlinson 9 - 10 Unattached 9.  42.47
5.    Desi Sorensen < 9 Unattached 12.  42.95
DNS    Scotlynn Hirschi < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Anna West 9 - 10 Unattached DNS  DNS
DNS    Paige Burton Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter 9-10 Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Janie Bartschi < 9 Unattached 3.  37.69 q q
1.    Jane Bartschi Unattached 3.  37.69 q q
3.    Laura Langford < 9 Unattached 7.  40.94 q q
4.    Kambry Finlinson 9 - 10 Unattached 9.  42.47
5.    Kayla Whited 9 - 10 Unattached 11.  42.76
6.    Mahttie Mulitalo Unattached 14.  45.49
DNS    Amelia Nadauld < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter 9-10 Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Maley Brown < 9 Unattached 6.  39.75 q q
2.    Rylee Wittwer 9 - 10 Unattached 8.  41.81 q q
3.    Brooklyn Rogers < 9 Unattached 13.  43.03
DNS    Katelyn Slack < 9 Unattached DNS  DNS
DNS    Macey Woolley Unattached DNS  DNS
DNS    Aria Doman < 9 Unattached DNS  DNS


Girl's 200 meter 9-10 Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Alea Mackey Unattached H1 -1. 36.24 q q
2.    Izzy Miller 9 - 10 Karma&Payback H1 -2. 37.51 q q
3.    Janie Bartschi < 9 Unattached H2 -1. 37.69 q q
3.    Jane Bartschi Unattached H2 -1. 37.69 q q
5.    Lila Carlile 9 - 10 Unattached H1 -3. 39.74 q q
6.    Maley Brown < 9 Unattached H3 -1. 39.75 q q
7.    Laura Langford < 9 Unattached H2 -3. 40.94 q q
8.    Rylee Wittwer 9 - 10 Unattached H3 -2. 41.81 q q
9.    Kambry Finlinson 9 - 10 Unattached H2 -4. 42.47
9.    Kambry Finlinson 9 - 10 Unattached H1 -4. 42.47