2019 REGION 7 Championships
Corner Canyon High School
Draper, UT
May 8, 2019 - May 9, 2019

Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Isaac Fillmore Sr TIMPVIEW 5.  41.96 q
2.    Alex Harston Sr Jordan HS 7.  43.13 q
3.    Avery Madsen So Brighton HS 9.  45.09
4.    Kelson Jensen Sr TIMPVIEW 14.  47.35
DNS    Jorden Fife So Alta HS DNS  DNS
DNS    Jacob Jessop So Alta HS DNS  DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Connor Critchlow Jr Brighton HS 2.  41.14 q
2.    Shem Frandsen Jr TIMPVIEW 3.  41.50 q
3.    Zach Mattson Fr TIMPVIEW 10.  45.15
4.    Brendan Tsang So Alta HS 12.  45.68
5.    Nate Neyman So Corner Canyon HS 13.  46.61
6.    Riley Skinner Sr Alta HS 17.  48.48
7.    Gannon Jensen So Corner Canyon HS 21.  49.02


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Dillon Jensen Sr TIMPVIEW 4.  41.79 q
2.    Adrian Bacikalo Sr Brighton HS 6.  42.53 q
3.    Ethan Updike So Alta HS 11.  45.16
4.    Gavin White So TIMPVIEW 15.  47.61
5.    Deric Newton Jr Corner Canyon HS 20.  48.88
6.    Noah Hanson So Corner Canyon HS 23.  50.12
7.    Jordan Falls Jr Alta HS 24.  50.38


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS 1.  40.75 q
2.    Anthony Hawkins Jr Brighton HS 8.  43.54 q
3.    Dylan Johnson Sr Cottonwood HS 16.  47.67
4.    Calvin Frodsham So Cottonwood HS 18.  48.62
5.    Braedon Bowden Jr Brighton HS 19.  48.82
6.    Ben Cvetko Jr Corner Canyon HS 22.  49.82
7.    Max Minoughan Sr Brighton HS 25.  53.41


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS H4 -1. 40.75 q
2.    Connor Critchlow Jr Brighton HS H2 -1. 41.14 q
3.    Shem Frandsen Jr TIMPVIEW H2 -2. 41.50 q
4.    Dillon Jensen Sr TIMPVIEW H3 -1. 41.79 q
5.    Isaac Fillmore Sr TIMPVIEW H1 -1. 41.96 q
6.    Adrian Bacikalo Sr Brighton HS H3 -2. 42.53 q
7.    Alex Harston Sr Jordan HS H1 -2. 43.13 q
8.    Anthony Hawkins Jr Brighton HS H4 -2. 43.54 q
9.    Avery Madsen So Brighton HS H1 -3. 45.09
10.    Zach Mattson Fr TIMPVIEW H2 -3. 45.15
11.    Ethan Updike So Alta HS H3 -3. 45.16
12.    Brendan Tsang So Alta HS H2 -4. 45.68
13.    Nate Neyman So Corner Canyon HS H2 -5. 46.61
14.    Kelson Jensen Sr TIMPVIEW H1 -4. 47.35
15.    Gavin White So TIMPVIEW H3 -4. 47.61
16.    Dylan Johnson Sr Cottonwood HS H4 -3. 47.67
17.    Riley Skinner Sr Alta HS H2 -6. 48.48
18.    Calvin Frodsham So Cottonwood HS H4 -4. 48.62
19.    Braedon Bowden Jr Brighton HS H4 -5. 48.82
20.    Deric Newton Jr Corner Canyon HS H3 -5. 48.88
21.    Gannon Jensen So Corner Canyon HS H2 -7. 49.02
22.    Ben Cvetko Jr Corner Canyon HS H4 -6. 49.82
23.    Noah Hanson So Corner Canyon HS H3 -6. 50.12
24.    Jordan Falls Jr Alta HS H3 -7. 50.38
25.    Max Minoughan Sr Brighton HS H4 -7. 53.41
DNS    Jorden Fife So Alta HS H1 -DNS DNS
DNS    Jacob Jessop So Alta HS H1 -DNS DNS