2019 REGION 7 Championships
Corner Canyon High School
Draper, UT
May 8, 2019 - May 9, 2019

Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Emma Bagley Jr Corner Canyon HS 15.73 q +0.0 q
2.    Grace Wallace Jr TIMPVIEW 16.25 q +0.7 q
3.    Bailey Brandt Sr Brighton HS 16.97 q +0.8 q
4.    Lauren Gehrett Fr Alta HS 17.63 q +0.0 q
5.    Mina Done Sr Corner Canyon HS 17.76 q +0.8 q
6.    Juliana Rodich Jr Corner Canyon HS 18.35 q +0.0 q
7.    Nadine Dumsa So Jordan HS 18.44 q +0.7 q
8.    Madeline LaFleur Fr Brighton HS 18.57 q +0.0 q
9.    Maja Biggs Sr Jordan HS 18.78 q +0.0 q
10.    Lydia Gibbs So Alta HS 18.88 +0.7
11.    Sarah Staker Sr Corner Canyon HS 19.04 +0.0
12.    Hannah Johnson So Alta HS 19.19 +0.7
13.    Annika Nye So Brighton HS 19.24 +0.0
14.    Camille Staker Jr Corner Canyon HS 19.43 +0.8
15.    Brooke Searle Jr Brighton HS 19.43 +0.7
16.    Maria Koneva Jr Corner Canyon HS 19.52 +0.0
17.    Attalie Lunt So Brighton HS 19.52 +0.8
18.    Kati Hulick Jr TIMPVIEW 19.66 +0.0
19.    Alia Hirschi Fr Jordan HS 19.69 +0.0
20.    Tais Imbico So Cottonwood HS 19.71 +0.8
21.    Genessa Eldredge Jr Alta HS 19.88 +0.8
22.    Olivia Pectol Jr TIMPVIEW 20.07 +0.8
23.    Jimena Manzano-Benito Jr Alta HS 21.07 +0.0
24.    Sydney Olsen So Alta HS 21.43 +0.0
25.    Elizabeth Walker Sr Brighton HS 22.78 +0.0
26.    Sarah Oldroyd So TIMPVIEW 23.01 +0.7


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS 15.20 q +0.2 q
2.    Dillon Jensen Sr TIMPVIEW 15.48 q +0.0 q
3.    Adrian Bacikalo Sr Brighton HS 15.92 q +0.0 q
4.    Shem Frandsen Jr TIMPVIEW 16.08 q +0.0 q
5.    Isaac Fillmore Sr TIMPVIEW 16.13 q +0.0 q
6.    Connor Critchlow Jr Brighton HS 16.41 q +0.2 q
7.    Kelson Jensen Sr TIMPVIEW 16.55 q +0.2 q
8.    Lincoln Oldham Sr Jordan HS 16.69 q +0.0 q
9.    Anthony Hawkins Jr Brighton HS 16.90 +0.0
10.    Jordan Falls Jr Alta HS 17.09 +0.0
11.    Zach Mattson Fr TIMPVIEW 18.13 +0.2
12.    Brendan Tsang So Alta HS 18.16 +0.2
13.    Ethan Updike So Alta HS 18.21 +0.0
14.    Avery Madsen So Brighton HS 18.45 +0.0
15.    Gavin White So TIMPVIEW 18.51 +0.0
16.    Hiatt Nebeker Jr Brighton HS 18.82 +0.0
17.    Braedon Bowden Jr Brighton HS 18.84 +0.0
18.    Dylan Johnson Sr Cottonwood HS 19.46 +0.0
19.    Nate Neyman So Corner Canyon HS 19.48 +0.2
20.    Jorden Fife So Alta HS 20.16 +0.2
21.    Austin Neff Sr Alta HS 20.16 +0.0
22.    Calvin Frodsham So Cottonwood HS 20.34 +0.2
23.    Riley Skinner Sr Alta HS 21.82 +0.0
DNS    Alex Harston Sr Jordan HS DNS +0.0


Girl's 100 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Paje Rasmussen So Corner Canyon HS 12.72 q +0.4 q
2.    Aly Milford So Corner Canyon HS 12.94 q +1.2 q
3.    Emma Bagley Jr Corner Canyon HS 13.05 q +1.2 q
4.    Kayla Milford Sr Corner Canyon HS 13.18 q +0.3 q
5.    Katelyn Austin Sr TIMPVIEW 13.22 q +1.0 q
6.    Keri Cordon Sr TIMPVIEW 13.23 q +0.3 q
7.    Autumn Engstrom Fr Alta HS 13.28 q +1.0 q
8.    Kalissa Manuel Fr TIMPVIEW 13.54 q +0.4 q
9.    Carolyn Affleck So Brighton HS 13.55 +1.0
10.    Skyler Tillery Jr TIMPVIEW 13.58 +1.2
11.    Annabelle Heaton Jr Brighton HS 13.74 +0.3
12.    Media Kalunga Jr Cottonwood HS 13.78 +0.3
13.    Grace Kammeran So Alta HS 13.82 +1.0
14.    Alyssa West Fr Jordan HS 13.89 +1.2
15.    Meg Sorensen So Alta HS 13.93 +0.3
16.    Cora Cummings So Cottonwood HS 14.06 +1.2
17.    Morgan Sunquist Fr Brighton HS 14.10 +0.4
18.    Caitlyn Thomas Sr Jordan HS 14.13 +0.4
19.    Aria Fife Fr Corner Canyon HS 14.16 +1.2
20.    Lucy Dalgleish Jr Brighton HS 14.16 +1.0
21.    Makenna Toone Fr Alta HS 14.36 +0.4
22.    Liesl Rembacz So Alta HS 14.40 +1.2
23.    Melinda Mafileo Sr Jordan HS 14.41 +1.0
24.    Maile Jacobsen Jr Brighton HS 14.45 +1.2
25.    KaLea Miner Fr Jordan HS 14.65 +0.3
26.    Emily Riet Fr Jordan HS 14.71 +0.4
27.    Katie Comer Fr Cottonwood HS 14.73 +0.4
28.    Grace Allred So TIMPVIEW 14.76 +0.3
29.    Grace Degraff So TIMPVIEW 14.83 +1.0
30.    Alyssa Evans Jr Brighton HS 15.20 +0.3
DNS    Ashlyn Christensen So Alta HS DNS +0.4
DNS    Reagan Winget So Corner Canyon HS DNS +1.0


Boy's 100 meter Varsity Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Ben Butandu Sr Jordan HS 11.04 q +0.8 q
2.    Jaedin Johnson Jr Jordan HS 11.11 q +0.0 q
3.    Brock Fabrizio So Alta HS 11.17 q -0.7 q
4.    William Ammons Sr TIMPVIEW 11.39 q +0.5 q
5.    Cody Hagen Fr Corner Canyon HS 11.40 q +0.5 q
6.    Noah Kjar So Corner Canyon HS 11.42 q +0.0 q
7.    Kai Rumsey Sr TIMPVIEW 11.55 q -0.7 q
8.    August Jacobs Jr Corner Canyon HS 11.63 q +0.8 q
9.    Drew Hysong Sr Brighton HS 11.70 q +0.0 q
10.    Jared Crockett Jr Alta HS 11.81 +0.0
11.    Peyton Wolvington Fr Brighton HS 11.82 +0.5
12.    Gabe Caldwell Sr Jordan HS 11.86 +0.0
13.    Matthew Sharp Jr Corner Canyon HS 11.88 +0.8
14.    Elisha Musinguzi Sr Cottonwood HS 11.89 +0.5
15.    Joseph Martin So TIMPVIEW 11.92 +0.5
16.    Jack Degraff So TIMPVIEW 11.95 -0.7
17.    Spencer McFashion Jr Brighton HS 11.97 +0.5
18.    Jaeger Bostwick Sr Brighton HS 12.01 +0.0
19.    Jacobie Webster Jr Brighton HS 12.08 +0.8
20.    Harrison Taggart Fr Corner Canyon HS 12.08 +0.0
21.    Landon Davenport Jr Jordan HS 12.10 +0.0
22.    Ethan Bollingbrook Sr Jordan HS 12.12 +0.0
23.    Zach Cobia Jr Brighton HS 12.13 -0.7
24.    Kale Wakley Jr Jordan HS 12.20 +0.8
25.    Stephen Boss Sr Cottonwood HS 12.25 +0.8
26.    Tyler-Chance Hew-Len So TIMPVIEW 12.28 +0.5
27.    Ayden Merritt Fr Alta HS 12.51 -0.7
28.    Abinesh Neopany So Cottonwood HS 12.70 +0.0
29.    Lucas Grocost So Alta HS 12.74 -0.7
30.    Christian Thomas Fr Alta HS 13.19 +0.0
31.    Michael Miller So Cottonwood HS 13.31 -0.7
32.    Malachi White Sr Cottonwood HS 13.41 +0.0
33.    Cassidy Gates Sr Alta HS 13.53 +0.8
34.    Russel Heaton Sr TIMPVIEW 16.61 +0.0
DNS    Hayden Easterly Jr Corner Canyon HS DNS +0.0


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Summer Lundberg So TIMPVIEW 5:17.91 10  
2.    Alexia Larsen Jr Corner Canyon HS 5:20.07 8  
3.    Abbie Bankhead Sr Corner Canyon HS 5:20.61 6  
4.    Elizabeth Wilcox Sr TIMPVIEW 5:20.89 5  
5.    Jaroldeen Oveson Fr TIMPVIEW 5:21.13 4  
6.    Shelby Stubbs Sr TIMPVIEW 5:28.61 3  
7.    Caroline Rupper Fr Brighton HS 5:29.58 2  
8.    Morgan Jensen Jr Alta HS 5:30.21 1  
9.    Caroline Murri Jr Alta HS 5:30.30    
10.    Mikayla Kimball Sr Corner Canyon HS 5:34.50    
11.    Kali Richardson Jr Corner Canyon HS 5:34.99    
12.    Madelyn Boulton Sr TIMPVIEW 5:41.10    
13.    Allison Oler Fr Corner Canyon HS 5:45.24    
14.    Sydni Smith Jr Alta HS 5:50.97    
15.    Juliana Banks Sr Cottonwood HS 5:51.42    
15.    Lily Evans So Cottonwood HS 5:51.42    
17.    Jocelyn Summers So Brighton HS 5:52.29    
18.    Audrey Iverson Jr Alta HS 5:57.13    
19.    Paige Sieverts Jr Brighton HS 5:57.70    
20.    Mallory McCarter Jr Corner Canyon HS 5:59.26    
21.    Margaret Driggs So Cottonwood HS 6:04.10    
22.    Erika Oldham Sr Jordan HS 6:09.32    
23.    Samantha Eberhardt So Brighton HS 6:11.17    
24.    Alyse Searle Jr Brighton HS 6:13.72    
25.    Melanie Collins Jr Brighton HS 6:14.37    
26.    Abigail Almas Jr Cottonwood HS 6:17.11    
27.    Taylor Hill Sr Jordan HS 6:19.02    
28.    Abigail Lundberg Sr TIMPVIEW 6:19.97    
29.    Kaleigh Glauser So Jordan HS 6:22.52    
30.    Ireland Perri So Alta HS 6:26.58    
31.    Lilly Golden Fr Cottonwood HS 6:27.15    
32.    Rachel Rosenberg Jr Cottonwood HS 6:33.56    
33.    Nicole Shreiber Fr Jordan HS 6:34.63    
34.    Abby Murphy Sr Alta HS 6:38.46    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Caleb Johnson Jr Corner Canyon HS 4:28.72 10  
2.    Calvin Boyce Sr TIMPVIEW 4:30.92 8  
3.    Nathan Beltran Jr Corner Canyon HS 4:31.03 6  
4.    Cody Madsen Jr Cottonwood HS 4:33.25 5  
5.    Ian Valentine Sr Alta HS 4:33.41 4  
6.    Sam Sanft Sr TIMPVIEW 4:39.09 3  
7.    Arik Manwaring Jr Corner Canyon HS 4:40.48 2  
8.    Sam Bennett Sr Jordan HS 4:42.27 1  
9.    Michael McCarter Sr Corner Canyon HS 4:46.51    
10.    Jonathon Jensen Jr TIMPVIEW 4:49.00    
11.    Ethan Davis Sr TIMPVIEW 4:49.16    
12.    Willis Allen Sr Cottonwood HS 4:50.65    
13.    Peter Oldham Sr Corner Canyon HS 4:50.98    
14.    Carter Middleton So TIMPVIEW 4:54.11    
15.    Samuel Norton So TIMPVIEW 4:57.92    
16.    Sam Jewkes Sr Jordan HS 4:58.35    
17.    Jake Hayward Jr Jordan HS 4:59.07    
18.    Jackson Koski Jr Alta HS 5:01.11    
19.    Tyler Rhoads Jr Corner Canyon HS 5:02.06    
20.    Alec Searle Jr Brighton HS 5:02.60    
21.    James Fetzer Sr Brighton HS 5:03.86    
22.    Harrison Steen So Brighton HS 5:12.85    
23.    Thomas Jones Jr Alta HS 5:14.16    
24.    Owen Smith Jr Brighton HS 5:17.29    
25.    Cole Newman Jr Jordan HS 5:18.70    
26.    Tim Dixon Jr Alta HS 5:20.22    
27.    Tavin Forsythe-Barker Sr Alta HS 5:21.06    
28.    Austin Palmer Jr Alta HS 5:21.31    
29.    Wilkerlin Sintyl So Cottonwood HS 5:30.87    
30.    Mario Nevot Jr Brighton HS 5:31.90    
31.    Anthony Hernandez Jr Cottonwood HS 5:37.02    
32.    Ethan DeGooyer Fr Jordan HS 5:37.89    
33.    Victor Fagergren So Brighton HS 5:48.87    
34.    Kaden Rapoza Fr Jordan HS 5:56.39    
35.    Nathan Boone Jr Cottonwood HS 6:01.04    


Girl's 400 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Shelby Andrewsen Jr TIMPVIEW 1:00.54 q
2.    Kallyn Chynoweth Jr Corner Canyon HS 1:01.05 q
3.    Aly Milford So Corner Canyon HS 1:01.08 q
4.    Katelyn Austin Sr TIMPVIEW 1:01.65 q
5.    Madiysn Wankier So Corner Canyon HS 1:02.37 q
6.    Laura Lundahl Jr Brighton HS 1:02.79 q
7.    Maryn Granger Jr Corner Canyon HS 1:03.36 q
8.    Annika Manwaring Jr Corner Canyon HS 1:04.06 q
9.    Tyra Imbico Sr Cottonwood HS 1:04.64
10.    Lucy Dalgleish Jr Brighton HS 1:05.31
11.    Hinemoa Aston Fr TIMPVIEW 1:06.96
12.    Siarra Sherod So Cottonwood HS 1:07.35
13.    Hallie Benson So Alta HS 1:08.40
14.    Liesl Rembacz So Alta HS 1:09.42
15.    Kaylen Hubbs Jr TIMPVIEW 1:09.81
16.    Korin Larsen Jr Brighton HS 1:09.88
17.    Maile Jacobsen Jr Brighton HS 1:12.50
18.    Mary Johnson Jr Brighton HS 1:12.77
19.    Natalie Broadhead Sr Jordan HS 1:14.77
DNS    Leah Mickelson So Alta HS DNS
DNS    Taylor Hill Sr Jordan HS DNS


Boy's 400 meter Varsity Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Alex Harbertson Jr Corner Canyon HS 51.54 q
2.    Jared Crockett Jr Alta HS 51.72 q
3.    Michael Pearson Sr TIMPVIEW 51.78 q
4.    Donovan Cooper Sr Cottonwood HS 52.22 q
5.    Jeddy Bennett Sr Jordan HS 52.25 q
6.    Nathan Burnett So Brighton HS 52.27 q
7.    Jake Orr So Corner Canyon HS 52.48 q
8.    Dallin Burningham Sr TIMPVIEW 52.68 q
9.    Kasey Hong Jr Corner Canyon HS 53.10 q
10.    Landon Davenport Jr Jordan HS 53.18
11.    Chandler Glauser Sr Jordan HS 53.19
12.    Cole Hagen Jr Corner Canyon HS 53.22
13.    Wilkerlin Sintyl So Cottonwood HS 54.07
14.    August Jacobs Jr Corner Canyon HS 54.61
15.    Adam Kimball Sr Brighton HS 54.77
16.    Sam Bennett Sr Jordan HS 54.99
17.    Ayden Merritt Fr Alta HS 56.06
18.    Thomas Van Woerkman Sr Alta HS 56.23
19.    Noah Macedone Jr TIMPVIEW 56.79
20.    Jake Hayward Jr Jordan HS 56.89
21.    Gabriel Haymore So Alta HS 57.03
22.    Calvin Lewis Jr Brighton HS 57.17
23.    Konner Kristensen Sr Brighton HS 57.22
24.    Taylor Eby So Jordan HS 57.98
25.    Mathew Boss Jr Cottonwood HS 58.14
26.    Daniel Gee So Alta HS 58.21
27.    Benjamin Amundsen So Brighton HS 59.10
28.    Brad Day Jr Cottonwood HS 1:04.08
29.    Austin Neff Sr Alta HS 1:05.87
30.    Samuel Eborn Fr Cottonwood HS 1:08.69
31.    Josh Tang Fr Cottonwood HS 1:10.48
DNS    Isaac Murdock Jr Brighton HS DNS


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Bailey Brandt Sr Brighton HS 47.28 q
2.    Grace Wallace Jr TIMPVIEW 47.58 q
3.    Emma Bagley Jr Corner Canyon HS 49.98 q
4.    Madeline LaFleur Fr Brighton HS 50.34 q
5.    Skye Meyers Fr Corner Canyon HS 50.53 q
6.    Lauren Gehrett Fr Alta HS 51.24 q
7.    Tais Imbico So Cottonwood HS 51.61 q
8.    Annika Manwaring Jr Corner Canyon HS 52.06 q
9.    Annika Nye So Brighton HS 52.12
10.    Maja Biggs Sr Jordan HS 52.99
11.    Juliana Rodich Jr Corner Canyon HS 54.22
12.    Annie Williams So Brighton HS 54.48
13.    Camille Staker Jr Corner Canyon HS 54.66
14.    Alia Hirschi Fr Jordan HS 55.10
15.    Mina Done Sr Corner Canyon HS 55.30
16.    Lydia Gibbs So Alta HS 55.32
17.    Brooke Searle Jr Brighton HS 55.40
18.    Hannah Johnson So Alta HS 56.28
19.    Sydney Olsen So Alta HS 58.60
20.    Kate Numbers Fr Alta HS 59.81
21.    Kati Hulick Jr TIMPVIEW 1:00.27
DNS    Jimena Manzano-Benito Jr Alta HS DNS
DNS    Rebecca Urban Sr Brighton HS DNS


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS 40.75 q
2.    Connor Critchlow Jr Brighton HS 41.14 q
3.    Shem Frandsen Jr TIMPVIEW 41.50 q
4.    Dillon Jensen Sr TIMPVIEW 41.79 q
5.    Isaac Fillmore Sr TIMPVIEW 41.96 q
6.    Adrian Bacikalo Sr Brighton HS 42.53 q
7.    Alex Harston Sr Jordan HS 43.13 q
8.    Anthony Hawkins Jr Brighton HS 43.54 q
9.    Avery Madsen So Brighton HS 45.09
10.    Zach Mattson Fr TIMPVIEW 45.15
11.    Ethan Updike So Alta HS 45.16
12.    Brendan Tsang So Alta HS 45.68
13.    Nate Neyman So Corner Canyon HS 46.61
14.    Kelson Jensen Sr TIMPVIEW 47.35
15.    Gavin White So TIMPVIEW 47.61
16.    Dylan Johnson Sr Cottonwood HS 47.67
17.    Riley Skinner Sr Alta HS 48.48
18.    Calvin Frodsham So Cottonwood HS 48.62
19.    Braedon Bowden Jr Brighton HS 48.82
20.    Deric Newton Jr Corner Canyon HS 48.88
21.    Gannon Jensen So Corner Canyon HS 49.02
22.    Ben Cvetko Jr Corner Canyon HS 49.82
23.    Noah Hanson So Corner Canyon HS 50.12
24.    Jordan Falls Jr Alta HS 50.38
25.    Max Minoughan Sr Brighton HS 53.41
DNS    Jorden Fife So Alta HS DNS
DNS    Jacob Jessop So Alta HS DNS


Girl's 200 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Aly Milford So Corner Canyon HS 26.46 q +1.7 q
2.    Shelby Andrewsen Jr TIMPVIEW 26.52 q +2.0 q
3.    Bailey Brandt Sr Brighton HS 26.81 q +1.6 q
4.    Katelyn Austin Sr TIMPVIEW 26.91 q +1.6 q
5.    Kayla Milford Sr Corner Canyon HS 27.02 q +2.0 q
6.    Reagan Winget So Corner Canyon HS 27.29 q +1.6 q
7.    Keri Cordon Sr TIMPVIEW 27.33 q +1.7 q
8.    Laura Lundahl Jr Brighton HS 27.56 q +1.7 q
9.    Carolyn Affleck So Brighton HS 28.09 +2.0
10.    Kalissa Manuel Fr TIMPVIEW 28.21 +1.6
11.    Maryn Granger Jr Corner Canyon HS 28.37 +1.6
12.    Morgan Sunquist Fr Brighton HS 28.69 +1.6
13.    Skye Meyers Fr Corner Canyon HS 28.78 +1.6
14.    Annabelle Heaton Jr Brighton HS 29.00 +1.7
15.    Grace Kammeran So Alta HS 29.03 +1.6
16.    Meg Sorensen So Alta HS 29.05 +2.0
17.    Makenna Toone Fr Alta HS 29.24 +1.6
18.    Nicole Devashrayee Fr Brighton HS 29.29 +1.6
19.    Alyssa West Fr Jordan HS 29.47 +1.7
20.    Caitlyn Thomas Sr Jordan HS 29.72 +2.0
21.    Kaylen Hubbs Jr TIMPVIEW 29.76 +1.7
22.    Liesl Rembacz So Alta HS 29.89 +2.0
23.    Cora Cummings So Cottonwood HS 29.92 +2.0
24.    KaLea Miner Fr Jordan HS 30.38 +1.6
25.    Natalie Broadhead Sr Jordan HS 31.43 +1.7
26.    Grace Allred So TIMPVIEW 31.75 +1.6
27.    Sarah Birrell Jr Cottonwood HS 35.21 +1.6
DNS    Katie Comer Fr Cottonwood HS DNS +1.6
DNS    Autumn Engstrom Fr Alta HS DNS +1.6
DNS    Leah Mickelson So Alta HS DNS +1.6


Boy's 200 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Harrison Taggart Fr Corner Canyon HS 22.94 q +0.0 q
2.    Noah Kjar So Corner Canyon HS 22.95 q +0.3 q
3.    Jaedin Johnson Jr Jordan HS 22.98 q +1.0 q
4.    Cody Hagen Fr Corner Canyon HS 23.24 q +1.0 q
5.    Ben Butandu Sr Jordan HS 23.34 q +0.0 q
6.    Drew Hysong Sr Brighton HS 23.71 q +0.0 q
7.    Michael Pearson Sr TIMPVIEW 23.74 q +0.0 q
8.    Donovan Cooper Sr Cottonwood HS 23.95 q +0.0 q
9.    Joseph Martin So TIMPVIEW 24.07 +0.0
10.    Dillon Jensen Sr TIMPVIEW 24.09 +0.0
11.    William Ammons Sr TIMPVIEW 24.17 +0.3
12.    Jack Degraff So TIMPVIEW 24.50 +0.0
13.    Jaeger Bostwick Sr Brighton HS 24.53 +1.0
14.    Kasey Hong Jr Corner Canyon HS 24.59 +0.0
15.    Vave Adolpho So TIMPVIEW 24.79 +0.0
16.    Jared Crockett Jr Alta HS 24.84 +0.3
17.    Jacobie Webster Jr Brighton HS 24.95 +1.0
18.    Spencer McFashion Jr Brighton HS 25.14 +0.0
19.    Issiah Rivera So Cottonwood HS 25.14 +1.0
20.    Ethan Bollingbrook Sr Jordan HS 25.34 +0.0
21.    Abinesh Neopany So Cottonwood HS 25.47 +0.0
22.    Ayden Merritt Fr Alta HS 25.53 +0.0
23.    Kellen Hullinger Fr Corner Canyon HS 25.76 +0.0
24.    Elisha Musinguzi Sr Cottonwood HS 25.91 +0.3
25.    Michael Miller So Cottonwood HS 27.22 +0.0
26.    Nathan Burnett So Brighton HS 27.25 +0.0
DNS    Gabe Caldwell Sr Jordan HS DNS +1.0
DNS    Christian Thomas Fr Alta HS DNS +0.0
DNS    Lucas Grocost So Alta HS DNS +0.0
DNS    Landon Davenport Jr Jordan HS DNS +0.3
DNS    August Jacobs Jr Corner Canyon HS DNS +0.0
DNS    Brock Fabrizio So Alta HS DNS +0.0
DNS    Peyton Wolvington Fr Brighton HS DNS +0.3
DNS    Taylor Eby So Jordan HS DNS +0.3


Girl's Sprint Medley Relay Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 4:23.06 10  
2.    TIMPVIEW A TIMPVIEW 4:28.49 8  
3.    Cottonwood HS A Cottonwood HS 4:35.23 6  
4.    Brighton HS A Brighton HS 4:38.12 5  
5.    Alta HS A Alta HS 4:44.09 4  
6.    Jordan HS A Jordan HS 4:56.84 3  


Boy's Sprint Medley Relay Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Jordan HS A Jordan HS 3:39.76 10  
2.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 3:48.45 8  
3.    TIMPVIEW A TIMPVIEW 3:49.55 6  
4.    Cottonwood HS A Cottonwood HS 3:52.07 5  
5.    Brighton HS A Brighton HS 3:57.64 4  
DQ    Alta HS A Alta HS DQ    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Emma Bagley Jr Corner Canyon HS 15.37 +1.9 10  
2.    Grace Wallace Jr TIMPVIEW 15.60 +1.9 8  
3.    Bailey Brandt Sr Brighton HS 15.92 +1.9 6  
4.    Madeline LaFleur Fr Brighton HS 17.11 +1.9 5  
5.    Lauren Gehrett Fr Alta HS 17.35 +1.9 4  
6.    Nadine Dumsa So Jordan HS 17.41 +1.9 3  
7.    Mina Done Sr Corner Canyon HS 17.49 +1.9 2  
8.    Maja Biggs Sr Jordan HS 17.65 +1.9 1  
9.    Juliana Rodich Jr Corner Canyon HS 17.90 +1.9    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS 14.92 +2.2 10  
2.    Dillon Jensen Sr TIMPVIEW 15.30 +2.2 8  
3.    Shem Frandsen Jr TIMPVIEW 15.64 +2.2 6  
4.    Adrian Bacikalo Sr Brighton HS 15.68 +2.2 5  
5.    Isaac Fillmore Sr TIMPVIEW 15.90 +2.2 4  
6.    Lincoln Oldham Sr Jordan HS 16.16 +2.2 3  
7.    Kelson Jensen Sr TIMPVIEW 16.66 +2.2 2  
8.    Connor Critchlow Jr Brighton HS 16.74 +2.2 1  


Girl's 100 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Paje Rasmussen So Corner Canyon HS 12.45 +2.0 10  
2.    Katelyn Austin Sr TIMPVIEW 12.52 +2.0 8  
3.    Aly Milford So Corner Canyon HS 12.64 +2.0 6  
4.    Kayla Milford Sr Corner Canyon HS 12.71 +2.0 5  
5.    Emma Bagley Jr Corner Canyon HS 12.78 +2.0 4  
6.    Autumn Engstrom Fr Alta HS 12.84 +2.0 3  
7.    Kalissa Manuel Fr TIMPVIEW 13.27 +2.0 2  
8.    Keri Cordon Sr TIMPVIEW 13.34 +2.0 1  


Boy's 100 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Ben Butandu Sr Jordan HS 10.93 +1.4 10  
2.    Jaedin Johnson Jr Jordan HS 11.01 +1.4 8  
3.    Cody Hagen Fr Corner Canyon HS 11.30 +1.4 6  
4.    William Ammons Sr TIMPVIEW 11.33 +1.4 5  
5.    Noah Kjar So Corner Canyon HS 11.37 +1.4 4  
6.    Kai Rumsey Sr TIMPVIEW 11.41 +1.4 3  
7.    Drew Hysong Sr Brighton HS 11.62 +1.4 2  
8.    August Jacobs Jr Corner Canyon HS 11.71 +1.4 1  


Girl's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Karli Branch Sr Corner Canyon HS 11:22.39 10  
2.    Morgan Jensen Jr Alta HS 11:29.18 8  
3.    Jaroldeen Oveson Fr TIMPVIEW 11:34.30 6  
4.    Caroline Rupper Fr Brighton HS 11:41.44 5  
5.    Elizabeth Wilcox Sr TIMPVIEW 11:47.18 4  
6.    Shelby Stubbs Sr TIMPVIEW 11:59.24 3  
7.    Madelyn Boulton Sr TIMPVIEW 12:09.48 2  
8.    Alexia Larsen Jr Corner Canyon HS 12:16.42 1  
9.    Kali Richardson Jr Corner Canyon HS 12:18.35    
10.    Avery Hartey Fr Corner Canyon HS 12:44.13    
11.    Mercy Smith Fr TIMPVIEW 12:45.47    
12.    Jocelyn Summers So Brighton HS 13:06.62    
13.    Rachel Oldham Fr Corner Canyon HS 13:12.03    
14.    Melanie Collins Jr Brighton HS 13:29.32    
15.    Makenzie Lawson Jr Corner Canyon HS 13:50.95    
16.    Kendyl Jakins Sr TIMPVIEW 14:08.14    
17.    Rachel Rosenberg Jr Cottonwood HS 14:12.19    
18.    Alyse Searle Jr Brighton HS 14:18.76    
19.    Kate Marler Jr Brighton HS 14:18.81    
DNF    Lilly Golden Fr Cottonwood HS DNF    
DNS    Margaret Driggs So Cottonwood HS DNS    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Nathan Beltran Jr Corner Canyon HS 9:53.99 10  
2.    Stephen Glod Sr Corner Canyon HS 9:54.28 8  
3.    Calvin Boyce Sr TIMPVIEW 9:54.62 6  
4.    Sam Sanft Sr TIMPVIEW 10:05.66 5  
5.    Alex Harbertson Jr Corner Canyon HS 10:07.08 4  
6.    Benjamin Dastrup So Corner Canyon HS 10:12.30 3  
7.    Jeff Armstrong Jr TIMPVIEW 10:17.37 2  
8.    Carson Day So Corner Canyon HS 10:18.31 1  
9.    Cody Madsen Jr Cottonwood HS 10:18.81    
10.    Charles Broberg Sr TIMPVIEW 10:21.42    
11.    Eric Hedengren So TIMPVIEW 10:25.76    
12.    Willis Allen Sr Cottonwood HS 10:26.75    
13.    Steven Oler Fr Corner Canyon HS 10:26.87    
14.    Arda Caliskan Jr TIMPVIEW 10:30.26    
15.    Sam Jewkes Sr Jordan HS 10:58.39    
16.    Crew Simpson Fr Cottonwood HS 11:20.10    
17.    Owen Smith Jr Brighton HS 11:22.13    
18.    Samuel Lindsay So Jordan HS 11:22.70    
19.    Joshua Behunin So Brighton HS 11:23.72    
20.    James Fetzer Sr Brighton HS 11:31.10    
21.    Cole Newman Jr Jordan HS 11:37.38    
22.    Lincoln Bunker So Brighton HS 12:36.28    
23.    Spencer Montmeny So Brighton HS 12:38.20    
24.    Nathan Hunter So Brighton HS 12:38.55    
25.    Ammon Oldham So Jordan HS 14:46.93    
DNF    Kaden Rapoza Fr Jordan HS DNF    
DNF    Ethan DeGooyer Fr Jordan HS DNF    


Girl's 400 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Shelby Andrewsen Jr TIMPVIEW 1:00.28 10  
2.    Kallyn Chynoweth Jr Corner Canyon HS 1:00.44 8  
3.    Laura Lundahl Jr Brighton HS 1:01.13 6  
4.    Katelyn Austin Sr TIMPVIEW 1:01.20 5  
5.    Aly Milford So Corner Canyon HS 1:01.26 4  
6.    Maryn Granger Jr Corner Canyon HS 1:02.27 3  
7.    Madiysn Wankier So Corner Canyon HS 1:04.56 2  
DNS    Annika Manwaring Jr Corner Canyon HS DNS    


Boy's 400 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Michael Pearson Sr TIMPVIEW 51.08 10  
2.    Jared Crockett Jr Alta HS 51.20 8  
3.    Donovan Cooper Sr Cottonwood HS 51.61 6  
4.    Jake Orr So Corner Canyon HS 51.78 5  
5.    Kasey Hong Jr Corner Canyon HS 51.80 4  
6.    Jeddy Bennett Sr Jordan HS 52.24 3  
7.    Nathan Burnett So Brighton HS 52.36 2  
8.    Dallin Burningham Sr TIMPVIEW 53.57 1  


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Grace Wallace Jr TIMPVIEW 46.04 10  
2.    Bailey Brandt Sr Brighton HS 46.19 8  
3.    Emma Bagley Jr Corner Canyon HS 49.36 6  
4.    Skye Meyers Fr Corner Canyon HS 49.57 5  
5.    Annika Manwaring Jr Corner Canyon HS 49.67 4  
6.    Tais Imbico So Cottonwood HS 49.90 3  
7.    Madeline LaFleur Fr Brighton HS 50.64 2  
8.    Lauren Gehrett Fr Alta HS 50.67 1  


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS 39.84 10  
2.    Connor Critchlow Jr Brighton HS 40.94 8  
3.    Shem Frandsen Jr TIMPVIEW 41.27 6  
4.    Alex Harston Sr Jordan HS 41.44 5  
5.    Adrian Bacikalo Sr Brighton HS 41.79 4  
6.    Isaac Fillmore Sr TIMPVIEW 42.25 3  
7.    Anthony Hawkins Jr Brighton HS 43.13 2  
DNS    Dillon Jensen Sr TIMPVIEW DNS    


Girl's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 49.93 10  
2.    Brighton HS A Brighton HS 51.93 8  
3.    Cottonwood HS A Cottonwood HS 53.93 6  
DNF    Jordan HS A Jordan HS DNF    


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 43.40 10  
2.    Jordan HS A Jordan HS 44.21 8  
3.    TIMPVIEW A TIMPVIEW 44.99 6  
4.    Brighton HS A Brighton HS 45.11 5  
5.    Cottonwood HS A Cottonwood HS 46.11 4  


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Kallyn Chynoweth Jr Corner Canyon HS 2:23.38 10  
2.    Laura Lundahl Jr Brighton HS 2:24.27 8  
3.    Abbie Bankhead Sr Corner Canyon HS 2:25.05 6  
4.    Elizabeth Wilcox Sr TIMPVIEW 2:26.52 5  
5.    Mikayla Kimball Sr Corner Canyon HS 2:27.38 4  
6.    Caroline Murri Jr Alta HS 2:28.45 3  
7.    Audrey Iverson Jr Alta HS 2:32.22 2  
8.    Lily Evans So Cottonwood HS 2:32.65 1  
9.    Annika Manwaring Jr Corner Canyon HS 2:34.55    
10.    Daniella Williams Jr Corner Canyon HS 2:34.89    
11.    Sydney Vivian So TIMPVIEW 2:36.82    
12.    Sydni Smith Jr Alta HS 2:37.32    
13.    Morgan Jensen Jr Alta HS 2:37.47    
14.    Shelby Stubbs Sr TIMPVIEW 2:37.52    
15.    Juliana Banks Sr Cottonwood HS 2:38.01    
16.    Madison Mehrley So Brighton HS 2:38.36    
17.    Sedona Hansen Jr TIMPVIEW 2:39.16    
18.    Taylor Hill Sr Jordan HS 2:40.47    
19.    Mallory McCarter Jr Corner Canyon HS 2:40.70    
20.    Erika Oldham Sr Jordan HS 2:42.54    
21.    Kaleigh Glauser So Jordan HS 2:45.11    
22.    Caroline Rupper Fr Brighton HS 2:45.40    
23.    Sophie Jensen Fr Brighton HS 2:46.18    
24.    Mathilde Oscarson Jr TIMPVIEW 2:46.44    
25.    Kenzie Gudmendson Sr TIMPVIEW 2:47.62    
26.    Abigail Almas Jr Cottonwood HS 2:47.63    
27.    Ireland Perri So Alta HS 2:50.12    
28.    Abby Murphy Sr Alta HS 2:51.83    
29.    Kaylee Stettler Sr Cottonwood HS 2:52.28    
30.    Samantha Eberhardt So Brighton HS 2:55.61    
DNS    Paige Sieverts Jr Brighton HS DNS    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Mark Boyle Jr Corner Canyon HS 1:58.11 10  
2.    Ian Valentine Sr Alta HS 1:59.44 8  
3.    Jeddy Bennett Sr Jordan HS 2:01.80 6  
4.    Calvin Boyce Sr TIMPVIEW 2:01.91 5  
5.    Chandler Glauser Sr Jordan HS 2:01.98 4  
6.    Sam Bennett Sr Jordan HS 2:03.00 3  
7.    Arik Manwaring Jr Corner Canyon HS 2:03.40 2  
8.    Carter Middleton So TIMPVIEW 2:03.98 1  
9.    Peter Oldham Sr Corner Canyon HS 2:05.38    
10.    Arda Caliskan Jr TIMPVIEW 2:05.46    
11.    Brandon Johnson Sr Corner Canyon HS 2:08.38    
12.    Jake Hayward Jr Jordan HS 2:09.07    
13.    Michael McCarter Sr Corner Canyon HS 2:09.76    
14.    Isaac Murdock Jr Brighton HS 2:11.77    
15.    Adam Kimball Sr Brighton HS 2:12.94    
16.    Mathew Boss Jr Cottonwood HS 2:13.57    
17.    Harrison Steen So Brighton HS 2:13.98    
18.    Charles Broberg Sr TIMPVIEW 2:14.42    
19.    Jonathon Jensen Jr TIMPVIEW 2:14.65    
20.    Tavin Forsythe-Barker Sr Alta HS 2:14.82    
21.    Eric Hedengren So TIMPVIEW 2:16.23    
22.    Cole Newman Jr Jordan HS 2:19.08    
23.    Sam Jewkes Sr Jordan HS 2:19.90    
24.    Jackson Koski Jr Alta HS 2:20.48    
25.    Thomas Jones Jr Alta HS 2:22.14    
26.    Gabriel Haymore So Alta HS 2:23.46    
27.    Braedon Bowden Jr Brighton HS 2:23.58    
28.    Tim Dixon Jr Alta HS 2:24.91    
29.    Crew Simpson Fr Cottonwood HS 2:25.19    
30.    Nathan Boone Jr Cottonwood HS 2:30.52    
31.    Mario Nevot Jr Brighton HS 2:31.44    
32.    Brad Day Jr Cottonwood HS 2:45.60    
DNS    Caleb Johnson Jr Corner Canyon HS DNS    
DNS    Isaac Quick So Brighton HS DNS    


Girl's 200 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Aly Milford So Corner Canyon HS 26.26 +0.9 10  
2.    Katelyn Austin Sr TIMPVIEW 26.59 +0.9 8  
3.    Reagan Winget So Corner Canyon HS 26.65 +0.9 6  
4.    Shelby Andrewsen Jr TIMPVIEW 26.77 +0.9 5  
5.    Bailey Brandt Sr Brighton HS 26.78 +0.9 4  
6.    Kayla Milford Sr Corner Canyon HS 27.23 +0.9 3  
7.    Keri Cordon Sr TIMPVIEW 27.85 +0.9 2  
8.    Laura Lundahl Jr Brighton HS 28.10 +0.9 1  


Boy's 200 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Jaedin Johnson Jr Jordan HS 22.46 +0.9 10  
2.    Ben Butandu Sr Jordan HS 22.46 +0.9 8  
3.    Harrison Taggart Fr Corner Canyon HS 22.52 +0.9 6  
4.    Noah Kjar So Corner Canyon HS 22.73 +0.9 5  
5.    Cody Hagen Fr Corner Canyon HS 23.05 +0.9 4  
6.    Donovan Cooper Sr Cottonwood HS 23.51 +0.9 3  
7.    Drew Hysong Sr Brighton HS 23.63 +0.9 2  
8.    Michael Pearson Sr TIMPVIEW 23.71 +0.9 1  


Girl's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 4:16.22 10  
2.    Brighton HS A Brighton HS 4:26.05 8  
3.    Jordan HS A Jordan HS 4:45.80 6  
4.    Alta HS A Alta HS 4:51.51 5  


Boy's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 3:29.34 10  
2.    Jordan HS A Jordan HS 3:30.57 8  
3.    Cottonwood HS A Cottonwood HS 3:32.79 6  
4.    TIMPVIEW A TIMPVIEW 3:34.14 5  
5.    Brighton HS A Brighton HS 3:36.63 4  
6.    Alta HS A Alta HS 3:46.72 3  


Girl's Long Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Maja Biggs Sr Jordan HS  4.96  16-03.25 10  
2.    Karen Crapo So Corner Canyon HS  4.94  16-02.50 8  
3.    Olivia Pectol Jr TIMPVIEW  4.68  15-04.50 6  
4.    Tais Imbico So Cottonwood HS  4.67  15-04.00 5  
5.    Sarah Staker Sr Corner Canyon HS  4.52  14-10.00 4  
6.    Nadine Dumsa So Jordan HS  4.48  14-08.50 3  
7.    Kathryn Weaver Sr Brighton HS  4.46  14-07.50 2  
8.    Media Kalunga Jr Cottonwood HS  4.44  14-07.00 1  
9.    Juliana Rodich Jr Corner Canyon HS  4.34  14-03.00    
10.    Caitlyn Thomas Sr Jordan HS  4.20  13-09.50    
11.    Maria Koneva Jr Corner Canyon HS  4.10  13-05.50    
12.    Siarra Sherod So Cottonwood HS  4.04  13-03.00    
13.    Kalee Eldredge Sr Alta HS  3.94  12-11.00    
14.    Tyra Imbico Sr Cottonwood HS  3.80  12-05.50    
15.    Janelle Christensen So Alta HS  3.78  12-05.00    
16.    Melinda Mafileo Sr Jordan HS  3.78  12-05.00    
FOUL    Genessa Eldredge Jr Alta HS  FOUL  FOUL    
FOUL    Grace Wallace Jr TIMPVIEW  FOUL  FOUL    
FOUL    Sarah Oldroyd So TIMPVIEW  FOUL  FOUL    
DNS    Ashlyn Christensen So Alta HS  DNS  DNS    
DNS    Alia Hirschi Fr Jordan HS  DNS  DNS    
DNS    Djamillah Paepke-Chile Sr Alta HS  DNS  DNS    
DNS    Kayla Milford Sr Corner Canyon HS  DNS  DNS    
DNS    Brooklyn Leggett So Corner Canyon HS  DNS  DNS    


Boy's Long Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind Score

1.    Drew Hysong Sr Brighton HS  6.39  20-11.50 10  
2.    Adrian Bacikalo Sr Brighton HS  6.36  20-10.50 8  
3.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS  6.31  20-08.50 6  
4.    Jaeger Bostwick Sr Brighton HS  6.24  20-05.75 5  
5.    Kale Wakley Jr Jordan HS  6.04  19-09.75 4  
6.    Cody Sampson Sr Corner Canyon HS  5.91  19-04.75 3  
7.    Zach Cobia Jr Brighton HS  5.87  19-03.00 2  
8.    Jordan Falls Jr Alta HS  5.81  19-01.00 1  
9.    Lincoln Oldham Sr Jordan HS  5.79  19-00.00    
10.    Jace Goodwin Sr Alta HS  5.60  18-04.50    
11.    Dallin Burningham Sr TIMPVIEW  5.58  18-03.75    
12.    Gabe Caldwell Sr Jordan HS  5.55  18-02.75    
13.    Jacobie Webster Jr Brighton HS  5.48  17-11.75    
14.    Kai Rumsey Sr TIMPVIEW  5.48  17-11.75    
15.    John Hillas Sr Brighton HS  5.47  17-11.50    
16.    Gnoulelein Tako Sr Cottonwood HS  5.42  17-09.50    
17.    Emmitt Walbeck So Corner Canyon HS  5.31  17-05.00    
18.    Ethan Updike So Alta HS  5.24  17-02.50    
19.    Issiah Rivera So Cottonwood HS  5.17  16-11.50    
20.    Malachi White Sr Cottonwood HS  5.00  16-05.00    
21.    Will Harkness So Alta HS  4.93  16-02.00    
22.    Kellen Hullinger Fr Corner Canyon HS  4.72  15-06.00    
23.    Christian Thomas Fr Alta HS  4.65  15-03.00    
FOUL    Aaron Aguero Fr Corner Canyon HS  FOUL  FOUL    
FOUL    Tyler-Chance Hew-Len So TIMPVIEW  FOUL  FOUL    
DNS    Kaiden Abaroa Fr Corner Canyon HS  DNS  DNS    
DNS    Rhett Renkert Jr Alta HS  DNS  DNS    
DNS    Vave Adolpho So TIMPVIEW  DNS  DNS    
DNS    Samuel Charles Sr TIMPVIEW  DNS  DNS    


Girl's Shot Put Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Natalie Lewis Sr Jordan HS  9.90  32-05.75 10  
2.    Sadie Steiner So Corner Canyon HS  9.84  32-03.50 8  
3.    Marina Martin Jr Corner Canyon HS  9.59  31-05.50 6  
4.    Katelin Alsop Jr Corner Canyon HS  9.47  31-01.00 5  
5.    Miracle Fontana Jr Corner Canyon HS  9.26  30-04.50 4  
6.    Grace (Elizabeth) Cuttle Sr Alta HS  8.91  29-03.00 3  
7.    Alexis Southard So Alta HS  8.82  28-11.25 2  
8.    Alexandria McComber So Jordan HS  8.39  27-06.50 1  
9.    Iliana Mendoza So Jordan HS  8.35  27-04.75    
10.    Taylee Woodman Jr Jordan HS  7.88  25-10.50    
11.    Janelle Christensen So Alta HS  7.55  24-09.50    
12.    Kaylee Flores So Brighton HS  7.55  24-09.25    
13.    Abigail Huber So Brighton HS  7.38  24-02.75    
14.    Sadie Christensen Sr Alta HS  7.38  24-02.50    
15.    Lauren Brennan Jr Corner Canyon HS  7.28  23-10.50    
16.    Rachel Hunt Sr Corner Canyon HS  7.17  23-06.25    
17.    Madison Middaugh Fr Brighton HS  6.56  21-06.50    
18.    Natalie Jackson So Jordan HS  6.46  21-02.50    
19.    Trinity Beardall Fr Jordan HS  6.35  20-10.00    
20.    Quincy Lee So Brighton HS  6.26  20-06.50    
21.    Carolina Nobrega-Pizzaia Sr Brighton HS  6.14  20-02.00    
22.    Alia Pennington Fr TIMPVIEW  5.19  17-00.50    
DNS    Savannah Massey Sr Alta HS  DNS  DNS    


Boy's Shot Put Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Macmillion Aloisio Jr TIMPVIEW  15.09  49-06.00 10  
2.    Van Fillinger Jr Corner Canyon HS  14.03  46-00.50 8  
3.    Jonah Strong Jr Corner Canyon HS  13.67  44-10.25 6  
4.    Ethan Snell Sr Alta HS  13.59  44-07.25 5  
5.    Cameron Styer Jr Corner Canyon HS  12.42  40-09.00 4  
6.    Riley Ballard Jr Brighton HS  12.37  40-07.00 3  
7.    Johnathon Mendoza Sr Jordan HS  12.36  40-06.75 2  
8.    Luke Sampson So Corner Canyon HS  11.71  38-05.00 1  
9.    Lincoln Oldham Sr Jordan HS  11.66  38-03.25    
10.    Dallin Nelson Jr Corner Canyon HS  11.15  36-07.00    
11.    Jeremy Goble Jr Brighton HS  10.80  35-05.25    
12.    Alden Chiu Jr TIMPVIEW  10.30  33-09.75    
13.    Ayden Anderson Jr Brighton HS  10.18  33-05.00    
14.    Jadakiss Sipai So Cottonwood HS  10.08  33-00.75    
15.    Whitaker Fackrell Fr Brighton HS  9.94  32-07.50    
16.    Teegan Maxfield Jr Alta HS  9.84  32-03.50    
17.    Zayd Prewett So Cottonwood HS  9.54  31-03.50    
18.    Mathias Davidson So Cottonwood HS  9.45  31-00.25    
19.    Zachary Turner So Brighton HS  9.43  30-11.50    
20.    Carter Ferguson Sr Alta HS  9.21  30-02.50    
21.    Douglas Maughan So Cottonwood HS  8.39  27-06.50    
22.    Talisua Davidson Fr Cottonwood HS  8.27  27-01.50    
23.    Eli Martell Fr Cottonwood HS  8.05  26-05.00    
FOUL    Dawson Jacobsen Fr Corner Canyon HS  FOUL  FOUL    
DNS    Jence Dever Sr TIMPVIEW  DNS  DNS    


Girl's High Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Maja Biggs Sr Jordan HS  1.60  5-03.00 10  
2.    Karen Crapo So Corner Canyon HS  1.55  5-01.00 8  
3.    Allison Oler Fr Corner Canyon HS  1.50  4-11.00 6  
4.    Mathilde Oscarson Jr TIMPVIEW  1.45  4-09.00 5  
5.    Olivia Pectol Jr TIMPVIEW  1.40  4-07.00 3 .500
5.    Nadine Dumsa So Jordan HS  1.40  4-07.00 3 .500
7.    Emily Riet Fr Jordan HS  1.40  4-07.00 2  
8.    Brooklyn Leggett So Corner Canyon HS  1.40  4-07.00 1  
9.    Rowan Redmond Jr Cottonwood HS  1.34  4-05.00    
DNS    Paige Sieverts Jr Brighton HS  DNS  DNS    
DNS    Kate Marler Jr Brighton HS  DNS  DNS    
NM    Janelle Christensen So Alta HS  NM  NM    
NM    Kathryn Weaver Sr Brighton HS  NM  NM    


Boy's High Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Benjamin Friel Jr Brighton HS  1.83  6-00.00 10  
2.    Rafael Erickson Jr Corner Canyon HS  1.73  5-08.00 8  
3.    Lincoln Oldham Sr Jordan HS  1.67  5-06.00 6  
4.    Dallin Burningham Sr TIMPVIEW  1.67  5-06.00 5  
5.    Kelson Jensen Sr TIMPVIEW  1.67  5-06.00 4  
6.    Fox Devine Jr Brighton HS  1.62  5-04.00 3  
7.    Elijah Contreras Jr Corner Canyon HS  1.62  5-04.00 2  
DNS    Michael Pearson Sr TIMPVIEW  DNS  DNS    
DNS    Jacob Stauffer So Corner Canyon HS  DNS  DNS    
DNS    Lucas Grocost So Alta HS  DNS  DNS    
NM    Vave Adolpho So TIMPVIEW  NM  NM    
NM    Calvin Lewis Jr Brighton HS  NM  NM    
NM    Colton Mellenthin Fr Corner Canyon HS  NM  NM    
NM    Joel Finlinson Jr Brighton HS  NM  NM    
NM    Bryson Searle Jr Brighton HS  NM  NM    
NM    Daniel Gee So Alta HS  NM  NM    
NM    Kale Wakley Jr Jordan HS  NM  NM    
NM    Christian Thomas Fr Alta HS  NM  NM    
NM    Garrett Wolmendorf Jr Alta HS  NM  NM    


Girl's Pole Vault Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Genessa Eldredge Jr Alta HS  2.44  8-00.00 9  
1.    Ceyda Ural Jr Corner Canyon HS  2.44  8-00.00 9  
3.    Kalee Eldredge Sr Alta HS  2.13  7-00.00 6  


Boy's Pole Vault Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Rhett Renckert Jr Alta HS  2.44  8-00.00 8  
1.    Austin Neff Sr Alta HS  2.44  8-00.00 8  
1.    Daniel Gee So Alta HS  2.44  8-00.00 8  
NM    Gage Perry Fr Alta HS  NM  NM    


Girl's Discus Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Natalie Lewis Sr Jordan HS  31.93  104-09 10  
2.    Abigail Huber So Brighton HS  28.60  93-10 8  
3.    Alexandria McComber So Jordan HS  28.07  92-01 6  
4.    Grace (Elizabeth) Cuttle Sr Alta HS  27.25  89-05 5  
5.    Miracle Fontana Jr Corner Canyon HS  25.30  83-00 4  
6.    Iliana Mendoza So Jordan HS  24.76  81-03 3  
7.    Djamillah Paepke-Chile Sr Alta HS  23.52  77-02 2  
8.    Sadie Steiner So Corner Canyon HS  22.68  74-05 1  
9.    Alexis Southard So Alta HS  22.25  73-00    
10.    Taylee Woodman Jr Jordan HS  21.03  69-00    
11.    Heather Clark Fr Brighton HS  20.85  68-05    
12.    Rylee Smedshammer Jr Jordan HS  20.32  66-08    
13.    Rachel Hunt Sr Corner Canyon HS  19.45  63-10    
14.    Ashlin Richardson Fr Corner Canyon HS  19.18  62-11    
15.    Kaylee Flores So Brighton HS  19.00  62-04    
16.    Makenna Lake Jr Brighton HS  18.82  61-09    
17.    Caroline Nemelka Jr TIMPVIEW  18.62  61-01    
18.    Trinity Beardall Fr Jordan HS  18.62  61-01    
19.    Trinity Brown Fr Brighton HS  18.41  60-05    
20.    Madison Middaugh Fr Brighton HS  17.17  56-04    
21.    Montana Meier So Jordan HS  17.07  56-00    
22.    Alia Pennington Fr TIMPVIEW  16.46  54-00    
23.    Ashley Thiede Jr Corner Canyon HS  14.50  47-07.00    


Boy's Discus Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Riley Ballard Jr Brighton HS  44.50  146-00 10  
2.    Macmillion Aloisio Jr TIMPVIEW  43.31  142-01 8  
3.    Mathias Davidson So Cottonwood HS  38.73  127-01 6  
4.    Van Fillinger Jr Corner Canyon HS  38.23  125-05 5  
5.    Jonah Strong Jr Corner Canyon HS  37.21  122-01 4  
6.    Ethan Snell Sr Alta HS  34.97  114-09 3  
7.    Jadakiss Sipai So Cottonwood HS  34.39  112-10 2  
8.    Cameron Styer Jr Corner Canyon HS  31.95  104-10 1  
9.    Ayden Anderson Jr Brighton HS  30.27  99-04    
10.    Johnathon Mendoza Sr Jordan HS  27.86  91-05    
11.    Dallin Nelson Jr Corner Canyon HS  27.84  91-04    
12.    Dawson Jacobsen Fr Corner Canyon HS  27.66  90-09    
13.    Alden Chiu Jr TIMPVIEW  27.53  90-04    
14.    Talisua Davidson Fr Cottonwood HS  26.95  88-05    
15.    Whitaker Fackrell Fr Brighton HS  26.57  87-02    
16.    Stephen Boss Sr Cottonwood HS  25.50  83-08    
17.    Thomas Van Woerkman Sr Alta HS  24.48  80-04    
18.    Carter Ferguson Sr Alta HS  24.36  79-11    
19.    Austin Neff Sr Alta HS  23.77  78-00    
20.    Jacob Runyan Sr Brighton HS  22.40  73-06    
21.    Andrew Walker So Brighton HS  22.20  72-10    
22.    Jj Mitchel So Cottonwood HS  21.99  72-02    
FOUL    Zayd Prewett So Cottonwood HS  FOUL  FOUL    
FOUL    Jence Dever Sr TIMPVIEW  FOUL  FOUL    


Girl's Javelin Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Djamillah Paepke-Chile Sr Alta HS  34.03  111-08 10  
2.    Natalie Lewis Sr Jordan HS  33.40  109-07 8  
3.    Melinda Mafileo Sr Jordan HS  29.59  97-01 6  
4.    Marina Martin Jr Corner Canyon HS  26.85  88-01 5  
5.    Taylee Woodman Jr Jordan HS  25.86  84-10 4  
6.    Julia Sonnleitner Jr Corner Canyon HS  25.65  84-02 3  
7.    Madison Middaugh Fr Brighton HS  24.66  80-11 2  
8.    Heather Clark Fr Brighton HS  24.03  78-10 1  
9.    Grace (Elizabeth) Cuttle Sr Alta HS  23.59  77-05    
10.    Carolina Nobrega-Pizzaia Sr Brighton HS  20.80  68-03    
11.    Zoe Hughes So Alta HS  20.67  67-10    
12.    Rylee Smedshammer Jr Jordan HS  20.65  67-09    
13.    Montana Meier So Jordan HS  19.18  62-11    
14.    Abigail Huber So Brighton HS  19.15  62-10    
15.    Andria Johnson Jr Brighton HS  17.07  56-00    
16.    Makenna Lake Jr Brighton HS  15.70  51-06    
DNS    Caroline Nemelka Jr TIMPVIEW  DNS  DNS    


Boy's Javelin Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Rafael Erickson Jr Corner Canyon HS  47.27  155-01 10  
2.    Riley Ballard Jr Brighton HS  46.02  151-00 8  
3.    Konnor Christensen Brighton HS  45.11  148-00 6  
4.    Ethan Kim Jr Corner Canyon HS  43.74  143-06 5  
5.    Alex Chidester Jr Corner Canyon HS  43.08  141-04 4  
6.    Thomas Van Woerkman Sr Alta HS  39.52  129-08 3  
7.    Zayd Prewett So Cottonwood HS  37.13  121-10 2  
8.    Mark Geilman So Corner Canyon HS  36.50  119-09 1  
9.    Whitaker Fackrell Fr Brighton HS  36.02  118-02    
10.    Stephen Boss Sr Cottonwood HS  33.55  110-01    
11.    Eli Martell Fr Cottonwood HS  32.81  107-08    
12.    Aaron Johnson Jr Jordan HS  31.75  104-02    
13.    Isaiah Goodman Sr Jordan HS  31.65  103-10    
14.    Phillip Armond So TIMPVIEW  31.29  102-08    
15.    Ayden Anderson Jr Brighton HS  31.14  102-02    
16.    Jj Mitchel So Cottonwood HS  29.21  95-10    
17.    Johnathon Mendoza Sr Jordan HS  28.55  93-08    
18.    Netane Tuitupou Jr Cottonwood HS  27.10  88-11    
19.    Jacob Runyan Sr Brighton HS  24.13  79-02    
20.    Carter Ferguson Sr Alta HS  22.96  75-04    
21.    Douglas Maughan So Cottonwood HS  22.12  72-07    
DNS    John Hillas Sr Brighton HS  DNS  DNS    


Boy's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Corner Canyon HS 181     
2.  TIMPVIEW 123     
3.  Brighton HS 104     
4.  Jordan HS 99     
5.  Cottonwood HS 65     
6.  Alta HS 59     




Girl's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Corner Canyon HS 235     
2.  TIMPVIEW 123 .5   
3.  Jordan HS 89 .5   
4.  Brighton HS 81     
5.  Alta HS 68     
6.  Cottonwood HS 22     




Men & Women's Team Scores
After 34 Events
 
Overall  Team Score

1.  Corner Canyon HS 416     
2.  TIMPVIEW 246 .5   
3.  Jordan HS 188 .5   
4.  Brighton HS 185     
5.  Alta HS 127     
6.  Cottonwood HS 87