2019 BYU Indoor Invitational
BYU Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 18, 2019 - January 19, 2019

Boy's 200 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Breyden Moorman Fr Green River HS-WY 137.  27.70
2.    Alex Atkinson Fr Green River HS-WY 148.  29.23
3.    Adam Robinson Fr Green River HS-WY 155.  30.27


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Blake Ross Fr Evanston HS-WY 123.  26.88
2.    Domenick Kunkle So Green River HS-WY 147.  29.05
3.    Carter Young Jr Evanston HS-WY 153.  30.08


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Micah Liechty So Evanston HS-WY 141.  27.97
2.    Spencer Lester Fr Evanston HS-WY 142.  28.00
3.    Schyuler Green Fr Evanston HS-WY 150.  29.46
4.    Erik Greer Fr Evanston HS-WY 151.  29.58


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Acelan Obray Sr Unattached 68.  25.29
2.    Josh Loria So Skyridge HS 82.  25.61
3.    Garrett Melvin So Rock Springs HS-WY 84.  25.64
4.    Tyler Franklin So Rock Springs HS-WY 130.  27.48


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Josh Wood Sr Lone Peak HS 42.  24.73
2.    Julian Whisman Fr Lone Peak HS 95.  25.81
3.    Aiton McFarland Sr Juab HS 120.  26.84
4.    Taylor Adams So Northridge HS 125.  26.93


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ethan Carter Jr Velocitas TC 67.  25.25
2.    Ethan Hickey Jr Park City HS 76.  25.46
3.    Isaac Wangsgard So Unattached 94.  25.80
4.    Paul Funk Fr Davis HS 110.  26.40


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ethan Greenholtz So Park City HS 55.  25.07
2.    Elijah Manwill Jr Utah Prospects TC 75.  25.44
3.    JJ Kent Fr Springville HS 144.  28.25
FS    Ashraf Abudu Sr Lehi HS FS  FS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jared Terrell Jr Lehi HS 69.  25.30
2.    Nathan Turner Sr Bountiful HS 80.  25.55
3.    Nick Hulet Sr Cedar HS 81.  25.58
4.    Colton Christensen Fr Unattached 158.  32.41


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Matthias Perez So TOA TC 51.  24.96
2.    Jacob Erickson So Timpanogos HS 98.  25.99
3.    Jared Dye Fr Juab HS 107.  26.28
DNS    David Del toro So Bountiful HS DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Max Staheli So Salem Hills HS 90.  25.74
2.    Payton Bird Sr Morgan HS 92.  25.77
3.    Jackson Lambert So Skyridge HS 104.  26.14
4.    Philip Armond So T-Birds TC 146.  28.74


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tyler Oustrich Jr Lehi HS 14.  24.05
2.    Michael Coleman Sr Gold Medal Athletics 45.  24.83
DNS    Cort Adair Sr Northridge HS DNS  DNS
DNS    Adriano Demartin Jr Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nash Lewis So Box Elder HS 6.  23.67
2.    Ethan Johnson Fr Velocitas TC 49.  24.95
3.    Franklin Paas So Park City HS 99.  26.05
4.    Jonah Heimuli So Lone Peak HS 109.  26.36


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Seth Warner So Park City HS 34.  24.61
2.    Bridger Pack Sr Skyridge HS 62.  25.18
3.    Carson Hill Jr Utah Prospects TC 89.  25.69
4.    Jonah Maae 7 TOA TC 149.  29.26


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 14
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Benjamin Butandu Sr Jordan HS 33.  24.57
2.    Elijah Whisman Jr Lone Peak HS 39.  24.70
3.    Axel Spangenberg Fr Park City HS 140.  27.88
DNS    Aaron Groethe Jr Roy HS DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 15
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Josh McFarland Jr Juab HS 115.  26.55
2.    Nathan Mortenson Jr Skyridge HS 126.  26.99
3.    C. Preston Bremser Jr Bingham HS 156.  30.32
DNS    Kwaku Robinson Sr Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 16
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ian Dunford Jr Lehi HS 30.  24.55
2.    Cory Winn Sr Lone Peak HS 64.  25.20
3.    Porter Farr Sr Layton HS 97.  25.97
4.    Benjamin Godfrey So Bountiful HS 128.  27.05


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 17
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Avi Parikh Sr Unattached 17.  24.13
2.    Westin Perry Jr Maple Mountain HS 58.  25.10
3.    Nathan Orton Jr Logan HS 65.  25.20
4.    Spencer Neel Fr Springville HS 135.  27.68


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 18
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Damon Rymer So Unattached 108.  26.30
2.    Parker Ross So Rock Springs HS-WY 143.  28.20
3.    Anthony Arruda Fr Idaho Dash TC 154.  30.11
4.    Khalub Sam Fong-Talia 6 TOA TC 157.  32.35


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 19
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Josh Cudney Sr Green River HS-WY 105.  26.19
2.    Nathan Avey Jr Idaho Dash TC 133.  27.58
3.    Jaciel Granados Fr Rock Springs HS-WY 145.  28.62
4.    Anders Gilvear Sr Bountiful HS 152.  29.90


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 20
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ivan Salcido Fr Rock Springs HS-WY 113.  26.50
2.    James Honell So Idaho Dash TC 119.  26.74
3.    Alex Hlad Fr Green River HS-WY 136.  27.69
4.    Gabe Copeland So Rock Springs HS-WY 138.  27.73


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 21
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kameron Santuff Fr Rock Springs HS-WY 117.  26.64
2.    Nicholas Schmidt So Idaho Dash TC 124.  26.91
3.    Caleb Washington Fr Idaho Dash TC 129.  27.12
DNS    Edgar Granados Jr Rock Springs HS-WY DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 22
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sam McGuire Sr Bear River HS 78.  25.51
2.    Micheal Bettelyoun Fr Rock Springs HS-WY 127.  27.03
3.    Chris Johnson Sr Unattached 131.  27.49
DNS    Jared Thurman Jr Riverton HS DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 23
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Joao Thiago Bezerra Fr Timpanogos HS 121.  26.85
2.    Truman Stohl So Woods Cross HS 132.  27.52
3.    Diego Carlson So Spanish Fork HS 139.  27.80
DNS    Jarrett Atkins Sr Green River HS-WY DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 24
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Steve Anderson Fr Idaho Dash TC 88.  25.67
2.    Brenden Nelson So Bountiful HS 112.  26.44
3.    Jason Honell Fr Idaho Dash TC 122.  26.87
DQ    Treyson Lefgren So Box Elder HS DQ  DQ
3+ consecutive steps into lane 2 (26.609)


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 25
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Seth Hymas Jr Rock Springs HS-WY 54.  25.06
2.    Seth Miller Jr Salem Hills HS 56.  25.07
3.    Ranay Majji So Idaho Dash TC 114.  26.55
4.    Daniel Kim So Idaho Dash TC 116.  26.60


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 26
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Karson Parish Jr Velocitas TC 72.  25.39
2.    Emmanuel Odogwu Jr Rock Springs HS-WY 96.  25.82
3.    Cade Francom So Evanston HS-WY 100.  26.06
4.    Jamin Barker Jr Evanston HS-WY 106.  26.22


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 27
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Destry Stevenson So Rock Springs HS-WY 72.  25.39
2.    Bryton Matheson Jr Juab HS 74.  25.43
3.    Alec Noll Fr Springville HS 100.  26.06
4.    Justus Bradley Jr Juab HS 103.  26.14


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 28
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Cole Goich Sr Rock Springs HS-WY 35.  24.62
2.    Joshua Crandall So Desert Hills HS 50.  24.95
3.    Heston Nigh So Bingham HS 102.  26.08
DQ    Torin Turner Jr West HS DQ  DQ
3+ consecutive steps into lane 3 (25.232)


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 29
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jacob McGuire Sr Bear River HS 41.  24.73
2.    Jacob Abbott Jr Northridge HS 86.  25.67
3.    Kameron Reaves Jr Northridge HS 111.  26.44
DNS    Bryce Anderson Jr Roy HS DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 30
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Matthias Dunn Sr Wasatch HS 47.  24.93
2.    Mack Hinckley Jr Wasatch HS 60.  25.11
DNS    Seth Saxton Jr Wasatch HS DNS  DNS
DNS    Hunter Bosgieter Jr Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 31
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Timothy Kitiona Sr Mercury TC 44.  24.83
2.    Tage Wilcox Sr Riverton HS 71.  25.39
3.    Clayton Allen So Lone Peak HS 93.  25.80
4.    Sam Nafus Sr Bountiful HS 118.  26.70


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 32
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jack Eastmon Sr Idaho Dash TC 29.  24.47
2.    Jaxson McFarland So Utah Prospects TC 43.  24.82
3.    Pieter Van Wissen Sr Idaho Dash TC 61.  25.17
4.    Brighton Bingham So Desert Hills HS 134.  27.61


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 33
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brody Schut Sr Idaho Dash TC 25.  24.36
2.    Joseph Wilkins So Unattached 32.  24.57
3.    Kevin Mei Sr Rock Springs HS-WY 59.  25.11
4.    Gideon Coprivnocar So Idaho Dash TC 66.  25.25


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 34
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Luke Jones Fr Cheetahs TC 77.  25.46
2.    Joseph Martin So T-Birds TC 85.  25.66
3.    Joshua Mendez Jr Jr Desert Hills HS 87.  25.67
DNS    Gage King Sr Unattached DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 35
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Braden Squires Sr Desert Hills HS 19.  24.15
2.    Connor Snapp Jr Springville HS 36.  24.63
3.    Maxwell Archibald Sr Unattached 46.  24.90
4.    Tyus Cornia Sr Evanston HS-WY 53.  25.04


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 36
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Will Pendleton Sr Utah Prospects TC 31.  24.55
2.    Jacob Moore Jr Gold Medal Athletics 37.  24.64
3.    Connely Hill 2 Gold Medal Athletics 63.  25.20
4.    Jake Borders Jr Idaho Dash TC 70.  25.36


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 37
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Bracken Forsyth Sr Layton HS 5.  23.58
2.    Immanuel Brown Sr Utah Prospects TC 12.  24.05
3.    Bodie Bostwick Sr Snow Canyon HS 52.  24.99
4.    Payton Suitter Jr Bingham HS 91.  25.77


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 38
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Luke Christensen Jr Gold Medal Athletics 27.  24.40
2.    Terrence Nash jr Jr Mercury TC 48.  24.94
3.    Keenan Moulton Jr Gold Medal Athletics 57.  25.08
4.    Darrian Roby Sr Utah Prospects TC 79.  25.55


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 39
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Riley Elwood Jr Idaho Dash TC 8.  23.88
2.    Kaden Davis Sr Spanish Fork HS 9.  23.89
3.    Tanner Rogers So Salem Hills HS 20.  24.16
4.    Dylan Reaves Sr Northridge HS 40.  24.72


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 40
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Mason Leatham Jr Idaho Dash TC 4.  23.47
2.    William Ammons Sr Gold Medal Athletics 21.  24.24
3.    Hunter Mogensen Sr Gold Medal Athletics 23.  24.25
4.    Gaige Hardy Sr Gold Medal Athletics 38.  24.68


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 41
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Damon Longfellow Sr Rock Springs HS-WY 15.  24.09
2.    Haydn Sandstrom Sr Gold Medal Athletics 18.  24.14
3.    Kasey Hong Jr Mercury TC 26.  24.37
DNS    Riley Robarge Sr Idaho Dash TC DNS  DNS


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 42
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kaleb Jackson Jr Gold Medal Athletics 10.  23.99
2.    Colin Taylor Jr Gold Medal Athletics 24.  24.28
3.    Bradley Johnson Jr Idaho Dash TC 28.  24.42
4.    Micah Fe'a So TOA TC 83.  25.63


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 43
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ian Bonney Sr Gold Medal Athletics 3.  23.28
2.    Derek Brailsford Sr American Fork HS 11.  24.04
3.    Xander Littlefield Sr Stansbury HS 16.  24.12
4.    Jaedin Johnson Jr Gold Medal Athletics 22.  24.24


Boy's 200 meter Timed Finals

Section 44
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Braiden Ivie Jr Gold Medal Athletics 1.  22.09
2.    Jaymon Barrus Sr Idaho Dash TC 2.  22.72
3.    Porter Ellis Sr Lone Peak HS 7.  23.75
4.    Erick Salcido Sr Rock Springs HS-WY 13.  24.05


Boy's 200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Braiden Ivie Jr Gold Medal Athletics S44 -1. 22.09
2.    Jaymon Barrus Sr Idaho Dash TC S44 -2. 22.72
3.    Ian Bonney Sr Gold Medal Athletics S43 -1. 23.28
4.    Mason Leatham Jr Idaho Dash TC S40 -1. 23.47
5.    Bracken Forsyth Sr Layton HS S37 -1. 23.58
6.    Nash Lewis So Box Elder HS S12 -1. 23.67
7.    Porter Ellis Sr Lone Peak HS S44 -3. 23.75
8.    Riley Elwood Jr Idaho Dash TC S39 -1. 23.88
9.    Kaden Davis Sr Spanish Fork HS S39 -2. 23.89
10.    Kaleb Jackson Jr Gold Medal Athletics S42 -1. 23.99
11.    Derek Brailsford Sr American Fork HS S43 -2. 24.04
12.    Immanuel Brown Sr Utah Prospects TC S37 -2. 24.05
13.    Erick Salcido Sr Rock Springs HS-WY S44 -4. 24.05
14.    Tyler Oustrich Jr Lehi HS S11 -1. 24.05
15.    Damon Longfellow Sr Rock Springs HS-WY S41 -1. 24.09
16.    Xander Littlefield Sr Stansbury HS S43 -3. 24.12
17.    Avi Parikh Sr Unattached S17 -1. 24.13
18.    Haydn Sandstrom Sr Gold Medal Athletics S41 -2. 24.14
19.    Braden Squires Sr Desert Hills HS S35 -1. 24.15
20.    Tanner Rogers So Salem Hills HS S39 -3. 24.16
21.    William Ammons Sr Gold Medal Athletics S40 -2. 24.24
22.    Jaedin Johnson Jr Gold Medal Athletics S43 -4. 24.24
23.    Hunter Mogensen Sr Gold Medal Athletics S40 -3. 24.25
24.    Colin Taylor Jr Gold Medal Athletics S42 -2. 24.28
25.    Brody Schut Sr Idaho Dash TC S33 -1. 24.36
26.    Kasey Hong Jr Mercury TC S41 -3. 24.37
27.    Luke Christensen Jr Gold Medal Athletics S38 -1. 24.40
28.    Bradley Johnson Jr Idaho Dash TC S42 -3. 24.42
29.    Jack Eastmon Sr Idaho Dash TC S32 -1. 24.47
30.    Ian Dunford Jr Lehi HS S16 -1. 24.55
31.    Will Pendleton Sr Utah Prospects TC S36 -1. 24.55
32.    Joseph Wilkins So Unattached S33 -2. 24.57
33.    Benjamin Butandu Sr Jordan HS S14 -1. 24.57
34.    Seth Warner So Park City HS S13 -1. 24.61
35.    Cole Goich Sr Rock Springs HS-WY S28 -1. 24.62
36.    Connor Snapp Jr Springville HS S35 -2. 24.63
37.    Jacob Moore Jr Gold Medal Athletics S36 -2. 24.64
38.    Gaige Hardy Sr Gold Medal Athletics S40 -4. 24.68
39.    Elijah Whisman Jr Lone Peak HS S14 -2. 24.70
40.    Dylan Reaves Sr Northridge HS S39 -4. 24.72
41.    Jacob McGuire Sr Bear River HS S29 -1. 24.73
42.    Josh Wood Sr Lone Peak HS S5 -1. 24.73
43.    Jaxson McFarland So Utah Prospects TC S32 -2. 24.82
44.    Timothy Kitiona Sr Mercury TC S31 -1. 24.83
45.    Michael Coleman Sr Gold Medal Athletics S11 -2. 24.83
46.    Maxwell Archibald Sr Unattached S35 -3. 24.90
47.    Matthias Dunn Sr Wasatch HS S30 -1. 24.93
48.    Terrence Nash jr Jr Mercury TC S38 -2. 24.94
49.    Ethan Johnson Fr Velocitas TC S12 -2. 24.95
50.    Joshua Crandall So Desert Hills HS S28 -2. 24.95
51.    Matthias Perez So TOA TC S9 -1. 24.96
52.    Bodie Bostwick Sr Snow Canyon HS S37 -3. 24.99
53.    Tyus Cornia Sr Evanston HS-WY S35 -4. 25.04
54.    Seth Hymas Jr Rock Springs HS-WY S25 -1. 25.06
55.    Ethan Greenholtz So Park City HS S7 -1. 25.07
56.    Seth Miller Jr Salem Hills HS S25 -2. 25.07
57.    Keenan Moulton Jr Gold Medal Athletics S38 -3. 25.08
58.    Westin Perry Jr Maple Mountain HS S17 -2. 25.10
59.    Kevin Mei Sr Rock Springs HS-WY S33 -3. 25.11
60.    Mack Hinckley Jr Wasatch HS S30 -2. 25.11
61.    Pieter Van Wissen Sr Idaho Dash TC S32 -3. 25.17
62.    Bridger Pack Sr Skyridge HS S13 -2. 25.18
63.    Connely Hill 2 Gold Medal Athletics S36 -3. 25.20
64.    Cory Winn Sr Lone Peak HS S16 -2. 25.20
65.    Nathan Orton Jr Logan HS S17 -3. 25.20
66.    Gideon Coprivnocar So Idaho Dash TC S33 -4. 25.25
67.    Ethan Carter Jr Velocitas TC S6 -1. 25.25
68.    Acelan Obray Sr Unattached S4 -1. 25.29
69.    Jared Terrell Jr Lehi HS S8 -1. 25.30
70.    Jake Borders Jr Idaho Dash TC S36 -4. 25.36
71.    Tage Wilcox Sr Riverton HS S31 -2. 25.39
72.    Destry Stevenson So Rock Springs HS-WY S27 -1. 25.39
72.    Karson Parish Jr Velocitas TC S26 -1. 25.39
74.    Bryton Matheson Jr Juab HS S27 -2. 25.43
75.    Elijah Manwill Jr Utah Prospects TC S7 -2. 25.44
76.    Ethan Hickey Jr Park City HS S6 -2. 25.46
77.    Luke Jones Fr Cheetahs TC S34 -1. 25.46
78.    Sam McGuire Sr Bear River HS S22 -1. 25.51
79.    Darrian Roby Sr Utah Prospects TC S38 -4. 25.55
80.    Nathan Turner Sr Bountiful HS S8 -2. 25.55
81.    Nick Hulet Sr Cedar HS S8 -3. 25.58
82.    Josh Loria So Skyridge HS S4 -2. 25.61
83.    Micah Fe'a So TOA TC S42 -4. 25.63
84.    Garrett Melvin So Rock Springs HS-WY S4 -3. 25.64
85.    Joseph Martin So T-Birds TC S34 -2. 25.66
86.    Jacob Abbott Jr Northridge HS S29 -2. 25.67
87.    Joshua Mendez Jr Jr Desert Hills HS S34 -3. 25.67
88.    Steve Anderson Fr Idaho Dash TC S24 -1. 25.67
89.    Carson Hill Jr Utah Prospects TC S13 -3. 25.69
90.    Max Staheli So Salem Hills HS S10 -1. 25.74
91.    Payton Suitter Jr Bingham HS S37 -4. 25.77
92.    Payton Bird Sr Morgan HS S10 -2. 25.77
93.    Clayton Allen So Lone Peak HS S31 -3. 25.80
94.    Isaac Wangsgard So Unattached S6 -3. 25.80
95.    Julian Whisman Fr Lone Peak HS S5 -2. 25.81
96.    Emmanuel Odogwu Jr Rock Springs HS-WY S26 -2. 25.82
97.    Porter Farr Sr Layton HS S16 -3. 25.97
98.    Jacob Erickson So Timpanogos HS S9 -2. 25.99
99.    Franklin Paas So Park City HS S12 -3. 26.05
100.    Cade Francom So Evanston HS-WY S26 -3. 26.06
100.    Alec Noll Fr Springville HS S27 -3. 26.06
102.    Heston Nigh So Bingham HS S28 -3. 26.08
103.    Justus Bradley Jr Juab HS S27 -4. 26.14
104.    Jackson Lambert So Skyridge HS S10 -3. 26.14
105.    Josh Cudney Sr Green River HS-WY S19 -1. 26.19
106.    Jamin Barker Jr Evanston HS-WY S26 -4. 26.22
107.    Jared Dye Fr Juab HS S9 -3. 26.28
108.    Damon Rymer So Unattached S18 -1. 26.30
109.    Jonah Heimuli So Lone Peak HS S12 -4. 26.36
110.    Paul Funk Fr Davis HS S6 -4. 26.40
111.    Kameron Reaves Jr Northridge HS S29 -3. 26.44
112.    Brenden Nelson So Bountiful HS S24 -2. 26.44
113.    Ivan Salcido Fr Rock Springs HS-WY S20 -1. 26.50
114.    Ranay Majji So Idaho Dash TC S25 -3. 26.55
115.    Josh McFarland Jr Juab HS S15 -1. 26.55
116.    Daniel Kim So Idaho Dash TC S25 -4. 26.60
117.    Kameron Santuff Fr Rock Springs HS-WY S21 -1. 26.64
118.    Sam Nafus Sr Bountiful HS S31 -4. 26.70
119.    James Honell So Idaho Dash TC S20 -2. 26.74
120.    Aiton McFarland Sr Juab HS S5 -3. 26.84
121.    Joao Thiago Bezerra Fr Timpanogos HS S23 -1. 26.85
122.    Jason Honell Fr Idaho Dash TC S24 -3. 26.87
123.    Blake Ross Fr Evanston HS-WY S2 -1. 26.88
124.    Nicholas Schmidt So Idaho Dash TC S21 -2. 26.91
125.    Taylor Adams So Northridge HS S5 -4. 26.93
126.    Nathan Mortenson Jr Skyridge HS S15 -2. 26.99
127.    Micheal Bettelyoun Fr Rock Springs HS-WY S22 -2. 27.03
128.    Benjamin Godfrey So Bountiful HS S16 -4. 27.05
129.    Caleb Washington Fr Idaho Dash TC S21 -3. 27.12
130.    Tyler Franklin So Rock Springs HS-WY S4 -4. 27.48
131.    Chris Johnson Sr Unattached S22 -3. 27.49
132.    Truman Stohl So Woods Cross HS S23 -2. 27.52
133.    Nathan Avey Jr Idaho Dash TC S19 -2. 27.58
134.    Brighton Bingham So Desert Hills HS S32 -4. 27.61
135.    Spencer Neel Fr Springville HS S17 -4. 27.68
136.    Alex Hlad Fr Green River HS-WY S20 -3. 27.69
137.    Breyden Moorman Fr Green River HS-WY S1 -1. 27.70
138.    Gabe Copeland So Rock Springs HS-WY S20 -4. 27.73
139.    Diego Carlson So Spanish Fork HS S23 -3. 27.80
140.    Axel Spangenberg Fr Park City HS S14 -3. 27.88
141.    Micah Liechty So Evanston HS-WY S3 -1. 27.97
142.    Spencer Lester Fr Evanston HS-WY S3 -2. 28.00
143.    Parker Ross So Rock Springs HS-WY S18 -2. 28.20
144.    JJ Kent Fr Springville HS S7 -3. 28.25
145.    Jaciel Granados Fr Rock Springs HS-WY S19 -3. 28.62
146.    Philip Armond So T-Birds TC S10 -4. 28.74
147.    Domenick Kunkle So Green River HS-WY S2 -2. 29.05
148.    Alex Atkinson Fr Green River HS-WY S1 -2. 29.23
149.    Jonah Maae 7 TOA TC S13 -4. 29.26
150.    Schyuler Green Fr Evanston HS-WY S3 -3. 29.46
151.    Erik Greer Fr Evanston HS-WY S3 -4. 29.58
152.    Anders Gilvear Sr Bountiful HS S19 -4. 29.90
153.    Carter Young Jr Evanston HS-WY S2 -3. 30.08
154.    Anthony Arruda Fr Idaho Dash TC S18 -3. 30.11
155.    Adam Robinson Fr Green River HS-WY S1 -3. 30.27
156.    C. Preston Bremser Jr Bingham HS S15 -3. 30.32
157.    Khalub Sam Fong-Talia 6 TOA TC S18 -4. 32.35
158.    Colton Christensen Fr Unattached S8 -4. 32.41
FS    Ashraf Abudu Sr Lehi HS S7 -FS FS
DQ    Torin Turner Jr West HS S28 -DQ DQ
3+ consecutive steps into lane 3 (25.232)
DQ    Treyson Lefgren So Box Elder HS S24 -DQ DQ
3+ consecutive steps into lane 2 (26.609)
DNS    Gage King Sr Unattached S34 -DNS DNS
DNS    Riley Robarge Sr Idaho Dash TC S41 -DNS DNS
DNS    Jarrett Atkins Sr Green River HS-WY S23 -DNS DNS
DNS    Kwaku Robinson Sr Unattached S15 -DNS DNS
DNS    Seth Saxton Jr Wasatch HS S30 -DNS DNS
DNS    Cort Adair Sr Northridge HS S11 -DNS DNS
DNS    David Del toro So Bountiful HS S9 -DNS DNS
DNS    Jared Thurman Jr Riverton HS S22 -DNS DNS
DNS    Hunter Bosgieter Jr Unattached S30 -DNS DNS
DNS    Bryce Anderson Jr Roy HS S29 -DNS DNS
DNS    Aaron Groethe Jr Roy HS S14 -DNS DNS
DNS    Edgar Granados Jr Rock Springs HS-WY S21 -DNS DNS
DNS    Adriano Demartin Jr Unattached S11 -DNS DNS