2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 1
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Aubrey Riser Fr Union HS 13.  27.16 +2.1
2.    Addison Moser So Preston HS-ID 17.  27.60 +2.1
3.    Lina Biasi So Parowan HS 27.  28.04 +2.1
4.    Gabriella Poulsen So Coral Academy-NV 33.  28.21 +2.1
5.    Kenzy Kellum Jr Mountain View HS-WY 39.  28.33 +2.1
6.    Paige Cummings Fr Millard HS 56.  28.81 +2.1
7.    Lindzee Banks Fr Enterprise HS 87.  29.89 +2.1
8.    Jacey McKinlay Jr North Sevier HS 107.  30.81 +2.1


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 2
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Annie Rowlan Jr Morgan HS 14.  27.22 -0.8
2.    Sarah McKen Fr Star Valley HS-WY 18.  27.70 -0.8
3.    Anna Jiricko So Rowland Hall 32.  28.15 -0.8
4.    Annika Liddiard Sr Gunnison Valley HS 60.  29.02 -0.8
5.    Taylor Lewis Fr Monticello HS 63.  29.09 -0.8
6.    Elisabeth McDowell Jr Bear Lake HS-ID 65.  29.13 -0.8
7.    Savannah Chadburn Fr Beaver HS 73.  29.42 -0.8
8.    Haylee Sethman Fr Wells HS-NV 92.  30.05 -0.8


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 3
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Marci Richins Fr North Summit HS 4.  26.56 q -0.6 q
2.    Capri Jones So Morgan HS 15.  27.29 -0.6
3.    Haley Ayers Sr North Fremont HS-ID 41.  28.35 -0.6
4.    Myndi Morgan Jr Piute HS 43.  28.38 -0.6
5.    Radisyn Jensen Jr South Sevier HS 49.  28.65 -0.6
6.    Meghan Remund Sr Duchesne HS 70.  29.41 -0.6
7.    Leila Mago Sr Coral Academy-NV 100.  30.42 -0.6
8.    Emrey Maxfield So Altamont HS 105.  30.79 -0.6


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 4
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Sade Miller So Union HS 7.  26.81 q -0.7 q
2.    Brooklyn Crum Jr Beaver HS 25.  27.98 -0.7
3.    Kallie Toomer Fr Cokeville HS-WY 29.  28.04 -0.7
4.    Hali Peterson Fr Wayne HS 40.  28.35 -0.7
5.    Kadence Koyle Jr Millard HS 44.  28.43 -0.7
6.    Baylee Ramsay Jr Kanab HS 72.  29.42 -0.7
7.    Haylee Erickson Fr Beaver HS 74.  29.43 -0.7
8.    Kinley Koopmans Fr Enterprise HS 76.  29.47 -0.7


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 5
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kaitlyn Hemond Sr Beaver HS 12.  27.07 +1.3
2.    Bayli Heap Sr Juab HS 21.  27.84 +1.3
3.    Haylee Prescott Fr Carbon HS 38.  28.31 +1.3
4.    Abbie Purser So Sugar-Salem HS-ID 51.  28.77 +1.3
5.    Trinity Mayer So Milford HS 59.  28.98 +1.3
6.    Kinsey Little So Kanab HS 96.  30.31 +1.3
7.    Sharica Lefler Sr Tabiona HS 108.  31.18 +1.3
8.    Kyha Gritts Jr Grand County HS 109.  31.18 +1.3


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 6
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Isabelle Hightower Jr North Sanpete HS 3.  26.05 q +0.7 q
2.    Haily Stephens Jr Mountain View HS-WY 24.  27.98 +0.7
3.    Saige Meek Jr Preston HS-ID 28.  28.04 +0.7
4.    Ellise Miller Jr North Fremont HS-ID 45.  28.49 +0.7
5.    Auburn Jackman Sr Grand County HS 61.  29.03 +0.7
6.    Savannah Petersen Sr Tintic HS 66.  29.14 +0.7
7.    Kaylie Guzman Fr Wendover HS 83.  29.73 +0.7
8.    Tessa Fowles So North Sanpete HS 89.  29.93 +0.7


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 7
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Sislee Richins Jr North Summit HS 6.  26.77 q -0.2 q
2.    Alana Henderson Jr Wendover HS 19.  27.74 -0.2
3.    Ivy Palmer Jr San Juan HS 22.  27.94 -0.2
4.    Bethany Justice So Emery HS 53.  28.78 -0.2
5.    Lyndee Miller Sr Union HS 55.  28.80 -0.2
6.    Bailey Keele Sr South Sevier HS 64.  29.12 -0.2
7.    Annie Bateman So Kanab HS 78.  29.53 -0.2
8.    Presley Lewis Jr Monticello HS 81.  29.62 -0.2
9.    Tyree King So Piute HS 86.  29.79 -0.2


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 8
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Lizzie Carlin Fr Rowland Hall 9.  26.96 q -2.4 q
2.    Kinslee Drake Fr Union HS 11.  27.03 -2.4
3.    Tia Nelson So Evanston HS-WY 48.  28.62 -2.4
4.    Hannah Allred Fr American Heritage 62.  29.06 -2.4
5.    Brookell Brindley Jr South Sevier HS 77.  29.52 -2.4
6.    Lourdes Loe So Coral Academy-NV 79.  29.58 -2.4
7.    Katy Hurst Jr Saint Joseph CHS 83.  29.73 -2.4
8.    Cortnee Miller So Beaver HS 101.  30.56 -2.4
DNS    Abbie Rhoades Fr Tabiona HS DNS  DNS -2.4


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 9
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Danielle Hunsaker Sr Grantsville HS 10.  26.97 -2.4
2.    Graycee Litton Fr North Fremont HS-ID 31.  28.06 -2.4
3.    Mary Degraffenreid Fr Millard HS 34.  28.22 -2.4
4.    Brianna Davis-Mitchell Sr Richfield HS 37.  28.31 -2.4
5.    Jennase Allred Sr Tabiona HS 54.  28.80 -2.4
6.    Cassidy Rasmussen Jr Altamont HS 85.  29.75 -2.4
7.    Sydney Garbett Sr Tintic HS 88.  29.91 -2.4
8.    Courtney Condie Sr Wasatch Academy 103.  30.62 -2.4
9.    Jenny Aguilar Jr Wells HS-NV 106.  30.81 -2.4


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 10
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Megan Atkinson So Delta HS 5.  26.57 q -2.2 q
2.    Marie Brown Jr Tintic HS 26.  28.02 -2.2
3.    Kaizlee Bringhurst Fr South Sevier HS 42.  28.37 -2.2
4.    McKenna Mickelson So Union HS 57.  28.83 -2.2
5.    Brooklyn Syrett So Bryce Valley HS 75.  29.44 -2.2
6.    Laynee Shiner Fr Altamont HS 90.  29.94 -2.2
7.    Verenice Garcia So Wendover HS 91.  29.95 -2.2
8.    Brittney Lamborn Fr Rich HS 99.  30.38 -2.2
9.    Taylor Mckinnon Sr Rich HS 104.  30.63 -2.2


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 11
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Mckinley Gallyer Sr Altamont HS 8.  26.83 q -1.9 q
2.    Vanessa Delgado Sr Piute HS 16.  27.57 -1.9
3.    Lyndee Mower Fr Carbon HS 23.  27.96 -1.9
4.    Aniya Teppo Jr Farson HS-WY 50.  28.71 -1.9
5.    Annabelle Garrett Sr Grand County HS 68.  29.28 -1.9
6.    Lily Kerr Jr Parowan HS 69.  29.33 -1.9
7.    Allie Radmall Fr Maeser Prep Acad 70.  29.41 -1.9
8.    Jordyn Kennedy Sr Piute HS 80.  29.59 -1.9
9.    Brenna Davison Jr Rowland Hall 93.  30.08 -1.9


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 12
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jade Wimmer Jr Gunnison Valley HS 1.  25.76 q +0.5 q
2.    Alexa Walker Fr Milford HS 30.  28.04 +0.5
3.    Bethany Nording Jr Kanab HS 36.  28.26 +0.5
4.    Hayley Matthews So Layton Christian Acad 47.  28.58 +0.5
5.    Abby Gribowskas Fr Farson HS-WY 58.  28.94 +0.5
6.    Tasiah Little Jr San Juan HS 82.  29.71 +0.5
7.    Aysia Pehrson Fr San Juan HS 94.  30.11 +0.5
8.    Kay-C Erickson So Beaver HS 95.  30.25 +0.5
9.    Alexandra Hodson So Rowland Hall 102.  30.60 +0.5


Girl's 200 meter 1A-3A Heats

Heat 13
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Ronnie Walker Jr Juab HS 2.  25.78 q -1.1 q
2.    Madysen Griffiths So Milford HS 20.  27.81 -1.1
3.    Madison Snow Jr Union HS 35.  28.25 -1.1
4.    Tana Frandsen Jr Panguitch HS 46.  28.53 -1.1
5.    Cassie Johnson So South Sevier HS 52.  28.78 -1.1
6.    Alexia Muhlestein So Maeser Prep Acad 67.  29.26 -1.1
7.    Roxie Yardley Fr Richfield HS 96.  30.31 -1.1
8.    Kinsey Williams Jr Milford HS 98.  30.34 -1.1
9.    Tenney Cook Fr Grand County HS 110.  31.53 -1.1


Girl's 200 meter 1A-3A Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Jade Wimmer Jr Gunnison Valley HS H12 -1. 25.76 q +0.5 q
2.    Ronnie Walker Jr Juab HS H13 -1. 25.78 q -1.1 q
3.    Isabelle Hightower Jr North Sanpete HS H6 -1. 26.05 q +0.7 q
4.    Marci Richins Fr North Summit HS H3 -1. 26.56 q -0.6 q
5.    Megan Atkinson So Delta HS H10 -1. 26.57 q -2.2 q
6.    Sislee Richins Jr North Summit HS H7 -1. 26.77 q -0.2 q
7.    Sade Miller So Union HS H4 -1. 26.81 q -0.7 q
8.    Mckinley Gallyer Sr Altamont HS H11 -1. 26.83 q -1.9 q
9.    Lizzie Carlin Fr Rowland Hall H8 -1. 26.96 q -2.4 q
10.    Danielle Hunsaker Sr Grantsville HS H9 -1. 26.97 -2.4
11.    Kinslee Drake Fr Union HS H8 -2. 27.03 -2.4
12.    Kaitlyn Hemond Sr Beaver HS H5 -1. 27.07 +1.3
13.    Aubrey Riser Fr Union HS H1 -1. 27.16 +2.1
14.    Annie Rowlan Jr Morgan HS H2 -1. 27.22 -0.8
15.    Capri Jones So Morgan HS H3 -2. 27.29 -0.6
16.    Vanessa Delgado Sr Piute HS H11 -2. 27.57 -1.9
17.    Addison Moser So Preston HS-ID H1 -2. 27.60 +2.1
18.    Sarah McKen Fr Star Valley HS-WY H2 -2. 27.70 -0.8
19.    Alana Henderson Jr Wendover HS H7 -2. 27.74 -0.2
20.    Madysen Griffiths So Milford HS H13 -2. 27.81 -1.1
21.    Bayli Heap Sr Juab HS H5 -2. 27.84 +1.3
22.    Ivy Palmer Jr San Juan HS H7 -3. 27.94 -0.2
23.    Lyndee Mower Fr Carbon HS H11 -3. 27.96 -1.9
24.    Haily Stephens Jr Mountain View HS-WY H6 -2. 27.98 +0.7
25.    Brooklyn Crum Jr Beaver HS H4 -2. 27.98 -0.7
26.    Marie Brown Jr Tintic HS H10 -2. 28.02 -2.2
27.    Lina Biasi So Parowan HS H1 -3. 28.04 +2.1
28.    Saige Meek Jr Preston HS-ID H6 -3. 28.04 +0.7
29.    Kallie Toomer Fr Cokeville HS-WY H4 -3. 28.04 -0.7
30.    Alexa Walker Fr Milford HS H12 -2. 28.04 +0.5
31.    Graycee Litton Fr North Fremont HS-ID H9 -2. 28.06 -2.4
32.    Anna Jiricko So Rowland Hall H2 -3. 28.15 -0.8
33.    Gabriella Poulsen So Coral Academy-NV H1 -4. 28.21 +2.1
34.    Mary Degraffenreid Fr Millard HS H9 -3. 28.22 -2.4
35.    Madison Snow Jr Union HS H13 -3. 28.25 -1.1
36.    Bethany Nording Jr Kanab HS H12 -3. 28.26 +0.5
37.    Brianna Davis-Mitchell Sr Richfield HS H9 -4. 28.31 -2.4
38.    Haylee Prescott Fr Carbon HS H5 -3. 28.31 +1.3
39.    Kenzy Kellum Jr Mountain View HS-WY H1 -5. 28.33 +2.1
40.    Hali Peterson Fr Wayne HS H4 -4. 28.35 -0.7
41.    Haley Ayers Sr North Fremont HS-ID H3 -3. 28.35 -0.6
42.    Kaizlee Bringhurst Fr South Sevier HS H10 -3. 28.37 -2.2
43.    Myndi Morgan Jr Piute HS H3 -4. 28.38 -0.6
44.    Kadence Koyle Jr Millard HS H4 -5. 28.43 -0.7
45.    Ellise Miller Jr North Fremont HS-ID H6 -4. 28.49 +0.7
46.    Tana Frandsen Jr Panguitch HS H13 -4. 28.53 -1.1
47.    Hayley Matthews So Layton Christian Acad H12 -4. 28.58 +0.5
48.    Tia Nelson So Evanston HS-WY H8 -3. 28.62 -2.4
49.    Radisyn Jensen Jr South Sevier HS H3 -5. 28.65 -0.6
50.    Aniya Teppo Jr Farson HS-WY H11 -4. 28.71 -1.9
51.    Abbie Purser So Sugar-Salem HS-ID H5 -4. 28.77 +1.3
52.    Cassie Johnson So South Sevier HS H13 -5. 28.78 -1.1
53.    Bethany Justice So Emery HS H7 -4. 28.78 -0.2
54.    Jennase Allred Sr Tabiona HS H9 -5. 28.80 -2.4
55.    Lyndee Miller Sr Union HS H7 -5. 28.80 -0.2
56.    Paige Cummings Fr Millard HS H1 -6. 28.81 +2.1
57.    McKenna Mickelson So Union HS H10 -4. 28.83 -2.2
58.    Abby Gribowskas Fr Farson HS-WY H12 -5. 28.94 +0.5
59.    Trinity Mayer So Milford HS H5 -5. 28.98 +1.3
60.    Annika Liddiard Sr Gunnison Valley HS H2 -4. 29.02 -0.8
61.    Auburn Jackman Sr Grand County HS H6 -5. 29.03 +0.7
62.    Hannah Allred Fr American Heritage H8 -4. 29.06 -2.4
63.    Taylor Lewis Fr Monticello HS H2 -5. 29.09 -0.8
64.    Bailey Keele Sr South Sevier HS H7 -6. 29.12 -0.2
65.    Elisabeth McDowell Jr Bear Lake HS-ID H2 -6. 29.13 -0.8
66.    Savannah Petersen Sr Tintic HS H6 -6. 29.14 +0.7
67.    Alexia Muhlestein So Maeser Prep Acad H13 -6. 29.26 -1.1
68.    Annabelle Garrett Sr Grand County HS H11 -5. 29.28 -1.9
69.    Lily Kerr Jr Parowan HS H11 -6. 29.33 -1.9
70.    Allie Radmall Fr Maeser Prep Acad H11 -7. 29.41 -1.9
70.    Meghan Remund Sr Duchesne HS H3 -6. 29.41 -0.6
72.    Baylee Ramsay Jr Kanab HS H4 -6. 29.42 -0.7
73.    Savannah Chadburn Fr Beaver HS H2 -7. 29.42 -0.8
74.    Haylee Erickson Fr Beaver HS H4 -7. 29.43 -0.7
75.    Brooklyn Syrett So Bryce Valley HS H10 -5. 29.44 -2.2
76.    Kinley Koopmans Fr Enterprise HS H4 -8. 29.47 -0.7
77.    Brookell Brindley Jr South Sevier HS H8 -5. 29.52 -2.4
78.    Annie Bateman So Kanab HS H7 -7. 29.53 -0.2
79.    Lourdes Loe So Coral Academy-NV H8 -6. 29.58 -2.4
80.    Jordyn Kennedy Sr Piute HS H11 -8. 29.59 -1.9
81.    Presley Lewis Jr Monticello HS H7 -8. 29.62 -0.2
82.    Tasiah Little Jr San Juan HS H12 -6. 29.71 +0.5
83.    Kaylie Guzman Fr Wendover HS H6 -7. 29.73 +0.7
83.    Katy Hurst Jr Saint Joseph CHS H8 -7. 29.73 -2.4
85.    Cassidy Rasmussen Jr Altamont HS H9 -6. 29.75 -2.4
86.    Tyree King So Piute HS H7 -9. 29.79 -0.2
87.    Lindzee Banks Fr Enterprise HS H1 -7. 29.89 +2.1
88.    Sydney Garbett Sr Tintic HS H9 -7. 29.91 -2.4
89.    Tessa Fowles So North Sanpete HS H6 -8. 29.93 +0.7
90.    Laynee Shiner Fr Altamont HS H10 -6. 29.94 -2.2
91.    Verenice Garcia So Wendover HS H10 -7. 29.95 -2.2
92.    Haylee Sethman Fr Wells HS-NV H2 -8. 30.05 -0.8
93.    Brenna Davison Jr Rowland Hall H11 -9. 30.08 -1.9
94.    Aysia Pehrson Fr San Juan HS H12 -7. 30.11 +0.5
95.    Kay-C Erickson So Beaver HS H12 -8. 30.25 +0.5
96.    Roxie Yardley Fr Richfield HS H13 -7. 30.31 -1.1
96.    Kinsey Little So Kanab HS H5 -6. 30.31 +1.3
98.    Kinsey Williams Jr Milford HS H13 -8. 30.34 -1.1
99.    Brittney Lamborn Fr Rich HS H10 -8. 30.38 -2.2
100.    Leila Mago Sr Coral Academy-NV H3 -7. 30.42 -0.6
101.    Cortnee Miller So Beaver HS H8 -8. 30.56 -2.4
102.    Alexandra Hodson So Rowland Hall H12 -9. 30.60 +0.5
103.    Courtney Condie Sr Wasatch Academy H9 -8. 30.62 -2.4
104.    Taylor Mckinnon Sr Rich HS H10 -9. 30.63 -2.2
105.    Emrey Maxfield So Altamont HS H3 -8. 30.79 -0.6
106.    Jenny Aguilar Jr Wells HS-NV H9 -9. 30.81 -2.4
107.    Jacey McKinlay Jr North Sevier HS H1 -8. 30.81 +2.1
108.    Sharica Lefler Sr Tabiona HS H5 -7. 31.18 +1.3
109.    Kyha Gritts Jr Grand County HS H5 -8. 31.18 +1.3
110.    Tenney Cook Fr Grand County HS H13 -9. 31.53 -1.1
DNS    Abbie Rhoades Fr Tabiona HS H8 -DNS DNS -2.4