2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 1
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Tyler Oustrich Jr Lehi HS 12.  22.84 -0.4
2.    Jon Hansen Sr Sky View HS 20.  23.00 -0.4
3.    Adriano Demartin Jr Bingham HS 33.  23.14 -0.4
4.    Autjoe Soe Jr Murray HS 35.  23.17 -0.4
5.    Hunter Mogensen Sr Cedar HS 55.  23.51 -0.4
6.    Mason Familar Sr Hunter HS 57.  23.54 -0.4
7.    Gabriel Amante Fr Hunter HS 93.  24.04 -0.4
8.    Lynn Aung Sr Highland HS 104.  24.23 -0.4
9.    Brayden Rigby Sr Mountain Crest HS 109.  24.33 -0.4


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 2
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Gabriel Memott Sr Mountain View HS 7.  22.69 q +0.2 q
2.    Kobe Wolfgramm Sr Pleasant Grove HS 10.  22.81 +0.2
3.    Connor Snapp Jr Springville HS 30.  23.08 +0.2
4.    Bracken Taylor Jr Logan HS 44.  23.38 +0.2
5.    Nathan Swann Jr Uintah HS 47.  23.40 +0.2
6.    Israel Alohan Jr Orem HS 73.  23.65 +0.2
7.    Ben Ohmert Jr Stansbury HS 77.  23.69 +0.2
8.    Todd Rigby Fr Mountain Crest HS 100.  24.20 +0.2
9.    Tanner Aston Sr Mountain Crest HS 108.  24.31 +0.2


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 3
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Tyler Adams Jr Timpanogos HS 6.  22.53 q +3.0 q
2.    Ian Dunford Jr Lehi HS 11.  22.83 +3.0
3.    Aaron Groethe Jr Roy HS 21.  23.00 +3.0
4.    Logan James Sr Lehi HS 24.  23.02 +3.0
5.    Bodie Bostwick Sr Snow Canyon HS 50.  23.42 +3.0
6.    Logan Johnson Sr American Fork HS 68.  23.60 +3.0
7.    Dylan Hayes Sr Pleasant Grove HS 83.  23.76 +3.0
8.    Gavin Taylor Jr Maple Mountain HS 85.  23.77 +3.0
9.    Zaiden Wright So Bingham HS 96.  24.11 +3.0


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 4
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Harrison Taggart Fr Corner Canyon HS 2.  22.25 q +1.9 q
2.    Ashraf Abudu Sr Lehi HS 17.  22.99 +1.9
3.    Jet Richins Sr Stansbury HS 37.  23.23 +1.9
4.    William Ammons Sr Timpview HS 41.  23.34 +1.9
5.    Isaac Tanner So Salem Hills HS 61.  23.56 +1.9
6.    Andrew Wimmer Sr Bingham HS 69.  23.61 +1.9
7.    Caden Wiegman Jr Mountain Crest HS 70.  23.62 +1.9
8.    Joshua Baker So Riverton HS 79.  23.75 +1.9
9.    Bridger Pack Jr Skyridge HS 113.  24.57 +1.9


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 5
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Logan Shobe So Ogden HS 22.  23.01 -0.9
2.    Keilen Washington So Snow Canyon HS 31.  23.08 -0.9
3.    Ethan Bennett Sr Mountain View HS 53.  23.49 -0.9
4.    Mekhi Sobel So Cedar HS 56.  23.53 -0.9
5.    Derek Brailsford Sr American Fork HS 71.  23.64 -0.9
6.    Chris DeAngelo Sr Spring Creek HS-NV 90.  23.89 -0.9
7.    Joseph Martin So Timpview HS 92.  23.99 -0.9
8.    Parker Singleton Jr Box Elder HS 98.  24.14 -0.9
9.    Baylor Parkhurst Sr Mountain View HS 99.  24.19 -0.9


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 6
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Brock Fabrizio So Alta HS 4.  22.38 q +0.5 q
2.    Josh Wood Sr Lone Peak HS 42.  23.34 +0.5
3.    Dante Stewart Jr Green Canyon HS 54.  23.51 +0.5
4.    Michael Coleman Sr Cedar HS 75.  23.68 +0.5
5.    Owen Madsen Jr Murray HS 101.  24.21 +0.5
6.    Jonah Gaye Sr Highland HS 102.  24.22 +0.5
7.    Peter Meuzelaar Fr Wasatch HS 106.  24.29 +0.5
8.    Adonis Johnson Jr Murray HS 116.  24.66 +0.5
DNS    Aaron Pectol Sr Tooele HS DNS  DNS +0.5


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 7
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Devin Downing Jr American Fork HS 18.  23.00 +0.1
2.    Alex Callister Jr Dixie HS 36.  23.18 +0.1
3.    Nathan Orton Jr Logan HS 43.  23.36 +0.1
4.    Gonzalo Flores Fr Hunter HS 48.  23.41 +0.1
5.    Tyler Walden Jr Dixie HS 58.  23.55 +0.1
6.    Traeson Martindale Jr Sky View HS 63.  23.58 +0.1
7.    Jonah Lowry Sr Ogden HS 87.  23.81 +0.1
8.    Kaleb Barnhart Jr Park City HS 110.  24.37 +0.1
9.    Everett Whitman Sr Rock Springs HS-WY 111.  24.49 +0.1


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 8
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Kevin Mei Sr Rock Springs HS-WY 25.  23.03 -0.9
2.    Cody Hagen Fr Corner Canyon HS 27.  23.05 -0.9
3.    Brett Carlson Sr Orem HS 29.  23.05 -0.9
4.    Caleb Christensen Sr Sky View HS 45.  23.39 -0.9
5.    Jacob Bird Jr Roy HS 62.  23.56 -0.9
6.    Christian Alvarez Sr Murray HS 97.  24.12 -0.9
DNF    Avi Parikh Sr Bingham HS DNF  DNF -0.9
DNS    Seth Saxton Jr Wasatch HS DNS  DNS -0.9
DNS    Colin Taylor Jr Skyridge HS DNS  DNS -0.9


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 9
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Niki Taukeiaho Sr Hunter HS 8.  22.69 q +0.7 q
2.    Boone Abbott Sr American Fork HS 15.  22.89 +0.7
3.    Haydn Sandstrom Sr Timpanogos HS 27.  23.05 +0.7
4.    Seth Warner So Park City HS 72.  23.65 +0.7
5.    Daniel Taylor Sr Olympus HS 80.  23.75 +0.7
6.    Liam Merrell So Uintah HS 81.  23.75 +0.7
7.    Rylan Spencer Jr Uintah HS 91.  23.94 +0.7
8.    Bryton Blake Jr Green Canyon HS 115.  24.64 +0.7
DNS    Dylan Andrew Sr Hunter HS DNS  DNS +0.7


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 10
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Porter Ellis Sr Lone Peak HS 3.  22.32 q +1.2 q
2.    Noah Kjar So Corner Canyon HS 16.  22.95 +1.2
3.    Tanner Rogers So Salem Hills HS 19.  23.00 +1.2
4.    David Spjut So Davis HS 66.  23.60 +1.2
5.    Kimball Morley Sr Spanish Fork HS 76.  23.69 +1.2
6.    Trevor Rockey Sr Orem HS 82.  23.76 +1.2
7.    Tyson Lee Jr Springville HS 86.  23.80 +1.2
8.    Jared Polatis Jr Bingham HS 95.  24.11 +1.2
9.    Jack Cook So Cedar HS 105.  24.28 +1.2


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 11
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Josh Taylor Sr Skyridge HS 1.  22.20 q +1.1 q
2.    Xander Littlefield Sr Stansbury HS 40.  23.33 +1.1
3.    Blain Ballard Sr Westlake HS 49.  23.41 +1.1
4.    Erick Salcido Sr Rock Springs HS-WY 59.  23.55 +1.1
5.    Connely Hill So Wasatch HS 64.  23.58 +1.1
6.    Braden Esplin Sr Snow Canyon HS 67.  23.60 +1.1
7.    David Del Toro So Bountiful HS 94.  24.05 +1.1
DNS    Kasey Hong Jr Corner Canyon HS DNS  DNS +1.1
DNS    Gavin Ware Jr Tooele HS DNS  DNS +1.1


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 12
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Nash Lewis So Box Elder HS 9.  22.73 q +1.3 q
2.    Brenden VanCooney Sr Stansbury HS 13.  22.87 +1.3
3.    Connor Lehr Sr Northridge HS 22.  23.01 +1.3
4.    Caleb Malone Sr Box Elder HS 51.  23.43 +1.3
5.    David Pilcher Jr Springville HS 65.  23.59 +1.3
6.    Landon Tolbert So Uintah HS 74.  23.66 +1.3
7.    Caleb Buhr Sr Green Canyon HS 103.  24.22 +1.3
8.    Kai Vlaun So Park City HS 107.  24.31 +1.3
DNS    Joseph Wilkins So Tooele HS DNS  DNS +1.3


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 13
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Ian Bonney Sr Murray HS 5.  22.46 q +0.1 q
2.    Puka Nacua Sr Orem HS 14.  22.88 +0.1
3.    Jacob MacArthur Sr Salem Hills HS 32.  23.12 +0.1
4.    Britt Dunnell Sr Canyon View HS 34.  23.16 +0.1
5.    Reed Westwood Jr Spring Creek HS-NV 46.  23.40 +0.1
6.    Dylan Reaves Sr Northridge HS 84.  23.77 +0.1
7.    Kynan Sigua So Mountain View HS 88.  23.84 +0.1
8.    Dallin Graf Jr Snow Canyon HS 89.  23.88 +0.1
9.    Donald Phillips So Ridgeline HS 112.  24.50 +0.1


Boy's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 14
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Gavin Ward So Lone Peak HS 26.  23.05 +0.0
2.    Luke Christensen Jr Riverton HS 38.  23.25 +0.0
3.    Ben Hegewald Jr Olympus HS 39.  23.29 +0.0
4.    Donovan Cooper Sr Cottonwood HS 52.  23.45 +0.0
5.    Nick Pembroke Jr Highland HS 60.  23.55 +0.0
6.    Favor Okere Jr Rock Springs HS-WY 78.  23.75 +0.0
7.    Evan Coon Fr Skyline HS 114.  24.59 +0.0
DNS    Tyson Heinz Sr Timpanogos HS DNS  DNS +0.0
DNS    Jayden Paxton Jr Canyon View HS DNS  DNS +0.0


Boy's 200 meter 4A-6A Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Josh Taylor Sr Skyridge HS H11 -1. 22.20 q +1.1 q
2.    Harrison Taggart Fr Corner Canyon HS H4 -1. 22.25 q +1.9 q
3.    Porter Ellis Sr Lone Peak HS H10 -1. 22.32 q +1.2 q
4.    Brock Fabrizio So Alta HS H6 -1. 22.38 q +0.5 q
5.    Ian Bonney Sr Murray HS H13 -1. 22.46 q +0.1 q
6.    Tyler Adams Jr Timpanogos HS H3 -1. 22.53 q +3.0 q
7.    Gabriel Memott Sr Mountain View HS H2 -1. 22.69 q +0.2 q
8.    Niki Taukeiaho Sr Hunter HS H9 -1. 22.69 q +0.7 q
9.    Nash Lewis So Box Elder HS H12 -1. 22.73 q +1.3 q
10.    Kobe Wolfgramm Sr Pleasant Grove HS H2 -2. 22.81 +0.2
11.    Ian Dunford Jr Lehi HS H3 -2. 22.83 +3.0
12.    Tyler Oustrich Jr Lehi HS H1 -1. 22.84 -0.4
13.    Brenden VanCooney Sr Stansbury HS H12 -2. 22.87 +1.3
14.    Puka Nacua Sr Orem HS H13 -2. 22.88 +0.1
15.    Boone Abbott Sr American Fork HS H9 -2. 22.89 +0.7
16.    Noah Kjar So Corner Canyon HS H10 -2. 22.95 +1.2
17.    Ashraf Abudu Sr Lehi HS H4 -2. 22.99 +1.9
18.    Devin Downing Jr American Fork HS H7 -1. 23.00 +0.1
19.    Tanner Rogers So Salem Hills HS H10 -3. 23.00 +1.2
20.    Jon Hansen Sr Sky View HS H1 -2. 23.00 -0.4
21.    Aaron Groethe Jr Roy HS H3 -3. 23.00 +3.0
22.    Logan Shobe So Ogden HS H5 -1. 23.01 -0.9
22.    Connor Lehr Sr Northridge HS H12 -3. 23.01 +1.3
24.    Logan James Sr Lehi HS H3 -4. 23.02 +3.0
25.    Kevin Mei Sr Rock Springs HS-WY H8 -1. 23.03 -0.9
26.    Gavin Ward So Lone Peak HS H14 -1. 23.05 +0.0
27.    Haydn Sandstrom Sr Timpanogos HS H9 -3. 23.05 +0.7
27.    Cody Hagen Fr Corner Canyon HS H8 -2. 23.05 -0.9
29.    Brett Carlson Sr Orem HS H8 -3. 23.05 -0.9
30.    Connor Snapp Jr Springville HS H2 -3. 23.08 +0.2
31.    Keilen Washington So Snow Canyon HS H5 -2. 23.08 -0.9
32.    Jacob MacArthur Sr Salem Hills HS H13 -3. 23.12 +0.1
33.    Adriano Demartin Jr Bingham HS H1 -3. 23.14 -0.4
34.    Britt Dunnell Sr Canyon View HS H13 -4. 23.16 +0.1
35.    Autjoe Soe Jr Murray HS H1 -4. 23.17 -0.4
36.    Alex Callister Jr Dixie HS H7 -2. 23.18 +0.1
37.    Jet Richins Sr Stansbury HS H4 -3. 23.23 +1.9
38.    Luke Christensen Jr Riverton HS H14 -2. 23.25 +0.0
39.    Ben Hegewald Jr Olympus HS H14 -3. 23.29 +0.0
40.    Xander Littlefield Sr Stansbury HS H11 -2. 23.33 +1.1
41.    William Ammons Sr Timpview HS H4 -4. 23.34 +1.9
42.    Josh Wood Sr Lone Peak HS H6 -2. 23.34 +0.5
43.    Nathan Orton Jr Logan HS H7 -3. 23.36 +0.1
44.    Bracken Taylor Jr Logan HS H2 -4. 23.38 +0.2
45.    Caleb Christensen Sr Sky View HS H8 -4. 23.39 -0.9
46.    Reed Westwood Jr Spring Creek HS-NV H13 -5. 23.40 +0.1
47.    Nathan Swann Jr Uintah HS H2 -5. 23.40 +0.2
48.    Gonzalo Flores Fr Hunter HS H7 -4. 23.41 +0.1
49.    Blain Ballard Sr Westlake HS H11 -3. 23.41 +1.1
50.    Bodie Bostwick Sr Snow Canyon HS H3 -5. 23.42 +3.0
51.    Caleb Malone Sr Box Elder HS H12 -4. 23.43 +1.3
52.    Donovan Cooper Sr Cottonwood HS H14 -4. 23.45 +0.0
53.    Ethan Bennett Sr Mountain View HS H5 -3. 23.49 -0.9
54.    Dante Stewart Jr Green Canyon HS H6 -3. 23.51 +0.5
55.    Hunter Mogensen Sr Cedar HS H1 -5. 23.51 -0.4
56.    Mekhi Sobel So Cedar HS H5 -4. 23.53 -0.9
57.    Mason Familar Sr Hunter HS H1 -6. 23.54 -0.4
58.    Tyler Walden Jr Dixie HS H7 -5. 23.55 +0.1
59.    Erick Salcido Sr Rock Springs HS-WY H11 -4. 23.55 +1.1
60.    Nick Pembroke Jr Highland HS H14 -5. 23.55 +0.0
61.    Isaac Tanner So Salem Hills HS H4 -5. 23.56 +1.9
62.    Jacob Bird Jr Roy HS H8 -5. 23.56 -0.9
63.    Traeson Martindale Jr Sky View HS H7 -6. 23.58 +0.1
64.    Connely Hill So Wasatch HS H11 -5. 23.58 +1.1
65.    David Pilcher Jr Springville HS H12 -5. 23.59 +1.3
66.    David Spjut So Davis HS H10 -4. 23.60 +1.2
67.    Braden Esplin Sr Snow Canyon HS H11 -6. 23.60 +1.1
68.    Logan Johnson Sr American Fork HS H3 -6. 23.60 +3.0
69.    Andrew Wimmer Sr Bingham HS H4 -6. 23.61 +1.9
70.    Caden Wiegman Jr Mountain Crest HS H4 -7. 23.62 +1.9
71.    Derek Brailsford Sr American Fork HS H5 -5. 23.64 -0.9
72.    Seth Warner So Park City HS H9 -4. 23.65 +0.7
73.    Israel Alohan Jr Orem HS H2 -6. 23.65 +0.2
74.    Landon Tolbert So Uintah HS H12 -6. 23.66 +1.3
75.    Michael Coleman Sr Cedar HS H6 -4. 23.68 +0.5
76.    Kimball Morley Sr Spanish Fork HS H10 -5. 23.69 +1.2
77.    Ben Ohmert Jr Stansbury HS H2 -7. 23.69 +0.2
78.    Favor Okere Jr Rock Springs HS-WY H14 -6. 23.75 +0.0
79.    Joshua Baker So Riverton HS H4 -8. 23.75 +1.9
80.    Daniel Taylor Sr Olympus HS H9 -5. 23.75 +0.7
81.    Liam Merrell So Uintah HS H9 -6. 23.75 +0.7
82.    Trevor Rockey Sr Orem HS H10 -6. 23.76 +1.2
83.    Dylan Hayes Sr Pleasant Grove HS H3 -7. 23.76 +3.0
84.    Dylan Reaves Sr Northridge HS H13 -6. 23.77 +0.1
85.    Gavin Taylor Jr Maple Mountain HS H3 -8. 23.77 +3.0
86.    Tyson Lee Jr Springville HS H10 -7. 23.80 +1.2
87.    Jonah Lowry Sr Ogden HS H7 -7. 23.81 +0.1
88.    Kynan Sigua So Mountain View HS H13 -7. 23.84 +0.1
89.    Dallin Graf Jr Snow Canyon HS H13 -8. 23.88 +0.1
90.    Chris DeAngelo Sr Spring Creek HS-NV H5 -6. 23.89 -0.9
91.    Rylan Spencer Jr Uintah HS H9 -7. 23.94 +0.7
92.    Joseph Martin So Timpview HS H5 -7. 23.99 -0.9
93.    Gabriel Amante Fr Hunter HS H1 -7. 24.04 -0.4
94.    David Del Toro So Bountiful HS H11 -7. 24.05 +1.1
95.    Jared Polatis Jr Bingham HS H10 -8. 24.11 +1.2
96.    Zaiden Wright So Bingham HS H3 -9. 24.11 +3.0
97.    Christian Alvarez Sr Murray HS H8 -6. 24.12 -0.9
98.    Parker Singleton Jr Box Elder HS H5 -8. 24.14 -0.9
99.    Baylor Parkhurst Sr Mountain View HS H5 -9. 24.19 -0.9
100.    Todd Rigby Fr Mountain Crest HS H2 -8. 24.20 +0.2
101.    Owen Madsen Jr Murray HS H6 -5. 24.21 +0.5
102.    Jonah Gaye Sr Highland HS H6 -6. 24.22 +0.5
103.    Caleb Buhr Sr Green Canyon HS H12 -7. 24.22 +1.3
104.    Lynn Aung Sr Highland HS H1 -8. 24.23 -0.4
105.    Jack Cook So Cedar HS H10 -9. 24.28 +1.2
106.    Peter Meuzelaar Fr Wasatch HS H6 -7. 24.29 +0.5
107.    Kai Vlaun So Park City HS H12 -8. 24.31 +1.3
108.    Tanner Aston Sr Mountain Crest HS H2 -9. 24.31 +0.2
109.    Brayden Rigby Sr Mountain Crest HS H1 -9. 24.33 -0.4
110.    Kaleb Barnhart Jr Park City HS H7 -8. 24.37 +0.1
111.    Everett Whitman Sr Rock Springs HS-WY H7 -9. 24.49 +0.1
112.    Donald Phillips So Ridgeline HS H13 -9. 24.50 +0.1
113.    Bridger Pack Jr Skyridge HS H4 -9. 24.57 +1.9
114.    Evan Coon Fr Skyline HS H14 -7. 24.59 +0.0
115.    Bryton Blake Jr Green Canyon HS H9 -8. 24.64 +0.7
116.    Adonis Johnson Jr Murray HS H6 -8. 24.66 +0.5
DNF    Avi Parikh Sr Bingham HS H8 -DNF DNF -0.9
DNS    Tyson Heinz Sr Timpanogos HS H14 -DNS DNS +0.0
DNS    Seth Saxton Jr Wasatch HS H8 -DNS DNS -0.9
DNS    Dylan Andrew Sr Hunter HS H9 -DNS DNS +0.7
DNS    Joseph Wilkins So Tooele HS H12 -DNS DNS +1.3
DNS    Colin Taylor Jr Skyridge HS H8 -DNS DNS -0.9
DNS    Aaron Pectol Sr Tooele HS H6 -DNS DNS +0.5
DNS    Kasey Hong Jr Corner Canyon HS H11 -DNS DNS +1.1
DNS    Jayden Paxton Jr Canyon View HS H14 -DNS DNS +0.0
DNS    Gavin Ware Jr Tooele HS H11 -DNS DNS +1.1