2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 1
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Favour Wanjoku Jr Rock Springs HS-WY 7.  25.76 q +1.0 q
2.    Payge Walz Fr Spring Creek HS-NV 13.  26.05 +1.0
3.    Grace Dalton Jr Park City HS 50.  27.42 +1.0
4.    Laurie Reeve Jr Logan HS 53.  27.56 +1.0
5.    Keri Cordon Sr Timpview HS 59.  27.70 +1.0
6.    Kacee Bennion So Uintah HS 60.  27.71 +1.0
7.    Nahui Pankratz Fr Stansbury HS 62.  27.72 +1.0
8.    Cymetrius Jefferson Jr Layton HS 72.  27.85 +1.0


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 2
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Calli Adamson Sr Skyridge HS 9.  25.94 q +0.0 q
2.    Rachel Foster Fr Skyridge HS 10.  25.95 +0.0
3.    Katelyn Austin Sr Timpview HS 29.  26.86 +0.0
4.    Allison Smith Jr Tooele HS 30.  26.91 +0.0
5.    Emma Stuart Fr Tooele HS 64.  27.74 +0.0
6.    Kianna Behunin Sr Riverton HS 83.  27.98 +0.0
7.    Joslyn Seamons So Payson HS 85.  28.04 +0.0
DNS    Shaylee Avila Jr Uintah HS DNS  DNS +0.0


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 3
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Brilee Pontius So Westlake HS 8.  25.81 q +0.9 q
2.    Aubree Cheney Sr Stansbury HS 21.  26.49 +0.9
3.    Annie Murdock Jr Highland HS 25.  26.76 +0.9
4.    Maya Miller Fr Mountain Crest HS 41.  27.16 +0.9
5.    Skylar Jackenthal Sr Park City HS 63.  27.72 +0.9
6.    Sarah Wilkinson Fr Bountiful HS 74.  27.87 +0.9
7.    Savannah Raff Jr Lehi HS 86.  28.08 +0.9
8.    Sarah Aliche So Bountiful HS 90.  28.18 +0.9
9.    Jody Sagers So Uintah HS 98.  28.73 +0.9


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 4
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Amy Frank Sr Highland HS 16.  26.16 +1.0
2.    Jessica Dorohov Sr Spring Creek HS-NV 17.  26.18 +1.0
3.    Izzy Miranda So Timpanogos HS 34.  27.05 +1.0
4.    Olivia Stevenson So Hurricane HS 44.  27.26 +1.0
5.    Sadie Edwards So Provo HS 49.  27.35 +1.0
6.    Amelia Zilles Fr Mountain Crest HS 65.  27.75 +1.0
7.    Savannah Weidner Jr Bingham HS 67.  27.80 +1.0
8.    Maia Strong Jr Murray HS 87.  28.10 +1.0
9.    Abigail Cannon Jr Springville HS 88.  28.10 +1.0


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 5
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Makenna McCloy Jr Tooele HS 12.  26.04 +0.5
2.    Larissa Dabb Sr Canyon View HS 19.  26.21 +0.5
3.    Samantha Diaz Jr Ben Lomond HS 36.  27.07 +0.5
4.    Kylie Nelson Fr Stansbury HS 46.  27.29 +0.5
5.    Amanda Larsen Sr Maple Mountain HS 52.  27.52 +0.5
6.    Brooklyn Wardle Fr Woods Cross HS 89.  28.11 +0.5
7.    Kalissa Manuel Fr Timpview HS 93.  28.37 +0.5
8.    Addison Snow So Dixie HS 94.  28.38 +0.5
DNS    Abby Holtby So Olympus HS DNS  DNS +0.5


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 6
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Elizabeth Norton So Lone Peak HS 14.  26.13 +0.0
2.    Ally Gomm Sr Provo HS 20.  26.44 +0.0
3.    Kiran Kohler Fr Box Elder HS 39.  27.13 +0.0
4.    Brinley Hess Jr Cedar HS 51.  27.43 +0.0
5.    Summer Bryson Sr Cedar HS 55.  27.58 +0.0
6.    Jacoba Egbert Sr Ogden HS 82.  27.94 +0.0
7.    Shante Holloway So Timpanogos HS 84.  28.03 +0.0
8.    Brooke Christensen Sr Murray HS 97.  28.56 +0.0
9.    Brianna Stoker So Springville HS 99.  28.78 +0.0


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 7
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Taye Raymond Jr Orem HS 5.  25.59 q +0.6 q
2.    Lindsey Bouwhuis Jr Davis HS 18.  26.20 +0.6
3.    Kate Johnson Jr Box Elder HS 26.  26.82 +0.6
4.    Hailey Anderson Sr Riverton HS 40.  27.16 +0.6
5.    Kip McClellan Jr Park City HS 42.  27.18 +0.6
6.    Annie Rawlinson Sr Sky View HS 61.  27.71 +0.6
7.    Taygin DeHart Sr Olympus HS 66.  27.77 +0.6
8.    Sarah Buening Jr Bingham HS 76.  27.90 +0.6
9.    Emma Bronson Sr Woods Cross HS 77.  27.91 +0.6


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 8
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Alison Richter So Lone Peak HS 3.  25.39 q +1.5 q
2.    Aly Milford So Corner Canyon HS 11.  26.04 +1.5
3.    Reagan Winget So Corner Canyon HS 31.  26.93 +1.5
4.    Kayla Milford Sr Corner Canyon HS 32.  26.98 +1.5
5.    Brittley Calderwood Sr Green Canyon HS 48.  27.33 +1.5
6.    Brylee Bergener So Canyon View HS 58.  27.69 +1.5
7.    Kate Fallon Fr Spanish Fork HS 79.  27.92 +1.5
8.    Berkley Dymock Fr Riverton HS 95.  28.38 +1.5
9.    Jenae Ramirez Sr Rock Springs HS-WY 100.  29.91 +1.5


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 9
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jasie York Sr Cedar HS 2.  25.27 q +0.8 q
2.    Bridgette Howell So Roy HS 15.  26.16 +0.8
3.    Sydney Hales Jr Wasatch HS 47.  27.33 +0.8
4.    Sadie Gilberg So Hurricane HS 54.  27.57 +0.8
5.    Coral Crossland Jr Park City HS 57.  27.65 +0.8
6.    Emily Johnson Sr Provo HS 70.  27.84 +0.8
7.    Regan Morris So Skyridge HS 73.  27.85 +0.8
8.    Krista Smith Jr Bingham HS 75.  27.89 +0.8
9.    Anne Coon Fr Skyline HS 91.  28.21 +0.8


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 10
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Emma Reeves Jr Orem HS 4.  25.55 q -0.8 q
2.    Annabelle Buck Sr Spanish Fork HS 22.  26.57 -0.8
3.    Katy Smith Fr Maple Mountain HS 28.  26.85 -0.8
4.    Kaylee Griffiths So Payson HS 35.  27.06 -0.8
5.    Meg Boren Sr Highland HS 38.  27.10 -0.8
6.    Courtney McCain Sr Woods Cross HS 68.  27.80 -0.8
7.    Tabitha Smith Sr Mountain Crest HS 71.  27.84 -0.8
8.    Ashlyn Price Jr Orem HS 92.  28.22 -0.8
DNS    Talia Winder Fr Green Canyon HS DNS  DNS -0.8


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 11
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Amy Ballard Sr Lehi HS 6.  25.59 q -0.1 q
2.    Katyrra Peck So Sky View HS 27.  26.83 -0.1
3.    Kyla Allan Jr Riverton HS 33.  27.02 -0.1
4.    Kimmie Winward Sr Orem HS 45.  27.27 -0.1
5.    Emma Shippen Sr Rigby HS-ID 69.  27.83 -0.1
6.    Bailee Hanson Jr Skyridge HS 80.  27.93 -0.1
7.    Molly Martin Jr Highland HS 96.  28.40 -0.1
DNS    Mia Madsen So Mountain View HS DNS  DNS -0.1
DNS    Lydia Harris So Olympus HS DNS  DNS -0.1


Girl's 200 meter 4A-6A Heats

Heat 12
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Meghan Hunter Sr Provo HS 1.  24.78 q +1.4 q
2.    Jadyn Gagnier Jr Stansbury HS 23.  26.70 +1.4
3.    Shelby Andrewsen Jr Timpview HS 24.  26.74 +1.4
4.    Ashlen White So Ogden HS 37.  27.09 +1.4
5.    Brittany Valencia Fr Hunter HS 43.  27.19 +1.4
6.    Libby Murphy Jr Spring Creek HS-NV 56.  27.62 +1.4
7.    Taylan Whitehead So Snow Canyon HS 78.  27.91 +1.4
8.    Darcy Jackson So Snow Canyon HS 81.  27.93 +1.4
DNS    Josslyn Spencer So Uintah HS DNS  DNS +1.4


Girl's 200 meter 4A-6A Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    Meghan Hunter Sr Provo HS H12 -1. 24.78 q +1.4 q
2.    Jasie York Sr Cedar HS H9 -1. 25.27 q +0.8 q
3.    Alison Richter So Lone Peak HS H8 -1. 25.39 q +1.5 q
4.    Emma Reeves Jr Orem HS H10 -1. 25.55 q -0.8 q
5.    Taye Raymond Jr Orem HS H7 -1. 25.59 q +0.6 q
6.    Amy Ballard Sr Lehi HS H11 -1. 25.59 q -0.1 q
7.    Favour Wanjoku Jr Rock Springs HS-WY H1 -1. 25.76 q +1.0 q
8.    Brilee Pontius So Westlake HS H3 -1. 25.81 q +0.9 q
9.    Calli Adamson Sr Skyridge HS H2 -1. 25.94 q +0.0 q
10.    Rachel Foster Fr Skyridge HS H2 -2. 25.95 +0.0
11.    Aly Milford So Corner Canyon HS H8 -2. 26.04 +1.5
12.    Makenna McCloy Jr Tooele HS H5 -1. 26.04 +0.5
13.    Payge Walz Fr Spring Creek HS-NV H1 -2. 26.05 +1.0
14.    Elizabeth Norton So Lone Peak HS H6 -1. 26.13 +0.0
15.    Bridgette Howell So Roy HS H9 -2. 26.16 +0.8
16.    Amy Frank Sr Highland HS H4 -1. 26.16 +1.0
17.    Jessica Dorohov Sr Spring Creek HS-NV H4 -2. 26.18 +1.0
18.    Lindsey Bouwhuis Jr Davis HS H7 -2. 26.20 +0.6
19.    Larissa Dabb Sr Canyon View HS H5 -2. 26.21 +0.5
20.    Ally Gomm Sr Provo HS H6 -2. 26.44 +0.0
21.    Aubree Cheney Sr Stansbury HS H3 -2. 26.49 +0.9
22.    Annabelle Buck Sr Spanish Fork HS H10 -2. 26.57 -0.8
23.    Jadyn Gagnier Jr Stansbury HS H12 -2. 26.70 +1.4
24.    Shelby Andrewsen Jr Timpview HS H12 -3. 26.74 +1.4
25.    Annie Murdock Jr Highland HS H3 -3. 26.76 +0.9
26.    Kate Johnson Jr Box Elder HS H7 -3. 26.82 +0.6
27.    Katyrra Peck So Sky View HS H11 -2. 26.83 -0.1
28.    Katy Smith Fr Maple Mountain HS H10 -3. 26.85 -0.8
29.    Katelyn Austin Sr Timpview HS H2 -3. 26.86 +0.0
30.    Allison Smith Jr Tooele HS H2 -4. 26.91 +0.0
31.    Reagan Winget So Corner Canyon HS H8 -3. 26.93 +1.5
32.    Kayla Milford Sr Corner Canyon HS H8 -4. 26.98 +1.5
33.    Kyla Allan Jr Riverton HS H11 -3. 27.02 -0.1
34.    Izzy Miranda So Timpanogos HS H4 -3. 27.05 +1.0
35.    Kaylee Griffiths So Payson HS H10 -4. 27.06 -0.8
36.    Samantha Diaz Jr Ben Lomond HS H5 -3. 27.07 +0.5
37.    Ashlen White So Ogden HS H12 -4. 27.09 +1.4
38.    Meg Boren Sr Highland HS H10 -5. 27.10 -0.8
39.    Kiran Kohler Fr Box Elder HS H6 -3. 27.13 +0.0
40.    Hailey Anderson Sr Riverton HS H7 -4. 27.16 +0.6
41.    Maya Miller Fr Mountain Crest HS H3 -4. 27.16 +0.9
42.    Kip McClellan Jr Park City HS H7 -5. 27.18 +0.6
43.    Brittany Valencia Fr Hunter HS H12 -5. 27.19 +1.4
44.    Olivia Stevenson So Hurricane HS H4 -4. 27.26 +1.0
45.    Kimmie Winward Sr Orem HS H11 -4. 27.27 -0.1
46.    Kylie Nelson Fr Stansbury HS H5 -4. 27.29 +0.5
47.    Sydney Hales Jr Wasatch HS H9 -3. 27.33 +0.8
48.    Brittley Calderwood Sr Green Canyon HS H8 -5. 27.33 +1.5
49.    Sadie Edwards So Provo HS H4 -5. 27.35 +1.0
50.    Grace Dalton Jr Park City HS H1 -3. 27.42 +1.0
51.    Brinley Hess Jr Cedar HS H6 -4. 27.43 +0.0
52.    Amanda Larsen Sr Maple Mountain HS H5 -5. 27.52 +0.5
53.    Laurie Reeve Jr Logan HS H1 -4. 27.56 +1.0
54.    Sadie Gilberg So Hurricane HS H9 -4. 27.57 +0.8
55.    Summer Bryson Sr Cedar HS H6 -5. 27.58 +0.0
56.    Libby Murphy Jr Spring Creek HS-NV H12 -6. 27.62 +1.4
57.    Coral Crossland Jr Park City HS H9 -5. 27.65 +0.8
58.    Brylee Bergener So Canyon View HS H8 -6. 27.69 +1.5
59.    Keri Cordon Sr Timpview HS H1 -5. 27.70 +1.0
60.    Kacee Bennion So Uintah HS H1 -6. 27.71 +1.0
61.    Annie Rawlinson Sr Sky View HS H7 -6. 27.71 +0.6
62.    Nahui Pankratz Fr Stansbury HS H1 -7. 27.72 +1.0
63.    Skylar Jackenthal Sr Park City HS H3 -5. 27.72 +0.9
64.    Emma Stuart Fr Tooele HS H2 -5. 27.74 +0.0
65.    Amelia Zilles Fr Mountain Crest HS H4 -6. 27.75 +1.0
66.    Taygin DeHart Sr Olympus HS H7 -7. 27.77 +0.6
67.    Savannah Weidner Jr Bingham HS H4 -7. 27.80 +1.0
68.    Courtney McCain Sr Woods Cross HS H10 -6. 27.80 -0.8
69.    Emma Shippen Sr Rigby HS-ID H11 -5. 27.83 -0.1
70.    Emily Johnson Sr Provo HS H9 -6. 27.84 +0.8
71.    Tabitha Smith Sr Mountain Crest HS H10 -7. 27.84 -0.8
72.    Cymetrius Jefferson Jr Layton HS H1 -8. 27.85 +1.0
73.    Regan Morris So Skyridge HS H9 -7. 27.85 +0.8
74.    Sarah Wilkinson Fr Bountiful HS H3 -6. 27.87 +0.9
75.    Krista Smith Jr Bingham HS H9 -8. 27.89 +0.8
76.    Sarah Buening Jr Bingham HS H7 -8. 27.90 +0.6
77.    Emma Bronson Sr Woods Cross HS H7 -9. 27.91 +0.6
78.    Taylan Whitehead So Snow Canyon HS H12 -7. 27.91 +1.4
79.    Kate Fallon Fr Spanish Fork HS H8 -7. 27.92 +1.5
80.    Bailee Hanson Jr Skyridge HS H11 -6. 27.93 -0.1
81.    Darcy Jackson So Snow Canyon HS H12 -8. 27.93 +1.4
82.    Jacoba Egbert Sr Ogden HS H6 -6. 27.94 +0.0
83.    Kianna Behunin Sr Riverton HS H2 -6. 27.98 +0.0
84.    Shante Holloway So Timpanogos HS H6 -7. 28.03 +0.0
85.    Joslyn Seamons So Payson HS H2 -7. 28.04 +0.0
86.    Savannah Raff Jr Lehi HS H3 -7. 28.08 +0.9
87.    Maia Strong Jr Murray HS H4 -8. 28.10 +1.0
88.    Abigail Cannon Jr Springville HS H4 -9. 28.10 +1.0
89.    Brooklyn Wardle Fr Woods Cross HS H5 -6. 28.11 +0.5
90.    Sarah Aliche So Bountiful HS H3 -8. 28.18 +0.9
91.    Anne Coon Fr Skyline HS H9 -9. 28.21 +0.8
92.    Ashlyn Price Jr Orem HS H10 -8. 28.22 -0.8
93.    Kalissa Manuel Fr Timpview HS H5 -7. 28.37 +0.5
94.    Addison Snow So Dixie HS H5 -8. 28.38 +0.5
95.    Berkley Dymock Fr Riverton HS H8 -8. 28.38 +1.5
96.    Molly Martin Jr Highland HS H11 -7. 28.40 -0.1
97.    Brooke Christensen Sr Murray HS H6 -8. 28.56 +0.0
98.    Jody Sagers So Uintah HS H3 -9. 28.73 +0.9
99.    Brianna Stoker So Springville HS H6 -9. 28.78 +0.0
100.    Jenae Ramirez Sr Rock Springs HS-WY H8 -9. 29.91 +1.5
DNS    Shaylee Avila Jr Uintah HS H2 -DNS DNS +0.0
DNS    Abby Holtby So Olympus HS H5 -DNS DNS +0.5
DNS    Josslyn Spencer So Uintah HS H12 -DNS DNS +1.4
DNS    Talia Winder Fr Green Canyon HS H10 -DNS DNS -0.8
DNS    Mia Madsen So Mountain View HS H11 -DNS DNS -0.1
DNS    Lydia Harris So Olympus HS H11 -DNS DNS -0.1