2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Treyson Dayton Fr Cokeville HS-WY 41.  2:14.23    
2.    Caden Williams Jr Grantsville HS 46.  2:15.22    
3.    Lucas Forsyth So Union HS 50.  2:16.06    
4.    Aj Foster Sr Union HS 51.  2:16.37    
5.    Taigh McDonald Jr Tintic HS 54.  2:16.80    
6.    Jack Warnking Jr Wasatch Academy 55.  2:17.05    
7.    Jaycee Olsen Jr Manila HS 56.  2:17.14    
8.    Logan Hansen Jr South Sevier HS 58.  2:17.71    
9.    Justin Reidhead Jr Kanab HS 59.  2:17.72    
10.    Alan Chavez Sr Coral Academy-NV 61.  2:18.48    
11.    Alexander Lott Jr San Juan HS 62.  2:18.51    
12.    Aksel Anderson Jr Rowland Hall 65.  2:18.97    
13.    Jason Cardon Fr Beaver HS 66.  2:19.04    
14.    Tanner Layton So Altamont HS 70.  2:19.56    
15.    Josaih Carter Fr Manti HS 71.  2:19.65    
16.    Nate Kunze Jr Wayne HS 72.  2:19.93    
17.    Logan Bateman Jr Rowland Hall 73.  2:20.32    
18.    Ethan Clayburn Jr Duchesne HS 77.  2:22.94    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Chad Page Jr Carbon HS 18.  2:08.54    
2.    John Holmquist Sr Bear Lake HS-ID 29.  2:10.96    
3.    Kandon Mosher Fr North Summit HS 37.  2:13.79    
4.    Porter Schoppe So Panguitch HS 38.  2:14.03    
5.    Jake Church Jr Kanab HS 39.  2:14.04    
6.    Calder Moon Fr Duchesne HS 40.  2:14.18    
7.    Sam Cox Jr Manti HS 44.  2:14.98    
8.    Brock Edwards Jr Beaver HS 45.  2:15.21    
9.    Hunter Alger Fr Richfield HS 48.  2:15.69    
10.    Max Eatchel So Rowland Hall 52.  2:16.68    
11.    Aidan Mortensen So Emery HS 53.  2:16.76    
12.    Ben Johnson So Manti HS 57.  2:17.19    
13.    Cory Bunker So Monticello HS 60.  2:18.42    
14.    Sebastian Poulsen Jr Coral Academy-NV 64.  2:18.73    
15.    Kelby Bosh So North Sevier HS 67.  2:19.31    
16.    Kydon Davis Fr Milford HS 68.  2:19.35    
17.    Luke Jackson So North Sanpete HS 76.  2:22.34    
DNS    Gavin Sherwood Jr Maeser Prep Acad DNS  DNS    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Logan Phillips So Altamont HS 9.  2:06.88    
2.    Devan Moody Sr Cokeville HS-WY 15.  2:07.89    
3.    Evan Ellison Jr Grand County HS 19.  2:08.65    
4.    Ryan Page Jr Carbon HS 20.  2:09.56    
5.    Dalton Moss Jr Bear Lake HS-ID 22.  2:09.64    
6.    Ammon Willson Sr Carbon HS 25.  2:10.10    
7.    Kelby Jessen So Piute HS 28.  2:10.63    
8.    Chase Christiansen Sr Emery HS 32.  2:12.15    
9.    Jonathan Fitzgerald Sr Parowan HS 33.  2:12.55    
10.    Logan Hunt Jr Evanston HS-WY 35.  2:13.21    
11.    McKay Meccariello Sr Emery HS 36.  2:13.77    
12.    Joshua Hammon Fr Water Canyon HS 42.  2:14.64    
13.    Tate Gatherum So Duchesne HS 47.  2:15.33    
14.    Brock Syrett Fr Bryce Valley HS 69.  2:19.45    
15.    Pablo Biggers So American Leadership Acad 74.  2:21.11    
16.    Wyatt Gardner So Enterprise HS 75.  2:22.00    
17.    Landon Wells Sr Rockwell HS 78.  2:25.42    
DNS    Dylan Beck Sr Rockwell HS DNS  DNS    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Landen Hardy So Pinnacle HS 14.  2:07.68    
2.    Alan Pettit So Monticello HS 17.  2:08.45    
3.    Benjamin Hill Jr Gunnison Valley HS 21.  2:09.58    
4.    James Jeffs Sr Water Canyon HS 23.  2:09.86    
5.    Miles Guerrero Fr Wayne HS 26.  2:10.25    
6.    John McLaws So Delta HS 27.  2:10.62    
7.    Cade McIntyre So Coral Academy-NV 30.  2:10.97    
8.    Kristopher Nez Sr Bryce Valley HS 31.  2:11.21    
9.    Jared Braden Jr Juab HS 34.  2:12.72    
10.    Kael Myers Jr Millard HS 43.  2:14.97    
11.    Carson Burian So Rowland Hall 49.  2:15.88    
12.    Morris Maxfield Jr Millard HS 63.  2:18.71    
DNS    Matt Hindes Jr North Sanpete HS DNS  DNS    
DNS    Jaden Sterner Sr Manti HS DNS  DNS    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Brooks Andreason Sr Summit Academy 10.  2:07.08    
DNS    Orange Peel Jr North Sanpete HS DNS  DNS    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Sam Galati Jr South Summit HS 8.  2:06.68 1  
DNS    Bryar Meccariello So Emery HS DNS  DNS    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Adam Bunker Sr Monticello HS 5.  2:03.07 4  
2.    Logan Snow Sr Union HS 12.  2:07.20    
3.    Tyler Dinkel Jr Juab HS 13.  2:07.29    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Trenton Wells Sr Mountain View HS-WY 4.  2:01.80 5  
2.    Spencer Williams Sr Beaver HS 6.  2:03.31 3  
3.    Johnathan Simmons So Salmon HS-ID 7.  2:05.90 2  
4.    Wyatt Teggins Jr Grantsville HS 11.  2:07.18    
5.    Clay Shakespear Jr Kanab HS 16.  2:07.92    
6.    Travis Harmon Jr Mountain View HS-WY 24.  2:10.02    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jared Spendlove Jr Carbon HS 3.  2:01.26 6  


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Porter Whitworth Jr Grantsville HS 2.  1:58.69 8  


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Tyrell Halladay Sr Evanston HS-WY 1.  1:57.15 10  
DNS    Andy Gebhardt Jr Salmon HS-ID DNS  DNS    


Boy's 800 meter 1A-3A Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Tyrell Halladay Sr Evanston HS-WY S11 -1. 1:57.15 10  
2.    Porter Whitworth Jr Grantsville HS S10 -1. 1:58.69 8  
3.    Jared Spendlove Jr Carbon HS S9 -1. 2:01.26 6  
4.    Trenton Wells Sr Mountain View HS-WY S8 -1. 2:01.80 5  
5.    Adam Bunker Sr Monticello HS S7 -1. 2:03.07 4  
6.    Spencer Williams Sr Beaver HS S8 -2. 2:03.31 3  
7.    Johnathan Simmons So Salmon HS-ID S8 -3. 2:05.90 2  
8.    Sam Galati Jr South Summit HS S6 -1. 2:06.68 1  
9.    Logan Phillips So Altamont HS S3 -1. 2:06.88    
10.    Brooks Andreason Sr Summit Academy S5 -1. 2:07.08    
11.    Wyatt Teggins Jr Grantsville HS S8 -4. 2:07.18    
12.    Logan Snow Sr Union HS S7 -2. 2:07.20    
13.    Tyler Dinkel Jr Juab HS S7 -3. 2:07.29    
14.    Landen Hardy So Pinnacle HS S4 -1. 2:07.68    
15.    Devan Moody Sr Cokeville HS-WY S3 -2. 2:07.89    
16.    Clay Shakespear Jr Kanab HS S8 -5. 2:07.92    
17.    Alan Pettit So Monticello HS S4 -2. 2:08.45    
18.    Chad Page Jr Carbon HS S2 -1. 2:08.54    
19.    Evan Ellison Jr Grand County HS S3 -3. 2:08.65    
20.    Ryan Page Jr Carbon HS S3 -4. 2:09.56    
21.    Benjamin Hill Jr Gunnison Valley HS S4 -3. 2:09.58    
22.    Dalton Moss Jr Bear Lake HS-ID S3 -5. 2:09.64    
23.    James Jeffs Sr Water Canyon HS S4 -4. 2:09.86    
24.    Travis Harmon Jr Mountain View HS-WY S8 -6. 2:10.02    
25.    Ammon Willson Sr Carbon HS S3 -6. 2:10.10    
26.    Miles Guerrero Fr Wayne HS S4 -5. 2:10.25    
27.    John McLaws So Delta HS S4 -6. 2:10.62    
28.    Kelby Jessen So Piute HS S3 -7. 2:10.63    
29.    John Holmquist Sr Bear Lake HS-ID S2 -2. 2:10.96    
30.    Cade McIntyre So Coral Academy-NV S4 -7. 2:10.97    
31.    Kristopher Nez Sr Bryce Valley HS S4 -8. 2:11.21    
32.    Chase Christiansen Sr Emery HS S3 -8. 2:12.15    
33.    Jonathan Fitzgerald Sr Parowan HS S3 -9. 2:12.55    
34.    Jared Braden Jr Juab HS S4 -9. 2:12.72    
35.    Logan Hunt Jr Evanston HS-WY S3 -10. 2:13.21    
36.    McKay Meccariello Sr Emery HS S3 -11. 2:13.77    
37.    Kandon Mosher Fr North Summit HS S2 -3. 2:13.79    
38.    Porter Schoppe So Panguitch HS S2 -4. 2:14.03    
39.    Jake Church Jr Kanab HS S2 -5. 2:14.04    
40.    Calder Moon Fr Duchesne HS S2 -6. 2:14.18    
41.    Treyson Dayton Fr Cokeville HS-WY S1 -1. 2:14.23    
42.    Joshua Hammon Fr Water Canyon HS S3 -12. 2:14.64    
43.    Kael Myers Jr Millard HS S4 -10. 2:14.97    
44.    Sam Cox Jr Manti HS S2 -7. 2:14.98    
45.    Brock Edwards Jr Beaver HS S2 -8. 2:15.21    
46.    Caden Williams Jr Grantsville HS S1 -2. 2:15.22    
47.    Tate Gatherum So Duchesne HS S3 -13. 2:15.33    
48.    Hunter Alger Fr Richfield HS S2 -9. 2:15.69    
49.    Carson Burian So Rowland Hall S4 -11. 2:15.88    
50.    Lucas Forsyth So Union HS S1 -3. 2:16.06    
51.    Aj Foster Sr Union HS S1 -4. 2:16.37    
52.    Max Eatchel So Rowland Hall S2 -10. 2:16.68    
53.    Aidan Mortensen So Emery HS S2 -11. 2:16.76    
54.    Taigh McDonald Jr Tintic HS S1 -5. 2:16.80    
55.    Jack Warnking Jr Wasatch Academy S1 -6. 2:17.05    
56.    Jaycee Olsen Jr Manila HS S1 -7. 2:17.14    
57.    Ben Johnson So Manti HS S2 -12. 2:17.19    
58.    Logan Hansen Jr South Sevier HS S1 -8. 2:17.71    
59.    Justin Reidhead Jr Kanab HS S1 -9. 2:17.72    
60.    Cory Bunker So Monticello HS S2 -13. 2:18.42    
61.    Alan Chavez Sr Coral Academy-NV S1 -10. 2:18.48    
62.    Alexander Lott Jr San Juan HS S1 -11. 2:18.51    
63.    Morris Maxfield Jr Millard HS S4 -12. 2:18.71    
64.    Sebastian Poulsen Jr Coral Academy-NV S2 -14. 2:18.73    
65.    Aksel Anderson Jr Rowland Hall S1 -12. 2:18.97    
66.    Jason Cardon Fr Beaver HS S1 -13. 2:19.04    
67.    Kelby Bosh So North Sevier HS S2 -15. 2:19.31    
68.    Kydon Davis Fr Milford HS S2 -16. 2:19.35    
69.    Brock Syrett Fr Bryce Valley HS S3 -14. 2:19.45    
70.    Tanner Layton So Altamont HS S1 -14. 2:19.56    
71.    Josaih Carter Fr Manti HS S1 -15. 2:19.65    
72.    Nate Kunze Jr Wayne HS S1 -16. 2:19.93    
73.    Logan Bateman Jr Rowland Hall S1 -17. 2:20.32    
74.    Pablo Biggers So American Leadership Acad S3 -15. 2:21.11    
75.    Wyatt Gardner So Enterprise HS S3 -16. 2:22.00    
76.    Luke Jackson So North Sanpete HS S2 -17. 2:22.34    
77.    Ethan Clayburn Jr Duchesne HS S1 -18. 2:22.94    
78.    Landon Wells Sr Rockwell HS S3 -17. 2:25.42    
DNS    Bryar Meccariello So Emery HS S6 -DNS DNS    
DNS    Orange Peel Jr North Sanpete HS S5 -DNS DNS    
DNS    Gavin Sherwood Jr Maeser Prep Acad S2 -DNS DNS    
DNS    Matt Hindes Jr North Sanpete HS S4 -DNS DNS    
DNS    Jaden Sterner Sr Manti HS S4 -DNS DNS    
DNS    Dylan Beck Sr Rockwell HS S3 -DNS DNS    
DNS    Andy Gebhardt Jr Salmon HS-ID S11 -DNS DNS    


Men & Women's 1A-3A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Mountain View HS-WY 75 .5   
2.  Sugar-Salem HS-ID 56     
3.  Star Valley HS-WY 47     
4.  Grand County HS 44 .333   
5.  Evanston HS-WY 44     
6.  North Fremont HS-ID 36     
7.  Morgan HS 32     
7.  Grantsville HS 32     
9.  Beaver HS 29     
10.  Emery HS 27     
11.  Preston HS-ID 25     
12.  Delta HS 24     
13.  Carbon HS 21     
14.  Shelley HS-ID 18     
14.  Richfield HS 18     
16.  Valley HS 17 .5   
17.  South Summit HS 13     
18.  Juab HS 11     
19.  Monticello HS 10     
20.  Millard HS 9     
21.  Jackson Hole HS-WY 8     
22.  Lyman HS-WY 6     
22.  Coral Academy-NV 6     
22.  Tabiona HS 6     
22.  Salmon HS-ID 6     
26.  Liberty HS-ID 5     
26.  North Sanpete HS 5     
28.  Parowan HS 4 .333   
29.  Manti HS 4     
29.  Cokeville HS-WY 4     
29.  Wayne HS 4     
29.  North Summit HS 4     
33.  Rowland Hall 3     
34.  Altamont HS 2     
35.  West Ridge Academy 1     
35.  North Sevier HS 1     
35.  Panguitch HS 1     
38.  American Heritage 0 .333