2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Eric Hedengren So Timpview HS 100.  4:40.03    
2.    Noah Taylor Sr Westlake HS 101.  4:40.27    
3.    Griffin Sanders So Hurricane HS 103.  4:40.31    
4.    Caleb Anson Fr Payson HS 113.  4:41.24    
5.    Caleb Schofield So Cedar HS 122.  4:43.04    
6.    David Skelton Jr Maple Mountain HS 123.  4:43.08    
7.    Sam Bishop Jr Skyline HS 126.  4:43.53    
8.    Micah Babcock Jr Rock Springs HS-WY 129.  4:43.90    
9.    Nate Eagleton Jr Ogden HS 132.  4:44.40    
10.    Reese McGrath Jr Park City HS 139.  4:45.35    
11.    Price Morris Jr Sky View HS 144.  4:45.96    
12.    Max Bailey Sr Ogden HS 150.  4:47.30    
13.    Jeremy Ruebush Jr Stansbury HS 157.  4:49.09    
14.    Trevin Harbertson Fr Pleasant Grove HS 167.  4:57.67    
15.    Philip Jimenez Jr Ogden HS 168.  4:57.68    
DNS    Eddie Valenzuela Jr Canyon View HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Teagan Palmer Sr Tooele HS 61.  4:34.66    
2.    Sam Goodson Jr Skyline HS 62.  4:34.76    
3.    Davy Powell Sr Uintah HS 105.  4:40.39    
4.    Michael McCarter Sr Corner Canyon HS 115.  4:41.49    
5.    Ethan Mabey So Bountiful HS 121.  4:42.63    
6.    Satchell Menendez Jr Skyridge HS 124.  4:43.21    
7.    Branson Merchant Sr Mountain View HS 127.  4:43.74    
8.    Braunson Provence Jr Box Elder HS 130.  4:44.05    
9.    Easton Foster So Logan HS 134.  4:44.91    
10.    Branson Sharp So Green Canyon HS 135.  4:44.93    
11.    Talmage Ricks Jr Stansbury HS 141.  4:45.48    
12.    Russell Graves Sr Box Elder HS 145.  4:46.14    
13.    Thomas Fuller Sr Skyridge HS 147.  4:46.74    
14.    Jacob Simper So Stansbury HS 154.  4:48.59    
15.    Matthew Cable Jr Spanish Fork HS 165.  4:52.83    
16.    Mitch Carter So Logan HS 166.  4:55.47    
17.    Jared Winn Jr Canyon View HS 170.  5:03.87    
DNS    Nicholai Gontcharov Sr Skyline HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Mckay Burnside Jr Canyon View HS 86.  4:37.23    
2.    Alex Rasmussen Jr Logan HS 93.  4:38.44    
3.    Asa Bell Sr Mountain View HS 94.  4:38.68    
4.    Benjamin Dastrup So Corner Canyon HS 111.  4:40.87    
5.    Stephen Glod Sr Corner Canyon HS 118.  4:42.20    
6.    Jackson Black Jr Layton HS 125.  4:43.30    
7.    Dylan Whitney So Payson HS 128.  4:43.79    
8.    Cameron Jacobs So Orem HS 136.  4:45.13    
9.    Charles Broberg Sr Timpview HS 138.  4:45.32    
10.    Noah Green Jr Cedar HS 142.  4:45.58    
11.    John Hunter So Provo HS 143.  4:45.67    
12.    Braden Minor So Mountain View HS 151.  4:47.53    
13.    Kimball Mason So Bountiful HS 153.  4:47.88    
14.    Tyler Hudson So Westlake HS 155.  4:48.68    
15.    Jackson Olsen So Woods Cross HS 158.  4:49.14    
16.    Ethan Maxfield Jr West Jordan HS 159.  4:49.79    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Hunter Jones Sr Canyon View HS 52.  4:33.79    
2.    Jayson Caudell Jr Rock Springs HS-WY 63.  4:34.81    
3.    Giovanni Ramirez So Orem HS 70.  4:35.43    
4.    William Francom Jr Springville HS 79.  4:36.43    
5.    Quinten Wright Jr Ridgeline HS 82.  4:36.88    
6.    Thys Hansen So Timpanogos HS 85.  4:37.22    
7.    McKay Margetts Sr Bingham HS 87.  4:37.49    
8.    Daniel Larsen So Davis HS 88.  4:37.55    
9.    Jarren Barfuss So Skyridge HS 89.  4:37.86    
10.    Jayden Holdsworth So Orem HS 92.  4:38.14    
11.    Arda Caliskan Jr Timpview HS 96.  4:39.00    
12.    Daniel Mason Jr Bountiful HS 102.  4:40.30    
13.    Arik Manwaring Jr Corner Canyon HS 106.  4:40.52    
14.    Nicolas Jones Jr Westlake HS 107.  4:40.58    
15.    Jared Wayment Jr Bonneville HS 112.  4:41.20    
16.    Sam Gerlach Jr Box Elder HS 116.  4:41.65    
17.    Sam Boehm Jr Ogden HS 137.  4:45.17    
18.    Easton Dunford Jr Mountain View HS 140.  4:45.45    
19.    Samuel Fish Sr Canyon View HS 146.  4:46.58    
20.    Brandon Johnson Sr Corner Canyon HS 160.  4:49.79    
21.    Peter Oldham Sr Corner Canyon HS 162.  4:51.57    
22.    Spencer Anderson Jr Ogden HS 164.  4:52.67    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Dawson Balzotti Sr Westlake HS 44.  4:32.97    
2.    Luke Howell Jr Lehi HS 65.  4:34.99    
3.    Trent Chipman Jr Mountain View HS 66.  4:35.00    
4.    Tyler Seeley So Stansbury HS 69.  4:35.36    
5.    Jared Peterson So Bingham HS 80.  4:36.59    
6.    Jordon Scott Sr Spanish Fork HS 84.  4:37.20    
7.    Carter Wilkey Jr Salem Hills HS 98.  4:39.47    
8.    Tyler Reese So Spanish Fork HS 99.  4:39.97    
9.    James Woodrum Sr Westlake HS 108.  4:40.73    
10.    Spencer Adams So Ridgeline HS 117.  4:42.12    
11.    Santiago Aparicio Jr Canyon View HS 119.  4:42.33    
12.    Jorge Cortes Sr Ben Lomond HS 120.  4:42.53    
13.    Bronson Dameron So Timpanogos HS 133.  4:44.78    
14.    Jared Hunt Sr Canyon View HS 149.  4:47.10    
15.    Trevor Jensen Jr Stansbury HS 156.  4:48.81    
16.    Scott McMullin Sr Park City HS 161.  4:50.33    
DNS    Jake Porter Jr Roy HS DNS  DNS    
DNS    Max Tokhtuev So Skyline HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ethan Kelley Sr American Fork HS 47.  4:33.34    
2.    Nicholas Murray So Layton HS 50.  4:33.54    
3.    Nathan Hess So American Fork HS 51.  4:33.78    
4.    Jeff Armstrong Jr Timpview HS 54.  4:34.21    
5.    Ethan Fullmer Sr Green Canyon HS 57.  4:34.35    
6.    Spencer Standing Jr Mountain View HS 73.  4:35.62    
7.    Jedidiah Megargel So Westlake HS 76.  4:36.25    
8.    Nate Spencer Sr Orem HS 77.  4:36.28    
9.    Skyler Spence Jr Olympus HS 81.  4:36.83    
10.    William Richardson Fr Kuna HS-ID 83.  4:37.13    
11.    Michael Eifert Jr Springville HS 91.  4:38.01    
12.    Tyson Palmer Sr Bingham HS 97.  4:39.14    
13.    Bentley Ackerson Jr Wasatch HS 104.  4:40.39    
14.    Skyler Koster Jr Orem HS 109.  4:40.81    
15.    Nathan Longhurst Jr Timpanogos HS 110.  4:40.87    
16.    Isaac Woolford Fr Maple Mountain HS 169.  4:59.90    
DNS    Sam Sanft Sr Timpview HS DNS  DNS    
DNS    Jackson Adams Jr Springville HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Caleb Johnson Jr Corner Canyon HS 16.  4:23.85    
2.    Ben Brockbank Jr Skyridge HS 36.  4:31.40    
3.    Garrett Dedrickson Jr Spanish Fork HS 39.  4:32.03    
4.    Cody Madsen Jr Cottonwood HS 41.  4:32.45    
5.    Creed Robertson Jr Provo HS 43.  4:32.67    
6.    Ty Davis Sr Riverton HS 45.  4:33.26    
7.    Eric Christen Sr Pleasant Grove HS 46.  4:33.33    
8.    Isaac Berlin So Timpanogos HS 49.  4:33.54    
9.    Logan Evans Sr American Fork HS 55.  4:34.24    
10.    Seth Wallgren Fr Skyridge HS 58.  4:34.50    
11.    Nathan Beltran Jr Corner Canyon HS 60.  4:34.64    
12.    Kooper Dibb So American Fork HS 64.  4:34.83    
13.    Zane Newell Jr Skyline HS 67.  4:35.06    
14.    Joshua Robinson Jr Cedar HS 71.  4:35.53    
15.    Tristan Mott Jr Lone Peak HS 72.  4:35.61    
16.    George Skivington Sr Spring Creek HS-NV 114.  4:41.27    
17.    Nate Iverson Sr Davis HS 131.  4:44.34    
18.    Colby Orton So Payson HS 163.  4:51.68    
DNS    Ian Bressel Jr Logan HS DNS  DNS    
DNS    Hite Stromberg Sr Ogden HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Adam Krieger Sr Springville HS 21.  4:27.75    
2.    Aaron Steed Sr American Fork HS 27.  4:29.16    
3.    Joey Nokes Sr Riverton HS 30.  4:29.93    
4.    Dylan Rawlings Jr American Fork HS 31.  4:30.02    
5.    Dalton Mortensen So Bountiful HS 32.  4:30.06    
6.    Jared Hogan Sr Davis HS 33.  4:30.32    
7.    Luke Crossley So Roy HS 34.  4:31.21    
8.    Jorge Vasquez Sr Bonneville HS 37.  4:31.42    
9.    Aidan Nielsen Sr American Fork HS 40.  4:32.13    
10.    Ayden Womack Sr Bonneville HS 42.  4:32.48    
11.    Carson Knight Sr Davis HS 53.  4:33.90    
12.    Brandon Morgan Sr Salem Hills HS 56.  4:34.30    
13.    Braden Meyers Sr Mountain View HS 59.  4:34.55    
14.    Tim Amodt Sr Hurricane HS 68.  4:35.12    
15.    Joao Campregher So Orem HS 78.  4:36.31    
16.    Cooper Clark Jr Box Elder HS 148.  4:46.74    
17.    Kaleb Paulsen Sr Timpanogos HS 171.  5:05.55    
DNS    Spencer OVery Jr Mountain Crest HS DNS  DNS    
DNS    Carter Paxton Sr Springville HS DNS  DNS    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Josh Oblad Jr Stansbury HS 11.  4:22.55    
2.    Jake Bybee Jr Lone Peak HS 13.  4:22.65    
3.    Max Wehrli Sr Northridge HS 15.  4:23.30    
4.    Carson Coleman Jr Davis HS 17.  4:24.85    
5.    Jacob Halverson Jr Davis HS 19.  4:25.98    
6.    Brady Bettridge Jr Cedar HS 20.  4:26.46    
7.    Zach Erikson Sr Idaho Falls HS-ID 22.  4:27.84    
8.    Michael Moffat So Westlake HS 23.  4:27.96    
9.    Kayden Harmon Sr Orem HS 24.  4:28.02    
10.    Hyrum Johnson Jr Northridge HS 28.  4:29.39    
11.    Calvin Boyce Sr Timpview HS 29.  4:29.43    
12.    Taylor Knight So Orem HS 35.  4:31.28    
13.    Charles Clarke Jr Lone Peak HS 38.  4:32.02    
14.    Christopher Allred Sr Ogden HS 48.  4:33.53    
15.    Connor Finlinson Jr Davis HS 74.  4:35.72    
16.    Tanner Rogers Jr Riverton HS 75.  4:36.20    
17.    Carson Finch Jr Lone Peak HS 95.  4:38.94    
18.    Luke Douglas So Timpanogos HS 152.  4:47.66    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Thomas Boyden Jr Skyline HS 1.  4:11.13 10  
2.    Grant Gardner Sr Springville HS 2.  4:13.70 8  
3.    Luke Grundvig Sr American Fork HS 3.  4:19.36 6  
4.    Wyatt Evans Sr Spanish Fork HS 4.  4:19.38 5  
5.    Ian Valentine Sr Alta HS 5.  4:19.60 4  
6.    Joshua Armstrong So Hurricane HS 6.  4:20.01 3  
7.    Caleb Armstrong Sr Hurricane HS 7.  4:20.77 2  
8.    Alex Harbertson Jr Corner Canyon HS 8.  4:21.86 1  
9.    Mark Boyle Jr Corner Canyon HS 9.  4:22.31    
10.    Bridger Altice Sr Northridge HS 10.  4:22.44    
11.    Carson Clinger Sr American Fork HS 12.  4:22.55    
12.    Jason Davis Sr Woods Cross HS 14.  4:22.91    
13.    Carson Belnap Jr Stansbury HS 18.  4:25.15    
14.    Russell Richardson Jr Kuna HS-ID 25.  4:28.05    
15.    Dylan Tidwell Sr Bingham HS 26.  4:28.97    
16.    Jackson Dymond Jr Olympus HS 90.  4:37.97    


Boy's 1600 meter 4A-6A Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Thomas Boyden Jr Skyline HS S13 -1. 4:11.13 10  
2.    Grant Gardner Sr Springville HS S13 -2. 4:13.70 8  
3.    Luke Grundvig Sr American Fork HS S13 -3. 4:19.36 6  
4.    Wyatt Evans Sr Spanish Fork HS S13 -4. 4:19.38 5  
5.    Ian Valentine Sr Alta HS S13 -5. 4:19.60 4  
6.    Joshua Armstrong So Hurricane HS S13 -6. 4:20.01 3  
7.    Caleb Armstrong Sr Hurricane HS S13 -7. 4:20.77 2  
8.    Alex Harbertson Jr Corner Canyon HS S13 -8. 4:21.86 1  
9.    Mark Boyle Jr Corner Canyon HS S13 -9. 4:22.31    
10.    Bridger Altice Sr Northridge HS S13 -10. 4:22.44    
11.    Josh Oblad Jr Stansbury HS S12 -1. 4:22.55    
12.    Carson Clinger Sr American Fork HS S13 -11. 4:22.55    
13.    Jake Bybee Jr Lone Peak HS S12 -2. 4:22.65    
14.    Jason Davis Sr Woods Cross HS S13 -12. 4:22.91    
15.    Max Wehrli Sr Northridge HS S12 -3. 4:23.30    
16.    Caleb Johnson Jr Corner Canyon HS S10 -1. 4:23.85    
17.    Carson Coleman Jr Davis HS S12 -4. 4:24.85    
18.    Carson Belnap Jr Stansbury HS S13 -13. 4:25.15    
19.    Jacob Halverson Jr Davis HS S12 -5. 4:25.98    
20.    Brady Bettridge Jr Cedar HS S12 -6. 4:26.46    
21.    Adam Krieger Sr Springville HS S11 -1. 4:27.75    
22.    Zach Erikson Sr Idaho Falls HS-ID S12 -7. 4:27.84    
23.    Michael Moffat So Westlake HS S12 -8. 4:27.96    
24.    Kayden Harmon Sr Orem HS S12 -9. 4:28.02    
25.    Russell Richardson Jr Kuna HS-ID S13 -14. 4:28.05    
26.    Dylan Tidwell Sr Bingham HS S13 -15. 4:28.97    
27.    Aaron Steed Sr American Fork HS S11 -2. 4:29.16    
28.    Hyrum Johnson Jr Northridge HS S12 -10. 4:29.39    
29.    Calvin Boyce Sr Timpview HS S12 -11. 4:29.43    
30.    Joey Nokes Sr Riverton HS S11 -3. 4:29.93    
31.    Dylan Rawlings Jr American Fork HS S11 -4. 4:30.02    
32.    Dalton Mortensen So Bountiful HS S11 -5. 4:30.06    
33.    Jared Hogan Sr Davis HS S11 -6. 4:30.32    
34.    Luke Crossley So Roy HS S11 -7. 4:31.21    
35.    Taylor Knight So Orem HS S12 -12. 4:31.28    
36.    Ben Brockbank Jr Skyridge HS S10 -2. 4:31.40    
37.    Jorge Vasquez Sr Bonneville HS S11 -8. 4:31.42    
38.    Charles Clarke Jr Lone Peak HS S12 -13. 4:32.02    
39.    Garrett Dedrickson Jr Spanish Fork HS S10 -3. 4:32.03    
40.    Aidan Nielsen Sr American Fork HS S11 -9. 4:32.13    
41.    Cody Madsen Jr Cottonwood HS S10 -4. 4:32.45    
42.    Ayden Womack Sr Bonneville HS S11 -10. 4:32.48    
43.    Creed Robertson Jr Provo HS S10 -5. 4:32.67    
44.    Dawson Balzotti Sr Westlake HS S8 -1. 4:32.97    
45.    Ty Davis Sr Riverton HS S10 -6. 4:33.26    
46.    Eric Christen Sr Pleasant Grove HS S10 -7. 4:33.33    
47.    Ethan Kelley Sr American Fork HS S9 -1. 4:33.34    
48.    Christopher Allred Sr Ogden HS S12 -14. 4:33.53    
49.    Isaac Berlin So Timpanogos HS S10 -8. 4:33.54    
50.    Nicholas Murray So Layton HS S9 -2. 4:33.54    
51.    Nathan Hess So American Fork HS S9 -3. 4:33.78    
52.    Hunter Jones Sr Canyon View HS S7 -1. 4:33.79    
53.    Carson Knight Sr Davis HS S11 -11. 4:33.90    
54.    Jeff Armstrong Jr Timpview HS S9 -4. 4:34.21    
55.    Logan Evans Sr American Fork HS S10 -9. 4:34.24    
56.    Brandon Morgan Sr Salem Hills HS S11 -12. 4:34.30    
57.    Ethan Fullmer Sr Green Canyon HS S9 -5. 4:34.35    
58.    Seth Wallgren Fr Skyridge HS S10 -10. 4:34.50    
59.    Braden Meyers Sr Mountain View HS S11 -13. 4:34.55    
60.    Nathan Beltran Jr Corner Canyon HS S10 -11. 4:34.64    
61.    Teagan Palmer Sr Tooele HS S5 -1. 4:34.66    
62.    Sam Goodson Jr Skyline HS S5 -2. 4:34.76    
63.    Jayson Caudell Jr Rock Springs HS-WY S7 -2. 4:34.81    
64.    Kooper Dibb So American Fork HS S10 -12. 4:34.83    
65.    Luke Howell Jr Lehi HS S8 -2. 4:34.99    
66.    Trent Chipman Jr Mountain View HS S8 -3. 4:35.00    
67.    Zane Newell Jr Skyline HS S10 -13. 4:35.06    
68.    Tim Amodt Sr Hurricane HS S11 -14. 4:35.12    
69.    Tyler Seeley So Stansbury HS S8 -4. 4:35.36    
70.    Giovanni Ramirez So Orem HS S7 -3. 4:35.43    
71.    Joshua Robinson Jr Cedar HS S10 -14. 4:35.53    
72.    Tristan Mott Jr Lone Peak HS S10 -15. 4:35.61    
73.    Spencer Standing Jr Mountain View HS S9 -6. 4:35.62    
74.    Connor Finlinson Jr Davis HS S12 -15. 4:35.72    
75.    Tanner Rogers Jr Riverton HS S12 -16. 4:36.20    
76.    Jedidiah Megargel So Westlake HS S9 -7. 4:36.25    
77.    Nate Spencer Sr Orem HS S9 -8. 4:36.28    
78.    Joao Campregher So Orem HS S11 -15. 4:36.31    
79.    William Francom Jr Springville HS S7 -4. 4:36.43    
80.    Jared Peterson So Bingham HS S8 -5. 4:36.59    
81.    Skyler Spence Jr Olympus HS S9 -9. 4:36.83    
82.    Quinten Wright Jr Ridgeline HS S7 -5. 4:36.88    
83.    William Richardson Fr Kuna HS-ID S9 -10. 4:37.13    
84.    Jordon Scott Sr Spanish Fork HS S8 -6. 4:37.20    
85.    Thys Hansen So Timpanogos HS S7 -6. 4:37.22    
86.    Mckay Burnside Jr Canyon View HS S6 -1. 4:37.23    
87.    McKay Margetts Sr Bingham HS S7 -7. 4:37.49    
88.    Daniel Larsen So Davis HS S7 -8. 4:37.55    
89.    Jarren Barfuss So Skyridge HS S7 -9. 4:37.86    
90.    Jackson Dymond Jr Olympus HS S13 -16. 4:37.97    
91.    Michael Eifert Jr Springville HS S9 -11. 4:38.01    
92.    Jayden Holdsworth So Orem HS S7 -10. 4:38.14    
93.    Alex Rasmussen Jr Logan HS S6 -2. 4:38.44    
94.    Asa Bell Sr Mountain View HS S6 -3. 4:38.68    
95.    Carson Finch Jr Lone Peak HS S12 -17. 4:38.94    
96.    Arda Caliskan Jr Timpview HS S7 -11. 4:39.00    
97.    Tyson Palmer Sr Bingham HS S9 -12. 4:39.14    
98.    Carter Wilkey Jr Salem Hills HS S8 -7. 4:39.47    
99.    Tyler Reese So Spanish Fork HS S8 -8. 4:39.97    
100.    Eric Hedengren So Timpview HS S4 -1. 4:40.03    
101.    Noah Taylor Sr Westlake HS S4 -2. 4:40.27    
102.    Daniel Mason Jr Bountiful HS S7 -12. 4:40.30    
103.    Griffin Sanders So Hurricane HS S4 -3. 4:40.31    
104.    Bentley Ackerson Jr Wasatch HS S9 -13. 4:40.39    
105.    Davy Powell Sr Uintah HS S5 -3. 4:40.39    
106.    Arik Manwaring Jr Corner Canyon HS S7 -13. 4:40.52    
107.    Nicolas Jones Jr Westlake HS S7 -14. 4:40.58    
108.    James Woodrum Sr Westlake HS S8 -9. 4:40.73    
109.    Skyler Koster Jr Orem HS S9 -14. 4:40.81    
110.    Nathan Longhurst Jr Timpanogos HS S9 -15. 4:40.87    
111.    Benjamin Dastrup So Corner Canyon HS S6 -4. 4:40.87    
112.    Jared Wayment Jr Bonneville HS S7 -15. 4:41.20    
113.    Caleb Anson Fr Payson HS S4 -4. 4:41.24    
114.    George Skivington Sr Spring Creek HS-NV S10 -16. 4:41.27    
115.    Michael McCarter Sr Corner Canyon HS S5 -4. 4:41.49    
116.    Sam Gerlach Jr Box Elder HS S7 -16. 4:41.65    
117.    Spencer Adams So Ridgeline HS S8 -10. 4:42.12    
118.    Stephen Glod Sr Corner Canyon HS S6 -5. 4:42.20    
119.    Santiago Aparicio Jr Canyon View HS S8 -11. 4:42.33    
120.    Jorge Cortes Sr Ben Lomond HS S8 -12. 4:42.53    
121.    Ethan Mabey So Bountiful HS S5 -5. 4:42.63    
122.    Caleb Schofield So Cedar HS S4 -5. 4:43.04    
123.    David Skelton Jr Maple Mountain HS S4 -6. 4:43.08    
124.    Satchell Menendez Jr Skyridge HS S5 -6. 4:43.21    
125.    Jackson Black Jr Layton HS S6 -6. 4:43.30    
126.    Sam Bishop Jr Skyline HS S4 -7. 4:43.53    
127.    Branson Merchant Sr Mountain View HS S5 -7. 4:43.74    
128.    Dylan Whitney So Payson HS S6 -7. 4:43.79    
129.    Micah Babcock Jr Rock Springs HS-WY S4 -8. 4:43.90    
130.    Braunson Provence Jr Box Elder HS S5 -8. 4:44.05    
131.    Nate Iverson Sr Davis HS S10 -17. 4:44.34    
132.    Nate Eagleton Jr Ogden HS S4 -9. 4:44.40    
133.    Bronson Dameron So Timpanogos HS S8 -13. 4:44.78    
134.    Easton Foster So Logan HS S5 -9. 4:44.91    
135.    Branson Sharp So Green Canyon HS S5 -10. 4:44.93    
136.    Cameron Jacobs So Orem HS S6 -8. 4:45.13    
137.    Sam Boehm Jr Ogden HS S7 -17. 4:45.17    
138.    Charles Broberg Sr Timpview HS S6 -9. 4:45.32    
139.    Reese McGrath Jr Park City HS S4 -10. 4:45.35    
140.    Easton Dunford Jr Mountain View HS S7 -18. 4:45.45    
141.    Talmage Ricks Jr Stansbury HS S5 -11. 4:45.48    
142.    Noah Green Jr Cedar HS S6 -10. 4:45.58    
143.    John Hunter So Provo HS S6 -11. 4:45.67    
144.    Price Morris Jr Sky View HS S4 -11. 4:45.96    
145.    Russell Graves Sr Box Elder HS S5 -12. 4:46.14    
146.    Samuel Fish Sr Canyon View HS S7 -19. 4:46.58    
147.    Thomas Fuller Sr Skyridge HS S5 -13. 4:46.74    
148.    Cooper Clark Jr Box Elder HS S11 -16. 4:46.74    
149.    Jared Hunt Sr Canyon View HS S8 -14. 4:47.10    
150.    Max Bailey Sr Ogden HS S4 -12. 4:47.30    
151.    Braden Minor So Mountain View HS S6 -12. 4:47.53    
152.    Luke Douglas So Timpanogos HS S12 -18. 4:47.66    
153.    Kimball Mason So Bountiful HS S6 -13. 4:47.88    
154.    Jacob Simper So Stansbury HS S5 -14. 4:48.59    
155.    Tyler Hudson So Westlake HS S6 -14. 4:48.68    
156.    Trevor Jensen Jr Stansbury HS S8 -15. 4:48.81    
157.    Jeremy Ruebush Jr Stansbury HS S4 -13. 4:49.09    
158.    Jackson Olsen So Woods Cross HS S6 -15. 4:49.14    
159.    Ethan Maxfield Jr West Jordan HS S6 -16. 4:49.79    
160.    Brandon Johnson Sr Corner Canyon HS S7 -20. 4:49.79    
161.    Scott McMullin Sr Park City HS S8 -16. 4:50.33    
162.    Peter Oldham Sr Corner Canyon HS S7 -21. 4:51.57    
163.    Colby Orton So Payson HS S10 -18. 4:51.68    
164.    Spencer Anderson Jr Ogden HS S7 -22. 4:52.67    
165.    Matthew Cable Jr Spanish Fork HS S5 -15. 4:52.83    
166.    Mitch Carter So Logan HS S5 -16. 4:55.47    
167.    Trevin Harbertson Fr Pleasant Grove HS S4 -14. 4:57.67    
168.    Philip Jimenez Jr Ogden HS S4 -15. 4:57.68    
169.    Isaac Woolford Fr Maple Mountain HS S9 -16. 4:59.90    
170.    Jared Winn Jr Canyon View HS S5 -17. 5:03.87    
171.    Kaleb Paulsen Sr Timpanogos HS S11 -17. 5:05.55    
DNS    Jake Porter Jr Roy HS S8 -DNS DNS    
DNS    Sam Sanft Sr Timpview HS S9 -DNS DNS    
DNS    Jackson Adams Jr Springville HS S9 -DNS DNS    
DNS    Ian Bressel Jr Logan HS S10 -DNS DNS    
DNS    Hite Stromberg Sr Ogden HS S10 -DNS DNS    
DNS    Nicholai Gontcharov Sr Skyline HS S5 -DNS DNS    
DNS    Eddie Valenzuela Jr Canyon View HS S4 -DNS DNS    
DNS    Spencer OVery Jr Mountain Crest HS S11 -DNS DNS    
DNS    Carter Paxton Sr Springville HS S11 -DNS DNS    
DNS    Max Tokhtuev So Skyline HS S8 -DNS DNS    


Men & Women's 4A-6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Orem HS 47     
2.  Dixie HS 45     
3.  Bingham HS 42     
4.  Lone Peak HS 36     
5.  American Fork HS 33     
6.  Spanish Fork HS 30     
6.  Skyridge HS 30     
8.  Springville HS 27     
9.  Alta HS 26     
9.  Timpanogos HS 26     
11.  Corner Canyon HS 24     
12.  Davis HS 22     
13.  Skyline HS 20     
14.  Hurricane HS 18     
15.  Logan HS 17     
16.  Maple Mountain HS 16     
17.  Lehi HS 15     
18.  Rock Springs HS-WY 14     
18.  Salem Hills HS 14     
20.  Tooele HS 12     
20.  Sky View HS 12     
22.  Cottonwood HS 10     
22.  Timpview HS 10     
24.  West Jordan HS 9 .5   
25.  Rigby HS-ID 9     
25.  Park City HS 9     
27.  Westlake HS 8 .5   
28.  Box Elder HS 8     
28.  Stansbury HS 8     
28.  Payson HS 8     
28.  Uintah HS 8     
28.  Taylorsville HS 8     
28.  Snow Canyon HS 8     
34.  Murray HS 7     
35.  Pleasant Grove HS 5     
36.  Bountiful HS 3     
36.  Riverton HS 3     
36.  Ogden HS 3     
39.  Olympus HS 2     
39.  Mountain View HS 2     
39.  Northridge HS 2     
42.  Cedar HS 1     
42.  Woods Cross HS 1