2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 1
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Tre Pearson Sr Ben Lomond HS 64.  5.57 18-03.25
      5.51
18-01.00
  FOUL
FOUL
  5.57
18-03.25
                       
2.    Michar Victor So Provo HS 66.  5.56 18-03.00
      5.29
17-04.25
  5.56
18-03.00
  5.45
17-10.50
                       
3.    Matt Anjewierden Jr Bountiful HS 70.  5.50 18-00.50
      5.15
16-10.75
  4.99
16-04.50
  5.50
18-00.50
                       
4.    Athos Pradera Sr Timpanogos HS 72.  5.48 17-11.75
      5.48
17-11.75
  5.47
17-11.25
  5.34
17-06.25
                       
5.    Gabriel Amante Fr Hunter HS 75.  5.43 17-09.75
      5.43
17-09.75
  5.36
17-07.00
  FOUL
FOUL
                       
6.    Tyler Jessop Jr Snow Canyon HS 77.  5.36 17-07.00
      5.36
17-07.00
  FOUL
FOUL
  5.29
17-04.25
                       
7.    Garrett Overman So Tooele HS 81.  5.29 17-04.25
      4.89
16-00.50
  4.85
15-11.00
  5.29
17-04.25
                       
8.    Tyler Roberts Jr Woods Cross HS 83.  5.25 17-02.75
      5.20
17-00.75
  5.06
16-07.25
  5.25
17-02.75
                       
9.    Jaden Perkins Fr Logan HS 88.  5.18 17-00.00
      5.18
17-00.00
  FOUL
FOUL
  4.97
16-03.75
                       
10.    Ryan Walton Sr Canyon View HS 91.  5.14 16-10.25
      FOUL
FOUL
  5.10
16-08.75
  5.14
16-10.25
                       
11.    Kelton Eves So Hurricane HS 96.  5.10 16-08.75
      4.70
15-05.00
  5.09
16-08.50
  5.10
16-08.75
                       
12.    Ty Esquivel Sr Ben Lomond HS 98.  5.04 16-06.50
      5.04
16-06.50
  FOUL
FOUL
  5.02
16-05.75
                       
13.    Jansen Ence Jr Hurricane HS 100.  4.97 16-03.75
      FOUL
FOUL
  4.97
16-03.75
  FOUL
FOUL
                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 2
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Chase Clement Sr Springville HS 51.  5.69 18-08.00
      5.33
17-05.75
  5.27
17-03.50
  5.69
18-08.00
                       
2.    Cade Kartchner Sr Riverton HS 69.  5.50 18-00.50
      5.48
17-11.75
  5.50
18-00.50
  FOUL
FOUL
                       
3.    Vic Ostergaard Jr Wasatch HS 85.  5.25 17-02.75
      FOUL
FOUL
  5.25
17-02.75
  4.44
14-06.75
                       
4.    Trae Fuller Jr Mountain Crest HS 86.  5.23 17-02.00
      5.12
16-09.50
  FOUL
FOUL
  5.23
17-02.00
                       
5.    River Bell Jr Murray HS 87.  5.21 17-01.00
      4.51
14-09.50
  5.21
17-01.00
  FOUL
FOUL
                       
6.    Andrew Mangelson Jr Hurricane HS 89.  5.15 16-10.75
      FOUL
FOUL
  4.92
16-01.75
  5.15
16-10.75
                       
7.    Maxwell Tholen Jr Snow Canyon HS 93.  5.12 16-09.50
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.12
16-09.50
                       
7.    Nathaniel Foote Jr Wasatch HS 93.  5.12 16-09.50
      5.12
16-09.50
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
                       
9.    Liam Merrell So Uintah HS 97.  5.08 16-08.00
      5.08
16-08.00
  5.07
16-07.50
  5.07
16-07.50
                       
10.    Tyler Maccabee Sr Springville HS 99.  5.00 16-04.75
      3.25
10-08.00
  4.94
16-02.50
  5.00
16-04.75
                       
11.    Corbin Crofts So Hurricane HS 101.  4.83 15-10.25
      4.74
15-06.50
  FOUL
FOUL
  4.83
15-10.25
                       
12.    Tanner Brown Sr Ogden HS 102.  4.76 15-07.50
      4.76
15-07.50
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
                       
DNS    Ethan Young So Uintah HS DNS  DNS DNS
                                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 3
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Landon Tolbert So Uintah HS 30.  5.91 19-04.75
      5.91
19-04.75
  5.54
18-02.00
  FOUL
FOUL
                       
2.    Jacob Stevens Sr Woods Cross HS 43.  5.74 18-10.00
      5.51
18-01.00
  5.74
18-10.00
  5.62
18-05.25
                       
3.    Sam Goodwin Sr Bountiful HS 55.  5.66 18-06.75
      5.66
18-06.75
  FOUL
FOUL
  5.35
17-06.75
                       
4.    Caden Adair Jr Ridgeline HS 60.  5.60 18-04.50
      5.60
18-04.50
  5.55
18-02.50
  5.06
16-07.25
                       
5.    Nick Almiron Fr Spanish Fork HS 62.  5.58 18-03.75
      5.00
16-04.75
  5.58
18-03.75
  5.44
17-10.25
                       
6.    Samuel Heaton Sr Mountain Crest HS 73.  5.48 17-11.75
      5.48
17-11.75
  5.44
17-10.25
  PASS
PASS
                       
7.    Dylan Pontious So Maple Mountain HS 80.  5.31 17-05.00
      5.23
17-02.00
  5.31
17-05.00
  5.16
16-11.25
                       
8.    Robbie Shallenburger Jr Wasatch HS 82.  5.26 17-03.00
      5.26
17-03.00
  5.22
17-01.50
  4.98
16-04.00
                       
9.    Frank Paas So Park City HS 84.  5.25 17-02.75
      FOUL
FOUL
  5.25
17-02.75
  4.83
15-10.25
                       
10.    Christian Alvarez Sr Murray HS 90.  5.15 16-10.75
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.15
16-10.75
                       
DNS    Cody Robbins So Sky View HS DNS  DNS DNS
                                       
DNS    Dominick Merrell Jr Uintah HS DNS  DNS DNS
                                       
DNS    Tony Torres Sr Sky View HS DNS  DNS DNS
                                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 4
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Trey Briggs So Uintah HS 26.  5.94 19-05.75
      5.94
19-05.75
  FOUL
FOUL
  5.83
19-01.50
                       
2.    David Del Toro So Bountiful HS 34.  5.85 19-02.25
      5.85
19-02.25
  5.72
18-09.25
  5.21
17-01.00
                       
3.    Dallin Burningham Sr Timpview HS 39.  5.79 19-00.00
      5.57
18-03.25
  5.66
18-06.75
  5.79
19-00.00
                       
4.    Wesley Mangum So Springville HS 49.  5.70 18-08.50
      5.70
18-08.50
  FOUL
FOUL
  5.56
18-03.00
                       
5.    Dylan Samuels Jr Skyridge HS 59.  5.60 18-04.50
      5.27
17-03.50
  5.59
18-04.00
  5.60
18-04.50
                       
6.    Wilmark Jordan Sr Stansbury HS 65.  5.57 18-03.25
      5.57
18-03.25
  FOUL
FOUL
  4.47
14-08.00
                       
7.    Colin Madsen So Rock Springs HS-WY 71.  5.49 18-00.25
      5.39
17-08.25
  5.49
18-00.25
  5.49
18-00.25
                       
8.    Ethan Palmer So Maple Mountain HS 78.  5.36 17-07.00
      5.03
16-06.00
  5.36
17-07.00
  4.98
16-04.00
                       
9.    Colin Reed Fr Cedar HS 79.  5.35 17-06.75
      FOUL
FOUL
  5.35
17-06.75
  4.89
16-00.50
                       
10.    Ben Nielsen Sr Highland HS 92.  5.12 16-09.50
      4.99
16-04.50
  5.12
16-09.50
  4.73
15-06.25
                       
11.    Aidyn Brown So Stansbury HS 93.  5.12 16-09.50
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.12
16-09.50
                       
DNS    Trent Citte Sr Bonneville HS DNS  DNS DNS
                                       
DNS    Matthew Writer Jr Spring Creek HS-NV DNS  DNS DNS
                                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 5
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Gabriel Dayton Jr Green Canyon HS 23.  6.01 19-08.50
      5.99
19-07.75
  6.01
19-08.50
  5.95
19-06.25
                       
2.    Joel Dopp Sr Layton HS 24.  5.99 19-07.75
      5.99
19-07.75
  FOUL
FOUL
  5.96
19-06.75
                       
3.    Rylan Spencer Jr Uintah HS 33.  5.87 19-03.00
      5.73
18-09.50
  5.87
19-03.00
  FOUL
FOUL
                       
4.    Nate Whitehouse Sr Olympus HS 38.  5.80 19-00.25
      5.63
18-05.75
  5.80
19-00.25
  FOUL
FOUL
                       
5.    Robert Nelson So Lehi HS 42.  5.76 18-10.75
      5.49
18-00.25
  FOUL
FOUL
  5.76
18-10.75
                       
6.    Gavin Ware Jr Tooele HS 46.  5.72 18-09.25
      5.72
18-09.25
  5.53
18-01.75
  5.37
17-07.50
                       
7.    Dane Durante Sr Snow Canyon HS 50.  5.69 18-08.00
      5.49
18-00.25
  5.52
18-01.25
  5.69
18-08.00
                       
8.    Charleston Palama Sr Hunter HS 56.  5.63 18-05.75
      5.59
18-04.00
  5.51
18-01.00
  5.63
18-05.75
                       
9.    Payton Didericksen Jr Stansbury HS 67.  5.53 18-01.75
      5.02
16-05.75
  FOUL
FOUL
  5.53
18-01.75
                       
10.    Cody Sampson Sr Corner Canyon HS 68.  5.51 18-01.00
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.51
18-01.00
                       
FOUL    Logan Timothy Sr Uintah HS FOUL  FOUL FOUL
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
                       
DNS    Owen Tenney Jr Westlake HS DNS  DNS DNS
                                       
DNS    Brock Hatch So Layton HS DNS  DNS DNS
                                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 6
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Jaylon Ford Jr Bonneville HS 31.  5.90 19-04.25
      5.75
18-10.50
  5.90
19-04.25
  5.77
18-11.25
                       
2.    Alex Delaney Jr Olympus HS 32.  5.89 19-04.00
      5.41
17-09.00
  5.89
19-04.00
  5.52
18-01.25
                       
3.    Braxton Moser Sr Box Elder HS 36.  5.83 19-01.50
      5.71
18-08.75
  5.78
18-11.50
  5.83
19-01.50
                       
4.    Rex Graham Sr Highland HS 41.  5.78 18-11.50
      5.78
18-11.50
  5.66
18-06.75
  5.62
18-05.25
                       
5.    Nathan Woodruff Sr Bingham HS 44.  5.72 18-09.25
      5.72
18-09.25
  5.72
18-09.25
  5.67
18-07.25
                       
6.    Jaxson Keene Sr Woods Cross HS 45.  5.72 18-09.25
      5.45
17-10.50
  5.58
18-03.75
  5.72
18-09.25
                       
7.    Braden Esplin Sr Snow Canyon HS 48.  5.70 18-08.50
      5.61
18-04.75
  5.70
18-08.50
  5.45
17-10.50
                       
8.    Mitchell Nielson Sr Skyridge HS 53.  5.67 18-07.25
      5.67
18-07.25
  5.25
17-02.75
  5.39
17-08.25
                       
9.    Brighton Anderson Jr Springville HS 54.  5.66 18-06.75
      5.36
17-07.00
  5.66
18-06.75
  5.59
18-04.00
                       
10.    Ethan Sailors So Dixie HS 57.  5.62 18-05.25
      4.97
16-03.75
  4.45
14-07.25
  5.62
18-05.25
                       
11.    Trevan Palmer Sr Timpanogos HS 61.  5.60 18-04.50
      FOUL
FOUL
  5.60
18-04.50
  FOUL
FOUL
                       
12.    Kyler Nuckles Jr Riverton HS 74.  5.45 17-10.50
      5.45
17-10.50
  5.36
17-07.00
  4.80
15-09.00
                       
13.    Dmitry Wilkins Sr Logan HS 76.  5.39 17-08.25
      5.12
16-09.50
  5.39
17-08.25
  5.16
16-11.25
                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 7
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Braydon Cavalieri Sr Canyon View HS 9.  6.29 q 20-07.75 q
      6.29
20-07.75
  FOUL
FOUL
  5.92
19-05.00
  FOUL
FOUL
  5.57
18-03.25
  6.25
20-06.00
           
2.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS 11.  6.20 20-04.00
      5.94
19-05.75
  FOUL
FOUL
  6.20
20-04.00
                       
3.    Ian Dunford Jr Lehi HS 12.  6.18 20-03.25
      5.66
18-06.75
  5.84
19-02.00
  6.18
20-03.25
                       
4.    Bo Stearns Jr Logan HS 15.  6.16 20-02.50
      5.74
18-10.00
  FOUL
FOUL
  6.16
20-02.50
                       
5.    Anthony Warren Jr West Jordan HS 22.  6.02 19-09.00
      5.80
19-00.25
  6.02
19-09.00
  FOUL
FOUL
                       
6.    Israel Colman Sr West Jordan HS 29.  5.91 19-04.75
      5.67
18-07.25
  5.90
19-04.25
  5.91
19-04.75
                       
7.    Zachary Miller Jr Hunter HS 35.  5.85 19-02.25
      5.85
19-02.25
  5.57
18-03.25
  FOUL
FOUL
                       
8.    Sean Matern So Lone Peak HS 37.  5.80 19-00.25
      5.80
19-00.25
  5.63
18-05.75
  5.63
18-05.75
                       
9.    Mark McCurdy Jr Park City HS 40.  5.78 18-11.50
      5.72
18-09.25
  FOUL
FOUL
  5.78
18-11.50
                       
10.    Kyler Coleman Sr Dixie HS 58.  5.61 18-04.75
      5.49
18-00.25
  5.61
18-04.75
  5.36
17-07.00
                       
11.    Ethan Canfield Sr Riverton HS 63.  5.58 18-03.75
      5.58
18-03.75
  FOUL
FOUL
  5.40
17-08.50
                       
DNS    Enrique Oliva Sr Bingham HS DNS  DNS DNS
                                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 8
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Derek Ray Jr Pleasant Grove HS 4.  6.47 q 21-02.75 q
      FOUL
FOUL
  5.98
19-07.50
  6.21
20-04.50
  6.47
21-02.75
  6.34
20-09.50
  FOUL
FOUL
           
2.    Jonah Lowry Sr Ogden HS 13.  6.17 20-03.00
      6.17
20-03.00
  5.93
19-05.50
  5.76
18-10.75
                       
3.    Tyson Heinz Sr Timpanogos HS 18.  6.11 20-00.50
      5.83
19-01.50
  5.78
18-11.50
  6.11
20-00.50
                       
4.    Kaleb Ashdown Sr Timpanogos HS 19.  6.08 19-11.25
      6.08
19-11.25
  5.92
19-05.00
  FOUL
FOUL
                       
5.    Traeson Martindale Jr Sky View HS 20.  6.08 19-11.25
      FOUL
FOUL
  5.81
19-00.75
  6.08
19-11.25
                       
6.    Kaleb Jackson Jr Salem Hills HS 21.  6.02 19-09.00
      5.93
19-05.50
  6.02
19-09.00
  5.80
19-00.25
                       
7.    CJ Canada So Layton HS 25.  5.97 19-07.00
      4.77
15-07.75
  5.75
18-10.50
  5.97
19-07.00
                       
8.    Daniel Holverson Jr Roy HS 27.  5.94 19-05.75
      5.81
19-00.75
  5.94
19-05.75
  5.75
18-10.50
                       
9.    Marcus Gonzalez So Salem Hills HS 28.  5.92 19-05.00
      5.92
19-05.00
  5.61
18-04.75
  5.88
19-03.50
                       
10.    Maxx McWhorter Sr Timpanogos HS 47.  5.71 18-08.75
      5.63
18-05.75
  5.71
18-08.75
  5.37
17-07.50
                       
11.    Spencer Carlile So Dixie HS 52.  5.68 18-07.50
      5.68
18-07.50
  5.60
18-04.50
  5.65
18-06.50
                       
DNS    Tucker Goodfellow Sr Woods Cross HS DNS  DNS DNS
                                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials

Flight 9
Top 9 advance to the Finals by Mark
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English 

1.    Puka Nacua Sr Orem HS 1.  7.10 q 23-03.50 q
      7.05
23-01.50
  6.70
21-11.75
  7.04
23-01.25
  FOUL
FOUL
  7.10
23-03.50
  FOUL
FOUL
           
2.    Gideon Argyle Sr Payson HS 2.  6.73 q 22-01.00 q
      6.73
22-01.00
  6.70
21-11.75
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  6.71
22-00.25
  6.51
21-04.25
           
3.    Caleb Christensen Sr Sky View HS 3.  6.64 q 21-09.50 q
      6.36
20-10.50
  6.64
21-09.50
  6.22
20-05.00
  FOUL
FOUL
  6.28
20-07.25
  6.04
19-09.75
           
4.    Sam Beckwith Sr Lone Peak HS 5.  6.44 q 21-01.50 q
      6.05
19-10.25
  6.35
20-10.00
  6.28
20-07.25
  6.19
20-03.75
  6.22
20-05.00
  6.44
21-01.50
           
5.    Kaden Hall Sr Rigby HS-ID 6.  6.37 q 20-10.75 q
      5.87
19-03.00
  6.29
20-07.75
  FOUL
FOUL
  6.31
20-08.50
  6.05
19-10.25
  6.37
20-10.75
           
6.    Dallas Eyere Sr Spanish Fork HS 7.  6.36 q 20-10.50 q
      6.24
20-05.75
  6.22
20-05.00
  FOUL
FOUL
  6.32
20-08.75
  FOUL
FOUL
  6.36
20-10.50
           
7.    Jarom Smith Sr American Fork HS 8.  6.34 q 20-09.50 q
      6.17
20-03.00
  FOUL
FOUL
  6.34
20-09.50
  FOUL
FOUL
  6.31
20-08.50
  6.17
20-03.00
           
8.    Seth Hymas Jr Rock Springs HS-WY 10.  6.20 20-04.00
      5.78
18-11.50
  6.17
20-03.00
  6.20
20-04.00
                       
9.    Jonah Page Sr Layton HS 14.  6.16 20-02.50
      6.11
20-00.50
  FOUL
FOUL
  6.16
20-02.50
                       
10.    Blain Ballard Sr Westlake HS 16.  6.15 20-02.25
      6.15
20-02.25
  FOUL
FOUL
  6.07
19-11.00
                       
11.    Jake Nelson Sr Canyon View HS 17.  6.15 20-02.25
      6.03
19-09.50
  5.97
19-07.00
  6.15
20-02.25
                       
12.    Damon Simmons Sr Logan HS 103.  4.29 14-01.00
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  4.29
14-01.00
                       


Boy's Long Jump 4A-6A Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall     Year  Team Flight  Metric  English 

1.    Puka Nacua Sr Orem HS F9 -1.  7.10 q  23-03.50 q
      7.05
23-01.50
  6.70
21-11.75
  7.04
23-01.25
  FOUL
FOUL
  7.10
23-03.50
  FOUL
FOUL
           
2.    Gideon Argyle Sr Payson HS F9 -2.  6.73 q  22-01.00 q
      6.73
22-01.00
  6.70
21-11.75
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  6.71
22-00.25
  6.51
21-04.25
           
3.    Caleb Christensen Sr Sky View HS F9 -3.  6.64 q  21-09.50 q
      6.36
20-10.50
  6.64
21-09.50
  6.22
20-05.00
  FOUL
FOUL
  6.28
20-07.25
  6.04
19-09.75
           
4.    Derek Ray Jr Pleasant Grove HS F8 -1.  6.47 q  21-02.75 q
      FOUL
FOUL
  5.98
19-07.50
  6.21
20-04.50
  6.47
21-02.75
  6.34
20-09.50
  FOUL
FOUL
           
5.    Sam Beckwith Sr Lone Peak HS F9 -4.  6.44 q  21-01.50 q
      6.05
19-10.25
  6.35
20-10.00
  6.28
20-07.25
  6.19
20-03.75
  6.22
20-05.00
  6.44
21-01.50
           
6.    Kaden Hall Sr Rigby HS-ID F9 -5.  6.37 q  20-10.75 q
      5.87
19-03.00
  6.29
20-07.75
  FOUL
FOUL
  6.31
20-08.50
  6.05
19-10.25
  6.37
20-10.75
           
7.    Dallas Eyere Sr Spanish Fork HS F9 -6.  6.36 q  20-10.50 q
      6.24
20-05.75
  6.22
20-05.00
  FOUL
FOUL
  6.32
20-08.75
  FOUL
FOUL
  6.36
20-10.50
           
8.    Jarom Smith Sr American Fork HS F9 -7.  6.34 q  20-09.50 q
      6.17
20-03.00
  FOUL
FOUL
  6.34
20-09.50
  FOUL
FOUL
  6.31
20-08.50
  6.17
20-03.00
           
9.    Braydon Cavalieri Sr Canyon View HS F7 -1.  6.29 q  20-07.75 q
      6.29
20-07.75
  FOUL
FOUL
  5.92
19-05.00
  FOUL
FOUL
  5.57
18-03.25
  6.25
20-06.00
           
10.    Seth Hymas Jr Rock Springs HS-WY F9 -8.  6.20  20-04.00
      5.78
18-11.50
  6.17
20-03.00
  6.20
20-04.00
                       
11.    Lawrence Lokonobei Sr Cottonwood HS F7 -2.  6.20  20-04.00
      5.94
19-05.75
  FOUL
FOUL
  6.20
20-04.00
                       
12.    Ian Dunford Jr Lehi HS F7 -3.  6.18  20-03.25
      5.66
18-06.75
  5.84
19-02.00
  6.18
20-03.25
                       
13.    Jonah Lowry Sr Ogden HS F8 -2.  6.17  20-03.00
      6.17
20-03.00
  5.93
19-05.50
  5.76
18-10.75
                       
14.    Jonah Page Sr Layton HS F9 -9.  6.16  20-02.50
      6.11
20-00.50
  FOUL
FOUL
  6.16
20-02.50
                       
15.    Bo Stearns Jr Logan HS F7 -4.  6.16  20-02.50
      5.74
18-10.00
  FOUL
FOUL
  6.16
20-02.50
                       
16.    Blain Ballard Sr Westlake HS F9 -10.  6.15  20-02.25
      6.15
20-02.25
  FOUL
FOUL
  6.07
19-11.00
                       
17.    Jake Nelson Sr Canyon View HS F9 -11.  6.15  20-02.25
      6.03
19-09.50
  5.97
19-07.00
  6.15
20-02.25
                       
18.    Tyson Heinz Sr Timpanogos HS F8 -3.  6.11  20-00.50
      5.83
19-01.50
  5.78
18-11.50
  6.11
20-00.50
                       
19.    Kaleb Ashdown Sr Timpanogos HS F8 -4.  6.08  19-11.25
      6.08
19-11.25
  5.92
19-05.00
  FOUL
FOUL
                       
20.    Traeson Martindale Jr Sky View HS F8 -5.  6.08  19-11.25
      FOUL
FOUL
  5.81
19-00.75
  6.08
19-11.25
                       
21.    Kaleb Jackson Jr Salem Hills HS F8 -6.  6.02  19-09.00
      5.93
19-05.50
  6.02
19-09.00
  5.80
19-00.25
                       
22.    Anthony Warren Jr West Jordan HS F7 -5.  6.02  19-09.00
      5.80
19-00.25
  6.02
19-09.00
  FOUL
FOUL
                       
23.    Gabriel Dayton Jr Green Canyon HS F5 -1.  6.01  19-08.50
      5.99
19-07.75
  6.01
19-08.50
  5.95
19-06.25
                       
24.    Joel Dopp Sr Layton HS F5 -2.  5.99  19-07.75
      5.99
19-07.75
  FOUL
FOUL
  5.96
19-06.75
                       
25.    CJ Canada So Layton HS F8 -7.  5.97  19-07.00
      4.77
15-07.75
  5.75
18-10.50
  5.97
19-07.00
                       
26.    Trey Briggs So Uintah HS F4 -1.  5.94  19-05.75
      5.94
19-05.75
  FOUL
FOUL
  5.83
19-01.50
                       
27.    Daniel Holverson Jr Roy HS F8 -8.  5.94  19-05.75
      5.81
19-00.75
  5.94
19-05.75
  5.75
18-10.50
                       
28.    Marcus Gonzalez So Salem Hills HS F8 -9.  5.92  19-05.00
      5.92
19-05.00
  5.61
18-04.75
  5.88
19-03.50
                       
29.    Israel Colman Sr West Jordan HS F7 -6.  5.91  19-04.75
      5.67
18-07.25
  5.90
19-04.25
  5.91
19-04.75
                       
30.    Landon Tolbert So Uintah HS F3 -1.  5.91  19-04.75
      5.91
19-04.75
  5.54
18-02.00
  FOUL
FOUL
                       
31.    Jaylon Ford Jr Bonneville HS F6 -1.  5.90  19-04.25
      5.75
18-10.50
  5.90
19-04.25
  5.77
18-11.25
                       
32.    Alex Delaney Jr Olympus HS F6 -2.  5.89  19-04.00
      5.41
17-09.00
  5.89
19-04.00
  5.52
18-01.25
                       
33.    Rylan Spencer Jr Uintah HS F5 -3.  5.87  19-03.00
      5.73
18-09.50
  5.87
19-03.00
  FOUL
FOUL
                       
34.    David Del Toro So Bountiful HS F4 -2.  5.85  19-02.25
      5.85
19-02.25
  5.72
18-09.25
  5.21
17-01.00
                       
35.    Zachary Miller Jr Hunter HS F7 -7.  5.85  19-02.25
      5.85
19-02.25
  5.57
18-03.25
  FOUL
FOUL
                       
36.    Braxton Moser Sr Box Elder HS F6 -3.  5.83  19-01.50
      5.71
18-08.75
  5.78
18-11.50
  5.83
19-01.50
                       
37.    Sean Matern So Lone Peak HS F7 -8.  5.80  19-00.25
      5.80
19-00.25
  5.63
18-05.75
  5.63
18-05.75
                       
38.    Nate Whitehouse Sr Olympus HS F5 -4.  5.80  19-00.25
      5.63
18-05.75
  5.80
19-00.25
  FOUL
FOUL
                       
39.    Dallin Burningham Sr Timpview HS F4 -3.  5.79  19-00.00
      5.57
18-03.25
  5.66
18-06.75
  5.79
19-00.00
                       
40.    Mark McCurdy Jr Park City HS F7 -9.  5.78  18-11.50
      5.72
18-09.25
  FOUL
FOUL
  5.78
18-11.50
                       
41.    Rex Graham Sr Highland HS F6 -4.  5.78  18-11.50
      5.78
18-11.50
  5.66
18-06.75
  5.62
18-05.25
                       
42.    Robert Nelson So Lehi HS F5 -5.  5.76  18-10.75
      5.49
18-00.25
  FOUL
FOUL
  5.76
18-10.75
                       
43.    Jacob Stevens Sr Woods Cross HS F3 -2.  5.74  18-10.00
      5.51
18-01.00
  5.74
18-10.00
  5.62
18-05.25
                       
44.    Nathan Woodruff Sr Bingham HS F6 -5.  5.72  18-09.25
      5.72
18-09.25
  5.72
18-09.25
  5.67
18-07.25
                       
45.    Jaxson Keene Sr Woods Cross HS F6 -6.  5.72  18-09.25
      5.45
17-10.50
  5.58
18-03.75
  5.72
18-09.25
                       
46.    Gavin Ware Jr Tooele HS F5 -6.  5.72  18-09.25
      5.72
18-09.25
  5.53
18-01.75
  5.37
17-07.50
                       
47.    Maxx McWhorter Sr Timpanogos HS F8 -10.  5.71  18-08.75
      5.63
18-05.75
  5.71
18-08.75
  5.37
17-07.50
                       
48.    Braden Esplin Sr Snow Canyon HS F6 -7.  5.70  18-08.50
      5.61
18-04.75
  5.70
18-08.50
  5.45
17-10.50
                       
49.    Wesley Mangum So Springville HS F4 -4.  5.70  18-08.50
      5.70
18-08.50
  FOUL
FOUL
  5.56
18-03.00
                       
50.    Dane Durante Sr Snow Canyon HS F5 -7.  5.69  18-08.00
      5.49
18-00.25
  5.52
18-01.25
  5.69
18-08.00
                       
51.    Chase Clement Sr Springville HS F2 -1.  5.69  18-08.00
      5.33
17-05.75
  5.27
17-03.50
  5.69
18-08.00
                       
52.    Spencer Carlile So Dixie HS F8 -11.  5.68  18-07.50
      5.68
18-07.50
  5.60
18-04.50
  5.65
18-06.50
                       
53.    Mitchell Nielson Sr Skyridge HS F6 -8.  5.67  18-07.25
      5.67
18-07.25
  5.25
17-02.75
  5.39
17-08.25
                       
54.    Brighton Anderson Jr Springville HS F6 -9.  5.66  18-06.75
      5.36
17-07.00
  5.66
18-06.75
  5.59
18-04.00
                       
55.    Sam Goodwin Sr Bountiful HS F3 -3.  5.66  18-06.75
      5.66
18-06.75
  FOUL
FOUL
  5.35
17-06.75
                       
56.    Charleston Palama Sr Hunter HS F5 -8.  5.63  18-05.75
      5.59
18-04.00
  5.51
18-01.00
  5.63
18-05.75
                       
57.    Ethan Sailors So Dixie HS F6 -10.  5.62  18-05.25
      4.97
16-03.75
  4.45
14-07.25
  5.62
18-05.25
                       
58.    Kyler Coleman Sr Dixie HS F7 -10.  5.61  18-04.75
      5.49
18-00.25
  5.61
18-04.75
  5.36
17-07.00
                       
59.    Dylan Samuels Jr Skyridge HS F4 -5.  5.60  18-04.50
      5.27
17-03.50
  5.59
18-04.00
  5.60
18-04.50
                       
60.    Caden Adair Jr Ridgeline HS F3 -4.  5.60  18-04.50
      5.60
18-04.50
  5.55
18-02.50
  5.06
16-07.25
                       
61.    Trevan Palmer Sr Timpanogos HS F6 -11.  5.60  18-04.50
      FOUL
FOUL
  5.60
18-04.50
  FOUL
FOUL
                       
62.    Nick Almiron Fr Spanish Fork HS F3 -5.  5.58  18-03.75
      5.00
16-04.75
  5.58
18-03.75
  5.44
17-10.25
                       
63.    Ethan Canfield Sr Riverton HS F7 -11.  5.58  18-03.75
      5.58
18-03.75
  FOUL
FOUL
  5.40
17-08.50
                       
64.    Tre Pearson Sr Ben Lomond HS F1 -1.  5.57  18-03.25
      5.51
18-01.00
  FOUL
FOUL
  5.57
18-03.25
                       
65.    Wilmark Jordan Sr Stansbury HS F4 -6.  5.57  18-03.25
      5.57
18-03.25
  FOUL
FOUL
  4.47
14-08.00
                       
66.    Michar Victor So Provo HS F1 -2.  5.56  18-03.00
      5.29
17-04.25
  5.56
18-03.00
  5.45
17-10.50
                       
67.    Payton Didericksen Jr Stansbury HS F5 -9.  5.53  18-01.75
      5.02
16-05.75
  FOUL
FOUL
  5.53
18-01.75
                       
68.    Cody Sampson Sr Corner Canyon HS F5 -10.  5.51  18-01.00
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.51
18-01.00
                       
69.    Cade Kartchner Sr Riverton HS F2 -2.  5.50  18-00.50
      5.48
17-11.75
  5.50
18-00.50
  FOUL
FOUL
                       
70.    Matt Anjewierden Jr Bountiful HS F1 -3.  5.50  18-00.50
      5.15
16-10.75
  4.99
16-04.50
  5.50
18-00.50
                       
71.    Colin Madsen So Rock Springs HS-WY F4 -7.  5.49  18-00.25
      5.39
17-08.25
  5.49
18-00.25
  5.49
18-00.25
                       
72.    Athos Pradera Sr Timpanogos HS F1 -4.  5.48  17-11.75
      5.48
17-11.75
  5.47
17-11.25
  5.34
17-06.25
                       
73.    Samuel Heaton Sr Mountain Crest HS F3 -6.  5.48  17-11.75
      5.48
17-11.75
  5.44
17-10.25
  PASS
PASS
                       
74.    Kyler Nuckles Jr Riverton HS F6 -12.  5.45  17-10.50
      5.45
17-10.50
  5.36
17-07.00
  4.80
15-09.00
                       
75.    Gabriel Amante Fr Hunter HS F1 -5.  5.43  17-09.75
      5.43
17-09.75
  5.36
17-07.00
  FOUL
FOUL
                       
76.    Dmitry Wilkins Sr Logan HS F6 -13.  5.39  17-08.25
      5.12
16-09.50
  5.39
17-08.25
  5.16
16-11.25
                       
77.    Tyler Jessop Jr Snow Canyon HS F1 -6.  5.36  17-07.00
      5.36
17-07.00
  FOUL
FOUL
  5.29
17-04.25
                       
78.    Ethan Palmer So Maple Mountain HS F4 -8.  5.36  17-07.00
      5.03
16-06.00
  5.36
17-07.00
  4.98
16-04.00
                       
79.    Colin Reed Fr Cedar HS F4 -9.  5.35  17-06.75
      FOUL
FOUL
  5.35
17-06.75
  4.89
16-00.50
                       
80.    Dylan Pontious So Maple Mountain HS F3 -7.  5.31  17-05.00
      5.23
17-02.00
  5.31
17-05.00
  5.16
16-11.25
                       
81.    Garrett Overman So Tooele HS F1 -7.  5.29  17-04.25
      4.89
16-00.50
  4.85
15-11.00
  5.29
17-04.25
                       
82.    Robbie Shallenburger Jr Wasatch HS F3 -8.  5.26  17-03.00
      5.26
17-03.00
  5.22
17-01.50
  4.98
16-04.00
                       
83.    Tyler Roberts Jr Woods Cross HS F1 -8.  5.25  17-02.75
      5.20
17-00.75
  5.06
16-07.25
  5.25
17-02.75
                       
84.    Frank Paas So Park City HS F3 -9.  5.25  17-02.75
      FOUL
FOUL
  5.25
17-02.75
  4.83
15-10.25
                       
85.    Vic Ostergaard Jr Wasatch HS F2 -3.  5.25  17-02.75
      FOUL
FOUL
  5.25
17-02.75
  4.44
14-06.75
                       
86.    Trae Fuller Jr Mountain Crest HS F2 -4.  5.23  17-02.00
      5.12
16-09.50
  FOUL
FOUL
  5.23
17-02.00
                       
87.    River Bell Jr Murray HS F2 -5.  5.21  17-01.00
      4.51
14-09.50
  5.21
17-01.00
  FOUL
FOUL
                       
88.    Jaden Perkins Fr Logan HS F1 -9.  5.18  17-00.00
      5.18
17-00.00
  FOUL
FOUL
  4.97
16-03.75
                       
89.    Andrew Mangelson Jr Hurricane HS F2 -6.  5.15  16-10.75
      FOUL
FOUL
  4.92
16-01.75
  5.15
16-10.75
                       
90.    Christian Alvarez Sr Murray HS F3 -10.  5.15  16-10.75
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.15
16-10.75
                       
91.    Ryan Walton Sr Canyon View HS F1 -10.  5.14  16-10.25
      FOUL
FOUL
  5.10
16-08.75
  5.14
16-10.25
                       
92.    Ben Nielsen Sr Highland HS F4 -10.  5.12  16-09.50
      4.99
16-04.50
  5.12
16-09.50
  4.73
15-06.25
                       
93.    Maxwell Tholen Jr Snow Canyon HS F2 -7.  5.12  16-09.50
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.12
16-09.50
                       
93.    Nathaniel Foote Jr Wasatch HS F2 -7.  5.12  16-09.50
      5.12
16-09.50
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
                       
93.    Aidyn Brown So Stansbury HS F4 -11.  5.12  16-09.50
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  5.12
16-09.50
                       
96.    Kelton Eves So Hurricane HS F1 -11.  5.10  16-08.75
      4.70
15-05.00
  5.09
16-08.50
  5.10
16-08.75
                       
97.    Liam Merrell So Uintah HS F2 -9.  5.08  16-08.00
      5.08
16-08.00
  5.07
16-07.50
  5.07
16-07.50
                       
98.    Ty Esquivel Sr Ben Lomond HS F1 -12.  5.04  16-06.50
      5.04
16-06.50
  FOUL
FOUL
  5.02
16-05.75
                       
99.    Tyler Maccabee Sr Springville HS F2 -10.  5.00  16-04.75
      3.25
10-08.00
  4.94
16-02.50
  5.00
16-04.75
                       
100.    Jansen Ence Jr Hurricane HS F1 -13.  4.97  16-03.75
      FOUL
FOUL
  4.97
16-03.75
  FOUL
FOUL
                       
101.    Corbin Crofts So Hurricane HS F2 -11.  4.83  15-10.25
      4.74
15-06.50
  FOUL
FOUL
  4.83
15-10.25
                       
102.    Tanner Brown Sr Ogden HS F2 -12.  4.76  15-07.50
      4.76
15-07.50
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
                       
103.    Damon Simmons Sr Logan HS F9 -12.  4.29  14-01.00
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  4.29
14-01.00
                       
FOUL    Logan Timothy Sr Uintah HS F5 -FOUL  FOUL  FOUL
      FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
  FOUL
FOUL
                       
DNS    Cody Robbins So Sky View HS F3 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Dominick Merrell Jr Uintah HS F3 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Tony Torres Sr Sky View HS F3 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Trent Citte Sr Bonneville HS F4 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Matthew Writer Jr Spring Creek HS-NV F4 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Owen Tenney Jr Westlake HS F5 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Ethan Young So Uintah HS F2 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Brock Hatch So Layton HS F5 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Enrique Oliva Sr Bingham HS F7 -DNS  DNS  DNS
                                       
DNS    Tucker Goodfellow Sr Woods Cross HS F8 -DNS  DNS  DNS