2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's Shot Put 1A-3A Finals

Flight 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Bentlee Huffaker Sr Rich HS 44.  8.47 27-09.50    
      7.74
25-04.75
  8.47
27-09.50
  7.93
26-00.25
                       
2.    NayVee Williams Fr Milford HS 52.  8.10 26-07.00    
      7.27
23-10.25
  6.89
22-07.25
  8.10
26-07.00
                       
3.    Grace Roberts Jr Duchesne HS 58.  7.99 26-02.50    
      7.99
26-02.50
  7.14
23-05.00
  7.18
23-06.75
                       
4.    Joslynn Yost Jr Union HS 62.  7.83 25-08.25    
      7.09
23-03.25
  7.83
25-08.25
  7.34
24-01.00
                       
5.    Brin Thornock Sr South Sevier HS 63.  7.78 25-06.25    
      7.78
25-06.25
  FOUL
FOUL
  7.04
23-01.25
                       
6.    Maria Madriz Jr South Sevier HS 65.  7.69 25-02.75    
      7.69
25-02.75
  7.34
24-01.00
  7.34
24-01.00
                       
7.    Jamie Albee Jr Manti HS 70.  7.49 24-07.00    
      7.49
24-07.00
  7.43
24-04.50
  7.44
24-05.00
                       
8.    Katie McLaughlin Sr Water Canyon HS 72.  7.45 24-05.25    
      FOUL
FOUL
  6.60
21-07.75
  7.45
24-05.25
                       
9.    Kayla Warr Sr Dugway HS 74.  7.38 24-02.50    
      7.04
23-01.25
  7.14
23-05.00
  7.38
24-02.50
                       
10.    Erica Jenson Fr Altamont HS 76.  7.30 23-11.50    
      6.56
21-06.25
  6.88
22-06.75
  7.30
23-11.50
                       
11.    Sandra Casas Sr Wells HS-NV 78.  6.93 22-08.75    
      6.93
22-08.75
  6.84
22-05.25
  6.75
22-01.75
                       
DNS    Emma Echols Sr Juab HS DNS  DNS DNS    
                                       


Girl's Shot Put 1A-3A Finals

Flight 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Jaycee Bennett Jr Emery HS 51.  8.15 26-08.75    
      7.89
25-10.75
  7.98
26-02.25
  8.15
26-08.75
                       
2.    Anna Wilde Sr Piute HS 54.  8.07 26-05.75    
      7.69
25-02.75
  8.07
26-05.75
  7.88
25-10.25
                       
3.    Tylinn Hennick So Bear Lake HS-ID 55.  8.03 26-04.25    
      7.55
24-09.25
  8.03
26-04.25
  7.27
23-10.25
                       
4.    Kamrin Koopmans Sr Enterprise HS 60.  7.92 25-11.75    
      7.61
24-11.50
  7.92
25-11.75
  7.89
25-10.75
                       
5.    Sage Robinson So Escalante HS 64.  7.73 25-04.25    
      FOUL
FOUL
  7.73
25-04.25
  7.55
24-09.25
                       
6.    Makynzee Smith Fr Rich HS 67.  7.56 24-09.75    
      7.51
24-07.75
  7.35
24-01.25
  7.56
24-09.75
                       
7.    Lilly Steed Sr Escalante HS 68.  7.56 24-09.75    
      7.39
24-03.00
  7.56
24-09.75
  7.43
24-04.50
                       
8.    Brooke Spencer So Duchesne HS 69.  7.55 24-09.25    
      7.34
24-01.00
  7.55
24-09.25
  7.19
23-07.00
                       
9.    Diana Solano Sr Wendover HS 71.  7.47 24-06.00    
      7.47
24-06.00
  6.05
19-10.25
  7.45
24-05.25
                       
10.    Bailee Allred Jr Cokeville HS-WY 73.  7.40 24-03.25    
      7.40
24-03.25
  7.17
23-06.25
  7.24
23-09.00
                       
11.    McKenzie Cox Jr Emery HS 75.  7.33 24-00.50    
      7.22
23-08.25
  7.33
24-00.50
  7.13
23-04.75
                       
12.    Elsbeth Kruse Sr Dugway HS 77.  7.25 23-09.50    
      6.95
22-09.50
  7.25
23-09.50
  7.25
23-09.50
                       


Girl's Shot Put 1A-3A Finals

Flight 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Morgan Blackburn So South Sevier HS 30.  9.10 29-10.25    
      9.10
29-10.25
  8.53
27-11.75
  8.31
27-03.25
                       
2.    Kayla Lee So Carbon HS 36.  8.86 29-00.75    
      8.86
29-00.75
  6.78
22-03.00
  6.78
22-03.00
                       
3.    Kezli Floyd So Bryce Valley HS 39.  8.63 28-03.75    
      8.63
28-03.75
  8.12
26-07.75
  8.08
26-06.00
                       
4.    Kallie Croft Jr Morgan HS 42.  8.53 27-11.75    
      8.53
27-11.75
  8.00
26-03.00
  FOUL
FOUL
                       
5.    Danika Jones So Parowan HS 43.  8.47 27-09.50    
      8.17
26-09.75
  8.14
26-08.50
  8.47
27-09.50
                       
6.    Abby Bateman Fr Kanab HS 48.  8.39 27-06.25    
      8.34
27-04.25
  8.39
27-06.25
  FOUL
FOUL
                       
7.    Kinsey Williams Jr Milford HS 49.  8.19 26-10.50    
      7.64
25-00.75
  7.96
26-01.50
  8.19
26-10.50
                       
8.    Shayna Olsen Jr Union HS 53.  8.09 26-06.50    
      7.65
25-01.25
  8.09
26-06.50
  FOUL
FOUL
                       
9.    Keri Carter Jr Millard HS 57.  8.01 26-03.25    
      7.48
24-06.50
  8.01
26-03.25
  7.89
25-10.75
                       
10.    Stephanie Sasser Jr Pinnacle HS 59.  7.97 26-01.75    
      7.88
25-10.25
  7.94
26-00.50
  7.97
26-01.75
                       
11.    Abrea Shirley Jr Sugar-Salem HS-ID 66.  7.57 24-10.00    
      7.38
24-02.50
  7.57
24-10.00
  7.12
23-04.25
                       
DNS    Tanya Duran Sr Wendover HS DNS  DNS DNS    
                                       


Girl's Shot Put 1A-3A Finals

Flight 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Leah Torgersen So South Sevier HS 24.  9.53 31-03.25    
      9.53
31-03.25
  9.11
29-10.75
  9.34
30-07.75
                       
2.    Emelia Knaphus Sr Escalante HS 35.  8.87 29-01.25    
      8.45
27-08.75
  8.28
27-02.00
  8.87
29-01.25
                       
3.    Holly Torgersen So Richfield HS 38.  8.76 28-09.00    
      8.76
28-09.00
  8.61
28-03.00
  8.56
28-01.00
                       
4.    Kiesa Miller Jr Panguitch HS 41.  8.53 27-11.75    
      8.50
27-10.75
  8.20
26-10.75
  8.53
27-11.75
                       
5.    Kinlie Davis So Delta HS 45.  8.46 27-09.00    
      8.46
27-09.00
  8.15
26-08.75
  7.81
25-07.50
                       
6.    Bailee Hill Sr Grantsville HS 46.  8.44 27-08.25    
      8.29
27-02.50
  8.44
27-08.25
  8.42
27-07.50
                       
7.    Dallee Cobb So Enterprise HS 47.  8.43 27-08.00    
      8.41
27-07.00
  8.22
26-11.50
  8.43
27-08.00
                       
8.    Eliza Swallow So Millard HS 50.  8.18 26-10.00    
      8.18
26-10.00
  7.83
25-08.25
  8.18
26-10.00
                       
9.    Lexi Hutchinson So Evanston HS-WY 56.  8.02 26-03.75    
      FOUL
FOUL
  7.84
25-08.75
  8.02
26-03.75
                       
10.    Alaina Barney So North Sevier HS 61.  7.85 25-09.00    
      7.74
25-04.75
  7.30
23-11.50
  7.85
25-09.00
                       
DNS    Brynnli Nelson Sr Wayne HS DNS  DNS DNS    
                                       
DNS    Taylor Cope So American Leadership Acad DNS  DNS DNS    
                                       


Girl's Shot Put 1A-3A Finals

Flight 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Kailani King Jr Manti HS 10.  9.88 32-05.00    
      9.61
31-06.25
  9.88
32-05.00
  9.44
30-11.75
                       
2.    Alyssa Grant Sr Duchesne HS 12.  9.82 32-02.50    
      8.84
29-00.00
  9.62
31-06.75
  9.82
32-02.50
                       
3.    Naomi Boorman Sr Manti HS 13.  9.82 32-02.50    
      9.35
30-08.00
  9.35
30-08.00
  9.82
32-02.50
                       
4.    Kaylee Hafen Fr Beaver HS 22.  9.55 31-04.00    
      9.33
30-07.25
  9.55
31-04.00
  9.16
30-00.75
                       
5.    Katie Giddings Jr San Juan HS 26.  9.33 30-07.25    
      FOUL
FOUL
  9.33
30-07.25
  FOUL
FOUL
                       
6.    Larissa Knapp Sr Preston HS-ID 28.  9.18 30-01.50    
      9.06
29-08.75
  9.18
30-01.50
  8.78
28-09.75
                       
7.    Jodi Noyes Sr Carbon HS 32.  8.98 29-05.50    
      8.98
29-05.50
  8.59
28-02.25
  8.39
27-06.25
                       
8.    Danielle Wadda-Martinez Sr Wells HS-NV 33.  8.98 29-05.50    
      8.98
29-05.50
  8.51
27-11.00
  8.44
27-08.25
                       
9.    Haylee Rudy So Mountain View HS-WY 37.  8.82 28-11.25    
      8.53
27-11.75
  8.82
28-11.25
  8.06
26-05.25
                       
10.    Emri Roberts Sr Piute HS 40.  8.60 28-02.50    
      8.36
27-05.25
  8.60
28-02.50
  8.15
26-08.75
                       
DNS    Jaycee Cornia So Rich HS DNS  DNS DNS    
                                       
DNS    Katie Sugiyama Jr Saint Joseph CHS DNS  DNS DNS    
                                       


Girl's Shot Put 1A-3A Finals

Flight 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Quincy Hyde So Preston HS-ID 5.  10.69 35-00.75 4  
      9.88
32-05.00
  10.69
35-00.75
  10.32
33-10.25
  9.83
32-03.00
                   
2.    Kambree Fullmer Jr Panguitch HS 6.  10.49 34-05.00 3  
      10.10
33-01.75
  10.08
33-00.75
  9.65
31-08.00
  10.49
34-05.00
                   
3.    Brinley Mason Jr North Sevier HS 7.  10.38 34-00.75 2  
      9.29
30-05.75
  10.38
34-00.75
  9.72
31-10.75
  FOUL
FOUL
                   
4.    Kaydee Marshall Fr Beaver HS 9.  9.98 32-09.00    
      9.78
32-01.00
  9.98
32-09.00
  9.79
32-01.50
  9.78
32-01.00
                   
5.    Kimzi Sawyer Sr Manila HS 14.  9.81 32-02.25    
      8.42
27-07.50
  8.68
28-05.75
  9.81
32-02.25
                       
6.    Tairei Laupapa Sr North Sanpete HS 18.  9.71 31-10.25    
      9.36
30-08.50
  9.71
31-10.25
  9.11
29-10.75
                       
7.    Marinna Mentzel So Evanston HS-WY 19.  9.71 31-10.25    
      9.71
31-10.25
  8.33
27-04.00
  9.36
30-08.50
                       
8.    Karlee Eyre Sr Panguitch HS 25.  9.47 31-00.75    
      8.81
28-10.75
  9.21
30-02.50
  9.47
31-00.75
                       
9.    Madysen Griffiths So Milford HS 27.  9.22 30-03.00    
      8.49
27-10.25
  9.22
30-03.00
  8.42
27-07.50
                       
10.    Haylie Hatch So Kanab HS 29.  9.17 30-01.00    
      9.02
29-07.00
  9.03
29-07.50
  9.17
30-01.00
                       
11.    Adriana Delgadillo Sr Wendover HS 31.  9.02 29-07.00    
      8.88
29-01.50
  9.00
29-06.25
  9.02
29-07.00
                       
12.    Brecklyn Murdock Sr North Summit HS 34.  8.93 29-03.50    
      8.39
27-06.25
  8.36
27-05.25
  8.93
29-03.50
                       


Girl's Shot Put 1A-3A Finals

Flight 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    McKinley Bradshaw Sr Lyman HS-WY 1.  12.11 39-08.75 10  
      12.11
39-08.75
  FOUL
FOUL
  11.80
38-08.50
                       
2.    Veda Gritts Sr Grand County HS 2.  11.26 36-11.25 8  
      11.26
36-11.25
  11.18
36-08.25
  11.25
36-11.00
                       
3.    Virginia Tomon Sr Saint Joseph CHS 3.  11.23 36-10.25 6  
      10.57
34-08.25
  11.10
36-05.00
  11.23
36-10.25
                       
4.    Mayla Ivie Jr West Jefferson HS-ID 4.  10.98 36-00.25 5  
      10.98
36-00.25
  10.75
35-03.25
  10.48
34-04.50
  10.84
35-06.75
                   
5.    Gracie Moysh Jr Gunnison Valley HS 8.  10.02 32-10.50 1  
      10.02
32-10.50
  9.41
30-10.50
  9.98
32-09.00
  9.43
30-11.25
                   
6.    Liz Lindhardt Sr Preston HS-ID 11.  9.85 32-03.75    
      9.85
32-03.75
  9.39
30-09.75
  9.40
30-10.00
                       
7.    Nizhoni Buckway Jr North Summit HS 15.  9.80 32-01.75    
      9.71
31-10.25
  9.80
32-01.75
  9.24
30-03.75
                       
8.    Janae Teichert Sr Cokeville HS-WY 16.  9.80 32-01.75    
      FOUL
FOUL
  9.41
30-10.50
  9.80
32-01.75
                       
9.    Chelsea Gunderson Jr Bear Lake HS-ID 17.  9.72 31-10.75    
      8.48
27-09.75
  9.30
30-06.25
  9.72
31-10.75
                       
10.    Sanilaiti Takeiaho So Manti HS 20.  9.65 31-08.00    
      9.65
31-08.00
  9.20
30-02.25
  FOUL
FOUL
                       
11.    Haylee Christenson So Delta HS 21.  9.57 31-04.75    
      9.51
31-02.50
  9.57
31-04.75
  9.13
29-11.50
                       
12.    Otessa Olsen Jr Star Valley HS-WY 23.  9.54 31-03.50    
      FOUL
FOUL
  8.84
29-00.00
  9.54
31-03.50
                       


Girl's Shot Put 1A-3A Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score

1.    McKinley Bradshaw Sr Lyman HS-WY F7 -1.  12.11  39-08.75 10  
      12.11
39-08.75
  FOUL
FOUL
  11.80
38-08.50
                       
2.    Veda Gritts Sr Grand County HS F7 -2.  11.26  36-11.25 8  
      11.26
36-11.25
  11.18
36-08.25
  11.25
36-11.00
                       
3.    Virginia Tomon Sr Saint Joseph CHS F7 -3.  11.23  36-10.25 6  
      10.57
34-08.25
  11.10
36-05.00
  11.23
36-10.25
                       
4.    Mayla Ivie Jr West Jefferson HS-ID F7 -4.  10.98  36-00.25 5  
      10.98
36-00.25
  10.75
35-03.25
  10.48
34-04.50
  10.84
35-06.75
                   
5.    Quincy Hyde So Preston HS-ID F6 -1.  10.69  35-00.75 4  
      9.88
32-05.00
  10.69
35-00.75
  10.32
33-10.25
  9.83
32-03.00
                   
6.    Kambree Fullmer Jr Panguitch HS F6 -2.  10.49  34-05.00 3  
      10.10
33-01.75
  10.08
33-00.75
  9.65
31-08.00
  10.49
34-05.00
                   
7.    Brinley Mason Jr North Sevier HS F6 -3.  10.38  34-00.75 2  
      9.29
30-05.75
  10.38
34-00.75
  9.72
31-10.75
  FOUL
FOUL
                   
8.    Gracie Moysh Jr Gunnison Valley HS F7 -5.  10.02  32-10.50 1  
      10.02
32-10.50
  9.41
30-10.50
  9.98
32-09.00
  9.43
30-11.25
                   
9.    Kaydee Marshall Fr Beaver HS F6 -4.  9.98  32-09.00    
      9.78
32-01.00
  9.98
32-09.00
  9.79
32-01.50
  9.78
32-01.00
                   
10.    Kailani King Jr Manti HS F5 -1.  9.88  32-05.00    
      9.61
31-06.25
  9.88
32-05.00
  9.44
30-11.75
                       
11.    Liz Lindhardt Sr Preston HS-ID F7 -6.  9.85  32-03.75    
      9.85
32-03.75
  9.39
30-09.75
  9.40
30-10.00
                       
12.    Alyssa Grant Sr Duchesne HS F5 -2.  9.82  32-02.50    
      8.84
29-00.00
  9.62
31-06.75
  9.82
32-02.50
                       
13.    Naomi Boorman Sr Manti HS F5 -3.  9.82  32-02.50    
      9.35
30-08.00
  9.35
30-08.00
  9.82
32-02.50
                       
14.    Kimzi Sawyer Sr Manila HS F6 -5.  9.81  32-02.25    
      8.42
27-07.50
  8.68
28-05.75
  9.81
32-02.25
                       
15.    Nizhoni Buckway Jr North Summit HS F7 -7.  9.80  32-01.75    
      9.71
31-10.25
  9.80
32-01.75
  9.24
30-03.75
                       
16.    Janae Teichert Sr Cokeville HS-WY F7 -8.  9.80  32-01.75    
      FOUL
FOUL
  9.41
30-10.50
  9.80
32-01.75
                       
17.    Chelsea Gunderson Jr Bear Lake HS-ID F7 -9.  9.72  31-10.75    
      8.48
27-09.75
  9.30
30-06.25
  9.72
31-10.75
                       
18.    Tairei Laupapa Sr North Sanpete HS F6 -6.  9.71  31-10.25    
      9.36
30-08.50
  9.71
31-10.25
  9.11
29-10.75
                       
19.    Marinna Mentzel So Evanston HS-WY F6 -7.  9.71  31-10.25    
      9.71
31-10.25
  8.33
27-04.00
  9.36
30-08.50
                       
20.    Sanilaiti Takeiaho So Manti HS F7 -10.  9.65  31-08.00    
      9.65
31-08.00
  9.20
30-02.25
  FOUL
FOUL
                       
21.    Haylee Christenson So Delta HS F7 -11.  9.57  31-04.75    
      9.51
31-02.50
  9.57
31-04.75
  9.13
29-11.50
                       
22.    Kaylee Hafen Fr Beaver HS F5 -4.  9.55  31-04.00    
      9.33
30-07.25
  9.55
31-04.00
  9.16
30-00.75
                       
23.    Otessa Olsen Jr Star Valley HS-WY F7 -12.  9.54  31-03.50    
      FOUL
FOUL
  8.84
29-00.00
  9.54
31-03.50
                       
24.    Leah Torgersen So South Sevier HS F4 -1.  9.53  31-03.25    
      9.53
31-03.25
  9.11
29-10.75
  9.34
30-07.75
                       
25.    Karlee Eyre Sr Panguitch HS F6 -8.  9.47  31-00.75    
      8.81
28-10.75
  9.21
30-02.50
  9.47
31-00.75
                       
26.    Katie Giddings Jr San Juan HS F5 -5.  9.33  30-07.25    
      FOUL
FOUL
  9.33
30-07.25
  FOUL
FOUL
                       
27.    Madysen Griffiths So Milford HS F6 -9.  9.22  30-03.00    
      8.49
27-10.25
  9.22
30-03.00
  8.42
27-07.50
                       
28.    Larissa Knapp Sr Preston HS-ID F5 -6.  9.18  30-01.50    
      9.06
29-08.75
  9.18
30-01.50
  8.78
28-09.75
                       
29.    Haylie Hatch So Kanab HS F6 -10.  9.17  30-01.00    
      9.02
29-07.00
  9.03
29-07.50
  9.17
30-01.00
                       
30.    Morgan Blackburn So South Sevier HS F3 -1.  9.10  29-10.25    
      9.10
29-10.25
  8.53
27-11.75
  8.31
27-03.25
                       
31.    Adriana Delgadillo Sr Wendover HS F6 -11.  9.02  29-07.00    
      8.88
29-01.50
  9.00
29-06.25
  9.02
29-07.00
                       
32.    Jodi Noyes Sr Carbon HS F5 -7.  8.98  29-05.50    
      8.98
29-05.50
  8.59
28-02.25
  8.39
27-06.25
                       
33.    Danielle Wadda-Martinez Sr Wells HS-NV F5 -8.  8.98  29-05.50    
      8.98
29-05.50
  8.51
27-11.00
  8.44
27-08.25
                       
34.    Brecklyn Murdock Sr North Summit HS F6 -12.  8.93  29-03.50    
      8.39
27-06.25
  8.36
27-05.25
  8.93
29-03.50
                       
35.    Emelia Knaphus Sr Escalante HS F4 -2.  8.87  29-01.25    
      8.45
27-08.75
  8.28
27-02.00
  8.87
29-01.25
                       
36.    Kayla Lee So Carbon HS F3 -2.  8.86  29-00.75    
      8.86
29-00.75
  6.78
22-03.00
  6.78
22-03.00
                       
37.    Haylee Rudy So Mountain View HS-WY F5 -9.  8.82  28-11.25    
      8.53
27-11.75
  8.82
28-11.25
  8.06
26-05.25
                       
38.    Holly Torgersen So Richfield HS F4 -3.  8.76  28-09.00    
      8.76
28-09.00
  8.61
28-03.00
  8.56
28-01.00
                       
39.    Kezli Floyd So Bryce Valley HS F3 -3.  8.63  28-03.75    
      8.63
28-03.75
  8.12
26-07.75
  8.08
26-06.00
                       
40.    Emri Roberts Sr Piute HS F5 -10.  8.60  28-02.50    
      8.36
27-05.25
  8.60
28-02.50
  8.15
26-08.75
                       
41.    Kiesa Miller Jr Panguitch HS F4 -4.  8.53  27-11.75    
      8.50
27-10.75
  8.20
26-10.75
  8.53
27-11.75
                       
42.    Kallie Croft Jr Morgan HS F3 -4.  8.53  27-11.75    
      8.53
27-11.75
  8.00
26-03.00
  FOUL
FOUL
                       
43.    Danika Jones So Parowan HS F3 -5.  8.47  27-09.50    
      8.17
26-09.75
  8.14
26-08.50
  8.47
27-09.50
                       
44.    Bentlee Huffaker Sr Rich HS F1 -1.  8.47  27-09.50    
      7.74
25-04.75
  8.47
27-09.50
  7.93
26-00.25
                       
45.    Kinlie Davis So Delta HS F4 -5.  8.46  27-09.00    
      8.46
27-09.00
  8.15
26-08.75
  7.81
25-07.50
                       
46.    Bailee Hill Sr Grantsville HS F4 -6.  8.44  27-08.25    
      8.29
27-02.50
  8.44
27-08.25
  8.42
27-07.50
                       
47.    Dallee Cobb So Enterprise HS F4 -7.  8.43  27-08.00    
      8.41
27-07.00
  8.22
26-11.50
  8.43
27-08.00
                       
48.    Abby Bateman Fr Kanab HS F3 -6.  8.39  27-06.25    
      8.34
27-04.25
  8.39
27-06.25
  FOUL
FOUL
                       
49.    Kinsey Williams Jr Milford HS F3 -7.  8.19  26-10.50    
      7.64
25-00.75
  7.96
26-01.50
  8.19
26-10.50
                       
50.    Eliza Swallow So Millard HS F4 -8.  8.18  26-10.00    
      8.18
26-10.00
  7.83
25-08.25
  8.18
26-10.00
                       
51.    Jaycee Bennett Jr Emery HS F2 -1.  8.15  26-08.75    
      7.89
25-10.75
  7.98
26-02.25
  8.15
26-08.75
                       
52.    NayVee Williams Fr Milford HS F1 -2.  8.10  26-07.00    
      7.27
23-10.25
  6.89
22-07.25
  8.10
26-07.00
                       
53.    Shayna Olsen Jr Union HS F3 -8.  8.09  26-06.50    
      7.65
25-01.25
  8.09
26-06.50
  FOUL
FOUL
                       
54.    Anna Wilde Sr Piute HS F2 -2.  8.07  26-05.75    
      7.69
25-02.75
  8.07
26-05.75
  7.88
25-10.25
                       
55.    Tylinn Hennick So Bear Lake HS-ID F2 -3.  8.03  26-04.25    
      7.55
24-09.25
  8.03
26-04.25
  7.27
23-10.25
                       
56.    Lexi Hutchinson So Evanston HS-WY F4 -9.  8.02  26-03.75    
      FOUL
FOUL
  7.84
25-08.75
  8.02
26-03.75
                       
57.    Keri Carter Jr Millard HS F3 -9.  8.01  26-03.25    
      7.48
24-06.50
  8.01
26-03.25
  7.89
25-10.75
                       
58.    Grace Roberts Jr Duchesne HS F1 -3.  7.99  26-02.50    
      7.99
26-02.50
  7.14
23-05.00
  7.18
23-06.75
                       
59.    Stephanie Sasser Jr Pinnacle HS F3 -10.  7.97  26-01.75    
      7.88
25-10.25
  7.94
26-00.50
  7.97
26-01.75
                       
60.    Kamrin Koopmans Sr Enterprise HS F2 -4.  7.92  25-11.75    
      7.61
24-11.50
  7.92
25-11.75
  7.89
25-10.75
                       
61.    Alaina Barney So North Sevier HS F4 -10.  7.85  25-09.00    
      7.74
25-04.75
  7.30
23-11.50
  7.85
25-09.00
                       
62.    Joslynn Yost Jr Union HS F1 -4.  7.83  25-08.25    
      7.09
23-03.25
  7.83
25-08.25
  7.34
24-01.00
                       
63.    Brin Thornock Sr South Sevier HS F1 -5.  7.78  25-06.25    
      7.78
25-06.25
  FOUL
FOUL
  7.04
23-01.25
                       
64.    Sage Robinson So Escalante HS F2 -5.  7.73  25-04.25    
      FOUL
FOUL
  7.73
25-04.25
  7.55
24-09.25
                       
65.    Maria Madriz Jr South Sevier HS F1 -6.  7.69  25-02.75    
      7.69
25-02.75
  7.34
24-01.00
  7.34
24-01.00
                       
66.    Abrea Shirley Jr Sugar-Salem HS-ID F3 -11.  7.57  24-10.00    
      7.38
24-02.50
  7.57
24-10.00
  7.12
23-04.25
                       
67.    Makynzee Smith Fr Rich HS F2 -6.  7.56  24-09.75    
      7.51
24-07.75
  7.35
24-01.25
  7.56
24-09.75
                       
68.    Lilly Steed Sr Escalante HS F2 -7.  7.56  24-09.75    
      7.39
24-03.00
  7.56
24-09.75
  7.43
24-04.50
                       
69.    Brooke Spencer So Duchesne HS F2 -8.  7.55  24-09.25    
      7.34
24-01.00
  7.55
24-09.25
  7.19
23-07.00
                       
70.    Jamie Albee Jr Manti HS F1 -7.  7.49  24-07.00    
      7.49
24-07.00
  7.43
24-04.50
  7.44
24-05.00
                       
71.    Diana Solano Sr Wendover HS F2 -9.  7.47  24-06.00    
      7.47
24-06.00
  6.05
19-10.25
  7.45
24-05.25
                       
72.    Katie McLaughlin Sr Water Canyon HS F1 -8.  7.45  24-05.25    
      FOUL
FOUL
  6.60
21-07.75
  7.45
24-05.25
                       
73.    Bailee Allred Jr Cokeville HS-WY F2 -10.  7.40  24-03.25    
      7.40
24-03.25
  7.17
23-06.25
  7.24
23-09.00
                       
74.    Kayla Warr Sr Dugway HS F1 -9.  7.38  24-02.50    
      7.04
23-01.25
  7.14
23-05.00
  7.38
24-02.50
                       
75.    McKenzie Cox Jr Emery HS F2 -11.  7.33  24-00.50    
      7.22
23-08.25
  7.33
24-00.50
  7.13
23-04.75
                       
76.    Erica Jenson Fr Altamont HS F1 -10.  7.30  23-11.50    
      6.56
21-06.25
  6.88
22-06.75
  7.30
23-11.50
                       
77.    Elsbeth Kruse Sr Dugway HS F2 -12.  7.25  23-09.50    
      6.95
22-09.50
  7.25
23-09.50
  7.25
23-09.50
                       
78.    Sandra Casas Sr Wells HS-NV F1 -11.  6.93  22-08.75    
      6.93
22-08.75
  6.84
22-05.25
  6.75
22-01.75
                       
DNS    Tanya Duran Sr Wendover HS F3 -DNS  DNS  DNS    
                                       
DNS    Brynnli Nelson Sr Wayne HS F4 -DNS  DNS  DNS    
                                       
DNS    Emma Echols Sr Juab HS F1 -DNS  DNS  DNS    
                                       
DNS    Taylor Cope So American Leadership Acad F4 -DNS  DNS  DNS    
                                       
DNS    Jaycee Cornia So Rich HS F5 -DNS  DNS  DNS    
                                       
DNS    Katie Sugiyama Jr Saint Joseph CHS F5 -DNS  DNS  DNS    
                                       


Men & Women's 1A-3A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 65     
2.  Delta HS 64     
3.  Juab HS 39     
4.  Panguitch HS 38     
5.  Evanston HS-WY 34     
6.  Grand County HS 33     
7.  Richfield HS 31     
8.  Union HS 26     
8.  Lyman HS-WY 26     
10.  Morgan HS 23     
10.  Millard HS 23     
12.  Sugar-Salem HS-ID 20     
13.  Cokeville HS-WY 19     
14.  Gunnison Valley HS 17     
14.  Grantsville HS 17     
16.  Carbon HS 16     
17.  Altamont HS 14     
18.  San Juan HS 13     
18.  Preston HS-ID 13     
18.  West Jefferson HS-ID 13     
21.  Saint Joseph CHS 12     
21.  Star Valley HS-WY 12     
23.  Wayne HS 10 .5   
24.  North Sanpete HS 10     
24.  South Sevier HS 10     
26.  Milford HS 8     
26.  Parowan HS 8     
28.  Mountain View HS-WY 7     
28.  Bear Lake HS-ID 7     
30.  Beaver HS 6     
30.  Piute HS 6     
32.  Shelley HS-ID 5     
33.  Manti HS 4     
34.  Duchesne HS 3     
35.  Enterprise HS 2     
35.  North Fremont HS-ID 2     
35.  North Sevier HS 2     
38.  Kanab HS 1     
39.  Maeser Prep Acad 0 .5