2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Boy's 3200 meter 4A-6A Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Braden Meyers Sr Mountain View HS 29.  9:53.59    
2.    Samuel Fish Sr Canyon View HS 37.  10:08.55    


Boy's 3200 meter 4A-6A Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Thomas Boyden Jr Skyline HS 1.  9:08.01 10  
2.    Mark Boyle Jr Corner Canyon HS 2.  9:20.05 8  
3.    Ian Valentine Sr Alta HS 3.  9:21.67 6  
4.    Carson Clinger Sr American Fork HS 4.  9:25.98 5  
5.    Dylan Tidwell Sr Bingham HS 5.  9:26.16 4  
6.    Grant Gardner Sr Springville HS 6.  9:29.47 3  
7.    Max Wehrli Sr Northridge HS 7.  9:29.56 2  
8.    Joey Nokes Sr Riverton HS 8.  9:32.16 1  
9.    Joshua Armstrong So Hurricane HS 9.  9:33.35    
10.    Caleb Johnson Jr Corner Canyon HS 10.  9:33.62    
11.    Carson Coleman Jr Davis HS 11.  9:34.50    
12.    Luke Grundvig Sr American Fork HS 12.  9:35.34    
13.    Aaron Steed Sr American Fork HS 13.  9:36.91    
14.    Trey Ferrin Sr Davis HS 14.  9:37.16    
15.    Wyatt Evans Sr Spanish Fork HS 15.  9:38.15    
16.    Creed Thompson So Skyridge HS 16.  9:39.18    
17.    Caleb Armstrong Sr Hurricane HS 17.  9:39.60    
18.    Ty Davis Sr Riverton HS 18.  9:40.76    
19.    Davin Thompson So Skyridge HS 19.  9:41.07    
20.    Tanner Rogers Jr Riverton HS 20.  9:42.73    
21.    Christopher Allred Sr Ogden HS 21.  9:45.93    
22.    Kayden Harmon Sr Orem HS 22.  9:46.31    
23.    Jason Davis Sr Woods Cross HS 23.  9:46.79    
24.    Ayden Womack Sr Bonneville HS 24.  9:47.22    
25.    Bridger Altice Sr Northridge HS 25.  9:47.98    
26.    Alex Rasmussen Jr Logan HS 26.  9:50.54    
27.    Dalton Mortensen So Bountiful HS 27.  9:51.76    
28.    Luke Douglas So Timpanogos HS 28.  9:51.86    
29.    Taylor Knight So Orem HS 30.  9:53.98    
30.    Zach Erikson Sr Idaho Falls HS-ID 31.  9:56.52    
31.    Clyn Hansen Jr Timpanogos HS 32.  9:56.92    
32.    Nate Spencer Sr Orem HS 33.  9:57.03    
33.    Jacob Halverson Jr Davis HS 34.  9:57.66    
34.    Zane Newell Jr Skyline HS 35.  9:58.07    
35.    Joshua Robinson Jr Cedar HS 36.  10:04.22    
36.    George Skivington Sr Spring Creek HS-NV 38.  10:11.96    


Boy's 3200 meter 4A-6A Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Thomas Boyden Jr Skyline HS S2 -1. 9:08.01 10  
2.    Mark Boyle Jr Corner Canyon HS S2 -2. 9:20.05 8  
3.    Ian Valentine Sr Alta HS S2 -3. 9:21.67 6  
4.    Carson Clinger Sr American Fork HS S2 -4. 9:25.98 5  
5.    Dylan Tidwell Sr Bingham HS S2 -5. 9:26.16 4  
6.    Grant Gardner Sr Springville HS S2 -6. 9:29.47 3  
7.    Max Wehrli Sr Northridge HS S2 -7. 9:29.56 2  
8.    Joey Nokes Sr Riverton HS S2 -8. 9:32.16 1  
9.    Joshua Armstrong So Hurricane HS S2 -9. 9:33.35    
10.    Caleb Johnson Jr Corner Canyon HS S2 -10. 9:33.62    
11.    Carson Coleman Jr Davis HS S2 -11. 9:34.50    
12.    Luke Grundvig Sr American Fork HS S2 -12. 9:35.34    
13.    Aaron Steed Sr American Fork HS S2 -13. 9:36.91    
14.    Trey Ferrin Sr Davis HS S2 -14. 9:37.16    
15.    Wyatt Evans Sr Spanish Fork HS S2 -15. 9:38.15    
16.    Creed Thompson So Skyridge HS S2 -16. 9:39.18    
17.    Caleb Armstrong Sr Hurricane HS S2 -17. 9:39.60    
18.    Ty Davis Sr Riverton HS S2 -18. 9:40.76    
19.    Davin Thompson So Skyridge HS S2 -19. 9:41.07    
20.    Tanner Rogers Jr Riverton HS S2 -20. 9:42.73    
21.    Christopher Allred Sr Ogden HS S2 -21. 9:45.93    
22.    Kayden Harmon Sr Orem HS S2 -22. 9:46.31    
23.    Jason Davis Sr Woods Cross HS S2 -23. 9:46.79    
24.    Ayden Womack Sr Bonneville HS S2 -24. 9:47.22    
25.    Bridger Altice Sr Northridge HS S2 -25. 9:47.98    
26.    Alex Rasmussen Jr Logan HS S2 -26. 9:50.54    
27.    Dalton Mortensen So Bountiful HS S2 -27. 9:51.76    
28.    Luke Douglas So Timpanogos HS S2 -28. 9:51.86    
29.    Braden Meyers Sr Mountain View HS S1 -1. 9:53.59    
30.    Taylor Knight So Orem HS S2 -29. 9:53.98    
31.    Zach Erikson Sr Idaho Falls HS-ID S2 -30. 9:56.52    
32.    Clyn Hansen Jr Timpanogos HS S2 -31. 9:56.92    
33.    Nate Spencer Sr Orem HS S2 -32. 9:57.03    
34.    Jacob Halverson Jr Davis HS S2 -33. 9:57.66    
35.    Zane Newell Jr Skyline HS S2 -34. 9:58.07    
36.    Joshua Robinson Jr Cedar HS S2 -35. 10:04.22    
37.    Samuel Fish Sr Canyon View HS S1 -2. 10:08.55    
38.    George Skivington Sr Spring Creek HS-NV S2 -36. 10:11.96    


Men & Women's 4A-6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Orem HS 47     
2.  Dixie HS 45     
3.  Bingham HS 42     
4.  Lone Peak HS 36     
5.  American Fork HS 33     
6.  Spanish Fork HS 30     
6.  Skyridge HS 30     
8.  Springville HS 27     
9.  Timpanogos HS 26     
9.  Alta HS 26     
11.  Corner Canyon HS 24     
12.  Davis HS 22     
13.  Skyline HS 20     
14.  Hurricane HS 18     
15.  Logan HS 17     
16.  Maple Mountain HS 16     
17.  Lehi HS 15     
18.  Rock Springs HS-WY 14     
18.  Salem Hills HS 14     
20.  Sky View HS 12     
20.  Tooele HS 12     
22.  Cottonwood HS 10     
22.  Timpview HS 10     
24.  West Jordan HS 9 .5   
25.  Rigby HS-ID 9     
25.  Park City HS 9     
27.  Westlake HS 8 .5   
28.  Snow Canyon HS 8     
28.  Box Elder HS 8     
28.  Stansbury HS 8     
28.  Payson HS 8     
28.  Uintah HS 8     
28.  Taylorsville HS 8     
34.  Murray HS 7     
35.  Pleasant Grove HS 5     
36.  Ogden HS 3     
36.  Bountiful HS 3     
36.  Riverton HS 3     
39.  Olympus HS 2     
39.  Mountain View HS 2     
39.  Northridge HS 2     
42.  Woods Cross HS 1     
42.  Cedar HS 1