2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's 3200 meter 4A-6A Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Eliza Lindstrom Sr Salem Hills HS 35.  12:28.93    


Girl's 3200 meter 4A-6A Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Laurie Murphy Sr Bountiful HS 1.  10:45.03 10  
2.    Ellie Lundgreen Sr Davis HS 2.  10:45.39 8  
3.    Abby Jensen Sr Westlake HS 3.  10:49.23 6  
4.    Mattalyn Geddes Jr Twin Falls HS-ID 4.  10:58.05 5  
5.    Arianna Stiener Sr Sky View HS 5.  11:01.22 4  
6.    Eliza Arrington So Lone Peak HS 6.  11:01.40 3  
7.    Eliza Mason Fr Lone Peak HS 7.  11:07.93 2  
8.    Kate Richardson Sr Layton HS 8.  11:10.15 1  
9.    Grace Burnett Sr Skyline HS 9.  11:11.99    
10.    Karli Branch Sr Corner Canyon HS 10.  11:13.76    
11.    Michelle Christian Sr Woods Cross HS 11.  11:15.34    
12.    Harley Taylor Sr Cedar HS 12.  11:16.53    
13.    Ali Bybee Sr Lone Peak HS 13.  11:17.78    
14.    Emma Thornley So Layton HS 14.  11:18.84    
15.    Emma Heslop So Westlake HS 15.  11:19.54    
16.    Liza Sybrowsky Sr Timpview HS 16.  11:24.09    
17.    Jaroldeen Oveson Fr Timpview HS 17.  11:25.06    
18.    Rylie Lusk Sr Spring Creek HS-NV 18.  11:27.62    
19.    Abbie Randall So Wasatch HS 19.  11:28.21    
20.    Kate Thomas Jr Olympus HS 20.  11:29.11    
21.    Morgan Jensen Jr Alta HS 21.  11:29.88    
22.    Madison Seegmiller Jr Riverton HS 22.  11:34.34    
23.    Abigail Gray Sr Lehi HS 23.  11:37.26    
24.    Kendra Lusk So Spring Creek HS-NV 24.  11:41.73    
25.    Gwen Sepp So Dixie HS 25.  11:42.09    
26.    Kate Allred Jr Ogden HS 26.  11:42.86    
27.    Shelby Stubbs Sr Timpview HS 27.  11:48.03    
28.    Madi Hafen Sr Lone Peak HS 28.  11:50.61    
29.    Kelsi Lindley Sr Mountain View HS 29.  11:51.91    
30.    Mariah Skinner Sr Springville HS 30.  11:52.40    
31.    Tate Beasley So Ogden HS 31.  11:52.97    
32.    Ashley Faragher So Mountain View HS 32.  11:54.27    
33.    Hallie Kemp Jr Lone Peak HS 33.  12:04.72    
34.    Bonita Gray So Ogden HS 34.  12:21.68    
DNS    Anna Martin Jr Lehi HS DNS  DNS    
DNS    Sarah Merrill So Lone Peak HS DNS  DNS    
DNS    Kalii Caldwell Sr Ogden HS DNS  DNS    
DNS    Blaklee Butler So Skyline HS DNS  DNS    


Girl's 3200 meter 4A-6A Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Laurie Murphy Sr Bountiful HS S2 -1. 10:45.03 10  
2.    Ellie Lundgreen Sr Davis HS S2 -2. 10:45.39 8  
3.    Abby Jensen Sr Westlake HS S2 -3. 10:49.23 6  
4.    Mattalyn Geddes Jr Twin Falls HS-ID S2 -4. 10:58.05 5  
5.    Arianna Stiener Sr Sky View HS S2 -5. 11:01.22 4  
6.    Eliza Arrington So Lone Peak HS S2 -6. 11:01.40 3  
7.    Eliza Mason Fr Lone Peak HS S2 -7. 11:07.93 2  
8.    Kate Richardson Sr Layton HS S2 -8. 11:10.15 1  
9.    Grace Burnett Sr Skyline HS S2 -9. 11:11.99    
10.    Karli Branch Sr Corner Canyon HS S2 -10. 11:13.76    
11.    Michelle Christian Sr Woods Cross HS S2 -11. 11:15.34    
12.    Harley Taylor Sr Cedar HS S2 -12. 11:16.53    
13.    Ali Bybee Sr Lone Peak HS S2 -13. 11:17.78    
14.    Emma Thornley So Layton HS S2 -14. 11:18.84    
15.    Emma Heslop So Westlake HS S2 -15. 11:19.54    
16.    Liza Sybrowsky Sr Timpview HS S2 -16. 11:24.09    
17.    Jaroldeen Oveson Fr Timpview HS S2 -17. 11:25.06    
18.    Rylie Lusk Sr Spring Creek HS-NV S2 -18. 11:27.62    
19.    Abbie Randall So Wasatch HS S2 -19. 11:28.21    
20.    Kate Thomas Jr Olympus HS S2 -20. 11:29.11    
21.    Morgan Jensen Jr Alta HS S2 -21. 11:29.88    
22.    Madison Seegmiller Jr Riverton HS S2 -22. 11:34.34    
23.    Abigail Gray Sr Lehi HS S2 -23. 11:37.26    
24.    Kendra Lusk So Spring Creek HS-NV S2 -24. 11:41.73    
25.    Gwen Sepp So Dixie HS S2 -25. 11:42.09    
26.    Kate Allred Jr Ogden HS S2 -26. 11:42.86    
27.    Shelby Stubbs Sr Timpview HS S2 -27. 11:48.03    
28.    Madi Hafen Sr Lone Peak HS S2 -28. 11:50.61    
29.    Kelsi Lindley Sr Mountain View HS S2 -29. 11:51.91    
30.    Mariah Skinner Sr Springville HS S2 -30. 11:52.40    
31.    Tate Beasley So Ogden HS S2 -31. 11:52.97    
32.    Ashley Faragher So Mountain View HS S2 -32. 11:54.27    
33.    Hallie Kemp Jr Lone Peak HS S2 -33. 12:04.72    
34.    Bonita Gray So Ogden HS S2 -34. 12:21.68    
35.    Eliza Lindstrom Sr Salem Hills HS S1 -1. 12:28.93    
DNS    Anna Martin Jr Lehi HS S2 -DNS DNS    
DNS    Sarah Merrill So Lone Peak HS S2 -DNS DNS    
DNS    Kalii Caldwell Sr Ogden HS S2 -DNS DNS    
DNS    Blaklee Butler So Skyline HS S2 -DNS DNS    


Men & Women's 4A-6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Lone Peak HS 90 .5   
2.  Cedar HS 57     
3.  Orem HS 46     
4.  Rock Springs HS-WY 37     
5.  Hurricane HS 30     
6.  Layton HS 27     
7.  Bountiful HS 26     
8.  Davis HS 25 .5   
9.  Woods Cross HS 22     
10.  Provo HS 21     
11.  Westlake HS 20     
12.  American Fork HS 18     
13.  Spring Creek HS-NV 15     
14.  Rigby HS-ID 14     
15.  Box Elder HS 13     
15.  Twin Falls HS-ID 13     
17.  Spanish Fork HS 12     
17.  Lehi HS 12     
19.  Bingham HS 11     
19.  Canyon View HS 11     
19.  Salem Hills HS 11     
22.  Corner Canyon HS 10     
22.  Snow Canyon HS 10     
22.  Jordan HS 10     
22.  Dixie HS 10     
26.  West Jordan HS 9     
26.  Wasatch HS 9     
26.  Sky View HS 9     
26.  Highland HS 9     
30.  Payson HS 8     
31.  Skyridge HS 6     
32.  Springville HS 5     
32.  Tooele HS 5     
32.  Maple Mountain HS 5     
35.  Roy HS 4     
35.  Green Canyon HS 4     
37.  West HS 3     
37.  Stansbury HS 3     
37.  Uintah HS 3     
37.  Mountain Crest HS 3     
41.  Ridgeline HS 2     
41.  Cottonwood HS 2     
43.  Skyline HS 1     
43.  Timpview HS 1