2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Boy's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    West Jordan HS A West Jordan HS 25.  45.09    
  1.  Mckendrick Johnson   2.  David Moctezuma   3.  Anthony Warren   4.  Elijah Reives   5.  Carter Baldwin   6.  Jackson Zander


Boy's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

DNS    Westlake HS A Westlake HS DNS  DNS    
  1.  Kaden Johnson   2.  Matt Masias   3.  Aiden Goodwin   4.  Blain Ballard   5.  Xander Gardner    
DNS    Woods Cross HS A Woods Cross HS DNS  DNS    
  1.  Carson Miller   2.  David Daynes   3.  Cole Wardle   4.  Johnathan Rangassamy   5.  Evan Blanchard   6.  Jonas Nerdin


Boy's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Box Elder HS A Box Elder HS 5.  43.60 4  
  1.  Nate Wheatly   2.  Parker Singleton   3.  Alec Hendricks   4.  Nash Lewis   5.  Caleb Malone   6.  Cade Palmer
2.    Springville HS A Springville HS 14.  44.32    
  1.  Alec Noll   2.  David Pilcher   3.  Tyson Lee   4.  Connor Snapp   5.  Tyler Holloway    
3.    Rock Springs HS-WY A Rock Springs HS-WY 19.  44.65    
  1.  Kevin Mei   2.  Everett Whitman   3.  Seth Hymas   4.  Favor Okere        
4.    Snow Canyon HS A Snow Canyon HS 20.  44.84    
  1.  Bodie Bostwick   2.  Ryan Bethers   3.  Braden Esplin   4.  Brock Nowatzke   5.  Keilen Washington   6.  Zarek Proffit
5.    Cedar HS A Cedar HS 21.  44.86    
  1.  Hunter Mogensen   2.  Jack Cook   3.  Mekhi Sobel   4.  Michael Coleman        
DNS    Skyridge HS A Skyridge HS DNS  DNS    
  1.  Jack Hadfield   2.  Coleman Beck   3.  Josh Loria   4.  Colin Taylor   5.  Bridger Pack   6.  Sawyer Winward


Boy's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 4
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Highland HS A Highland HS 9.  43.85    
  1.  Lynn Aung   2.  Nick Pembroke   3.  Ben Boren   4.  Jonah Gaye   5.  Ben Nielsen   6.  Rex Graham
2.    Layton HS A Layton HS 11.  44.03    
  1.  Aidan Fullmer   2.  Porter Farr   3.  Jonah Page   4.  Bracken Forsyth   5.  Zach Pardue   6.  CJ Canada
3.    Roy HS A Roy HS 13.  44.29    
  1.  Jaxsen Fage   2.  Aaron Groethe   3.  Jacob Bird   4.  Daniel Holverson   5.  Crew Ross   6.  Carson Hill
4.    Timpview HS A Timpview HS 23.  44.95    
  1.  William Ammons   2.  Dallin Burningham   3.  Joseph Martin   4.  Kai Rumsey   5.  Vave Adolpho   6.  Brian Stone
DNS    Logan HS A Logan HS DNS  DNS    
  1.  Hyrum Rosenlund   2.  Damon Simmons   3.  Nathan Orton   4.  Bo Stearns   5.  Easton Foster   6.  Ian Bressel


Boy's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 5
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Sky View HS A Sky View HS 4.  43.48 5  
  1.  Jon Hansen   2.  Tony Torres   3.  Traeson Martindale   4.  Caleb Christensen   5.  Titan Saxton    
2.    Riverton HS A Riverton HS 7.  43.78 2  
  1.  Ayden Sluka   2.  Joshua Baker   3.  Luke Christensen   4.  Ethan Canfield   5.  Andy Nguyen   6.  Aaron Abercrombie
3.    Salem Hills HS A Salem Hills HS 10.  44.02    
  1.  Kaleb Jackson   2.  Isaac Tanner   3.  Ty Chisholm   4.  Tanner Rogers   5.  Jacob MacArthur   6.  Jakobi Butler
4.    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS 15.  44.33    
  1.  Jacob Moore   2.  Tanner Olsen   3.  Dallas Eyere   4.  Kimball Morley   5.  Koby Parry   6.  Cade Olsen
5.    Park City HS A Park City HS 16.  44.40    
  1.  Mark McCurdy   2.  Paul Baynes   3.  Seth Warner   4.  Dalton Swallow   5.  Brady Bauman   6.  Kai Vlaun
6.    Ogden HS A Ogden HS 17.  44.51    
  1.  Jonah Lowry   2.  Tanner Brown   3.  Rhyle Hanson   4.  Logan Shobe        
7.    Lone Peak HS A Lone Peak HS 22.  44.92    
  1.  Jonas Wright   2.  Ethan Sherman   3.  Conner Rugg   4.  Josh Wood   5.  Cory Winn   6.  Corey Miles
8.    Uintah HS A Uintah HS 24.  45.08    
  1.  Nathan Swann   2.  Landon Tolbert   3.  Rylan Spencer   4.  Liam Merrell   5.  David Swann   6.  Rorik Barker
9.    Tooele HS A Tooele HS 26.  45.53    
  1.  Joseph Wilkins   2.  Justin Rogers   3.  Gavin Ware   4.  Aaron Pectol   5.  Jared Downard   6.  Joe Douglas


Boy's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 6
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Timpanogos HS A Timpanogos HS 1.  42.57 10  
  1.  Tyson Heinz   2.  Haydn Sandstrom   3.  Adonai Lopes   4.  Tyler Adams   5.  Kaleb Ashdown   6.  Jadyn Roberts
2.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 2.  43.26 8  
  1.  Cody Hagen   2.  Cole Hagen   3.  Harrison Taggart   4.  Noah Kjar   5.  Andrew Mcdonald   6.  Kasey Hong
3.    Dixie HS A Dixie HS 3.  43.30 6  
  1.  Jonathan Roundy   2.  Alex Callister   3.  Spencer Carlile   4.  Tyler Walden   5.  Kyler Coleman   6.  Tyler Kline
4.    Orem HS A Orem HS 6.  43.61 3  
  1.  Trevor Rockey   2.  Brett Carlson   3.  Jake Pedersen   4.  Puka Nacua   5.  Israel Alohan   6.  Jakob Robinson
5.    American Fork HS A American Fork HS 8.  43.78 1  
  1.  Derek Brailsford   2.  Devin Downing   3.  Logan Johnson   4.  Boone Abbott   5.  Roberto Hixon   6.  Landon Gilbert
6.    Bingham HS A Bingham HS 12.  44.13    
  1.  Payton Suitter   2.  Andrew Wimmer   3.  Adriano Demartin   4.  Avi Parikh   5.  Enrique Oliva   6.  Jared Polatis
7.    Lehi HS A Lehi HS 18.  44.61    
  1.  Jared Terrell   2.  Tyler Oustrich   3.  Ashraf Abudu   4.  Logan James   5.  Ian Dunford   6.  McKay Burr


Boy's 4x100 4A-6A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Timpanogos HS A Timpanogos HS S6 -1. 42.57 10  
  1.  Tyson Heinz   2.  Haydn Sandstrom   3.  Adonai Lopes   4.  Tyler Adams   5.  Kaleb Ashdown   6.  Jadyn Roberts
2.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS S6 -2. 43.26 8  
  1.  Cody Hagen   2.  Cole Hagen   3.  Harrison Taggart   4.  Noah Kjar   5.  Andrew Mcdonald   6.  Kasey Hong
3.    Dixie HS A Dixie HS S6 -3. 43.30 6  
  1.  Jonathan Roundy   2.  Alex Callister   3.  Spencer Carlile   4.  Tyler Walden   5.  Kyler Coleman   6.  Tyler Kline
4.    Sky View HS A Sky View HS S5 -1. 43.48 5  
  1.  Jon Hansen   2.  Tony Torres   3.  Traeson Martindale   4.  Caleb Christensen   5.  Titan Saxton    
5.    Box Elder HS A Box Elder HS S3 -1. 43.60 4  
  1.  Nate Wheatly   2.  Parker Singleton   3.  Alec Hendricks   4.  Nash Lewis   5.  Caleb Malone   6.  Cade Palmer
6.    Orem HS A Orem HS S6 -4. 43.61 3  
  1.  Trevor Rockey   2.  Brett Carlson   3.  Jake Pedersen   4.  Puka Nacua   5.  Israel Alohan   6.  Jakob Robinson
7.    Riverton HS A Riverton HS S5 -2. 43.78 2  
  1.  Ayden Sluka   2.  Joshua Baker   3.  Luke Christensen   4.  Ethan Canfield   5.  Andy Nguyen   6.  Aaron Abercrombie
8.    American Fork HS A American Fork HS S6 -5. 43.78 1  
  1.  Derek Brailsford   2.  Devin Downing   3.  Logan Johnson   4.  Boone Abbott   5.  Roberto Hixon   6.  Landon Gilbert
9.    Highland HS A Highland HS S4 -1. 43.85    
  1.  Lynn Aung   2.  Nick Pembroke   3.  Ben Boren   4.  Jonah Gaye   5.  Ben Nielsen   6.  Rex Graham
10.    Salem Hills HS A Salem Hills HS S5 -3. 44.02    
  1.  Kaleb Jackson   2.  Isaac Tanner   3.  Ty Chisholm   4.  Tanner Rogers   5.  Jacob MacArthur   6.  Jakobi Butler
11.    Layton HS A Layton HS S4 -2. 44.03    
  1.  Aidan Fullmer   2.  Porter Farr   3.  Jonah Page   4.  Bracken Forsyth   5.  Zach Pardue   6.  CJ Canada
12.    Bingham HS A Bingham HS S6 -6. 44.13    
  1.  Payton Suitter   2.  Andrew Wimmer   3.  Adriano Demartin   4.  Avi Parikh   5.  Enrique Oliva   6.  Jared Polatis
13.    Roy HS A Roy HS S4 -3. 44.29    
  1.  Jaxsen Fage   2.  Aaron Groethe   3.  Jacob Bird   4.  Daniel Holverson   5.  Crew Ross   6.  Carson Hill
14.    Springville HS A Springville HS S3 -2. 44.32    
  1.  Alec Noll   2.  David Pilcher   3.  Tyson Lee   4.  Connor Snapp   5.  Tyler Holloway    
15.    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS S5 -4. 44.33    
  1.  Jacob Moore   2.  Tanner Olsen   3.  Dallas Eyere   4.  Kimball Morley   5.  Koby Parry   6.  Cade Olsen
16.    Park City HS A Park City HS S5 -5. 44.40    
  1.  Mark McCurdy   2.  Paul Baynes   3.  Seth Warner   4.  Dalton Swallow   5.  Brady Bauman   6.  Kai Vlaun
17.    Ogden HS A Ogden HS S5 -6. 44.51    
  1.  Jonah Lowry   2.  Tanner Brown   3.  Rhyle Hanson   4.  Logan Shobe        
18.    Lehi HS A Lehi HS S6 -7. 44.61    
  1.  Jared Terrell   2.  Tyler Oustrich   3.  Ashraf Abudu   4.  Logan James   5.  Ian Dunford   6.  McKay Burr
19.    Rock Springs HS-WY A Rock Springs HS-WY S3 -3. 44.65    
  1.  Kevin Mei   2.  Everett Whitman   3.  Seth Hymas   4.  Favor Okere        
20.    Snow Canyon HS A Snow Canyon HS S3 -4. 44.84    
  1.  Bodie Bostwick   2.  Ryan Bethers   3.  Braden Esplin   4.  Brock Nowatzke   5.  Keilen Washington   6.  Zarek Proffit
21.    Cedar HS A Cedar HS S3 -5. 44.86    
  1.  Hunter Mogensen   2.  Jack Cook   3.  Mekhi Sobel   4.  Michael Coleman        
22.    Lone Peak HS A Lone Peak HS S5 -7. 44.92    
  1.  Jonas Wright   2.  Ethan Sherman   3.  Conner Rugg   4.  Josh Wood   5.  Cory Winn   6.  Corey Miles
23.    Timpview HS A Timpview HS S4 -4. 44.95    
  1.  William Ammons   2.  Dallin Burningham   3.  Joseph Martin   4.  Kai Rumsey   5.  Vave Adolpho   6.  Brian Stone
24.    Uintah HS A Uintah HS S5 -8. 45.08    
  1.  Nathan Swann   2.  Landon Tolbert   3.  Rylan Spencer   4.  Liam Merrell   5.  David Swann   6.  Rorik Barker
25.    West Jordan HS A West Jordan HS S1 -1. 45.09    
  1.  Mckendrick Johnson   2.  David Moctezuma   3.  Anthony Warren   4.  Elijah Reives   5.  Carter Baldwin   6.  Jackson Zander
26.    Tooele HS A Tooele HS S5 -9. 45.53    
  1.  Joseph Wilkins   2.  Justin Rogers   3.  Gavin Ware   4.  Aaron Pectol   5.  Jared Downard   6.  Joe Douglas
DNS    Skyridge HS A Skyridge HS S3 -DNS DNS    
  1.  Jack Hadfield   2.  Coleman Beck   3.  Josh Loria   4.  Colin Taylor   5.  Bridger Pack   6.  Sawyer Winward
DNS    Westlake HS A Westlake HS S2 -DNS DNS    
  1.  Kaden Johnson   2.  Matt Masias   3.  Aiden Goodwin   4.  Blain Ballard   5.  Xander Gardner    
DNS    Woods Cross HS A Woods Cross HS S2 -DNS DNS    
  1.  Carson Miller   2.  David Daynes   3.  Cole Wardle   4.  Johnathan Rangassamy   5.  Evan Blanchard   6.  Jonas Nerdin
DNS    Logan HS A Logan HS S4 -DNS DNS    
  1.  Hyrum Rosenlund   2.  Damon Simmons   3.  Nathan Orton   4.  Bo Stearns   5.  Easton Foster   6.  Ian Bressel


Men & Women's 4A-6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Orem HS 47     
2.  Dixie HS 45     
3.  Bingham HS 42     
4.  Lone Peak HS 36     
5.  American Fork HS 33     
6.  Spanish Fork HS 30     
6.  Skyridge HS 30     
8.  Springville HS 27     
9.  Timpanogos HS 26     
9.  Alta HS 26     
11.  Corner Canyon HS 24     
12.  Davis HS 22     
13.  Skyline HS 20     
14.  Hurricane HS 18     
15.  Logan HS 17     
16.  Maple Mountain HS 16     
17.  Lehi HS 15     
18.  Rock Springs HS-WY 14     
18.  Salem Hills HS 14     
20.  Sky View HS 12     
20.  Tooele HS 12     
22.  Cottonwood HS 10     
22.  Timpview HS 10     
24.  West Jordan HS 9 .5   
25.  Rigby HS-ID 9     
25.  Park City HS 9     
27.  Westlake HS 8 .5   
28.  Snow Canyon HS 8     
28.  Box Elder HS 8     
28.  Stansbury HS 8     
28.  Payson HS 8     
28.  Uintah HS 8     
28.  Taylorsville HS 8     
34.  Murray HS 7     
35.  Pleasant Grove HS 5     
36.  Ogden HS 3     
36.  Bountiful HS 3     
36.  Riverton HS 3     
39.  Olympus HS 2     
39.  Mountain View HS 2     
39.  Northridge HS 2     
42.  Woods Cross HS 1     
42.  Cedar HS 1