2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 4
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Riverton HS A Riverton HS 21.  51.69    
  1.  Hailey Anderson   2.  Kylee Kimball   3.  Berkley Dymock   4.  Kianna Behunin   5.  Kyla Allan   6.  Morganne McCleary
2.    Westlake HS A Westlake HS 23.  52.91    
  1.  Madeline Bradley   2.  Mikaylee Hill   3.  America Armenta   4.  Katelyn Lungren       6.  Maizie Straw
3.    Bingham HS A Bingham HS 24.  53.61    
  1.  Shelbie Workman   2.  Krista Smith   3.  Cosette Salisbury   4.  Savannah Weidner   5.  Lydia Moore   6.  Danielle Larson
4.    Layton HS A Layton HS 25.  54.84    
  1.  Cymetrius Jefferson   2.  Sydney Barlow   3.  Erin Bailey   4.  Aliyah Vaa        
DNF    Cedar HS A Cedar HS DNF  DNF    
  1.  Lexi Bird   2.  Maren Street   3.  Cambridge Wood   4.  Jasie York   5.  Brinley Hess   6.  Mckenzie Slaughter


Girl's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 5
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Timpview HS A Timpview HS 8.  50.03 1  
  1.  Shelby Andrewsen   2.  Skyler Tillery   3.  Keri Cordon   4.  Katelyn Austin   5.  Kaylen Hubbs   6.  Hinemoa Aston
2.    Ridgeline HS A Ridgeline HS 12.  50.75    
  1.  Olivia Smith   2.  Meghan Kendrick   3.  Naomi West   4.  Tess Lawson   5.  Halle Livingston   6.  Mya Young
3.    Ogden HS A Ogden HS 13.  50.79    
  1.  Lexie Colvin   2.  Jacoba Egbert   3.  Ashlen White   4.  Elena Adams   5.  Abby Trudeau    
4.    West Jordan HS A West Jordan HS 14.  50.80    
  1.  Jasmine Lopez   2.  Sherry Nima   3.  Alison Newsom   4.  Sadie Adams   5.  Alex Martinez   6.  Amanda Dickson
5.    Hurricane HS A Hurricane HS 15.  50.99    
  1.  Sydney Clifford   2.  Olivia Stevenson   3.  Sadie Gilberg   4.  Lexi Hatch   5.  Kennedy Dutson   6.  SaRiya Sims
6.    Sky View HS A Sky View HS 18.  51.24    
  1.  Robyn Morris   2.  Ellie Smith   3.  Annie Rawlinson   4.  Katyrra Peck   5.  Piper Sessions   6.  Gracie Castillo
7.    Lehi HS A Lehi HS 19.  51.42    
  1.  Savannah Raff   2.  Charity Clark   3.  Alyssa Warcup   4.  Amy Ballard   5.  Paityn Smith   6.  Talia Warcup
DNS    Olympus HS A Olympus HS DNS  DNS    
  1.  Taygin DeHart   2.  Kendalle Foster   3.  Abby Holtby   4.  Lydia Harris   5.  Onna Lee    


Girl's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 6
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS 9.  50.10    
  1.  Jessi Mangum   2.  Kimball Clements   3.  Kate Fallon   4.  Annabelle Buck   5.  Lox Neves   6.  Lindsay Blake
2.    Box Elder HS A Box Elder HS 10.  50.58    
  1.  Kiran Kohler   2.  Allison Bullard   3.  Sydnee Peck   4.  Kate Johnson   5.  Hannah Brown   6.  Hailey Jarman
3.    Timpanogos HS A Timpanogos HS 11.  50.68    
  1.  Ashlyn Baker   2.  Kathryn Vance   3.  Shante Holloway   4.  Izzy Miranda   5.  Annah Dallin   6.  Shaylie Weenig
4.    Salem Hills HS A Salem Hills HS 16.  51.19    
  1.  Hannah Lindsey   2.  Olivia Taylor   3.  Lexi Rosenberg   4.  Keanna Vaitohi   5.  Kapri Boggess   6.  Courtney Smith
5.    Snow Canyon HS A Snow Canyon HS 17.  51.20    
  1.  Taylan Whitehead   2.  Rachel Durante   3.  Tylei Jensen   4.  Darcy Jackson   5.  Kenya Rowley   6.  Mylei Shepherd
6.    Skyline HS A Skyline HS 22.  52.27    
  1.  Ella Kortbawi   2.  Annie Bennett   3.  Claire Whisenant   4.  Sarah Glauser   5.  Eleanor Barry   6.  Anne Coon
DNS    East HS A East HS DNS  DNS    
  1.  Brooklyn Blaylock   2.  Lucie Prettyman   3.  Mae Ling Lewis   4.  Anna Bilic   5.  Esperance Iradukunda   6.  Emily Jensen


Girl's 4x100 4A-6A Timed Finals

Section 7
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lone Peak HS A Lone Peak HS 1.  48.16 10  
  1.  Elizabeth Norton   2.  Brooklyn Proffit   3.  Mandy Beus   4.  Maddy Eaton   5.  Victoria Lord   6.  Hannah Watkins
2.    Orem HS A Orem HS 2.  49.11 8  
  1.  Kimmie Winward   2.  Emma Reeves   3.  Lauren Merrill   4.  Taye Raymond   5.  Ashlyn Price    
3.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 3.  49.23 6  
  1.  Kayla Milford   2.  Aly Milford   3.  Emma Bagley   4.  Paje Rasmussen   5.  Reagan Winget   6.  Skye Meyers
4.    Tooele HS A Tooele HS 4.  49.65 5  
  1.  Allison Smith   2.  Emma Taggart   3.  Julia Smith   4.  Makenna McCloy   5.  Aysha Lewis   6.  Emily McKinney
5.    American Fork HS A American Fork HS 5.  49.74 4  
  1.  Ella Pitcher   2.  Sydney Hull   3.  Rebekah Brailsford   4.  Madeline Edwards   5.  Sarah Golightly   6.  Anna Bryan
6.    Skyridge HS A Skyridge HS 6.  49.90 3  
  1.  Kimberley Harper   2.  Rachel Foster   3.  Sydney Roberts   4.  Calli Adamson   5.  Blythe Snowden   6.  Bailee Hanson
7.    Highland HS A Highland HS 7.  49.95 2  
  1.  Amy Frank   2.  Molly Martin   3.  Annie Murdock   4.  Meg Boren   5.  Lourdes Lyons   6.  Belvia Noudjougoto
8.    Park City HS A Park City HS 20.  51.67    
  1.  Coral Crossland   2.  Katie Brotherson   3.  Haley Maki   4.  Skylar Jackenthal   5.  Kip McClellan   6.  Grace Dalton


Girl's 4x100 4A-6A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Lone Peak HS A Lone Peak HS S7 -1. 48.16 10  
  1.  Elizabeth Norton   2.  Brooklyn Proffit   3.  Mandy Beus   4.  Maddy Eaton   5.  Victoria Lord   6.  Hannah Watkins
2.    Orem HS A Orem HS S7 -2. 49.11 8  
  1.  Kimmie Winward   2.  Emma Reeves   3.  Lauren Merrill   4.  Taye Raymond   5.  Ashlyn Price    
3.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS S7 -3. 49.23 6  
  1.  Kayla Milford   2.  Aly Milford   3.  Emma Bagley   4.  Paje Rasmussen   5.  Reagan Winget   6.  Skye Meyers
4.    Tooele HS A Tooele HS S7 -4. 49.65 5  
  1.  Allison Smith   2.  Emma Taggart   3.  Julia Smith   4.  Makenna McCloy   5.  Aysha Lewis   6.  Emily McKinney
5.    American Fork HS A American Fork HS S7 -5. 49.74 4  
  1.  Ella Pitcher   2.  Sydney Hull   3.  Rebekah Brailsford   4.  Madeline Edwards   5.  Sarah Golightly   6.  Anna Bryan
6.    Skyridge HS A Skyridge HS S7 -6. 49.90 3  
  1.  Kimberley Harper   2.  Rachel Foster   3.  Sydney Roberts   4.  Calli Adamson   5.  Blythe Snowden   6.  Bailee Hanson
7.    Highland HS A Highland HS S7 -7. 49.95 2  
  1.  Amy Frank   2.  Molly Martin   3.  Annie Murdock   4.  Meg Boren   5.  Lourdes Lyons   6.  Belvia Noudjougoto
8.    Timpview HS A Timpview HS S5 -1. 50.03 1  
  1.  Shelby Andrewsen   2.  Skyler Tillery   3.  Keri Cordon   4.  Katelyn Austin   5.  Kaylen Hubbs   6.  Hinemoa Aston
9.    Spanish Fork HS A Spanish Fork HS S6 -1. 50.10    
  1.  Jessi Mangum   2.  Kimball Clements   3.  Kate Fallon   4.  Annabelle Buck   5.  Lox Neves   6.  Lindsay Blake
10.    Box Elder HS A Box Elder HS S6 -2. 50.58    
  1.  Kiran Kohler   2.  Allison Bullard   3.  Sydnee Peck   4.  Kate Johnson   5.  Hannah Brown   6.  Hailey Jarman
11.    Timpanogos HS A Timpanogos HS S6 -3. 50.68    
  1.  Ashlyn Baker   2.  Kathryn Vance   3.  Shante Holloway   4.  Izzy Miranda   5.  Annah Dallin   6.  Shaylie Weenig
12.    Ridgeline HS A Ridgeline HS S5 -2. 50.75    
  1.  Olivia Smith   2.  Meghan Kendrick   3.  Naomi West   4.  Tess Lawson   5.  Halle Livingston   6.  Mya Young
13.    Ogden HS A Ogden HS S5 -3. 50.79    
  1.  Lexie Colvin   2.  Jacoba Egbert   3.  Ashlen White   4.  Elena Adams   5.  Abby Trudeau    
14.    West Jordan HS A West Jordan HS S5 -4. 50.80    
  1.  Jasmine Lopez   2.  Sherry Nima   3.  Alison Newsom   4.  Sadie Adams   5.  Alex Martinez   6.  Amanda Dickson
15.    Hurricane HS A Hurricane HS S5 -5. 50.99    
  1.  Sydney Clifford   2.  Olivia Stevenson   3.  Sadie Gilberg   4.  Lexi Hatch   5.  Kennedy Dutson   6.  SaRiya Sims
16.    Salem Hills HS A Salem Hills HS S6 -4. 51.19    
  1.  Hannah Lindsey   2.  Olivia Taylor   3.  Lexi Rosenberg   4.  Keanna Vaitohi   5.  Kapri Boggess   6.  Courtney Smith
17.    Snow Canyon HS A Snow Canyon HS S6 -5. 51.20    
  1.  Taylan Whitehead   2.  Rachel Durante   3.  Tylei Jensen   4.  Darcy Jackson   5.  Kenya Rowley   6.  Mylei Shepherd
18.    Sky View HS A Sky View HS S5 -6. 51.24    
  1.  Robyn Morris   2.  Ellie Smith   3.  Annie Rawlinson   4.  Katyrra Peck   5.  Piper Sessions   6.  Gracie Castillo
19.    Lehi HS A Lehi HS S5 -7. 51.42    
  1.  Savannah Raff   2.  Charity Clark   3.  Alyssa Warcup   4.  Amy Ballard   5.  Paityn Smith   6.  Talia Warcup
20.    Park City HS A Park City HS S7 -8. 51.67    
  1.  Coral Crossland   2.  Katie Brotherson   3.  Haley Maki   4.  Skylar Jackenthal   5.  Kip McClellan   6.  Grace Dalton
21.    Riverton HS A Riverton HS S4 -1. 51.69    
  1.  Hailey Anderson   2.  Kylee Kimball   3.  Berkley Dymock   4.  Kianna Behunin   5.  Kyla Allan   6.  Morganne McCleary
22.    Skyline HS A Skyline HS S6 -6. 52.27    
  1.  Ella Kortbawi   2.  Annie Bennett   3.  Claire Whisenant   4.  Sarah Glauser   5.  Eleanor Barry   6.  Anne Coon
23.    Westlake HS A Westlake HS S4 -2. 52.91    
  1.  Madeline Bradley   2.  Mikaylee Hill   3.  America Armenta   4.  Katelyn Lungren       6.  Maizie Straw
24.    Bingham HS A Bingham HS S4 -3. 53.61    
  1.  Shelbie Workman   2.  Krista Smith   3.  Cosette Salisbury   4.  Savannah Weidner   5.  Lydia Moore   6.  Danielle Larson
25.    Layton HS A Layton HS S4 -4. 54.84    
  1.  Cymetrius Jefferson   2.  Sydney Barlow   3.  Erin Bailey   4.  Aliyah Vaa        
DNF    Cedar HS A Cedar HS S4 -DNF DNF    
  1.  Lexi Bird   2.  Maren Street   3.  Cambridge Wood   4.  Jasie York   5.  Brinley Hess   6.  Mckenzie Slaughter
DNS    East HS A East HS S6 -DNS DNS    
  1.  Brooklyn Blaylock   2.  Lucie Prettyman   3.  Mae Ling Lewis   4.  Anna Bilic   5.  Esperance Iradukunda   6.  Emily Jensen
DNS    Olympus HS A Olympus HS S5 -DNS DNS    
  1.  Taygin DeHart   2.  Kendalle Foster   3.  Abby Holtby   4.  Lydia Harris   5.  Onna Lee    


Men & Women's 4A-6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Lone Peak HS 90 .5   
2.  Cedar HS 57     
3.  Orem HS 46     
4.  Rock Springs HS-WY 37     
5.  Hurricane HS 30     
6.  Layton HS 27     
7.  Bountiful HS 26     
8.  Davis HS 25 .5   
9.  Woods Cross HS 22     
10.  Provo HS 21     
11.  Westlake HS 20     
12.  American Fork HS 18     
13.  Spring Creek HS-NV 15     
14.  Rigby HS-ID 14     
15.  Box Elder HS 13     
15.  Twin Falls HS-ID 13     
17.  Spanish Fork HS 12     
17.  Lehi HS 12     
19.  Salem Hills HS 11     
19.  Bingham HS 11     
19.  Canyon View HS 11     
22.  Corner Canyon HS 10     
22.  Snow Canyon HS 10     
22.  Jordan HS 10     
22.  Dixie HS 10     
26.  West Jordan HS 9     
26.  Wasatch HS 9     
26.  Sky View HS 9     
26.  Highland HS 9     
30.  Payson HS 8     
31.  Skyridge HS 6     
32.  Springville HS 5     
32.  Tooele HS 5     
32.  Maple Mountain HS 5     
35.  Roy HS 4     
35.  Green Canyon HS 4     
37.  West HS 3     
37.  Stansbury HS 3     
37.  Uintah HS 3     
37.  Mountain Crest HS 3     
41.  Ridgeline HS 2     
41.  Cottonwood HS 2     
43.  Skyline HS 1     
43.  Timpview HS 1