2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's 4x400 1A-3A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Altamont HS A Altamont HS 13.  4:26.62    
  1.  Morgan Murdock   2.  Kortnie Lemmon   3.  Laynee Shiner   4.  Ayla Myrin   5.  Mckinley Gallyer    
2.    Union HS A Union HS 14.  4:27.31    
  1.  Kailee Riser   2.  McKenna Mickelson   3.  Madison Snow   4.  Alexis Williams   5.  Celesta Graham    
3.    Bryce Valley HS A Bryce Valley HS 15.  4:28.94    
  1.  Brooklyn Syrett   2.  Kezli Floyd   3.  Kristen Stewart   4.  Mira Platt   5.  Morgan Platt   6.  Baylee Baugh
4.    Wasatch Academy A Wasatch Academy 18.  4:35.16    
  1.  Sheilah Cheruiyot   2.  Ashley Lagat   3.  Purity Kattam   4.  Courtney Condie        
5.    Milford HS A Milford HS 19.  4:39.97    
  1.  Paige James   2.  NayVee Williams   3.  Brynley Wunderlich   4.  Aliza Woolsey   5.  JaLeana Tsosie   6.  Akaydeh Livingston
6.    Panguitch HS A Panguitch HS 20.  4:41.56    
  1.  Lacey Marshall   2.  Brooklyn Brinkerhoff   3.  Hailee Eyre   4.  Tana Frandsen   5.  Kyan Orton   6.  Brianna Stowe
7.    Rich HS A Rich HS 21.  4:43.45    
  1.  Ambria Lutz   2.  Dixie Huffaker   3.  Annie Peart   4.  Lauren Thomson   5.  Kassidee Groll   6.  Amber Johnson
8.    Kanab HS A Kanab HS 22.  4:46.66    
  1.  Anna Banks   2.  Joelle Werlinger   3.  Baylee Ramsay   4.  Abby Bateman   5.  Grayce Glover   6.  Brinley Unsworth


Girl's 4x400 1A-3A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    San Juan HS A San Juan HS 4.  4:13.78 5  
  1.  Shae Nielson   2.  Rachel Barton   3.  Tasiah Little   4.  Ivy Palmer   5.  Aysia Pehrson   6.  Emily Jacobsen
2.    Enterprise HS A Enterprise HS 11.  4:23.78    
  1.  Tressa Carter   2.  Rachel Gardner   3.  Kinley Koopmans   4.  Ellie Shurtliff   5.  Lomani Taylor    
3.    Morgan HS A Morgan HS 12.  4:26.40    
  1.  Meliah Moore   2.  Danielle Bigelow   3.  Corinne Wilkinson   4.  Kylee Knoll   5.  Emily Edgington    
4.    Millard HS A Millard HS 16.  4:31.42    
  1.  Paige Cummings   2.  Hailey Bramon   3.  Hannah Koyle   4.  Khari Cox   5.  Katy Kelly   6.  Audrey Camp
5.    Manti HS A Manti HS 17.  4:33.06    
  1.  Megan Olson   2.  Grace Draper   3.  Breanna Wayman   4.  Janna Thompson   5.  Sharlie Alder   6.  Peyton Stevens
DQ    Sugar-Salem HS-ID A Sugar-Salem HS-ID DQ  DQ    
  1.  Ryley Klingler   2.  Jade Jackson   3.  Suzi Galbraith   4.  Emma Bird   5.  Jaresa Jackson    
Break line infraction. Brook too soon (4:15.892)
DNS    Parowan HS A Parowan HS DNS  DNS    
  1.  McKenna Murphy   2.  Adelyn Crockett   3.  Zoee Oldroyd   4.  Gabby Hasemeyer   5.  Dakota Robinson   6.  Mary Ipson


Girl's 4x400 1A-3A Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Carbon HS A Carbon HS 5.  4:16.31 4  
  1.  Megan Swasey   2.  Paiten Thomas   3.  Grace Broadbear   4.  Makenna Blanc   5.  Haylee Prescott   6.  Lyndee Mower
2.    Richfield HS A Richfield HS 6.  4:16.43 3  
  1.  Nora Foster   2.  Hadyn Black   3.  Kate Robinson   4.  Passion Reitz   5.  Avery Foster   6.  Jamie Holt
3.    North Fremont HS-ID A North Fremont HS-ID 7.  4:16.76 2  
  1.  Haley Ayers   2.  Ellise Miller   3.  Hannah Ayers   4.  Graycee Litton        
4.    Mountain View HS-WY A Mountain View HS-WY 8.  4:19.25 1  
  1.  Jaynee Hunt   2.  Kenzy Kellum   3.  Lyndee Hereford   4.  Haylee Hereford   5.  Charity Harmon   6.  Katie Giorgis
5.    Juab HS A Juab HS 10.  4:21.62    
  1.  Emilia Anderson   2.  Marissa Hall   3.  Bayli Heap   4.  Demi Jackson   5.  Willow Kay   6.  Rose Oveson


Girl's 4x400 1A-3A Timed Finals

Section 4
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Cokeville HS-WY A Cokeville HS-WY 2.  4:09.19 8  
  1.  Kallie Toomer   2.  Emma Teichert   3.  Kylee Dayton   4.  Emmie Barnes        
2.    Preston HS-ID A Preston HS-ID 9.  4:21.31    
  1.  Addison Moser   2.  Harli Hymas   3.  Alexis Harris   4.  Taylor Romney   5.  Kacee Jensen   6.  McKinley Scott


Girl's 4x400 1A-3A Timed Finals

Section 5
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Summit HS A North Summit HS 1.  4:03.69 10  
  1.  Alyssa Richins   2.  Kennedy Garfield   3.  Marci Richins   4.  Hannah Lamon   5.  Hadley Richins   6.  Jade Woolstenhulme
2.    Evanston HS-WY A Evanston HS-WY 3.  4:09.52 6  
  1.  Tia Nelson   2.  Shelyse Ellingford   3.  Breila Fuller   4.  Gabby Hall   5.  Reghan Worley   6.  Mia Barker
DNS    Delta HS A Delta HS DNS  DNS    
  1.  Savannah Nielson   2.  Megan Atkinson   3.  Kaeshay Brough   4.  Adi Nielson   5.  Jordyn Nielson   6.  Quincee Allred


Girl's 4x400 1A-3A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    North Summit HS A North Summit HS S5 -1. 4:03.69 10  
  1.  Alyssa Richins   2.  Kennedy Garfield   3.  Marci Richins   4.  Hannah Lamon   5.  Hadley Richins   6.  Jade Woolstenhulme
2.    Cokeville HS-WY A Cokeville HS-WY S4 -1. 4:09.19 8  
  1.  Kallie Toomer   2.  Emma Teichert   3.  Kylee Dayton   4.  Emmie Barnes        
3.    Evanston HS-WY A Evanston HS-WY S5 -2. 4:09.52 6  
  1.  Tia Nelson   2.  Shelyse Ellingford   3.  Breila Fuller   4.  Gabby Hall   5.  Reghan Worley   6.  Mia Barker
4.    San Juan HS A San Juan HS S2 -1. 4:13.78 5  
  1.  Shae Nielson   2.  Rachel Barton   3.  Tasiah Little   4.  Ivy Palmer   5.  Aysia Pehrson   6.  Emily Jacobsen
5.    Carbon HS A Carbon HS S3 -1. 4:16.31 4  
  1.  Megan Swasey   2.  Paiten Thomas   3.  Grace Broadbear   4.  Makenna Blanc   5.  Haylee Prescott   6.  Lyndee Mower
6.    Richfield HS A Richfield HS S3 -2. 4:16.43 3  
  1.  Nora Foster   2.  Hadyn Black   3.  Kate Robinson   4.  Passion Reitz   5.  Avery Foster   6.  Jamie Holt
7.    North Fremont HS-ID A North Fremont HS-ID S3 -3. 4:16.76 2  
  1.  Haley Ayers   2.  Ellise Miller   3.  Hannah Ayers   4.  Graycee Litton        
8.    Mountain View HS-WY A Mountain View HS-WY S3 -4. 4:19.25 1  
  1.  Jaynee Hunt   2.  Kenzy Kellum   3.  Lyndee Hereford   4.  Haylee Hereford   5.  Charity Harmon   6.  Katie Giorgis
9.    Preston HS-ID A Preston HS-ID S4 -2. 4:21.31    
  1.  Addison Moser   2.  Harli Hymas   3.  Alexis Harris   4.  Taylor Romney   5.  Kacee Jensen   6.  McKinley Scott
10.    Juab HS A Juab HS S3 -5. 4:21.62    
  1.  Emilia Anderson   2.  Marissa Hall   3.  Bayli Heap   4.  Demi Jackson   5.  Willow Kay   6.  Rose Oveson
11.    Enterprise HS A Enterprise HS S2 -2. 4:23.78    
  1.  Tressa Carter   2.  Rachel Gardner   3.  Kinley Koopmans   4.  Ellie Shurtliff   5.  Lomani Taylor    
12.    Morgan HS A Morgan HS S2 -3. 4:26.40    
  1.  Meliah Moore   2.  Danielle Bigelow   3.  Corinne Wilkinson   4.  Kylee Knoll   5.  Emily Edgington    
13.    Altamont HS A Altamont HS S1 -1. 4:26.62    
  1.  Morgan Murdock   2.  Kortnie Lemmon   3.  Laynee Shiner   4.  Ayla Myrin   5.  Mckinley Gallyer    
14.    Union HS A Union HS S1 -2. 4:27.31    
  1.  Kailee Riser   2.  McKenna Mickelson   3.  Madison Snow   4.  Alexis Williams   5.  Celesta Graham    
15.    Bryce Valley HS A Bryce Valley HS S1 -3. 4:28.94    
  1.  Brooklyn Syrett   2.  Kezli Floyd   3.  Kristen Stewart   4.  Mira Platt   5.  Morgan Platt   6.  Baylee Baugh
16.    Millard HS A Millard HS S2 -4. 4:31.42    
  1.  Paige Cummings   2.  Hailey Bramon   3.  Hannah Koyle   4.  Khari Cox   5.  Katy Kelly   6.  Audrey Camp
17.    Manti HS A Manti HS S2 -5. 4:33.06    
  1.  Megan Olson   2.  Grace Draper   3.  Breanna Wayman   4.  Janna Thompson   5.  Sharlie Alder   6.  Peyton Stevens
18.    Wasatch Academy A Wasatch Academy S1 -4. 4:35.16    
  1.  Sheilah Cheruiyot   2.  Ashley Lagat   3.  Purity Kattam   4.  Courtney Condie        
19.    Milford HS A Milford HS S1 -5. 4:39.97    
  1.  Paige James   2.  NayVee Williams   3.  Brynley Wunderlich   4.  Aliza Woolsey   5.  JaLeana Tsosie   6.  Akaydeh Livingston
20.    Panguitch HS A Panguitch HS S1 -6. 4:41.56    
  1.  Lacey Marshall   2.  Brooklyn Brinkerhoff   3.  Hailee Eyre   4.  Tana Frandsen   5.  Kyan Orton   6.  Brianna Stowe
21.    Rich HS A Rich HS S1 -7. 4:43.45    
  1.  Ambria Lutz   2.  Dixie Huffaker   3.  Annie Peart   4.  Lauren Thomson   5.  Kassidee Groll   6.  Amber Johnson
22.    Kanab HS A Kanab HS S1 -8. 4:46.66    
  1.  Anna Banks   2.  Joelle Werlinger   3.  Baylee Ramsay   4.  Abby Bateman   5.  Grayce Glover   6.  Brinley Unsworth
DQ    Sugar-Salem HS-ID A Sugar-Salem HS-ID S2 -DQ DQ    
  1.  Ryley Klingler   2.  Jade Jackson   3.  Suzi Galbraith   4.  Emma Bird   5.  Jaresa Jackson    
Break line infraction. Brook too soon (4:15.892)
DNS    Parowan HS A Parowan HS S2 -DNS DNS    
  1.  McKenna Murphy   2.  Adelyn Crockett   3.  Zoee Oldroyd   4.  Gabby Hasemeyer   5.  Dakota Robinson   6.  Mary Ipson
DNS    Delta HS A Delta HS S5 -DNS DNS    
  1.  Savannah Nielson   2.  Megan Atkinson   3.  Kaeshay Brough   4.  Adi Nielson   5.  Jordyn Nielson   6.  Quincee Allred


Men & Women's 1A-3A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 65     
2.  Delta HS 64     
3.  Juab HS 39     
4.  Panguitch HS 38     
5.  Evanston HS-WY 34     
6.  Grand County HS 33     
7.  Richfield HS 31     
8.  Union HS 26     
8.  Lyman HS-WY 26     
10.  Morgan HS 23     
10.  Millard HS 23     
12.  Sugar-Salem HS-ID 20     
13.  Cokeville HS-WY 19     
14.  Gunnison Valley HS 17     
14.  Grantsville HS 17     
16.  Carbon HS 16     
17.  Altamont HS 14     
18.  San Juan HS 13     
18.  Preston HS-ID 13     
18.  West Jefferson HS-ID 13     
21.  Saint Joseph CHS 12     
21.  Star Valley HS-WY 12     
23.  Wayne HS 10 .5   
24.  North Sanpete HS 10     
24.  South Sevier HS 10     
26.  Milford HS 8     
26.  Parowan HS 8     
28.  Mountain View HS-WY 7     
28.  Bear Lake HS-ID 7     
30.  Beaver HS 6     
30.  Piute HS 6     
32.  Shelley HS-ID 5     
33.  Manti HS 4     
34.  Duchesne HS 3     
35.  Enterprise HS 2     
35.  North Fremont HS-ID 2     
35.  North Sevier HS 2     
38.  Kanab HS 1     
39.  Maeser Prep Acad 0 .5