2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's 4x400 4A-6A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Riverton HS A Riverton HS 23.  4:20.37    
  1.  Kianna Behunin   2.  Berkley Dymock   3.  Morganne McCleary   4.  Kenadee Harrison   5.  Taylor OFarrell   6.  Megan Walker


Girl's 4x400 4A-6A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Green Canyon HS A Green Canyon HS 17.  4:12.82    
  1.  Brittley Calderwood   2.  Ryley Thompson   3.  Dantzel Petersen   4.  Talia Winder   5.  Hadley Dustin   6.  Taylor Hancey
2.    Tooele HS A Tooele HS 25.  4:22.01    
  1.  Bailey Jeppesen   2.  Nizhone Tso   3.  Diana Messick   4.  Emma Stuart   5.  Holly Johansen   6.  Allie Miles


Girl's 4x400 4A-6A Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ridgeline HS A Ridgeline HS 15.  4:12.58    
  1.  Meghan Kendrick   2.  Eliza Dushku   3.  Mataya Forsgren   4.  Madison Patrick   5.  Alexandra Baer   6.  Keslie Duersch
2.    Skyridge HS A Skyridge HS 20.  4:15.98    
  1.  Bailee Hanson   2.  Emily Wallgren   3.  Ally Blackham   4.  Kimberley Harper   5.  Carly Conner   6.  Mckenzie Winterton
3.    Mountain Crest HS A Mountain Crest HS 22.  4:19.15    
  1.  Madelyn Hardy   2.  Samantha Merrill   3.  Tabitha Smith   4.  Amelia Zilles   5.  Emma Larsen   6.  Kaylee Lott
DNS    Dixie HS A Dixie HS DNS  DNS    
  1.  Aubree McLaws   2.  Abrielle Frehner   3.  Emme Leavitt   4.  Ellie Wittwer   5.  Abby Larkin   6.  Abby Finlinson


Girl's 4x400 4A-6A Timed Finals

Section 4
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Wasatch HS A Wasatch HS 8.  4:05.90 1  
  1.  Sydney Price   2.  Jennifer Lythgoe   3.  Miranda Ross   4.  Sydney Hales   5.  Makayla Bastos   6.  Anna Baird
2.    Timpanogos HS A Timpanogos HS 9.  4:07.06    
  1.  Kathryn Vance   2.  Ashlyn Baker   3.  Sidney Preator   4.  Izzy Miranda   5.  Laura Vance   6.  Sophie Pinegar
3.    Salem Hills HS A Salem Hills HS 13.  4:10.21    
  1.  Courtney Smith   2.  Hannah Lindsey   3.  Kapri Boggess   4.  Ashley Rookstool   5.  Haley Sanders   6.  Malorie Bigler
4.    Bingham HS A Bingham HS 16.  4:12.65    
  1.  Danielle Larson   2.  Alison Jones   3.  Cosette Salisbury   4.  Sarah Buening   5.  Lydia Moore   6.  Victoria Galley
5.    Maple Mountain HS A Maple Mountain HS 18.  4:14.60    
  1.  Kelcie Richmond   2.  Riley Wolfgramm   3.  Amanda Larsen   4.  Zanna Perry   5.  Camilla Adams   6.  Brianna Farnsworth
6.    Uintah HS A Uintah HS 19.  4:15.26    
  1.  Rachel Slaugh   2.  Jody Sagers   3.  Josslyn Spencer   4.  Shaylee Avila   5.  Delaynee McKeachnie   6.  Karly Wiseman
DNS    Bountiful HS A Bountiful HS DNS  DNS    
  1.  Sarah Wilkinson   2.  Sophia Loose   3.  Meghan Gardner   4.  Laurie Murphy   5.  Trisha Thompson   6.  Sami Adamson


Girl's 4x400 4A-6A Timed Finals

Section 5
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Woods Cross HS A Woods Cross HS 2.  4:01.88 8  
  1.  Courtney McCain   2.  Emma Bronson   3.  Kate Lewis   4.  Carlee Hansen   5.  Abriana Grubbs   6.  Emily Terry
2.    West Jordan HS A West Jordan HS 5.  4:05.04 4  
  1.  Sadie Adams   2.  Amanda Dickson   3.  Sherry Nima   4.  Gentry Pierce   5.  Emilee Morrison   6.  Brynn Black
3.    Skyline HS A Skyline HS 10.  4:07.14    
  1.  Rachel Winterton   2.  Isabel Wall   3.  Claire Whisenant   4.  Zoe Garver   5.  Eleanor Barry   6.  Blaklee Butler
4.    Timpview HS A Timpview HS 12.  4:07.39    
  1.  Katelyn Austin   2.  Keri Cordon   3.  Elizabeth Wilcox   4.  Shelby Andrewsen   5.  Liza Sybrowsky   6.  Summer Lundberg
5.    Sky View HS A Sky View HS 14.  4:11.17    
  1.  Lydia Duffin   2.  Samantha Hall   3.  Arianna Stiener   4.  Katyrra Peck   5.  Ellie Smith    
6.    Orem HS A Orem HS 24.  4:21.45    
  1.  Adelaide Johnson   2.  Jessica Johnson   3.  Brittnee Williams   4.  Jessica Williams        


Girl's 4x400 4A-6A Timed Finals

Section 6
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lone Peak HS A Lone Peak HS 1.  3:59.45 10  
  1.  Ashlyn Belliston   2.  Alexis Goff   3.  Maddy Eaton   4.  Alison Richter   5.  Rachel Edwards   6.  Ali Bybee
2.    Hurricane HS A Hurricane HS 3.  4:03.35 6  
  1.  Sadie Gilberg   2.  Maeci Hicken   3.  Olivia Stevenson   4.  Mylee Moon   5.  Brooke Thomas   6.  Hailey Odekirk
3.    Cedar HS A Cedar HS 4.  4:04.58 5  
  1.  Lexi Bird   2.  Summer Bryson   3.  Remi Nash   4.  Brinley Hess   5.  Kaysie Klemic   6.  Mayci Torgerson
4.    Canyon View HS A Canyon View HS 6.  4:05.06 3  
  1.  Addison Newman   2.  Isabell Daynes   3.  Kaylee Hillyard   4.  Larissa Dabb   5.  Jessica Pace   6.  Brylee Bergener
5.    American Fork HS A American Fork HS 7.  4:05.49 2  
  1.  Rebekah Brailsford   2.  Madeline Edwards   3.  Brook Stratton   4.  Elyse Orton   5.  Danielle Shock   6.  Cassidy Elmont
6.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS 11.  4:07.22    
  1.  Annika Manwaring   2.  Maryn Granger   3.  Madiysn Wankier   4.  Kallyn Chynoweth   5.  Aly Milford   6.  Skye Meyers
7.    Westlake HS A Westlake HS 21.  4:18.24    
  1.  Katelyn Lungren   2.  Lizzie Sampson   3.  Anne Ballard   4.  Brilee Pontius        
DNS    Park City HS A Park City HS DNS  DNS    
  1.  Maude Crossland   2.  Grace Dalton   3.  Coral Crossland   4.  Katie Brotherson   5.  Chloe Shewell    
DNS    Provo HS A Provo HS DNS  DNS    
  1.  Sadie Edwards   2.  Savannah Eatough   3.  Ally Gomm   4.  Meghan Hunter   5.  Mckenna Maroney   6.  Megan Johnson


Girl's 4x400 4A-6A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Lone Peak HS A Lone Peak HS S6 -1. 3:59.45 10  
  1.  Ashlyn Belliston   2.  Alexis Goff   3.  Maddy Eaton   4.  Alison Richter   5.  Rachel Edwards   6.  Ali Bybee
2.    Woods Cross HS A Woods Cross HS S5 -1. 4:01.88 8  
  1.  Courtney McCain   2.  Emma Bronson   3.  Kate Lewis   4.  Carlee Hansen   5.  Abriana Grubbs   6.  Emily Terry
3.    Hurricane HS A Hurricane HS S6 -2. 4:03.35 6  
  1.  Sadie Gilberg   2.  Maeci Hicken   3.  Olivia Stevenson   4.  Mylee Moon   5.  Brooke Thomas   6.  Hailey Odekirk
4.    Cedar HS A Cedar HS S6 -3. 4:04.58 5  
  1.  Lexi Bird   2.  Summer Bryson   3.  Remi Nash   4.  Brinley Hess   5.  Kaysie Klemic   6.  Mayci Torgerson
5.    West Jordan HS A West Jordan HS S5 -2. 4:05.04 4  
  1.  Sadie Adams   2.  Amanda Dickson   3.  Sherry Nima   4.  Gentry Pierce   5.  Emilee Morrison   6.  Brynn Black
6.    Canyon View HS A Canyon View HS S6 -4. 4:05.06 3  
  1.  Addison Newman   2.  Isabell Daynes   3.  Kaylee Hillyard   4.  Larissa Dabb   5.  Jessica Pace   6.  Brylee Bergener
7.    American Fork HS A American Fork HS S6 -5. 4:05.49 2  
  1.  Rebekah Brailsford   2.  Madeline Edwards   3.  Brook Stratton   4.  Elyse Orton   5.  Danielle Shock   6.  Cassidy Elmont
8.    Wasatch HS A Wasatch HS S4 -1. 4:05.90 1  
  1.  Sydney Price   2.  Jennifer Lythgoe   3.  Miranda Ross   4.  Sydney Hales   5.  Makayla Bastos   6.  Anna Baird
9.    Timpanogos HS A Timpanogos HS S4 -2. 4:07.06    
  1.  Kathryn Vance   2.  Ashlyn Baker   3.  Sidney Preator   4.  Izzy Miranda   5.  Laura Vance   6.  Sophie Pinegar
10.    Skyline HS A Skyline HS S5 -3. 4:07.14    
  1.  Rachel Winterton   2.  Isabel Wall   3.  Claire Whisenant   4.  Zoe Garver   5.  Eleanor Barry   6.  Blaklee Butler
11.    Corner Canyon HS A Corner Canyon HS S6 -6. 4:07.22    
  1.  Annika Manwaring   2.  Maryn Granger   3.  Madiysn Wankier   4.  Kallyn Chynoweth   5.  Aly Milford   6.  Skye Meyers
12.    Timpview HS A Timpview HS S5 -4. 4:07.39    
  1.  Katelyn Austin   2.  Keri Cordon   3.  Elizabeth Wilcox   4.  Shelby Andrewsen   5.  Liza Sybrowsky   6.  Summer Lundberg
13.    Salem Hills HS A Salem Hills HS S4 -3. 4:10.21    
  1.  Courtney Smith   2.  Hannah Lindsey   3.  Kapri Boggess   4.  Ashley Rookstool   5.  Haley Sanders   6.  Malorie Bigler
14.    Sky View HS A Sky View HS S5 -5. 4:11.17    
  1.  Lydia Duffin   2.  Samantha Hall   3.  Arianna Stiener   4.  Katyrra Peck   5.  Ellie Smith    
15.    Ridgeline HS A Ridgeline HS S3 -1. 4:12.58    
  1.  Meghan Kendrick   2.  Eliza Dushku   3.  Mataya Forsgren   4.  Madison Patrick   5.  Alexandra Baer   6.  Keslie Duersch
16.    Bingham HS A Bingham HS S4 -4. 4:12.65    
  1.  Danielle Larson   2.  Alison Jones   3.  Cosette Salisbury   4.  Sarah Buening   5.  Lydia Moore   6.  Victoria Galley
17.    Green Canyon HS A Green Canyon HS S2 -1. 4:12.82    
  1.  Brittley Calderwood   2.  Ryley Thompson   3.  Dantzel Petersen   4.  Talia Winder   5.  Hadley Dustin   6.  Taylor Hancey
18.    Maple Mountain HS A Maple Mountain HS S4 -5. 4:14.60    
  1.  Kelcie Richmond   2.  Riley Wolfgramm   3.  Amanda Larsen   4.  Zanna Perry   5.  Camilla Adams   6.  Brianna Farnsworth
19.    Uintah HS A Uintah HS S4 -6. 4:15.26    
  1.  Rachel Slaugh   2.  Jody Sagers   3.  Josslyn Spencer   4.  Shaylee Avila   5.  Delaynee McKeachnie   6.  Karly Wiseman
20.    Skyridge HS A Skyridge HS S3 -2. 4:15.98    
  1.  Bailee Hanson   2.  Emily Wallgren   3.  Ally Blackham   4.  Kimberley Harper   5.  Carly Conner   6.  Mckenzie Winterton
21.    Westlake HS A Westlake HS S6 -7. 4:18.24    
  1.  Katelyn Lungren   2.  Lizzie Sampson   3.  Anne Ballard   4.  Brilee Pontius        
22.    Mountain Crest HS A Mountain Crest HS S3 -3. 4:19.15    
  1.  Madelyn Hardy   2.  Samantha Merrill   3.  Tabitha Smith   4.  Amelia Zilles   5.  Emma Larsen   6.  Kaylee Lott
23.    Riverton HS A Riverton HS S1 -1. 4:20.37    
  1.  Kianna Behunin   2.  Berkley Dymock   3.  Morganne McCleary   4.  Kenadee Harrison   5.  Taylor OFarrell   6.  Megan Walker
24.    Orem HS A Orem HS S5 -6. 4:21.45    
  1.  Adelaide Johnson   2.  Jessica Johnson   3.  Brittnee Williams   4.  Jessica Williams        
25.    Tooele HS A Tooele HS S2 -2. 4:22.01    
  1.  Bailey Jeppesen   2.  Nizhone Tso   3.  Diana Messick   4.  Emma Stuart   5.  Holly Johansen   6.  Allie Miles
DNS    Park City HS A Park City HS S6 -DNS DNS    
  1.  Maude Crossland   2.  Grace Dalton   3.  Coral Crossland   4.  Katie Brotherson   5.  Chloe Shewell    
DNS    Provo HS A Provo HS S6 -DNS DNS    
  1.  Sadie Edwards   2.  Savannah Eatough   3.  Ally Gomm   4.  Meghan Hunter   5.  Mckenna Maroney   6.  Megan Johnson
DNS    Dixie HS A Dixie HS S3 -DNS DNS    
  1.  Aubree McLaws   2.  Abrielle Frehner   3.  Emme Leavitt   4.  Ellie Wittwer   5.  Abby Larkin   6.  Abby Finlinson
DNS    Bountiful HS A Bountiful HS S4 -DNS DNS    
  1.  Sarah Wilkinson   2.  Sophia Loose   3.  Meghan Gardner   4.  Laurie Murphy   5.  Trisha Thompson   6.  Sami Adamson


Men & Women's 4A-6A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Lone Peak HS 90 .5   
2.  Cedar HS 57     
3.  Orem HS 46     
4.  Rock Springs HS-WY 37     
5.  Hurricane HS 30     
6.  Layton HS 27     
7.  Bountiful HS 26     
8.  Davis HS 25 .5   
9.  Woods Cross HS 22     
10.  Provo HS 21     
11.  Westlake HS 20     
12.  American Fork HS 18     
13.  Spring Creek HS-NV 15     
14.  Rigby HS-ID 14     
15.  Box Elder HS 13     
15.  Twin Falls HS-ID 13     
17.  Spanish Fork HS 12     
17.  Lehi HS 12     
19.  Salem Hills HS 11     
19.  Bingham HS 11     
19.  Canyon View HS 11     
22.  Corner Canyon HS 10     
22.  Snow Canyon HS 10     
22.  Jordan HS 10     
22.  Dixie HS 10     
26.  West Jordan HS 9     
26.  Wasatch HS 9     
26.  Sky View HS 9     
26.  Highland HS 9     
30.  Payson HS 8     
31.  Skyridge HS 6     
32.  Springville HS 5     
32.  Tooele HS 5     
32.  Maple Mountain HS 5     
35.  Roy HS 4     
35.  Green Canyon HS 4     
37.  West HS 3     
37.  Stansbury HS 3     
37.  Uintah HS 3     
37.  Mountain Crest HS 3     
41.  Ridgeline HS 2     
41.  Cottonwood HS 2     
43.  Skyline HS 1     
43.  Timpview HS 1