2019 Mr. Mac/BYU Invitational
Clarence Robison Track-Brigham Young University
Provo, UT
May 3, 2019 - May 4, 2019

Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Kanab HS A Kanab HS 10.  4:40.78    
  1.  Brinley Unsworth   2.  Caroline Giddings   3.  Bethany Nording   4.  Macie Stewart   5.  Jaci Huntington   6.  Mikelle Church
2.    Beaver HS A Beaver HS 17.  4:53.38    
  1.  Brooklyn Crum   2.  Cortnee Miller   3.  Kay-C Erickson   4.  Nakomie Yardley   5.  Kennedy Gillins    
3.    Panguitch HS A Panguitch HS 22.  5:08.27    
  1.  Mataya Barney   2.  Brianna Stowe   3.  Hallie Palmer   4.  Camri Fischer   5.  Hailee Eyre   6.  Brooklyn Brinkerhoff
4.    Rockwell HS A Rockwell HS 24.  5:27.69    
  1.  Bailey Percell   2.  Cassandra Nelson   3.  Skiley Cluff   4.  Malia Sellers   5.  Abby Largent    
DNS    Wayne HS A Wayne HS DNS  DNS    
  1.  Hanna Williams   2.  Brynnli Nelson   3.  Hali Peterson   4.  Felicity Williams   5.  Kenna Stephenson   6.  Samantha Wray


Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Rich HS A Rich HS 15.  4:50.03    
  1.  Taylor Mckinnon   2.  Janica Carver   3.  Annie Peart   4.  Lauren Thomson   5.  Dixie Huffaker   6.  Kylie Thomson
2.    North Sevier HS A North Sevier HS 16.  4:52.90    
  1.  Jacey McKinlay   2.  Alaina Barney   3.  Macady Goble   4.  Avery Smith   5.  Caleigh Nelson   6.  Makiah Croft
3.    Wendover HS A Wendover HS 21.  5:03.29    
  1.  Verenice Garcia   2.  KD Anna Peterson   3.  Alana Henderson   4.  Yanely Duenas   5.  Juliana Rojas   6.  Maria Rosales
4.    Piute HS A Piute HS 23.  5:09.43    
  1.  Ashton Winckel   2.  Kate Morgan   3.  Kari Morgan   4.  Abby Morgan   5.  Ivy Erickson    
DNS    North Sanpete HS A North Sanpete HS DNS  DNS    
  1.  Addelyn Brotherson   2.  Tessa Fowles   3.  Tamsin Stewart   4.  Linzy Flinders   5.  Chantell Nordmark   6.  Rachael Jones


Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals

Section 3
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Milford HS A Milford HS 3.  4:29.05 6  
  1.  Alexa Walker   2.  Teigyn Fields   3.  Taylor Alger   4.  Kinley Spaulding   5.  Kinsey Williams   6.  Paige James
2.    Parowan HS A Parowan HS 6.  4:38.22 3  
  1.  Alyssa Ulrich   2.  McKenna Murphy   3.  Zoee Oldroyd   4.  Brooke Reed   5.  Dakota Robinson   6.  Mary Ipson
3.    Grand County HS A Grand County HS 9.  4:40.73    
  1.  Morgan Lewis   2.  Annabelle Garrett   3.  Auburn Jackman   4.  Emree Olsen   5.  Jessica Anderson   6.  Anika Scherer
4.    Duchesne HS A Duchesne HS 12.  4:46.61    
  1.  Baylee Clayburn   2.  Rylee Bleazard   3.  Ashlyn Gatherum   4.  Nichole Evans   5.  Gracie Ewell   6.  Madison Rowley
5.    Emery HS A Emery HS 18.  4:53.70    
  1.  Tambrie Tuttle   2.  Megan Jensen   3.  Brynn Gordon   4.  Bethany Justice   5.  Chloe Sermon   6.  Whitley Christensen


Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals

Section 4
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Manti HS A Manti HS 5.  4:37.92 4  
  1.  Megan Olson   2.  Tamyra Moulton   3.  Sharlie Alder   4.  Allie Bridges   5.  Janna Thompson   6.  Alexis Naylor
2.    Mountain View HS-WY A Mountain View HS-WY 7.  4:39.03 2  
  1.  Kenzy Kellum   2.  Haily Stephens   3.  Katie Giorgis   4.  Charity Harmon   5.  Kelsey Giorgis    
3.    Morgan HS A Morgan HS 8.  4:40.45 1  
  1.  Capri Jones   2.  Madi Larsen   3.  Kylee Knoll   4.  Annalyce Rudd   5.  Emily Edgington    
4.    Delta HS A Delta HS 11.  4:41.08    
  1.  Brandy Stratten   2.  Sage Christiansen   3.  Kaeshay Brough   4.  Quincee Allred   5.  Shayley Anderson   6.  Keelie Bunker
5.    Preston HS-ID A Preston HS-ID 19.  4:54.16    
  1.  Kacee Jensen   2.  Ragen Rich   3.  Amillia Chatterton   4.  Harley Larsen   5.  Saige Meek   6.  Andie Bell


Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals

Section 5
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Summit HS A North Summit HS 2.  4:25.02 8  
  1.  Grace Crystal   2.  Kennedy Garfield   3.  Hannah Lamon   4.  Elizabeth Zwahlen   5.  Jade Woolstenhulme   6.  Kelly Schroeder
2.    Richfield HS A Richfield HS 13.  4:48.54    
  1.  Roxie Yardley   2.  Brianna Davis-Mitchell   3.  Jamie Holt   4.  Avery Foster   5.  Annalee Thompson   6.  Holly Torgersen
3.    Juab HS A Juab HS 20.  5:02.51    
  1.  Jakell Oliver   2.  Demi Jackson   3.  Rose Oveson   4.  Sydney Samuelson   5.  Belle Kelsey   6.  Whitlee Rosquist


Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals

Section 6
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Carbon HS A Carbon HS 4.  4:34.96 5  
  1.  Lyndee Mower   2.  Paiten Thomas   3.  Grace Broadbear   4.  Makenna Blanc   5.  Haylee Prescott   6.  Megan Swasey
2.    Millard HS A Millard HS 14.  4:49.99    
  1.  Kadence Koyle   2.  McCall Wardle   3.  Khari Cox   4.  Ember Moat   5.  Jazmine Smith   6.  Audrey Camp


Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals

Section 7
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Union HS A Union HS 1.  4:17.44 10  
  1.  Aubrey Riser   2.  Sade Miller   3.  Kinslee Drake   4.  Sidney Snow   5.  Celesta Graham   6.  Anna Rasmussen


Girl's Sprint Medley 1A-3A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Union HS A Union HS S7 -1. 4:17.44 10  
  1.  Aubrey Riser   2.  Sade Miller   3.  Kinslee Drake   4.  Sidney Snow   5.  Celesta Graham   6.  Anna Rasmussen
2.    North Summit HS A North Summit HS S5 -1. 4:25.02 8  
  1.  Grace Crystal   2.  Kennedy Garfield   3.  Hannah Lamon   4.  Elizabeth Zwahlen   5.  Jade Woolstenhulme   6.  Kelly Schroeder
3.    Milford HS A Milford HS S3 -1. 4:29.05 6  
  1.  Alexa Walker   2.  Teigyn Fields   3.  Taylor Alger   4.  Kinley Spaulding   5.  Kinsey Williams   6.  Paige James
4.    Carbon HS A Carbon HS S6 -1. 4:34.96 5  
  1.  Lyndee Mower   2.  Paiten Thomas   3.  Grace Broadbear   4.  Makenna Blanc   5.  Haylee Prescott   6.  Megan Swasey
5.    Manti HS A Manti HS S4 -1. 4:37.92 4  
  1.  Megan Olson   2.  Tamyra Moulton   3.  Sharlie Alder   4.  Allie Bridges   5.  Janna Thompson   6.  Alexis Naylor
6.    Parowan HS A Parowan HS S3 -2. 4:38.22 3  
  1.  Alyssa Ulrich   2.  McKenna Murphy   3.  Zoee Oldroyd   4.  Brooke Reed   5.  Dakota Robinson   6.  Mary Ipson
7.    Mountain View HS-WY A Mountain View HS-WY S4 -2. 4:39.03 2  
  1.  Kenzy Kellum   2.  Haily Stephens   3.  Katie Giorgis   4.  Charity Harmon   5.  Kelsey Giorgis    
8.    Morgan HS A Morgan HS S4 -3. 4:40.45 1  
  1.  Capri Jones   2.  Madi Larsen   3.  Kylee Knoll   4.  Annalyce Rudd   5.  Emily Edgington    
9.    Grand County HS A Grand County HS S3 -3. 4:40.73    
  1.  Morgan Lewis   2.  Annabelle Garrett   3.  Auburn Jackman   4.  Emree Olsen   5.  Jessica Anderson   6.  Anika Scherer
10.    Kanab HS A Kanab HS S1 -1. 4:40.78    
  1.  Brinley Unsworth   2.  Caroline Giddings   3.  Bethany Nording   4.  Macie Stewart   5.  Jaci Huntington   6.  Mikelle Church
11.    Delta HS A Delta HS S4 -4. 4:41.08    
  1.  Brandy Stratten   2.  Sage Christiansen   3.  Kaeshay Brough   4.  Quincee Allred   5.  Shayley Anderson   6.  Keelie Bunker
12.    Duchesne HS A Duchesne HS S3 -4. 4:46.61    
  1.  Baylee Clayburn   2.  Rylee Bleazard   3.  Ashlyn Gatherum   4.  Nichole Evans   5.  Gracie Ewell   6.  Madison Rowley
13.    Richfield HS A Richfield HS S5 -2. 4:48.54    
  1.  Roxie Yardley   2.  Brianna Davis-Mitchell   3.  Jamie Holt   4.  Avery Foster   5.  Annalee Thompson   6.  Holly Torgersen
14.    Millard HS A Millard HS S6 -2. 4:49.99    
  1.  Kadence Koyle   2.  McCall Wardle   3.  Khari Cox   4.  Ember Moat   5.  Jazmine Smith   6.  Audrey Camp
15.    Rich HS A Rich HS S2 -1. 4:50.03    
  1.  Taylor Mckinnon   2.  Janica Carver   3.  Annie Peart   4.  Lauren Thomson   5.  Dixie Huffaker   6.  Kylie Thomson
16.    North Sevier HS A North Sevier HS S2 -2. 4:52.90    
  1.  Jacey McKinlay   2.  Alaina Barney   3.  Macady Goble   4.  Avery Smith   5.  Caleigh Nelson   6.  Makiah Croft
17.    Beaver HS A Beaver HS S1 -2. 4:53.38    
  1.  Brooklyn Crum   2.  Cortnee Miller   3.  Kay-C Erickson   4.  Nakomie Yardley   5.  Kennedy Gillins    
18.    Emery HS A Emery HS S3 -5. 4:53.70    
  1.  Tambrie Tuttle   2.  Megan Jensen   3.  Brynn Gordon   4.  Bethany Justice   5.  Chloe Sermon   6.  Whitley Christensen
19.    Preston HS-ID A Preston HS-ID S4 -5. 4:54.16    
  1.  Kacee Jensen   2.  Ragen Rich   3.  Amillia Chatterton   4.  Harley Larsen   5.  Saige Meek   6.  Andie Bell
20.    Juab HS A Juab HS S5 -3. 5:02.51    
  1.  Jakell Oliver   2.  Demi Jackson   3.  Rose Oveson   4.  Sydney Samuelson   5.  Belle Kelsey   6.  Whitlee Rosquist
21.    Wendover HS A Wendover HS S2 -3. 5:03.29    
  1.  Verenice Garcia   2.  KD Anna Peterson   3.  Alana Henderson   4.  Yanely Duenas   5.  Juliana Rojas   6.  Maria Rosales
22.    Panguitch HS A Panguitch HS S1 -3. 5:08.27    
  1.  Mataya Barney   2.  Brianna Stowe   3.  Hallie Palmer   4.  Camri Fischer   5.  Hailee Eyre   6.  Brooklyn Brinkerhoff
23.    Piute HS A Piute HS S2 -4. 5:09.43    
  1.  Ashton Winckel   2.  Kate Morgan   3.  Kari Morgan   4.  Abby Morgan   5.  Ivy Erickson    
24.    Rockwell HS A Rockwell HS S1 -4. 5:27.69    
  1.  Bailey Percell   2.  Cassandra Nelson   3.  Skiley Cluff   4.  Malia Sellers   5.  Abby Largent    
DNS    North Sanpete HS A North Sanpete HS S2 -DNS DNS    
  1.  Addelyn Brotherson   2.  Tessa Fowles   3.  Tamsin Stewart   4.  Linzy Flinders   5.  Chantell Nordmark   6.  Rachael Jones
DNS    Wayne HS A Wayne HS S1 -DNS DNS    
  1.  Hanna Williams   2.  Brynnli Nelson   3.  Hali Peterson   4.  Felicity Williams   5.  Kenna Stephenson   6.  Samantha Wray


Men & Women's 1A-3A Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 65     
2.  Delta HS 64     
3.  Juab HS 39     
4.  Panguitch HS 38     
5.  Evanston HS-WY 34     
6.  Grand County HS 33     
7.  Richfield HS 31     
8.  Union HS 26     
8.  Lyman HS-WY 26     
10.  Morgan HS 23     
10.  Millard HS 23     
12.  Sugar-Salem HS-ID 20     
13.  Cokeville HS-WY 19     
14.  Gunnison Valley HS 17     
14.  Grantsville HS 17     
16.  Carbon HS 16     
17.  Altamont HS 14     
18.  San Juan HS 13     
18.  Preston HS-ID 13     
18.  West Jefferson HS-ID 13     
21.  Saint Joseph CHS 12     
21.  Star Valley HS-WY 12     
23.  Wayne HS 10 .5   
24.  North Sanpete HS 10     
24.  South Sevier HS 10     
26.  Milford HS 8     
26.  Parowan HS 8     
28.  Mountain View HS-WY 7     
28.  Bear Lake HS-ID 7     
30.  Beaver HS 6     
30.  Piute HS 6     
32.  Shelley HS-ID 5     
33.  Manti HS 4     
34.  Duchesne HS 3     
35.  Enterprise HS 2     
35.  North Fremont HS-ID 2     
35.  North Sevier HS 2     
38.  Kanab HS 1     
39.  Maeser Prep Acad 0 .5