2019 Utah UHSAA State T&F Championships |
Clarence Robison Track - BYU |
Provo, UT |
May 16, 2019 - May 18, 2019 |
Girl's 200 meter 2A Heats |
Heat 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Top 9 Times advance to the Final | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Wind | ||||||||||||||||||||||||
1. | Mckinley Gallyer | Sr | Altamont HS | 1. | 26.17 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
2. | Marci Richins | Fr | North Summit HS | 3. | 26.46 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
3. | Kaitlyn Hemond | Sr | Beaver HS | 6. | 27.54 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
4. | Lina Biasi | So | Parowan HS | 10. | 28.16 | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
5. | Baylee Clayburn | Fr | Duchesne HS | 12. | 29.18 | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
6. | Skiley Cluff | So | Rockwell HS | 13. | 30.24 | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
DNS | Mary Degraffenreid | Fr | Millard HS | DNS | DNS | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
DNS | Hadley Richins | So | North Summit HS | DNS | DNS | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
Girl's 200 meter 2A Heats |
Heat 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Top 9 Times advance to the Final | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Wind | ||||||||||||||||||||||||
1. | Jade Wimmer | Jr | Gunnison Valley HS | 2. | 26.24 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
2. | Lizzie Carlin | Fr | Rowland Hall | 4. | 26.68 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
3. | Sislee Richins | Jr | North Summit HS | 5. | 26.85 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
4. | Bethany Nording | Jr | Kanab HS | 7. | 27.70 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
5. | Anna Jiricko | So | Rowland Hall | 8. | 27.82 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
6. | Brooklyn Crum | Jr | Beaver HS | 9. | 27.95 | q | +0.1 | q | |||||||||||||||||||||
7. | Ayla Myrin | Jr | Altamont HS | 11. | 29.15 | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
8. | Courtney Condie | Sr | Wasatch Academy | 14. | 31.66 | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
9. | Rachel Maxfield | So | Draper APA | 15. | 32.13 | +0.1 | |||||||||||||||||||||||
Girl's 200 meter 2A Heats | |||||||||||||||||||||||||||||
Top 9 Times advance to the Final | |||||||||||||||||||||||||||||
Overall | Year | Team | Heat | Time | Wind | ||||||||||||||||||||||||
1. | Mckinley Gallyer | Sr | Altamont HS | H1 | -1. | 26.17 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
2. | Jade Wimmer | Jr | Gunnison Valley HS | H2 | -1. | 26.24 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
3. | Marci Richins | Fr | North Summit HS | H1 | -2. | 26.46 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
4. | Lizzie Carlin | Fr | Rowland Hall | H2 | -2. | 26.68 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
5. | Sislee Richins | Jr | North Summit HS | H2 | -3. | 26.85 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
6. | Kaitlyn Hemond | Sr | Beaver HS | H1 | -3. | 27.54 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
7. | Bethany Nording | Jr | Kanab HS | H2 | -4. | 27.70 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
8. | Anna Jiricko | So | Rowland Hall | H2 | -5. | 27.82 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
9. | Brooklyn Crum | Jr | Beaver HS | H2 | -6. | 27.95 | q | +0.1 | q | ||||||||||||||||||||
10. | Lina Biasi | So | Parowan HS | H1 | -4. | 28.16 | +0.1 | ||||||||||||||||||||||
11. | Ayla Myrin | Jr | Altamont HS | H2 | -7. | 29.15 | +0.1 | ||||||||||||||||||||||
12. | Baylee Clayburn | Fr | Duchesne HS | H1 | -5. | 29.18 | +0.1 | ||||||||||||||||||||||
13. | Skiley Cluff | So | Rockwell HS | H1 | -6. | 30.24 | +0.1 | ||||||||||||||||||||||
14. | Courtney Condie | Sr | Wasatch Academy | H2 | -8. | 31.66 | +0.1 | ||||||||||||||||||||||
15. | Rachel Maxfield | So | Draper APA | H2 | -9. | 32.13 | +0.1 | ||||||||||||||||||||||
DNS | Mary Degraffenreid | Fr | Millard HS | H1 | -DNS | DNS | +0.1 | ||||||||||||||||||||||
DNS | Hadley Richins | So | North Summit HS | H1 | -DNS | DNS | +0.1 | ||||||||||||||||||||||