2019 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 16, 2019 - May 18, 2019

Girl's 4x100 2A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Sevier HS A North Sevier HS 9.  57.51    
  1.  Macady Goble   2.  Alaina Barney   3.  Caleigh Nelson   4.  Jayda Nielsen   5.  Brinley Mason    
2.    Rockwell HS A Rockwell HS 10.  59.99    
  1.  Abby Largent   2.  Skiley Cluff   3.  Cassandra Nelson   4.  Breanna Wachter   5.  Diana Figueroa   6.  Sarah Olesen
3.    Draper APA A Draper APA 11.  1:03.15    
  1.  Navi. Brar   2.  Celeste Dailey   3.  Abby Leonard   4.  Rachel Maxfield   5.  Savannah Perkins   6.  Emily Ayers


Girl's 4x100 2A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Summit HS A North Summit HS 1.  50.22 10  
  1.  Grace Crystal   2.  Marci Richins   3.  Audri Richins   4.  Sislee Richins   5.  Kennedy Garfield   6.  Kelly Schroeder
2.    Enterprise HS A Enterprise HS 2.  53.57 8  
  1.  Angel Burgess   2.  Rachel Gardner   3.  Lomani Taylor   4.  Ellie Shurtliff   5.  Lindzee Banks   6.  Kinley Koopmans
3.    Parowan HS A Parowan HS 3.  53.62 6  
  1.  Alyssa Ulrich   2.  McKenna Murphy   3.  Gabby Hasemeyer   4.  Lina Biasi   5.  Zoee Oldroyd   6.  Hunter Pickett
4.    Altamont HS A Altamont HS 4.  53.75 5  
  1.  Aspen Mitchell   2.  Emrey Maxfield   3.  Laynee Shiner   4.  Mckinley Gallyer   5.  Ayla Myrin    
5.    Millard HS A Millard HS 5.  54.34 4  
  1.  Kadence Koyle   2.  Paige Cummings   3.  McCall Wardle   4.  Rylee Miller   5.  Hailey Bramon   6.  Jazmine Smith
6.    Kanab HS A Kanab HS 6.  54.75 3  
  1.  Kinsey Little   2.  Jaci Huntington   3.  Caroline Giddings   4.  Bethany Nording   5.  Mikelle Church   6.  Annie Bateman
7.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS 7.  55.25 2  
  1.  Katy Hurst   2.  Ellen Rickerd   3.  Cate Schmeling   4.  Madeline Holl   5.  Julianne Murakami   6.  Kiera Mowery
8.    Beaver HS A Beaver HS 8.  56.65 1  
  1.  Savannah Chadburn   2.  Avery Allred   3.  Kinley Anderson   4.  Haylee Erickson   5.  Brooklyn Crum   6.  Cortnee Miller


Girl's 4x100 2A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    North Summit HS A North Summit HS S2 -1. 50.22 10  
  1.  Grace Crystal   2.  Marci Richins   3.  Audri Richins   4.  Sislee Richins   5.  Kennedy Garfield   6.  Kelly Schroeder
2.    Enterprise HS A Enterprise HS S2 -2. 53.57 8  
  1.  Angel Burgess   2.  Rachel Gardner   3.  Lomani Taylor   4.  Ellie Shurtliff   5.  Lindzee Banks   6.  Kinley Koopmans
3.    Parowan HS A Parowan HS S2 -3. 53.62 6  
  1.  Alyssa Ulrich   2.  McKenna Murphy   3.  Gabby Hasemeyer   4.  Lina Biasi   5.  Zoee Oldroyd   6.  Hunter Pickett
4.    Altamont HS A Altamont HS S2 -4. 53.75 5  
  1.  Aspen Mitchell   2.  Emrey Maxfield   3.  Laynee Shiner   4.  Mckinley Gallyer   5.  Ayla Myrin    
5.    Millard HS A Millard HS S2 -5. 54.34 4  
  1.  Kadence Koyle   2.  Paige Cummings   3.  McCall Wardle   4.  Rylee Miller   5.  Hailey Bramon   6.  Jazmine Smith
6.    Kanab HS A Kanab HS S2 -6. 54.75 3  
  1.  Kinsey Little   2.  Jaci Huntington   3.  Caroline Giddings   4.  Bethany Nording   5.  Mikelle Church   6.  Annie Bateman
7.    Saint Joseph CHS A Saint Joseph CHS S2 -7. 55.25 2  
  1.  Katy Hurst   2.  Ellen Rickerd   3.  Cate Schmeling   4.  Madeline Holl   5.  Julianne Murakami   6.  Kiera Mowery
8.    Beaver HS A Beaver HS S2 -8. 56.65 1  
  1.  Savannah Chadburn   2.  Avery Allred   3.  Kinley Anderson   4.  Haylee Erickson   5.  Brooklyn Crum   6.  Cortnee Miller
9.    North Sevier HS A North Sevier HS S1 -1. 57.51    
  1.  Macady Goble   2.  Alaina Barney   3.  Caleigh Nelson   4.  Jayda Nielsen   5.  Brinley Mason    
10.    Rockwell HS A Rockwell HS S1 -2. 59.99    
  1.  Abby Largent   2.  Skiley Cluff   3.  Cassandra Nelson   4.  Breanna Wachter   5.  Diana Figueroa   6.  Sarah Olesen
11.    Draper APA A Draper APA S1 -3. 1:03.15    
  1.  Navi. Brar   2.  Celeste Dailey   3.  Abby Leonard   4.  Rachel Maxfield   5.  Savannah Perkins   6.  Emily Ayers


Men & Women's 2A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  North Summit HS 143     
2.  Millard HS 99     
3.  Enterprise HS 61     
4.  Parowan HS 52 .5   
5.  Saint Joseph CHS 42 .5   
6.  Altamont HS 41     
7.  Duchesne HS 36     
8.  Gunnison Valley HS 33     
9.  Beaver HS 31     
10.  Kanab HS 28     
11.  Wasatch Academy 23     
12.  Rowland Hall 17     
13.  North Sevier HS 14     
14.  Layton Christian Acad 2