2019 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 16, 2019 - May 18, 2019

Girl's 4x100 3A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    North Sanpete HS A North Sanpete HS 9.  53.54    
  1.  Natalya Benson   2.  Isabelle Hightower   3.  Tessa Fowles   4.  Addelyn Brotherson   5.  Joscelynn Brewer   6.  Rachael Jones
2.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS 10.  53.58    
  1.  Kaya Heideman   2.  Peyton Ables   3.  Asnica Lloyd   4.  Brecklyn Jones   5.  Audrey Sparano   6.  Olivia Leonard
3.    Grand County HS A Grand County HS 12.  54.61    
  1.  Auburn Jackman   2.  Morgan Lewis   3.  Kyha Gritts   4.  Annabelle Garrett   5.  Olivia Medina   6.  Sissy Warden
4.    South Summit HS A South Summit HS 13.  57.40    
  1.  Ashlyn Smith   2.  Alesha Millburn   3.  McKenna Atkinson   4.  Jenievieve Witham   5.  McKenna Smart    
5.    Summit Acad A Summit Acad 14.  1:00.30    
  1.  Gabriella Grover   2.  Madisyn Moser   3.  Leia Blair   4.  Jade Farmer        
6.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad 15.  1:01.86    
  1.  Sydney Ellis   2.  Meghann Smith   3.  Emme Andersen   4.  Emma Helquist   5.  Anelie Peterson   6.  Allie Radmall


Girl's 4x100 3A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Delta HS A Delta HS 1.  49.86 10  
  1.  Jordyn Nielson   2.  Savannah Nielson   3.  Adi Nielson   4.  Megan Atkinson   5.  Brandy Stratten   6.  Kaeshay Brough
2.    Juab HS A Juab HS 2.  50.88 8  
  1.  Willow Kay   2.  Jakell Oliver   3.  Bayli Heap   4.  Ronnie Walker   5.  Demi Jackson   6.  Maison Heap
3.    Morgan HS A Morgan HS 3.  51.09 6  
  1.  Annie Rowlan   2.  Madison Neuenschwander   3.  Capri Jones   4.  Madi Larsen   5.  Morgan Kobe   6.  Cayli Niederhauser
4.    Grantsville HS A Grantsville HS 4.  52.58 5  
  1.  Erin Hurst   2.  Lynae Echavarria   3.  Ashlee Edwards   4.  Danielle Hunsaker   5.  Myranda Arave    
5.    Union HS A Union HS 5.  52.63 4  
  1.  Celesta Graham   2.  Madison Snow   3.  Lyndee Miller   4.  Sade Miller   5.  Aubrey Riser   6.  McKenna Mickelson
6.    San Juan HS A San Juan HS 6.  52.81 3  
  1.  Shae Nielson   2.  Tasiah Little   3.  Rachel Barton   4.  Ivy Palmer   5.  Maycee Conway   6.  Sadie Jensen
7.    South Sevier HS A South Sevier HS 7.  52.82 2  
  1.  Bailey Keele   2.  Brookell Brindley   3.  Radisyn Jensen   4.  Kaizlee Bringhurst        
8.    Richfield HS A Richfield HS 8.  53.50 1  
  1.  Hadyn Black   2.  Roxie Yardley   3.  Melissa Crane   4.  Brianna Davis-Mitchell        
9.    Carbon HS A Carbon HS 11.  53.60    
  1.  Paiten Thomas   2.  Eminie Elliott   3.  Lyndee Mower   4.  Taci Tapia   5.  Makenna Blanc   6.  Haylee Prescott


Girl's 4x100 3A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Delta HS A Delta HS S2 -1. 49.86 10  
  1.  Jordyn Nielson   2.  Savannah Nielson   3.  Adi Nielson   4.  Megan Atkinson   5.  Brandy Stratten   6.  Kaeshay Brough
2.    Juab HS A Juab HS S2 -2. 50.88 8  
  1.  Willow Kay   2.  Jakell Oliver   3.  Bayli Heap   4.  Ronnie Walker   5.  Demi Jackson   6.  Maison Heap
3.    Morgan HS A Morgan HS S2 -3. 51.09 6  
  1.  Annie Rowlan   2.  Madison Neuenschwander   3.  Capri Jones   4.  Madi Larsen   5.  Morgan Kobe   6.  Cayli Niederhauser
4.    Grantsville HS A Grantsville HS S2 -4. 52.58 5  
  1.  Erin Hurst   2.  Lynae Echavarria   3.  Ashlee Edwards   4.  Danielle Hunsaker   5.  Myranda Arave    
5.    Union HS A Union HS S2 -5. 52.63 4  
  1.  Celesta Graham   2.  Madison Snow   3.  Lyndee Miller   4.  Sade Miller   5.  Aubrey Riser   6.  McKenna Mickelson
6.    San Juan HS A San Juan HS S2 -6. 52.81 3  
  1.  Shae Nielson   2.  Tasiah Little   3.  Rachel Barton   4.  Ivy Palmer   5.  Maycee Conway   6.  Sadie Jensen
7.    South Sevier HS A South Sevier HS S2 -7. 52.82 2  
  1.  Bailey Keele   2.  Brookell Brindley   3.  Radisyn Jensen   4.  Kaizlee Bringhurst        
8.    Richfield HS A Richfield HS S2 -8. 53.50 1  
  1.  Hadyn Black   2.  Roxie Yardley   3.  Melissa Crane   4.  Brianna Davis-Mitchell        
9.    North Sanpete HS A North Sanpete HS S1 -1. 53.54    
  1.  Natalya Benson   2.  Isabelle Hightower   3.  Tessa Fowles   4.  Addelyn Brotherson   5.  Joscelynn Brewer   6.  Rachael Jones
10.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS S1 -2. 53.58    
  1.  Kaya Heideman   2.  Peyton Ables   3.  Asnica Lloyd   4.  Brecklyn Jones   5.  Audrey Sparano   6.  Olivia Leonard
11.    Carbon HS A Carbon HS S2 -9. 53.60    
  1.  Paiten Thomas   2.  Eminie Elliott   3.  Lyndee Mower   4.  Taci Tapia   5.  Makenna Blanc   6.  Haylee Prescott
12.    Grand County HS A Grand County HS S1 -3. 54.61    
  1.  Auburn Jackman   2.  Morgan Lewis   3.  Kyha Gritts   4.  Annabelle Garrett   5.  Olivia Medina   6.  Sissy Warden
13.    South Summit HS A South Summit HS S1 -4. 57.40    
  1.  Ashlyn Smith   2.  Alesha Millburn   3.  McKenna Atkinson   4.  Jenievieve Witham   5.  McKenna Smart    
14.    Summit Acad A Summit Acad S1 -5. 1:00.30    
  1.  Gabriella Grover   2.  Madisyn Moser   3.  Leia Blair   4.  Jade Farmer        
15.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad S1 -6. 1:01.86    
  1.  Sydney Ellis   2.  Meghann Smith   3.  Emme Andersen   4.  Emma Helquist   5.  Anelie Peterson   6.  Allie Radmall


Men & Women's 3A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Delta HS 94     
2.  Juab HS 85     
3.  Grand County HS 65     
4.  Union HS 60     
5.  Morgan HS 57     
6.  Richfield HS 54     
7.  Judge Memorial CHS 37     
8.  Grantsville HS 35     
9.  San Juan HS 34     
9.  Carbon HS 34     
11.  North Sanpete HS 24     
12.  South Sevier HS 19     
13.  Manti HS 13     
14.  Maeser Prep Acad 8     
15.  Emery HS 5