2019 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 16, 2019 - May 18, 2019

Girl's 4x400 3A Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad 6.  4:19.68 3  
  1.  Allie Radmall   2.  Alexia Muhlestein   3.  Braylee Petersen   4.  Anelie Peterson   5.  Emma Helquist   6.  Emme Andersen
2.    Union HS A Union HS 7.  4:24.31 2  
  1.  Kailee Riser   2.  McKenna Mickelson   3.  Madison Snow   4.  Alexis Williams   5.  Celesta Graham   6.  Hailey Farnsworth
3.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS 11.  4:29.34    
  1.  Peyton Ables   2.  Lily Sibthorp   3.  Olivia Leonard   4.  Madi Tartaro   5.  Shea Ryan   6.  Anna Macklyn
4.    Grantsville HS A Grantsville HS 13.  4:48.49    
  1.  Callie Killian   2.  Audrey Curtiss   3.  Eleanor Lowery   4.  Elizabeth Whitworth   5.  Erin Petersen   6.  Reagan Wexels


Girl's 4x400 3A Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Delta HS A Delta HS 1.  4:07.48 10  
  1.  Savannah Nielson   2.  Megan Atkinson   3.  Kaeshay Brough   4.  Adi Nielson   5.  Jordyn Nielson   6.  Quincee Allred
2.    Richfield HS A Richfield HS 2.  4:13.43 8  
  1.  Hadyn Black   2.  Kate Robinson   3.  Nora Foster   4.  Passion Reitz   5.  Avery Foster   6.  Jamie Holt
3.    Juab HS A Juab HS 3.  4:13.75 6  
  1.  Emilia Anderson   2.  Willow Kay   3.  Marissa Hall   4.  Bayli Heap   5.  Maison Heap   6.  Rose Oveson
4.    San Juan HS A San Juan HS 4.  4:14.94 5  
  1.  Shae Nielson   2.  Rachel Barton   3.  Tasiah Little   4.  Ivy Palmer   5.  Aysia Pehrson   6.  Maycee Conway
5.    Carbon HS A Carbon HS 5.  4:18.87 4  
  1.  Megan Swasey   2.  Paiten Thomas   3.  Grace Broadbear   4.  Makenna Blanc   5.  Lyndee Mower   6.  Haylee Prescott
6.    Grand County HS A Grand County HS 8.  4:24.45 1  
  1.  Emree Olsen   2.  Jessica Anderson   3.  Morgan Lewis   4.  Auburn Jackman   5.  Tenney Cook   6.  Annabelle Garrett
7.    Morgan HS A Morgan HS 9.  4:25.26    
  1.  Meliah Moore   2.  Danielle Bigelow   3.  Corinne Wilkinson   4.  Kylee Knoll   5.  Emily Edgington   6.  Annalyce Rudd
8.    Manti HS A Manti HS 10.  4:28.39    
  1.  Grace Draper   2.  Breanna Wayman   3.  Peyton Stevens   4.  Janna Thompson   5.  Sharlie Alder   6.  Megan Olson
9.    South Sevier HS A South Sevier HS 12.  4:29.51    
  1.  Cassie Johnson   2.  Joslyn Street   3.  Leah Torgersen   4.  Kaizlee Bringhurst        


Girl's 4x400 3A Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Delta HS A Delta HS S2 -1. 4:07.48 10  
  1.  Savannah Nielson   2.  Megan Atkinson   3.  Kaeshay Brough   4.  Adi Nielson   5.  Jordyn Nielson   6.  Quincee Allred
2.    Richfield HS A Richfield HS S2 -2. 4:13.43 8  
  1.  Hadyn Black   2.  Kate Robinson   3.  Nora Foster   4.  Passion Reitz   5.  Avery Foster   6.  Jamie Holt
3.    Juab HS A Juab HS S2 -3. 4:13.75 6  
  1.  Emilia Anderson   2.  Willow Kay   3.  Marissa Hall   4.  Bayli Heap   5.  Maison Heap   6.  Rose Oveson
4.    San Juan HS A San Juan HS S2 -4. 4:14.94 5  
  1.  Shae Nielson   2.  Rachel Barton   3.  Tasiah Little   4.  Ivy Palmer   5.  Aysia Pehrson   6.  Maycee Conway
5.    Carbon HS A Carbon HS S2 -5. 4:18.87 4  
  1.  Megan Swasey   2.  Paiten Thomas   3.  Grace Broadbear   4.  Makenna Blanc   5.  Lyndee Mower   6.  Haylee Prescott
6.    Maeser Prep Acad A Maeser Prep Acad S1 -1. 4:19.68 3  
  1.  Allie Radmall   2.  Alexia Muhlestein   3.  Braylee Petersen   4.  Anelie Peterson   5.  Emma Helquist   6.  Emme Andersen
7.    Union HS A Union HS S1 -2. 4:24.31 2  
  1.  Kailee Riser   2.  McKenna Mickelson   3.  Madison Snow   4.  Alexis Williams   5.  Celesta Graham   6.  Hailey Farnsworth
8.    Grand County HS A Grand County HS S2 -6. 4:24.45 1  
  1.  Emree Olsen   2.  Jessica Anderson   3.  Morgan Lewis   4.  Auburn Jackman   5.  Tenney Cook   6.  Annabelle Garrett
9.    Morgan HS A Morgan HS S2 -7. 4:25.26    
  1.  Meliah Moore   2.  Danielle Bigelow   3.  Corinne Wilkinson   4.  Kylee Knoll   5.  Emily Edgington   6.  Annalyce Rudd
10.    Manti HS A Manti HS S2 -8. 4:28.39    
  1.  Grace Draper   2.  Breanna Wayman   3.  Peyton Stevens   4.  Janna Thompson   5.  Sharlie Alder   6.  Megan Olson
11.    Judge Memorial CHS A Judge Memorial CHS S1 -3. 4:29.34    
  1.  Peyton Ables   2.  Lily Sibthorp   3.  Olivia Leonard   4.  Madi Tartaro   5.  Shea Ryan   6.  Anna Macklyn
12.    South Sevier HS A South Sevier HS S2 -9. 4:29.51    
  1.  Cassie Johnson   2.  Joslyn Street   3.  Leah Torgersen   4.  Kaizlee Bringhurst        
13.    Grantsville HS A Grantsville HS S1 -4. 4:48.49    
  1.  Callie Killian   2.  Audrey Curtiss   3.  Eleanor Lowery   4.  Elizabeth Whitworth   5.  Erin Petersen   6.  Reagan Wexels


Men & Women's 3A Team Scores
After 16 Events
 
Overall  Team Score

1.  Delta HS 94     
2.  Juab HS 85     
3.  Grand County HS 65     
4.  Union HS 60     
5.  Morgan HS 57     
6.  Richfield HS 54     
7.  Judge Memorial CHS 37     
8.  Grantsville HS 35     
9.  San Juan HS 34     
9.  Carbon HS 34     
11.  North Sanpete HS 24     
12.  South Sevier HS 19     
13.  Manti HS 13     
14.  Maeser Prep Acad 8     
15.  Emery HS 5