2019 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 16, 2019 - May 18, 2019

Boy's 4x100 6A Heats

Heat 1
Top 9 Times advance to the Final
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Herriman HS A Herriman HS 2.  42.40 q
  1.  Liam Post   2.  Carter Guiness   3.  AJ Keil   4.  Austin Peterson   5.  Connor Glassey   6.  Tanner Bascomb
2.    Copper Hills HS A Copper Hills HS 6.  43.22 q
  1.  Hunter Miles   2.  Brandon Cleverly   3.  Trey Traver   4.  Cameron Farley   5.  Marshall Breck   6.  James Faurschou
3.    Hunter HS A Hunter HS 7.  43.51 q
  1.  DaiSean Cash   2.  Mason Familar   3.  Dylan Andrew   4.  Niki Taukeiaho   5.  Gonzalo Flores   6.  Tavian Anderson
4.    Riverton HS A Riverton HS 8.  43.59 q
  1.  Ayden Sluka   2.  Joshua Baker   3.  Luke Christensen   4.  Ethan Canfield   5.  Aaron Abercrombie   6.  Andy Nguyen
5.    Davis HS A Davis HS 11.  43.84
  1.  Christian Woodland   2.  Devin Gwynn   3.  Cole Noriega   4.  David Spjut   5.  Brigham Nielsen   6.  Brendon Redford
6.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS 15.  46.90
  1.  David Carbine   2.  Dylan Hayes   3.  Jaedyn Maldonado   4.  Kobe Wolfgramm   5.  Ian Maxfield   6.  Jaxon Potter
DQ    West Jordan HS A West Jordan HS DQ  DQ
  1.  Mckendrick Johnson   2.  David Moctezuma   3.  Anthony Warren   4.  Elijah Reives   5.  Oakley Kopp   6.  Jackson Zander
Passed baton after leaving zone 2 (45.705)
DQ    Kearns HS A Kearns HS DQ  DQ
  1.  Isaiah Afatasi   2.  Jack Kelly   3.  Dakota Lynde   4.  Jeffrey Bassa   5.  Johnny Chau   6.  Abel Barcelon
Passed relay baton before entering zone 3 (44.453)
DQ    Granger HS A Granger HS DQ  DQ
  1.  Anderson Nyugen   2.  Iszacc Powell   3.  Raydon Boguslawski   4.  Blaze Blank   5.  Alejandro Romero    
Unsportsmanlike behaviour (47.172)


Boy's 4x100 6A Heats

Heat 2
Top 9 Times advance to the Final
 Place         Team   Overall Place   Time 

1.    Syracuse HS A Syracuse HS 1.  42.24 q
  1.  Bryson Cortes   2.  Dallan Pehrson   3.  Alex Wheeler   4.  Ty Burke   5.  Trevor Burrell   6.  TreVaun Peoples
2.    Fremont HS A Fremont HS 3.  42.55 q
  1.  Logan Tittle   2.  Brandon Baray   3.  Calvin Peterson   4.  Jaxon Gochis   5.  Kendrick Bolos   6.  Jaxson McFarland
3.    American Fork HS A American Fork HS 4.  43.01 q
  1.  Derek Brailsford   2.  Devin Downing   3.  Logan Johnson   4.  Boone Abbott   5.  Landon Gilbert   6.  Jaydon Ruchti
4.    Cyprus HS A Cyprus HS 5.  43.04 q
  1.  Vaeaega Gasu   2.  Carlos Preito   3.  Dallin Beldin   4.  JhDhan Lester   5.  Aaron Sencion   6.  Colton Newsome
5.    Bingham HS A Bingham HS 9.  43.74 q
  1.  Payton Suitter   2.  Andrew Wimmer   3.  Adriano Demartin   4.  Avi Parikh   5.  Jared Polatis   6.  Zaiden Wright
6.    Layton HS A Layton HS 10.  43.75
  1.  Aidan Fullmer   2.  Porter Farr   3.  Jonah Page   4.  Bracken Forsyth   5.  Justin Rash   6.  Will Pendelton
7.    Lone Peak HS A Lone Peak HS 12.  44.00
  1.  Jonas Wright   2.  Ethan Sherman   3.  Conner Rugg   4.  Gavin Ward   5.  Josh Wood   6.  Raden Wilford
8.    Hillcrest HS A Hillcrest HS 13.  45.42
  1.  Michael Rendon   2.  Jacob Morton   3.  Zachery Gallman   4.  Anthony Vail   5.  Ryan Sharp   6.  Nicholas Hart
9.    Westlake HS A Westlake HS 14.  46.15
  1.  Aiden Goodwin   2.  Colton Whiting   3.  Xander Gardner   4.  Kaden Johnson        


Boy's 4x100 6A Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall    Team Heat  Time 

1.    Syracuse HS A Syracuse HS H2 -1. 42.24 q
  1.  Bryson Cortes   2.  Dallan Pehrson   3.  Alex Wheeler   4.  Ty Burke   5.  Trevor Burrell   6.  TreVaun Peoples
2.    Herriman HS A Herriman HS H1 -1. 42.40 q
  1.  Liam Post   2.  Carter Guiness   3.  AJ Keil   4.  Austin Peterson   5.  Connor Glassey   6.  Tanner Bascomb
3.    Fremont HS A Fremont HS H2 -2. 42.55 q
  1.  Logan Tittle   2.  Brandon Baray   3.  Calvin Peterson   4.  Jaxon Gochis   5.  Kendrick Bolos   6.  Jaxson McFarland
4.    American Fork HS A American Fork HS H2 -3. 43.01 q
  1.  Derek Brailsford   2.  Devin Downing   3.  Logan Johnson   4.  Boone Abbott   5.  Landon Gilbert   6.  Jaydon Ruchti
5.    Cyprus HS A Cyprus HS H2 -4. 43.04 q
  1.  Vaeaega Gasu   2.  Carlos Preito   3.  Dallin Beldin   4.  JhDhan Lester   5.  Aaron Sencion   6.  Colton Newsome
6.    Copper Hills HS A Copper Hills HS H1 -2. 43.22 q
  1.  Hunter Miles   2.  Brandon Cleverly   3.  Trey Traver   4.  Cameron Farley   5.  Marshall Breck   6.  James Faurschou
7.    Hunter HS A Hunter HS H1 -3. 43.51 q
  1.  DaiSean Cash   2.  Mason Familar   3.  Dylan Andrew   4.  Niki Taukeiaho   5.  Gonzalo Flores   6.  Tavian Anderson
8.    Riverton HS A Riverton HS H1 -4. 43.59 q
  1.  Ayden Sluka   2.  Joshua Baker   3.  Luke Christensen   4.  Ethan Canfield   5.  Aaron Abercrombie   6.  Andy Nguyen
9.    Bingham HS A Bingham HS H2 -5. 43.74 q
  1.  Payton Suitter   2.  Andrew Wimmer   3.  Adriano Demartin   4.  Avi Parikh   5.  Jared Polatis   6.  Zaiden Wright
10.    Layton HS A Layton HS H2 -6. 43.75
  1.  Aidan Fullmer   2.  Porter Farr   3.  Jonah Page   4.  Bracken Forsyth   5.  Justin Rash   6.  Will Pendelton
11.    Davis HS A Davis HS H1 -5. 43.84
  1.  Christian Woodland   2.  Devin Gwynn   3.  Cole Noriega   4.  David Spjut   5.  Brigham Nielsen   6.  Brendon Redford
12.    Lone Peak HS A Lone Peak HS H2 -7. 44.00
  1.  Jonas Wright   2.  Ethan Sherman   3.  Conner Rugg   4.  Gavin Ward   5.  Josh Wood   6.  Raden Wilford
13.    Hillcrest HS A Hillcrest HS H2 -8. 45.42
  1.  Michael Rendon   2.  Jacob Morton   3.  Zachery Gallman   4.  Anthony Vail   5.  Ryan Sharp   6.  Nicholas Hart
14.    Westlake HS A Westlake HS H2 -9. 46.15
  1.  Aiden Goodwin   2.  Colton Whiting   3.  Xander Gardner   4.  Kaden Johnson        
15.    Pleasant Grove HS A Pleasant Grove HS H1 -6. 46.90
  1.  David Carbine   2.  Dylan Hayes   3.  Jaedyn Maldonado   4.  Kobe Wolfgramm   5.  Ian Maxfield   6.  Jaxon Potter
DQ    West Jordan HS A West Jordan HS H1 -DQ DQ
  1.  Mckendrick Johnson   2.  David Moctezuma   3.  Anthony Warren   4.  Elijah Reives   5.  Oakley Kopp   6.  Jackson Zander
Passed baton after leaving zone 2 (45.705)
DQ    Kearns HS A Kearns HS H1 -DQ DQ
  1.  Isaiah Afatasi   2.  Jack Kelly   3.  Dakota Lynde   4.  Jeffrey Bassa   5.  Johnny Chau   6.  Abel Barcelon
Passed relay baton before entering zone 3 (44.453)
DQ    Granger HS A Granger HS H1 -DQ DQ
  1.  Anderson Nyugen   2.  Iszacc Powell   3.  Raydon Boguslawski   4.  Blaze Blank   5.  Alejandro Romero    
Unsportsmanlike behaviour (47.172)