Wyoming Indian Twilight 2019
Wyoming Indian High School
Ethete, WY
April 25, 2019

Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lue Herbert Sr Wind River HS 2.  14.01 8  
2.    Echo Oldman Jr St. Stephens Indian High School 3.  15.37 6  
3.    Renea Lajeunesse Jr Shoshoni High School 9.  16.19    
4.    Tehya Arthur So Wyoming Indian 17.  17.12    
5.    Destiny Willow Sr St. Stephens Indian High School 18.  17.39    
6.    Kenlin Redfield Sr St. Stephens Indian High School 20.  18.26    
NM    Faith Ridgley So St. Stephens Indian High School NM  NM    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Dacia Tollefson So St. Stephens Indian High School 7.  16.17 2  
2.    Terissa Underwood Fr Wyoming Indian 11.  16.41    
3.    Laila SunRhodes Fr Wyoming Indian 12.  16.48    
4.    Kylene Fighting Bear Fr Wyoming Indian 13.  16.53    
5.    Dorianna White So Wyoming Indian 15.  17.06    
6.    Jackie Little Light Fr Lodge Grass 16.  17.09    
7.    Alyson Langlois Jr Shoshoni High School 19.  18.06    
NM    Aaliyah Stewart Fr Lodge Grass NM  NM    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Mindy Russell Jr Wind River HS 1.  13.39 10  
2.    Diamond Shoyo Jr Wyoming Indian 4.  15.53 5  
3.    Ashley Tidwell Fr Shoshoni High School 5.  15.72 4  
4.    Jonae Moss Sr Wyoming Indian 6.  16.14 3  
5.    Consualo Yellowbear Fr St. Stephens Indian High School 8.  16.19 1  
6.    Amya HerManyHorses Fr Wyoming Indian 10.  16.31    
7.    Calista Yellowbear Fr St. Stephens Indian High School 14.  16.64    
NM    Abby Philleo Sr Wind River HS NM  NM    


Girl's 100 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Mindy Russell Jr Wind River HS S3 -1. 13.39 10  
2.    Lue Herbert Sr Wind River HS S1 -1. 14.01 8  
3.    Echo Oldman Jr St. Stephens Indian High School S1 -2. 15.37 6  
4.    Diamond Shoyo Jr Wyoming Indian S3 -2. 15.53 5  
5.    Ashley Tidwell Fr Shoshoni High School S3 -3. 15.72 4  
6.    Jonae Moss Sr Wyoming Indian S3 -4. 16.14 3  
7.    Dacia Tollefson So St. Stephens Indian High School S2 -1. 16.17 2  
8.    Consualo Yellowbear Fr St. Stephens Indian High School S3 -5. 16.19 1  
9.    Renea Lajeunesse Jr Shoshoni High School S1 -3. 16.19    
10.    Amya HerManyHorses Fr Wyoming Indian S3 -6. 16.31    
11.    Terissa Underwood Fr Wyoming Indian S2 -2. 16.41    
12.    Laila SunRhodes Fr Wyoming Indian S2 -3. 16.48    
13.    Kylene Fighting Bear Fr Wyoming Indian S2 -4. 16.53    
14.    Calista Yellowbear Fr St. Stephens Indian High School S3 -7. 16.64    
15.    Dorianna White So Wyoming Indian S2 -5. 17.06    
16.    Jackie Little Light Fr Lodge Grass S2 -6. 17.09    
17.    Tehya Arthur So Wyoming Indian S1 -4. 17.12    
18.    Destiny Willow Sr St. Stephens Indian High School S1 -5. 17.39    
19.    Alyson Langlois Jr Shoshoni High School S2 -7. 18.06    
20.    Kenlin Redfield Sr St. Stephens Indian High School S1 -6. 18.26    
NM    Aaliyah Stewart Fr Lodge Grass S2 -NM NM    
NM    Faith Ridgley So St. Stephens Indian High School S1 -NM NM    
NM    Abby Philleo Sr Wind River HS S3 -NM NM    


Men & Women's Team Scores
After 14 Events
 
Overall  Team Score

1.  Shoshoni High School 112     
2.  Wyoming Indian 84     
3.  St. Stephens Indian High School 76     
4.  Wind River HS 69     
5.  Lodge Grass 50