MACSA Track Meet A
Messiah College
Grantham, PA
May 4, 2011

Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 1
Top 1 in each heat advance to Final. 5 advance by time.
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Mac Sturtevant Jr Christian School of York 7.  12.40 Q
2.    Ethan Curry Jr Christian School of York 11.  12.83
3.    James Yu So Lehigh Valley Christian HS 13.  12.97
4.    Bill Holden Fr The Kings Christian School 16.  13.93
5.    Josiah Houseal Fr Faith Christian School 17.  14.50
6.    Noah Barnes Fr Faith Christian School 18.  19.25


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 2
Top 1 in each heat advance to Final. 5 advance by time.
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Yoon Ho Shin Jr Lehigh Valley Christian HS 5.  12.18 Q
2.    Sidia Njai Fr Berks Christian School 6.  12.30 q
3.    Jacob Pizzuto So Meadowbrook Christian School 9.  12.58
4.    Nate Huber Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 10.  12.71
5.    Zach Bowerman Fr Bible Baptist School 12.  12.87
6.    Kevin Mangual Sr Cumberlan Christian School 14.  13.20


Boy's 100 meter Varsity Heats

Heat 3
Top 1 in each heat advance to Final. 5 advance by time.
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tyler Eshleman Jr Eastern Mennonite School 1.  11.84 Q
2.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School 2.  11.99 q
3.    Seth Suttles Jr Eastern Mennonite School 3.  12.06 q
4.    Aiah Mbriwa Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 4.  12.10 q
5.    Ian Schmidt Sr Berks Christian School 8.  12.53 q
6.    Charlie Errickson Sr Meadowbrook Christian School 15.  13.28


Boy's 100 meter Varsity Heats
Top 1 in each heat advance to Final. 5 advance by time.
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Tyler Eshleman Jr Eastern Mennonite School H3 -1. 11.84 Q
2.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School H3 -2. 11.99 q
3.    Seth Suttles Jr Eastern Mennonite School H3 -3. 12.06 q
4.    Aiah Mbriwa Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy H3 -4. 12.10 q
5.    Yoon Ho Shin Jr Lehigh Valley Christian HS H2 -1. 12.18 Q
6.    Sidia Njai Fr Berks Christian School H2 -2. 12.30 q
7.    Mac Sturtevant Jr Christian School of York H1 -1. 12.40 Q
8.    Ian Schmidt Sr Berks Christian School H3 -5. 12.53 q
9.    Jacob Pizzuto So Meadowbrook Christian School H2 -3. 12.58
10.    Nate Huber Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy H2 -4. 12.71
11.    Ethan Curry Jr Christian School of York H1 -2. 12.83
12.    Zach Bowerman Fr Bible Baptist School H2 -5. 12.87
13.    James Yu So Lehigh Valley Christian HS H1 -3. 12.97
14.    Kevin Mangual Sr Cumberlan Christian School H2 -6. 13.20
15.    Charlie Errickson Sr Meadowbrook Christian School H3 -6. 13.28
16.    Bill Holden Fr The Kings Christian School H1 -4. 13.93
17.    Josiah Houseal Fr Faith Christian School H1 -5. 14.50
18.    Noah Barnes Fr Faith Christian School H1 -6. 19.25


Boy's 100 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Tyler Eshleman Jr Eastern Mennonite School 11.73 10  
2.    Aiah Mbriwa Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 11.96 8  
3.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School 11.97 6  
4.    Seth Suttles Jr Eastern Mennonite School 12.13 4  
5.    Yoon Ho Shin Jr Lehigh Valley Christian HS 12.44 2  
6.    Sidia Njai Fr Berks Christian School 12.56 1  
7.    Ian Schmidt Sr Berks Christian School 12.60    
8.    Mac Sturtevant Jr Christian School of York 12.61    


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Marissa McBane Fr Robinson Twp. Christian School 14.  15.62
2.    Jordan Miller Fr Christian School of York 15.  15.94
3.    Jessica Barrios So Faith Christian School 16.  16.34
4.    Carli Jakiel Fr Robinson Twp. Christian School 17.  16.35
5.    Janet Chan Fr Lehigh Valley Christian HS 18.  16.56
6.    Dahyun Jeong Fr Lehigh Valley Christian HS 20.  16.96
7.    Kami Yuen Fr Bible Baptist School 21.  17.45


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Grace Driver So Eastern Mennonite School 5.  14.04 q
2.    Ella Myers Fr Harrisburg Christian School 7.  14.21 q
3.    Alex Black Fr Eastern Mennonite School 8.  14.33 q
4.    Mackenzie Boucher Fr Columbia County Christian School 9.  14.34
5.    Alexis Smith So Cumberlan Christian School 11.  14.82
6.    Emily Kelly Jr Bible Baptist School 12.  14.95
7.    Allison Federico Fr Cumberlan Christian School 19.  16.84


Girl's 100 meter Varsity Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chelsea Baker So Philadelphia Montgomery Christian Academy 1.  13.60 q
2.    Paige Friesema Jr Meadowbrook Christian School 2.  13.65 q
3.    Madison Burrows Fr Meadowbrook Christian School 3.  13.81 q
4.    Jenei Nock Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 4.  13.94 q
5.    Lizz Welkie Sr Berks Christian School 6.  14.19 q
6.    Briah Splain Fr Columbia County Christian School 10.  14.41
7.    Niki Endy Sr Berks Christian School 13.  15.25


Girl's 100 meter Varsity Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Chelsea Baker So Philadelphia Montgomery Christian Academy H3 -1. 13.60 q
2.    Paige Friesema Jr Meadowbrook Christian School H3 -2. 13.65 q
3.    Madison Burrows Fr Meadowbrook Christian School H3 -3. 13.81 q
4.    Jenei Nock Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy H3 -4. 13.94 q
5.    Grace Driver So Eastern Mennonite School H2 -1. 14.04 q
6.    Lizz Welkie Sr Berks Christian School H3 -5. 14.19 q
7.    Ella Myers Fr Harrisburg Christian School H2 -2. 14.21 q
8.    Alex Black Fr Eastern Mennonite School H2 -3. 14.33 q
9.    Mackenzie Boucher Fr Columbia County Christian School H2 -4. 14.34
10.    Briah Splain Fr Columbia County Christian School H3 -6. 14.41
11.    Alexis Smith So Cumberlan Christian School H2 -5. 14.82
12.    Emily Kelly Jr Bible Baptist School H2 -6. 14.95
13.    Niki Endy Sr Berks Christian School H3 -7. 15.25
14.    Marissa McBane Fr Robinson Twp. Christian School H1 -1. 15.62
15.    Jordan Miller Fr Christian School of York H1 -2. 15.94
16.    Jessica Barrios So Faith Christian School H1 -3. 16.34
17.    Carli Jakiel Fr Robinson Twp. Christian School H1 -4. 16.35
18.    Janet Chan Fr Lehigh Valley Christian HS H1 -5. 16.56
19.    Allison Federico Fr Cumberlan Christian School H2 -7. 16.84
20.    Dahyun Jeong Fr Lehigh Valley Christian HS H1 -6. 16.96
21.    Kami Yuen Fr Bible Baptist School H1 -7. 17.45


Girl's 100 meter Varsity Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Chelsea Baker So Philadelphia Montgomery Christian Academy 13.47 10  
2.    Paige Friesema Jr Meadowbrook Christian School 13.69 8  
3.    Madison Burrows Fr Meadowbrook Christian School 13.91 6  
4.    Grace Driver So Eastern Mennonite School 14.01 4  
5.    Ella Myers Fr Harrisburg Christian School 14.22 2  
6.    Jenei Nock Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 14.27 1  
7.    Lizz Welkie Sr Berks Christian School 14.37    
8.    Alex Black Fr Eastern Mennonite School 14.39    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Tyler Smith Sr Christian School of York 8.  26.56    
2.    Nathan Heist Fr Bible Baptist School 10.  27.19    
3.    John Franklin Fr Christian School of York 12.  27.84    
4.    Bill Holden Fr The Kings Christian School 14.  28.50    
5.    Josiah Houseal Fr Faith Christian School 17.  30.13    
6.    Avery Weigle Fr Bible Baptist School 18.  34.02    
7.    Noah Barnes Fr Faith Christian School 19.  42.59    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Miguel Lugo Sr Meadowbrook Christian School 6.  25.94 1  
2.    Tianze (Mark) Ma Jr The Kings Christian School 7.  26.38    
3.    James Yu So Lehigh Valley Christian HS 9.  26.91    
4.    William Won Fr Berks Christian School 11.  27.44    
5.    Ryan Godfrey Fr Cumberlan Christian School 13.  28.07    
6.    Josh Martin Fr Columbia County Christian School 16.  28.95    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jake Lind Sr Eastern Mennonite School 1.  23.03 10  
Substitution- Dylan Crider
2.    Adam Mc Nichol Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 2.  23.80 8  
3.    Tyler Eshleman Jr Eastern Mennonite School 3.  23.95 6  
4.    Aiah Mbriwa Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 4.  24.25 4  
5.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School 5.  24.31 2  
6.    Kyle Stutzman Fr Berks Christian School 15.  28.94    


Boy's 200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Jake Lind Sr Eastern Mennonite School S3 -1. 23.03 10  
Substitution- Dylan Crider
2.    Adam Mc Nichol Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -2. 23.80 8  
3.    Tyler Eshleman Jr Eastern Mennonite School S3 -3. 23.95 6  
4.    Aiah Mbriwa Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -4. 24.25 4  
5.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School S3 -5. 24.31 2  
6.    Miguel Lugo Sr Meadowbrook Christian School S2 -1. 25.94 1  
7.    Tianze (Mark) Ma Jr The Kings Christian School S2 -2. 26.38    
8.    Tyler Smith Sr Christian School of York S1 -1. 26.56    
9.    James Yu So Lehigh Valley Christian HS S2 -3. 26.91    
10.    Nathan Heist Fr Bible Baptist School S1 -2. 27.19    
11.    William Won Fr Berks Christian School S2 -4. 27.44    
12.    John Franklin Fr Christian School of York S1 -3. 27.84    
13.    Ryan Godfrey Fr Cumberlan Christian School S2 -5. 28.07    
14.    Bill Holden Fr The Kings Christian School S1 -4. 28.50    
15.    Kyle Stutzman Fr Berks Christian School S3 -6. 28.94    
16.    Josh Martin Fr Columbia County Christian School S2 -6. 28.95    
17.    Josiah Houseal Fr Faith Christian School S1 -5. 30.13    
18.    Avery Weigle Fr Bible Baptist School S1 -6. 34.02    
19.    Noah Barnes Fr Faith Christian School S1 -7. 42.59    


Girl's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Brianna Campbell So Harrisburg Christian School 8.  31.18    
2.    Bethany Breighner Jr Christian School of York 13.  33.83    
3.    Jessica Barrios So Faith Christian School 14.  34.06    
4.    Carissa Clift Fr Lehigh Valley Christian HS 15.  34.70    
5.    Andrea Sicinski So Lehigh Valley Christian HS 17.  37.72    


Girl's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ella Myers Fr Harrisburg Christian School 3.  29.60 6  
2.    Lizzie Yordy Jr Meadowbrook Christian School 6.  30.69 1  
3.    Laura Smith Jr Robinson Twp. Christian School 10.  32.28    
4.    Rebecca Whitfield Fr Columbia County Christian School 11.  32.31    
5.    Michelle Parris Sr Faith Christian School 12.  32.92    
Substitution- Laura Campbell
6.    Angela Macarelli Sr Cumberlan Christian School 16.  35.88    


Girl's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Grace Driver So Eastern Mennonite School 4.  30.16 4  
2.    Alexis Smith So Cumberlan Christian School 9.  31.65    
DQ    Carly Johnson So Philadelphia Montgomery Christian Academy DQ  DQ    
Substitution-Gabrielle Smithey


Girl's 200 meter Varsity Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Chelsea Baker So Philadelphia Montgomery Christian Academy 1.  28.63 10  
2.    Paige Friesema Jr Meadowbrook Christian School 2.  28.75 8  
3.    Beth Grunza So The Kings Christian School 5.  30.22 2  
4.    Lizz Welkie Sr Berks Christian School 7.  30.71    


Girl's 200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Chelsea Baker So Philadelphia Montgomery Christian Academy S4 -1. 28.63 10  
2.    Paige Friesema Jr Meadowbrook Christian School S4 -2. 28.75 8  
3.    Ella Myers Fr Harrisburg Christian School S2 -1. 29.60 6  
4.    Grace Driver So Eastern Mennonite School S3 -1. 30.16 4  
5.    Beth Grunza So The Kings Christian School S4 -3. 30.22 2  
6.    Lizzie Yordy Jr Meadowbrook Christian School S2 -2. 30.69 1  
7.    Lizz Welkie Sr Berks Christian School S4 -4. 30.71    
8.    Brianna Campbell So Harrisburg Christian School S1 -1. 31.18    
9.    Alexis Smith So Cumberlan Christian School S3 -2. 31.65    
10.    Laura Smith Jr Robinson Twp. Christian School S2 -3. 32.28    
11.    Rebecca Whitfield Fr Columbia County Christian School S2 -4. 32.31    
12.    Michelle Parris Sr Faith Christian School S2 -5. 32.92    
Substitution- Laura Campbell
13.    Bethany Breighner Jr Christian School of York S1 -2. 33.83    
14.    Jessica Barrios So Faith Christian School S1 -3. 34.06    
15.    Carissa Clift Fr Lehigh Valley Christian HS S1 -4. 34.70    
16.    Angela Macarelli Sr Cumberlan Christian School S2 -6. 35.88    
17.    Andrea Sicinski So Lehigh Valley Christian HS S1 -5. 37.72    
DQ    Carly Johnson So Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -DQ DQ    
Substitution-Gabrielle Smithey


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Tianze (Mark) Ma Jr The Kings Christian School 11.  1:04.90    
2.    Dan Jensen Jr Faith Christian School 12.  1:05.68    
3.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School 13.  1:06.69    
4.    Andy Hu Jr The Kings Christian School 15.  1:13.04    
5.    Jisu Choi Sr Lehigh Valley Christian HS 16.  1:18.43    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Bobby VanDuzer So Lehigh Valley Christian HS 4.  59.45 4  
2.    Will Lynd Jr Meadowbrook Christian School 6.  1:00.63 1  
3.    Mac Sturtevant Jr Christian School of York 8.  1:01.84    
4.    J.j. Heliger Jr Berks Christian School 9.  1:02.31    
5.    Josh Martin Fr Columbia County Christian School 10.  1:04.22    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Adam Mc Nichol Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 1.  54.69 10  
2.    Ben Hurston Jr Bible Baptist School 2.  56.03 8  
3.    Dylan Crider Sr Eastern Mennonite School 3.  57.00 6  
4.    Nathan Maiewski Jr Eastern Mennonite School 5.  1:00.50 2  
5.    Ian Schmidt Sr Berks Christian School 7.  1:01.05    
6.    Eric Johnson Sr Bible Baptist School 14.  1:08.84    
7.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School 17.  1:18.78    


Boy's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Adam Mc Nichol Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -1. 54.69 10  
2.    Ben Hurston Jr Bible Baptist School S3 -2. 56.03 8  
3.    Dylan Crider Sr Eastern Mennonite School S3 -3. 57.00 6  
4.    Bobby VanDuzer So Lehigh Valley Christian HS S2 -1. 59.45 4  
5.    Nathan Maiewski Jr Eastern Mennonite School S3 -4. 1:00.50 2  
6.    Will Lynd Jr Meadowbrook Christian School S2 -2. 1:00.63 1  
7.    Ian Schmidt Sr Berks Christian School S3 -5. 1:01.05    
8.    Mac Sturtevant Jr Christian School of York S2 -3. 1:01.84    
9.    J.j. Heliger Jr Berks Christian School S2 -4. 1:02.31    
10.    Josh Martin Fr Columbia County Christian School S2 -5. 1:04.22    
11.    Tianze (Mark) Ma Jr The Kings Christian School S1 -1. 1:04.90    
12.    Dan Jensen Jr Faith Christian School S1 -2. 1:05.68    
13.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School S1 -3. 1:06.69    
14.    Eric Johnson Sr Bible Baptist School S3 -6. 1:08.84    
15.    Andy Hu Jr The Kings Christian School S1 -4. 1:13.04    
16.    Jisu Choi Sr Lehigh Valley Christian HS S1 -5. 1:18.43    
17.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School S3 -7. 1:18.78    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lindsay Porter Fr Christian School of York 10.  1:19.03    
2.    Angela Macarelli Sr Cumberlan Christian School 12.  1:22.29    
3.    Bethany Breighner Jr Christian School of York 13.  1:24.04    
4.    Nicole Crow Fr Cumberlan Christian School 15.  1:32.35    
5.    Grace Lee So Lehigh Valley Christian HS 17.  1:41.22    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Ella Myers Fr Harrisburg Christian School 1.  1:08.87 10  
2.    Lizzie Yordy Jr Meadowbrook Christian School 3.  1:10.61 6  
3.    Natalie Lyon Fr The Kings Christian School 4.  1:11.81 4  
4.    Laura Smith Jr Robinson Twp. Christian School 6.  1:13.66 1  
5.    Macaela Campbell So Harrisburg Christian School 8.  1:14.09    
6.    Emily Kelly Jr Bible Baptist School 10.  1:19.03    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Carly Johnson So Philadelphia Montgomery Christian Academy 2.  1:09.59 8  
2.    Emily Ney Fr Columbia County Christian School 5.  1:12.09 2  
3.    Young Yoon So Philadelphia Montgomery Christian Academy 7.  1:13.77    
4.    Becca Stelzer Sr Bible Baptist School 9.  1:16.07    
5.    Leah Kim Jr Berks Christian School 14.  1:29.79    
6.    Zhou Zhou Bian Fr Berks Christian School 16.  1:33.91    


Girl's 400 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Ella Myers Fr Harrisburg Christian School S2 -1. 1:08.87 10  
2.    Carly Johnson So Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -1. 1:09.59 8  
3.    Lizzie Yordy Jr Meadowbrook Christian School S2 -2. 1:10.61 6  
4.    Natalie Lyon Fr The Kings Christian School S2 -3. 1:11.81 4  
5.    Emily Ney Fr Columbia County Christian School S3 -2. 1:12.09 2  
6.    Laura Smith Jr Robinson Twp. Christian School S2 -4. 1:13.66 1  
7.    Young Yoon So Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -3. 1:13.77    
8.    Macaela Campbell So Harrisburg Christian School S2 -5. 1:14.09    
9.    Becca Stelzer Sr Bible Baptist School S3 -4. 1:16.07    
10.    Lindsay Porter Fr Christian School of York S1 -1. 1:19.03    
10.    Emily Kelly Jr Bible Baptist School S2 -6. 1:19.03    
12.    Angela Macarelli Sr Cumberlan Christian School S1 -2. 1:22.29    
13.    Bethany Breighner Jr Christian School of York S1 -3. 1:24.04    
14.    Leah Kim Jr Berks Christian School S3 -5. 1:29.79    
15.    Nicole Crow Fr Cumberlan Christian School S1 -4. 1:32.35    
16.    Zhou Zhou Bian Fr Berks Christian School S3 -6. 1:33.91    
17.    Grace Lee So Lehigh Valley Christian HS S1 -5. 1:41.22    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Brianna Campbell So Harrisburg Christian School 2.  19.66 8  
2.    Denae Lawrence Jr Robinson Twp. Christian School 3.  19.9 6  
3.    Danielle Baker Fr Robinson Twp. Christian School 6.  21.91 1  
4.    Hannah Runtas Fr Meadowbrook Christian School 8.  24.07    
5.    Megan Sholly So Meadowbrook Christian School 9.  24.63    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Macaela Campbell So Harrisburg Christian School 1.  18.37 10  
2.    Beth Grunza So The Kings Christian School 4.  20.53 4  
3.    Lizz Welkie Sr Berks Christian School 5.  20.97 2  
4.    Holly Schaper Sr Cumberlan Christian School 7.  22.47    


Girl's 100 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Macaela Campbell So Harrisburg Christian School S2 -1. 18.37 10  
2.    Brianna Campbell So Harrisburg Christian School S1 -1. 19.66 8  
3.    Denae Lawrence Jr Robinson Twp. Christian School S1 -2. 19.9 6  
4.    Beth Grunza So The Kings Christian School S2 -2. 20.53 4  
5.    Lizz Welkie Sr Berks Christian School S2 -3. 20.97 2  
6.    Danielle Baker Fr Robinson Twp. Christian School S1 -3. 21.91 1  
7.    Holly Schaper Sr Cumberlan Christian School S2 -4. 22.47    
8.    Hannah Runtas Fr Meadowbrook Christian School S1 -4. 24.07    
9.    Megan Sholly So Meadowbrook Christian School S1 -5. 24.63    


Boy's 110 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Josh Nesmith Sr Bible Baptist School 15.55 10  
2.    Darren Good Sr Berks Christian School 19.31 8  
3.    David Blackwell Jr Cumberlan Christian School 21.03 6  
4.    Josh Pottieger So Bible Baptist School 21.62 4  
5.    Josiah Houseal Fr Faith Christian School 22.83 2  
6.    Jae Seung Sim Jr Berks Christian School 25.63 1  


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Darren Good Sr Berks Christian School 1.  45.63 10  
2.    Will Lynd Jr Meadowbrook Christian School 6.  53.03 1  
3.    Josiah Houseal Fr Faith Christian School 8.  1:05.13    
4.    Kyle Stutzman Fr Berks Christian School 9.  1:05.68    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Sean Hawkins Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 2.  48.56 8  
2.    Mark Gartner Jr Christian School of York 3.  49.15 6  
3.    Zach Bowerman Fr Bible Baptist School 4.  50.20 4  
4.    John Johnson Jr Cumberlan Christian School 5.  52.69 2  
5.    Kayin Scanterbury Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 7.  53.83    


Boy's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Darren Good Sr Berks Christian School S1 -1. 45.63 10  
2.    Sean Hawkins Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy S2 -1. 48.56 8  
3.    Mark Gartner Jr Christian School of York S2 -2. 49.15 6  
4.    Zach Bowerman Fr Bible Baptist School S2 -3. 50.20 4  
5.    John Johnson Jr Cumberlan Christian School S2 -4. 52.69 2  
6.    Will Lynd Jr Meadowbrook Christian School S1 -2. 53.03 1  
7.    Kayin Scanterbury Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy S2 -5. 53.83    
8.    Josiah Houseal Fr Faith Christian School S1 -3. 1:05.13    
9.    Kyle Stutzman Fr Berks Christian School S1 -4. 1:05.68    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Brianna Campbell So Harrisburg Christian School 3.  58.65 6  
2.    Denae Lawrence Jr Robinson Twp. Christian School 6.  1:00.56 1  
3.    Carissa Clift Fr Lehigh Valley Christian HS 7.  1:08.98    
4.    Zhou Zhou Bian Fr Berks Christian School 8.  1:15.66    


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Macaela Campbell So Harrisburg Christian School 1.  55.38 10  
2.    Maty Ennis Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 2.  56.23 8  
3.    Holly Schaper Sr Cumberlan Christian School 4.  58.70 4  
4.    Miranda Speece Jr Meadowbrook Christian School 5.  58.71 2  


Girl's 300 Meter Hurdles Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Macaela Campbell So Harrisburg Christian School S2 -1. 55.38 10  
2.    Maty Ennis Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy S2 -2. 56.23 8  
3.    Brianna Campbell So Harrisburg Christian School S1 -1. 58.65 6  
4.    Holly Schaper Sr Cumberlan Christian School S2 -3. 58.70 4  
5.    Miranda Speece Jr Meadowbrook Christian School S2 -4. 58.71 2  
6.    Denae Lawrence Jr Robinson Twp. Christian School S1 -2. 1:00.56 1  
7.    Carissa Clift Fr Lehigh Valley Christian HS S1 -3. 1:08.98    
8.    Zhou Zhou Bian Fr Berks Christian School S1 -4. 1:15.66    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Bryce Swanson So Faith Christian School 13.  2:48.39    
2.    Isaac Fabian Jr Berks Christian School 15.  2:55.75    
3.    Andy Hu Jr The Kings Christian School 16.  2:57.28    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Mike Kertland So Harrisburg Christian School 6.  2:19.71 1  
2.    Caleb Clendaniel So Meadowbrook Christian School 7.  2:23.68    
3.    Nic Boshart Jr Eastern Mennonite School 9.  2:29.46    
4.    Colton Boucher Jr Columbia County Christian School 10.  2:31.94    
5.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School 11.  2:35.32    
6.    Tim Martin So Eastern Mennonite School 12.  2:37.77    
7.    Paul Yoon Sr Berks Christian School 14.  2:48.87    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Eric Johnson Sr Bible Baptist School 1.  2:01.59 10  
2.    Stefan Johnson Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 2.  2:10.12 8  
3.    Cameron Shirk Jr Harrisburg Christian School 3.  2:11.70 6  
4.    Steve Koffel Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 4.  2:15.53 4  
5.    Aaron Flanders So Christian School of York 5.  2:16.38 2  
6.    Mark Gartner Jr Christian School of York 8.  2:28.44    


Boy's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Eric Johnson Sr Bible Baptist School S3 -1. 2:01.59 10  
2.    Stefan Johnson Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -2. 2:10.12 8  
3.    Cameron Shirk Jr Harrisburg Christian School S3 -3. 2:11.70 6  
4.    Steve Koffel Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy S3 -4. 2:15.53 4  
5.    Aaron Flanders So Christian School of York S3 -5. 2:16.38 2  
6.    Mike Kertland So Harrisburg Christian School S2 -1. 2:19.71 1  
7.    Caleb Clendaniel So Meadowbrook Christian School S2 -2. 2:23.68    
8.    Mark Gartner Jr Christian School of York S3 -6. 2:28.44    
9.    Nic Boshart Jr Eastern Mennonite School S2 -3. 2:29.46    
10.    Colton Boucher Jr Columbia County Christian School S2 -4. 2:31.94    
11.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School S2 -5. 2:35.32    
12.    Tim Martin So Eastern Mennonite School S2 -6. 2:37.77    
13.    Bryce Swanson So Faith Christian School S1 -1. 2:48.39    
14.    Paul Yoon Sr Berks Christian School S2 -7. 2:48.87    
15.    Isaac Fabian Jr Berks Christian School S1 -2. 2:55.75    
16.    Andy Hu Jr The Kings Christian School S1 -3. 2:57.28    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Susi McKay Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 8.  3:27.69    
2.    Kate Dent So Columbia County Christian School 9.  3:44.62    
3.    Nicole Crow Fr Cumberlan Christian School 10.  3:53.18    
4.    Dahyun Jeong Fr Lehigh Valley Christian HS 11.  3:54.18    
5.    Maria Hayes So Cumberlan Christian School 12.  4:11.83    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Maty Ennis Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 1.  2:48.12 10  
2.    Kendall Dean Fr Eastern Mennonite School 2.  2:49.05 8  
3.    Adrienne Yordy Fr Meadowbrook Christian School 3.  2:54.20 6  
4.    Cynthia Mentch Jr Bible Baptist School 4.  2:59.83 4  
5.    Jasmine Rockey Sr Bible Baptist School 5.  3:00.65 2  
6.    Natalie Lyon Fr The Kings Christian School 6.  3:01.49 1  
7.    Rachel Loar Fr Lehigh Valley Christian HS 7.  3:05.79    


Girl's 800 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Maty Ennis Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy S2 -1. 2:48.12 10  
2.    Kendall Dean Fr Eastern Mennonite School S2 -2. 2:49.05 8  
3.    Adrienne Yordy Fr Meadowbrook Christian School S2 -3. 2:54.20 6  
4.    Cynthia Mentch Jr Bible Baptist School S2 -4. 2:59.83 4  
5.    Jasmine Rockey Sr Bible Baptist School S2 -5. 3:00.65 2  
6.    Natalie Lyon Fr The Kings Christian School S2 -6. 3:01.49 1  
7.    Rachel Loar Fr Lehigh Valley Christian HS S2 -7. 3:05.79    
8.    Susi McKay Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy S1 -1. 3:27.69    
9.    Kate Dent So Columbia County Christian School S1 -2. 3:44.62    
10.    Nicole Crow Fr Cumberlan Christian School S1 -3. 3:53.18    
11.    Dahyun Jeong Fr Lehigh Valley Christian HS S1 -4. 3:54.18    
12.    Maria Hayes So Cumberlan Christian School S1 -5. 4:11.83    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jordan Sudlow Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 12.  5:51.48    
2.    Paul Yoon Sr Berks Christian School 13.  6:18.95    
3.    Zachary Synder Fr The Kings Christian School 15.  6:27.55    
4.    Adam Strapp Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 16.  6:38.82    
5.    Andy Hu Jr The Kings Christian School 17.  6:57.00    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School 8.  5:32.58    
2.    Dan Jensen Jr Faith Christian School 9.  5:41.35    
3.    John Johnson Jr Cumberlan Christian School 10.  5:42.79    
4.    Jacob LaGrande So Bible Baptist School 11.  5:43.06    
5.    Isaac Fabian Jr Berks Christian School 14.  6:19.21    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Cameron Shirk Jr Harrisburg Christian School 1.  4:41.98 10  
2.    Dan Trout So Faith Christian School 2.  4:42.36 8  
3.    Andrew Yoder Sr Eastern Mennonite School 3.  4:44.45 6  
4.    Than Oberholtzer So Eastern Mennonite School 4.  5:06.77 4  
5.    Paul Hill So Bible Baptist School 5.  5:12.43 2  
6.    Caleb Clendaniel So Meadowbrook Christian School 6.  5:22.30 1  
7.    Graham Brillhart Jr Christian School of York 7.  5:28.23    


Boy's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Cameron Shirk Jr Harrisburg Christian School S3 -1. 4:41.98 10  
2.    Dan Trout So Faith Christian School S3 -2. 4:42.36 8  
3.    Andrew Yoder Sr Eastern Mennonite School S3 -3. 4:44.45 6  
4.    Than Oberholtzer So Eastern Mennonite School S3 -4. 5:06.77 4  
5.    Paul Hill So Bible Baptist School S3 -5. 5:12.43 2  
6.    Caleb Clendaniel So Meadowbrook Christian School S3 -6. 5:22.30 1  
7.    Graham Brillhart Jr Christian School of York S3 -7. 5:28.23    
8.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School S2 -1. 5:32.58    
9.    Dan Jensen Jr Faith Christian School S2 -2. 5:41.35    
10.    John Johnson Jr Cumberlan Christian School S2 -3. 5:42.79    
11.    Jacob LaGrande So Bible Baptist School S2 -4. 5:43.06    
12.    Jordan Sudlow Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy S1 -1. 5:51.48    
13.    Paul Yoon Sr Berks Christian School S1 -2. 6:18.95    
14.    Isaac Fabian Jr Berks Christian School S2 -5. 6:19.21    
15.    Zachary Synder Fr The Kings Christian School S1 -3. 6:27.55    
16.    Adam Strapp Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy S1 -4. 6:38.82    
17.    Andy Hu Jr The Kings Christian School S1 -5. 6:57.00    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Mackenzie Bolduc Fr Lehigh Valley Christian HS 8.  7:17.84    
2.    Jess Forster Jr Bible Baptist School 9.  7:43.14    
3.    Kate Dent So Columbia County Christian School 10.  7:46.19    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Claar Ennis Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 1.  6:04.32 10  
2.    Kendall Dean Fr Eastern Mennonite School 2.  6:11.64 8  
3.    Adrienne Yordy Fr Meadowbrook Christian School 3.  6:26.44 6  
4.    Raquel Campbell Fr Harrisburg Christian School 4.  6:41.00 4  
5.    Natalie Lyon Fr The Kings Christian School 5.  6:53.06 2  
6.    Emma Shope Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 6.  7:00.81 1  
7.    Carolina May Fr Eastern Mennonite School 7.  7:04.56    


Girl's 1600 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Claar Ennis Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy S2 -1. 6:04.32 10  
2.    Kendall Dean Fr Eastern Mennonite School S2 -2. 6:11.64 8  
3.    Adrienne Yordy Fr Meadowbrook Christian School S2 -3. 6:26.44 6  
4.    Raquel Campbell Fr Harrisburg Christian School S2 -4. 6:41.00 4  
5.    Natalie Lyon Fr The Kings Christian School S2 -5. 6:53.06 2  
6.    Emma Shope Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy S2 -6. 7:00.81 1  
7.    Carolina May Fr Eastern Mennonite School S2 -7. 7:04.56    
8.    Mackenzie Bolduc Fr Lehigh Valley Christian HS S1 -1. 7:17.84    
9.    Jess Forster Jr Bible Baptist School S1 -2. 7:43.14    
10.    Kate Dent So Columbia County Christian School S1 -3. 7:46.19    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Jordan Sudlow Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 5.  12:24.47 2  
2.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School 6.  12:30.33 1  
3.    Will Sullivan So Eastern Mennonite School 9.  12:46.84    
4.    Kiel Eckert Fr Harrisburg Christian School 10.  12:51.45    
5.    Zachary Synder Fr The Kings Christian School 11.  13:22.87    
6.    Adam Strapp Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 13.  13:42.21    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Andrew Yoder Sr Eastern Mennonite School 1.  11:00.27 10  
2.    Lucas French So Harrisburg Christian School 2.  11:34.69 8  
3.    Graham Brillhart Jr Christian School of York 3.  12:08.78 6  
4.    Chris Weber Sr Lehigh Valley Christian HS 4.  12:09.94 4  
5.    John Johnson Jr Cumberlan Christian School 7.  12:42.40    
6.    Corbin Steele Sr Bible Baptist School 8.  12:46.59    
7.    Ben Klein So Berks Christian School 12.  13:36.01    
8.    Isaac Fabian Jr Berks Christian School 14.  14:08.88    


Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Andrew Yoder Sr Eastern Mennonite School S2 -1. 11:00.27 10  
2.    Lucas French So Harrisburg Christian School S2 -2. 11:34.69 8  
3.    Graham Brillhart Jr Christian School of York S2 -3. 12:08.78 6  
4.    Chris Weber Sr Lehigh Valley Christian HS S2 -4. 12:09.94 4  
5.    Jordan Sudlow Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy S1 -1. 12:24.47 2  
6.    Matthew Crow Fr Cumberlan Christian School S1 -2. 12:30.33 1  
7.    John Johnson Jr Cumberlan Christian School S2 -5. 12:42.40    
8.    Corbin Steele Sr Bible Baptist School S2 -6. 12:46.59    
9.    Will Sullivan So Eastern Mennonite School S1 -3. 12:46.84    
10.    Kiel Eckert Fr Harrisburg Christian School S1 -4. 12:51.45    
11.    Zachary Synder Fr The Kings Christian School S1 -5. 13:22.87    
12.    Ben Klein So Berks Christian School S2 -7. 13:36.01    
13.    Adam Strapp Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy S1 -6. 13:42.21    
14.    Isaac Fabian Jr Berks Christian School S2 -8. 14:08.88    


Girl's 3200 meter Varsity Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Claar Ennis Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 13:17.06 10  
2.    Carolina May Fr Eastern Mennonite School 15:42.91 8  
3.    Emma Shope Jr Philadelphia Montgomery Christian Academy 15:48.21 6  
4.    Monica Brunk Fr Eastern Mennonite School 16:01.65 4  
5.    Jess Forster Jr Bible Baptist School 16:07.71 2  
6.    Kate Rotz So Bible Baptist School 16:20.40 1  


Boy's Pole Vault Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score



Girl's Pole Vault Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score



Boy's High Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Daniel Klase Sr Berks Christian School  1.73  5-08.00 10  
2.    Bobby VanDuzer So Lehigh Valley Christian HS  1.67  5-06.00 8  
3.    Jason Miller Sr Meadowbrook Christian School  1.62  5-04.00 6  
4.    John Franklin Fr Christian School of York  1.52  5-00.00 3  
4.    Curtis Martin So Eastern Mennonite School  1.52  5-00.00 3  
6.    Sam Fox So Faith Christian School  1.52  5-00.00 1  
NH    J.j. Heliger Jr Berks Christian School  NH  NH    
NH    Daniel Nyce Fr Eastern Mennonite School  NH  NH    
NH    Jacob Pizzuto So Meadowbrook Christian School  NH  NH    
DQ    Tyler Bond So Columbia County Christian School  DQ  DQ    
DQ    James Ramthun Fr Faith Christian School  DQ  DQ    


Girl's High Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Grace Driver So Eastern Mennonite School  1.37  4-06.00 10  
2.    Hannah Runtas Fr Meadowbrook Christian School  1.32  4-04.00 8  
3.    Beth Grunza So The Kings Christian School  1.27  4-02.00 5  
3.    Megan Sholly So Meadowbrook Christian School  1.27  4-02.00 5  
5.    Denae Lawrence Jr Robinson Twp. Christian School  1.27  4-02.00 2  
6.    Niki Endy Sr Berks Christian School  1.22  4-00.00 1  
7.    McKenzie Clifford Fr Berks Christian School  1.17  3-10.00    
8.    Carli Jakiel Fr Robinson Twp. Christian School  1.17  3-10.00    
NH    Maria Hayes So Cumberlan Christian School  NH  NH    
NH    Mackenzie Bolduc Fr Lehigh Valley Christian HS  NH  NH    
NH    Angela Macarelli Sr Cumberlan Christian School  NH  NH    
DQ    Ashley Kyper Sr Christian School of York  DQ  DQ    
DQ    Pamela Kelly So Christian School of York  DQ  DQ    
DNS    Heather Green So Faith Christian School  DNS  DNS    


Boy's Long Jump Varsity Finals

Flight 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Sam Fox So Faith Christian School 8.  4.84 15-10.50    
2.    Tianze (Mark) Ma Jr The Kings Christian School 9.  4.70 15-05.25    
3.    Chris Weber Sr Lehigh Valley Christian HS 10.  4.68 15-04.25    
4.    Paul Hill So Bible Baptist School 11.  4.27 14-00.00    
5.    Bill Holden Fr The Kings Christian School 12.  4.18 13-08.50    
6.    Ross Faux Fr Bible Baptist School 13.  3.20 10-06.00    
DQ    James Ramthun Fr Faith Christian School DQ  DQ DQ    
DQ    Yeruwshalem Paulin Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy DQ  DQ DQ    


Boy's Long Jump Varsity Finals

Flight 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Daniel Klase Sr Berks Christian School 1.  5.79 19-00.00 10  
2.    Seth Suttles Jr Eastern Mennonite School 2.  5.43 17-09.75 8  
3.    Darren Good Sr Berks Christian School 3.  5.31 17-05.25 6  
4.    Jake Lind Sr Eastern Mennonite School 4.  5.24 17-02.50 4  
5.    Colton Boucher Jr Columbia County Christian School 5.  5.17 16-11.75 2  
6.    Jason Miller Sr Meadowbrook Christian School 6.  5.15 16-11.00 1  
7.    Jacob Pizzuto So Meadowbrook Christian School 7.  4.90 16-01.00    
DQ    John Ness Sr Christian School of York DQ  DQ DQ    
DQ    Mac Sturtevant Jr Christian School of York DQ  DQ DQ    


Boy's Long Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score

1.    Daniel Klase Sr Berks Christian School F2 -1.  5.79  19-00.00 10  
2.    Seth Suttles Jr Eastern Mennonite School F2 -2.  5.43  17-09.75 8  
3.    Darren Good Sr Berks Christian School F2 -3.  5.31  17-05.25 6  
4.    Jake Lind Sr Eastern Mennonite School F2 -4.  5.24  17-02.50 4  
5.    Colton Boucher Jr Columbia County Christian School F2 -5.  5.17  16-11.75 2  
6.    Jason Miller Sr Meadowbrook Christian School F2 -6.  5.15  16-11.00 1  
7.    Jacob Pizzuto So Meadowbrook Christian School F2 -7.  4.90  16-01.00    
8.    Sam Fox So Faith Christian School F1 -1.  4.84  15-10.50    
9.    Tianze (Mark) Ma Jr The Kings Christian School F1 -2.  4.70  15-05.25    
10.    Chris Weber Sr Lehigh Valley Christian HS F1 -3.  4.68  15-04.25    
11.    Paul Hill So Bible Baptist School F1 -4.  4.27  14-00.00    
12.    Bill Holden Fr The Kings Christian School F1 -5.  4.18  13-08.50    
13.    Ross Faux Fr Bible Baptist School F1 -6.  3.20  10-06.00    
DQ    James Ramthun Fr Faith Christian School F1 -DQ  DQ  DQ    
DQ    John Ness Sr Christian School of York F2 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Mac Sturtevant Jr Christian School of York F2 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Yeruwshalem Paulin Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy F1 -DQ  DQ  DQ    


Girl's Long Jump Varsity Finals

Flight 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Beth Grunza So The Kings Christian School 5.  4.08 13-04.75 2  
2.    Kaley Shuffield Sr Christian School of York 6.  4.04 13-03.00 1  
3.    Carli Jakiel Fr Robinson Twp. Christian School 9.  3.69 12-01.25    
4.    Jess Kaiser Sr Christian School of York 10.  3.36 11-00.25    
5.    Laura Smith Jr Robinson Twp. Christian School 11.  3.33 10-11.00    
6.    Andrea Sicinski So Lehigh Valley Christian HS 12.  2.92 9-07.00    
7.    Jessica Barrios So Faith Christian School 13.  2.87 9-05.00    
8.    Janet Chan Fr Lehigh Valley Christian HS 14.  2.72 8-11.00    
9.    McKenzie Clifford Fr Berks Christian School 17.  1.79 5-10.50    


Girl's Long Jump Varsity Finals

Flight 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Charlotte VanDyken Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 1.  4.71 15-05.50 10  
2.    Madison Burrows Fr Meadowbrook Christian School 2.  4.45 14-07.25 8  
3.    Miranda Speece Jr Meadowbrook Christian School 3.  4.37 14-04.25 6  
4.    Cynthia Mentch Jr Bible Baptist School 4.  4.16 13-08.00 4  
5.    Grace Driver So Eastern Mennonite School 7.  3.85 12-07.75    
6.    Laura Campbell Jr Columbia County Christian School 8.  3.77 12-04.50    
7.    Maria Hayes So Cumberlan Christian School 15.  2.40 7-10.50    
8.    Elicia Brown Fr Cumberlan Christian School 16.  2.11 6-11.00    
DQ    Emily McMichael Sr Columbia County Christian School DQ  DQ DQ    
DQ    Heather Green So Faith Christian School DQ  DQ DQ    


Girl's Long Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score

1.    Charlotte VanDyken Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy F2 -1.  4.71  15-05.50 10  
2.    Madison Burrows Fr Meadowbrook Christian School F2 -2.  4.45  14-07.25 8  
3.    Miranda Speece Jr Meadowbrook Christian School F2 -3.  4.37  14-04.25 6  
4.    Cynthia Mentch Jr Bible Baptist School F2 -4.  4.16  13-08.00 4  
5.    Beth Grunza So The Kings Christian School F1 -1.  4.08  13-04.75 2  
6.    Kaley Shuffield Sr Christian School of York F1 -2.  4.04  13-03.00 1  
7.    Grace Driver So Eastern Mennonite School F2 -5.  3.85  12-07.75    
8.    Laura Campbell Jr Columbia County Christian School F2 -6.  3.77  12-04.50    
9.    Carli Jakiel Fr Robinson Twp. Christian School F1 -3.  3.69  12-01.25    
10.    Jess Kaiser Sr Christian School of York F1 -4.  3.36  11-00.25    
11.    Laura Smith Jr Robinson Twp. Christian School F1 -5.  3.33  10-11.00    
12.    Andrea Sicinski So Lehigh Valley Christian HS F1 -6.  2.92  9-07.00    
13.    Jessica Barrios So Faith Christian School F1 -7.  2.87  9-05.00    
14.    Janet Chan Fr Lehigh Valley Christian HS F1 -8.  2.72  8-11.00    
15.    Maria Hayes So Cumberlan Christian School F2 -7.  2.40  7-10.50    
16.    Elicia Brown Fr Cumberlan Christian School F2 -8.  2.11  6-11.00    
17.    McKenzie Clifford Fr Berks Christian School F1 -9.  1.79  5-10.50    
DQ    Emily McMichael Sr Columbia County Christian School F2 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Heather Green So Faith Christian School F2 -DQ  DQ  DQ    


Boy's Triple Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Daniel Klase Sr Berks Christian School  12.30  40-04.50 10  
2.    Jason Miller Sr Meadowbrook Christian School  11.48  37-08.00 8  
3.    Yoon Ho Shin Jr Lehigh Valley Christian HS  11.26  36-11.25 6  
4.    J.j. Heliger Jr Berks Christian School  11.05  36-03.00 4  
5.    Caleb Clendaniel So Meadowbrook Christian School  9.52  31-03.00 2  
DQ    John Ness Sr Christian School of York  DQ  DQ    
DQ    Mark Gartner Jr Christian School of York  DQ  DQ    
DQ    Daniel Nyce Fr Eastern Mennonite School  DQ  DQ    


Girl's Triple Jump Varsity Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Madison Burrows Fr Meadowbrook Christian School  9.75  32-00.00 10  
2.    Emily McMichael Sr Columbia County Christian School  9.54  31-03.50 8  
3.    Miranda Speece Jr Meadowbrook Christian School  9.46  31-00.50 6  
4.    Emily Ney Fr Columbia County Christian School  8.98  29-05.75 4  
5.    Charlotte VanDyken Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy  8.74  28-08.25 2  
6.    Kaley Shuffield Sr Christian School of York  8.22  26-11.50 1  
DQ    Carli Jakiel Fr Robinson Twp. Christian School  DQ  DQ    
DQ    Andrea Sicinski So Lehigh Valley Christian HS  DQ  DQ    
DQ    Jess Kaiser Sr Christian School of York  DQ  DQ    
DQ    McKenzie Clifford Fr Berks Christian School  DQ  DQ    
DQ    Leah Hartranft Fr Berks Christian School  DQ  DQ    


Boy's Shot Put Varsity Finals

Flight 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Aidan Henry Fr Harrisburg Christian School 3.  10.77 35-04.25 6  
2.    Dom Mahoney So Meadowbrook Christian School 6.  9.32 30-07.00 1  
3.    Eric Henry Sr Bible Baptist School 10.  8.42 27-07.50    
4.    Dan Borrell Fr Faith Christian School 12.  8.13 26-08.25    
5.    Ben Reichner Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 13.  7.87 25-09.75    
6.    Sam Mummau Fr Harrisburg Christian School 15.  7.68 25-02.50    
7.    Jisu Choi Sr Lehigh Valley Christian HS 16.  7.45 24-05.50    
8.    Eli Torres Sr Lehigh Valley Christian HS 18.  6.92 22-08.50    
DQ    Dylan Hofer Jr Christian School of York DQ  DQ DQ    
DQ    Mike Geesey Sr Christian School of York DQ  DQ DQ    


Boy's Shot Put Varsity Finals

Flight 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    John Lozowski Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 1.  11.51 37-09.25 10  
2.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School 2.  10.80 35-05.25 8  
3.    Jacob Martz Jr Meadowbrook Christian School 4.  10.48 34-04.50 4  
4.    Yosef Daniel Fr Eastern Mennonite School 5.  9.56 31-04.50 2  
5.    Alex Duncan Fr The Kings Christian School 7.  9.14 30-00.00    
6.    David Nguyen Jr Cumberlan Christian School 8.  8.74 28-08.25    
7.    Nick Seitz So Eastern Mennonite School 9.  8.55 28-00.75    
8.    Sam Shin Sr Berks Christian School 11.  8.34 27-04.50    
9.    Max Yang Fr Berks Christian School 14.  7.69 25-02.75    
10.    Kyle Johnson So Bible Baptist School 17.  6.93 22-09.00    


Boy's Shot Put Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score

1.    John Lozowski Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy F2 -1.  11.51  37-09.25 10  
2.    Blaine Hutchison Sr Columbia County Christian School F2 -2.  10.80  35-05.25 8  
3.    Aidan Henry Fr Harrisburg Christian School F1 -1.  10.77  35-04.25 6  
4.    Jacob Martz Jr Meadowbrook Christian School F2 -3.  10.48  34-04.50 4  
5.    Yosef Daniel Fr Eastern Mennonite School F2 -4.  9.56  31-04.50 2  
6.    Dom Mahoney So Meadowbrook Christian School F1 -2.  9.32  30-07.00 1  
7.    Alex Duncan Fr The Kings Christian School F2 -5.  9.14  30-00.00    
8.    David Nguyen Jr Cumberlan Christian School F2 -6.  8.74  28-08.25    
9.    Nick Seitz So Eastern Mennonite School F2 -7.  8.55  28-00.75    
10.    Eric Henry Sr Bible Baptist School F1 -3.  8.42  27-07.50    
11.    Sam Shin Sr Berks Christian School F2 -8.  8.34  27-04.50    
12.    Dan Borrell Fr Faith Christian School F1 -4.  8.13  26-08.25    
13.    Ben Reichner Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy F1 -5.  7.87  25-09.75    
14.    Max Yang Fr Berks Christian School F2 -9.  7.69  25-02.75    
15.    Sam Mummau Fr Harrisburg Christian School F1 -6.  7.68  25-02.50    
16.    Jisu Choi Sr Lehigh Valley Christian HS F1 -7.  7.45  24-05.50    
17.    Kyle Johnson So Bible Baptist School F2 -10.  6.93  22-09.00    
18.    Eli Torres Sr Lehigh Valley Christian HS F1 -8.  6.92  22-08.50    
DQ    Dylan Hofer Jr Christian School of York F1 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Mike Geesey Sr Christian School of York F1 -DQ  DQ  DQ    


Girl's Shot Put Varsity Finals

Flight 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Michelle Xu Sr Christian School of York 1.  8.15 26-09.00 10  
2.    Jana Goodman Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 7.  7.06 23-02.00    
3.    Bethany Snyder Fr Columbia County Christian School 8.  6.81 22-04.00    
4.    Katelynn Houseal So Faith Christian School 10.  5.84 19-02.00    
5.    Marissa McBane Fr Robinson Twp. Christian School 12.  5.45 17-10.50    
6.    Brittney Billmeyer So Columbia County Christian School 14.  5.29 17-04.50    
7.    Kaitlyn Light So Meadowbrook Christian School 15.  4.95 16-03.00    
8.    Elicia Brown Fr Cumberlan Christian School 17.  3.30 10-10.00    
DQ    Grace Lee So Lehigh Valley Christian HS DQ  DQ DQ    
DQ    Haleigh Ott So Lehigh Valley Christian HS DQ  DQ DQ    


Girl's Shot Put Varsity Finals

Flight 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Breana Bittner Sr Meadowbrook Christian School 2.  7.41 24-04.00 8  
2.    Emily Timberlake Sr Berks Christian School 3.  7.36 24-02.00 6  
3.    Danielle Baker Fr Robinson Twp. Christian School 4.  7.31 24-00.00 4  
4.    Hanna Hoover So Christian School of York 5.  7.29 23-11.00 2  
5.    Shea Horner Jr Cumberlan Christian School 6.  7.24 23-09.00 1  
6.    Lori Griffiths Sr Bible Baptist School 9.  6.17 20-03.00    
7.    Danielle Finley So Philadelphia Montgomery Christian Academy 11.  5.46 17-11.00    
8.    Leah Hartranft Fr Berks Christian School 13.  5.40 17-08.50    
9.    Sarah Celona Sr Bible Baptist School 16.  4.84 15-10.50    
DQ    Caroline Boucher Jr Faith Christian School DQ  DQ DQ    
DQ    Maggie Hine Jr Eastern Mennonite School DQ  DQ DQ    


Girl's Shot Put Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score

1.    Michelle Xu Sr Christian School of York F1 -1.  8.15  26-09.00 10  
2.    Breana Bittner Sr Meadowbrook Christian School F2 -1.  7.41  24-04.00 8  
3.    Emily Timberlake Sr Berks Christian School F2 -2.  7.36  24-02.00 6  
4.    Danielle Baker Fr Robinson Twp. Christian School F2 -3.  7.31  24-00.00 4  
5.    Hanna Hoover So Christian School of York F2 -4.  7.29  23-11.00 2  
6.    Shea Horner Jr Cumberlan Christian School F2 -5.  7.24  23-09.00 1  
7.    Jana Goodman Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy F1 -2.  7.06  23-02.00    
8.    Bethany Snyder Fr Columbia County Christian School F1 -3.  6.81  22-04.00    
9.    Lori Griffiths Sr Bible Baptist School F2 -6.  6.17  20-03.00    
10.    Katelynn Houseal So Faith Christian School F1 -4.  5.84  19-02.00    
11.    Danielle Finley So Philadelphia Montgomery Christian Academy F2 -7.  5.46  17-11.00    
12.    Marissa McBane Fr Robinson Twp. Christian School F1 -5.  5.45  17-10.50    
13.    Leah Hartranft Fr Berks Christian School F2 -8.  5.40  17-08.50    
14.    Brittney Billmeyer So Columbia County Christian School F1 -6.  5.29  17-04.50    
15.    Kaitlyn Light So Meadowbrook Christian School F1 -7.  4.95  16-03.00    
16.    Sarah Celona Sr Bible Baptist School F2 -9.  4.84  15-10.50    
17.    Elicia Brown Fr Cumberlan Christian School F1 -8.  3.30  10-10.00    
DQ    Grace Lee So Lehigh Valley Christian HS F1 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Haleigh Ott So Lehigh Valley Christian HS F1 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Caroline Boucher Jr Faith Christian School F2 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Maggie Hine Jr Eastern Mennonite School F2 -DQ  DQ  DQ    


Boy's Discus Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score



Girl's Discus Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score



Boy's Javelin Varsity Finals

Flight 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Mark Gartner Jr Christian School of York 8.  29.87 98-00    
2.    Daniel Simpson Fr Columbia County Christian School 10.  23.98 78-08    
3.    Sam Mummau Fr Harrisburg Christian School 11.  23.34 76-07    
4.    Mike Chubb Jr Harrisburg Christian School 12.  22.50 73-10    
5.    Logan Carpenter Jr Meadowbrook Christian School 13.  20.90 68-07    
Substitution- Dominic Mahoney
6.    Dan Borrell Fr Faith Christian School 14.  20.09 65-11    
7.    Eric Henry Sr Bible Baptist School 15.  17.55 57-07    
DQ    John Ayres Jr Faith Christian School DQ  DQ DQ    
DQ    Dylan Hofer Jr Christian School of York DQ  DQ DQ    


Boy's Javelin Varsity Finals

Flight 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Daniel Klase Sr Berks Christian School 1.  46.18 151-06 10  
2.    Jon Gennaria Sr Columbia County Christian School 2.  36.14 118-07 8  
3.    Sam Fox So Faith Christian School 3.  35.76 117-04 6  
4.    John Lozowski Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy 4.  35.15 115-04 4  
5.    Nathaniel Halter So Berks Christian School 5.  33.48 109-10 2  
6.    Bobby VanDuzer So Lehigh Valley Christian HS 6.  32.69 107-03 1  
7.    John Keeports So Bible Baptist School 7.  30.76 100-11    
8.    Zack Miller Jr Meadowbrook Christian School 9.  27.15 89-01    
DQ    James Ramthun Fr Faith Christian School DQ  DQ DQ    


Boy's Javelin Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score

1.    Daniel Klase Sr Berks Christian School F2 -1.  46.18  151-06 10  
2.    Jon Gennaria Sr Columbia County Christian School F2 -2.  36.14  118-07 8  
3.    Sam Fox So Faith Christian School F2 -3.  35.76  117-04 6  
4.    John Lozowski Sr Philadelphia Montgomery Christian Academy F2 -4.  35.15  115-04 4  
5.    Nathaniel Halter So Berks Christian School F2 -5.  33.48  109-10 2  
6.    Bobby VanDuzer So Lehigh Valley Christian HS F2 -6.  32.69  107-03 1  
7.    John Keeports So Bible Baptist School F2 -7.  30.76  100-11    
8.    Mark Gartner Jr Christian School of York F1 -1.  29.87  98-00    
9.    Zack Miller Jr Meadowbrook Christian School F2 -8.  27.15  89-01    
10.    Daniel Simpson Fr Columbia County Christian School F1 -2.  23.98  78-08    
11.    Sam Mummau Fr Harrisburg Christian School F1 -3.  23.34  76-07    
12.    Mike Chubb Jr Harrisburg Christian School F1 -4.  22.50  73-10    
13.    Logan Carpenter Jr Meadowbrook Christian School F1 -5.  20.90  68-07    
Substitution- Dominic Mahoney
14.    Dan Borrell Fr Faith Christian School F1 -6.  20.09  65-11    
15.    Eric Henry Sr Bible Baptist School F1 -7.  17.55  57-07    
DQ    John Ayres Jr Faith Christian School F1 -DQ  DQ  DQ    
DQ    James Ramthun Fr Faith Christian School F2 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Dylan Hofer Jr Christian School of York F1 -DQ  DQ  DQ    


Girl's Javelin Varsity Finals

Flight 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Jana Goodman Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy 2.  21.97 72-01 8  
2.    Denae Lawrence Jr Robinson Twp. Christian School 5.  18.64 61-02 2  
3.    Kia Pfleegor So Meadowbrook Christian School 9.  16.25 53-04    
4.    Claire Boucher Jr Faith Christian School 10.  15.85 52-00    
5.    Ashley Kyper Sr Christian School of York 13.  14.45 47-05.00    
6.    Danielle Finley So Philadelphia Montgomery Christian Academy 14.  14.07 46-02.00    
7.    Becky Mace So Lehigh Valley Christian HS 15.  13.38 43-11.00    
DQ    Jessica Barrios So Faith Christian School DQ  DQ DQ    
DQ    Katelynn Houseal So Faith Christian School DQ  DQ DQ    


Girl's Javelin Varsity Finals

Flight 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Metric   English  Score

1.    Niki Endy Sr Berks Christian School 1.  27.91 91-07 10  
2.    Hannah York Sr Christian School of York 3.  21.18 69-06 6  
3.    Emily Timberlake Sr Berks Christian School 4.  20.06 65-10 4  
4.    Sierra Acceturo Fr Faith Christian School 6.  17.80 58-05 1  
5.    Rebecca Olsen Sr Lehigh Valley Christian HS 7.  16.79 55-01    
6.    Brittney Billmeyer So Columbia County Christian School 8.  16.46 54-00    
7.    Danielle Baker Fr Robinson Twp. Christian School 11.  15.80 51-10    
8.    Daylee Reichenbach So Meadowbrook Christian School 12.  15.44 50-08.00    
DQ    Jaclyn Handford Sr Bible Baptist School DQ  DQ DQ    
DNS    Sarah Strausser So Bible Baptist School DNS  DNS DNS    


Girl's Javelin Varsity Finals
Overall     Year  Team Flight  Metric  English Score

1.    Niki Endy Sr Berks Christian School F2 -1.  27.91  91-07 10  
2.    Jana Goodman Fr Philadelphia Montgomery Christian Academy F1 -1.  21.97  72-01 8  
3.    Hannah York Sr Christian School of York F2 -2.  21.18  69-06 6  
4.    Emily Timberlake Sr Berks Christian School F2 -3.  20.06  65-10 4  
5.    Denae Lawrence Jr Robinson Twp. Christian School F1 -2.  18.64  61-02 2  
6.    Sierra Acceturo Fr Faith Christian School F2 -4.  17.80  58-05 1  
7.    Rebecca Olsen Sr Lehigh Valley Christian HS F2 -5.  16.79  55-01    
8.    Brittney Billmeyer So Columbia County Christian School F2 -6.  16.46  54-00    
9.    Kia Pfleegor So Meadowbrook Christian School F1 -3.  16.25  53-04    
10.    Claire Boucher Jr Faith Christian School F1 -4.  15.85  52-00    
11.    Danielle Baker Fr Robinson Twp. Christian School F2 -7.  15.80  51-10    
12.    Daylee Reichenbach So Meadowbrook Christian School F2 -8.  15.44  50-08.00    
13.    Ashley Kyper Sr Christian School of York F1 -5.  14.45  47-05.00    
14.    Danielle Finley So Philadelphia Montgomery Christian Academy F1 -6.  14.07  46-02.00    
15.    Becky Mace So Lehigh Valley Christian HS F1 -7.  13.38  43-11.00    
DQ    Jessica Barrios So Faith Christian School F1 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Katelynn Houseal So Faith Christian School F1 -DQ  DQ  DQ    
DQ    Jaclyn Handford Sr Bible Baptist School F2 -DQ  DQ  DQ    
DNS    Sarah Strausser So Bible Baptist School F2 -DNS  DNS  DNS    


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 4.  54.41 4  


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Eastern Mennonite School A Eastern Mennonite School 1.  47.62 10  
2.    Lehigh Valley Christian HS A Lehigh Valley Christian HS 2.  49.73 8  
3.    Berks Christian School A Berks Christian School 3.  54.23 6  
4.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School 5.  54.54 2  
5.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School 6.  55.59 1  


Boy's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Eastern Mennonite School A Eastern Mennonite School S2 -1. 47.62 10  
2.    Lehigh Valley Christian HS A Lehigh Valley Christian HS S2 -2. 49.73 8  
3.    Berks Christian School A Berks Christian School S2 -3. 54.23 6  
4.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy S1 -1. 54.41 4  
5.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School S2 -4. 54.54 2  
6.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School S2 -5. 55.59 1  


Girl's 4x100 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School 55.32 10  
2.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 57.78 8  
3.    Columbia County Christian School A Columbia County Christian School 58.27 6  
4.    Bible Baptist School A Bible Baptist School 58.95 4  
5.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School 1:03.55 2  


Boy's 4x200 Varsity Timed Finals

Section 1
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Lehigh Valley Christian HS A Lehigh Valley Christian HS 4.  1:51.57 4  


Boy's 4x200 Varsity Timed Finals

Section 2
 Place         Team   Overall Place   Time  Score

1.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School 1.  1:46.13 10  
2.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 2.  1:47.90 8  
3.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School 3.  1:49.93 6  
4.    Berks Christian School A Berks Christian School 5.  2:03.84 2  


Boy's 4x200 Varsity Timed Finals
Overall    Team Section  Time Score

1.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School S2 -1. 1:46.13 10  
2.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy S2 -2. 1:47.90 8  
3.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School S2 -3. 1:49.93 6  
4.    Lehigh Valley Christian HS A Lehigh Valley Christian HS S1 -1. 1:51.57 4  
5.    Berks Christian School A Berks Christian School S2 -4. 2:03.84 2  


Girl's 4x200 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 2:04.08 10  
2.    Columbia County Christian School A Columbia County Christian School 2:05.77 8  
3.    Harrisburg Christian School A Harrisburg Christian School 2:08.50 6  
4.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School 2:08.85 4  
5.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School 2:16.51 2  
6.    Lehigh Valley Christian HS A Lehigh Valley Christian HS 2:22.16 1  


Boy's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 3:44.33 10  
2.    Bible Baptist School A Bible Baptist School 3:48.67 8  
3.    Eastern Mennonite School A Eastern Mennonite School 3:49.07 6  
4.    Berks Christian School A Berks Christian School 4:03.27 4  
5.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School 4:06.09 2  


Girl's 4x400 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 4:52.59 10  
2.    Bible Baptist School A Bible Baptist School 5:08.84 8  
3.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School 5:12.06 6  
4.    Lehigh Valley Christian HS A Lehigh Valley Christian HS 5:38.94 4  
5.    Cumberlan Christian School A Cumberlan Christian School 5:54.82 2  


Boy's 4x800 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 10:19.9 10  
2.    Berks Christian School A Berks Christian School 10:47.8 8  
3.    Eastern Mennonite School A Eastern Mennonite School 10:50.5 6  


Girl's 4x800 Varsity Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Philadelphia Montgomery Christian Academy A Philadelphia Montgomery Christian Academy 12:38.0 10  
2.    Meadowbrook Christian School A Meadowbrook Christian School 13:10.3 8  


Boy's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Philadelphia Montgomery Christian Academy 98     
2.  Eastern Mennonite School 97     
3.  Berks Christian School 92     
4.  Bible Baptist School 46     
5.  Meadowbrook Christian School 37     
5.  Lehigh Valley Christian HS 37     
7.  Harrisburg Christian School 31     
8.  Columbia County Christian School 26     
9.  Cumberlan Christian School 19     
10.  Faith Christian School 17     
10.  Christian School of York 17     




Girl's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Philadelphia Montgomery Christian Academy 132     
2.  Meadowbrook Christian School 122     
3.  Harrisburg Christian School 62     
4.  Eastern Mennonite School 46     
5.  Columbia County Christian School 28     
6.  Bible Baptist School 25     
7.  Berks Christian School 23     
8.  Christian School of York 20     
8.  The Kings Christian School 20     
10.  Robinson Twp. Christian School 17     
11.  Cumberlan Christian School 11     
12.  Lehigh Valley Christian HS 5     
13.  Faith Christian School 1     




Men & Women's Team Scores
After 34 Events
 
Overall  Team Score

1.  Philadelphia Montgomery Christian Academy 230     
2.  Meadowbrook Christian School 159     
3.  Eastern Mennonite School 143     
4.  Berks Christian School 115     
5.  Harrisburg Christian School 93     
6.  Bible Baptist School 71     
7.  Columbia County Christian School 54     
8.  Lehigh Valley Christian HS 42     
9.  Christian School of York 37     
10.  Cumberlan Christian School 30     
11.  The Kings Christian School 20     
12.  Faith Christian School 18     
13.  Robinson Twp. Christian School 17