Boy's 4x400 2A Timed Finals |
Section 1 |
|
1. |
Manti HS
A
|
|
|
Manti HS |
7. |
3:41.51 |
|
|
2 |
|
|
1.
Bradley Sego |
|
2.
Dane Nordmark |
|
3.
Braden King |
|
4.
Austin Jackson |
|
5.
Zachary Arterburn |
|
6.
Benjamin Fullmer |
|
|
|
2. |
South Summit HS
A
|
|
|
South Summit HS |
9. |
3:42.47 |
|
|
|
|
|
1.
Jacobie Large |
|
2.
Trystan Harnden |
|
3.
Jay Reidhead |
|
4.
McKay DeGering |
|
5.
Carson Freestone |
|
6.
Dax Wilmoth |
|
|
|
3. |
North Sevier HS
A
|
|
|
North Sevier HS |
10. |
3:47.94 |
|
|
|
|
|
1.
Chase Allred |
|
2.
Bridger Peterson |
|
3.
Dillon Thurston |
|
4.
Cory Johnson |
|
5.
Colby Mayo |
|
6.
Brenden Sorenson |
|
|
|
4. |
Gunnison Valley HS
A
|
|
|
Gunnison Valley HS |
11. |
3:48.61 |
|
|
|
|
|
1.
Kaelob Miller |
|
2.
Tyler Hatch |
|
3.
Austin Francis |
|
4.
Ian Gubeli |
|
5.
Corey Erickson |
|
6.
Austin Garff |
|
|
|
Boy's 4x400 2A Timed Finals |
Section 2 |
|
1. |
Parowan HS
A
|
|
|
Parowan HS |
1. |
3:30.03 |
|
|
10 |
|
|
1.
Garett Robinson |
|
2.
Thomas Neighbor |
|
3.
Ammon Blauer |
|
4.
Jaylund Hammonds |
|
5.
Austin Pickett |
|
6.
Caleb Castro |
|
|
|
2. |
Grand County HS
A
|
|
|
Grand County HS |
2. |
3:31.30 |
|
|
8 |
|
|
1.
Andy Bathemess |
|
2.
Jordan Bryant |
|
3.
Tyler Hugentobler |
|
4.
Zak Hazlett |
|
5.
Wesley Rodda |
|
6.
Wade Kemmsies |
|
|
|
3. |
North Summit HS
A
|
|
|
North Summit HS |
3. |
3:35.42 |
|
|
6 |
|
|
1.
Makay Fristrup |
|
2.
Braden Brown |
|
3.
Zach Simkins |
|
4.
Donovan Robertson |
|
5.
Jason Lowe |
|
6.
Carlos Martinez |
|
|
|
4. |
Emery HS
A
|
|
|
Emery HS |
4. |
3:37.03 |
|
|
5 |
|
|
1.
Tyler Pulli |
|
2.
David Dyer |
|
3.
Nagel Viera |
|
4.
Scott Jackson |
|
5.
Tyler Rowley |
|
6.
Caleb Woolsey |
|
|
|
5. |
Rowland Hall
A
|
|
|
Rowland Hall |
5. |
3:38.67 |
|
|
4 |
|
|
1.
Parker Bushnell |
|
2.
Eli Oftedal |
|
3.
John Gilbert |
|
4.
Andy Gilbert |
|
5.
Cameron Galt |
|
6.
Lachlan Murphy |
|
|
|
6. |
Richfield HS
A
|
|
|
Richfield HS |
6. |
3:39.64 |
|
|
3 |
|
|
1.
Brenan Thomas |
|
2.
Derek Sorensen |
|
3.
Tyrone Hinck |
|
4.
Mika Mason |
|
5.
Brodi Ellis |
|
6.
Devin Morrison |
|
|
|
7. |
San Juan HS
A
|
|
|
San Juan HS |
8. |
3:42.39 |
|
|
1 |
|
|
1.
Javen Ivins |
|
2.
Chase Chamberlain |
|
3.
Max Morley |
|
4.
Christian Sherrow |
|
5.
Jade Grover |
|
|
|
|
|
8. |
Kanab HS
A
|
|
|
Kanab HS |
12. |
3:51.83 |
|
|
|
|
|
1.
Chad Southwick |
|
2.
Hadin Jones |
|
3.
Josh Urianza |
|
4.
Austin Coleman |
|
5.
Conor Corry |
|
6.
Tyler Glover |
|
|
|
DQ |
Millard HS
A
|
|
|
Millard HS |
DQ |
DQ |
|
|
|
|
|
1.
Dane Myers |
|
2.
Tim White |
|
3.
Clel Zeigler |
|
4.
Kaleb Whitaker |
|
5.
Gordon Whitaker |
|
6.
Andrew Richardson |
|
|
First leg of relay ran in lane 6 to lane 3 and back to lane 6. |
Boy's 4x400 2A Timed Finals |
|
1. |
Parowan HS
A
|
|
|
Parowan HS |
S2 |
-1. |
|
3:30.03 |
|
|
10 |
|
|
1.
Garett Robinson |
|
2.
Thomas Neighbor |
|
3.
Ammon Blauer |
|
4.
Jaylund Hammonds |
|
5.
Austin Pickett |
|
6.
Caleb Castro |
|
|
|
2. |
Grand County HS
A
|
|
|
Grand County HS |
S2 |
-2. |
|
3:31.30 |
|
|
8 |
|
|
1.
Andy Bathemess |
|
2.
Jordan Bryant |
|
3.
Tyler Hugentobler |
|
4.
Zak Hazlett |
|
5.
Wesley Rodda |
|
6.
Wade Kemmsies |
|
|
|
3. |
North Summit HS
A
|
|
|
North Summit HS |
S2 |
-3. |
|
3:35.42 |
|
|
6 |
|
|
1.
Makay Fristrup |
|
2.
Braden Brown |
|
3.
Zach Simkins |
|
4.
Donovan Robertson |
|
5.
Jason Lowe |
|
6.
Carlos Martinez |
|
|
|
4. |
Emery HS
A
|
|
|
Emery HS |
S2 |
-4. |
|
3:37.03 |
|
|
5 |
|
|
1.
Tyler Pulli |
|
2.
David Dyer |
|
3.
Nagel Viera |
|
4.
Scott Jackson |
|
5.
Tyler Rowley |
|
6.
Caleb Woolsey |
|
|
|
5. |
Rowland Hall
A
|
|
|
Rowland Hall |
S2 |
-5. |
|
3:38.67 |
|
|
4 |
|
|
1.
Parker Bushnell |
|
2.
Eli Oftedal |
|
3.
John Gilbert |
|
4.
Andy Gilbert |
|
5.
Cameron Galt |
|
6.
Lachlan Murphy |
|
|
|
6. |
Richfield HS
A
|
|
|
Richfield HS |
S2 |
-6. |
|
3:39.64 |
|
|
3 |
|
|
1.
Brenan Thomas |
|
2.
Derek Sorensen |
|
3.
Tyrone Hinck |
|
4.
Mika Mason |
|
5.
Brodi Ellis |
|
6.
Devin Morrison |
|
|
|
7. |
Manti HS
A
|
|
|
Manti HS |
S1 |
-1. |
|
3:41.51 |
|
|
2 |
|
|
1.
Bradley Sego |
|
2.
Dane Nordmark |
|
3.
Braden King |
|
4.
Austin Jackson |
|
5.
Zachary Arterburn |
|
6.
Benjamin Fullmer |
|
|
|
8. |
San Juan HS
A
|
|
|
San Juan HS |
S2 |
-7. |
|
3:42.39 |
|
|
1 |
|
|
1.
Javen Ivins |
|
2.
Chase Chamberlain |
|
3.
Max Morley |
|
4.
Christian Sherrow |
|
5.
Jade Grover |
|
|
|
|
|
9. |
South Summit HS
A
|
|
|
South Summit HS |
S1 |
-2. |
|
3:42.47 |
|
|
|
|
|
1.
Jacobie Large |
|
2.
Trystan Harnden |
|
3.
Jay Reidhead |
|
4.
McKay DeGering |
|
5.
Carson Freestone |
|
6.
Dax Wilmoth |
|
|
|
10. |
North Sevier HS
A
|
|
|
North Sevier HS |
S1 |
-3. |
|
3:47.94 |
|
|
|
|
|
1.
Chase Allred |
|
2.
Bridger Peterson |
|
3.
Dillon Thurston |
|
4.
Cory Johnson |
|
5.
Colby Mayo |
|
6.
Brenden Sorenson |
|
|
|
11. |
Gunnison Valley HS
A
|
|
|
Gunnison Valley HS |
S1 |
-4. |
|
3:48.61 |
|
|
|
|
|
1.
Kaelob Miller |
|
2.
Tyler Hatch |
|
3.
Austin Francis |
|
4.
Ian Gubeli |
|
5.
Corey Erickson |
|
6.
Austin Garff |
|
|
|
12. |
Kanab HS
A
|
|
|
Kanab HS |
S2 |
-8. |
|
3:51.83 |
|
|
|
|
|
1.
Chad Southwick |
|
2.
Hadin Jones |
|
3.
Josh Urianza |
|
4.
Austin Coleman |
|
5.
Conor Corry |
|
6.
Tyler Glover |
|
|
|
DQ |
Millard HS
A
|
|
|
Millard HS |
S2 |
-DQ |
|
DQ |
|
|
|
|
|
1.
Dane Myers |
|
2.
Tim White |
|
3.
Clel Zeigler |
|
4.
Kaleb Whitaker |
|
5.
Gordon Whitaker |
|
6.
Andrew Richardson |
|
|
First leg of relay ran in lane 6 to lane 3 and back to lane 6. |