2015 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 23, 2015 - January 24, 2015

Girl's 60M Heats

Heat 1
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brinn Jensen So Lehi HS 7.  8.30 q
2.    Ashlyn Bradley Sr Salem Hills HS 9.  8.35
3.    Sena Warren So Springville HS 12.  8.36
4.    Adara Chrisensen Fr Unattached 16.  8.45


Girl's 60M Heats

Heat 2
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kyra Maile So Timpanogos HS 24.  8.51
2.    Amber Edmondson Sr Salem Hills HS 42.  8.83
3.    Sierra Evans Jr Lehi HS 60.  9.21
4.    Alessandra Camargo Jr Lehi HS 84.  10.16


Girl's 60M Heats

Heat 3
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Rylee Wood So Riverton HS 41.  8.81
2.    Cami Pickett Sr Unattached 49.  9.00
3.    Emma Reeves 7th Orem HS 64.  9.25
DQ    Kyleiah Jones Jr Mercury Track Club DQ  DQ
False Start


Girl's 60M Heats

Heat 4
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ciara Snapp Jr Springville HS 31.  8.59
2.    Azure Trevino Jr Payson HS 40.  8.81
3.    Ayla Loyd Fr Mercury Track Club 50.  9.02
4.    Hannah Lutze Jr Lehi HS 74.  9.49


Girl's 60M Heats

Heat 5
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brittney Rounkles Jr Davis HS 26.  8.52
2.    Sienna Hamilton Jr Herriman HS 32.  8.60
3.    Laura Lundenl 8 Mercury Track Club 34.  8.65
4.    Rachel Bailey So Davis HS 82.  10.04


Girl's 60M Heats

Heat 6
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kaysha Love Jr Unattached 1.  7.87 q
2.    Rebecca Opoulos Sr Manti HS 22.  8.49
3.    Kate Saunders Jr Riverton HS 23.  8.51
4.    Kinlee Dimond Jr Davis HS 87.  10.28


Girl's 60M Heats

Heat 7
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sydney Davis Sr Gold Medal Athletics 25.  8.52
2.    Jena Murdock Sr Springville HS 38.  8.79
3.    Kate McIntire Fr Mountain View HS 63.  9.24
4.    Petronella Mansson Jr Davis HS 85.  10.17


Girl's 60M Heats

Heat 8
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sara Pontious Sr Maple Mountain HS 35.  8.70
2.    Kea Hancock So Payson HS 53.  9.07
3.    Tamara Meil Jr Davis HS 81.  9.94
DQ    Genna Murray Sr Springville HS DQ  DQ
False Start


Girl's 60M Heats

Heat 9
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Olivia Richards Sr Davis HS 27.  8.52
2.    Brittany Eatough So Provo HS 29.  8.53
3.    Renee Swapp Sr Springville HS 57.  9.11
4.    Hannah Creery So Manti HS 73.  9.49


Girl's 60M Heats

Heat 10
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jada Ragin Fr Mercury Track Club 21.  8.48
2.    Susie Eames So Davis HS 46.  8.95
3.    Stephanie Bowles So Manti HS 59.  9.16
4.    Hannah Bartholomew Jr North Sanpete HS 79.  9.72


Girl's 60M Heats

Heat 11
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Haley Stafford Jr Woods Cross HS 2.  7.98 q
2.    Morgan Tate Sr Woods Cross HS 48.  8.99
3.    McKenna Murphy So North Sanpete HS 70.  9.42
4.    Colleen Mills So Davis HS 86.  10.18


Girl's 60M Heats

Heat 12
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    BriAnna Gipson Jr Davis HS 10.  8.35
2.    Julia Hunt Fr Cedar HS 14.  8.44
3.    Suzanne Williams Sr Hillcrest HS 52.  9.05
4.    Hally Ross So Eagles 71.  9.43


Girl's 60M Heats

Heat 13
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Elise Berning Sr Davis HS 20.  8.48
2.    Racheal Hunt Fr Cedar HS 28.  8.53
3.    Abigail Gold So Timpanogos HS 67.  9.39
4.    Diana Bustamante Fr East HS 91.  10.70


Girl's 60M Heats

Heat 14
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Anna Camp Jr Millard HS 17.  8.45
2.    Daphne Reeves Fr Orem HS 18.  8.47
3.    Kaylee Lloyd Fr Cedar HS 69.  9.42
4.    Sophia Cartez Fr East HS 75.  9.54


Girl's 60M Heats

Heat 15
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS 6.  8.22 q
2.    Lizzy James Jr Gold Medal Athletics 11.  8.36
3.    Makenna Swapp Sr Springville HS 66.  9.32
4.    Haylee Douglas Fr Riverton HS 80.  9.82


Girl's 60M Heats

Heat 16
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Teija Rosenberg Sr Springville HS 5.  8.18 q
2.    Shambrea Ogden So Riverton HS 57.  9.11
3.    Makenna Vincent So Westlake HS 88.  10.41
4.    Orion Mayer So East HS 90.  10.69


Girl's 60M Heats

Heat 17
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Paige Rasmussen So Gold Medal Athletics 3.  8.09 q
2.    Audun Hill Jr Wasatch HS 29.  8.53
3.    Jamie Bawden So Manti HS 43.  8.86
4.    Cassidy McDougal So Riverton HS 68.  9.40


Girl's 60M Heats

Heat 18
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aleese Flake Jr Maple Mountain HS 44.  8.88
2.    Andrea Brown Jr Bingham HS 55.  9.09
3.    Laurie Orrock Sr Woods Cross HS 56.  9.11
4.    Cora Smith So Davis HS 76.  9.55


Girl's 60M Heats

Heat 19
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Mckayla Montgomery Sr Springville HS 8.  8.32 q
2.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 33.  8.62
3.    Kenzie Sagers So Davis HS 45.  8.93
4.    Maia Southwick So Mercury Track Club 65.  9.28


Girl's 60M Heats

Heat 20
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Cassidy Pinnock Sr Olympus HS 13.  8.42
2.    Emma Thatcher Jr Davis HS 54.  9.08
3.    Paige Harmon So Mercury Track Club 83.  10.04
4.    Jordyn Gardner Fr Bingham HS 89.  10.56


Girl's 60M Heats

Heat 21
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Saiga Collins Jr Unattached 15.  8.45
2.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS 36.  8.70
3.    Caroline Pinnock So Olympus HS 51.  9.03
4.    Yvette Lazarte So Salem Hills HS 61.  9.21


Girl's 60M Heats

Heat 22
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Hannah Stoddard Sr Gold Medal Athletics 38.  8.79
2.    Sage Allen So Olympus HS 47.  8.96
3.    Chrissy Glasmann Jr Park City HS 62.  9.21


Girl's 60M Heats

Heat 23
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Marlee Peterson So Herriman HS 19.  8.47
2.    Sarah Drinkall Fr Woods Cross HS 72.  9.45
3.    Faith Wagstaff Fr Woods Cross HS 78.  9.66


Girl's 60M Heats

Heat 24
Top 8 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kasia Lawrynowicz Sr Gold Medal Athletics 4.  8.09 q
2.    Leah Anderson So Park City HS 37.  8.75
3.    Megan Merrill Fr Bingham HS 77.  9.65


Girl's 60M Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time 

1.    Kaysha Love Jr Unattached H6 -1. 7.87 q
2.    Haley Stafford Jr Woods Cross HS H11 -1. 7.98 q
3.    Paige Rasmussen So Gold Medal Athletics H17 -1. 8.09 q
4.    Kasia Lawrynowicz Sr Gold Medal Athletics H24 -1. 8.09 q
5.    Teija Rosenberg Sr Springville HS H16 -1. 8.18 q
6.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS H15 -1. 8.22 q
7.    Brinn Jensen So Lehi HS H1 -1. 8.30 q
8.    Mckayla Montgomery Sr Springville HS H19 -1. 8.32 q
9.    Ashlyn Bradley Sr Salem Hills HS H1 -2. 8.35
10.    BriAnna Gipson Jr Davis HS H12 -1. 8.35
11.    Lizzy James Jr Gold Medal Athletics H15 -2. 8.36
12.    Sena Warren So Springville HS H1 -3. 8.36
13.    Cassidy Pinnock Sr Olympus HS H20 -1. 8.42
14.    Julia Hunt Fr Cedar HS H12 -2. 8.44
15.    Saiga Collins Jr Unattached H21 -1. 8.45
16.    Adara Chrisensen Fr Unattached H1 -4. 8.45
17.    Anna Camp Jr Millard HS H14 -1. 8.45
18.    Daphne Reeves Fr Orem HS H14 -2. 8.47
19.    Marlee Peterson So Herriman HS H23 -1. 8.47
20.    Elise Berning Sr Davis HS H13 -1. 8.48
21.    Jada Ragin Fr Mercury Track Club H10 -1. 8.48
22.    Rebecca Opoulos Sr Manti HS H6 -2. 8.49
23.    Kate Saunders Jr Riverton HS H6 -3. 8.51
24.    Kyra Maile So Timpanogos HS H2 -1. 8.51
25.    Sydney Davis Sr Gold Medal Athletics H7 -1. 8.52
26.    Brittney Rounkles Jr Davis HS H5 -1. 8.52
27.    Olivia Richards Sr Davis HS H9 -1. 8.52
28.    Racheal Hunt Fr Cedar HS H13 -2. 8.53
29.    Brittany Eatough So Provo HS H9 -2. 8.53
29.    Audun Hill Jr Wasatch HS H17 -2. 8.53
31.    Ciara Snapp Jr Springville HS H4 -1. 8.59
32.    Sienna Hamilton Jr Herriman HS H5 -2. 8.60
33.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS H19 -2. 8.62
34.    Laura Lundenl 8 Mercury Track Club H5 -3. 8.65
35.    Sara Pontious Sr Maple Mountain HS H8 -1. 8.70
36.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS H21 -2. 8.70
37.    Leah Anderson So Park City HS H24 -2. 8.75
38.    Jena Murdock Sr Springville HS H7 -2. 8.79
38.    Hannah Stoddard Sr Gold Medal Athletics H22 -1. 8.79
40.    Azure Trevino Jr Payson HS H4 -2. 8.81
41.    Rylee Wood So Riverton HS H3 -1. 8.81
42.    Amber Edmondson Sr Salem Hills HS H2 -2. 8.83
43.    Jamie Bawden So Manti HS H17 -3. 8.86
44.    Aleese Flake Jr Maple Mountain HS H18 -1. 8.88
45.    Kenzie Sagers So Davis HS H19 -3. 8.93
46.    Susie Eames So Davis HS H10 -2. 8.95
47.    Sage Allen So Olympus HS H22 -2. 8.96
48.    Morgan Tate Sr Woods Cross HS H11 -2. 8.99
49.    Cami Pickett Sr Unattached H3 -2. 9.00
50.    Ayla Loyd Fr Mercury Track Club H4 -3. 9.02
51.    Caroline Pinnock So Olympus HS H21 -3. 9.03
52.    Suzanne Williams Sr Hillcrest HS H12 -3. 9.05
53.    Kea Hancock So Payson HS H8 -2. 9.07
54.    Emma Thatcher Jr Davis HS H20 -2. 9.08
55.    Andrea Brown Jr Bingham HS H18 -2. 9.09
56.    Laurie Orrock Sr Woods Cross HS H18 -3. 9.11
57.    Renee Swapp Sr Springville HS H9 -3. 9.11
57.    Shambrea Ogden So Riverton HS H16 -2. 9.11
59.    Stephanie Bowles So Manti HS H10 -3. 9.16
60.    Sierra Evans Jr Lehi HS H2 -3. 9.21
61.    Yvette Lazarte So Salem Hills HS H21 -4. 9.21
62.    Chrissy Glasmann Jr Park City HS H22 -3. 9.21
63.    Kate McIntire Fr Mountain View HS H7 -3. 9.24
64.    Emma Reeves 7th Orem HS H3 -3. 9.25
65.    Maia Southwick So Mercury Track Club H19 -4. 9.28
66.    Makenna Swapp Sr Springville HS H15 -3. 9.32
67.    Abigail Gold So Timpanogos HS H13 -3. 9.39
68.    Cassidy McDougal So Riverton HS H17 -4. 9.40
69.    Kaylee Lloyd Fr Cedar HS H14 -3. 9.42
70.    McKenna Murphy So North Sanpete HS H11 -3. 9.42
71.    Hally Ross So Eagles H12 -4. 9.43
72.    Sarah Drinkall Fr Woods Cross HS H23 -2. 9.45
73.    Hannah Creery So Manti HS H9 -4. 9.49
74.    Hannah Lutze Jr Lehi HS H4 -4. 9.49
75.    Sophia Cartez Fr East HS H14 -4. 9.54
76.    Cora Smith So Davis HS H18 -4. 9.55
77.    Megan Merrill Fr Bingham HS H24 -3. 9.65
78.    Faith Wagstaff Fr Woods Cross HS H23 -3. 9.66
79.    Hannah Bartholomew Jr North Sanpete HS H10 -4. 9.72
80.    Haylee Douglas Fr Riverton HS H15 -4. 9.82
81.    Tamara Meil Jr Davis HS H8 -3. 9.94
82.    Rachel Bailey So Davis HS H5 -4. 10.04
83.    Paige Harmon So Mercury Track Club H20 -3. 10.04
84.    Alessandra Camargo Jr Lehi HS H2 -4. 10.16
85.    Petronella Mansson Jr Davis HS H7 -4. 10.17
86.    Colleen Mills So Davis HS H11 -4. 10.18
87.    Kinlee Dimond Jr Davis HS H6 -4. 10.28
88.    Makenna Vincent So Westlake HS H16 -3. 10.41
89.    Jordyn Gardner Fr Bingham HS H20 -4. 10.56
90.    Orion Mayer So East HS H16 -4. 10.69
91.    Diana Bustamante Fr East HS H13 -4. 10.70
DQ    Genna Murray Sr Springville HS H8 -DQ DQ
False Start
DQ    Kyleiah Jones Jr Mercury Track Club H3 -DQ DQ
False Start