2015 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 23, 2015 - January 24, 2015

Boy's 200M Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Gabriel Rojo Sr Bingham HS 11.  23.98
2.    Ren Robinson Jr Wasatch HS 44.  25.75
3.    Nolan Borzoni Sr Bingham HS 51.  26.15


Boy's 200M Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sergei Bowen Sr Wasatch HS 31.  25.13
2.    Karson Coker So Wasatch HS 60.  27.11
3.    Mosiah Murdock So Wasatch HS 70.  28.05
DQ    Mitchell Newkirk Fr Riverton HS DQ  DQ
3+ steps on line


Boy's 200M Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tyler Reich So Davis HS 61.  27.12
2.    Jack Niederhauser So Davis HS 66.  27.54
3.    Alma Warren Sr Pleasant Grove HS 71.  28.10
4.    Julian Hsiang Fr Provo HS 72.  28.36


Boy's 200M Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Caleb Vinson Sr Unattached 27.  24.87
2.    Bradley Goom So Timpanogos HS 75.  30.21
DQ    Bryce Morgan Sr Lehi HS DQ  DQ
3+ steps on line
DNS    Gabe McBride So Davis HS DNS  DNS


Boy's 200M Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Garen Earley Jr Spartan TC 12.  24.01
2.    Ransom Ragan Unattached 15.  24.21
3.    Brett Matheson Sr Lone Peak HS 49.  26.01
DNS    Bryson Tanner Jr Payson HS DNS  DNS


Boy's 200M Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Greg Goronson Sr Unattached 6.  23.56
2.    Jordan Daw Jr American Fork HS 14.  24.13
3.    Dalton Peterson Sr Lehi HS 41.  25.52
4.    Briggs Jensen Sr Lehi HS 46.  25.85


Boy's 200M Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Spencer Thomas Jr Unattached 34.  25.16
2.    Jace Jones So Payson HS 40.  25.52
3.    Shane Ostrom Sr American Fork HS 52.  26.18
DNS    Kaleb Kirkpatrick Jr Payson HS DNS  DNS


Boy's 200M Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jacob Anderson Sr American Fork HS 24.  24.85
2.    Tyler Hatch Sr Unattached 32.  25.14
3.    McKay Anderson So American Fork HS 39.  25.39
4.    Branden Fullmer Sr American Fork HS 42.  25.65


Boy's 200M Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nicholas Cannell So Juab HS 68.  27.87
2.    Joshua Coomans Sr Mercury Track Club 74.  29.36
3.    Jaiden White Jr Juab HS 76.  31.48
DNS    Trac Tran Fr East HS DNS  DNS


Boy's 200M Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Dakota McDonald Fr Desert Hills HS 56.  26.59
2.    Kaden Erickson Jr Richfield HS 65.  27.45
3.    Isaac Mejicanos So Westlake HS 69.  28.00
4.    Jo-Jo Freitas So Gold Medal Athletics 73.  28.95


Boy's 200M Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tanner Hermann Fr Desert Hills HS 47.  25.88
2.    Jonathan Rees So Davis HS 54.  26.37
3.    Shawn Sung Sr Orem HS 57.  26.66
DNS    David Moore Sr Provo HS DNS  DNS


Boy's 200M Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Max Houghton Fr Provo HS 55.  26.42
2.    Marvin Ocampo So East HS 62.  27.14
DNS    Logan Baird Jr Davis HS DNS  DNS
DNS    Tommy Tran So Desert Hills HS DNS  DNS


Boy's 200M Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Josh Gardner Jr Davis HS 38.  25.34
2.    Luis Merida So Davis HS 50.  26.07
3.    Michael Wilcox Jr Provo HS 59.  26.90
4.    Brady Anderson Jr Manti HS 64.  27.40


Boy's 200M Timed Finals

Section 14
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Bradley Earl So Desert Hills HS 16.  24.22
2.    Parker Nettleton Jr Payson HS 25.  24.85
3.    Caleb Whitney Sr Desert Hills HS 26.  24.86
DQ    Zach Benson Sr Woods Cross HS DQ  DQ
3+ steps on line


Boy's 200M Timed Finals

Section 15
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Caleb Gipson Sr Davis HS 20.  24.67
2.    Riley Findley Sr Richfield HS 35.  25.18
3.    Logan Brydson Sr Westlake HS 37.  25.33
DQ    Mason Draper So Mercury Track Club DQ  DQ
3+ steps on line


Boy's 200M Timed Finals

Section 16
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Riley Stringham So Davis HS 13.  24.09
2.    Jared Flake Sr Maple Mountain HS 18.  24.55
3.    Joe Pinkney Sr Timpanogos HS 30.  25.06
4.    Alex Garteh So East HS 67.  27.70


Boy's 200M Timed Finals

Section 17
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Jacob Moffett Jr Davis HS 23.  24.74
DQ    Jordan Goldsberry Sr Davis HS DQ  DQ
3+ steps on line
DQ    Joey Culas So East HS DQ  DQ
3+ steps on line
DNS    Gabe Hamideh Jr Jordan HS DNS  DNS


Boy's 200M Timed Finals

Section 18
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Keeton Knight So Jordan HS 9.  23.96
2.    Brady Bess Jr South Summit HS 36.  25.24
3.    Davin Olsen Fr Bingham HS 43.  25.73
4.    David Reid Sr Maple Mountain HS 44.  25.75


Boy's 200M Timed Finals

Section 19
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Taylor Cannon Sr Springville HS 21.  24.68
2.    Samuel Sanchez So East HS 58.  26.72
3.    Brooklyn Hale So Eagles 63.  27.36


Boy's 200M Timed Finals

Section 20
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brandon Kinsey Sr Woods Cross HS 3.  23.17
2.    Andrew Glenn Jr Riverton HS 8.  23.78
3.    Smash Lloyd Sr Morgan HS 22.  24.69
4.    Chez Stout Sr Morgan HS 29.  24.97


Boy's 200M Timed Finals

Section 21
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chase Heiner Sr Gold Medal Athletics 2.  22.91
2.    Junior Tovar Jr Gold Medal Athletics 5.  23.46
3.    Travis Farley Jr Maple Mountain HS 10.  23.96
4.    Matthew Parker So Riverton HS 48.  25.89


Boy's 200M Timed Finals

Section 22
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Nick Ashby Sr Gold Medal Athletics 4.  23.39
2.    McKay Christensen Sr Riverton HS 19.  24.62
3.    Jaky Blad Sr Riverton HS 28.  24.93
4.    Isaac Mortensen So Riverton HS 33.  25.16


Boy's 200M Timed Finals

Section 23
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Isaac Hammond Sr Mercury Track Club 1.  22.30
New Meet Record, old record Brad Bohne, CEDR, 22.62, 1992
2.    Austin Nobis Sr Unattached 7.  23.60
3.    Austin Gomez So Riverton HS 17.  24.31
4.    Ryan Earl Sr Timpanogos HS 53.  26.24


Boy's 200M Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Isaac Hammond Sr Mercury Track Club S23 -1. 22.30
New Meet Record, old record Brad Bohne, CEDR, 22.62, 1992
2.    Chase Heiner Sr Gold Medal Athletics S21 -1. 22.91
3.    Brandon Kinsey Sr Woods Cross HS S20 -1. 23.17
4.    Nick Ashby Sr Gold Medal Athletics S22 -1. 23.39
5.    Junior Tovar Jr Gold Medal Athletics S21 -2. 23.46
6.    Greg Goronson Sr Unattached S6 -1. 23.56
7.    Austin Nobis Sr Unattached S23 -2. 23.60
8.    Andrew Glenn Jr Riverton HS S20 -2. 23.78
9.    Keeton Knight So Jordan HS S18 -1. 23.96
10.    Travis Farley Jr Maple Mountain HS S21 -3. 23.96
11.    Gabriel Rojo Sr Bingham HS S1 -1. 23.98
12.    Garen Earley Jr Spartan TC S5 -1. 24.01
13.    Riley Stringham So Davis HS S16 -1. 24.09
14.    Jordan Daw Jr American Fork HS S6 -2. 24.13
15.    Ransom Ragan Unattached S5 -2. 24.21
16.    Bradley Earl So Desert Hills HS S14 -1. 24.22
17.    Austin Gomez So Riverton HS S23 -3. 24.31
18.    Jared Flake Sr Maple Mountain HS S16 -2. 24.55
19.    McKay Christensen Sr Riverton HS S22 -2. 24.62
20.    Caleb Gipson Sr Davis HS S15 -1. 24.67
21.    Taylor Cannon Sr Springville HS S19 -1. 24.68
22.    Smash Lloyd Sr Morgan HS S20 -3. 24.69
23.    Jacob Moffett Jr Davis HS S17 -1. 24.74
24.    Jacob Anderson Sr American Fork HS S8 -1. 24.85
25.    Parker Nettleton Jr Payson HS S14 -2. 24.85
26.    Caleb Whitney Sr Desert Hills HS S14 -3. 24.86
27.    Caleb Vinson Sr Unattached S4 -1. 24.87
28.    Jaky Blad Sr Riverton HS S22 -3. 24.93
29.    Chez Stout Sr Morgan HS S20 -4. 24.97
30.    Joe Pinkney Sr Timpanogos HS S16 -3. 25.06
31.    Sergei Bowen Sr Wasatch HS S2 -1. 25.13
32.    Tyler Hatch Sr Unattached S8 -2. 25.14
33.    Isaac Mortensen So Riverton HS S22 -4. 25.16
34.    Spencer Thomas Jr Unattached S7 -1. 25.16
35.    Riley Findley Sr Richfield HS S15 -2. 25.18
36.    Brady Bess Jr South Summit HS S18 -2. 25.24
37.    Logan Brydson Sr Westlake HS S15 -3. 25.33
38.    Josh Gardner Jr Davis HS S13 -1. 25.34
39.    McKay Anderson So American Fork HS S8 -3. 25.39
40.    Jace Jones So Payson HS S7 -2. 25.52
41.    Dalton Peterson Sr Lehi HS S6 -3. 25.52
42.    Branden Fullmer Sr American Fork HS S8 -4. 25.65
43.    Davin Olsen Fr Bingham HS S18 -3. 25.73
44.    David Reid Sr Maple Mountain HS S18 -4. 25.75
44.    Ren Robinson Jr Wasatch HS S1 -2. 25.75
46.    Briggs Jensen Sr Lehi HS S6 -4. 25.85
47.    Tanner Hermann Fr Desert Hills HS S11 -1. 25.88
48.    Matthew Parker So Riverton HS S21 -4. 25.89
49.    Brett Matheson Sr Lone Peak HS S5 -3. 26.01
50.    Luis Merida So Davis HS S13 -2. 26.07
51.    Nolan Borzoni Sr Bingham HS S1 -3. 26.15
52.    Shane Ostrom Sr American Fork HS S7 -3. 26.18
53.    Ryan Earl Sr Timpanogos HS S23 -4. 26.24
54.    Jonathan Rees So Davis HS S11 -2. 26.37
55.    Max Houghton Fr Provo HS S12 -1. 26.42
56.    Dakota McDonald Fr Desert Hills HS S10 -1. 26.59
57.    Shawn Sung Sr Orem HS S11 -3. 26.66
58.    Samuel Sanchez So East HS S19 -2. 26.72
59.    Michael Wilcox Jr Provo HS S13 -3. 26.90
60.    Karson Coker So Wasatch HS S2 -2. 27.11
61.    Tyler Reich So Davis HS S3 -1. 27.12
62.    Marvin Ocampo So East HS S12 -2. 27.14
63.    Brooklyn Hale So Eagles S19 -3. 27.36
64.    Brady Anderson Jr Manti HS S13 -4. 27.40
65.    Kaden Erickson Jr Richfield HS S10 -2. 27.45
66.    Jack Niederhauser So Davis HS S3 -2. 27.54
67.    Alex Garteh So East HS S16 -4. 27.70
68.    Nicholas Cannell So Juab HS S9 -1. 27.87
69.    Isaac Mejicanos So Westlake HS S10 -3. 28.00
70.    Mosiah Murdock So Wasatch HS S2 -3. 28.05
71.    Alma Warren Sr Pleasant Grove HS S3 -3. 28.10
72.    Julian Hsiang Fr Provo HS S3 -4. 28.36
73.    Jo-Jo Freitas So Gold Medal Athletics S10 -4. 28.95
74.    Joshua Coomans Sr Mercury Track Club S9 -2. 29.36
75.    Bradley Goom So Timpanogos HS S4 -2. 30.21
76.    Jaiden White Jr Juab HS S9 -3. 31.48
DQ    Jordan Goldsberry Sr Davis HS S17 -DQ DQ
3+ steps on line
DQ    Zach Benson Sr Woods Cross HS S14 -DQ DQ
3+ steps on line
DQ    Mason Draper So Mercury Track Club S15 -DQ DQ
3+ steps on line
DQ    Mitchell Newkirk Fr Riverton HS S2 -DQ DQ
3+ steps on line
DQ    Joey Culas So East HS S17 -DQ DQ
3+ steps on line
DQ    Bryce Morgan Sr Lehi HS S4 -DQ DQ
3+ steps on line
DNS    Kaleb Kirkpatrick Jr Payson HS S7 -DNS DNS
DNS    Gabe McBride So Davis HS S4 -DNS DNS
DNS    David Moore Sr Provo HS S11 -DNS DNS
DNS    Logan Baird Jr Davis HS S12 -DNS DNS
DNS    Tommy Tran So Desert Hills HS S12 -DNS DNS
DNS    Bryson Tanner Jr Payson HS S5 -DNS DNS
DNS    Gabe Hamideh Jr Jordan HS S17 -DNS DNS
DNS    Trac Tran Fr East HS S9 -DNS DNS