2015 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 23, 2015 - January 24, 2015

Girl's 200M Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sarah Jensen Jr Timpanogos HS 33.  28.97
2.    Breanna Waugh Jr Park City HS 49.  30.73
3.    Adalyn Nicholls Jr Bingham HS 50.  30.84


Girl's 200M Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Chrissy Glasmann Jr Park City HS 46.  30.18
2.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS 47.  30.23
3.    Megan Merrill Fr Bingham HS 60.  32.74


Girl's 200M Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS 32.  28.91
2.    Andrea Brown Jr Bingham HS 35.  29.14
3.    Haylee Douglas Fr Riverton HS 62.  32.92
DQ    Makenna Vincent So Westlake HS DQ  DQ
3+ steps on line


Girl's 200M Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Emma Reeves 7th Orem HS 52.  31.25
2.    Kaylee Lloyd Fr Cedar HS 57.  32.42
3.    Rachel Bailey So Davis HS 64.  33.98
4.    Colleen Mills So Davis HS 66.  34.62


Girl's 200M Timed Finals

Section 5
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Alie Robinson Sr Unattached 19.  28.18
2.    Sienna Hamilton Jr Herriman HS 38.  29.47
3.    Kate McIntire Fr Mountain View HS 58.  32.67
DNS    Addy Connelly Sr Unattached DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 6
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brinn Jensen So Lehi HS 18.  28.16
2.    Kea Hancock So Payson HS 56.  31.90
3.    Maia Southwick So Mercury Track Club 65.  34.40
4.    Orion Mayer So East HS 67.  35.61


Girl's 200M Timed Finals

Section 7
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Sarah Kenedy So Pleasant Grove HS 59.  32.68
2.    Paige Harmon So Mercury Track Club 61.  32.78
3.    Sophia Cartez Fr East HS 63.  33.76
DNS    Claire Sorenson Jr Davis HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 8
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Brittany Eatough So Provo HS 25.  28.44
2.    Jamie Bawden So Manti HS 41.  29.59
3.    Hannah Stoddard Sr Gold Medal Athletics 51.  30.86
DNS    Aryana Vadipour Jr Mercury Track Club DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 9
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kenzie Sagers So Davis HS 36.  29.16
2.    Lindsey Middleton Fr Eagles 39.  29.52
3.    Keslee Stephenson So Davis HS 40.  29.54
4.    Abigail Gold So Timpanogos HS 55.  31.79


Girl's 200M Timed Finals

Section 10
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Joahnna Ramirez Sr Eagles 37.  29.21
2.    Melisa Reid Sr Pleasant Grove HS 43.  29.91
3.    Sydney Larsen So Davis HS 45.  30.02
4.    Gabrielle Jenson Jr Timpanogos HS 53.  31.51


Girl's 200M Timed Finals

Section 11
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Daphne Reeves Fr Orem HS 27.  28.49
2.    Rylee Blacker Sr Spanish Fork HS 42.  29.86
3.    Susie Eames So Davis HS 48.  30.27
4.    Alejandra Guadarrama Fr East HS 54.  31.57


Girl's 200M Timed Finals

Section 12
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Ellie Struthers Sr Unattached 20.  28.27
2.    Rebecca Opoulos Sr Manti HS 24.  28.40
3.    Emma Thatcher Jr Davis HS 44.  29.97
DQ    Elly Ferguson Jr Davis HS DQ  DQ
3+ steps on line


Girl's 200M Timed Finals

Section 13
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Adah Tuttle Jr Gold Medal Athletics 11.  27.85
2.    Krista Farley Fr Unattached 23.  28.39
3.    Olivia Richards Sr Davis HS 29.  28.57
4.    Chandler Biedermann So Mercury Track Club 34.  29.08


Girl's 200M Timed Finals

Section 14
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Anna Camp Jr Millard HS 7.  27.49
2.    Jordan Barnett Sr Davis HS 13.  27.89
3.    Brittney Rounkles Jr Davis HS 21.  28.32
DNS    Sara Pontious Sr Maple Mountain HS DNS  DNS


Girl's 200M Timed Finals

Section 15
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Teija Rosenberg Sr Springville HS 4.  27.18
2.    Lizzy James Jr Gold Medal Athletics 5.  27.36
3.    Sydney Davis Sr Gold Medal Athletics 28.  28.54
4.    Kyleiah Jones Jr Mercury Track Club 31.  28.81


Girl's 200M Timed Finals

Section 16
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Haley Egbert Sr Gold Medal Athletics 3.  27.17
2.    Elise Berning Sr Davis HS 12.  27.88
3.    BriAnna Gipson Jr Davis HS 15.  28.04
4.    Kate Saunders Jr Riverton HS 22.  28.37


Girl's 200M Timed Finals

Section 17
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Paige Rasmussen So Gold Medal Athletics 8.  27.52
2.    Racheal Hunt Fr Cedar HS 10.  27.61
3.    Caoimhe Kofoed Sr Westlake HS 16.  28.04
4.    Aleese Flake Jr Maple Mountain HS 30.  28.57


Girl's 200M Timed Finals

Section 18
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    McKenna Neyman Jr Gold Medal Athletics 6.  27.38
2.    Julia Hunt Fr Cedar HS 9.  27.58
3.    Madison Aldred Jr Unattached 14.  27.92
4.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS 26.  28.46


Girl's 200M Timed Finals

Section 19
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kasia Lawrynowicz Sr Gold Medal Athletics 1.  25.72
2.    Emily Ellis Fr Lone Peak HS 2.  27.16
3.    Jada Ragin Fr Mercury Track Club 17.  28.11
DQ    Rylee Wood So Riverton HS DQ  DQ
3+ Steps inside line on curve


Girl's 200M Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Kasia Lawrynowicz Sr Gold Medal Athletics S19 -1. 25.72
2.    Emily Ellis Fr Lone Peak HS S19 -2. 27.16
3.    Haley Egbert Sr Gold Medal Athletics S16 -1. 27.17
4.    Teija Rosenberg Sr Springville HS S15 -1. 27.18
5.    Lizzy James Jr Gold Medal Athletics S15 -2. 27.36
6.    McKenna Neyman Jr Gold Medal Athletics S18 -1. 27.38
7.    Anna Camp Jr Millard HS S14 -1. 27.49
8.    Paige Rasmussen So Gold Medal Athletics S17 -1. 27.52
9.    Julia Hunt Fr Cedar HS S18 -2. 27.58
10.    Racheal Hunt Fr Cedar HS S17 -2. 27.61
11.    Adah Tuttle Jr Gold Medal Athletics S13 -1. 27.85
12.    Elise Berning Sr Davis HS S16 -2. 27.88
13.    Jordan Barnett Sr Davis HS S14 -2. 27.89
14.    Madison Aldred Jr Unattached S18 -3. 27.92
15.    BriAnna Gipson Jr Davis HS S16 -3. 28.04
16.    Caoimhe Kofoed Sr Westlake HS S17 -3. 28.04
17.    Jada Ragin Fr Mercury Track Club S19 -3. 28.11
18.    Brinn Jensen So Lehi HS S6 -1. 28.16
19.    Alie Robinson Sr Unattached S5 -1. 28.18
20.    Ellie Struthers Sr Unattached S12 -1. 28.27
21.    Brittney Rounkles Jr Davis HS S14 -3. 28.32
22.    Kate Saunders Jr Riverton HS S16 -4. 28.37
23.    Krista Farley Fr Unattached S13 -2. 28.39
24.    Rebecca Opoulos Sr Manti HS S12 -2. 28.40
25.    Brittany Eatough So Provo HS S8 -1. 28.44
26.    Brooklyn Shakespeare So Cedar HS S18 -4. 28.46
27.    Daphne Reeves Fr Orem HS S11 -1. 28.49
28.    Sydney Davis Sr Gold Medal Athletics S15 -3. 28.54
29.    Olivia Richards Sr Davis HS S13 -3. 28.57
30.    Aleese Flake Jr Maple Mountain HS S17 -4. 28.57
31.    Kyleiah Jones Jr Mercury Track Club S15 -4. 28.81
32.    Aspen Drecksel Jr Bingham HS S3 -1. 28.91
33.    Sarah Jensen Jr Timpanogos HS S1 -1. 28.97
34.    Chandler Biedermann So Mercury Track Club S13 -4. 29.08
35.    Andrea Brown Jr Bingham HS S3 -2. 29.14
36.    Kenzie Sagers So Davis HS S9 -1. 29.16
37.    Joahnna Ramirez Sr Eagles S10 -1. 29.21
38.    Sienna Hamilton Jr Herriman HS S5 -2. 29.47
39.    Lindsey Middleton Fr Eagles S9 -2. 29.52
40.    Keslee Stephenson So Davis HS S9 -3. 29.54
41.    Jamie Bawden So Manti HS S8 -2. 29.59
42.    Rylee Blacker Sr Spanish Fork HS S11 -2. 29.86
43.    Melisa Reid Sr Pleasant Grove HS S10 -2. 29.91
44.    Emma Thatcher Jr Davis HS S12 -3. 29.97
45.    Sydney Larsen So Davis HS S10 -3. 30.02
46.    Chrissy Glasmann Jr Park City HS S2 -1. 30.18
47.    Abbey Horrocks Jr Bingham HS S2 -2. 30.23
48.    Susie Eames So Davis HS S11 -3. 30.27
49.    Breanna Waugh Jr Park City HS S1 -2. 30.73
50.    Adalyn Nicholls Jr Bingham HS S1 -3. 30.84
51.    Hannah Stoddard Sr Gold Medal Athletics S8 -3. 30.86
52.    Emma Reeves 7th Orem HS S4 -1. 31.25
53.    Gabrielle Jenson Jr Timpanogos HS S10 -4. 31.51
54.    Alejandra Guadarrama Fr East HS S11 -4. 31.57
55.    Abigail Gold So Timpanogos HS S9 -4. 31.79
56.    Kea Hancock So Payson HS S6 -2. 31.90
57.    Kaylee Lloyd Fr Cedar HS S4 -2. 32.42
58.    Kate McIntire Fr Mountain View HS S5 -3. 32.67
59.    Sarah Kenedy So Pleasant Grove HS S7 -1. 32.68
60.    Megan Merrill Fr Bingham HS S2 -3. 32.74
61.    Paige Harmon So Mercury Track Club S7 -2. 32.78
62.    Haylee Douglas Fr Riverton HS S3 -3. 32.92
63.    Sophia Cartez Fr East HS S7 -3. 33.76
64.    Rachel Bailey So Davis HS S4 -3. 33.98
65.    Maia Southwick So Mercury Track Club S6 -3. 34.40
66.    Colleen Mills So Davis HS S4 -4. 34.62
67.    Orion Mayer So East HS S6 -4. 35.61
DQ    Elly Ferguson Jr Davis HS S12 -DQ DQ
3+ steps on line
DQ    Makenna Vincent So Westlake HS S3 -DQ DQ
3+ steps on line
DQ    Rylee Wood So Riverton HS S19 -DQ DQ
3+ Steps inside line on curve
DNS    Claire Sorenson Jr Davis HS S7 -DNS DNS
DNS    Aryana Vadipour Jr Mercury Track Club S8 -DNS DNS
DNS    Sara Pontious Sr Maple Mountain HS S14 -DNS DNS
DNS    Addy Connelly Sr Unattached S5 -DNS DNS