2015 BYU Indoor Invitational
BYU - Smith Fieldhouse
Provo, UT
January 23, 2015 - January 24, 2015

Girl's 800M Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Bridge Hodge Jr Lehi HS 23.  2:44.34
2.    Tori Pinnock Jr Rigby HS-ID 25.  2:44.94
3.    Aspen Lucus Jr Pleasant Grove HS 32.  2:51.35
4.    Nicole Sheridan Fr Pleasant Grove HS 33.  2:51.77
5.    Emma Ainge So Lehi HS 48.  3:05.24
6.    Tresa Venzor Fr East HS 50.  3:07.99
7.    Alyssa Sutton So Payson HS 52.  3:13.74
8.    Jematisa Davis Sr Juab HS 53.  3:15.51
9.    Rebecca Gibson Fr North Sanpete HS 54.  3:18.09
10.    Emma Wheeler So Woods Cross HS 55.  3:24.53
11.    Morgan Dillon So Woods Cross HS 56.  3:39.14
12.    Jenna Rosquist So Juab HS 57.  3:53.92
DNS    Lizzy Braby Jr Spartan TC DNS  DNS


Girl's 800M Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Alli Jeffery Jr Unattached 26.  2:45.0
2.    Tianna Jensen Sr Unattached 27.  2:45.2
3.    Magdalena Scribner So Timpanogos HS 31.  2:49.7
4.    Addy Rich 8 Davis HS 34.  2:52.8
5.    Alex Tanner Sr Davis HS 36.  2:53.7
6.    Katy Herrin So Provo HS 37.  2:55.8
6.    Sofie Romme Jr Unattached 37.  2:55.8
8.    Ally Smith So Davis HS 40.  2:56.6
9.    Emma Evans So Unattached 41.  2:57.4
10.    Katie Phipps So Spanish Fork HS 42.  2:57.9
11.    Autumn Jenkins Jr Davis HS 43.  2:59.2
12.    Apryl Baxter So Juab HS 44.  3:00.6
13.    Taya Hoover So Spanish Fork HS 45.  3:01.6
14.    Whitney Slater Fr Juab HS 46.  3:01.9
15.    Nicole Anderson Fr Juab HS 47.  3:02.5
16.    Aylee Andersen Jr Shelley HS-ID 49.  3:07.4
17.    Madi Meyer Sr Davis HS 51.  3:13.4


Girl's 800M Timed Finals

Section 3
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Tiahna Cipriano Sr Davis HS 8.  2:26.72
2.    Millika Holbrook Sr Woods Cross HS 9.  2:28.50
3.    Rebekah Christensen So Timpanogos HS 11.  2:31.81
4.    Kennedy Powell Fr Union HS 12.  2:31.94
5.    Kaitlin Struthers So Unattached 13.  2:31.96
6.    Kathryn Spackman Sr Pleasant Grove HS 14.  2:33.73
7.    Maggie Beazer Jr Stansbury High School 15.  2:35.18
8.    Sydnee Rayl So Davis HS 18.  2:39.60
9.    LeAnn Larkin Jr Shelley HS-ID 19.  2:41.45
10.    Jennette Larsen Jr North Sanpete HS 20.  2:41.56
11.    Kaitlyn Datwyler Sr Davis HS 21.  2:43.17
12.    Emma Call Sr Davis HS 22.  2:43.70
13.    Sydney Zaugg Jr Davis HS 24.  2:44.77
14.    Rachel Clouse Jr Davis HS 28.  2:46.26
15.    Megan Allart Fr Unattached 29.  2:46.74
16.    Madeline English Fr Davis HS 30.  2:48.91
17.    Nicole Wood Sr Davis HS 35.  2:53.45
18.    Sarah Ferrell So Davis HS 39.  2:56.53
DNS    Mary Christensen Sr Timpanogos HS DNS  DNS


Girl's 800M Timed Finals

Section 4
 Place       Year     Team   Overall Place   Time 

1.    Kashley Carter Sr Juab HS 1.  2:19.65
2.    Courtney Wayment Jr Unattached 2.  2:20.67
3.    Ally Geisler So Davis HS 3.  2:21.28
4.    Lucy Biles Sr Herriman HS 4.  2:21.79
5.    Maddy Kauffman Sr Lehi HS 5.  2:23.64
6.    Tatum Beard Sr Davis HS 6.  2:24.83
7.    Miah Weaver So Davis HS 7.  2:25.19
8.    Sarah Sargent Sr East HS 10.  2:28.97
9.    Paytin Drollinger So Shelley HS-ID 16.  2:35.70
10.    Klarissa Andersen Jr Shelley HS-ID 17.  2:37.84


Girl's 800M Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time 

1.    Kashley Carter Sr Juab HS S4 -1. 2:19.65
2.    Courtney Wayment Jr Unattached S4 -2. 2:20.67
3.    Ally Geisler So Davis HS S4 -3. 2:21.28
4.    Lucy Biles Sr Herriman HS S4 -4. 2:21.79
5.    Maddy Kauffman Sr Lehi HS S4 -5. 2:23.64
6.    Tatum Beard Sr Davis HS S4 -6. 2:24.83
7.    Miah Weaver So Davis HS S4 -7. 2:25.19
8.    Tiahna Cipriano Sr Davis HS S3 -1. 2:26.72
9.    Millika Holbrook Sr Woods Cross HS S3 -2. 2:28.50
10.    Sarah Sargent Sr East HS S4 -8. 2:28.97
11.    Rebekah Christensen So Timpanogos HS S3 -3. 2:31.81
12.    Kennedy Powell Fr Union HS S3 -4. 2:31.94
13.    Kaitlin Struthers So Unattached S3 -5. 2:31.96
14.    Kathryn Spackman Sr Pleasant Grove HS S3 -6. 2:33.73
15.    Maggie Beazer Jr Stansbury High School S3 -7. 2:35.18
16.    Paytin Drollinger So Shelley HS-ID S4 -9. 2:35.70
17.    Klarissa Andersen Jr Shelley HS-ID S4 -10. 2:37.84
18.    Sydnee Rayl So Davis HS S3 -8. 2:39.60
19.    LeAnn Larkin Jr Shelley HS-ID S3 -9. 2:41.45
20.    Jennette Larsen Jr North Sanpete HS S3 -10. 2:41.56
21.    Kaitlyn Datwyler Sr Davis HS S3 -11. 2:43.17
22.    Emma Call Sr Davis HS S3 -12. 2:43.70
23.    Bridge Hodge Jr Lehi HS S1 -1. 2:44.34
24.    Sydney Zaugg Jr Davis HS S3 -13. 2:44.77
25.    Tori Pinnock Jr Rigby HS-ID S1 -2. 2:44.94
26.    Alli Jeffery Jr Unattached S2 -1. 2:45.0
27.    Tianna Jensen Sr Unattached S2 -2. 2:45.2
28.    Rachel Clouse Jr Davis HS S3 -14. 2:46.26
29.    Megan Allart Fr Unattached S3 -15. 2:46.74
30.    Madeline English Fr Davis HS S3 -16. 2:48.91
31.    Magdalena Scribner So Timpanogos HS S2 -3. 2:49.7
32.    Aspen Lucus Jr Pleasant Grove HS S1 -3. 2:51.35
33.    Nicole Sheridan Fr Pleasant Grove HS S1 -4. 2:51.77
34.    Addy Rich 8 Davis HS S2 -4. 2:52.8
35.    Nicole Wood Sr Davis HS S3 -17. 2:53.45
36.    Alex Tanner Sr Davis HS S2 -5. 2:53.7
37.    Katy Herrin So Provo HS S2 -6. 2:55.8
37.    Sofie Romme Jr Unattached S2 -6. 2:55.8
39.    Sarah Ferrell So Davis HS S3 -18. 2:56.53
40.    Ally Smith So Davis HS S2 -8. 2:56.6
41.    Emma Evans So Unattached S2 -9. 2:57.4
42.    Katie Phipps So Spanish Fork HS S2 -10. 2:57.9
43.    Autumn Jenkins Jr Davis HS S2 -11. 2:59.2
44.    Apryl Baxter So Juab HS S2 -12. 3:00.6
45.    Taya Hoover So Spanish Fork HS S2 -13. 3:01.6
46.    Whitney Slater Fr Juab HS S2 -14. 3:01.9
47.    Nicole Anderson Fr Juab HS S2 -15. 3:02.5
48.    Emma Ainge So Lehi HS S1 -5. 3:05.24
49.    Aylee Andersen Jr Shelley HS-ID S2 -16. 3:07.4
50.    Tresa Venzor Fr East HS S1 -6. 3:07.99
51.    Madi Meyer Sr Davis HS S2 -17. 3:13.4
52.    Alyssa Sutton So Payson HS S1 -7. 3:13.74
53.    Jematisa Davis Sr Juab HS S1 -8. 3:15.51
54.    Rebecca Gibson Fr North Sanpete HS S1 -9. 3:18.09
55.    Emma Wheeler So Woods Cross HS S1 -10. 3:24.53
56.    Morgan Dillon So Woods Cross HS S1 -11. 3:39.14
57.    Jenna Rosquist So Juab HS S1 -12. 3:53.92
DNS    Lizzy Braby Jr Spartan TC S1 -DNS DNS
DNS    Mary Christensen Sr Timpanogos HS S3 -DNS DNS