2022 Tiger Trials |
Orem High School |
Orem, UT |
April 30, 2022 |
Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals |
Section 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Tayson Echohawk | Jr | Orem HS | 1. | 9:20.73 | 10 | |||||||||||||||||||||||
2. | JoJo Jourdon | So | Olympus HS | 2. | 9:26.28 | 8 | |||||||||||||||||||||||
3. | Noah Jenkins | Jr | Herriman HS | 3. | 9:27.85 | 6 | |||||||||||||||||||||||
4. | Eli Gibby | Jr | Westlake HS | 4. | 9:33.63 | 5 | |||||||||||||||||||||||
5. | Seth Kjar | Sr | Skyridge HS | 5. | 9:40.49 | 4 | |||||||||||||||||||||||
6. | Henry Christiansen | Sr | Skyline HS | 6. | 9:44.17 | 3 | |||||||||||||||||||||||
7. | Jonah Denison | Jr | Skyridge HS | 7. | 9:46.68 | 2 | |||||||||||||||||||||||
8. | Jacob Jeffery | Jr | Jordan HS | 8. | 9:48.08 | 1 | |||||||||||||||||||||||
9. | Clark Peters | So | Timpanogos HS | 9. | 9:50.19 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Ezra Shilling Rabin | Jr | Rowland Hall | 10. | 9:51.41 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Vance Langston | Fr | Brighton HS | 13. | 9:55.83 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Caleb Woolford | So | Maple Mountain HS | 14. | 9:56.51 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Vaughn Wallace | Sr | Olympus HS | 16. | 9:58.95 | ||||||||||||||||||||||||
14. | Erol Yellowhair | Sr | Skyridge HS | 18. | 10:02.03 | ||||||||||||||||||||||||
15. | Luke Anderson | Jr | Cedar Valley HS | 22. | 10:04.82 | ||||||||||||||||||||||||
16. | Mack Waite | Jr | Mountain View HS | 25. | 10:11.78 | ||||||||||||||||||||||||
17. | Dallyn Wright | Sr | Skyridge HS | 26. | 10:12.71 | ||||||||||||||||||||||||
18. | Kyle Steadman | Fr | Mountain View HS | 32. | 10:31.41 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Davis Alcorn | Sr | Lone Peak HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Chayse Vickers | Sr | Mountain Ridge HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals |
Section 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Place | Year | Team | Overall Place | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Tayshaun Ogomo | Fr | Herriman HS | 11. | 9:51.5 | ||||||||||||||||||||||||
2. | Brent Beazer | Jr | Stansbury HS | 12. | 9:53.3 | ||||||||||||||||||||||||
3. | Paul Scown | Jr | Stansbury HS | 15. | 9:56.6 | ||||||||||||||||||||||||
4. | Cole Jameson | Fr | Taylorsville HS | 17. | 10:01.3 | ||||||||||||||||||||||||
5. | Ryland Garner | Jr | Herriman HS | 19. | 10:02.1 | ||||||||||||||||||||||||
6. | Steven Keogh | Jr | Westlake HS | 20. | 10:04.3 | ||||||||||||||||||||||||
7. | Caden Barlow | Jr | Lehi HS | 21. | 10:04.7 | ||||||||||||||||||||||||
8. | Thomas Moore | Jr | Mountain View HS | 23. | 10:08.7 | ||||||||||||||||||||||||
9. | Taylor Kjar | Fr | Skyridge HS | 24. | 10:09.3 | ||||||||||||||||||||||||
10. | Andrew Fellars | Jr | Timpview HS | 27. | 10:16.5 | ||||||||||||||||||||||||
11. | Will Fleming | Jr | Park City HS | 28. | 10:16.9 | ||||||||||||||||||||||||
12. | Benson Quist | So | Lehi HS | 29. | 10:17.9 | ||||||||||||||||||||||||
13. | Ruel Shelley | Jr | Lehi HS | 30. | 10:18.7 | ||||||||||||||||||||||||
14. | Easton Allred | Jr | Lehi HS | 31. | 10:29.9 | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Tyler Jenson | So | Orem HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Nathan Jaster | Sr | American Fork HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Nathan Hillhouse | Sr | Pleasant Grove HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Scott Klingonsmith | Jr | Westlake HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Jared Thomas | Sr | American Fork HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Zach Hillhouse | So | Pleasant Grove HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
DNS | Truman Hansen | Jr | Park City HS | DNS | DNS | ||||||||||||||||||||||||
Boy's 3200 meter Varsity Timed Finals | |||||||||||||||||||||||||||||
Overall | Year | Team | Section | Time | Score | ||||||||||||||||||||||||
1. | Tayson Echohawk | Jr | Orem HS | S1 | -1. | 9:20.73 | 10 | ||||||||||||||||||||||
2. | JoJo Jourdon | So | Olympus HS | S1 | -2. | 9:26.28 | 8 | ||||||||||||||||||||||
3. | Noah Jenkins | Jr | Herriman HS | S1 | -3. | 9:27.85 | 6 | ||||||||||||||||||||||
4. | Eli Gibby | Jr | Westlake HS | S1 | -4. | 9:33.63 | 5 | ||||||||||||||||||||||
5. | Seth Kjar | Sr | Skyridge HS | S1 | -5. | 9:40.49 | 4 | ||||||||||||||||||||||
6. | Henry Christiansen | Sr | Skyline HS | S1 | -6. | 9:44.17 | 3 | ||||||||||||||||||||||
7. | Jonah Denison | Jr | Skyridge HS | S1 | -7. | 9:46.68 | 2 | ||||||||||||||||||||||
8. | Jacob Jeffery | Jr | Jordan HS | S1 | -8. | 9:48.08 | 1 | ||||||||||||||||||||||
9. | Clark Peters | So | Timpanogos HS | S1 | -9. | 9:50.19 | |||||||||||||||||||||||
10. | Ezra Shilling Rabin | Jr | Rowland Hall | S1 | -10. | 9:51.41 | |||||||||||||||||||||||
11. | Tayshaun Ogomo | Fr | Herriman HS | S2 | -1. | 9:51.5 | |||||||||||||||||||||||
12. | Brent Beazer | Jr | Stansbury HS | S2 | -2. | 9:53.3 | |||||||||||||||||||||||
13. | Vance Langston | Fr | Brighton HS | S1 | -11. | 9:55.83 | |||||||||||||||||||||||
14. | Caleb Woolford | So | Maple Mountain HS | S1 | -12. | 9:56.51 | |||||||||||||||||||||||
15. | Paul Scown | Jr | Stansbury HS | S2 | -3. | 9:56.6 | |||||||||||||||||||||||
16. | Vaughn Wallace | Sr | Olympus HS | S1 | -13. | 9:58.95 | |||||||||||||||||||||||
17. | Cole Jameson | Fr | Taylorsville HS | S2 | -4. | 10:01.3 | |||||||||||||||||||||||
18. | Erol Yellowhair | Sr | Skyridge HS | S1 | -14. | 10:02.03 | |||||||||||||||||||||||
19. | Ryland Garner | Jr | Herriman HS | S2 | -5. | 10:02.1 | |||||||||||||||||||||||
20. | Steven Keogh | Jr | Westlake HS | S2 | -6. | 10:04.3 | |||||||||||||||||||||||
21. | Caden Barlow | Jr | Lehi HS | S2 | -7. | 10:04.7 | |||||||||||||||||||||||
22. | Luke Anderson | Jr | Cedar Valley HS | S1 | -15. | 10:04.82 | |||||||||||||||||||||||
23. | Thomas Moore | Jr | Mountain View HS | S2 | -8. | 10:08.7 | |||||||||||||||||||||||
24. | Taylor Kjar | Fr | Skyridge HS | S2 | -9. | 10:09.3 | |||||||||||||||||||||||
25. | Mack Waite | Jr | Mountain View HS | S1 | -16. | 10:11.78 | |||||||||||||||||||||||
26. | Dallyn Wright | Sr | Skyridge HS | S1 | -17. | 10:12.71 | |||||||||||||||||||||||
27. | Andrew Fellars | Jr | Timpview HS | S2 | -10. | 10:16.5 | |||||||||||||||||||||||
28. | Will Fleming | Jr | Park City HS | S2 | -11. | 10:16.9 | |||||||||||||||||||||||
29. | Benson Quist | So | Lehi HS | S2 | -12. | 10:17.9 | |||||||||||||||||||||||
30. | Ruel Shelley | Jr | Lehi HS | S2 | -13. | 10:18.7 | |||||||||||||||||||||||
31. | Easton Allred | Jr | Lehi HS | S2 | -14. | 10:29.9 | |||||||||||||||||||||||
32. | Kyle Steadman | Fr | Mountain View HS | S1 | -18. | 10:31.41 | |||||||||||||||||||||||
DNS | Tyler Jenson | So | Orem HS | S2 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Nathan Jaster | Sr | American Fork HS | S2 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Nathan Hillhouse | Sr | Pleasant Grove HS | S2 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Davis Alcorn | Sr | Lone Peak HS | S1 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Scott Klingonsmith | Jr | Westlake HS | S2 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Jared Thomas | Sr | American Fork HS | S2 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Chayse Vickers | Sr | Mountain Ridge HS | S1 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Zach Hillhouse | So | Pleasant Grove HS | S2 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
DNS | Truman Hansen | Jr | Park City HS | S2 | -DNS | DNS | |||||||||||||||||||||||
Men & Women's Team Scores | ||||||
After 15 Events | ||||||
Overall | Team | Score | ||||
1. | Orem HS | 125 | .0 | |||
2. | Park City HS | 38 | .0 | |||
3. | Skyridge HS | 36 | .0 | |||
4. | Stansbury HS | 30 | .0 | |||
5. | Corner Canyon HS | 29 | .0 | |||
5. | Springville HS | 29 | .0 | |||
7. | Granger HS | 26 | .0 | |||
8. | Lehi HS | 24 | .0 | |||
9. | Mountain View HS | 22 | .0 | |||
10. | Herriman HS | 19 | .0 | |||
11. | Lander Valley HS | 18 | .0 | |||
11. | Olympus HS | 18 | .0 | |||
11. | Morgan HS | 18 | .0 | |||
11. | Murray HS | 18 | .0 | |||
15. | Spanish Fork HS | 16 | .0 | |||
16. | Alta HS | 14 | .0 | |||
17. | Mountain Ridge HS | 11 | .0 | |||
18. | Timpview HS | 10 | .0 | |||
19. | Maple Mountain HS | 9 | .0 | |||
20. | Grantsville HS | 8 | .0 | |||
20. | Emery HS | 8 | .0 | |||
20. | Westlake HS | 8 | .0 | |||
23. | Skyline HS | 7 | .0 | |||
23. | Salem Hills HS | 7 | .0 | |||
25. | American Fork HS | 6 | .0 | |||
25. | Brighton HS | 6 | .0 | |||
25. | Lone Peak HS | 6 | .0 | |||
28. | Timpanogos HS | 5 | .0 | |||
29. | Pleasant Grove HS | 4 | .0 | |||
30. | Summit Academy High School | 3 | .0 | |||
30. | Payson HS | 3 | .0 | |||
32. | Spring Creek HS-NV | 2 | .0 | |||
33. | Jordan HS | 1 | .0 | |||
33. | Hurricane HS | 1 | .0 |