2016 Pine View Invitational
Pine View High School
Washington, UT
April 1, 2016 - April 2, 2016

Men's 3200 meter Timed Finals

Section 1
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Garek Bielaczyc Sr East 1.  9:18.68 10  
2.    Albert Hanks Sr Corner Canyon 2.  9:40.22 8  
3.    Jaiden Melendrez Jr Desert Hills 3.  9:41.16 6  
4.    Bryson King So Desert Hills 4.  9:43.12 5  
5.    Joshua Thatcher Sr Desert Hills 5.  9:43.26 4  
6.    Sage Ducote Sr Desert Hills 6.  9:45.89 3  
7.    Andrew Lawson Sr Corner Canyon 7.  9:49.79 2  
8.    Jensen Lambert So Cedar 8.  9:53.88 1  
9.    Mitchell Price Jr Pine View 9.  9:54.73    
10.    Preston Warby Sr Pine View 10.  9:56.99    
11.    Alex Hill So Pine View 11.  10:02.00    
12.    Andrew Nielsen Sr Pine View 13.  10:20.48    
13.    Brennon Baldwin Jr Cedar 14.  10:20.50    
14.    Matthew Thatcher Fr Desert Hills 17.  10:24.37    
15.    Austin Hansen Jr Corner Canyon 18.  10:25.34    
16.    Jake Taylor Sr Pine View 21.  10:46.87    
17.    Jase Anderson Sr Enterprise 25.  10:57.57    
DNS    Ethan Robbins Sr Skyline DNS  DNS    
DNS    Conner Cox Jr Millard DNS  DNS    


Men's 3200 meter Timed Finals

Section 2
 Place       Year     Team   Overall Place   Time  Score

1.    Trevor Lawson So Corner Canyon 12.  10:20.15    
2.    Luke Gardenhire So Corner Canyon 15.  10:23.04    
3.    Copeland Anderson Sr Delta 16.  10:23.83    
4.    Jonah Schoppe Jr Panguitch 19.  10:40.87    
5.    Ethan Pedersen So Corner Canyon 20.  10:45.26    
6.    Ethan Gallup Sr Corner Canyon 22.  10:47.13    
7.    Jonathan McNair So Woods Cross 23.  10:53.06    
8.    Mason Lunt Sr Millard 24.  10:56.51    
9.    George Wells So Dixie 26.  11:09.14    
10.    Hunter Lorenz Fr Parowan 27.  11:09.37    
11.    Akili Prince So Dixie 28.  11:10.14    
12.    Ethan Eng-Tow Sr Skyline 29.  11:10.25    
13.    Cody Brophy Jr Corner Canyon 30.  11:11.93    
14.    Ladd Stewart Jr Millard 31.  11:11.97    
15.    Jameson Griffiths Sr Parowan 32.  11:21.21    
16.    Anderson Ramirez Jr East 33.  11:23.34    
17.    Hyrum Leavitt So East 34.  11:28.57    
18.    Trey Stubbs So Parowan 35.  11:29.41    
19.    Scott Wilson Sr Parowan 36.  11:29.71    
20.    Bryson Reynolds Jr Snow Canyon 37.  11:31.33    
21.    Bosten Englestead So Panguitch 38.  11:41.02    
22.    Sean Letendre Sr Saint Joseph 39.  11:47.77    
23.    Kaden Beckstead So Panguitch 40.  11:58.35    


Men's 3200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team Section  Time Score

1.    Garek Bielaczyc Sr East S1 -1. 9:18.68 10  
2.    Albert Hanks Sr Corner Canyon S1 -2. 9:40.22 8  
3.    Jaiden Melendrez Jr Desert Hills S1 -3. 9:41.16 6  
4.    Bryson King So Desert Hills S1 -4. 9:43.12 5  
5.    Joshua Thatcher Sr Desert Hills S1 -5. 9:43.26 4  
6.    Sage Ducote Sr Desert Hills S1 -6. 9:45.89 3  
7.    Andrew Lawson Sr Corner Canyon S1 -7. 9:49.79 2  
8.    Jensen Lambert So Cedar S1 -8. 9:53.88 1  
9.    Mitchell Price Jr Pine View S1 -9. 9:54.73    
10.    Preston Warby Sr Pine View S1 -10. 9:56.99    
11.    Alex Hill So Pine View S1 -11. 10:02.00    
12.    Trevor Lawson So Corner Canyon S2 -1. 10:20.15    
13.    Andrew Nielsen Sr Pine View S1 -12. 10:20.48    
14.    Brennon Baldwin Jr Cedar S1 -13. 10:20.50    
15.    Luke Gardenhire So Corner Canyon S2 -2. 10:23.04    
16.    Copeland Anderson Sr Delta S2 -3. 10:23.83    
17.    Matthew Thatcher Fr Desert Hills S1 -14. 10:24.37    
18.    Austin Hansen Jr Corner Canyon S1 -15. 10:25.34    
19.    Jonah Schoppe Jr Panguitch S2 -4. 10:40.87    
20.    Ethan Pedersen So Corner Canyon S2 -5. 10:45.26    
21.    Jake Taylor Sr Pine View S1 -16. 10:46.87    
22.    Ethan Gallup Sr Corner Canyon S2 -6. 10:47.13    
23.    Jonathan McNair So Woods Cross S2 -7. 10:53.06    
24.    Mason Lunt Sr Millard S2 -8. 10:56.51    
25.    Jase Anderson Sr Enterprise S1 -17. 10:57.57    
26.    George Wells So Dixie S2 -9. 11:09.14    
27.    Hunter Lorenz Fr Parowan S2 -10. 11:09.37    
28.    Akili Prince So Dixie S2 -11. 11:10.14    
29.    Ethan Eng-Tow Sr Skyline S2 -12. 11:10.25    
30.    Cody Brophy Jr Corner Canyon S2 -13. 11:11.93    
31.    Ladd Stewart Jr Millard S2 -14. 11:11.97    
32.    Jameson Griffiths Sr Parowan S2 -15. 11:21.21    
33.    Anderson Ramirez Jr East S2 -16. 11:23.34    
34.    Hyrum Leavitt So East S2 -17. 11:28.57    
35.    Trey Stubbs So Parowan S2 -18. 11:29.41    
36.    Scott Wilson Sr Parowan S2 -19. 11:29.71    
37.    Bryson Reynolds Jr Snow Canyon S2 -20. 11:31.33    
38.    Bosten Englestead So Panguitch S2 -21. 11:41.02    
39.    Sean Letendre Sr Saint Joseph S2 -22. 11:47.77    
40.    Kaden Beckstead So Panguitch S2 -23. 11:58.35    
DNS    Ethan Robbins Sr Skyline S1 -DNS DNS    
DNS    Conner Cox Jr Millard S1 -DNS DNS    


Men & Women's Team Scores
After 17 Events
 
Overall  Team Score

1.  Desert Hills 120     
2.  Corner Canyon 78     
3.  Cedar 64 .5   
4.  Hurricane 59 .5   
5.  Park City 53     
6.  Snow Canyon 46     
7.  Dixie 44     
8.  Pine View 40     
9.  East 32     
10.  Parowan 27     
11.  Woods Cross 26     
11.  Panguitch 26     
13.  Millard 16     
14.  Enterprise 11     
15.  Kanab 9     
16.  Skyline 4