2016 Pine View Invitational
Pine View High School
Washington, UT
April 1, 2016 - April 2, 2016

Women's 1600 meter Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Whittni Orton Sr Panguitch 5:12.68 10  
2.    Camille Winterton So Skyline 5:13.14 8  
3.    Madison Carr Jr Park City 5:13.64 6  
4.    Rylee Holt Fr Pine View 5:16.23 5  
5.    Bailey Brinkerhoff Fr Desert Hills 5:19.82 4  
6.    Laynee Wells Jr Desert Hills 5:21.09 3  
7.    Caroline Clements So Pine View 5:22.21 2  
8.    Halsey Curry Jr Cedar 5:22.71 1  
9.    Trinity Schimbeck Fr Desert Hills 5:26.05    
10.    Jade Lily Poulton Fr Desert Hills 5:26.84    
11.    Mic Webster Fr Cedar 5:29.36    
12.    Annie Glauser So Skyline 5:29.37    
13.    Josie Bushar Jr Pine View 5:30.15    
14.    Whitney Yardley Sr Cedar 5:32.50    
15.    Abby Linford So Skyline 5:33.48    
16.    Grace Burnett Fr Skyline 5:34.67    
17.    Arantxa Melendez Fr Snow Canyon 5:35.23    
18.    Claire Breiholz Sr Park City 5:35.42    
19.    Rosemary Winterton Sr Skyline 5:37.41    
20.    Emmie Owens So Skyline 5:38.61    
21.    Mikayla Kimball Fr Corner Canyon 5:41.12    
22.    Haley Hunt Jr Park City 5:41.66    
23.    Lauren Dirks Fr Skyline 5:42.97    
24.    Mikayla Mackey Sr Corner Canyon 5:43.87    
25.    Daisy Townshend So Park City 5:44.63    
26.    Liza Greene So Park City 5:44.92    
27.    Jaci Smiley Jr Corner Canyon 5:45.48    
28.    Kaylin Crabb Sr Millard 5:45.89    
29.    Aspen Neville Sr Park City 5:50.02    
30.    Maria Josse So Millard 5:51.88    
31.    Kate Young Fr Park City 5:52.09    
32.    Sara Diener So Corner Canyon 5:53.88    
33.    Alexis Schimbeck So Desert Hills 5:54.55    
34.    Pyper Schmutz So Snow Canyon 5:55.42    
35.    Megan Muir Fr Corner Canyon 5:56.11    
36.    Harley Taylor Fr Cedar 5:56.22    
37.    Aubree Covington So Corner Canyon 5:56.67    
38.    Eve Larkin So Skyline 5:58.66    
39.    Chloe Kockler Fr Desert Hills 5:58.69    
40.    Allison Yardley Jr Enterprise 5:59.13    
41.    Sara Pearson Jr Cedar 5:59.33    
42.    Kelly Bistline So Kanab 6:01.62    
43.    Dori Matthews So Cedar 6:02.07    
44.    Aydia Melo Fr Desert Hills 6:02.73    
45.    Sophie Chernosky Fr Corner Canyon 6:03.49    
46.    Kylee Ohlsen So Desert Hills 6:06.03    
47.    Shawnee Schimbeck So Desert Hills 6:06.39    
48.    Brittney Henrie Fr Panguitch 6:06.40    
49.    Tresa Venzor So East 6:11.13    
50.    Megan Finch Sr Pine View 6:11.23    
51.    Jadzia Kreyling Jr Snow Canyon 6:12.71    
52.    Kauri Smith Jr Hurricane 6:13.07    
53.    Makayla Dalton Sr Panguitch 6:13.97    
54.    Maria Calvario So Parowan 6:20.51    
55.    Amanda Humphries Jr Enterprise 6:22.54    
56.    Emma Beckstrand Jr Dixie 6:24.16    
57.    Taylor Martinez So Hurricane 6:25.07    
58.    Talia Wilcock Jr Hurricane 6:25.63    
59.    Katie Reid Fr Dixie 6:27.43    
60.    Madison Sudweeks Sr Corner Canyon 6:32.17    
61.    Holland Terry Sr Parowan 6:32.26    
62.    Jordan Bennett So Panguitch 6:34.34    
63.    Courtney Seamons Jr Snow Canyon 6:34.99    
64.    Olivia Atkin Fr Snow Canyon 6:39.26    
65.    Corryn Anderson Fr Panguitch 6:51.84    
66.    Camille Breiholz Fr Park City 6:57.61    
67.    Halee Suwyn So Dixie 7:28.77    
68.    Shenia Sombero Sr Navajo Mountain 8:07.33    
69.    Lainee Mathews So Parowan 8:11.24    
70.    Jenna Rainer Sr Enterprise 8:52.41    


Men's 1600 meter Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Garek Bielaczyc Sr East 4:19.32 10  
2.    Nick Hill Sr Pine View 4:25.33 8  
3.    Jaiden Melendrez Jr Desert Hills 4:28.30 6  
4.    Teron Tucker Sr Woods Cross 4:28.54 5  
5.    Conner Cox Jr Millard 4:28.91 4  
6.    Joshua Thatcher Sr Desert Hills 4:30.12 3  
7.    Sage Ducote Sr Desert Hills 4:30.37 2  
8.    Eric Lambert Sr Cedar 4:30.63 1  
9.    Bryson King So Desert Hills 4:30.77    
10.    Jensen Lambert So Cedar 4:33.29    
11.    Carson Horspool So Pine View 4:36.07    
12.    Cameron Dougherty Sr Corner Canyon 4:37.19    
13.    Coleman Lloyd Sr Jordan 4:37.92    
14.    Kaden Taylor Jr Woods Cross 4:38.67    
15.    Dallen Gillespie Jr Pine View 4:39.78    
16.    Kody Watts Jr Hurricane 4:40.36    
17.    Brennon Baldwin Jr Cedar 4:43.93    
18.    Logan Hall So Pine View 4:46.02    
19.    Coy Einfeldt Jr Cedar 4:46.03    
20.    Michael Abegglen Fr Pine View 4:46.42    
21.    Luke Gardenhire So Corner Canyon 4:48.42    
22.    Matthew Thatcher Fr Desert Hills 4:48.60    
23.    Kyle Rummens Jr Woods Cross 4:49.42    
24.    Sam Bennion So Dixie 4:49.89    
25.    Isaiah Kinikini Jr Hurricane 4:50.61    
26.    Ethan Ashby So Desert Hills 4:52.61    
27.    Copeland Anderson Sr Delta 4:52.81    
28.    Jase Anderson Sr Enterprise 4:52.90    
29.    Kasey Bang So Desert Hills 4:53.95    
30.    Ethan Gallup Sr Corner Canyon 4:54.41    
31.    Jesse Barraclough Sr Hurricane 4:55.02    
32.    Ethan Pedersen So Corner Canyon 4:55.75    
33.    Andre Melendrez Fr Desert Hills 4:57.68    
34.    Tim Amodt Fr Hurricane 4:58.10    
35.    Nathan Ellsworth Jr Corner Canyon 4:58.11    
36.    Hunter Lorenz Fr Parowan 4:58.53    
37.    Tyler Phillips So Desert Hills 5:01.50    
38.    Jonah Schoppe Jr Panguitch 5:01.63    
39.    Matt Allred Jr Desert Hills 5:02.38    
40.    Louis DeHart Fr Dixie 5:02.95    
41.    Alec Vaughn Jr Dixie 5:03.93    
42.    Cody Brophy Jr Corner Canyon 5:07.25    
43.    Skyler Hobbs Jr Skyline 5:07.61    
44.    Logan Davis Sr Cedar 5:11.96    
45.    Ethan Eng-Tow Sr Skyline 5:12.42    
46.    Christian Armstrong Jr Hurricane 5:12.69    
47.    Joe Bradshaw Sr Parowan 5:13.39    
48.    Mason Lunt Sr Millard 5:13.70    
49.    Nolan Porras So Dixie 5:13.96    
50.    Christian Wright Sr Corner Canyon 5:14.99    
51.    George Wells So Dixie 5:15.07    
52.    Peter Ipson So Parowan 5:15.32    
53.    Jared Gonzalez So Skyline 5:15.69    
54.    Sean Letendre Sr Saint Joseph 5:15.97    
55.    Hyrum Leavitt So East 5:16.13    
56.    Jonathan Fitzgerald Fr Parowan 5:16.25    
57.    Akili Prince So Dixie 5:18.40    
58.    Trey Stubbs So Parowan 5:18.75    
59.    Cameron Dodds So Cedar 5:20.63    
60.    Anderson Ramirez Jr East 5:22.19    
61.    Bryson Reynolds Jr Snow Canyon 5:24.58    
62.    Jeff Hammer So Skyline 5:30.20    
63.    Bosten Englestead So Panguitch 5:30.72    
64.    Dylan Bistline Fr Kanab 5:30.96    
65.    Kaden Beckstead So Panguitch 5:31.72    
66.    Dustin Bistline Fr Kanab 5:32.62    
67.    Dallen Torgersen Fr Panguitch 5:36.57    
68.    Jaxson Rindlesbaker So Skyline 5:43.93    
69.    Eli Gilliland So Skyline 5:50.87    
70.    Jarom Schill So Enterprise 5:50.92    
71.    Jeremiah Tolman Fr Snow Canyon 5:51.97    
72.    Ben Rose Fr Park City 5:52.80    
73.    Matt Rasmussen So Skyline 5:53.80    
74.    Phillip Tree So Skyline 5:54.32    
75.    Braden Nelson Fr Snow Canyon 5:54.33    
76.    Lincoln Dunford So Enterprise 6:01.57    
77.    Azumi Furuya So Kanab 6:24.32    
78.    Clay Prentice Fr Parowan 6:32.22    
79.    Jayden Barber Sr Enterprise 6:52.31    


Women's 100 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Starlee Woodbury Jr Dixie 15.02 q -3.0 q
2.    Kaylee Carter Jr Desert Hills 16.03 q -2.5 q
3.    Elizabeth Durrant Jr Dixie 16.43 q -2.5 q
4.    Tiera Orr Sr Desert Hills 16.54 q -2.2 q
5.    Hannah Sobel So Cedar 16.64 q -2.4 q
6.    Alyssa Lambert Sr Hurricane 16.69 q -0.8 q
7.    Channing Jackson Sr Kanab 16.98 q -2.4 q
8.    Ashlyn Bird Fr Corner Canyon 17.06 q -2.4 q
9.    Cierra Costa Sr Pine View 17.31 -2.2
10.    Sarah Barney Jr Dixie 17.41 -2.5
11.    Carleigh Packard Sr Park City 17.68 -0.8
12.    Shana Foley Sr Cedar 17.72 -3.0
13.    Maddie Long Jr Hurricane 17.91 -3.0
14.    Chandler Biederman Jr Skyline 18.08 -2.4
15.    Ashlyn Twitchell Jr Cedar 18.18 -2.2
16.    Shantae Miller Jr Panguitch 18.28 -2.5
17.    Brittney Christensen So Dixie 18.34 -2.4
18.    Chesney Campbell Sr Panguitch 18.47 -0.8
19.    Carsyn Button So Kanab 18.69 -2.5
20.    Natalie Wall Jr Millard 18.84 -2.4
21.    Alexi Thatcher Jr Parowan 18.97 -2.4
22.    Brieann Birch Jr Panguitch 19.01 -2.5
23.    Natalia Lance Jr Hurricane 19.19 -3.0
24.    Makenzie Woolley Fr Desert Hills 19.29 -2.5
25.    Brooklyn Tuttle So Dixie 19.38 -2.2
26.    Shebree Bulloch Fr Dixie 19.42 -2.5
27.    Emily Pearson So Cedar 19.43 -2.2
28.    Chloe Taylor Fr Desert Hills 19.52 -2.2
29.    Saselah Goulding So Desert Hills 19.63 -2.5
30.    Haley Maki Fr Park City 19.77 -3.0
31.    Averie Howes So Dixie 19.80 -2.5
32.    Brynn Wilde So Millard 19.86 -0.8
33.    Heidi Langston Sr Corner Canyon 19.98 -2.5
34.    Brook Shoop So Cedar 20.44 -0.8
35.    Kapri Orton Fr Panguitch 20.67 -2.5
36.    Audree Lance Fr Hurricane 21.36 -2.2
37.    Samantha Twitchell Sr Cedar 21.50 -2.5
38.    Grace Sunderland Jr Corner Canyon 21.62 -3.0
39.    AnaLisa Taylor Jr Parowan 21.80 -0.8
40.    Sunnie Stratton Fr Hurricane 21.82 -2.5
41.    Hannah Sanderson So Corner Canyon 21.87 -0.8
42.    Jenya James So Desert Hills 23.08 -3.0
43.    Aurora Wells Fr East 24.74 -2.5
44.    Wenda Whitaker Jr Millard 27.52 -0.8


Men's 110 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Carter Reynolds So Desert Hills 16.05 q -1.4 q
2.    James Higgins So East 17.00 q -2.5 q
3.    Allan Madsen Sr Hurricane 17.20 q -2.2 q
4.    Carter Robinson Jr Cedar 17.35 q -2.2 q
5.    Tyrel Henrie Jr Panguitch 17.42 q -1.4 q
6.    Trenton Maurer So Cedar 17.52 q +2.1 q
7.    Brandon Webb Sr Cedar 17.56 q -2.2 q
8.    Keaton Jorgensen Sr Pine View 17.58 q +2.1 q
9.    Grant Richey Jr Cedar 17.90 -1.4
10.    Trenton Stowe Jr Panguitch 17.98 -2.5
11.    Wyatt Fullmer Jr Millard 18.19 -1.4
12.    Regan Hunt Jr Parowan 18.33 +2.1
13.    Namualii Stevenson Sr Dixie 18.37 +2.1
14.    Josh Pulsipher So Dixie 18.45 -2.2
15.    Jayden Stone Sr Park City 18.47 -2.5
16.    Jake McArthur So Pine View 18.68 -2.2
17.    Ethan Armstron Jr Panguitch 18.94 -1.4
18.    Patrick Luo Jr Kanab 19.28 -2.5
19.    Jacob Pelegrin Jr Park City 19.53 +2.1
20.    Chandler Twitchell Fr Cedar 19.60 -2.2
21.    Wiley Redding Jr Diamond Ranch Academy 19.87 +2.1
22.    Joshua Hartvigsen Fr East 20.72 -2.5
23.    Travis Muir Fr Dixie 20.73 +2.1
24.    Dallin Shurtliff Jr Enterprise 21.12 -2.2
25.    Jacob Pananos So Skyline 21.54 -1.4
26.    Cache Bertschi Fr Dixie 21.62 +2.1
27.    Cory Lee Jr Panguitch 22.07 -1.4
28.    Tate Denos Fr Desert Hills 22.56 -2.5
29.    Carson Smith Fr Dixie 22.68 -2.5
30.    Mason Maxfield Sr Millard 24.89 -2.5
DNS    Nate Heiden Jr Corner Canyon DNS -1.4


Women's 100 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Jaslyn Gardner So Enterprise 12.62 q -0.4 q
2.    Starlee Woodbury Jr Dixie 12.76 q +0.6 q
3.    Leah Anderson Sr Park City 13.02 q -1.3 q
4.    Brooklyn Shakespeare Sr Cedar 13.03 q -3.7 q
5.    Ayla Loyd So Skyline 13.17 q -1.9 q
6.    Brooklyn Lott Jr Desert Hills 13.19 q -1.7 q
7.    Rachel Meyers Fr Cedar 13.23 q -1.7 q
8.    Racheal Hunt So Cedar 13.24 q -1.7 q
9.    Nicole Critchfield So Corner Canyon 13.30 -1.9
10.    Danielle Barton Jr Brighton High School 13.41 -3.8
11.    Hannah Morby Jr Desert Hills 13.44 -1.9
12.    Leah Brown Jr Park City 13.68 -1.7
13.    Jaicelyn Losee Fr Snow Canyon 13.73 -1.3
14.    Courtney Ruttan Sr Park City 13.83 -0.4
15.    Samantha Martinez So Desert Hills 13.84 +0.6
16.    Robyn Neville Fr Desert Hills 13.90 -1.3
17.    Carsyn Button So Kanab 13.92 -1.9
18.    Shantae Miller Jr Panguitch 13.93 -1.7
19.    Nelyrose Banaag Fr Desert Hills 13.96 -0.4
20.    Abby Finlinson Fr Dixie 13.98 -3.7
21.    Holly Carpenter Jr Cedar 14.03 -1.9
22.    Morgan Atkinson Jr Snow Canyon 14.06 -1.9
23.    Shebree Bulloch Fr Dixie 14.09 -3.8
24.    Azteca Robledo Jr Desert Hills 14.15 +0.6
25.    Makenzie Woolley Fr Desert Hills 14.17 +0.6
26.    Lullaby Dalton Sr Snow Canyon 14.24 -1.3
27.    Mikelle Losee So Park City 14.28 +0.6
28.    Sharissa Hollis So Cedar 14.43 -3.7
29.    Kaylee Brunson So Cedar 14.44 -1.3
30.    Kansas Lytle Jr Hurricane 14.47 -1.7
31.    Chloe Taylor Fr Desert Hills 14.55 -3.7
32.    Aliyah Breyton Fr Kanab 14.57 +0.6
33.    Natalie Wall Jr Millard 14.63 -1.9
34.    Brooklyn Clayton Fr Hurricane 14.65 -3.8
35.    Maia Southwick So Skyline 14.69 -1.9
36.    Carly Herr Fr Park City 14.70 -3.8
37.    Ashley Brindley Snow Canyon 14.88 -3.7
38.    Jayden Baker Fr Hurricane 14.89 -3.8
39.    Teuila Leung-Choi So Pine View 14.96 -1.9
40.    Shelby Gleason Fr Dixie 15.02 -1.9
41.    Sadie Peterson Fr Snow Canyon 15.03 -0.4
42.    Darci Nielsen Fr Desert Hills 15.04 -1.9
43.    Abby Larkin Fr Dixie 15.13 -3.8
44.    Grace Wilson Fr Diamond Ranch Academy 15.13 -1.7
45.    Vanessa Lozano So Parowan 15.19 -1.7
46.    Aia Post Jr Parowan 15.23 -0.4
47.    Drew Roper Fr Millard 15.26 -0.4
48.    Paige Harmon So Skyline 15.39 -1.7
49.    Lauren Ryman So Hurricane 15.40 -3.7
50.    Aubrey Pickett So Parowan 15.44 -1.7
51.    Hannah Wilkin So Diamond Ranch Academy 15.50 -1.3
52.    Riley Harrison Fr Dixie 15.59 -1.7
53.    TyLer Sanderson Jr Enterprise 15.62 -3.7
54.    Ember Judd Fr Hurricane 15.67 -1.9
55.    Rachel Walker So Skyline 15.73 -1.9
56.    Keely Madsen Fr Desert Hills 15.94 -1.3
57.    Jana Mulvey So Skyline 16.05 -0.4
58.    Jaylee Watson Sr Dixie 16.39 -1.7
59.    Makayla Thoune Jr Diamond Ranch Academy 16.59 -1.9
60.    Makayla McKeown Jr Diamond Ranch Academy 16.97 -1.7
61.    Aurora Wells Fr East 17.63 -1.7
62.    Catherine Gardner Fr East 17.94 -1.9
63.    Morgan Karbowski Fr Diamond Ranch Academy 18.09 +0.6
64.    Lurri Mainwood Fr Kanab 18.26 -3.8
DNS    Megan Royer Fr Snow Canyon DNS -1.3
DNS    Gabrielle Sunyich Fr Snow Canyon DNS +0.6


Men's 100 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Reagan Hinton Sr Hurricane 11.31 q +0.8 q
2.    Turner Koyle So Millard 11.36 q +2.0 q
3.    Keivontae Washington So Snow Canyon 11.38 q +0.4 q
4.    Brandon Robinson Sr Parowan 11.38 q -0.7 q
5.    John Oswald Jr Enterprise 11.43 q -0.8 q
6.    Mark Rockwood Jr Corner Canyon 11.45 q -1.3 q
7.    Nesta Heaps Sr Park City 11.67 q +2.0 q
8.    Nick McDaniel Sr Hurricane 11.73 q -2.1 q
9.    Jaden Tullis Jr Cedar 11.75 -0.8
10.    Samson Doyle So Pine View 11.75 -0.1
11.    Kyler Terry Sr Desert Hills 11.76 +0.8
12.    Alex Foster Sr Kanab 11.76 -2.1
13.    Bodrey Allred Sr Cedar 11.77 +0.4
14.    Jerrick Payne Sr Corner Canyon 11.77 -2.4
15.    Lucas Bothner Sr Park City 11.79 +0.8
16.    Mason Draper Jr Skyline 11.81 -2.1
17.    Michael Lee Sr Skyline 11.82 -0.1
18.    Caleb Koopmans Jr Enterprise 11.84 -2.2
19.    Cole Crofts Jr Hurricane 11.84 -2.1
20.    Connor Laurence Jr Park City 11.86 +2.0
21.    Brandt Cox Jr Dixie 11.97 -0.1
22.    Jaxon Wardle So Millard 12.06 -1.0
23.    Joshua Hartvigsen Fr East 12.06 -0.7
24.    Mitchell Zufelt Sr Cedar 12.08 -2.2
25.    Aj Foster So Kanab 12.09 +2.0
26.    Zak Fuchs Sr Desert Hills 12.10 -1.0
27.    Ron Esplin So Enterprise 12.14 -2.1
28.    Tyler Green Sr Corner Canyon 12.15 -0.7
29.    Connor Edwards Sr Kanab 12.17 +2.0
30.    Kolton Madsen So Desert Hills 12.20 -2.4
30.    Carter Halvorsen So Corner Canyon 12.20 +0.8
32.    Jarod Clemons Jr Diamond Ranch Academy 12.21 -0.1
33.    Cooper Kenney Fr Desert Hills 12.24 -2.1
34.    Oliver Martinez Sr Snow Canyon 12.29 -0.7
35.    Jesus Morales Jr Enterprise 12.30 -0.8
36.    Scott Woolston So Skyline 12.30 -2.2
37.    Ethan Guymon So Parowan 12.34 -2.2
38.    Cole Barkey Jr Corner Canyon 12.36 +0.4
39.    Weston Jaggi Jr Hurricane 12.37 -1.3
40.    Tommy Tran Jr Desert Hills 12.38 -2.1
41.    Cody Ricketts Sr Desert Hills 12.39 -2.4
42.    Michael Dougherty Sr Enterprise 12.41 +0.8
43.    Kyler Blackmore Sr Hurricane 12.42 -2.2
44.    Tanner Terry Sr Desert Hills 12.43 -2.4
45.    Spencer Zur Jr Park City 12.46 -2.1
46.    Jayson Holt Jr Enterprise 12.49 -2.4
47.    Austin Hansen Sr Desert Hills 12.52 -0.8
48.    Porter Johnson So Kanab 12.54 -1.0
49.    Wiley Redding Jr Diamond Ranch Academy 12.63 -2.1
50.    Ben Hartvigsen Jr East 12.63 +0.4
51.    Tyler Marshall Jr Millard 12.65 -2.4
52.    Collin Zur Jr Park City 12.70 -1.0
53.    Dakota McDonald So Desert Hills 12.74 -0.8
54.    Patrick Hunt Fr East 12.75 +0.4
55.    Trey Jense Fr Parowan 12.84 -2.2
55.    Troy Gunn Fr Kanab 12.84 -2.4
57.    Ryan Jeffries Fr Parowan 12.85 -2.1
58.    Jason Des Mazes Fr Dixie 12.88 +2.0
59.    Chasyn Campbell Fr Panguitch 12.94 -2.2
60.    Jaron Cordova So Hurricane 12.95 -1.3
61.    Gabriel Carlson Fr Parowan 12.98 +2.0
62.    Wes Christiansen Fr Hurricane 12.98 -2.1
63.    Marvin Ocampo Jr East 13.01 -0.8
64.    Bryce Mitchell Jr Diamond Ranch Academy 13.01 -0.7
65.    Brendon Ponte So Skyline 13.06 +0.8
66.    Mekelee Gautavai Fr East 13.08 -1.0
67.    Trevor Wolfley So Panguitch 13.13 +0.4
68.    Brandon Harris So Parowan 13.15 -1.3
69.    Andrew Stout Fr Hurricane 13.24 -1.3
70.    Branson Marshall So Panguitch 13.26 -1.0
71.    Trevor Green Sr Parowan 13.34 +2.0
72.    Daniel Solis So Hurricane 13.35 -1.3
73.    Ohavan Navaho Sr Navajo Mountain 13.55 -1.0
74.    Kevin Parke Fr East 13.70 -0.1
75.    Jason Heap So Dixie 13.72 -2.1
76.    Jaxon Brinkerhoff Fr Panguitch 13.79 -2.1
77.    Samuel Sanchez Jr East 13.86 -0.8
78.    Mason Maxfield Sr Millard 14.01 -2.1
79.    Jayden Barber Sr Enterprise 14.21 -0.1
80.    Andrew Garcia So Panguitch 14.67 -2.4
81.    Josh Weston So Skyline 15.05 +0.8
82.    Joe Mainwood Jr Kanab 16.66 +0.4
83.    Braxton Robins Fr Millard 17.60 -0.1
DNS    Kyle Anderson Jr Cedar DNS -0.1
DNS    Dylan Clements Jr Cedar DNS -2.1
DNS    Tanner Hermann So Desert Hills DNS -0.8
DNS    German Salinas Sr East DNS +0.4
DNS    Jaxson Rindlesbaker So Skyline DNS -0.7


Women's 400 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Nicole Critchfield So Corner Canyon 58.38 q
2.    Julia Hunt So Cedar 58.66 q
3.    Brooklyn Lott Jr Desert Hills 1:00.47 q
4.    Brooklyn Shakespeare Sr Cedar 1:00.79 q
5.    Myley Alexander Fr Desert Hills 1:00.92 q
6.    Brianne Cahoon Sr Hurricane 1:01.08 q
7.    Jacie York Fr Cedar 1:01.09 q
8.    Kaytlyn Larsen Fr Corner Canyon 1:01.48 q
9.    Avery Hess Jr Cedar 1:02.14
10.    Emma Earl Jr East 1:02.52
11.    Danielle Whitaker Jr Millard 1:03.97
12.    Larissa Orison Fr Cedar 1:04.46
13.    Whittni Orton Sr Panguitch 1:05.10
14.    Kaylin Crabb Sr Millard 1:05.22
15.    Skylar Jackenthal Fr Park City 1:05.33
16.    Megan Guetschow Fr Park City 1:05.43
17.    Rachel Madsen Sr Corner Canyon 1:05.86
18.    Ellie Winder So Dixie 1:05.87
19.    Ashley Anderson So Skyline 1:05.89
20.    Halli Gubler So Hurricane 1:06.12
21.    Alyssa Fox Fr Desert Hills 1:06.18
22.    Sarah Evans So Snow Canyon 1:06.22
23.    Paige Harmon So Skyline 1:06.38
24.    Haley Hunt Jr Park City 1:06.46
25.    Fabienne Young Sr Cedar 1:06.79
26.    Shelby Price Sr Corner Canyon 1:07.52
27.    Katie Brotherson Fr Park City 1:07.81
28.    Maeci Hicken Fr Hurricane 1:07.82
29.    Kylie Dorius Jr Snow Canyon 1:08.13
30.    Jayden Baker Fr Hurricane 1:08.13
31.    Kennady McCaul Fr Snow Canyon 1:08.16
32.    Tylee Cowen Jr Parowan 1:08.54
33.    Sarah Trela-Hoskins Jr Skyline 1:08.94
34.    Brooklyn Clayton Fr Hurricane 1:09.06
35.    Vanessa Lozano So Parowan 1:09.29
36.    Lauren Ryman So Hurricane 1:10.22
37.    Emmy Evans Jr Parowan 1:10.25
38.    Brooklyn Bell Jr Snow Canyon 1:10.52
39.    Raquel Harrison So Snow Canyon 1:10.61
40.    Sekada Buchinal Fr Snow Canyon 1:11.17
41.    Kelly Bistline So Kanab 1:11.59
42.    Abby Monson Fr Desert Hills 1:11.72
43.    Taleena Truman So Enterprise 1:11.82
44.    Kelsie Richardson Fr Desert Hills 1:12.10
45.    Maia Southwick So Skyline 1:12.14
46.    Ember Judd Fr Hurricane 1:12.19
47.    Kayla Abrams Fr Hurricane 1:12.63
48.    Ayla Lunt So Millard 1:13.05
49.    Tressa Carter Fr Enterprise 1:13.38
50.    Ruby McCowan Fr Kanab 1:13.43
51.    Abigail Prince Fr Desert Hills 1:22.42
52.    Shenia Sombero Sr Navajo Mountain 1:23.64
53.    Lurri Mainwood Fr Kanab 1:27.45
54.    Makayla McKeown Jr Diamond Ranch Academy 1:29.89
FS    Aubrey Pickett So Parowan FS


Men's 400 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Mark Rockwood Jr Corner Canyon 51.72 q
2.    Mason Stephens Sr Park City 51.83 q
3.    Bradley Earl Jr Desert Hills 52.25 q
4.    Turner Koyle So Millard 52.36 q
5.    Danny Saunders Jr Cedar 52.44 q
6.    Max Brown Jr Dixie 52.69 q
7.    Tim Holland Sr Snow Canyon 52.73 q
8.    Chris Poulsen Jr Snow Canyon 52.76 q
9.    Connor Laurence Jr Park City 52.86
10.    Luke Orison Sr Cedar 53.11
11.    Derek Ball Jr Cedar 53.22
12.    Richard Ricks Jr Desert Hills 53.38
13.    Bryson Robertson Jr Cedar 53.72
14.    Alex Foster Sr Kanab 54.00
15.    Jeffrey Hamilton Sr Parowan 54.01
16.    Skylar Abel Sr Pine View 54.57
17.    Chandler Staheli Jr Enterprise 54.68
18.    Hunter Mitchell Jr Snow Canyon 54.68
19.    Connor Poulsen Fr Snow Canyon 54.98
20.    Josh Willits Sr Snow Canyon 55.05
21.    Brandt Cox Jr Dixie 55.26
22.    Brandon Robinson Sr Parowan 55.40
23.    Hunter Carter Sr Enterprise 55.68
24.    Garrett Schroeder Jr Snow Canyon 55.68
25.    Victor Casarrubias So Park City 55.92
26.    Harrison Wakefield Sr Park City 56.19
27.    Colin Tudor So Pine View 56.44
28.    Hunter Ferrin Sr Millard 56.69
29.    Riley Searle So Snow Canyon 56.99
30.    Jared Jensen So Snow Canyon 57.03
31.    James Bullock Jr Park City 57.49
32.    Ian Anderson Sr Panguitch 57.63
33.    Cody Richards Jr Dixie 57.76
34.    Ernesto Escobar Sr Kanab 57.94
35.    Trevor Wolfley So Panguitch 58.48
36.    Parker Collins So Kanab 58.89
37.    Dylan Pearson Jr Hurricane 1:00.29
38.    Payton Jones Sr Kanab 1:00.36
39.    Akili Prince So Dixie 1:02.78
40.    Branson Marshall So Panguitch 1:03.08
41.    Ohavan Navaho Sr Navajo Mountain 1:04.18
42.    Hayden Eves Fr Hurricane 1:04.52
43.    Trevor Green Sr Parowan 1:04.59
44.    Jaxon Brinkerhoff Fr Panguitch 1:05.04
45.    James Frolli Sr Parowan 1:05.70
46.    Max Hamilton So Dixie 1:08.92
47.    Joe Mainwood Jr Kanab 1:13.41
DNS    Braxton Robins Fr Millard DNS
DNS    Riley Swaney Jr Desert Hills DNS
DNS    Aiden Glover So Skyline DNS
DNS    Jason Heap So Dixie DNS
DNS    Zach Anderson Sr Corner Canyon DNS


Women's 300 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Kaylee Carter Jr Desert Hills 45.12 q
2.    Samantha Twitchell Sr Cedar 47.45 q
3.    Cierra Costa Sr Pine View 47.74 q
4.    Alyssa Lambert Sr Hurricane 48.58 q
5.    Brittney Christensen So Dixie 48.90 q
6.    Courtney Ruttan Sr Park City 49.28 q
7.    Ashlynn Blauer Sr Parowan 49.65 q
8.    Shana Foley Sr Cedar 50.40 q
9.    Brook Shoop So Cedar 50.65
10.    Jade Lily Poulton Fr Desert Hills 50.85
11.    Channing Jackson Sr Kanab 51.70
12.    Elizabeth Durrant Jr Dixie 52.23
13.    Kapri Orton Fr Panguitch 52.24
14.    Shantae Miller Jr Panguitch 52.38
15.    Carleigh Packard Sr Park City 52.39
16.    Makenzie Woolley Fr Desert Hills 52.54
17.    Bailey Stubbs Jr Kanab 52.56
18.    Abby Finlinson Fr Dixie 52.56
19.    Sarah Barney Jr Dixie 52.57
20.    Ashlyn Twitchell Jr Cedar 52.58
21.    Natalia Lance Jr Hurricane 52.64
22.    Landrie Rich So Cedar 52.80
23.    Emily Pearson So Cedar 53.10
24.    Ashlyn Bird Fr Corner Canyon 53.22
25.    Hannah Sobel So Cedar 53.59
26.    Brieann Birch Jr Panguitch 53.59
27.    Hannah Sanderson So Corner Canyon 53.68
28.    Katie Brotherson Fr Park City 53.75
29.    Ellie Shurtliff Fr Enterprise 53.97
30.    Brynn Wilde So Millard 54.32
31.    Saselah Goulding So Desert Hills 54.44
32.    Morgan Atkinson Jr Snow Canyon 54.88
33.    Chloe Taylor Fr Desert Hills 55.23
34.    Alexi Thatcher Jr Parowan 55.45
35.    Haley Maki Fr Park City 55.97
36.    Grace Sunderland Jr Corner Canyon 56.20
37.    Jenya James So Desert Hills 57.80
38.    Audree Lance Fr Hurricane 57.99
39.    Riley Harrison Fr Dixie 58.61
40.    Wenda Whitaker Jr Millard 58.74
41.    Sunnie Stratton Fr Hurricane 1:00.13
42.    AnaLisa Taylor Jr Parowan 1:01.31
43.    Hallie Steel Fr Snow Canyon 1:03.48
DNS    Shebree Bulloch Fr Dixie DNS


Men's 300 Meter Hurdles Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time 

1.    Josh Pulsipher So Dixie 42.90 q
2.    Carter Reynolds So Desert Hills 43.45 q
3.    Brandon Webb Sr Cedar 43.61 q
4.    Allan Madsen Sr Hurricane 44.00 q
5.    Eric Lambert Sr Cedar 44.20 q
6.    Kyler Blackmore Sr Hurricane 44.21 q
7.    Trenton Stowe Jr Panguitch 44.37 q
8.    Carter Robinson Jr Cedar 44.97 q
9.    Dason Houston Sr Panguitch 45.13
10.    Jake McArthur So Pine View 45.27
11.    Jacob Pelegrin Jr Park City 45.37
12.    Regan Hunt Jr Parowan 45.45
13.    Caleb Weaver So Cedar 45.48
14.    Ethan Guymon So Parowan 45.77
15.    Wyatt Fullmer Jr Millard 45.99
16.    Ladd Stewart Jr Millard 46.37
17.    Jayden Stone Sr Park City 46.61
18.    Tyrel Henrie Jr Panguitch 46.64
19.    Tate Denos Fr Desert Hills 46.66
20.    Travis Muir Fr Dixie 47.83
21.    Acey Orton Fr Panguitch 48.38
22.    Patrick Luo Jr Kanab 48.71
23.    Peter Ipson So Parowan 49.21
24.    Chandler Twitchell Fr Cedar 49.86
25.    Travis Gale Jr Parowan 50.02
26.    Jaidon Gutierrez Sr Skyline 50.28
27.    Jacob Pananos So Skyline 50.35
28.    Cache Bertschi Fr Dixie 50.52
29.    Joe Bradshaw Sr Parowan 50.61
30.    Cory Lee Jr Panguitch 51.40
31.    Mason Maxfield Sr Millard 52.12
32.    Carson Smith Fr Dixie 52.36
33.    Austin Robison So Parowan 53.57
34.    Chauncy Wilson Fr Parowan 1:07.47
DNS    Nate Heiden Jr Corner Canyon DNS
DNS    Oliver Martinez Sr Snow Canyon DNS


Women's 200 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Jaslyn Gardner So Enterprise 24.94 q +2.0 q
2.    Julia Hunt So Cedar 25.78 q +2.5 q
3.    Nicole Critchfield So Corner Canyon 26.35 q +0.7 q
4.    Leah Anderson Sr Park City 26.36 q +1.6 q
5.    Kaytlyn Larsen Fr Corner Canyon 26.60 q +1.4 q
6.    Racheal Hunt So Cedar 26.70 q +1.9 q
7.    Ayla Loyd So Skyline 26.76 q +1.6 q
8.    Brooklyn Lott Jr Desert Hills 26.82 q +1.4 q
9.    Danielle Barton Jr Brighton High School 27.09 +1.4
10.    Hannah Morby Jr Desert Hills 27.20 +2.4
11.    Rachel Meyers Fr Cedar 27.24 +1.6
12.    Ashlynn Blauer Sr Parowan 27.31 +2.0
13.    Cierra Costa Sr Pine View 27.32 +1.6
14.    Sarah Evans So Snow Canyon 27.98 +1.4
15.    Leah Brown Jr Park City 28.02 +2.4
16.    Danielle Whitaker Jr Millard 28.08 +0.7
17.    Robyn Neville Fr Desert Hills 28.08 +1.6
18.    Holly Carpenter Jr Cedar 28.20 +2.0
19.    Samantha Martinez So Desert Hills 28.43 +1.9
20.    Nelyrose Banaag Fr Desert Hills 28.56 +2.5
21.    Jaicelyn Losee Fr Snow Canyon 28.58 +1.6
22.    Brianne Cahoon Sr Hurricane 28.63 +1.4
23.    Fabienne Young Sr Cedar 28.67 +1.4
24.    Ellie Winder So Dixie 28.69 +0.7
25.    Carsyn Button So Kanab 28.70 +2.4
26.    Kennady McCaul Fr Snow Canyon 28.74 +2.0
27.    Morgan Atkinson Jr Snow Canyon 28.75 +1.6
28.    Annalise Lont Jr Skyline 28.87 +1.6
29.    Shelies Frandsen Sr Parowan 29.07 +1.6
30.    Emily Westerlind Sr Corner Canyon 29.11 +1.6
31.    Carly Herr Fr Park City 29.18 +1.4
32.    Kylie Dorius Jr Snow Canyon 29.19 +0.7
33.    Payton Miller So Millard 29.38 +2.5
34.    Kansas Lytle Jr Hurricane 29.48 +1.6
35.    Maddie Long Jr Hurricane 29.79 +1.6
36.    Brook Bunker Sr Millard 29.84 +1.4
37.    Brooklyn Bell Jr Snow Canyon 29.88 +0.7
38.    Madie Westerlind So Corner Canyon 30.00 +1.9
39.    Abby Larkin Fr Dixie 30.06 +1.6
40.    Skylar Jackenthal Fr Park City 30.08 +2.5
41.    Tawana Aversa Fr Skyline 30.11 +1.6
42.    Alyssa Fox Fr Desert Hills 30.15 +2.4
43.    Bailey Stubbs Jr Kanab 30.22 +1.6
44.    Mikelle Losee So Park City 30.24 +1.4
45.    Abby Monson Fr Desert Hills 30.28 +2.0
46.    Tylee Cowen Jr Parowan 30.57 +1.4
47.    Averie Howes So Dixie 30.64 +1.9
48.    Maeci Hicken Fr Hurricane 30.88 +1.6
49.    Kayla Abrams Fr Hurricane 30.91 +1.6
50.    Vanessa Lozano So Parowan 31.21 +1.9
51.    Aia Post Jr Parowan 31.36 +2.4
52.    Aliyah Breyton Fr Kanab 31.51 +1.9
53.    Aryana Vadipour Sr Skyline 31.53 +0.7
54.    Drew Roper Fr Millard 31.54 +1.4
55.    Riley Harrison Fr Dixie 31.72 +1.4
56.    Hannah Wilkin So Diamond Ranch Academy 31.82 +1.4
57.    Rachel Walker So Skyline 32.69 +2.5
58.    Darci Nielsen Fr Desert Hills 32.95 +1.6
59.    Shenia Sombero Sr Navajo Mountain 33.54 +1.6
60.    Jana Mulvey So Skyline 33.56 +2.4
61.    Brooke Szymanski So Kanab 33.70 +1.4
62.    Jaylee Watson Sr Dixie 33.73 +1.6
63.    Maesen Clegg Fr Kanab 34.10 +0.7
64.    Aurora Wells Fr East 37.93 +2.5
65.    Catherine Gardner Fr East 38.61 +1.6
DNS    Grace Wilson Fr Diamond Ranch Academy DNS +1.4
DNS    Teuila Leung-Choi So Pine View DNS +2.5
DNS    Shebree Bulloch Fr Dixie DNS +1.9
DNS    Brooklyn Tuttle So Dixie DNS +2.0


Men's 200 meter Heats
Top 8 Times advance to the Final
Overall     Year  Team  Time  Wind 

1.    Bradley Earl Jr Desert Hills 22.51 q +3.3 q
2.    Reagan Hinton Sr Hurricane 22.53 q +1.8 q
3.    Mark Rockwood Jr Corner Canyon 22.70 q +1.9 q
4.    Turner Koyle So Millard 22.80 q +1.8 q
5.    Mason Stephens Sr Park City 22.92 q +1.4 q
6.    Zach Anderson Sr Corner Canyon 22.94 q +1.0 q
7.    Keivontae Washington So Snow Canyon 22.97 q +1.6 q
8.    Tim Holland Sr Snow Canyon 23.13 q +3.0 q
9.    Connor Laurence Jr Park City 23.34 +1.8
10.    Bodrey Allred Sr Cedar 23.34 +1.6
11.    Derek Ball Jr Cedar 23.40 +3.0
12.    Jaden Tullis Jr Cedar 23.44 +3.3
13.    Dylan Clements Jr Cedar 23.47 +1.4
14.    Jerrick Payne Sr Corner Canyon 23.52 +1.8
15.    Kyler Terry Sr Desert Hills 23.54 +1.4
16.    Caleb Koopmans Jr Enterprise 23.60 +1.9
17.    Lucas Bothner Sr Park City 23.65 +1.4
18.    Ron Esplin So Enterprise 23.66 +1.8
19.    Danion Barnson Sr Kanab 23.71 +1.0
20.    Parker Cluff Sr Corner Canyon 23.74 +1.4
21.    Michael Lee Sr Skyline 23.83 +1.4
22.    Kyle Anderson Jr Cedar 23.93 +1.6
23.    Samson Doyle So Pine View 23.99 +3.3
24.    Zak Fuchs Sr Desert Hills 24.04 +3.0
25.    Mitchell Zufelt Sr Cedar 24.10 +1.9
26.    Jack Bakker Sr Corner Canyon 24.21 +1.4
27.    Kolton Madsen So Desert Hills 24.27 +1.6
28.    Connor Edwards Sr Kanab 24.31 +1.8
29.    Jeffrey Hamilton Sr Parowan 24.33 +3.3
30.    Scott Woolston So Skyline 24.39 +1.8
31.    Cooper Kenney Fr Desert Hills 24.44 +1.4
32.    Drew Larkin So Desert Hills 24.44 +3.0
33.    Tanner Terry Sr Desert Hills 24.49 +1.8
34.    Cody Ricketts Sr Desert Hills 24.59 +3.3
35.    Carter Halvorsen So Corner Canyon 24.64 +1.4
36.    Colin Tudor So Pine View 24.71 +1.8
37.    Jayson Holt Jr Enterprise 24.83 +1.6
38.    Braden Squires Fr Desert Hills 24.87 +3.0
39.    Weston Jaggi Jr Hurricane 24.90 +1.9
40.    Justin Thomas So Hurricane 24.96 +1.0
41.    Spencer Zur Jr Park City 25.04 +1.4
42.    Aj Foster So Kanab 25.12 +1.0
43.    Richard Ricks Jr Desert Hills 25.13 +1.9
44.    Porter Johnson So Kanab 25.27 +3.3
45.    Ernesto Escobar Sr Kanab 25.48 +1.9
46.    Troy Gunn Fr Kanab 25.58 +1.6
47.    Cole Barkey Jr Corner Canyon 25.81 +1.4
48.    Collin Zur Jr Park City 25.82 +1.8
49.    Riley Ballard Jr Hurricane 26.02 +1.0
50.    Trey Jense Fr Parowan 26.10 +1.4
51.    Wes Christiansen Fr Hurricane 26.20 +1.0
52.    Patrick Hunt Fr East 26.28 +1.9
53.    Tomas Yapias Fr Skyline 26.44 +3.3
54.    Marvin Ocampo Jr East 26.55 +1.4
55.    Brendon Ponte So Skyline 26.64 +3.3
56.    Jason Des Mazes Fr Dixie 27.39 +1.0
57.    Ohavan Navaho Sr Navajo Mountain 27.43 +3.0
58.    Trevor Green Sr Parowan 27.50 +1.9
59.    Dane Hart Fr Hurricane 27.79 +1.8
60.    Samuel Sanchez Jr East 27.91 +1.8
61.    James Frolli Sr Parowan 28.57 +3.0
62.    German Salinas Sr East 30.37 +1.8
63.    Joe Mainwood Jr Kanab 30.81 +1.4
64.    Josh Weston So Skyline 32.23 +1.8
DNS    Will Degront Fr Hurricane DNS +1.6
DNS    Tyler Marshall Jr Millard DNS +1.8
DNS    Jason Heap So Dixie DNS +1.6
DNS    Travis Gale Jr Parowan DNS +1.8
DNS    Ronald Thomas Fr Dixie DNS +1.4
DNS    Jd Bruce So Diamond Ranch Academy DNS +3.0
DNS    Jay Gardner So Enterprise DNS +1.4


Women's 4x800 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Pine View A Pine View 10:00.46 10  
2.    Skyline A Skyline 10:09.68 8  
3.    Park City A Park City 10:10.28 6  
4.    Cedar A Cedar 10:16.66 5  
5.    Corner Canyon A Corner Canyon 10:30.77 4  
6.    Snow Canyon A Snow Canyon 11:03.07 3  
7.    Parowan A Parowan 11:10.78 2  
8.    Desert Hills A Desert Hills 11:31.63 1  
9.    Enterprise A Enterprise 12:04.51    
10.    Kanab A Kanab 12:07.66    


Men's 4x800 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Corner Canyon A Corner Canyon 8:40.67 10  
2.    Snow Canyon A Snow Canyon 9:03.81 8  
3.    Pine View A Pine View 9:07.32 6  
4.    Enterprise A Enterprise 9:11.42 5  
5.    Parowan A Parowan 9:48.94 4  
6.    Kanab A Kanab 10:22.90 3  
7.    Desert Hills A Desert Hills 10:37.95 2  


Women's 3200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Camille Winterton So Skyline 11:11.76 10  
2.    Whittni Orton Sr Panguitch 11:29.35 8  
3.    Bailey Brinkerhoff Fr Desert Hills 11:30.05 6  
4.    Jacey Finch So Pine View 11:31.38 5  
5.    Mic Webster Fr Cedar 11:32.06 4  
6.    Grace Burnett Fr Skyline 11:33.01 3  
7.    Laynee Wells Jr Desert Hills 11:42.11 2  
8.    Meskerem Stucki Sr Pine View 11:43.65 1  
9.    Jade Lily Poulton Fr Desert Hills 11:44.70    
10.    Hannah Branch Jr Corner Canyon 11:46.98    
11.    Addi Baker Fr Pine View 11:49.04    
12.    Trinity Schimbeck Fr Desert Hills 11:51.60    
13.    Abby Linford So Skyline 11:52.98    
14.    Halsey Curry Jr Cedar 11:55.45    
15.    Ellie Bushar So Pine View 11:59.44    
16.    Daisy Townshend So Park City 12:17.21    
17.    Raili Jenkins So Corner Canyon 12:20.46    
18.    Emmie Owens So Skyline 12:22.96    
19.    Haley Hunt Jr Park City 12:26.79    
20.    Maria Josse So Millard 12:29.76    
21.    Aubree Covington So Corner Canyon 12:34.33    
22.    Claire Breiholz Sr Park City 12:34.88    
23.    Dori Matthews So Cedar 12:40.53    
24.    Aspen Neville Sr Park City 12:40.81    
25.    Harley Taylor Fr Cedar 12:42.03    
26.    Sophie Chernosky Fr Corner Canyon 13:00.89    
27.    Meghan Clare Jr Saint Joseph 13:01.04    
28.    Olivia Sury Fr Cedar 13:06.33    
29.    Hannah Bonneck Sr Cedar 13:11.61    
30.    Brittney Henrie Fr Panguitch 13:14.71    
31.    Tresa Venzor So East 13:18.71    
32.    Makayla Dalton Sr Panguitch 13:22.72    
33.    Sylvia Brown Fr Pine View 13:27.79    
34.    Madison Spor Jr Dixie 13:28.77    
35.    Carli Kimzey Jr Pine View 13:52.05    
36.    Taylor Martinez So Hurricane 13:54.76    
37.    Talia Wilcock Jr Hurricane 13:59.12    
38.    Jordan Bennett So Panguitch 14:04.54    
39.    Maria Calvario So Parowan 14:10.51    
40.    Corryn Anderson Fr Panguitch 14:18.14    


Men's 3200 meter Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Garek Bielaczyc Sr East 9:18.68 10  
2.    Albert Hanks Sr Corner Canyon 9:40.22 8  
3.    Jaiden Melendrez Jr Desert Hills 9:41.16 6  
4.    Bryson King So Desert Hills 9:43.12 5  
5.    Joshua Thatcher Sr Desert Hills 9:43.26 4  
6.    Sage Ducote Sr Desert Hills 9:45.89 3  
7.    Andrew Lawson Sr Corner Canyon 9:49.79 2  
8.    Jensen Lambert So Cedar 9:53.88 1  
9.    Mitchell Price Jr Pine View 9:54.73    
10.    Preston Warby Sr Pine View 9:56.99    
11.    Alex Hill So Pine View 10:02.00    
12.    Trevor Lawson So Corner Canyon 10:20.15    
13.    Andrew Nielsen Sr Pine View 10:20.48    
14.    Brennon Baldwin Jr Cedar 10:20.50    
15.    Luke Gardenhire So Corner Canyon 10:23.04    
16.    Copeland Anderson Sr Delta 10:23.83    
17.    Matthew Thatcher Fr Desert Hills 10:24.37    
18.    Austin Hansen Jr Corner Canyon 10:25.34    
19.    Jonah Schoppe Jr Panguitch 10:40.87    
20.    Ethan Pedersen So Corner Canyon 10:45.26    
21.    Jake Taylor Sr Pine View 10:46.87    
22.    Ethan Gallup Sr Corner Canyon 10:47.13    
23.    Jonathan McNair So Woods Cross 10:53.06    
24.    Mason Lunt Sr Millard 10:56.51    
25.    Jase Anderson Sr Enterprise 10:57.57    
26.    George Wells So Dixie 11:09.14    
27.    Hunter Lorenz Fr Parowan 11:09.37    
28.    Akili Prince So Dixie 11:10.14    
29.    Ethan Eng-Tow Sr Skyline 11:10.25    
30.    Cody Brophy Jr Corner Canyon 11:11.93    
31.    Ladd Stewart Jr Millard 11:11.97    
32.    Jameson Griffiths Sr Parowan 11:21.21    
33.    Anderson Ramirez Jr East 11:23.34    
34.    Hyrum Leavitt So East 11:28.57    
35.    Trey Stubbs So Parowan 11:29.41    
36.    Scott Wilson Sr Parowan 11:29.71    
37.    Bryson Reynolds Jr Snow Canyon 11:31.33    
38.    Bosten Englestead So Panguitch 11:41.02    
39.    Sean Letendre Sr Saint Joseph 11:47.77    
40.    Kaden Beckstead So Panguitch 11:58.35    
DNS    Ethan Robbins Sr Skyline DNS    
DNS    Conner Cox Jr Millard DNS    


Women's 100 Meter Hurdles Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Starlee Woodbury Jr Dixie 15.40 -0.7 10  
2.    Kaylee Carter Jr Desert Hills 16.31 -0.7 8  
3.    Alyssa Lambert Sr Hurricane 16.67 -0.7 6  
4.    Elizabeth Durrant Jr Dixie 16.71 -0.7 5  
5.    Channing Jackson Sr Kanab 16.85 -0.7 4  
6.    Hannah Sobel So Cedar 16.87 -0.7 3  
7.    Ashlyn Bird Fr Corner Canyon 18.86 -0.7 2  
DNS    Tiera Orr Sr Desert Hills DNS -0.7    


Men's 110 Meter Hurdles Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Carter Reynolds So Desert Hills 16.03 -0.8 10  
2.    James Higgins So East 16.27 -0.8 8  
3.    Carter Robinson Jr Cedar 16.80 -0.8 6  
4.    Tyrel Henrie Jr Panguitch 17.08 -0.8 5  
5.    Trenton Maurer So Cedar 17.19 -0.8 4  
6.    Keaton Jorgensen Sr Pine View 18.32 -0.8 3  
DNF    Allan Madsen Sr Hurricane DNF -0.8    
DNS    Brandon Webb Sr Cedar DNS -0.8    


Women's 100 meter Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Jaslyn Gardner So Enterprise 12.31 -1.3 10  
2.    Starlee Woodbury Jr Dixie 12.67 -1.3 8  
3.    Brooklyn Shakespeare Sr Cedar 12.78 -1.3 6  
4.    Leah Anderson Sr Park City 12.99 -1.3 5  
5.    Ayla Loyd So Skyline 13.16 -1.3 4  
6.    Racheal Hunt So Cedar 13.16 -1.3 3  
7.    Rachel Meyers Fr Cedar 13.59 -1.3 2  
DNS    Brooklyn Lott Jr Desert Hills DNS -1.3    


Men's 100 meter Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Keivontae Washington So Snow Canyon 11.39 +0.7 10  
2.    Brandon Robinson Sr Parowan 11.44 +0.7 8  
3.    Mark Rockwood Jr Corner Canyon 11.50 +0.7 6  
4.    Reagan Hinton Sr Hurricane 11.51 +0.7 5  
5.    Turner Koyle So Millard 11.51 +0.7 4  
6.    John Oswald Jr Enterprise 11.59 +0.7 3  
7.    Nick McDaniel Sr Hurricane 11.59 +0.7 2  
8.    Nesta Heaps Sr Park City 11.77 +0.7 1  


Women's 4x100 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Cedar A Cedar 49.53 10  
2.    Desert Hills A Desert Hills 51.10 8  
3.    Dixie A Dixie 51.66 6  
4.    Park City A Park City 52.41 5  
5.    Skyline A Skyline 52.47 4  
6.    Millard A Millard 54.32 3  
7.    Corner Canyon A Corner Canyon 54.56 2  
8.    Parowan A Parowan 54.89 1  
9.    Hurricane A Hurricane 54.94    
10.    Kanab A Kanab 54.96    


Men's 4x100 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Desert Hills A Desert Hills 43.73 10  
2.    Cedar A Cedar 44.32 8  
3.    Hurricane A Hurricane 44.50 6  
4.    Park City A Park City 44.72 5  
5.    Kanab A Kanab 45.21 4  
6.    Parowan A Parowan 45.72 3  
7.    Skyline A Skyline 46.14 2  
8.    Corner Canyon A Corner Canyon 47.60 1  
9.    Panguitch A Panguitch 49.66    


Women's 400 meter Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Nicole Critchfield So Corner Canyon 58.54 10  
2.    Julia Hunt So Cedar 59.61 8  
3.    Brooklyn Shakespeare Sr Cedar 1:00.83 6  
4.    Jacie York Fr Cedar 1:01.04 5  
5.    Brianne Cahoon Sr Hurricane 1:01.13 4  
6.    Myley Alexander Fr Desert Hills 1:02.18 3  
7.    Kaytlyn Larsen Fr Corner Canyon 1:02.42 2  
DNS    Brooklyn Lott Jr Desert Hills DNS    


Men's 400 meter Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Mark Rockwood Jr Corner Canyon 50.94 10  
2.    Bradley Earl Jr Desert Hills 51.33 8  
3.    Tim Holland Sr Snow Canyon 52.01 6  
4.    Chris Poulsen Jr Snow Canyon 52.08 5  
5.    Max Brown Jr Dixie 52.10 4  
6.    Danny Saunders Jr Cedar 52.22 3  
7.    Mason Stephens Sr Park City 52.55 2  
8.    Turner Koyle So Millard 53.20 1  


Women's 300 Meter Hurdles Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Kaylee Carter Jr Desert Hills 44.80 10  
2.    Samantha Twitchell Sr Cedar 46.64 8  
3.    Cierra Costa Sr Pine View 47.71 6  
4.    Alyssa Lambert Sr Hurricane 48.54 5  
5.    Brittney Christensen So Dixie 48.83 4  
6.    Ashlynn Blauer Sr Parowan 49.92 3  
7.    Courtney Ruttan Sr Park City 50.06 2  
8.    Shana Foley Sr Cedar 50.33 1  


Men's 300 Meter Hurdles Final
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Kyler Blackmore Sr Hurricane 42.29 10  
2.    Carter Reynolds So Desert Hills 42.46 8  
3.    Josh Pulsipher So Dixie 43.71 6  
4.    Carter Robinson Jr Cedar 43.79 5  
5.    Trenton Stowe Jr Panguitch 43.91 4  
6.    Allan Madsen Sr Hurricane 45.65 3  
DNS    Brandon Webb Sr Cedar DNS    
DNS    Eric Lambert Sr Cedar DNS    


Women's 800 meter Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Whitney Yardley Sr Cedar 2:26.75 10  
2.    Liza Greene So Park City 2:26.99 8  
3.    Annie Glauser So Skyline 2:29.26 6  
4.    Alli Peterson Jr Pine View 2:29.44 5  
5.    Arantxa Melendez Fr Snow Canyon 2:29.45 4  
6.    Rosemary Winterton Sr Skyline 2:30.02 3  
7.    Mikayla Mackey Sr Corner Canyon 2:31.21 2  
8.    Sara Diener So Corner Canyon 2:31.65 1  
9.    Amber Robinson Jr Cedar 2:32.11    
10.    Rachel Madsen Sr Corner Canyon 2:32.63    
11.    Lauren Dirks Fr Skyline 2:33.63    
12.    Summer Bryson Fr Cedar 2:34.15    
13.    Claire Breiholz Sr Park City 2:34.21    
14.    Larissa Orison Fr Cedar 2:34.82    
15.    Brianna Loya So Pine View 2:35.88    
16.    Shelby Price Sr Corner Canyon 2:35.89    
17.    Haley Hunt Jr Park City 2:35.92    
18.    Halli Gubler So Hurricane 2:36.40    
19.    Kate Young Fr Park City 2:36.43    
20.    Whitney Maxwell So Corner Canyon 2:36.72    
21.    Emma Earl Jr East 2:37.19    
22.    Sara Pearson Jr Cedar 2:39.21    
23.    Jadzia Kreyling Jr Snow Canyon 2:40.37    
24.    Abbey Palmer So Sky View 2:40.42    
25.    Kauri Smith Jr Hurricane 2:41.06    
26.    Daisy Townshend So Park City 2:42.15    
27.    Emmy Evans Jr Parowan 2:42.44    
28.    Meghan Clare Jr Saint Joseph 2:42.64    
29.    Seanne Smith Fr Pine View 2:43.40    
30.    Aspen Neville Sr Park City 2:43.67    
31.    Courtney Seamons Jr Snow Canyon 2:44.33    
32.    Holland Terry Sr Parowan 2:44.86    
33.    Raquel Harrison So Snow Canyon 2:46.03    
34.    Abby Lambert So Hurricane 2:46.90    
35.    Izzy Timms Jr Skyline 2:47.48    
36.    Eve Larkin So Skyline 2:49.26    
37.    Tresa Venzor So East 2:50.83    
38.    Morgan Jackman Jr Hurricane 2:51.61    
39.    Sophia McCowan So Kanab 2:57.42    
40.    Irene Reynoso Sr Pine View 2:58.54    
41.    Jaidynn Shumway So Enterprise 2:59.83    
42.    Taylor Martinez So Hurricane 3:04.55    
43.    Tressa Carter Fr Enterprise 3:05.35    
44.    Mikayla Chief So Navajo Mountain 3:10.22    
45.    Taelyn Mendoza Sr Hurricane 3:19.12    
46.    Macey Widdison Sr Pine View 3:20.68    
47.    Shenia Sombero Sr Navajo Mountain 3:29.40    
48.    Lurri Mainwood Fr Kanab 3:34.56    
49.    Lainee Mathews So Parowan 3:39.13    
DNS    Hallie Steel Fr Snow Canyon DNS    
DNS    Toni Trimino Jr Diamond Ranch Academy DNS    
DNS    Camille Breiholz Fr Park City DNS    
DNS    Emily Bryan Sr Snow Canyon DNS    
DNS    Makayla Dalton Sr Panguitch DNS    
DNS    Ellie Winder So Dixie DNS    


Men's 800 meter Timed Finals
Overall     Year  Team  Time Score

1.    Teron Tucker Sr Woods Cross 1:58.05 10  
2.    Kaden Taylor Jr Woods Cross 1:58.89 8  
3.    Kody Watts Jr Hurricane 1:59.54 6  
4.    Paul Gaona Sr Pine View 2:00.20 5  
5.    Luke Orison Sr Cedar 2:02.01 4  
6.    Kyle Rummens Jr Woods Cross 2:03.25 3  
7.    Skylar Abel Sr Pine View 2:03.27 2  
8.    Josh Willits Sr Snow Canyon 2:03.58 1  
9.    Alex Hansen So Corner Canyon 2:05.30    
10.    Caleb Weaver So Cedar 2:06.44    
11.    Logan Hall So Pine View 2:07.14    
12.    Nathan Ellsworth Jr Corner Canyon 2:07.35    
13.    Isaiah Kinikini Jr Hurricane 2:07.86    
14.    Evan Boyer Fr Pine View 2:08.34    
15.    Sam Bennion So Dixie 2:09.27    
16.    Connor Poulsen Fr Snow Canyon 2:09.48    
17.    Hunter Ferrin Sr Millard 2:09.81    
18.    Tim Amodt Fr Hurricane 2:10.17    
19.    Chandler Staheli Jr Enterprise 2:10.86    
20.    Mitch Hillbig Sr Corner Canyon 2:11.00    
21.    Alec Vaughn Jr Dixie 2:11.07    
22.    Julien Canales Fr Pine View 2:11.12    
23.    Riley Searle So Snow Canyon 2:11.81    
24.    Cody Richards Jr Dixie 2:12.22    
25.    Garrett Schroeder Jr Snow Canyon 2:12.75    
26.    Hunter Carter Sr Enterprise 2:14.21    
27.    Victor Casarrubias So Park City 2:14.52    
28.    Ernesto Escobar Sr Kanab 2:15.16    
29.    Christian Wright Sr Corner Canyon 2:15.97    
30.    Hunter Mitchell Jr Snow Canyon 2:16.59    
31.    Ian Anderson Sr Panguitch 2:17.09    
32.    Christian Armstrong Jr Hurricane 2:17.74    
33.    Jonah Schoppe Jr Panguitch 2:18.15    
34.    Scott Wilson Sr Parowan 2:19.77    
35.    Jared Jensen So Snow Canyon 2:20.04    
36.    Anderson Ramirez Jr East 2:21.80    
37.    Kaden Yardley Fr Cedar 2:21.82    
38.    Bosten Englestead So Panguitch 2:23.22    
39.    Trey Stubbs So Parowan 2:24.77    
40.    Hunter Lorenz Fr Parowan 2:24.81    
41.    Lucas Stoddard Fr Snow Canyon 2:25.34    
42.    Ohavan Navaho Sr Navajo Mountain 2:27.53    
43.    Dustin Bistline Fr Kanab 2:27.86    
44.    Corbin Mogensen Fr Cedar 2:27.89    
45.    Hyrum Leavitt So East 2:29.37    
46.    Patrick Hunt Fr East 2:31.25    
47.    Jameson Griffiths Sr Parowan 2:31.45    
48.    Kevin Parke Fr East 2:33.88    
49.    Ben Rose Fr Park City 2:38.16    
50.    Luis Valenzuela So Panguitch 2:39.52    
51.    Patrick Luo Jr Kanab 2:39.72    
52.    Vaughn Andersen So Snow Canyon 2:42.67    
53.    Samuel Sanchez Jr East 2:47.36    
54.    Azumi Furuya So Kanab 2:59.14    
DNS    Jonathan Fitzgerald Fr Parowan DNS    
DNS    Sean Letendre Sr Saint Joseph DNS    
DNS    Coleman Lloyd Sr Jordan DNS    
DNS    Garek Bielaczyc Sr East DNS    


Women's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Cedar A Cedar 4:29.35 10  
2.    Millard A Millard 4:32.91 8  
3.    Pine View A Pine View 4:33.07 6  
4.    Hurricane A Hurricane 4:37.21 5  
5.    Park City A Park City 4:39.08 4  
6.    Panguitch A Panguitch 4:45.23 3  
7.    Dixie A Dixie 4:56.93 2  
8.    Kanab A Kanab 5:14.44 1  
9.    Skyline A Skyline 5:22.13    
DNS    Snow Canyon A Snow Canyon DNS    


Men's Sprint Medley Relay 2-2-4-8 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Dixie A Dixie 3:43.74 10  
2.    Desert Hills A Desert Hills 3:51.94 8  
3.    Millard A Millard 4:02.89 6  
4.    Snow Canyon A Snow Canyon 4:03.86 5  
5.    Park City A Park City 4:04.60 4  
6.    Panguitch A Panguitch 4:11.54 3  
7.    Parowan A Parowan 4:12.64 2  
8.    Skyline A Skyline 4:12.90 1  
9.    Kanab A Kanab 4:18.26    


Women's 200 meter Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Jaslyn Gardner So Enterprise 25.56 -1.4 10  
2.    Julia Hunt So Cedar 26.27 -1.4 8  
3.    Racheal Hunt So Cedar 26.40 -1.4 6  
4.    Leah Anderson Sr Park City 26.55 -1.4 5  
5.    Nicole Critchfield So Corner Canyon 26.63 -1.4 4  
6.    Kaytlyn Larsen Fr Corner Canyon 27.44 -1.4 3  
7.    Ayla Loyd So Skyline 27.63 -1.4 2  
DNS    Brooklyn Lott Jr Desert Hills DNS -1.4    


Men's 200 meter Final
Overall     Year  Team  Time  Wind Score

1.    Bradley Earl Jr Desert Hills 22.56 -1.0 10  
2.    Zach Anderson Sr Corner Canyon 22.70 -1.0 8  
3.    Reagan Hinton Sr Hurricane 23.17 -1.0 6  
4.    Mark Rockwood Jr Corner Canyon 23.38 -1.0 5  
5.    Tim Holland Sr Snow Canyon 23.42 -1.0 4  
6.    Mason Stephens Sr Park City 23.50 -1.0 3  
7.    Keivontae Washington So Snow Canyon 23.51 -1.0 2  
8.    Turner Koyle So Millard 25.77 -1.0 1  


Women's 4x400 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Cedar A Cedar 4:11.56 10  
2.    Park City A Park City 4:19.42 8  
3.    Desert Hills A Desert Hills 4:22.64 6  
4.    Corner Canyon A Corner Canyon 4:27.54 5  
5.    Millard A Millard 4:32.58 4  
6.    Skyline A Skyline 4:32.75 3  
7.    Hurricane A Hurricane 4:36.20 2  
8.    Snow Canyon A Snow Canyon 4:44.05 1  
9.    Panguitch A Panguitch 4:48.72    
10.    Dixie A Dixie 4:53.69    


Men's 4x400 Timed Finals
Overall    Team  Time Score

1.    Dixie A Dixie 3:34.28 10  
2.    Cedar A Cedar 3:34.33 8  
3.    Park City A Park City 3:35.77 6  
4.    Snow Canyon A Snow Canyon 3:41.89 5  
5.    Hurricane A Hurricane 3:43.17 4  
6.    Panguitch A Panguitch 3:46.30 3  
7.    Kanab A Kanab 3:48.33 2  
8.    Skyline A Skyline 3:49.32 1  
9.    Corner Canyon A Corner Canyon 3:53.06    


Women's Discus Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Kambridge Van Der Veur Sr Park City  33.91 q  111-03 q
2.    Elly Williams Jr Desert Hills  31.89 q  104-07.50 q
3.    Kaytlin Dowdell Sr Pine View  31.58 q  103-07.50 q
4.    Aspen Bair Jr Dixie  26.64 q  87-05 q
5.    Madi Lewis So Desert Hills  26.43 q  86-08.50 q
6.    Alyssa Robertson Jr Cedar  25.54 q  83-09.50 q
7.    Emma Thurman So Millard  25.53 q  83-09 q
8.    Hannah Beckstrand Jr Enterprise  25.35 q  83-02 q
9.    Kelbie Dayley So Hurricane  25.09 q  82-04 q
10.    Tatianna Francelj Sr Park City  25.02  82-01
11.    Isabel George So Millard  23.92  78-06
12.    Braylee Wood So Hurricane  23.91  78-05.50
13.    Marlee Torgersen Sr Panguitch  23.82  78-02
14.    Cara Bair So Dixie  23.19  76-01
15.    Emily Barber Sr Millard  22.20  72-10
16.    Riley Whitaker Fr Millard  21.74  71-04
17.    Ella Burrows So Dixie  21.58  70-09.50
18.    Anna Baker Jr Pine View  21.54  70-08
19.    Emma Marchant Jr Desert Hills  21.52  70-07.50
20.    Ina Fakahua Jr Snow Canyon  21.22  69-07.50
21.    Bailey Behrmann Sr Hurricane  21.03  69-00
22.    Gordonlynn Sefita Jr Hurricane  20.51  67-03.50
23.    Brooke Whiteaker So Saint Joseph  19.95  65-05.50
24.    Mattison McQueen So Skyline  19.86  65-02
25.    Zoe Tippetts Jr Corner Canyon  19.80  64-11.50
26.    Sariah Van Der Veur Jr Park City  19.72  64-08.50
27.    Keisha Williams So Kanab  18.41  60-05
28.    Mette Williams So Enterprise  18.40  60-04.50
NH    Morgan Stewart Fr Kanab  NH  NH
NH    Dakota Fisher Sr Snow Canyon  NH  NH
NH    Megan Seamons Fr Snow Canyon  NH  NH
NH    Hallie Steel Fr Snow Canyon  NH  NH
NH    Macy Kapp Sr Corner Canyon  NH  NH
NH    London Gubler Fr Hurricane  NH  NH
NH    Cassidy Hutchinson So Desert Hills  NH  NH
NH    Angelee Batin Fr Dixie  NH  NH
NH    Ingeborg Korstad Jr Parowan  NH  NH
NH    McCall Tebbs Fr Panguitch  NH  NH
NH    Jenna Rainer Sr Enterprise  NH  NH
NH    Brooklynn Reynolds Fr Snow Canyon  NH  NH
NH    Kayla Loris Fr Snow Canyon  NH  NH
DNS    Morgan Karbowski Fr Diamond Ranch Academy  DNS  DNS
DNS    Elle Warnick Sr Delta  DNS  DNS
DNS    Ali Burgess So Enterprise  DNS  DNS
DNS    Asha Anderson So Delta  DNS  DNS


Women's Discus Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Kambridge Van Der Veur Sr Park City  36.17  118-08 10  
2.    Elly Williams Jr Desert Hills  32.29  105-11.50 8  
3.    Kaytlin Dowdell Sr Pine View  31.58  103-07.50 6  
4.    Emma Thurman So Millard  28.74  94-03.50 5  
5.    Aspen Bair Jr Dixie  26.64  87-05 4  
6.    Madi Lewis So Desert Hills  26.43  86-08.50 3  
7.    Alyssa Robertson Jr Cedar  25.54  83-09.50 2  
8.    Hannah Beckstrand Jr Enterprise  25.35  83-02 1  
9.    Kelbie Dayley So Hurricane  25.09  82-04    


Women's High Jump Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Chesney Campbell Sr Panguitch  1.57  5-02.00 10  
2.    Morgan Myers Jr Cedar  1.52  5-00.00 8  
3.    Kapri Orton Fr Panguitch  1.52  5-00.00 6  
4.    Lexi Williams Fr Cedar  1.47  4-10.00 5  
5.    Teslin Bettridge Jr Hurricane  1.47  4-10.00 4  
6.    Saselah Goulding So Desert Hills  1.47  4-10.00 3  
7.    Carly Davis So Cedar  1.42  4-08.00 2  
8.    Alyssa Robertson Jr Cedar  1.42  4-08.00 1  
9.    Emily Pearson So Cedar  1.42  4-08.00    
10.    Brook Bunker Sr Millard  1.37  4-06.00    
11.    Shelies Frandsen Sr Parowan  1.37  4-06.00    
12.    Erika Clarkson Jr Kanab  1.32  4-04.00    
13.    Kosha Reidhead Jr Kanab  1.27  4-02.00    
13.    Mette Williams So Enterprise  1.27  4-02.00    
13.    Brooke Magnesen Fr Snow Canyon  1.27  4-02.00    
16.    London Gubler Fr Hurricane  1.27  4-02.00    
16.    Audree Lance Fr Hurricane  1.27  4-02.00    
16.    Calista Shock Jr Enterprise  1.27  4-02.00    
19.    Jaidynn Shumway So Enterprise  1.27  4-02.00    
20.    Emersyn Rollins Jr Millard  1.27  4-02.00    
21.    Sarah Barney Jr Dixie  1.22  4-00.00    
21.    Wenda Whitaker Jr Millard  1.22  4-00.00    
21.    Tylee Cowen Jr Parowan  1.22  4-00.00    
NH    McKena Carter Fr Hurricane  NH  NH    
NH    Eryka Crawford Fr Enterprise  NH  NH    
DNS    Averie Howes So Dixie  DNS  DNS    
DNS    Felicity Brown Fr Kanab  DNS  DNS    
DNS    Elise Willits Fr Snow Canyon  DNS  DNS    
DNS    Tressa Carter Fr Enterprise  DNS  DNS    
DNS    Megan Royer Fr Snow Canyon  DNS  DNS    
DNS    Alivia Hinton So Snow Canyon  DNS  DNS    
DNS    Courtney Lamb Fr Cedar  DNS  DNS    
DNS    Grace Call So Snow Canyon  DNS  DNS    


Women's Javelin Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall     Year  Team  Metric  English 

1.    Isabel George So Millard  31.77 q  104-03 q
2.    Kambridge Van Der Veur Sr Park City  31.57 q  103-07 q
3.    Brianne Bremner Sr Panguitch  31.44 q  103-02 q
4.    Shelby Lyman Jr Enterprise  31.42 q  103-01 q
5.    Jaymie Dangerfield Sr Cedar  30.53 q  100-02 q
6.    Sierra Davis Jr Hurricane  30.38 q  99-08 q
7.    Jeanette Cram So Hurricane  30.12 q  98-10 q
8.    Aspen Bair Jr Dixie  29.44 q  96-07 q
9.    Chesney Campbell Sr Panguitch  28.65 q  94-00 q
10.    Emily Barber Sr Millard  26.21  86-00
11.    Cara Bair So Dixie  25.96  85-02
12.    Ella Burrows So Dixie  25.60  84-00
13.    Paige Nelson Sr Corner Canyon  25.35  83-02
14.    Kaytlin Dowdell Sr Pine View  24.92  81-09
15.    Emersyn Rollins Jr Millard  24.84  81-06
16.    Macy Kapp Sr Corner Canyon  24.69  81-00
17.    McKena Carter Fr Hurricane  22.50  73-10
18.    Sherri Platt Jr Enterprise  20.60  67-07
19.    Mattison McQueen So Skyline  20.24  66-05
20.    Abbey Blevins Fr Panguitch  20.06  65-10
21.    Riley Whitaker Fr Millard  19.99  65-07
22.    McCall Tebbs Fr Panguitch  19.73  64-09
23.    Annelise Burr Sr Pine View  18.90  62-00
24.    Dakota Fisher Sr Snow Canyon  18.39  60-04
25.    TyLer Sanderson Jr Enterprise  18.36  60-03
26.    Elly Crittenden So Enterprise  17.80  58-05
27.    Morgan Stewart Fr Kanab  17.31  56-09.50
NH    Natalie Norman Fr Skyline  NH  NH
NH    Ava McConkie Fr Skyline  NH  NH
NH    Brooke Whiteaker So Saint Joseph  NH  NH
NH    Alexa Syphus Fr Skyline  NH  NH
NH    Angelee Batin Fr Dixie  NH  NH
DNS    Asha Anderson So Delta  DNS  DNS
DNS    Kaylee Carter Jr Desert Hills  DNS  DNS
DNS    Shalise Flannigan Fr Enterprise  DNS  DNS
DNS    Elle Warnick Sr Delta  DNS  DNS
DNS    Keisha Williams So Kanab  DNS  DNS
DNS    Megan Royer Fr Snow Canyon  DNS  DNS


Women's Javelin Finals
Overall     Year  Team  Metric  English Score

1.    Chesney Campbell Sr Panguitch  33.37  109-06 10  
2.    Isabel George So Millard  31.77  104-03 8  
3.    Kambridge Van Der Veur Sr Park City  31.57  103-07 6  
4.    Brianne Bremner Sr Panguitch  31.44  103-02 5  
5.    Shelby Lyman Jr Enterprise  31.42  103-01 4  
6.    Jaymie Dangerfield Sr Cedar  31.37  102-11 3  
7.    Aspen Bair Jr Dixie  30.73  100-10 2  
8.    Sierra Davis Jr Hurricane  30.38  99-08 1  
9.    Jeanette Cram So Hurricane  30.12  98-10    


<
Women's Long Jump Trials
Top 9 advance to the Finals by Mark
Overall     Year  Team  Metric  English  Wind 

1.    Starlee Woodbury Jr Dixie  4.76 q  15-07.50 q q
2.    Tiera Orr Sr Desert Hills  4.75 q  15-07.00 q q
3.    Morgan Myers Jr Cedar  4.74 q  15-06.50 q q
4.    Carly Davis So Cedar  4.57 q  15-00.00 q q
5.    Natalie Wall Jr Millard  4.54 q  14-11.00 q q
6.    Hannah Sobel So Cedar  4.52 q  14-10.00 q q
7.    Emma Earl Jr East  4.48 q  14-08.50 q q
8.    Kathryn Adams So Desert Hills  4.36 q  14-03.75 q q
9.    Shebree Bulloch Fr Dixie  4.34 q  14-03.00 q q
10.    Lullaby Dalton Sr Snow Canyon  4.30  14-01.50
11.    Annalise Lont Jr Skyline  4.27  14-00.00
12.    Azteca Robledo Jr Desert Hills  4.27  14-00.00
13.    Sarah Trela-Hoskins Jr Skyline  4.27  14-00.00
14.    Amanda Bradshaw Fr Snow Canyon  4.18  13-08.50
15.    Teuila Leung-Choi So Pine View  4.16  13-08.00
16.    Abby Lambert So Hurricane  4.12  13-06.25
17.    Kaitlyn Kesler Jr Millard  4.10  13-05.50
18.    Emmy Evans Jr Parowan  4.09  13-05.00
19.    Natalia Lance Jr Hurricane  4.07  13-04.50
20.    Ellie Shurtliff Fr Enterprise  4.06  13-04.00
21.    Kapri Orton Fr Panguitch  4.06  13-03.75
22.    Aubrey Pickett So Parowan  4.04  13-03.00
23.    Shelies Frandsen Sr Parowan  4.02  13-02.25
24.    Ashley Anderson So Skyline  4.00  13-01.50
25.    Payton Miller So Millard  3.97  13-00.25
26.    Tylee Cowen Jr Parowan  3.76  12-04.00
27.    Carly Herr Fr Park City  3.69  12-01.25
28.    Tawana Aversa Fr Skyline  3.66  12-00.00
29.    Maia Southwick So Skyline  3.65  11-11.75
30.    Brooke Magnesen Fr Snow Canyon  3.63