Girl's 4x400 1A-2A Timed Finals |
Section 1 |
|
1. |
Piute HS
A
|
|
|
Piute HS |
9. |
4:30.71 |
|
|
|
|
|
1.
Vanessa Delgado |
|
2.
Anayensi Coronado |
|
3.
Jordyn Kennedy |
|
4.
Emily Morgan |
|
5.
Myndi Morgan |
|
6.
Alysen Talbot |
|
|
|
2. |
Rich HS
A
|
|
|
Rich HS |
11. |
4:34.34 |
|
|
|
|
|
1.
Kirina Johnson |
|
2.
Lauren Thomson |
|
3.
Heather Thomson |
|
4.
Ashley Groll |
|
5.
Leann Barker |
|
6.
Makenzie Weston |
|
|
|
3. |
Duchesne HS
A
|
|
|
Duchesne HS |
12. |
4:35.28 |
|
|
|
|
|
1.
Jayde Moon |
|
2.
Ashlyn Gatherum |
|
3.
Shakira Young |
|
4.
Shandi Coil |
|
5.
Kamaile Wickel |
|
|
|
|
|
4. |
Bryce Valley HS
A
|
|
|
Bryce Valley HS |
14. |
4:41.58 |
|
|
|
|
|
1.
Maycee Brinkerhoff |
|
2.
Tyerah Tebbs |
|
3.
Karleen Roundy |
|
4.
Danielle Brinkherhoff |
|
5.
Keni Floyd |
|
6.
Casia Brinkerhoff |
|
|
|
5. |
Panguitch HS
A
|
|
|
Panguitch HS |
15. |
4:44.63 |
|
|
|
|
|
1.
Mataya Barney |
|
2.
Brittney Henrie |
|
3.
Hallie Palmer |
|
4.
Kiesa Miller |
|
5.
Tana Frandsen |
|
6.
Corryn Anderson |
|
|
|
6. |
Altamont HS
A
|
|
|
Altamont HS |
16. |
5:05.29 |
|
|
|
|
|
1.
Aspen Mitchell |
|
2.
Lakoda Jessen |
|
3.
Karissa Lemmon |
|
4.
Ayla Myrin |
|
5.
Hanna Myrin |
|
6.
Gracie Murdock |
|
|
|
7. |
Milford HS
A
|
|
|
Milford HS |
17. |
5:12.26 |
|
|
|
|
|
1.
Preslee Barnson |
|
2.
Kierra Blackburn |
|
3.
Akaydeh Livingston |
|
4.
Jaycee Rose |
|
5.
Bailey Barnes |
|
6.
Joesi Rowley |
|
|
|
DNS |
Wasatch Academy
A
|
|
|
Wasatch Academy |
DNS |
DNS |
|
|
|
|
|
1.
Sheilah Cheruiyot |
|
2.
Juniper Wolf-Velarde |
|
3.
Ashley Lagat |
|
4.
Purity Kattam |
|
| |
|
|
|
|
Girl's 4x400 1A-2A Timed Finals |
Section 2 |
|
1. |
Maeser Prep
A
|
|
|
Maeser Prep |
2. |
4:18.54 |
|
|
8 |
|
|
1.
Haylie Chase |
|
2.
Abriel Rosenvall |
|
3.
Samantha Windley |
|
4.
Madeline Norris |
|
5.
Mandy Belnap |
|
6.
Sarah Miller |
|
|
|
2. |
Sugar-Salem HS-ID
A
|
|
|
Sugar-Salem HS-ID |
3. |
4:20.14 |
|
|
6 |
|
|
1.
Megan Pannell |
|
2.
Ashley Bingham |
|
3.
Bethany Schuthies |
|
4.
Megan Galbraith |
|
5.
Shaylee Hill |
|
|
|
|
|
3. |
Delta HS
A
|
|
|
Delta HS |
4. |
4:20.36 |
|
|
5 |
|
|
1.
Katherine Nielson |
|
2.
Bridgette Christensen |
|
3.
Savannah Johnson |
|
4.
Ashlee Nielson |
|
5.
Dani Nielson |
|
6.
Angela Stephenson |
|
|
|
4. |
Cokeville HS-WY
A
|
|
|
Cokeville HS-WY |
5. |
4:22.87 |
|
|
4 |
|
|
1.
Kaycee Linford |
|
2.
Cienna Halls |
|
3.
Emma Teichert |
|
4.
Janetta Teichert |
|
5.
Lily Richardson |
|
6.
Katelyn Petersen |
|
|
|
5. |
Millard HS
A
|
|
|
Millard HS |
6. |
4:24.10 |
|
|
3 |
|
|
1.
Isabel George |
|
2.
Khari Cox |
|
3.
Maria Josse |
|
4.
Danielle Whitaker |
|
5.
Brynley Anderson |
|
|
|
|
|
6. |
North Sevier HS
A
|
|
|
North Sevier HS |
8. |
4:29.56 |
|
|
1 |
|
|
1.
Shyanne Blackburn |
|
2.
Ashlin Goble |
|
3.
Jakel Quarnberg |
|
4.
Tyesha Christensen |
|
5.
Madison Foote |
|
6.
Kaysha Beckstead |
|
|
|
7. |
Parowan HS
A
|
|
|
Parowan HS |
10. |
4:32.93 |
|
|
|
|
|
1.
Vanessa Lozano |
|
2.
Taylor Robb |
|
3.
Gabriella Hasemeyer |
|
4.
Aubrey Pickett |
|
5.
Alyssa Ulrich |
|
6.
Emmy Evans |
|
|
|
8. |
Manti HS
A
|
|
|
Manti HS |
13. |
4:36.97 |
|
|
|
|
|
1.
Alexis Jaussi |
|
2.
Keyera Braithwaite |
|
3.
Karen Wood |
|
4.
Stephanie Bowles |
|
5.
Janna Thompson |
|
6.
Megan Olson |
|
|
|
Girl's 4x400 1A-2A Timed Finals |
Section 3 |
|
1. |
North Summit HS
A
|
|
|
North Summit HS |
1. |
4:10.16 |
|
|
10 |
|
|
1.
Alyssa Richins |
|
2.
Kennedy Garfield |
|
3.
Faith Richins |
|
4.
Madeline Birk |
|
5.
Hannah Lamon |
|
6.
Sadie Boyer |
|
|
|
2. |
Mountain View HS-WY
A
|
|
|
Mountain View HS-WY |
7. |
4:24.73 |
|
|
2 |
|
|
1.
Marley Newton |
|
2.
Kelsey Giorgis |
|
3.
Lyndee Hereford |
|
4.
Haylee Hereford |
|
| |
|
|
|
|
Girl's 4x400 1A-2A Timed Finals |
|
1. |
North Summit HS
A
|
|
|
North Summit HS |
S3 |
-1. |
|
4:10.16 |
|
|
10 |
|
|
1.
Alyssa Richins |
|
2.
Kennedy Garfield |
|
3.
Faith Richins |
|
4.
Madeline Birk |
|
5.
Hannah Lamon |
|
6.
Sadie Boyer |
|
|
|
2. |
Maeser Prep
A
|
|
|
Maeser Prep |
S2 |
-1. |
|
4:18.54 |
|
|
8 |
|
|
1.
Haylie Chase |
|
2.
Abriel Rosenvall |
|
3.
Samantha Windley |
|
4.
Madeline Norris |
|
5.
Mandy Belnap |
|
6.
Sarah Miller |
|
|
|
3. |
Sugar-Salem HS-ID
A
|
|
|
Sugar-Salem HS-ID |
S2 |
-2. |
|
4:20.14 |
|
|
6 |
|
|
1.
Megan Pannell |
|
2.
Ashley Bingham |
|
3.
Bethany Schuthies |
|
4.
Megan Galbraith |
|
5.
Shaylee Hill |
|
|
|
|
|
4. |
Delta HS
A
|
|
|
Delta HS |
S2 |
-3. |
|
4:20.36 |
|
|
5 |
|
|
1.
Katherine Nielson |
|
2.
Bridgette Christensen |
|
3.
Savannah Johnson |
|
4.
Ashlee Nielson |
|
5.
Dani Nielson |
|
6.
Angela Stephenson |
|
|
|
5. |
Cokeville HS-WY
A
|
|
|
Cokeville HS-WY |
S2 |
-4. |
|
4:22.87 |
|
|
4 |
|
|
1.
Kaycee Linford |
|
2.
Cienna Halls |
|
3.
Emma Teichert |
|
4.
Janetta Teichert |
|
5.
Lily Richardson |
|
6.
Katelyn Petersen |
|
|
|
6. |
Millard HS
A
|
|
|
Millard HS |
S2 |
-5. |
|
4:24.10 |
|
|
3 |
|
|
1.
Isabel George |
|
2.
Khari Cox |
|
3.
Maria Josse |
|
4.
Danielle Whitaker |
|
5.
Brynley Anderson |
|
|
|
|
|
7. |
Mountain View HS-WY
A
|
|
|
Mountain View HS-WY |
S3 |
-2. |
|
4:24.73 |
|
|
2 |
|
|
1.
Marley Newton |
|
2.
Kelsey Giorgis |
|
3.
Lyndee Hereford |
|
4.
Haylee Hereford |
|
| |
|
|
|
|
8. |
North Sevier HS
A
|
|
|
North Sevier HS |
S2 |
-6. |
|
4:29.56 |
|
|
1 |
|
|
1.
Shyanne Blackburn |
|
2.
Ashlin Goble |
|
3.
Jakel Quarnberg |
|
4.
Tyesha Christensen |
|
5.
Madison Foote |
|
6.
Kaysha Beckstead |
|
|
|
9. |
Piute HS
A
|
|
|
Piute HS |
S1 |
-1. |
|
4:30.71 |
|
|
|
|
|
1.
Vanessa Delgado |
|
2.
Anayensi Coronado |
|
3.
Jordyn Kennedy |
|
4.
Emily Morgan |
|
5.
Myndi Morgan |
|
6.
Alysen Talbot |
|
|
|
10. |
Parowan HS
A
|
|
|
Parowan HS |
S2 |
-7. |
|
4:32.93 |
|
|
|
|
|
1.
Vanessa Lozano |
|
2.
Taylor Robb |
|
3.
Gabriella Hasemeyer |
|
4.
Aubrey Pickett |
|
5.
Alyssa Ulrich |
|
6.
Emmy Evans |
|
|
|
11. |
Rich HS
A
|
|
|
Rich HS |
S1 |
-2. |
|
4:34.34 |
|
|
|
|
|
1.
Kirina Johnson |
|
2.
Lauren Thomson |
|
3.
Heather Thomson |
|
4.
Ashley Groll |
|
5.
Leann Barker |
|
6.
Makenzie Weston |
|
|
|
12. |
Duchesne HS
A
|
|
|
Duchesne HS |
S1 |
-3. |
|
4:35.28 |
|
|
|
|
|
1.
Jayde Moon |
|
2.
Ashlyn Gatherum |
|
3.
Shakira Young |
|
4.
Shandi Coil |
|
5.
Kamaile Wickel |
|
|
|
|
|
13. |
Manti HS
A
|
|
|
Manti HS |
S2 |
-8. |
|
4:36.97 |
|
|
|
|
|
1.
Alexis Jaussi |
|
2.
Keyera Braithwaite |
|
3.
Karen Wood |
|
4.
Stephanie Bowles |
|
5.
Janna Thompson |
|
6.
Megan Olson |
|
|
|
14. |
Bryce Valley HS
A
|
|
|
Bryce Valley HS |
S1 |
-4. |
|
4:41.58 |
|
|
|
|
|
1.
Maycee Brinkerhoff |
|
2.
Tyerah Tebbs |
|
3.
Karleen Roundy |
|
4.
Danielle Brinkherhoff |
|
5.
Keni Floyd |
|
6.
Casia Brinkerhoff |
|
|
|
15. |
Panguitch HS
A
|
|
|
Panguitch HS |
S1 |
-5. |
|
4:44.63 |
|
|
|
|
|
1.
Mataya Barney |
|
2.
Brittney Henrie |
|
3.
Hallie Palmer |
|
4.
Kiesa Miller |
|
5.
Tana Frandsen |
|
6.
Corryn Anderson |
|
|
|
16. |
Altamont HS
A
|
|
|
Altamont HS |
S1 |
-6. |
|
5:05.29 |
|
|
|
|
|
1.
Aspen Mitchell |
|
2.
Lakoda Jessen |
|
3.
Karissa Lemmon |
|
4.
Ayla Myrin |
|
5.
Hanna Myrin |
|
6.
Gracie Murdock |
|
|
|
17. |
Milford HS
A
|
|
|
Milford HS |
S1 |
-7. |
|
5:12.26 |
|
|
|
|
|
1.
Preslee Barnson |
|
2.
Kierra Blackburn |
|
3.
Akaydeh Livingston |
|
4.
Jaycee Rose |
|
5.
Bailey Barnes |
|
6.
Joesi Rowley |
|
|
|
DNS |
Wasatch Academy
A
|
|
|
Wasatch Academy |
S1 |
-DNS |
|
DNS |
|
|
|
|
|
1.
Sheilah Cheruiyot |
|
2.
Juniper Wolf-Velarde |
|
3.
Ashley Lagat |
|
4.
Purity Kattam |
|
| |
|
|
|
|