2018 Utah UHSAA State T&F Championships
Clarence Robison Track - BYU
Provo, UT
May 17, 2018 - May 19, 2018

Boy's 200 meter 5A Heats

Heat 1
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Josh Taylor Jr Skyridge HS 2.  22.07 q +1.3 q
2.    Wyatt Curnow So Viewmont HS 4.  22.36 q +1.3 q
3.    Jimmy Durante Sr Timpview HS 6.  22.53 q +1.3 q
4.    Crew Wakley Sr Jordan HS 7.  22.74 q +1.3 q
5.    Ian Bonney Jr Murray HS 10.  22.93 +1.3
6.    Kasey Hong So Corner Canyon HS 12.  23.05 +1.3


Boy's 200 meter 5A Heats

Heat 2
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    Jace Jensen Jr Bountiful HS 3.  22.26 q -1.0 q
2.    Sean Holloway Sr Springville HS 5.  22.43 q -1.0 q
3.    Dawson Stokes Sr Maple Mountain HS 8.  22.84 q -1.0 q
4.    Jadyn Roberts Jr Timpanogos HS 11.  22.97 -1.0
5.    Scott Woolston Sr Skyline HS 14.  23.31 -1.0
6.    Nash Lewis Fr Box Elder HS 16.  23.60 -1.0
DNS    Kayden Hossfeld Sr Olympus HS DNS  DNS -1.0


Boy's 200 meter 5A Heats

Heat 3
Top 9 Times advance to the Final
 Place       Year     Team   Overall Place   Time   Wind 

1.    William Prettyman Jr East HS 1.  21.66 q +1.3 q
2.    Clayton Schmidt Sr Skyridge HS 9.  22.92 q +1.3 q
3.    Jaedin Johnson So Jordan HS 13.  23.22 +1.3
4.    Alec Hendricks Jr Box Elder HS 15.  23.48 +1.3
5.    Hyrum Blanchard Jr Box Elder HS 17.  23.94 +1.3
DNS    Rosanth Jansen Sr Olympus HS DNS  DNS +1.3
DNS    Colin Reid Sr Maple Mountain HS DNS  DNS +1.3


Boy's 200 meter 5A Heats
Top 9 Times advance to the Final
Overall     Year  Team Heat  Time  Wind 

1.    William Prettyman Jr East HS H3 -1. 21.66 q +1.3 q
2.    Josh Taylor Jr Skyridge HS H1 -1. 22.07 q +1.3 q
3.    Jace Jensen Jr Bountiful HS H2 -1. 22.26 q -1.0 q
4.    Wyatt Curnow So Viewmont HS H1 -2. 22.36 q +1.3 q
5.    Sean Holloway Sr Springville HS H2 -2. 22.43 q -1.0 q
6.    Jimmy Durante Sr Timpview HS H1 -3. 22.53 q +1.3 q
7.    Crew Wakley Sr Jordan HS H1 -4. 22.74 q +1.3 q
8.    Dawson Stokes Sr Maple Mountain HS H2 -3. 22.84 q -1.0 q
9.    Clayton Schmidt Sr Skyridge HS H3 -2. 22.92 q +1.3 q
10.    Ian Bonney Jr Murray HS H1 -5. 22.93 +1.3
11.    Jadyn Roberts Jr Timpanogos HS H2 -4. 22.97 -1.0
12.    Kasey Hong So Corner Canyon HS H1 -6. 23.05 +1.3
13.    Jaedin Johnson So Jordan HS H3 -3. 23.22 +1.3
14.    Scott Woolston Sr Skyline HS H2 -5. 23.31 -1.0
15.    Alec Hendricks Jr Box Elder HS H3 -4. 23.48 +1.3
16.    Nash Lewis Fr Box Elder HS H2 -6. 23.60 -1.0
17.    Hyrum Blanchard Jr Box Elder HS H3 -5. 23.94 +1.3
DNS    Rosanth Jansen Sr Olympus HS H3 -DNS DNS +1.3
DNS    Colin Reid Sr Maple Mountain HS H3 -DNS DNS +1.3
DNS    Kayden Hossfeld Sr Olympus HS H2 -DNS DNS -1.0